Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Piftuka válasza Devil Smile (#1347) üzenetére


Piftuka
veterán

(... és akkor képzeld el, hogy egyesek a szezon végén átmossák, szárítják, kiterítik, sütőben fertőtlenítik a szűrőből kiszedett homokot! :U És még csodálkoznak, ha azt mondják a magyar emberre, hogy "fillérb*szó"...)

"Aquila non captat muscas."

(#1352) Piftuka válasza pelenka35 (#1348) üzenetére


Piftuka
veterán

Az sem rossz. A Sportjátékshop oldalán a legolcsóbb.

Mondjuk nekem hiányozna már az előszűrő, de tulajdonképpen meg lehet lenni anélkül is. :)

"Aquila non captat muscas."

(#1353) Piftuka válasza SUPREME7 (#1349) üzenetére


Piftuka
veterán

Nézd meg jobban a medencéd dobozát! ;)

Az Intex a 3 méterestől az alábbi átvezetőket/fúvófejeket adja a hobbi medencéihez:

Intex medencéhez 32mm-es falátvezető szett - Steinbach

Intex medencéhez 32mm-es falátvezető szett 11070 12364 12197

Intex Jet csatlakozó készlet 32mm #25022

(A teljesség igénye nélkül.)

Ha nincsen ilyen a medencédhez, akkor - mint látod - nem drágán, tudsz vásárolni.

Mint látod a fotón is, a medencén belüli része a fúvófejeknek a középtengelyük mentén lecsavarozható:

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

A szívófejre tudod rácsavarozni az általad belinkelt INTEX skimmer szett csővégi, világoskék "kupakját". :K

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#1354) válasza SUPREME7 (#1311) üzenetére



senior tag

Nekünk hasonló megoldás volt, ha jól emlékszem föld jól ledöngölve egyenesre, rá a ház szigeteléséből maradt 5cm vastag XPS lapok. Ledeszkázva nem volt. Nekünk végig sütötte a nap és volt rákötve egy szolár szőnyeg is, ezért általában meleg volt a vize. Méretre pont ugyanekkora volt mint ez. Szerintem ha hideg van ez az oldalfalon keresztül is eléggé ki tud hűlni. :F

(#1355) FőDudu válasza Piftuka (#1351) üzenetére


FőDudu
addikt

Hogy mit csinalnak? :Y
Nincs 10 Euro a 25 kilonyi ivoviz minosegu szurohomok - ennek ketharmada sem megy bele a homokszurobe.

Az mar tenyleg a fillerbaszas csimborasszoja, aki ezt kepes kimosni/kiszaritani es elrakni ;)

Nem mellesleg, en 2 hetnyi viz nem kezeles utan olyan ammonia szagu budos homokot ontottem ki, hogy majd elhanytam magam... Pont elfogyott minden vegyszer - de 2 hetig meg allt a viz a medenceben.... Aztan leeresztettuk a szuro urites funkciojaval...

FőDudu

(#1356) SUPREME7 válasza Piftuka (#1353) üzenetére


SUPREME7
őstag

Sajnos nem intex a medence, és nincsenek hozzá ilyen kincsek (Summer Waves SW RATMF305X76FPI)

A mellé adott papírszűrős vízforgató dobozában találtam egy adapter szerűséget amivel össze tudtam hackelni amíg szerzek egy olyat :)

#1354 Pé:

Végül nem raktam alá semmit, csak geotextíliát. Vettem egy szolár takarót, tavaly nem volt, hátha ez is elég lesz, hogy ne hüljön annyira éjszaka.

==

Nem tudom ki használ Dewan-t klór helyett rajtam kívül, zseniális új EU szabályozás miatt már nem adnak lakossági használatra Dewan 18-at, csak Dewan 7-et. - Ugyanaz csak kisebb a koncentráció, tehát több kell belőle, de árban ugyanannyi vagy talán olcsóbb is. A bajom az egésszel, hogy egy baszottnagy 20literes kannát kell rakosgatni, és vegyszer ugyanannyi lesz benne, tehát nem értem az egészet ... :W

(#1357) ANDROID??? válasza Piftuka (#1350) üzenetére


ANDROID???
addikt

(#1358) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#1356) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ja, meg vettem egy akkus porszívót, mert tavaly még vákuumosat használtuk, és azért az is juttatott mindig hideg vizet a medencébe. Kíváncsi vagyok, hogy ez meg a szolár takaró mennyit javít tavalyhoz képest. Ha így is nagyon lehül, jövőre xps, medencefűtés, mindent bevetek :D

(#1359) Devil Smile válasza Piftuka (#1351) üzenetére


Devil Smile
őstag

:DD :DDD :W

Nem vagyok eleresztve, de ha valakinek nem telik már banánra a majomhoz, szóljon, és utalok neki egy zsák homokra valót 2évente.. :U

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#1360) Piftuka válasza FőDudu (#1355) üzenetére


Piftuka
veterán

"Pont elfogyott minden vegyszer - de 2 hetig meg allt a viz a medenceben...."

Én éppen ezt elkerülendő az imént jöttem meg a medencés boltból. Most "betankoltam" a Steinbach "Total Blue" tablettából. Ez tavaly nagyon bevált.

Az egyetlen különbség a sokak által kedvelt "Quattrotabs" termékhez képest, hogy abban van pelyhesítő, ebben pedig nincsen. Ebben pedig van "aquamarin", ami még plusz csillogást ad a víztükörnek.

A pelyhesítő hiánya nem probléma, mert van folyékony flokkoló itthon, és extrém tisztán tartjuk a medencét, ahogyan azt már sokszor írtam. A heti 1 homok-átmosásnál ~3-4 cl pelyhesítő (ennyi szükséges) megoldja a feladatot.

Érdemes otthon tartani mindig klórgranulátumot, és/vagy klórtablettát is viszonylag nagyobb mennyiségben. Amikor több hétig nem használjátok a medencét, és nincsen már kombi tabletta, és egyéb vegyszer, akkor egyszerűen csak erőteljesen meg kell klórozni. Letakart ponyva mellett garantáltan tisztántartja addig a medencét, amíg ismét beüzemelitek.

Maximum hetente, hetente kétszer adsz egy 100 grammos adagot a víznek, és ennyi.

"Aquila non captat muscas."

(#1361) Piftuka válasza SUPREME7 (#1356) üzenetére


Piftuka
veterán

Mennyiért adták ezt a szettet így, hogy gyárilag nem csomagolnak hozzá csatlakozó szettet? :F

És milyen típusú akkus porszívót vásároltál végül? Én ezt vettem: Akkumulátoros medence porszívó INTEX 28620 Itt a legolcsóbb.

Egyelőre még a csomagjában van. (Ma állítjuk fel a medencét.) Bízom benne, hogy jó szolgálatot tesz! :K

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#1362) Piftuka válasza ANDROID??? (#1357) üzenetére


Piftuka
veterán

Klassz! Ebben már lehet oda-vissza úszni egy-két hosszt. :K

Mi is tervezzük, hogy a jelenlegi, "szezonális", felfújhatós medencéről áttérünk egy fix telepítésű, ~5,5 méter hosszú, ~3-3,5 méter széles fix változatra a közeljövőben.

Tulajdonképpen hely van neki, bár a jelenlegi kert egy részét be kellene áldozni miatta. Viszont abban már azért tényleg lehet "úszkálni" is. Meg persze nagy előny, hogy nem kell a szét-, ill. összeszerelésével foglalkozni. Ott van mindig. Amikor akarjuk, csak vízzel kell feltölteni, és használni.

(Persze beruházás szintjén azért jóval nagyobb költség, mint a felállítható hobbi medencék.)

"Aquila non captat muscas."

(#1363) SUPREME7 válasza Piftuka (#1361) üzenetére


SUPREME7
őstag

35K volt emagon aksziósan :) Én is ilyen intex porszívót vettem, tegnap ki is próbáltam, nagyon jó cucc :)

Tegnap hogy beraktam a szkimmert, azt vettem észre, hogy nem csinál túl nagy "örvényt" a vízforgató, tehát szinte nem is látszik, ami nagyon közel úszik hozzá az szépen lassan belecsorog, de azt hittem azért jobb lesz, utána nézem a szkimmer dobozán, hogy minimum 3785l/h vízforgatóhoz ajánlott, nekem meg bestway 3026l/h van.... Ez azért 20% diffi, lehet kevéske neki a szívóerő? Délután meglátom mire volt elég, összeszedegette-e a dolgokat...

(#1364) FőDudu válasza Piftuka (#1360) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk a nejem intezi a vizminoseget.
Eleve o van otthon, a gyerekek a felugyelete alatt mennek a medencebe, o meri a viz parametereit is. Ha kell beavatkozik.

Tegnap mar nyomott az 1 hetes vizbe nemi pH minuszt, kozben az elso nagy kombi tabletta (OBI-s, 200g per darab) is elfogyott, igy nyomott 2-3 kisebb gyorsklort is a skimmerbe (kenyszeritett oldodas rulez). Elvileg jo lett a viz minden erteke.

Mi leginkabb az OBI-s kombi tablettat hasznaljuk, a melle kb heti 2-3 kis klor (20 grammosok) es jonapot. Neha egy kis pH minusz es annyi.

Van itthon algaolo is, van meg vagy 2 liter oxigenes lotyi is a hozza valo aktivatorral.
Sot 2 db 6m3-es medencere valo kezdo szett is ami oxigenes. Az elvileg 1-1 zacsko akarmi a vizbe hetente es kesz.

De amikor oxigeneztunk, akkor olyan jo lett a viz, hogy megjelentek a csiborok a vizunkben.
Azt sem tudtam, hogy ezek a cserebogarnal nagyobb izek kepesek repulni. Pedig valahogy bekerultek a medencebe.

Viszont oxigennel nem volt stabil, 30 fok koruli vizhomersekletnel mar erosen algasodott es minden egyeb baja is volt. Igy alltunk at a kombi tablettara. Probaltuk a klormentes megoldast, de tul maceras volt.

Hetfon rakjuk osse a szomszed 7,5m hosszu medencejet. Meg nem lattam, csak a raklapot amin kiszallitottak. Kivancsi leszek mit adtak hozza -- allitolag homokszuro is van a dobozban. Ha nem adtak, akkor baj lesz, mert 3-4m3 koruli homokszurojuk van (az idozitheto verzio), az meg keves lesz ekkora medencehez. Mondjuk az uveg szuro'homokot' eladtak nekik, de nem tudom abbol van-e meg vagy van-e eleg az ujba. Homokot tuti nem adnak a medence melle... Most nekem is csak a 25 kilobol maradt kb 10 kilo van. At is megyek, hogy kibontsuk mirol is van szo.

Valamelyik nap molnarkat lattam uszni a viz felszinen. Tegnap a fecskek jottek csapatostul - nem csak isznak, van amelyik meg is martozik. Sikerult levideoznom szuperlassitva. Jol nez ki.

Nem csoda, most epp 30 fok van, a viz is mar 28 fokos. Delutan en is kiprobalom.
Most csak a gyerek es a szomszed lanyok furodnek.

FőDudu

(#1365) FőDudu válasza Piftuka (#1353) üzenetére


FőDudu
addikt

Aza a ket gumidugo jol jott.
Sikerult ugyanis ugy osszeraknom a homokszurot, hogy a leereszto csavar a szurokosar alatt volt.

Bekotottuk, feltolotottuk a medencet, majd akkor derult ki, hogy nincs a leereszto dugo a helyen. Folyt a viz.

Termeszetesen a 4 euros kis basz sehol nincs raktaron, Steinbach meg foleg Ausztriaba es Nemetorszagba szallitana.

Aztan jutott eszembe, hogy mi van ha a muanyag szuro kosar alatt van. Igy gumidugo be a skimmer helyere, homokszuro lekot, homok merokanallal kimerve a labmoso talcaba, szurolap kirangat - es tenyleg alatta volt.... Ekkora makot.... pedig mar gondolkodtam, hogy milyen gumi demizson dugot fogok ideiglenesen beleeroltetni a leereszto dugo helyere....

FőDudu

(#1366) ANDROID??? válasza Piftuka (#1362) üzenetére


ANDROID???
addikt

Köszi :K

Igen, pont ez volt a lényeg, hogy ne csak ázni lehessen és/vagy elfeküdni benne :)

Nem valami olcsó az tény, de nem akartunk "picit" venni.

Természetesen ez is szét lett szedve télre és elpakolva a dobozába, így a tuti.

[ Szerkesztve ]

(#1367) Vesa válasza SUPREME7 (#1356) üzenetére


Vesa
Topikgazda

"Sajnos nem intex a medence"

Ne sajnáld, az Intex is pont olyan kínai vacak, mint a többi. Nekem 1 évet bírt, következő szezonban már eresztett az alja. Pedig szakszerűen raktuk el és fűtött helyen tároltuk. Lutri az egész, gyenge kínai minőség.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1368) Richard


Richard
őstag

Sziasztok!

Viszonylag új vagyok medencézés terén. Van egy 40 m3-es épített medencénk, amit szerdán helyeztem üzembe friss vízzel. Megkapta a szokásos klórsokkot, beállítottam a PH-t 7,4-re és kapott nagyobb adag algaölőt is. Tettem a szkimmerbe két 200 grammos kombi tablettát ami pont 40m3-hez kell. Utána 1 napig folyamatosan ment a kevertetés, majd visszamosattam a homokszűrőt és azóta napi háromszor forgatja át a vizet.

Az mégis mitől lehet, hogy 24 óra alatt kb felkúszik a PH szint 7,8 körülre? Akkor megint leviszem 7,4-re, majd másnap újra. :F

(#1369) FőDudu válasza Richard (#1368) üzenetére


FőDudu
addikt

A friss viz az csapvizet jelent?
Mert ha netan kutviz vagy egyeb nem megfeleloen tisztitott vizrol lenne szo, akkor kapasbol tudnad a valaszt. Lehat barmi egyeb ami gondot okoz. Vas, brom, stb.

40m3 vizbe kapasbol beletolhatsz kb 5 kilo ph minuszt ha 7,8 a pH-ja.
Aztan majd a 7 koruli ph-rol szep lassan visszamegy.
Semmi baja nem lesz ha 7 a ph - meg a szemet sem csipi.

A kombi tablettad ugye kloros verzio? Amugy 40m3-be szerintem kettonel tobb kell.
Nalunk a 12-13m3-ben elfogy egy tabletta 5-6 nap alatt es ugy jo. Azaz haromszor ekkora medencere a heti 3 tabletta a minimum. Es nem a skimmerbe. A szuro kosarba vagy mas olyan helyre ahol kenyszeritetten oldodik (mossa a viz).

Ez csak az en tapasztalatom - ha hagyod a skimmerben vagy netan bojaban lebegni, az szart se er. Nem oldodik elegge, es ezert szar a vized parametere.

Foleg ha meleg lesz. Nalunk mar most 28,5 fokos (tengernel elunk), pedig nem takarjuk le ejszakara. Ma reggelre 25-re hult vissza, az a 3-4 fok ingadozas nem gond szerintem.

Ha nem takarod, ahogy mi, akkor kell a nagyobb dozis, mert semmi klor nem marad benne a takaras hianya miatt. Hiaba mered, nem lesz benne semmi, de a kenyszeritett oldodas megoldja a dolgot es jo lesz a vized (marmint se nem algas, se nem zavaros, se nem tul kloros).

Nalunk 1 tabletta (marmint amikor elfogy akkor uj kerul be a szivattyu szuro kosaraba), 2-3 kis klor tabletta (20 grammos gyorsklor ez a skimmerbe), kb 300-500g pH minusz (beleszorva szanaszet) a heti adag. Nejem intezi, meri a vizet es tolja be a dolgokat ha kell.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#1370) FőDudu válasza Vesa (#1367) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem Bestway a medence (427x107). Masodik eves, nem volt baja.
1 helyen lukas lett, de ott azert, mert amit leraktunk ala stiropor lapot annak a lefogato csavarja atbokte (nem volt elegge becsavarva a foldbe alatta.
Valaki talpast ugrott pont arra.

Az elozot elejandekoztuk (az csak 366x76 volt) - az is birja meg az uj helyen.

Nem tudom a Bestway ilyen megkozelitesben jobb-e.

Mi jol kimostuk, kiszaritottuk, kapott 2 doboz hintoport, aztan feltekertem es mult heten elo vettuk. Erdekes modon a hintoporozasnak nem latszik nyoma sem - azt hittem nem lesz egyszeru kimosni belole.

FőDudu

(#1371) axioma válasza Richard (#1368) üzenetére


axioma
veterán

Szerintem keress ra a TA (total alkalinity) szerepere.

(#1372) Vesa válasza FőDudu (#1370) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Fórumokon a Bestway-re mondják, hogy gyengébb mint az Intex. Ehhez képest pl. (hasonlóan járt a hölgy egy 120k-s Intex-el).

A tudomány a valóság költészete!

(#1373) Richard válasza FőDudu (#1369) üzenetére


Richard
őstag

Csapvíz, igen.

A kombi tabletta 90% klórt tartalmaz és 20.000 literhez ír 1 db-ot. A szűrőkosárba bele sem fér ekkora tabletta, tehát marad a skimmer. Ott is túl gyorsan oldódik valami miatt.. :) A klórszintem valamiért még mindig 3 felett van. Eddig összesen olyan 3,5 kiló pH mínuszt kapott, akkor most megküldöm még rendesen.

#1371 axioma: Az összlúgosságot nem tudom mérni, emiatt nem nagyon akarok venni 70-80 ezerért vízelemzőt. Semmit nem változtat, ha tudom melyik irányba van eltolódva.

(#1374) axioma válasza Richard (#1373) üzenetére


axioma
veterán

De a TA valtoztathato... guglizz. Amugy van kb-sra jo medences TA meres, de fejbol nem tudom, nalunk a viz eddig jo volt, iden me'g nincs kirakva.

(#1375) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Sziasztok,
kis karbantartásra szorul a medence, ilyen fólialeszorítót tudtok esetleg más forrásból, raktárról? Már 1 órája keresgélem google-al de nem jártam szerencsével... :(((

(#1376) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Vettem nyárra egy Bestway Lay-Z-Spa Baja típ. masszázsmedencét akcióban. Fel is fújtuk, fel is töltöttem és már háromszor használtuk is.

Az lenne a gondom, hogy elég kemény a víz, az alján már így pár nap után érezhetők a vízkőszemcsék.

Lehetne-e a vegyszer adagolójába vízlágyító tablettát tenni, úgy, hogy folyamat használva van, vízcsere nélkül, hogy a testnek ne legyen kára. (Granulátumot és folyadékot nem javasolnak.)

Ha igen, akkor milyet ajánlanátok, esetleg linket is elfogadnék.

Valamint, hogy mit érdemes ebbe az adagolóba tenni? Szintén tippeket, linkeket megköszönök.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#1377) Piftuka válasza SUPREME7 (#1363) üzenetére


Piftuka
veterán

Nekem erős a gyanúm, hogy az EMAG "trükközött", és egy bontott szettet kaptál. Fura, hogy egy komplett gyári szettből éppen a két gumidugó hiányzik...

Ami a szkimmert illeti, azt a fenti körülmények között én nem használnám a helyedben.

Egyrészt eleve szignifikánsan csökkenti a vízforgatás hatékonyságát (20-30%-ot "alsó hangon" rászámolhatsz a szükséges üzemeltetési órákra, hogy ugyanazt a vízátszűrési kapacitást kapd, mint amit a gyártó a vízforgatóra vállalt).

Nem véletlenül ajánlják kifejezetten nagy(obb) teljesítményű vízforgatókhoz. Minimum 5 m3/h kapacitású eszköz volna ajánlott a szkimmeredhez.

"Aquila non captat muscas."

(#1378) Piftuka válasza FőDudu (#1365) üzenetére


Piftuka
veterán

Emlékszem tavalyról az írásaidra az oxigénes vízkarbantartással kapcsolatban. :K

Érdekes volna megnézni ugyanazt a szettet bróm alapú vízkezelő szettel is. ;)

Az pedig valóban bosszantó, amikor "csak" 1-2 apró műanyag kiegészítő hiányzik, és nem lehet beszerezni. Tavaly még éppen időben - de az eredeti beüzemelést azért késleltetve - tudtam beszerezni a 32/38 mm-es csatlakozókat a vízforgatóhoz.

Idén "elébe mentem" a dolgoknak. Például a medencénk takaróponyvája a szezon végére elrepedt a kötöző mentén ~30 cm szélességben, és egy lyuk is keletkezett a peremén...

Szóval most még a medence beüzemelése előtt, az akkus porszívóval (lám, ez is egyike az előkészületeknek) együtt rendeltem még egy ponyvát is.

Nehogy úgy járjunk, hogy 1-2-x-(tökmindegy) hány nap/hét használat után végigszakad a mostani ponyva, de akkor már sehol nem lesz készleten, csak "majd jövőre"... :)

Szóval most van tartalékba minden, ami szükséges az általam megszokott üzemeltetéshez. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#1379) Piftuka válasza Richard (#1368) üzenetére


Piftuka
veterán

Használsz ilyen "pezsegtető" befúvót?

"Aquila non captat muscas."

(#1380) Vesa


Vesa
Topikgazda

Mitől lehet az, hogy a vízforgatóban félig van a víz? Légtelenítést már mindenhol próbáltuk, szivattyún és a csöveknél is. Ha kikapcsolom, akkor megteleik vízzel, de amint bekapcsolom, félig lesz vízzel és alig keringeti a vizet. Sima papírszűrős a cucc (szokásos Intex gagyi). Bekapcsolt állapotban, amikor félig van vízzel, hiába tekerem le a légtelenítőt, nem jön ki levegő.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1381) Richard válasza Piftuka (#1379) üzenetére


Richard
őstag

Nem használok ilyet.

#1374 axioma : Megoldódik a dolog úgy néz ki. Megküldtem pH csökkentővel és egyelőre maradt 7,4-en. Lehet kevés volt neki elsőre a csökkentés.

A víz továbbra is kristálytiszta szerencsére.

(#1382) N.otorious


N.otorious
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy Polygroup Summer Waves medenecét, aminek a belső csatlakozó átmérője 26mm (3/4). Erre szeretnék rákötni egy szkimmert aminek 38mm (1 1/8") a cső átmérője. Van olyan adapter. vagy megoldás, ami a 26mm átalakítja, úgy, hogy fogadni tudja a 32-38mm gégecsövet?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1383) Vesa válasza N.otorious (#1382) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ez nem direkt medencéhez van, de lehet, hogy jó.

A tudomány a valóság költészete!

(#1384) FőDudu válasza Vesa (#1380) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem huztad ra a csovet a medencenel a kiallo csonkra rendesen?
Nekem is szorcsogott a pumpa meg buborekos volt a befuvonal - ami elvileg lehetetlen egy zart rendszernel.

A skimmernel a medencen attolt muanyag darabra a szivocso nem volt tovig ratolva, ugy huztam meg a bilincset. Ott szivott levegot is.

FőDudu

(#1385) FőDudu válasza Richard (#1381) üzenetére


FőDudu
addikt

Nyugodtan tolj bele tobbet, ugyis felmegy idovel a pH.
7.0 meg nem fogja a szemet sem csipni.

Nagy a medenced, sok pH csokkento kell bele.
De azert tenyleg nem artana megmeretni a vizedet, hatha valami olyan parameter miatt van a moka amit a hazi teszterek nem tudnak merni.

Biztosan van olyan hely ahol bemernek hozott vizmintat is.
Vagy valamelyik forumtars talan tud segiteni.

En sajnos messze vagyok....

Ekkora medencenel mar lehet erdemes elgondolkodni egy sobontos megoldason.
Kell majd bele vagy 120kg so egy evben....

FőDudu

(#1386) FőDudu válasza Richard (#1381) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy a lepeseket be kell tartani.
Eloszor mindig a pH-t kell beallitani, aztan johet a tobbi.

Amig a pH nem jo, addig nem erdemes massal varialni.

FőDudu

(#1387) Vesa válasza FőDudu (#1384) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nem, még bilincs is van a csövön, rendesen zár. Valószínűleg a keringető lehet rossz. Vagy fogalmam nincs.

A tudomány a valóság költészete!

(#1388) FőDudu válasza Piftuka (#1378) üzenetére


FőDudu
addikt

Jah, meg ma is van 2 dobozzal a 6000 literig ajanlott verziobol, illetve a nagyobb medencebe valo oxigenes vegyszerbol es a hozza valo aktivatorbol.

Nem baj, majd jo lesz valakinek.
(a szomszed 2 eves fia ugy ugral a letrank legtetejerol az uszogumijaval, hogy hamarosan nekik is kell medence )

Masik szomszed Bestway cucca 7,32x3,66x1,32m - na az is szep darab lesz osszerakva.
A feltoltes is vagy 2 nap lesz a kerti csaprol.

Elvileg van benne homokszuro(Bestway 58497), 9 kilonyi homok megy bele (0,45-0,85mm kozotti szemcsemerettel).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#1389) FőDudu válasza Vesa (#1387) üzenetére


FőDudu
addikt

En is azt hittem amig ra nem toltam tovig. :C
Ra volt huzva a bilincs, megis levegot szivott.

Erdemes megnezni - en lattam a szivocsoben a buborekokat kozlekedni, holott a skimmert lehuzva a vizszint alatt van a szivoresz.

Rendes, fem bilincsrol van szo. Medencehez adott muanyag hulladekkal nem szerelunk.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#1390) Vesa válasza FőDudu (#1389) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Rá van húzva. Ha nincs bekapcsolva a keringető, akkor megtelik a szűrő vízzel, ha viszont megy, akkor csak félig van. Sose láttam még ilyet, pedig van már medencénk pár éve. A vízforgató 3 éves, a medence új (mivel mint írtam, az előző kemény 1 évet bírt). Gondolom a vízforgató se jobb minőség. Homokszűrős kéne, de sajnálom rá a pénzt, elsősorban azért, mert alig pár hét a szezon.

A tudomány a valóság költészete!

(#1391) Richard válasza FőDudu (#1385) üzenetére


Richard
őstag

Mostmár lassan két napja 7,2-n áll, a hőmérséklet is szépen kúszik fel hála a szolar takarónak. Jelenleg 27,5 fokos :)

Jövőre tervezek egy sóbontót, idén már nem szeretném megbontani a rendszert.

Köszönöm

(#1392) FőDudu válasza Vesa (#1390) üzenetére


FőDudu
addikt

1 dologra tudok gondolni, a szuroben levo betet tul nagy fojtas a szivattyunak.
Ha kiveszed a betetet (mert ugye valami papir vagy egyeb betet lesz benn, hiszen nincs homok szurod), akkor ugyanez a helyzet?

Lehet telement finom porral vagy egyeb anyaggal ami annyira lefojtja a szivattyut, hogy nem birja atszivni rajta a vizet...

csak tipp, de egyszeruen kiprobalhato. Betet ki, szivattyu raindit, megnez.

FőDudu

(#1393) FőDudu válasza Richard (#1391) üzenetére


FőDudu
addikt

Az mar jo. Tegnap este 28,5 fokos vizben toltam a pancsolast, teljesen elvezheto hofok.

FőDudu

(#1394) Vesa válasza FőDudu (#1392) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Megnézem, köszi, bár full új a szűrőbetét, most tettem bele és ugye tiszta csapvíz ment bele, még nem tudott elszennyeződni a medence sem. Azért megnézem amit írtál, de ha úgy sem jó, akkor valszeg a vízforgató krepált be.

A tudomány a valóság költészete!

(#1395) Richard válasza FőDudu (#1393) üzenetére


Richard
őstag

Ha elfogy a skimmerbol a két 200 grammos kombi klortabletta akkor egyből tegyem az újakat, vagy várjam ki az 1 hetet amit ír a doboz?

En szemrebbenés nélkül belenyomtam ;]

A klórszint mettol meddig jó? A teszteren 2-3 között jelzi jónak a kombitabletta dobozán meg 1 körül :F

(#1396) N.otorious válasza Vesa (#1383) üzenetére


N.otorious
senior tag

Köszi, ilyet néztem, az a baj, hogy a belső átmérője 25 meg 32.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1397) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! 5m3-es medence,csővázas,Bestway típus. A gyerekek megsértették valamivel az anyagát az oldalán. Kb fél vízszint magasságban. Nagyon apró lyuk,max.2mm átmérő.Kívülről ragasztottam rá szövetes erős ragszalagot,de a víz oldja,mert átnedvesedik. Van ilyen post it méretű javító folt,de fogalmam sincs,ezt hogy ragasszam fel belülre,a víz alá...3 m3-t nem szívesen engednék le. Hogy kell ezt a foltot ragasztani? Kört vágjak belőle,vagy nem szükséges?Egyet már el használtam,papírt lehúztam,de hiába tűnik erősen ragadósnak,nem maradt meg a medence oldalán a víz alatt. Köszi a választ előre is!!

Üdv: Attila

(#1398) Piftuka válasza Vesa (#1380) üzenetére


Piftuka
veterán

Mennyivel van a medence vízfelszínének szintje felett a vízforgató?

Csak mert nagy "mágia" nincsen ezekben a szerkezetekben. Ha talajszintre rakod, akkor bizony teli medence mellett, a légtelenítő lecsavarásakor ömlenie kell a víznek belőle. (Amíg a vízszint fölé nem emeled a szerkezetet. Közlekedőedények-elve....)

Az egyébként általános jelenség, hogy a "friss" papírszűrő patron nehezebben engedi át a vizet, amíg nincsen "bejáratva", átázva kicsit. De ez max. 1 nap használatot jelent.

Még egy lehetőség: Bekapcsoláskor "kimozgatjátok" a levegőt a csatlakozó csövekből? Amíg buborékot láttok benne, a medence vízszintje fölé emelni...
Papírszűrős vízforgatónál ezt muszáj elvégezni, mert nincsen akkora ereje a szivattyúnak, hogy pusztán a bekapcsolást követően kinyomja a levegőt a medence vizébe.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#1399) Piftuka válasza Richard (#1381) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nem használok ilyet."

Rendben.

Azért kérdeztem, mert több felhasználói beszámoló alapján 1 nap alatt mindig 8 fölé viszi a PH-t. (Az okára nyilván megvan a megfelelő biológiai, ill. fizikai magyarázat.)

"Aquila non captat muscas."

(#1400) Piftuka válasza FőDudu (#1388) üzenetére


Piftuka
veterán

Az korrekt berendezés. Én is olyat használok; viszont én 0,5-1,2 mm-es szemcseméretű szűrőhomokkal. ;)

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.