Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) spiky03


spiky03
veterán

Kezd megint bebarnulni a vizem... :(((

Szerintem azert mert most meg sok klort kaphatott, mert tegnap reggel ota 4es programban ment a vizforgato. Vagyis 4 orat forgat majd 4 orat pihen es utana ismet 4 orat forgat. Igy jobban aztatta a tablettakat mert az adagoloban mar csak 1 darab volt ami nqgyobb volt a tobbi meg aprora elfogyott. Eddig a 4 tabletta kihuzott 1 hetet ugy, hogy egy nap kb 2x ment a forgato (max 8 orat).
Ugyhogy most az adgolt visszabb vettem 1 lyukra, ez a legkisebb, nah meg ontottem bele megint Devant a szomszedtol, mert adott.
Az megint helyrettte a vizet, ismet tiszta lett.

De jol gondolm, hogy azert bernult most be mert tobb klort kapott a tablettak miatt, hogy hamarabb elfogytak? Mert irtatok, hogy az csapja ki a vasat a vizbol.

Mertem tesztcsikot is.
A ph az mintha alacsony lenne, a kloz az majdnem jo, a total newm tudom mi az meg majdnem a legzoldebb, ami szinten nem jo.

Szomszed, akinel betonoztuk a medencejet azt mondja ne gondoljam tul ezt a medencet.:) o nem rakott semmit sem a vizbe amiota feltoltotte csak a forgato megy es nem barnult be.:) meg, hogy vegyek Devant es akkor azzal meg is van oldva minden, hetente beleontom az 1 litert es kesz.

Az mitol lehet, hogy a karomon olyan minta kicsit huzna a bort amikor belenyultam a vizbe tesztelni?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#802) Lanash válasza spiky03 (#801) üzenetére


Lanash
aktív tag

Ilyet veszel és raksz bele?
Dewan [link]

(#803) #56573440 válasza Piftuka (#800) üzenetére


#56573440
törölt tag

A medencés fórum az melyik? Megtúrnám hátha találok beszerzési forrást, eddig csak Ali és társai jöttek szembe a témában, és igen kevés infó van a szivacs tulajdonsagairol ott, pedig ahogy nézem nem A szivacs létezik meglepő módon. Egyébként vagy másfél köbméteres, tök jól dolgozik és elég is neki a papír, 3-4 hétig is elmegy ha kimosom egyszer rendesen, de boldogabb lennék ha nem kéne fölöslegesen szemetet gyártsak, nomeg az se utolsó, ha nem függök egy gyártó kényének és kedvének, akik direkt egymással inkompatibilis cuccokat használnak...

(#804) RR-13 válasza Piftuka (#798) üzenetére


RR-13
őstag

Lehet, hogy én most nem értek valamit... ha a "bevezető ágról" lehúzod a csövet, akkor a "normál szűrésnél", hogy kap vizet a szivattyú/szűrő:F
Vagy nem erre gondoltál? :U

(#805) spiky03 válasza Lanash (#802) üzenetére


spiky03
veterán

Igen csak 18ast. Legalábbis a szomszédnak olyan van, olyat adtak neki a medencés boltban.
Tegnap este 1 óra alatt ki is tisztitotta ismét a medencében a vizet.

De próbálkozom meg a vizforgato beállításával. Lehet kipróbálom, hogy csak 1x megy egy nap mondjuk 6 órát és utána 18at pihen, hogy úgy mi lesz a vízzel.
Mert vsz az hozta most ki a barnulast, hogy a 4 db kombi tabletta már szinte mind feloldódott 2 nap alatt. Amikor eddig 1 hétig bírták, hogy nem ment 4 óránként a forgató.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#806) Lanash válasza spiky03 (#805) üzenetére


Lanash
aktív tag

Ez klór mentes fertőtlenítő, szerintem ha e mellé még adagolsz klórt (vagy kombi tablettát) akkor túl fertőtleníted, túl klórozod.
Illetve ehhez van külön mérő csík: Dewan-50 mérőcsík 0-200 ppm
Ha ezt a szert használod ezzel mérd az értékeket, és hagyd a klórt

[ Szerkesztve ]

(#807) spiky03 válasza Lanash (#806) üzenetére


spiky03
veterán

Igen azt gondoltam h a kettő együtt sok lesz.
Jelenleg csak akkor ontottem bele kb 1 litert amikor barna volt a víz.
Amúgy a kombi tablettát használnám amíg el nem fogy, ha már megvettem.:)

Ma állítok a vizforgato programján h ne 4 oraknet menjen. Aztán kiderül, hogy tényleg ez okozta e most a víz barnaulasat, hogy sokat ment és jobban áztatta a tablettákat.

Amúgy a dewanbol elvileg hetente kell a vizbe önteni a megadott mennyiséget ami a mednecehez kell és annyi.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#808) Lanash válasza spiky03 (#807) üzenetére


Lanash
aktív tag

A víz barnulása a kútvíz miatt van. Én ha a helyedbe lennék akkor vennék egy ehhez használatos mérőt és első körben lemérném azzal, illetve a sima teszterrel és megnézném miből mennyi van benne. Majd ph beállítás és vagy ez a Dewan vagy a klórt használnám.

(#809) Piftuka válasza #56573440 (#803) üzenetére


Piftuka
veterán

A FB-on egy privát, medencés csoport.

Egy ideje rendszeresen olvasom az ottani társalgást. Ott aztán van minden... különféle beszámolók medence alapozásról, betonozott, épített medencékről, ácsolt keretszerkezetekről, teraszról, házibarkács védő alkalmatosságokról a vízforgató berendezésnek, mindenféle víztisztítási, és vízkezelési megoldások...

Többek használják azt a megoldást is, hogy a papírszűrős vízforgatójuk funkciója a víz mozgatása (esetleg benne hagyják a szűrőpapírt is, de nem mindig), mert a szűrésről egy kisebb-nagyobb méretű műanyag hordó, illetve az abba pakolt vatelin, különféle szivacsok, rongyok felelnek.

A gyakorlatban működik (miért ne működne? az elv ugyanaz; óriási, "megtört" felület, amelyen a víznek keresztül kell haladnia); hogy kinek van kedve barkácsolni, az már egyéni döntés függvénye.

Amúgy azt a csoportot olvasva, megdöbbentő, hogy milyen sokan kútvizet használnak, bár az ottani tapasztaltabb felhasználóknál (fotókkal és videóval is igazoltan) az esetek többségében tényleg kristálytiszta a víz. (Egyébként az ottani felhasználók zöme használ aszkorbinsavat a vas-klorid által elszínezett víz tisztítására.)

A másik, amit nem értek, hogy ha PH értéket kell módosítani, miért nyúl mindenki rögtön a különféle vegyszerekhez? Kénsav tartalmú "PH mínusz", ha nem segít, akkor 20-30%-os sósav... növelésre nátrium-karbonát...

Én előbbire citromsavat, utóbbira szódabikarbónát használnék.

"Aquila non captat muscas."

(#810) Piftuka válasza RR-13 (#804) üzenetére


Piftuka
veterán

Természetesen a "medencébe bevezető ágról" húzom le a csövet... ;)

De szerintem előveszem az MS Paint "szaktudásomat" ( :DDD ), és megrajzolom, amit gondoltam, mert így elmondva tényleg nem olyan egyszerű megérteni.

"Aquila non captat muscas."

(#811) spiky03 válasza Lanash (#808) üzenetére


spiky03
veterán

Igen azt tudom, hogy azért barnult be.
De a múltkor ugye azért mert nem ment a vizforgato csak kb 1 órát és azért bebarnult mert már akkor is benne volt a kombi tabletta.
De most meg lehet az lett a baj, hogy sokat ment már.:)

Majd ha haza megyek akkor nézek egy tesztet.

Tegnap amikor kezdett barnulni akkor a ph az mintha alacsony lett volna, a klór az majdnem jó az a total valami meg nagyon zöld.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#812) Lanash válasza spiky03 (#811) üzenetére


Lanash
aktív tag

Nézd nekem most 4 napig nem ment a vízforgató és nem barnult be a vizem, de nekem csapvíz van benne. Bogarakat a tetejéről eltavolítottam, porszívóztam és be kellett álítani a ph-t meg a klórt.

(#813) lacos001


lacos001
senior tag

Hi mindenki itt a prohardveren minden Is van :K

Vettem a gyereknek 6 éves ezt a csodát.
[kép] [kép] [kép]
Adatok: 190cm átmérő, 50 cm magas.
A feléig 500l amit befogad.
Kérdés: Érdemes nekem a viz miatt ilyen-olyan dolgokat vásárolni vagy inkább cserélgessem kb 2 naponta? az utóbbi a terv amúgy, ez nem mennyiség...
Nagyobbra nem fektetek be, sóher vagyok és amúgy is épitkezés lesz hamarosan, majd ott különb lesz. Azért van, hogy kicsit élvezkedjen, pancsoljon.

thx

(#814) Lanash válasza lacos001 (#813) üzenetére


Lanash
aktív tag

Nem tudom, hogy hol laksz, de Budapesten 1m3 víz díja+csatorna - 600ft
én biztosan nem szórakoznék semmivel, csak cserélgetném

(#815) Piftuka válasza Piftuka (#810) üzenetére


Piftuka
veterán

No, elkészítettem az ábrát... :) BÍzom benne, hogy érthető! A zöld nyilak jelölik a folyásirányt.

Tehát a vízforgató-szűrő első beüzemeléséről...

1. A homok "átöblítése"

2. A homok "visszamosása"

3. Ezt követően pedig a normál üzem:

- Jól gondolom tehát, hogy így működik mindez a gyakorlatban?

"Aquila non captat muscas."

(#816) Piftuka válasza lacos001 (#813) üzenetére


Piftuka
veterán

:DDD

Megnyitottam az első képet, és megdöbbentem "mekkora medence!!!"...

Aztán észrevettem, hogy azok ott benne apró babák, nem emberek... :DD

Egyébként én is csak cserélgetném a vizet. Esetleg egy olcsóbb búvárszivattyút lehet érdemes vásárolni. Hosszú távra nem tétel, mint beruházás.

(Amennyiben nem akarsz a klasszikus "slag megszívós, vákumos", vagy "vödörrel meregetős" módszerek valamelyikével vesződni. :) )

"Aquila non captat muscas."

(#817) Lanash válasza Piftuka (#815) üzenetére


Lanash
aktív tag

Szerintem nem jól gondolod.

nálam a B ág ahol a medencéből szívja a vizet
D ágon pedig egy locsoló csatlakozó van

(#818) spiky03 válasza Lanash (#812) üzenetére


spiky03
veterán

Persze csapvíz az más, mint a kútvíz.
Az elején nekem is 3 napig nem ment a forgato meg nem volt benne semmi cucc és nem barnult be.

Most bele tettem a 4 kombit ismét.
Néztem tesztet. A ph elvileg alacsony egy picit, a többi érték az majdnem jó.:)
Van ph novelom nem tudom azt szorjak e bele egy keveset.
Mert amikor megvettem akkor azt mondta az eladó, hogy beleszoras után várják fél órát és csak akkor tegyem bele a tablettákat. Viszont akkor még szűz volt a víz nem volt benne semmi sem. Most meg már ugye van.

Holnap mérek egyet megint.

Amúgy úgy néz ki hétvégére talán jó lesz a víz hőmérséklete, most 27 fokos. :C

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#819) lacos001 válasza Lanash (#814) üzenetére


lacos001
senior tag

Lehet, hogy pocsékolás, de én is igy gondolom, cserélgetve lesz.
Le is kellett engednem, mert nyilván telehordta mindenféle szeméttel a kertből a gyerök.
Holnaptól már okosabb lesz. Remélem..szórakozzon csak, ovi úgyis zárva. :B
Csillaghegyen laktunk, de 7 éve Németországban. Most áprilistól Rümmingenben, Lörrachtól 2 perc, Svájctól-Franciáktól 5 perc. Viz ára nem tétel. (most mindegy, hogy a bevételünkhöz viszonyitom az árát vagy csak úgy általánosan...sosem érdekelt)

(#816) Piftuka Van az alján egy lyuk, pikkpakk kifolyik, nem gond.
Franciák Saint-Louisban az Intersportban 15€-ért az emberhez vágják. Feleségem meg megvette, hogy ez az ami kell..hát rosszul lettem mikor megláttam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#820) Magga


Magga
aktív tag

Szervusztok!

Már régóta követem az írásokat, gondoltam én is beszámolok az itthoni állapotról, hátha valakinek segítség.
Szóval kb. 6 m3-es medence (3,66*0,76), fémvázas, egy intex homokszűrővel. Ez a harmadik nyár, hogy használom, mikor kezdtem még kicsi volt a gyerek és nekem is a Dewan-18-at ajánlották. Harmadik éve nem teszek bele semmit a vízbe, csak ezt...
Kútvízzel van feltöltve évente egyszer, utána hetente egyszer, nagy melegben kétszer öntök bele kb. 1 liter Dewan-18-at. Soha nem néztem ph-t, sem egyebeket, mindig tiszta a víz, pedig a gyereket úgy kell kiimádkozni, ha jó idő van (és mi is sokat használjuk). A szivattyú naponta 3-4 szer kapcsol be, 1-2 órát megy, ha használjuk, ha nem.
Érdekesség, hogy volt szerencsém a Dinaxnál dolgozni tavaly (a Dewan-18 gyártója), ahol megkérdeztem őket a szerről. Azt mondták, ha megtehetem (mert drágább, mint klórozni), használjam azt, mert sokkal jobb anyag. Bár azt is mondták, hogy ezzel együtt még azért kellene nézni a ph-t is.
Szóval részemről egy hatalmas piros pont a szernek! Tiszta a víz, nem barnul be, nem büdös és a gyerekekre sem ártalmas!

(#821) xXxian válasza spiky03 (#818) üzenetére


xXxian
senior tag

Ok, mindenkinek megvan, hogy szereted szivatni magad. Én csak az nem értem, miért kell ennek reklám...

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#822) xXxian válasza Magga (#820) üzenetére


xXxian
senior tag

Ja, gyereknek sem ártalmas. A kútvíz. Mennyi a nitrát benne? Gondolom bevizsgáltattad.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#823) spiky03 válasza xXxian (#821) üzenetére


spiky03
veterán

Elnézést ha megsértettetek a segítség és tanács kérésemmel.
Most van először medencém és nem vagyok még benne annyira otthon, hogy mit hogyan kell csinálni.

@Magga
Köszi neked a plusz infókat. :R
Mind a két szomszédban vannak gyerekek és ők is használják szintén a medencét, eddig egyik sem panaszkodott, hogy lett volna valami baja.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#824) xXxian válasza spiky03 (#823) üzenetére


xXxian
senior tag

Nem akarok rosszat nektek. Csak tényleg nem értem, hogy ha valaki vesz egy medencét mondjuk akciósan 25-ért (fémvázas, 3-3,66m), valami nagyon alap vízforgatót 40-ért (legyen tiszta a medence alja is), egy szolár piramist 30-ért (tételezzük fel, hogy kisgyerekes család s nem opció a 24 fokos víz) s egy vastag, használható szolár takarót 10-ért, szóval ha elkölt 100+ ezret egy rendszerre, akkor miért nem olyan vízzel tölti fel (költség az említett összeg kb. 5%-a), ami biztosan jó, iható.

A családom részben Hencidáról származik. Ott arzén van a vízben. Közeli ismerőssel történt meg, hogy a mentő vitte el a gyerekét, mert bekékült a nitrátos kútvíztől. De ne legyen benne más (csapvízhez képest), csak vas. Bebarnul, tolni kell bele a vegyszert állandóan. A szezon végére lesz a medencében 3 m3 víz, meg másik 3 m3 vegyszer...

Bevizsgáltattátok a vizet a feltöltés előtt?

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#825) axioma válasza xXxian (#824) üzenetére


axioma
veterán

Fogjatok mar fel hogy nem kell 100+e-et kolteni ahhoz, hogy hasznalhato medenced legyen. Igen, tobb mint a medenceszett ara, de homokszuro nelkul is van elet ha csinalsz csodazsakot (ld. indexes forum), solar takaro helyett is jo a mezgaz folia, na meg lehet szezon vegen bevasarolni a kovetkezore.
Az meg kulon erdekes, hogy kisgyereknel nem opcio a 24 fok? Ha 20-at irnal akkor ertem, de akkor a gyerekednek nem engeded a Balcsiban furdest, csak ha pont kanikulara jott ki a nyaralas? Vagy mas elovizben? Lehet hogy itt mar generacios kulonbseg van... nagyszuleink me'g napi 20 fok _lakas_homerseklet-ingadozasban eltek normalisan, ma mar a 2 fok hiszterezisre van aki nyafog.

(#826) Piftuka válasza Lanash (#817) üzenetére


Piftuka
veterán

Értem. Tehát van még egy külön kivezetés is a vízforgatón?

Ennek tükrében módosítottam az ábrákon. Így helyes az első beüzemelés?

1. A homok "átöblítése" (hogy ne a medencébe kerüljenek az apró homokszemcsék)

alt="" title=""

2. A homok "visszamosása"

alt="" title=""

3. Ezt követő "normál" üzem

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#827) RR-13 válasza Piftuka (#826) üzenetére


RR-13
őstag

Igen van ám :K
Azt hittem már láttad azt a külön kivezetőt, azért nem értettem a korábbi leírást, és a képeket.. elvesztettem a fonalat :D

(#828) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Az lenne a kérdésem, hogy ha a medence használatban van, akkor a homokszűrőt/hőszivattyút érdemesebb kihúzni az áramból, tehát teljesen áramtalanítani vagy elég ha nincsenek bekapcsolva?

:R

[ Szerkesztve ]

(#829) RR-13 válasza Fancy-boy (#828) üzenetére


RR-13
őstag

Amennyiben a biztonságérzetre mész, akkor úgy van értelme, hogy a hálózatból is kihúzod a szűrőt. :K
Mivel nálunk fürdés közben is ment tavaly a szűrő, ezért én nem húzom ki, mert akkor nem megy :D
Aki viszont nem használja fürdés közben, mert tart tőle, az akkor ki is húzhatja :K

(#830) Chal


Chal
addikt

Van homokszűrőm, ilyesmi szelepfejjel:

https://medencefutar.hu/Basic-4-allasu-kezi-valtoszelep

Mondanám hogy pontosan ugyanilyen, de a franc tudja, lehet hogy az enyém egy másik kínai tartományban készült :)

Szóval ma beüzemeltem, és a felső peremén 2-3 helyen csöpögni kezdett a víz. Tehát nem kötési ponton, vagy nem ott, ahol a tartályba cuppan. 2-3 órája megy, és kezd elmúlni a dolog, gondolom kiszáradtak kicsit a tömítések és most dagadnak vissza.

Winter állásban tároltam amúgy, fűtött helyiségben, előtte gond nélkül lenyomta a tavalyi szezont.

Szerintetek kell vele foglalkozni, vagy ha teljesen abbahagyja a csöpögést akkor mehet neki a szezonnak így ahogy van? Szerelhető ez egyébként, vagy ha lekapnám a tetejét akkor annyi is lenne neki? Azok a csavarok nem valami bizalomgerjesztőek....

Elvileg még garis, de egy fél napomba kerülne megoldani, annyit nem ér az egész.

[ Szerkesztve ]

(#831) Fancy-boy válasza RR-13 (#829) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Rendben. :) Köszönöm. :R

(#832) Lanash válasza Piftuka (#826) üzenetére


Lanash
aktív tag

Majdnem jó, de a 2. A homok "visszamosása" az is úgy az mint az első, csak fejen belül máshogy áramlik a víz a homok részhez.

(#833) xXxian válasza axioma (#825) üzenetére


xXxian
senior tag

Végül is igazad van. A medence definíciója nem egy egzakt valami. Egy földbe ásott gödörben is lehet fürdeni.

24 fokos víz: tudod, nem az a cél, hogy belemenjenek a gyerekek, majd 15 perc múlva kék szájjal könyörögjenek, hogy vegyük ki őket. Ebben én sok élvezetet, örömet nem látok. Viszont 30-35 fokos vízben boldogan elpancsolnak 4 órán át is egyhuzamban. 5/7 éves gyerekekről beszélek.

20 fokos napi hőmérséklet ingadozás: maximum homeless nagyszülőknél. Jártál már vályog parasztházban egyáltalán..?

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#834) axioma válasza xXxian (#833) üzenetére


axioma
veterán

Generacios problema. Ne feltsd tul a gyereket, ha mozog, 2 ora mulva se kek a szaja 24 fokban, csak ha a szulo fazik kiparancsolja a gyerekeket... gyerekkoromban 22 fokos Balcsi mar ok volt, uszomedencek hofoka is ilyesmi, atuszasra keszulesnel 1-1.5 ora siman nem hideg.
Valyoghazat nyilvan, eves kozephomerseklet 11 fok mielott a ho_kapacitas_sal jonnel de nem evszakos tarolo csak napi mert ho_szigeteles_e gyatra, este kalyha miatt 30 fok ellenere reggelre kinti -5-ben siman lehul 10-re. Me'g tizenpar eve is voltunk ilyen helyen nyaralni, igaz nem tel kozepen de huvos tavaszban.
De ez mar dupla off csak hogy ervre ervet mondjak, nem vagyok hotechnikus de ehhez atlagnal kicsit nagyobb erdeklodes-olvasottsag eleg.

[ Szerkesztve ]

(#835) xXxian válasza axioma (#834) üzenetére


xXxian
senior tag

Nem mi parancsoljuk ki őket. Egész egyszerűen fáznak. Mozogni sincs kedvük. Nem ezt szeretik, nem erre vágynak. Balcsi az más...

A parasztházaknak min 40cm-es vályog fala volt (dédszüleim háza Hencidán pl.), de jártam már személyesen olyanban (Mályinkán), ahol némelyik fal 1m-es volt. Képtelenség egy ilyen házban a 20 fokos napi hőingás. Nem teszi élehetővé a fizika. Ezek a házak nyáron hűvösek maradnak, alig változik a hűmárséklet. Kivétel a konyha, ahol a kemence volt, mert ott nyilván pokol lehetett, ha pl. kenyeret sütöttetek. Télen sokan a szobát, ahol aludtak nem is fűtötték (nagypapámék sem, dunna / dunyha alatt max fél percig dideregtek), szóval megint nem jön ki a 20 fok. Ha peddig fűtöttek, nem 30 fokra fűtöttek, egész egyszerűen azért, mert a parasztok szegények voltak és takarékoskodtak.

De tényleg befelyezem, max az első bekezdés kapcsolódik a tárgyhoz, persze itt is lehet, hogy más gyereknek más a hőérzete. :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#836) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, kaptam egy ilyen medencét. Soha nem volt még ilyen kerti medencém, azt se tudom merre induljak vele, addig össze se raktam amíg nem vagyok képben. Milyen kiegészítőket/"vegyszert" vegyek hozzá? Nem vagyok nagyon parás ilyen szempontból, de gyerek is használná, nyilván nem iszogatná a vizet, de mennyire lehet para, ha klóros tablettával tisztítom a medencét?

Hirtelen ezeket a kiegészítőket raktam össze:

- [Maxi-kombi klór 200 g tabletta - 1 kg BRILLANT POOL] (ez most akkor egy komplex tisztító cucc, vagy kell mellé még valami, esetleg inkább mást vegyek?)
- Úszóadagoló maxi-kombi klórtablettához S-SPORT
- Medence vákum tisztító INTEX 28002
- Medence takaró 396 cm INTEX 28026

(#837) salieri. válasza SUPREME7 (#836) üzenetére


salieri.
őstag

Jók a cucok,annyi ,hogy egy homokszuro nem rossz mellé.A papirszuro hulladék.

(#838) xXxian válasza SUPREME7 (#836) üzenetére


xXxian
senior tag

Ha nem a mókolást választod csodacsákkal, mágikus golyóskákkal és Gyurcsok-féle szentölt kútvízzel, akkor vegyél mellé egy alap homokszűrőt. 45 alatt nem nagyon lehet megúszni, nagyon akciósan 40. Ebbe rakhatsz szűrőhomokot, vagy szűrőüveget, amihez gusztusod van. Vegyszerből én a Stainbach Total Blue-t ajánlom, ha ilyet veszel más nem is igen kell bele. Ha viszonylag melegebb vizet szeretnél, szolát takaró és szolár piramis sokat segít. Nekünk most 31 fokos a víz. Kezdetnek ennyi elég, később a pH ellenőrhéséhez (kell a megfelelő pH, hogy hasson a vegyszer) kell valami tesztcsík ,vagy folyadék s adalék, ami a megfelelő irányba korrigálja a pH-t.

szerk.: ja, adagolás: az említett cucc lassan oldódik, rakhatod úszó adagolóba. Ha kell, hogy gyorsan hasson, a Bestwaynek van egy nyomóidomra csavarható kütyüje, ami gyorsabb oldódást tesz lehetővé.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#839) Piftuka válasza Lanash (#832) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi a megerősítést! ;)

Ezek szerint a változtatható állású zárószelep segítségével a vízforgató belsejében történik meg a megfelelő nyílások elzárása, és a keringetési irány változtatása?

Az jó, mert akkor a medencét be lehet kötni rendes üzemhez, és a külön slagon tud távozni minden víz, ami nem a medencébe való. :)

"Aquila non captat muscas."

(#840) Piftuka válasza SUPREME7 (#836) üzenetére


Piftuka
veterán

Alapvetően teljesen jól válogattad össze a lényeges dolgokat.

Én a 200 grammos nagy tabletta helyett inkább a kisebb, 20 grammosat javaslom, mert könnyebb adagolni.

A 200 grammos nagyjából 20 m3 vízhez elegendő; a te medencédhez a fele is elég. (El kell törni.)

A kisebb tablettából pedig kb. 4-5 darab elegendő. A kiszemelt úszóadagoló mindkettőhöz használható.

Amelyik neked szimpatikusabb....

- A venturi elven működő medenceporszívó nagyon hatékony, nagy a szívóereje, de... Hátránya, hogy a slag friss vizet juttat a medencébe (PH beállítás szükséges lehet utána), illetve az apró szennyeződések átjutnak a hozzá adott zsákon.

Elpusztult alga összeszívására alkalmatlan, ezt tavaly megtapasztaltam. Viszont ha van otthon vatelin, vagy valami hasonló "pelyhes", nagy felületű anyag, akkor azzal kibélelve a zsákot, szerintem még a homokot is el lehet távolítani vele, hiszen úgy már nem nyomja vissza a zsákon keresztül.

- A takaró az algásodás elkerülésében nagy segítség. Amikor nem használjátok a medencét, érdemes takarni vele.

- Szolár takaróval szerintem nem érdemes "vesződnöd". Ha megjön a kánikula (mint ami már most hétvégén volt), pár nap múlva nem az lesz a problémád, hogyan melegítsd fel a medence vizét, hanem az, hogy hogyan hűtsd le. :)

Persze ízlések és pofonok... de az biztos, hogy amikor tartósan 30°C körüli, vagy felettei a nappali hőmérséklet, és éjjel is bőven huszonsok fokok vannak, akkor egy a napra kitett medence vize pár nap alatt "pocsolya" lesz.

"Aquila non captat muscas."

(#841) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Köszönöm, egyelőre ezt a homokszűrős vízforgatót azért nem vettem számításba, mert gondoltam, ha már adnak hozzá gyárilag, annak is meg kell felelnie, de olvasva a homokszűrősöknél az árukereső véleményeket, hogy a gyárihoz képest kristálytiszta a víz, így most komolyan elgondolkodtam. Csak első próbálkozásra beletolni 60ezret kiegészítőkkel együtt így hirtelen nincs sok kedvem, de azért azt se szeretném ha szar lenne és csak a baj lenne vele.

Szolártakarót nem találtam 396-os méretben, szerintem mivel napon lesz, nem nagyon lesz szükség rá, hamar bemelegszik, ha meg tényleg sikerül tisztán tartani a vizet, akkor lehet ahogy a kolléga is mondja. inkább hűteni kell majd, én se szeretek meleg vízben üldögélni :)

Átrágom :R

[ Szerkesztve ]

(#842) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Áhh, lehet tényleg nem úszom meg a homokszűrős vízforgatót, elfelejtettem írni, hogy kútvízzel tölteném a medencét, gondolom akkor mindenképpen komolyabb szűrésre van szükség. Olvastam itt jóval korábban, hogy bebarnult kútvizet is szépen megoldotta a homokszűrős.

Áh látom pont nem rég volt téma a kútvíz/csapvíz, bár bevizsgáltatva nincs a kútvíz de amíg kisebb volt a gyerek, kis forgatós nélküli pancsimedencébe is kútvíz ment, és látszólag elég tiszta, persze ha sikerül tényleg tisztán tartani, akkor egyszer - kétszer belefér, hogy csapvízzel töltsem fel szezonban.

[ Szerkesztve ]

(#843) Chal válasza SUPREME7 (#842) üzenetére


Chal
addikt

A jó gépészetet sajnos nehéz megúszni. Ökölszabály, hogy a 20eFt-s Intex felfújható peremű medencébe pontosan ugyanolyan víz kell, mint az épített 30 milliós csitti-fitti polikarbonát tetős csodában. A víz az víz, mindegy, hogy miben van, nem a medence fajtája miatt tisztítjuk/forgatjuk/vegyszerezzük így meg úgy, hanem magunk miatt. Persze az árak nyilván máshogy néznek ki a méretek változásával, de a lényeg alapvetően ugyanaz. Szóval ha teheted, ruházz be egy homokszűrőre, hosszú távon biztosan nem fogod megbánni.

[ Szerkesztve ]

(#844) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok!

Medencevásárlás előtt állok. Az a gondom, hogy amiket eddig vettünk puhafalú medencét akár intex, akár bestway a felfújható karima egyiknél sem bírt ki egy nyarat sem. Nem tudom mi lehetett a gond. Most megint vennénk medencét. Nem tudom merjek e belevágni megint a puhafaluba. Tapasztalt más is hasonlót?

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#845) Lanash válasza egyedülülő (#844) üzenetére


Lanash
aktív tag

Igen. És jobb a csővázas.

(#846) pelenka35 válasza Lanash (#845) üzenetére


pelenka35
őstag

Sziasztok!
Tegnap én is vásároltam egy merev falú medencét. A kertben földre raknám. Nem kaptam már a boltban hozzá semmit amit alá tudnék rakni. Kell egyáltalán valami alá? Valami ötlet? 16m2 kell. :)

Gamertag:Rob3rt75

(#847) xXxian válasza pelenka35 (#846) üzenetére


xXxian
senior tag

Mit értesz merev falú medencén? Csővázas puha falút?

Ha igen, akkor mindenképp tegyél alá valamit. Száraz, vastagabb növényi részek, éles kőzetdarabok kivághatják. Diego-ban van műfű. Elég vastag, s a vizet is átereszti.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#848) Lanash válasza pelenka35 (#846) üzenetére


Lanash
aktív tag

Mindenképpen rakjál alá valamit, csak a földre ne rakd, mert kivághatja/szúrhatja akármi.
Nekem beton van és azon 3mm habfólia.
Régen amikor a földön volt akkor én fóliát és szintén 3mm habfóliát raktam alá.

(#849) egyedülülő válasza Lanash (#845) üzenetére


egyedülülő
őstag

Ez ennyire általános dolog akkor? Ezt nem gondoltam volna. Pedig írják, hogy x szezont mentek puhafalú medencékkel, nekem meg 3-ból mind leeresztett az adott nyáron.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#850) Fancy-boy válasza SUPREME7 (#836) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Amikor itt neked ajánlgatják a klóros fertőtlenítést, azért valamit nem tesznek hozzá.

"Én egy dolgot hiányolok belőle, mégpedig azt, hogy elmondjuk a medencetulajoknak: a klór nem csak szabad formában van jelen a vízben, hanem kötött formában is. A szabad klórnak van a jellegzetes klórszaga, a kötött klór viszont észrevehetetlen, csak vegyszerrel lehet kimérni. A szabad klórral ellentétben a kötött klór sosem párolog el, hanem csak gyűlik a vízben. Emiatt a népfürdőkben kötelező a napi 10% vízcsere, és ezt a magán medencéknél is javasolni kellene. Hiszen a felgyülemlett kötött klór karcinogén anyag, nem egészséges."

Forrás: [link]

Én mindenesetre inkább kerestem más alternatívát. ( BAYROL Soft & Easy aktív-oxigén+ UV-C lámpa )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.