Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) balint82 válasza TeebyKay (#2998) üzenetére


balint82
senior tag

Egyáltalán nem annak szántam, csak saját példámon keresztül javasoltam volna még szezon előtt a cserét, sok bosszúságtól megkímélted volna magad.
Néha a több, kevesebb.

Google Pixel 4a

(#3002) Harcipocok84 válasza axioma (#3000) üzenetére


Harcipocok84
junior tag

Ellopták a vízforgatót??? Eszem megáll. Gondolom valami nyaralóban lehetett?
Képes volt valaki bemenni, és szépen lekötögetni a dolgokat? Elképesztő. De akkor "legalább" jó fej volt, és nem hagyta hogy elöntsön mindent a víz

(#3003) TeebyKay válasza balint82 (#3001) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszönöm, korábbi hozzaszolas alapján úgy látom szezon közben is lehet akár szűrőt cserélni, szóval az még lehet még fog történni ha sok bosszúságot okoz a papírszűrő.

(#3004) TeebyKay válasza axioma (#3000) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszi, akkor ha úgy alakul lehet szezon közben is lesz upgrade. Vagy ki várom megint az őszi akciókat és beszerzem jövő évre.

(#3005) axioma válasza Harcipocok84 (#3002) üzenetére


axioma
veterán

Csaladi haz, kerites kivagva, nalunk lako rokon hallotta meg, hogy folyik a viz o tomkodte be atmenetileg hajnal 3-kor... raadasul a legegyszerubb papiros volt. A kovetkezo 60x40x10-es pazsitracskore van eleg durvan rakotozve, es ez a talapzat folddel takarva...

(#3006) Gömbike válasza TeebyKay (#2999) üzenetére


Gömbike
senior tag

A medencéhez jár tömítő dugó. Azt beleteszed a nyílásokba velülről, szabad kezet kapsz.

Egy gyűszűnyi helyen folyik a medencém :O . Pedig meleg helyen tároltam. Reggelig dolgozom, remélem nem lesz kuka addigra.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#3007) TeebyKay válasza Gömbike (#3006) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszi. Ha már így leírtad, mi ez a meleg helyen tárolás dolog? Tönkre tud menni ha pincébe teszem le télire?

(#3008) Vesa válasza Janusz001 (#2997) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Az úgy már tökéletes lesz! Vízkezelés nem bonyolult egyébként. Néhány fontos kritérium van:
1. egy jó vízelemző (legtöbb gond ezzel van, mert ha nem mér pontosan akkor nem lesz jó az adagolás sem)
2. PH érték beállítása! Ha a PH nem jó, akkor a klór is hatástalan lesz
3. folyamatosan figyelni kell a vizet, mérni az értékeket és korrigálni, a nagyobb dzsuvákat pedig skimerrel vagy kézi hálóval naponta leszedni
4. naponta legalább 2-szer átküldeni a teljes vízmennyiséget a vízszűrőn. Ezt a forgató teljesítményéből és a medence vízmennyiségéből ki lehet számolni.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#3009) Vesa válasza TeebyKay (#3007) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Sajnos ezeknek a medencéknek az anyaga 15-18C fok alatt elkezd merevvé válni. Fűtetlen helyiségben, ahol télen akár fagypont közeli hőmérséklet is lehet, megrepedhet, főleg ha mozgatva van. Ha víz maradt benne, akkor szétfagyhat télen.
Nekem már kettő Intex adta meg magát. Következő szezonnál, felállításkor alul megjelent a víz. Mivel én is fűtött garázsban tárolom, nem fagyhatott szét, nem sérülhetett meg mástól, tehát csak arra tudok gondolni, hogy összehajtáskor repedtek meg valahol. Mindegyiket 20C fok alatt tettem el, mert hirtelen jött be a hideg és nem kapcsoltam időben. Azért ez nem törvényszerű, van aki évek óta használja ugyanazt a medencét. A gyenge pont az alja, mert papírvékony ott a fólia. Szerintem direkt csinálják így a rohadt kínaiak, hogy szétmenjen. Mert az oldalfal anyaga jó, ha az alja is olyasmi lenne, akkor évekig húzná. Fiaméknak a 100k-s medencét kellett kukázni 2 év után, mert elkezdett ereszteni.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#3010) Janusz001 válasza Vesa (#3008) üzenetére


Janusz001
őstag

Obi -s tablettás ph és klór elemzőt vettem, ezzel néztem meg a csapvizet. Klór stabilizáló nem tudom kelleni fog -e vagy bízzam a sóbontóra folyamatos ph kontroll mellett.
Tegnap vettem 5kg -os kiszerelésű asztali sót, gondolom ha jódozott lenne, akkor azt fel kellene tüntetni rajta.
Oldalra akasztható skimmert is beszereztem, de van háló is, de még egy automata porszívón gondolkodom (intex zx50/100), nem tudom mennyire hatékonyak ezek.
Medence 10m3, homokszűrő 5.6m2/h, ezzel nem lesz gond.

(#3011) Throme


Throme
veterán

Sziasztok!
Bestway homokszűrőt alkalmazunk.
A második tartály megy tönkre.

Nem homok van benne, hanem az a "pamacs"
A tartály alján, belülről, alja és oldala közti rádiuszban karcolás nyom látható. Egy helyen ki is van vágva, vagy repedve.
Mindkét tartály ilyen és hasonló helyen a rés (így nem gondolnám, hogy valami szennyeződés beragadt a pamacsba, mert kicsi az esélye, hogy ugyanúgy történne 2 esetben). Belül a "pamacsok mellett a saját szerelvénye van benne, a cső és a csillag alakban a mentes szűrő nyúlványok. Semmilyen éles cucc, ami karcolna, pláne nem kivágna. A gyári gyűrűben áll a tartály és a gyűrű talp pozícionáló is a helyére illeszkedik a tartály bemélyedésében

Van valakinek ötlete mitől lehet ez és mi vághatja ki, vagy mitől repedhet meg a tartály fala?

Arra kaptam választ, hogy a legjobb megoldás a hegesztés, ha javítani akarjuk. Próbálkoztam ragasztóval, meg próbáltuk medence hibajavítóval. Idő kérdése és újra ereszt.
Viszont elképzelésem nincs mi okozza a problémát.

kösz!

(#3012) Vesa válasza Janusz001 (#3010) üzenetére


Vesa
Topikgazda

A tablettások minősége is nagyot szór, nem tudom, az Obis milyen. Itt a topikban évek óta konszenzus van arról, hogy a Taylor folyadékos vízelemző az egyik legjobb. Többeknek oldódott már meg az algásodás problémája, miután ilyet vettek mert elkezdték a valós értékeket látni. Teszteld le a tablettásat és ha esetleg gondod lesz a vízzel annak ellenére, hogy a mért értekek szerint nem kéne hogy gond legyen, akkor a fenti vízelemzőt érdemes lehet megfontolni.

Sóra rá kell írni, ha jódozott.

A tudomány a valóság költészete!

(#3013) Vesa válasza Throme (#3011) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Gyártási hiba?? Vissazvitted gariban?

A tudomány a valóság költészete!

(#3014) Dorian válasza Janusz001 (#3010) üzenetére


Dorian
félisten

10m3-be "kicsit" kevés lesz az az 5 kiló só, 30 kellene.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3015) Janusz001 válasza Dorian (#3014) üzenetére


Janusz001
őstag

35kg -ot vettem, 5kg -os kiszerelések.

#3012Vesa : köszi, megjegyzem ha gondom lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3016) Throme válasza Vesa (#3013) üzenetére


Throme
veterán

2 tartály lyukadt ki, hasonló helyen. A második gariban jött, mert külön nem lehet kapni.
Ha nincs meg az oka, akkor mind ki fogy lyukadni.

Majd ha eljutunk oda, akkor meghegesztetjük. Most viszont jön egy intexes szett (sóbontónk az intexes amúgy is).
A "pamacs" helyett használunk majd homokot. Utóbbitól akartam megkímélni magam.

(#3017) Dorian


Dorian
félisten

Jól gondolom, hogyha sóbontót használok, akkor csak a ph-értéket kell nézni?
Nekem ph tesztcsíkokat adtak, és a dobozán lévő színekhez lehet viszonyítani az értéket. Bár most, h nézem, maga a csík vizsgál klórt meg lúgosságot(?) is. Utóbbit nem értem: ha ph_t nézünk, akkor utóbbit miért kell külön vizsgálni?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3018) johnny82


johnny82
őstag

Sziasztok! Ha az itt leírt dolgok helyett veszek egy Kokido Telsa 05 akkus porszívót 25K-ért, akkor jól járok, ugye?

(#3019) Janusz001


Janusz001
őstag

Éppen szedem szét a medence és sóbontó dobozát, sóbontóhoz 2 colos hollandis csatlakozók vannak bejövő és elmenő ágon, medencéhez meg 38mm -es rádugós.
Ez megfelel a homokszűrőnek? [link] , vagy milyen idom kellene még? Szűrő után egy bypass szeleppel lenne még egy medence szökőkút, illetve egy zuhany t idommal.
Nem gond, hogy a homokszűrőn vastagabb csövek vannak, nem gond a kisebb átmérő?

(#3020) Vesa válasza Throme (#3016) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Csodálkoznék, ha ennek bármi köze lenne a szűrőlabdához! Az egy puha anyag, a nagyobb méretű szennyeződések ellen pedig eleve van előszűrő, tehát be sem juthat a homokszűrőbe olyasmi, ami ilyen kárt okozhatna. De egy medencében egyébként sem lehet semmi ilyen, mert eleve honnan kerülne bele éles tárgy?? Ráadásul az régen rossz lenne mert előbb vágná ki a medencefóliát, mint egy műanyag tartályt a szűrőben.

Én valamilyen szériahibára, gyártási hibára gondolok, pl. azon a helyen vékony az anyag, vagy gyártási hibából eredő nem kívánatos feszültség van benne, így egyszerűen a minimális víznyomás, illetve a víz súlya alatt is megadja ott magát.

A tudomány a valóság költészete!

(#3021) Janusz001 válasza Janusz001 (#3019) üzenetére


Janusz001
őstag

Megmértem sublerrel, nem is 38 hanem 32mm a medencéhez adott tömlő, szóval a medencén való átvezetés milyen idom/okkal oldjátok meg, hogy passzoljon a 2 colos homokszűrőhöz adott hollandis gégecsőhöz?
Illetve a medence falán átmenő lyuk ha szűk az új idomhoz, mivel lehet tágabbra venni?
Jó lenne ha obi/praktiker vonalon be lehetne ezeket szerezni.

(#3022) Vesa válasza Janusz001 (#3021) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Épp akartam írni, h ogy szerintem az 32-es lesz, Kell hozzá egy átalakító...nem okoz problémát a rendszer működésében.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#3023) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Jártatok már úgy femvazas medencével, hogy a huzat gyakorlatilag a levegőben tartja a lábakat? Így nem tudom kivizszintezni őket. Mit kéne csinálni, hogy lejjebb kerüljenek? Töltsek bele valamennyi vizet?

(#3024) Janusz001 válasza Vesa (#3022) üzenetére


Janusz001
őstag

Ez lenne az? [link]

(#3025) Janusz001 válasza Janusz001 (#3021) üzenetére


Janusz001
őstag

Oldódik a probléma, ma megjött ez az alkatrész : [link] ,ezen a menetes rész 2 col, mehet rá innen a homokszűrő. Medence falán nem tudom mekkora lyuk van, ezt mivel lehet tágítani? Gondoltam hőlégbefúvóra, kicsit meglágyul, hátha enged annyit, vagy kisolló?

(#3026) Gömbike válasza Janusz001 (#3025) üzenetére


Gömbike
senior tag

Hívd fel bármelyik üzletüket, szakemberek fognak segíteni a megoldásban. [link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#3027) Janusz001 válasza Gömbike (#3026) üzenetére


Janusz001
őstag

Csak kell az a "B" adapter, kicsomagoltam a medencét, azt hittem, hogy a medence falán csak egy "lyuk" kivágás van, amire fel lehet szorítani az általam linkelt idomot, minden gondom megoldódott volna. Persze egy ilyen kilógó csecs van rajta, amire rá kell majd szorítani a "B" adaptert, a menetes végére meg mehet a 2 colos homokszűrőbe menő gégecső. Nem fogja ez vissza a szűrő teljesítményét?
Az elmenő ágra meg akartam egy medence szökőkutat, ennek a csatlakozása megoldott, viszont a medencébe menőbe egy "jet" fúvókát, ami kicsit megforgatja a medence vizét, na ezt nem tudom hogyan fogom megoldani. Vagy mehet mind a 2 oldalra a fent említett adapter?

(#3028) Dorian


Dorian
félisten

Szerintetek ez megfelelő lehet geotextil helyett arra a simasághú betonra amit múltkor ide képként betettem? Méretéből fakadóan pont duplára is tudom hajtani.

Nézegettem geotextileket, de nekem úgy tűnik, hogy azok a 3-4 mm vastag, szövet-anyagúak amire gondoltam nem UV állók, amik meg azok, azok a műanyagszerű nagyonvékonyak.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3029) Vesa válasza Dorian (#3028) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Teljesen jó lesz ez is...itt inkább csak a komfort lesz majd kérdéses, mert így semmi puha nem lesz alul. Bár tény, hogy ezen a geo sem segített volna, ahhoz az is vékony ekkora víztömeghez.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#3030) Dorian válasza Vesa (#3029) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi, akor holnap veszek ebből egyet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3031) Janusz001


Janusz001
őstag

Valaki elmagyarázná, hogy miért jó, ha a homokszűrő 2 helyről szív, mint a linkelt videóban? [link]

(#3032) Gömbike válasza Janusz001 (#3031) üzenetére


Gömbike
senior tag

A nagyobb hatásfok miatt.

Egyébként ez sima papírszűrő és valszeg azért kapja két helyről, hogy jobban, hamarabb átforduljon a medencében a víz.

A homokszűrőnél nincs szükség ilyen mutatványra, azok alapból erősebbek.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#3033) Janusz001 válasza Gömbike (#3032) üzenetére


Janusz001
őstag

Láttam már több videóban is, azért linkeltem, nem is figyeltem milyen a szűrő.

A szívó ágra úszó szkimmert tegyek vagy amit adtak a homokszűrőhöz? Esetleg medencén belül egy elágazással mindkettőt?
Viszont eldöntöttem, kivágom a 2 kis kiálló vackot, felteszem ezeket [link] , zárhatóak, szabályozhatóak, stabilan állnak, a befúvó iránya is változtatható, megforgatja a vizet, ezáltal a medence alján a retek összegyűlik középen, gondolom én az olvasataim alapján.
Viszont siralmas, hogy itt B.csabán mennyire nem kapni semmit műanyag idomokból, obi/praktiker tele medencével, de a gépészetet össze kell legózni webshopokból.

[ Szerkesztve ]

(#3034) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Még egy gyors kérdés:
Azt írták az útmutatóban hogy a medence alján a gumis anyagot ki kéne egyenesiteni, de ez nem nagyon akar sikerülni. Okozhat ez problémát?
[kép]

(#3035) Vesa válasza TeebyKay (#3034) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Alapból nem okoz problémát, csak nem túl komfortos. Simán ki lehet simítani. Töltesz bele pár cm vizet és óvatosan kézzel vagy lábbal ki lehet egyengetni a gyűrődéseket. Ha sok a víz, akkor már nehezebb, vagy lehetetlen.

A tudomány a valóság költészete!

(#3036) Gömbike


Gömbike
senior tag

Ma reggel fél kilenckor bekapcsoltam a hőszivattyút. Akkor 18, 5 Celsiust mutatott a gép kijelzője. Este 6 után megnéztem, 27,5 Celsiust mutatott.

Hagyom reggelig, 33 Celsiusnál úgy is ki fog kapcsolni. 6,5 köbméter víz és 5 kw-os hőszipka.

A strandon ennél többet költenék el belépőjegyre.

Szeretnék holnap pancsizni, sikerült megragasztani a medencét.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#3037) TeebyKay válasza Vesa (#3035) üzenetére


TeebyKay
őstag

Van benne pár centi víz, küzdöttünk egy fél órát vele de nem sokra jutottunk szóval most így marad. XPS van alatta ami vizes lett mert volt egy lyuk az alján, lehet ahhoz tapad ilyen nagyon.

(#3038) hakydakillah válasza Gömbike (#3036) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Jót ment fel egy nap alatt. Melegebb lesz holnap a víz, mint kinti levegő, tiszta jacuzzi feeling. :)
Nekem 31 köböt kellenem felnyomnom, még egy kicsit várok, még az éjszakák hidegek mindig.

(#3039) havri1 válasza Vesa (#3029) üzenetére


havri1
félisten

Idén én a földes homokra csak geot raktam. Egyelőre semmi hiba. Bár tény, hogy tükör sima a felület alatta. De egy ilyen lidl cuccot lehet veszek ha látok, ha több réteg van alatta (jövőre), abból baj nem lehet.

Nekem már le kellett kapcsolnom a kollektort ma. 30 fokos a víz (28m3), és már lassan kellemetlenül meleg. 2 fokot hűlt vissza éjjel, számomra ez meglepő.

[ Szerkesztve ]

havri

(#3040) Vesa válasza havri1 (#3039) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Amilyen nyarak vannak mostanában, lassan inkább hűteni kell a vizet, mint melegíteni.

A tudomány a valóság költészete!

(#3041) Gömbike válasza hakydakillah (#3038) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szerencsés helyzetben vagyok, kicsi udvar, körbe magas falakkal, a nap telibe süti egésznap, megszorul a meleg.

Most néztem, 31 Celsius a víz.

A lábaknál alulról elindulva és felfelé haladva “reptéri” átlátszó csomagolófóliával körbetekertem. Ha beválik, kicserélem komolyabbra, de most a macska ellen készült. Ő okozta a lyukat is az oldalán.

Szóval vissza a fóliához. A medence alja és a lábak közötti űrt kitöltöm majd valamilyen szigetelőanyaggal, komolyabb fóliával körberögzítem majd.

Ez a terv, a macska sem tud kárt okozni, a víz sem hűl ki olyan gyorsan éjszaka, alulról meg az xps tart valamennyi hőt.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#3042) havri1 válasza Gömbike (#3041) üzenetére


havri1
félisten

Az oldalsó fólia alá érdemes sima bubisat is tenni, nagyon sokat számít hőtartás szempontjából.

havri

(#3043) Gömbike válasza havri1 (#3042) üzenetére


Gömbike
senior tag

Köszönöm! :R

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#3044) Gömbike válasza hakydakillah (#3038) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az nem kicsi mennyiség. Akár vízkezelés szempontjából is. Milyen forgatót használsz?

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#3045) hakydakillah válasza Gömbike (#3044) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Tavalyi projekt volt, egy nagy szett volt mindenestül. Homokszűrős Intex van hozzá 8m3 a kapacitása. Kapcsoltam az egészhez még sóbontót + hőszivattyú + napkollektort, bypass mellett állítom, mi az ami menjen.
Vízkezelés szezon elején és közepén 1x só, és semmi mást nem csináltam vele. Néha ph-t mértem, de mindig tökéletes volt.
Ez volt most az első telünk, lassan már "kicsomagolom", kíváncsi vagyok milyen állapotú lesz a víz benne :D

(#3046) Gömbike válasza hakydakillah (#3045) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szuper!

A sóbontón én is elméláztam, már de majd a következő medencénél.

Sajnos, ( vagy mégsem), olyan kicsi az udvar, hogy max a fémfalú ovál medencéből ( én sem akarom mindig bontogatni) max. ez férne el.

Viszont gondolkodom majd akkor rajta, hogy egy ellen áramoltatót felteszek, hogy tudjak úszni. A mostani belépő szintű medence erre kicsi, de annál hasznosabb a medencézés fortélyait megismerni.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#3047) hakydakillah válasza Gömbike (#3046) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Most tényleg csak annyi lesz, hogy mennek vissza a csövek + víz hozzá és kész is leszek :C
Áramoltatót anno én is lestem, amíg még kisebb volt a medence, most már nem kell. Viszont ha spórolni akarsz, ilyen is van :D [kép]

(#3048) Dorian


Dorian
félisten

Napkollektort érdemes lehet beszerezni?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3049) hakydakillah válasza Dorian (#3048) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Ha napos az idő, akkor óriásit segít. Nálam jó időben nincs gondja felnyomni a vizet akár 30 fokra is. Ezért is állítom mindig mi van használatban: kollektor, hőszivattyú, mindkettő, vagy egyik sem.

(#3050) havri1 válasza Dorian (#3048) üzenetére


havri1
félisten

Májusban és szeptemberben nagy segítség. Nyáron nem nagyon kell. Nálam 31 fokos most, most jöttünk ki a vízből :)

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.