- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- hcl: MS Office365 Linuxon
- Jack Hunter: Kínai erősítő vásárlási tippek
- Gurulunk, WAZE?!
- MasterDeeJay: Noname 1TB-os SATA SSD teszt
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- droidic: YouTube videók és playlistek letöltése GUI-alkalmazással
-
LOGOUT
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
lev258
veterán
Már egy ideje gondolkodtam rajta, én miért nem tudok 17.1-re frissíteni. Aztán beugrott, hogy korábban kicseréltem a kiszolgálókat. Miután visszaállítottam a fő szerverekre, végre nekem is megjelent a MintUpdate frissítése. Jelentem, büszke 17.1 felhasználó vagyok most már (és még belefért a 3.13-as kernel frissítése is).
-
lev258
veterán
Már egy ideje gondolkodtam rajta, én miért nem tudok 17.1-re frissíteni. Aztán beugrott, hogy korábban kicseréltem a kiszolgálókat. Miután visszaállítottam a fő szerverekre, végre nekem is megjelent a Mint Update frissítése. Jelentem, büszke 17.1 felhasználó vagyok most már (és még belefért a 3.13-as kernel frissítése is).
-
válasz
lolka1980 #1790 üzenetére
Ez a felsorolás nem fontossági sorrend, ha jobban megnézed:
Synapticban is ott pihennek az előző verzió háttérképei, ezek túl sok gondot nem okoznak:
Egyébként, ha terminalból frissítesz, akkor nincs ilyen aggasztónak tűnő lista, frissíti még az 5- öst is.
(#1792) F34R MINT- nél még valóban 17/17.1 az első upgrade képes változat, ezelőtt csak trükközve lehetett frissíteni.
(#1794) Varga Ferenc
Varga Ferenc zseni. -
Az elég macerás, szvsz inkább 17.1 új fícsőrről lehet szó;
This edition comes not only with new wallpapers for 17.1, but all the wallpapers since the previous Mint LTS were included (Maya, Nadia, Olivia, Petra, Qiana), as well as several older wallpapers tagged as ‘Retro’. In conclusion, there are over a hundred wallpapers to choose from. Forrás
-
F34R
nagyúr
Te mekkora egy debil lehetsz, ezeknek amugy mi ertelme van?
-
jackbacsi87
senior tag
Sziasztok!
Kicsit összezavarodtam. A rendszer mint 17 xfce.
Asztali gépen a 64bit-esnél a tálcán az óra mellett a dropbox nem jelenik meg. Tegnap 2x raktam újra, synaptic-ból meg hivatalos oldalról is próbáltam leszedni. Háttérben tuti fut, mert szinkronizálja a fájlokat. Csak így nem látom, hogy mennyi van hátra, meg szinkronizálást se tudom szüneteltetni.
Az érdekes az, hogy netbookon 32 bitesnél működik, húgom laptopján 32bitesen meg megint nem.
Van tippetek rá? -
válasz
fradi81 #1783 üzenetére
Frissítéskezelő már frissítve van (tehát már az is csoportonként frissít nem csomagonként) a 17 XFCE-ben is, gondolom akkor a KDE-ben is, amúgy tényleg felesleges PPA-kal televágni a rendszert, alapvetően csak 2 hasznosat találtam (XFCE-t használok);
- Compton Compiz helyett XFCE alatt kiküszöböli a tearing (vsync) problémákat és az amúgy jó válaszidő még gyorsabb lesz, gyenguszabb gépen is használható, amin alapvetően a compizt kikapcsolnám.
- Freshplayer ppapi-npapi fordító pepperflashez Firefox alá, így róka alatt is használható a legfrissebb flash, hátránya, hogy alapvetően nyílt driverekkel működik tutira, a régebbi zártakkal biztos nem (tehát a régebbi Nv karik esnek ki leginkább a körből). -
kislaci
senior tag
Mint 17 frissítéskezelőjéből tudok frissíteni valahogy 17.1-re? Nem látok ilyen lehetőséget. Köszi
-
N0zer0
senior tag
válasz
derivalt #1742 üzenetére
Ha állítólag tényleg olyan okos vagy, akkor milyen egy fórumon dicsekedsz, miért nem kezdesz magaddal valami értelmeset a való életben, vagy keresel a szuperképességeiddel pénzt fórumozás helyett? Másrészt, ha olyan zseni vagy, lehetne annyi eszed, hogy nem reklámozod a 8 osztályod. Nem fontos, és anonim a fórum, úgyse nyomozta volna ki senki.
Aztán meg senki nem kérte, hogy a Linuxát megjavítsd, mert adott esetben el sem romlott, aztán még mindig adódna a kérdés, hogy miért pont neked kéne javítanod. Az ilyen egy nap alatt rájövős dolgokra aludni kell néhányat.
-
Tonyk
veterán
Ilyenkor bezzeg nem olyan aktívak a moderátorok...
-
Varga Ferenc
csendes tag
válasz
derivalt #1733 üzenetére
Még annyit hozzátennék, hogy a felvett tárolók után fel kell rakni annyi multimédiás szoftvert amennyit bírtok (devede ogmrip ryrthmbox, xbmc + codececek multimédiás konténerek szóval annyit ami csak eszetekbe jut, és a leírt kernel frissítés után fefutatattatni az előbb beírt FFMPEGET és OPENSSLT, majd kernel fríssítés, majd megint FFMPEG ÉS OPENSSL, és a LÉNYEG: Ezek után lefuttatni a legszigorúbb beállítások mellett a BLEACHBITET mind rendszergazdai, mint normál beállítások mellett az kitöröl egy csomó nem odavaló beállítást és csak a szükségest és teszi alapértelmezetté és hogy az egészet összehozzátok megint le kell futtatni az FFMPEGET ÉS OPENSSLT és világbajnok linuxotok lesz. És csinálni a Kendek által készített biztonsági mentést. Utána már csak azzal kell törődni hogy telepítsétek az érkező frissítéseket.
ÉS BEFEJEZTEM! TÖBB NINCS. ELNÉZÉST KÉREK A MODERÁTOROKRÓL! CSAK AZT SZERETNÉM HOGY A LINUX VILÁGBAJNOK LEGYEN!
ÉN befejzetem! ÉS több másik nickem nem lesz!!!!!!!
http://bleachbit.sourceforge.net/download/file?file=bleachbit_1.6_all_ubuntu1404.deb
-
exchanger
tag
Hogyan lehet beállítani, hogy az appletek is automatikusan frissüljenek a rendszerrel együtt?
-
fradi81
veterán
Mi a vga kártyád típusa? Mikor volt nvidiám ugye alapból ment a nyílt, ha kellett a zárt felraktam az nvidia-current csomagot és ennyi. A legújabbakhoz kellhet a google kereső amit írtam. Ha egy programból nem tudsz kilépni, vagy nem reagál semmire bezárhatod pl. így: ctrl+alt+F1, login név+jelszó, top parancs kilistázza ami fut, megnézed mi a neve, q betűvel kilépsz. sudo killall programnév. Ezt a szép parancsot a google adta egy gyors rákeresésre: [link]
-
fradi81
veterán
-Szoftverkezelő látványosabb, kezdőknek. Synaptic puritánabb de komolyabb.
-Onnan tudod hogy van-e driver az adott hardverhez legegyszerűbben hogy az szemmel láthatóan működik. chipset, hang stb driverek alapból menni szoktak. Inkább csak Zárt vga és wifi driver amit telepíteni kell, ezeket google szépen kiadja. lshw parancs is szépen kilistázza ami a gépben van. Synaptic-ban egyébként látszik, nvidia-current zárt driverr, xserver-xorg-video-nouveau meg a nyílt.De itt van még egy szép kis parancs: lspci -vnnn | perl -lne 'print if /^\d+\:.+(\[\S+\:\S+\])/' | grep VGA
-
Efeszi
csendes tag
válasz
fradi81 #1768 üzenetére
Köszönöm!
"Alt+tab-nak működnie kellene ez alap."
OpenArena-t elindítottam (full screen), hiába próbáltam ALT+TAB-al kilépni vagy bármi mással, nem csinált semmit, futott a játék, amíg ki nem léptem. Egyszer fagyott is, próbáltam grafikát állítani, viszont nem tudtam kilőni a programot, nem tudom hogy mit lehet tenni ilyenkor?"Konkrétan miféle hardvergond érdekel?"
Nem hiányol-e valamilyen drivert, minden működik-e? Illetve vga-ról hogy milyen drivert használ, meg nem tudom hogy lehet lecserélni.Synaptic és Szoftverkezelő között mi a különbség egyébként?
-
fradi81
veterán
Szerintem játékra kell egy windows, wine csak szenvedés. A programok a /usr/bin alá települnek legalábbis a futtatható részük. A synaptic csomagkezelőt érdemes használni, ott jobb klikk a csomagra tulajdonságok és meg tudod nézni mit hova rakott.
Alt+tab-nak működnie kellene ez alap. Konkrétan miféle hardvergond érdekel? Ha nem működik, akkor talán ki sem listázza. Nvidiához ha játszani is akarsz próbáld a zárt drivert, egyébként a nyílt is jó. google: nvidia chipset+linux/ubuntu verzió. -
Efeszi
csendes tag
Tanácsot szeretnék kérni, mint kezdő Mint használó, sok Windows-os beidegződéssel!
- Amikor csomagot teszek fel a Szoftverkezelővel (pl. skype, openarena, bármi) akkor feltelepíti gond nélkül, de sejtelmem sincs hova. Van erre valami szabály, vagy hol lehet megtalálni a programok könyvtárát? (Readme-t elolvasni, játékhoz pályát másolni, stb.)
- Teljes képernyőn futtatva próbáltam játszani, de a program fagyott, s nem tudtam bezárni az alkalmazást. Lehet itt Feladatkezelőt előcsalni, vagy taszkot váltani, mint Windows esetén ALT+TAB? Egyáltalán a Cinnamon kezel ilyen módon több futó programot, ami között enged váltani?
- Eszközkezelő alternatíva van? Tehát meg tudom nézni gond van-e a hardverekkel? Az lspci parancsot próbáltam, de nem volt túl átlátható...
- Nvidia driver modernebb kártyához. Hallottam, hogy van nyílt, meg zárt, milyent ajánlotok? Egyáltalán hol lehet drivert cserélni, frissíteni? Volt egy illesztőprogram kezelő, vagy hasonló nevű alkalmazás, de azt mondta nincs fent semmi... talán külső drivereket keresett?
- Wine az akkor megy, ha van fent Windows is, vagy anélkül lehet megpróbálni Windows-os programot telepíteni, majd futtatni?
Elnézést, ha valami butaságot írtam, próbáltam válaszokat keresni a neten, amire találtam, azt le se írtam, de már belefáradtam kissé a kutatásba...
-
toth_janika
őstag
Rég röhögtem ennyit HSZ-eken...
-
derivalt
csendes tag
Mát leírtam, önmagában a pae (Physical Address Extension) technológia a 32 bites kerneleknél az az hogy megszünteti a 4 gb-os memória limitet. DE mint minden kiterjesztés ez egy kicsit lassítja a 32 bites kernelt és alacsony válaszidőt eredményez. Ezt az alacsony válaszidőt szünteti meg de mondjuk ez, a low latency ez a nevében benne van.
-
Rimuru
veterán
válasz
ubyegon2 #1751 üzenetére
Jöjjön nyugodtan, legalább meg fogja mutatni hogy rakhatom fel ezeket, plusz nagyon kíváncsi vagyok arra a 32bites kernelre hogy miért lenne nekem az jó az alapvetően 64bites rendszeren (multilibet használok).
Az ilyen panelmódosítós dolgot meg se említem, nincsenek is olyan gombok a wiboxomon.
-
whbear
senior tag
Kutyaprotkó... Ez valami vicc ami itt folyik?
Amúgy régen nem röhögtem ennyit mint mostanában a Linuxos fórumokat olvasgatva
-
-
válasz
derivalt #1742 üzenetére
"Régóta tudom hogy zseni vagyok egy mondatból egy szóból ki tudom emelni a lényeget "
Ne, ennek örülök, mert akkor csak kiszűröd az utóbbi hozzászólásainkból, hogy jelenleg nem kérünk a hathatós segítségedből! Jó,hogy röviden bemutattad képességeidet, így, ha valaki nem elégszik meg a MINT normál beállításaival, bizonyára kizárólag hozzád fog fordulni segítségért!
Azt javallom, hogy ha ekkora őstudással rendelkezel, vesd magad bele kicsit az LFS vagy a Gentoo rejtelmeibe, az inkább kihívás egy ilyen zseninek, a MINT- et jelenleg nagyanyám is könnyűszerrel kutyulássza, akár a rántást a pörgölt alatt.
Talán még az Archos srácokra is ráférne a segítség, sokan biztos eldobják az agyukat, ha megjelensz nekik!
(#1740) exchanger
Gabika néne tényleg igen okos asszonyka, nekem nagy kedvencem! Hogy mér'?
Cak! -
fradi81
veterán
"te félted a linuxodat tőlem pedig én nem rontani hanem javítani akarok rajta"
Ami alapból jó, azt csak elrontani lehet a sok PPA-val. Ilyen tárolókat csak akkor veszünk fel ha elengedhetetlenül szükséges mert máshonnan nem elérhető egy fontos csomag, de ugye a Mintben minden alap cucc benne van. Egy átlagos gépre 1 db. PPA sem kell, kezdőknek egy systemback és annyi.
-
derivalt
csendes tag
válasz
exchanger #1743 üzenetére
Ne küzdj ellenem, én nem vagyok az ellenséged, te félted a linuxodat tőlem pedig én nem rontani hanem javítani akarok rajta és annyira beléd égett az eddig megszerzett tudás hogy nem mersz és elvből nem is akarsz változtatni rajta. De hogy a tényekre térjünk, egyszer kitöltöttem egy logikára alapuló online IQ tesztet és 230 pontot mutatott.
-
derivalt
csendes tag
válasz
exchanger #1740 üzenetére
Nem fogod elhinni 8 általános a végzettségem, csak későn érő típus voltam (mint általában a zsenik többsége), az iskolában sosem voltam jó tanuló (mint általában a zsenik többsége), van egy kis pszichés problémám is és mindazt amit leírtam kb egy hét alatt jöttem rá. Régóta tudom hogy zseni vagyok egy mondatból egy szóból ki tudom emelni a lényeget és olyan a memóriám hogy beleég minden egy pillanat alatt.
-
derivalt
csendes tag
válasz
ubyegon2 #1739 üzenetére
Kérlek alássan az Ölni kíméletesen című DVD-t H.264 formátumban AC3 hanggal az általam leírt procedúra után 20 perc alatt konvertálta át a legjobb minőségű beállítások mellett a handbrake mkv formátumba, úgy hogy az egész film az elejétől a végéig (1 óra 33 perc) és 530 mb lett a végeredmény. Egy 4 magos AMD 3.2 Ghz-es processzorom van, de az új kernel használja az NVIDIA CUDA-t is.
-
válasz
derivalt #1737 üzenetére
Ubuntut nem használok, az eredeti nickemet meg nem tudtam reaktíválni, mert új jelszó kérés nem működött inaktív előfizetői email cím miatt!
Nem bántottál meg, én se akarnálak, de ez a nick analizálás egyáltalán nem tartozik a topic témakörébe!Egyébként szerinted sok összetűzés miatt tényleg ugyanazon névvel + a 2 jelennék meg újra rejtőzésképpen?
Te valóban zseni vagy.
-
derivalt
csendes tag
válasz
ubyegon2 #1736 üzenetére
Figyelj esküszöm nem megbántani akarlak de a nicknevedből sok minden következik. Először uby ez ubuntu hívő, majd egon az egoista és már annyiszor összetűzésbe keveredtél a moderátorokkal hogy ez már a második nickneved ezért a 2-es a vége. Mivel ez azt jelenti hogy lázadó természetű vagy még utalsz is rá hogy ugyanaz vagy mint aki előzőleg voltál, nem mintha bárki a moderátorok közül foglalkozna veled.
Sorry.
-
-
derivalt
csendes tag
válasz
ubyegon2 #1732 üzenetére
Akkor még valami...
A kernel frissítés:
wget http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v3.16-utopic/linux-headers-3.16.0-031600-generic_3.16.0-031600.201408031935_i386.deb
wget http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v3.16-utopic/linux-headers-3.16.0-031600_3.16.0-031600.201408031935_all.deb
wget http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v3.16-utopic/linux-image-3.16.0-031600-generic_3.16.0-031600.201408031935_i386.deb
sudo dpkg -i linux-headers-3.16.0-*.deb linux-image-3.16.0-*.deb
Újraindítás.
Lesz a mint frissítőjében egy lowlatency frissítés azt is telepítsétek.
újraindítás
majd
sudo aptitude upgradeújraindítás.
Az összes én voltam ezzel kapcsolatban, egy zseni. HOGY HIGGYÉTEK EL EZ ÍGY EBBŐL A VERZIÓBÓL A LEGJOBB.
(zenehallgatásra az audacioust ajánlom)
-
fradi81
veterán
válasz
ubyegon2 #1729 üzenetére
"Hogy úgy nézzen ki mint a legendás 10.04-es ubuntu ?
Aki MINT- et használ, az miért akarna legendás Ubuntu kinézetet szerinted?"
Mondjuk én is voltam ebben a cipőben, ugye a jelenlegi Mint-esek nagy része eleinte ubuntut használtak, 10.04-ig. Aztán jött a unity, mi meg kerestünk mást. Ekkor, vagy kicsit később a MATE-t szépen át lehetett faragni 10.04-es kinézetre, nekem pl. az tetszett.
-
válasz
fredooo #1722 üzenetére
egy zseni módjára
Te lennél ez a zseni?
Rendben, viszont aki ezt így megcsinálja az nem zseni, hanem marha. Szerintem eltévedtél.
Miért lenne az a cél, hogy olyan legyen, mint senki másnak? Én nem mutogatni akarom, hanem, hogy egy nagyon jó kis stabil rendszerem legyen, ami jók is néz ki! Ezeknek a PPA- knak nagy része felesleges vagy értelmetlen MINT- en, a daily- k meg még a stabilitást is kiütik! Mi a fenéért kéne például MINT- nek a stabil VLC helyett daily PPA- ból állandóan frissített verzió?
Kis idő elteltével egy kezdő is olyanra formálja a MINT- et, amilyenre akarja és képes megtalálni a szükséges PPA- kat is. Csak a jóisten tudja, honnan szöktél ezzel az eszement írással, amit itt kéretlenül idehánytál nekünk.
Hogy úgy nézzen ki mint a legendás 10.04-es ubuntu ?
Aki MINT- et használ, az miért akarna legendás Ubuntu kinézetet szerinted?
-
derivalt
csendes tag
Nem érted te ezt... :-)
-
fredooo
csendes tag
Az unitys tárolót csak akkor vegyétek fel ha ubuntut és nem linux mintet használtok, mert az mindig az ubuntus unity fekületét frissíti a legújabbra.
-
fredooo
csendes tag
LINUX MINT 17 LTS egy zseni módjára:
Az ubuntu és deriváltjaiból általában csak LTS verzót szabad használni, mert azokban törekedtenek leginkább a stabilitásra és csak az támogatott öt évig. Még a google is lts megjelenések időpontjaihoz igazítja a hardver vásárlásait.
Miután feltelepítettétek nyissátok meg a terminalt majd írjátok be ezeket (copy paste):
sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/backports
sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo add-apt-repository ppa:cinelerra-ppa/ppa
sudo add-apt-repository ppa:klaus-vormweg/ppa
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-wine/ppa
sudo add-apt-repository ppa:canonical-kernel-team/ppa
sudo add-apt-repository ppa:alexx2000/doublecmd
sudo add-apt-repository ppa:gstreamer-developers/ppa
sudo add-apt-repository ppa:cdemu/ppa
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates
sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa
sudo add-apt-repository ppa:transmissionbt/ppa
sudo add-apt-repository ppa:deluge-team/ppa
sudo add-apt-repository ppa:banshee-team/ppa
sudo add-apt-repository ppa:gnome3-team/gnome3
sudo add-apt-repository ppa:yorba/ppa
sudo add-apt-repository ppa:tualatrix/next
sudo add-apt-repository ppa:n-muench/programs-ppa
sudo add-apt-repository ppa:stebbins/handbrake-releases
sudo add-apt-repository ppa:nathan-renniewaldock/xbmc-stable
sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/themes
sudo add-apt-repository ppa:jon-severinsson/ffmpeg
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-audio-dev/alsa-daily
sudo add-apt-repository ppa:rvm/smplayer
sudo add-apt-repository ppa:w-rouesnel/openssh-hpn
sudo add-apt-repository ppa:whoopie79/trusty
sudo add-apt-repository ppa:malcscott/bind9.9
sudo add-apt-repository ppa:mathieu-tl/nm
sudo add-apt-repository ppa:ravefinity-project/ppa
sudo add-apt-repository ppa:xorg-edgers/ppa <- CSAK NVIDIA kártyásoknak, de azt ajánlom mert az NVIDIA-nak vannak a legjobb linuxos driverei)
sudo add-apt-repository ppa:videolan/stable-daily
sudo add-apt-repository ppa:tehnick/tehnick
sudo add-apt-repository ppa:mc3man/trusty-media
sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java
sudo add-apt-repository ppa:stebbins/handbrake-snapshots
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-mozilla-security/ppa
sudo add-apt-repository ppa:strukturag/libde265
sudo add-apt-repository ppa:mc3man/mplayer-test
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-sdk-team/ppa
sudo add-apt-repository ppa:apparmor-upload/apparmor-2.8
sudo add-apt-repository ppa:nemh/systemback
sudo add-apt-repository ppa:audacity-team/daily
sudo add-apt-repository ppa:pidgin-developers/ppa
sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/gnome3
sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/ppa
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-unity/daily-build
Terminal:
sudo apt-get update
sudo aptitude upgrade
Majd: sudo apt-get install adobe-flash-properties-gtk adobe-flash-properties-kde libattica0.4 libdlrestrictions1 libkcmutils4 libkdecore5 libkdeui5 libkemoticons4 libkidletime4 libkio5 libkparts4 libkprintutils4 libkutils4 libsolid4 libstreamanalyzer0 libstreams0
Majd:
sudo apt-get purge openjdk*
sudo apt-get purge icedtea-* openjdk-*
sudo dpkg --list | grep -i jdk
sudo apt-get update
sudo apt-get install oracle-java7-installer
Újraindítás
Ha van a linux mintes frissítőben frissítés azt telepítsétek.
Az alsó panelen jobb klikk tulajdonságok tájolás és fenn
majd jobb megint jobb klikk de mostmár a felső panelen és új panel és lesz két paneletek alul és felül.
A felső panelen bal oldalon amit ott láttok, azt szintén jobb klikkel oldjátok fel a zárolást és ugyanezzel a módszerrel távolítások el.
Majd jobb klikkel a felső panelen ammennyire lehet a legszélén hozzáadás a panelhez Menü egy egyéni menüsort kiválasztjátok és hozzáadjátok. Majd jobb klikk és zárás a panelhez.
Az alsó menüsoron bal oldalon a legszélén a felsorolt módszerrel a Munkaterület váltót. Szintén az alsó müsoron jobb aldalon a legszélén adjátok hozzá az ablaklita menüt.
Most jön a legfontosab, a linux kernel, mivel az az egész rendszer lelke mivel monolitikus kernel szinte minden meghajtóprogram benne van és ha valamit nem jól csináltok akkor a következő újraindításkor el sem fog indulni.
A felső panelen adminisztráció/synaptic csomagkezelő (jelszóbeírás). Keresés.
beírjátok linux 3.13.0-37 és amit ott talátok azt kijelöitek teljes eltávolításra és törlitek úgy hogy rákattintotok és alkalmaz.
Majd beírjátok a keresésbe hogy linux 3.13.0-42-lowlatency és amit kiad azt mind telepítitek (jobb klikk telepítés/alkalmaz) Azért KELL 32 bites kernelt alkalmazni mert a 32 bites linux kernel tartalmazza a pae technológiát ami megszünteti a 4 GB-os memória limitet és és a low latency (alacsony válaszidőt) ami pont a a pae kernel hibája és azt szünteti meg. Így jobb is, kompatibilasabb is (mondjuk a wine-vel is többek között).
Újraindítás.
Rendszer/Adminisztráció/Szoftverforrások/
Bepipáljátok a Getdebet és az új csomagtároló hozzáadása menüpontban beíjátok:
deb http://archive.getdeb.net/ubuntu trusty-getdeb games
és ok.
Majd Rendszer/Adminisztráció/Synaptic.
beírjátok nvidia 346 és amit kiad azt mind telepítitek. Opcionálisan telepíthető még az abode-flash-properties-gtk
Hogy úgy nézzen ki mint a legendás 10.04-es ubuntu: synaptic
ambiance-color hunanity-icon-theme ubuntu-mono
majd rendszer/beállítások/megjelenés: ambiance-orange
Újraindítás
Synaptic:
ubuntu-restricted-extras libavcodec-extra-54 libavcodec-extra ffmpeg mencoder gstreamer0.10-libde265 opus-tools lame vpx-tools alsa-source alsa-oss faac
telepítsétek
majd töltsétek le innen:
http://www.free-codecs.com/download/Nero_AAC_Codec.htm
az nero aac codecet és amit a linuxos mappában talátok azt másoljátok be a következő módszerrel:
terminal:
gksu caja (jelszó)
fájlrendszer /usr/bin/
és bemásoljátok.
Majd újra terminal és:
git clone git://source.ffmpeg.org/ffmpeg.git ffmpeg
letölti a napi frissítésű ffpeget azt a saját mappából kiteszitek az asztalra.
majd beírjátok hogy cd, és behúzzátok a mappát terminalba.
/home/felhasználóneved/Asztal/ffmpeg/configure --disable-yasm
enter
majd: make
enter
majd: sudo make install
Mivel a linuxos rendszerek nagyon kevésbé támadhatók kártevők által, a védekezés más formájára kell törekedni. Ennek az egyik módja a vpn. Ez az egész internetes forgalmat egy magánhálózaton keresztül titkosítja. Mivel a linux alapértelmezett a pptp protokollt már a kifejlesztése után a harmadik napon feltörték így ezt nem célszerű használni. Ezért nyissátok meg a terminalt és írjátok be hogy pptp és mind töröljétek.
Az openvpn tökéletes magánhálózatot hoz létre, de egy nagy hibája van mivel különálló alkalmazás, sokkal jobban terheli a rendszert mint az sstp. Az sstp microsoftos fejlesztés amely állítólag az sstp kifejlesztésénél összejátszott az amerikai nemzetbiztonsággal (NSA), de mivel a linuxos közösség nem olyan hülye hogy ezt megtegye, az sstp célszerűbb használni. Tehát ugyanebben a synapticba írjátok be sstp és amit kiír azt telepítsétek.
Illetőleg ezt írjátok be a terminalba, ami megerősíti az alapértelmezett iptables linuxos tűzfal védelmét:
Syn flood elleni védelem:
sudo iptables -A FORWARD -p tcp --syn -m limit --limit 10/s -j ACCEPT
###Portscan elleni védelem:
sudo iptables -A FORWARD -p tcp --tcp-flags SYN,ACK,FIN,RST RST -m limit --limit 10/s -j ACCEPT
### Ping-flood elleni védelem:
sudo iptables -A FORWARD -p icmp --icmp-type echo-request -m limit --limit 10/s -j ACCEPT
Töltsétek le innen az asztalra:
https://www.openssl.org/source/
openssl-1.0.1j.tar.gz
bontások ki és terminal:
megint
cd és beemeled a terminalba
/home/felhasználóneved/Asztal/openssl-1.0.1j/config
majd:
make
majd sudo make install
újraindítasz
A wine telepítése a következő módon zajlik:
terminal:
sudo apt-get install wine1.7
sudo apt-get install winetricks
Majd a winetricksben válaszd a default wineprefixet és az install fontból a corefontot és telepítsd. Majd bármit az install a Windows Dll or componentből. Mondjuk az xvidet. Ezért azért van szükség mert csak így lehet a MATE felületen teljesen Gnome 2 kinézetre állítani a wine-t és ehhez a következő parancsra van szükség az xvid telepítése után:
ln -s ~/.config/menus/applications-merged ~/.config/menus/mate-applications-merged
Újrainídás és kész és lesz egy olyan linuxotok, mint senki másnak.
-
mikoljan
tag
#1719
Köszi a gyors választ, fradi81!
Rászabadítom a rendszerre. -
Dhampir
félisten
-
mikoljan
tag
Sziasztok Guruk,
A képen látható mentéseket nyugodt szívvel kijelölhetem és telepíthetem? Nem fog kikönyökölni a rendszer, ha jól olvastam - és gondolom -, csak a megerősítést kérném szépen.
Köszi!
-
-
lolka1980
aktív tag
Sziasztok!
Linux mint 17.1 CinnamonBekapcsolom a gépet majd nézném a leveleimet elindítom az Evolutiont és rögtön kéri alapértelmezett kulcstartót.
Nem lehet ezt valahol kikapcsolni?
Mármint,hogy jelszót kérjen. -
fradi81
veterán
A fő kérdés az volt hogy lehet frissíteni, igen, csak nem mindegyik változatot, erre jössz itt a fő irányvonallal ami senkit nem érdekel, mindenkit a saját maga által használt kiadás érdekli, ennyi, most van befejezve.
-
-
exchanger
tag
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- 200 megapixeles zoomkamerát sem kap az S26 Ultra?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Átlépi végre az iPhone az 5000 mAh-t?
- E-roller topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Medence topik
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy Note 10+/Samsung Galaxy Note 20/Samsung Galaxy Note 20 Ultra
- Lenovo ThinkPad dokkolók: USB-C 40A9/ 40AY/ 40AS/ Thunderbolt 3 40AC/ Hybrid USB-C DisplayLink 40AF
- Nexus 6P 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RX 7600 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Apple MacBook PRO 15" 2018 i9 32GB 500GB 560X 4GB notebook garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest