Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71151) DrBubo77 válasza Dominó85 (#71150) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem hiszem. Talán holnap.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#71152) Dominó85 válasza DrBubo77 (#71151) üzenetére


Dominó85
veterán

Sebaj. Egész szép időt futottak.

* Péter - 06302461862 *

(#71153) Lacinet


Lacinet
csendes tag

Sziasztok!
Lehet nem ide való, akkor kérek helyesbítést, ahol segítenek.
A problémám az, hogy rendeltem paypalon keresztül telefont, amire azt írták, hogy nincsen raktáron, válasszak másikat, ha többe kerül sem kell ráfizetnem. Hosszú keresgélés után elküldtem, hogy melyik telefont szeretném (5db), erre azt írták, hogy egyik sincsen raktáron, ezért felajánlanak egy telefont, vagy visszafizetik az árát. Kértem, hogy fizessék vissza a vételárat, de közben felvettem a paypallal a kapcsolatot. Ma válaszolt mind a kettő (paypal és a everbuying). A paypalon keresztül azt írták, hogy az eredeti terméket küldik, az everbuy pedig, hogy azt a terméket, amire én nemet mondtam. Kérdésem, hogy most mi a csudát tegyek?

(#71154) makoss válasza madarasz92 (#71101) üzenetére


makoss
addikt

És azzal én mit kezdjek, hogy megfogták?
Lényeg a lényeg, hogy a csomaginformáció ezt írta, miután 20.-án elküldtem a dokumentumokat mail:
"2016-06-21 13:53 Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents"
Ebből sajna nem derül ki, mennyi ideig lesz vámon, illetve az, mikor küldik már hozzám :F
És sorry de az összefoglalóban sincs! :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#71155) tibcsi0407 válasza makoss (#71154) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nincs benne az összefoglalóban, mert nincs egy konkrét időtartam rá. Majd ha vége a vámeljárásnak, akkor megkapod.

https://utdetailing.hu/

(#71156) -ZeeZee- válasza makoss (#71154) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Van 71000 hozzászólás. Kezdd el átnyálazni, főleg azokat nézd, ahol vannak nyomkövetések. Ott láthatod, hogy mennyi idő telt el az általad említett "processing" és a küldemény megérkezte között. Jegyzetelj. Aztán ha megvan, akkor majd be lehet ezt is írni az összefoglalóba. Nem kell izgulni, nagy a mintavétel, jó közelítő értéket fogsz kapni. Amire végzel, lehet, hogy a csomagod is befut... :B

(#71157) makoss válasza tibcsi0407 (#71155) üzenetére


makoss
addikt

Ezt én is gondoltam, csak mikor??

(#71156) -ZeeZee-: Semmit nem mond

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#71158) tibcsi0407 válasza makoss (#71157) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ahogy írtam is, nincs rá konkrét időtartam. Nagyon soktényezős a történet. A Tiéden kívül még pár száz (talán pár ezer) tétel van a vámon.

https://utdetailing.hu/

(#71159) beg válasza makoss (#71157) üzenetére


beg
veterán

Ha 1000 fizetős csomag van, akkor egy nap. Ha 10000 akkor 10 nap. A többit oszd el.

15 (?) napjuk van a vámhatározatot meghozni, amit indokolt esetben még megtoldhatnak.
Mehetsz tüntetni és asztalt verni ide:

NAV 1. számú Repülőtéri Igazgatósága
Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér, Igló utca
E-mail: repig_1@nav.gov.hu
Tel: 1/297-2400 Fax: 1/296-8761

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71160) zebede válasza makoss (#71157) üzenetére


zebede
őstag

Nekem an egy kis protekcióm nála , megkérdeztem neked, azt mondta holnap ott lesz, ne is menj el otthonról. ;]

[ Szerkesztve ]

(#71161) makoss válasza beg (#71159) üzenetére


makoss
addikt

Legkésőbb hétfőn megérdeklődöm mi van telefonon.

(#71160) zebede: Nem vagy vicces!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#71162) madarasz92 válasza makoss (#71154) üzenetére


madarasz92
őstag

Utána még jön egy olyan hogy:
-Vámkezelési inditvány a NAV részére elküldve..
-3 nap múlva pedig Küldés a kézbesitő Postára
-Következő nap pedig megkapod a rég áhitott tableted :)

(#71163) zebede válasza makoss (#71161) üzenetére


zebede
őstag

Valóban nem, kínomban röhögök.

(#71164) makoss válasza madarasz92 (#71162) üzenetére


makoss
addikt

A Vámkezelési indítvány-t ma írta ki, de ez mi??

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#71165) beg válasza makoss (#71164) üzenetére


beg
veterán

Ezután kapsz határozatot, majd átadják kézbesítésre.

Pedig amire válaszoltál az elég egyértelmű ütemterv.
-Vámkezelési inditvány a NAV részére elküldve..
-3 nap múlva pedig Küldés a kézbesitő Postára
-Következő nap pedig megkapod a rég áhitott tableted

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71171) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

khmm: érdekes problémám akadt, tanácsot kérek, a szitu:
ma megjött a banggood-os, (kínából) telóm, NL posttal, vámhatóságon megjárt csomagom.
Adatok korábban mailban elküldve nekik, ahogy a nagykönyvben meg van írva.
Kivitték: mutter átvette (hagytam ott neki pénzt az áfára), de a postás nem kért semmi pénzt, pedig rá is kérdezett: azt mondák nem kell fizetni.
A dobozon kívül ráragasztva a vám-os matrica, összegekkel (9800 áfa + 2000 ft kezelési díj)
Hol reklamáljak hogy áfát fizetni szeretnék????

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#71173) beg válasza Turbobacsi (#71171) üzenetére


beg
veterán

A hozzád tartozó postán jelzed, mert ha rá volt írva az összeg, de a postás nem kérte el, akkor az ő fizetéséből vonják le. Te meg beírhatsz magadnak ezzel egy becsületpirospontot :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71174) Qru válasza makoss (#71169) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól, hogy fenyegetőzöl nem ér ide előbb a cuccod, feleslegesen generálsz az ilyen hsz-ekkel feszültséget, ezért töröltem.

#nincsbennetarcsi

(#71175) Turbobacsi válasza beg (#71173) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

jaja, erre gondoltam én is! (gondolom kis tudatlan postáska volt)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#71176) beg válasza Turbobacsi (#71175) üzenetére


beg
veterán

Nyár van, szabadságolások és helyettesítések. A helyettes postás itt is egy kicsit ügyetlen, nekem kellett utánaszólni, hogy aláírnám az ajánlott levelet :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71177) RVR400 válasza beg (#71165) üzenetére


RVR400
veterán

A végéről ki lett felejtve, hogy rendelési ár*0.27+2.000 Ft ellenében kapja csak meg.

(#71176) beg: A múltkor bementem a küldeményemért, mert volt egy TN-es. Helyettes fiatal postáslány volt,azt ide is adta, csak elfelejtette a másik kettőt, ami TN nélküli volt, csak nem fért bele a postaládába. Még jó, hogy aznap nem dolgoztam, és összefutottam a kézbesítős postással is, aki mondta, hogy amúgy 3 küldemény vár a postán.

[ Szerkesztve ]

(#71178) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni!

Rendeltem gearbest-ről egy okosóra szerűséget. De nem valami drága félét, hanem csak ilyen egyszerűt. Szállítással együtt 17$ volt. Már pár napja beérkezett az országba, szóval eleve gyanús volt, hogy ilyen sokáig nem hozzák ki. Ma pedig kaptam sms-t a postától amiben a vám eljárásról értesítenek.

Most mi a teendő? Ha jól tudom ez nem olyan összeg amit vámolnának, szóval nem rétem a dolgot.

Tudnátok segíteni mit kell most csinálnom?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

(#71179) RVR400 válasza menledge (#71178) üzenetére


RVR400
veterán

Elolvasod az összefoglalót, és elküldöd a postának az adatokat.

(#71180) beg válasza menledge (#71178) üzenetére


beg
veterán

Beküldöd a fizetési bizonylatokat meg az egyéb papírokat (összefoglaló itt fent) emailben (posta.hu/vam) és vársz amíg kihozzák plusz fizetés nélkül. Ez egy óvintézkedés, mert röntgenen keresztül nem látják, hogy 17 dollár vagy 77.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71181) menledge válasza beg (#71180) üzenetére


menledge
senior tag

Köszi, tehát akkor nem kell aggódnom, nem fognak plusz költséget kiróni. :)

#71179 RVR400

Köszi neked is! Addig eljutottam, lényegében engem az érdekelt, hogy lehet elkerülni, hisz nem tartozik vámértékbe a dolog.

Annyit még kérdeznék, hogy pl. a feladási helyre mit kell írni? Elég ha a nevet írom, hogy Gearbest?

[ Szerkesztve ]

(#71182) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ma ért ide a spemall csomagom

Múlthét kedden rendeltem és fizettem, szerdán adták fel, ma érkezett meg

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#71183) beg válasza menledge (#71181) üzenetére


beg
veterán

Feladási hely: Kína.
A feladóhoz írd a Gerabest-et.

(MRN szám és hivatkozási szám nem kell, üresen marad.)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71184) menledge válasza beg (#71183) üzenetére


menledge
senior tag

Köszönöm!

Még egy utolsó kérdés, a paypal-os igazolást, meg a gearbest visszaigazoló e-mail-jét, ugye nem kell kinyomtatni, aláírni, beszkennelni?

[ Szerkesztve ]

(#71185) RVR400 válasza menledge (#71181) üzenetére


RVR400
veterán

Lényegében mindegy, hogy mit írsz, mert nem tudod, hogy hol adták fel, akár HK vagy SG is lehet, a feladót pedig végképp nem fogod tudni. Szerintem jobb, ha megvárod az ajánlott levelet, amit küldenek, azon ezek alapból rajta lesznek, de amúgy semmi jelentősége szerintem, viszont az már holnap meglesz.

Amit tudsz, azt kitöltöd, a vásárlási bizonylatot, paypal igazolást, banki átutalási igazolást, vagy ami van, elküldöd. Értéket, darabszámot értelemszerűen kitöltöd. Mivel eddigi tapasztalataim alapján a FIFO rendszer alkalmazásának teljes hiánya megfigyelhető a rendszeren, így az egészet érdemes reggel 7 óra körüli időben küldeni, mert így eléggé a lista tetején lesz a napi munkakezdéskor...

(#71186) beg válasza menledge (#71184) üzenetére


beg
veterán

Nem, azokat nem.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71187) menledge


menledge
senior tag

#71185 RVR400 és #71186 beg

Köszönöm mindkettőtöknek! Elküldtem nekik, mindent amit lehetett.

Mikorra várható kb, hogy ténylegesen kihozzák?

(#71188) beg válasza menledge (#71187) üzenetére


beg
veterán

Ha mázlid van, holnap feldolgozzák, de hétfőnél/keddnél előbb én nem nagyon bizakodnék.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71189) printpro


printpro
csendes tag

Üdv,

Fennakadt egy csomagom a vámon. Ma jött sms róla. Össze is foglaltam számlát, paypal kivonatot, levébe leírtam mit szeretnék (vámkezelés magánszemélynek) csomagszámmal. Ami most tűnt fel, hogy kimaradt az a nyilatkozat.
Viszont, kaptam egy (valószínűleg automatikus) visszaigazolást hogy megkapták a levelem és intézkednek.

Küldjem újra a levelet a nyilatkozattal? Vagy nem feltétlen kell, (Elég hiányos, mivel az adatok felét nem tudom pl súly, vagy feladó) Viszont a számlán minden részletesen rajta van (webbolt)

Illetve, ha megállapítják áfát, milyen formában kell fizetni? postásnak vagy átutalás?

Másik kérdés: Jönni fog egy csomag ami tuti túl nagy / drága szóval lesz rajta vám + áfa is. (kizárt hogy SAL parcel-el átmenjen) Ha EMS shipping-et választom, intézik vámot / áfát mint pl DHL? és csak fizetek futárnak.

(#71190) menledge válasza beg (#71188) üzenetére


menledge
senior tag

Köszi! :R

(#71191) Turbobacsi válasza printpro (#71189) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

küld csak el a nyilatkozatot (tárgy a TN szám), amit nem tudsz adatot, hagyd ki
a postásnak kell fizetni majd, lesz róla külön doksi a csomagra ragasztva

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#71192) Lacinet


Lacinet
csendes tag

Hát látom rajtam senki nem segít.....
Köszi azért.

(#71193) madarasz92 válasza Lacinet (#71192) üzenetére


madarasz92
őstag

Kaptál ragszámot? Egyébként érdemes pár napot várni, àtlagban az van hogy egyik shop sem tart annyi terméket készleten mint amennyit rendelni lehet.

(#71194) Dealer95


Dealer95
őstag

eFox EU raktáros rendelés:
Múthéten kedden délután rendeltem.
Pénteken hajnalban feladták DHL Expressel.
Most szerdán reggel 9-kor már hívott is a futár hogy mindjárt itt lesz.
Minden rendben ment :)

(#71195) Lacinet válasza madarasz92 (#71193) üzenetére


Lacinet
csendes tag

Helló.
Köszönöm, hogy reagáltál.
Nem tudom hogy pontosan mi az a ragszám, de track számot kaptam. Engem nem az érdekel jelen esetben, hogy mikor érkezik meg a termék, hiszen rossz termék érkezik, hanem, hogy mi a teendő, ha megkapom?

(#71196) RVR400 válasza Lacinet (#71195) üzenetére


RVR400
veterán

Belerakod a SIM-kártyádat, és örülsz... :DDD

Másrészt a kérdésed az volt, hogy "most mi a csudát tegyek". Ezt pedig senki nem fogja eldönteni Helyetted, pláne úgy, hogy csak vázlatosan láttuk a sztorit, azt sem tudjuk mióta húzódik, azt sem tudjuk, úton van-e a csomagod, és azt sem tudjuk, hogy milyen telefonokról beszélsz, és azt sem, hogy Neked megfelel-e bármelyik verzió (elmondásod alapján a rossz verzió is jó verzió, mert vagy azt küldték, amit rendeltél, vagy olyat, ami opcióként jelöltél meg helyette). Tehát ez a saját döntésed.

[ Szerkesztve ]

(#71197) Dominó85 válasza DrBubo77 (#71151) üzenetére


Dominó85
veterán

Nos újfent csalódtam kicsit a postában. Tegnap 7:24-re értem haza és otthon voltam 14:15-ig. Postás egyszer sem csengetett. Ellenben mikor cangával fogászatra elmentem, két szép zöld cetli fogoadott 8:10-es sikertelen kézbesítéssel... Aham, persze. Tudtommal 7:24 az jóval 8:10 előtt van... Megint nem csengetett. :W

No sebaj halkan majd megjegyzem bent a postán.

* Péter - 06302461862 *

(#71198) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Kaptam tesztelni egy Mi Band 2-t. Összesen 1 dollárom bánta, mert a Spemall rendszere nem enged nullás fizetést. Most regisztrálták vámkezelésre. Szerintetek a vámhatóság el fogja hinni, hogy annyiba került? Természetesen van PP számla is róla. Vagy írjak egy hosszabb levelet is mellé, miért is annyi az ára?

https://utdetailing.hu/

(#71199) RVR400 válasza tibcsi0407 (#71198) üzenetére


RVR400
veterán

El fogják hinni, hogy annyiért jutottál hozzá, de ez nem változtat semmin, mivel a valós értéket veszik figyelembe a vámeljárás során.

Nekem is volt már így 8e Ft-ba kerülő nyereménytelefonom.

[ Szerkesztve ]

(#71200) tibcsi0407 válasza RVR400 (#71199) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Annyi baj legyen, csak ne akarják rámkenni, hogy csalok, mert eszem ágában sincs megvezetni bárkit is. :)
Köszönöm! :R

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.