Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Tuti én vagyok szerencsétlen, de már csak megkérdezem, azt miért van, hogy minideal-en nekem mindig offline mindenki? /Azon kivül persze hogy van egy "kevés" időeltolódás............ :O

Oneplus 8T 8/256

(#6052) joiner007 válasza wood77 (#6050) üzenetére


joiner007
aktív tag

úgy tudom, hogy előbb is tudnak kérni trackinget, szóval nem garancia

ruszi_tomi Reggeli, délelőtti órákban érdemes megnézni

[ Szerkesztve ]

(#6053) #75945984 válasza wood77 (#6050) üzenetére


#75945984
törölt tag

A nagy cégek, akik egyszerre sok csomagot adnak fel, a postától előre foglalják a csomagszámokat.

(#6054) wood77 válasza #75945984 (#6053) üzenetére


wood77
tag

Köszi a választ... Szóval, ha akarnak, akkor cumira raknak. Na sebaj, bízok a valós megoldásban és drukkolok. :)

(#6055) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Július 02-án este rendeltem egy telót minidealen.
Másnap a service@intl.paypal.com email címről kaptam egy emailt ezzel a tartalommal:
Details about your shipment

Transaction ID: 72T82713
Dear Puskás László,

周 正先 added shipping details. Please note that the tracking information and shipping status are shown exactly as the seller entered them.

Shipper http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/enquiry.jsp
Tracking number RT178087682HK
Shipping status Shipped
If you have questions about the shipment, please contact salesxian@gmail.com

Aztán ma megint kaptam egy emailt de már a minideal-tól a következő email címről: minideal15@gmail.com
Tartalma:

Hello, P László

Thank you for your order from MiniDeal.Net. You can check the status of your order by logging into your account. If you have any questions about your order please contact us at serviceminideal@gmail.com or call us at +86-0755-82585113 Monday - Friday, 8am - 5pm PST.
Your shipping confirmation is below. Thank you again for your business.
Your Shipment #100010938 for Order #100018875
Billing Information: Payment Method:
Free Shipping - SG Post- Registered Airmail
Item Sku Qty
JIAYU G3S MTK6589 Quad Core Android 4.2 3G Smart Phone With 4.5" QHD Capacitive touch screen
Gift
Film+Silicone Case
G3S黑色 1
Shipped By Tracking Number
http://en.4px.com RF150380255SG
Thank you, MiniDeal.Net

Most akkor HK vagy SG postal jön mert qrvára nem egyértelmű ...

Szerintetek?
Most nézem hogy a 4px oldalán elindult valami mozgolódás a csomagot illetően:

[ Módosította: doc ]

(#6056) Terentius


Terentius
őstag

22-06-2013, INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)
24-06-2013, Despatched to overseas (Country code: HU)
2013.06.24 22:17, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
Itt tartok.Minideales rendelés.Kezdek ideges lenni.A másik csomagomat 24.-én rendeltem és már vámkezelve van.

Poco F5 12/256 Gb

(#6057) Turbobacsi válasza Terentius (#6056) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nálam is ugyanez van, hol a bánatban dekkolnak a csomagok?

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#6058) Vjankovics82 válasza Turbobacsi (#6057) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

nem tudom de érdekes dolgok vannak!!! nekem tegnap óta ez van: A szállítmány érkezett a 2013/03/07 a nemzetközi logisztikai központ német postai Hong Kong VV. :(((

(#6059) cappa72 válasza pusi1981 (#6055) üzenetére


cappa72
nagyúr

szerintem vetesd ki a szemelyes adataidat...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6060) pusi1981 válasza cappa72 (#6059) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Átírtam a számokat meg címet is.
Minden személyes adatomat ..
Az már így másolódott be természetesen. Azért köszi hogy szóltál de figyeltem hogy személyes adatok ne legyenek felismerhetőek.
A teljesség kedvéért másoltam át az egész emailt módosítva az adataimmal.

(#6061) Švejk


Švejk
őstag

Kábé meddig tart az "item accepted" státusz szerintetek? Nekem már 1 hete így van, lassan már illenék "item sent abroad"-ra váltania. Ezt mikor fogja megtenni?

(#6062) KUKaC87 válasza Švejk (#6061) üzenetére


KUKaC87
csendes tag

Mivel jön SG, HK vagy CN post?
Ha SG-vel jön akkor eddig nekem egy héten belül átváltott de ez nem jelent semmit mivel, utána is lehet h sokat kell várni.
CN Postal nekem volt, hogy 2 hétig is tartott, hogy átváltson, de utána 2 napra meg is érkezett.
HK-val is olyan 1-2 hétig tartott nekem az átváltás, de utána 2 napra rá meg is érkezett.

Mindenesetre ahogy látod a hozzászólásokat, erre bevált recept nincs.
Hivatalosan az SG Post 18 munkanapot vállal arra, hogy a feladástól számítva, megérkezik a célországba.

Remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

(#6063) Švejk válasza Švejk (#6061) üzenetére


Švejk
őstag

Most nézem, frissült a csomagom, célországba elküldve. :C
Ilyenkor amolyan fejenállok és bukfencezek egyszerre hangulatom van! :D

KUKaC87: Hálás köszönet :R
HK-val jön, most váltott.

doc: Neked még SG-vel jön Minidealról, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#6064) doc válasza Švejk (#6063) üzenetére


doc
nagyúr

nekem mar tobb mint egy hete "elkuldve", megsincs sehol, pedig en is orultem mult heten ilyenkor hogy milyen gordulekenyen megy a dolog :(

kukac87:
hm, ez a 18 munkanap nekem uj info, koszi! azert remelem nem lesz szukseg hogy hivatkozzak ra...

(#6065) KUKaC87 válasza doc (#6064) üzenetére


KUKaC87
csendes tag

Becsült kézbesítési idő(k) ez nem a hivatalos, mivel az "Enquiry"-t csak 18 munkanap után tudod megnyitni az SG Postnál.

[ Szerkesztve ]

(#6066) vegyszer válasza pusi1981 (#6060) üzenetére


vegyszer
addikt

"Attól még, hogy paranoiás vagy, nem biztos, hogy nem is követnek..."

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6067) slezakimi


slezakimi
senior tag

Sziasztok.

A Honkong Post Track numberja,mikortól szokott látszani?

:)

[ Szerkesztve ]

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#6068) doc válasza Švejk (#6063) üzenetére


doc
nagyúr

igen, SG es minideal

(#6069) paripácska


paripácska
csendes tag

Üdv.
Juni 28-án rendeltem egy Star W005-öt a mixeshop-tol, paypal-en keresztül.
Juli 3án reggel 2 nap kérlelés után kaptam tracking numbert, ami azóta sem él.
Kezdjek aggódni vagy ez normális?
Kissé idegesítő, hogy igérgetnek, meg minden, közbe azért tart olyan sokáig a postázás, mert eleve fel sem adják sokáig.

(#6070) vegyszer válasza paripácska (#6069) üzenetére


vegyszer
addikt

Onnan, hogy van számodra egy tracking number, még pár nap kell hozzá, míg feléled. Mert csak a mozgás látszik, ha pl repülőre szállt. No para. Bee happy.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6071) doc válasza vegyszer (#6070) üzenetére


doc
nagyúr

BTW, a "celorszagba elkuldve" az mit jelent a gyakorlatban?
azt biztos nem hogy felraktak a repulore, mert annyira azert nincs messze sem HongKong, sem szingapur hogy tobb mint egy hetig kene repulni odaig :D
valami ottani tranzitraktarba kerul be olyankor, vagy mi? :F

(#6072) vegyszer válasza doc (#6071) üzenetére


vegyszer
addikt

Minden bizonnyal csak egy fizikai / logikai egységbe való befoglalást jelent. Pl ha a repülőre való (kus) konténer megtelt. És le is zárták. De attól még nem repül... Utána meg akkor látunk mozgás információkat, ha ezt a túloldalon megbontják, szortirozzák, stb.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6073) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

ma visszakaptam a teljes árat a Tmallbox-tól, ezek szerint visszaért a w100-am, már csak a Jiayu-ra várok, mikor ér már ide!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#6074) KUKaC87 válasza doc (#6071) üzenetére


KUKaC87
csendes tag

Nekem 8 napig volt abban a státuszban, hogy célországba elküldve, no para ilyenkor "Tranzitba" kerül, úgy is mondhatnánk, hogy a reptéren egy gyűjtőbe és a járatra vár, ugye szortírozzák a csomagokat elsőbbség, súly, méret, célország szerint és persze ugye posta szerint, ha a postának vagy a futár cégnek van saját járata, lásd DHL akkor ugye ezt ők intézik a reptéren is, ha nincs és egy "common" járattal jön mint az SG, HK és a CN akkor ezt egy "másik cég" intézi és ő állítja össze, hogy mi kerül be a gépbe a "tranzitból", ugye a súly nagyon fontosa repülőnél, megvan nekik, hogy milyen súly és méret kategóriás csomagból mennyit vihetnek, visznek el egyszerre és vagy beleesik a csomagod vagy nem.

*Illetve még az is játszik, hogy a csomag közvetlen járattal jön vagy pl Szlovákiába megy repülővel és utána földi szállítással jön a Budapesti szortírozóba. Tudtommal közvetlen járat van ide.

[ Szerkesztve ]

(#6075) Tika79


Tika79
tag

Szerintetek honnan érdemesebb rendelni?
Mennyit raknak még rá pluszban?
[link]
[link]
[link]
[link]

Nem a nehéz idők tesznek olyanná, amilyen vagy, csupán feltárják, milyen is vagy valójában!

(#6076) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok
Ezt [link] szeretném megvenni. Az Ebay-re reggeltem, mit kell még tennem?
Köszönöm a segítséget.

Privire válaszolni illik.

(#6077) KUKaC87 válasza Tika79 (#6075) üzenetére


KUKaC87
csendes tag

Antelife elég korrekt "bolt", egyedül arra kell figyelni, hogy nekik nem jó/ nincs készlet visszajelzésük, szóval mielőtt rendelnél tőlük kérdezz rá náluk (online chat-be), hogy van-e raktáron. 4-5 munkanapon belül adják a Tracking ID-t, kivétel, ahol "24 hours shipping" van, ez azt jelenti, hogy vállalják, hogy 24 munkaórán belül adják a Tracking ID-t, azaz biztosan 3 munkanapon belül küldik az ID-t. Azért adják 4-5 munkanapon belül, mivel ők kibontják és "letesztelik", hogy működi-e a készülék.

*Az Online chat az időeltolódás miatt igen kis idősávban elérhető, kb. 8:00-10:30-ig.
*Az Antelife SG Post-t használ, általánosságban azt lehet mondani, hogy kb. 14 napon belül megérkezik a feladástól számítva.

[ Szerkesztve ]

(#6078) alázógyík válasza Tika79 (#6075) üzenetére


alázógyík
őstag

Szerintem tablettát meg innen rendelj. ;)

(#6079) Gyurmasina


Gyurmasina
csendes tag

Na végre! Lázárult a disputám és visszautalták a pénzt. (Tmallbox, olvashatatlan címzés miatt visszament csomag.)
A számlán még nem jelent meg, de 2-3 nap és minden ok. A PP lezárta a disputát.
Más.
vegyszer & Víz Elek,
az esetleges újra rendelésnél a Tmallbox-tól ajánlottak valami kedvezményt? Mármint Justin? Végül is egy hónapot elQ-rtak az életünkből. Ezirányban volt egy felvetésetek. Eredmény?

(#6080) Víz Elek válasza Gyurmasina (#6079) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Nem igazán beszéltem vele ilyenről, Te felvetettél neki valamit már ?

Samsung S9

(#6081) Turbobacsi válasza Gyurmasina (#6079) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

remélem jó tanulópénz lesz ez a néhány visszament cucc a tmall..-nak! (mondjuk engem nem vigasztal ez az elqrt 3 hét)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#6082) Gyurmasina válasza Víz Elek (#6080) üzenetére


Gyurmasina
csendes tag

Még én sem, de ha nekifutok akkor megkérdezem. Időközben kijöttek új modellek, C2 platinum, és legalább ennyi hasznom legyen a bosszúságból. :)

(#6083) Gyurmasina válasza Turbobacsi (#6081) üzenetére


Gyurmasina
csendes tag

A disputában megkérdeztem, hogy mi volt a hiba oka, de erre még nem válaszolt, lehet nem is fog, pedig udvariasan kérdeztem.

(#6084) Tika79 válasza alázógyík (#6078) üzenetére


Tika79
tag

Azért rendeljek onnan, mert olcsó vagy azért mert megbízható? Vagy mindkettő egyszerre! :)
Nem is hallottam még róluk!

Nem a nehéz idők tesznek olyanná, amilyen vagy, csupán feltárják, milyen is vagy valójában!

(#6085) alázógyík válasza Tika79 (#6084) üzenetére


alázógyík
őstag

Mind a kettő. :K

Én már rendeltem több alkalommal, és minden okés velük.

(#6086) SlayWolf


SlayWolf
csendes tag

S.O.S!!!!!!!!!!!! Sziasztok sajnos sikerült rossz telefont megvásárolnom . Tegnap leadtam a rendelést 19:03 a minideal-nél paypal-al fizettem de sajnos nem a jó telefont vettem meg (((. Hogyan tudom módosítani a rendelést vagy visszakapni a pénzem???Csak visszaigazoló emailt kaptam eddig semmi mást?
Mit tehetek?
Köszi.

(#6087) Turbobacsi válasza Gyurmasina (#6083) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

végül is tudjuk :)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#6088) vegyszer válasza Tika79 (#6075) üzenetére


vegyszer
addikt

a tmallbox 13$ szállítási, +4% paypal díjat vág rá az egész öeezsgre
(166+13)*1,04=186,16$
Az antelife nem ad tán hozzá semmit (vagyis 0,01$-t mégis), azaz
170,28$
A spemall csak regisztáció után mutatja, ha annak ilyen költségei...
A minideal kifutott a készletből, és amíg nincs nekik, 1$-os árat is beáállíthat, ugye nincs neki jelentősége, (de itt nincs szállítási díj, sem PayPal díj áthárítva)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6089) vegyszer válasza SlayWolf (#6086) üzenetére


vegyszer
addikt

mi helyett mit vettél, azonnal indíts egy levlelzést!
Mert hí póstára adják, vesztettél...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6090) Tika79 válasza vegyszer (#6088) üzenetére


Tika79
tag

Nagyon köszönöm!
És itt lehet még valami?
[link]

Nem a nehéz idők tesznek olyanná, amilyen vagy, csupán feltárják, milyen is vagy valójában!

(#6091) Víz Elek válasza Gyurmasina (#6082) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Nem akar olcsóbban adni semmit, pedig csak 9 dodót akartam alkudni..

Samsung S9

(#6092) Terentius


Terentius
őstag

24.-óta célországba elküldve singpost,minideales csomag.A másik csomagot 24.-én rendeltem és ma megjött.Mikor érdemes disputeot indítani?

Poco F5 12/256 Gb

(#6093) vegyszer válasza Tika79 (#6090) üzenetére


vegyszer
addikt

Akkor leírom, OK?
Katt arra, hogy ADD TO CART
Akkor a legtöbb webshop alapvetően átdob a kosaradba.
Ha van plusz költség, az megjelenik (pl 13$ szállítás tmallbox esetében)

Jópár oldalon van lehetőség regisztrálás nélküli vásárlásra, ehhez csak a

gombra kattintva a PayPAl oldalán vagy. (elvileg itt a számla végösszegét látod)
Azaz, a linkeden 2 kattintás, és kiderül minden...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6094) Tika79 válasza vegyszer (#6093) üzenetére


Tika79
tag

Hálás köszönet, nem vagyok valami nagy vásárló!

Nem a nehéz idők tesznek olyanná, amilyen vagy, csupán feltárják, milyen is vagy valójában!

(#6095) KUKaC87 válasza Terentius (#6092) üzenetére


KUKaC87
csendes tag

PayPal-nál a fizetéstől számított 45 napon belül kell indítani a "Dispute"-t, hogy biztosan visszakaphassad a pénzedet. Az SG Post-nál a "Posting date"-től számítva 18 munkanap után kerestetheted a csomagot.

Én a PayPal-hoz igazítanám a dispute indítását, ha azzal fizettél.

[ Szerkesztve ]

(#6096) EczkE


EczkE
addikt

Szerda este rendeltem Minidealről egy V5-öt. Jött a visszaigazoló mail egyből. Azóta nagyon nem történt semmi. Néztem a Minis accomat, ott a státusznál processing van még mindig. Megnéztem netes számlámat ott a telefon ára pedig függőben van azóta. Ez most mit jelenthet?

Asszem mindenféleképpen!

(#6097) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Tracking-et lekérve még "nem található" a státusza, mennyi idő múlva kerül fel a rendszerbe a feladott dolog? / tmallbox , HK post /

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6098) Gyurmasina válasza Víz Elek (#6091) üzenetére


Gyurmasina
csendes tag

Köszi az infot. Így már csak azért is máshonnan rendelek, de lehet hogy előtte még írok neki. Tudom hogy nem rajtunk áll az üzlet, de legyen Neki is egy jó napja. :P

(#6099) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

[link]

Véleményeket!

Samsung S9

(#6100) kcsa válasza Víz Elek (#6099) üzenetére


kcsa
veterán

és ennek a topiknak így mi értelme? (bocs :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.