Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37522) maj-viktor válasza SamsungFAN (#37520) üzenetére


maj-viktor
őstag

Tegnap pont hasonló történt velem, csak én nem tudom "bizonyítani"...

Konkrétan vártam 3 külföldi csomagot is... elég méretes darabok, egyszóval a postaládába nem fér be!
Egésznap itthon / várom / várjuk a postást, erre délután mit találok a postaládába!? Hát jóhogy egy értesítőt, rajta, hogy van 3db külföldi csomagom... (csengő működik, ablakok - ajtók nyitva (kertes ház) így látszik, hogy itthon vagyunk, de semmi!)

Egyszóval mostanában sunyulnak a csomagokkal a kézbesítők és már nem is cipelik, csak az értesítőt basszák be, aztán te hülye kutyagolhatsz a postára...

Még aznap (tegnap) be is mentem, átvettem és szóvá is tettem, hogy miért volt ez!? Hebegtek-habogtak, hogy új kézbesítő van, biztos rossz a csengő - szokásos vakduma, stb. De lejött hogy vaj van a fülük mögött! Házhoz szállítást kértem, nem PostPont-ra szállítás, így menjenek a búsba, nekem ez plusz költség - plusz idő, hogy mehetek érte a postára!

De kicseszek velük - mostmár kamera figyeli a kaput! Lebuktatom a sunyit!
mu-ha-ha-ha-ha-ha-ha! xDDD
*ördögi kacaj*

Amúgy pont volt erről egy poszt a homáron nem régibe...
http://homar.blog.hu/2014/05/08/biztonsagi_kameras_felvetel_van_rola_hogy_nem_volt_a_postas

Amúgy én megértem... mármint itt 4féle postás szokott lenni...
- 1 biciklis (ez a 2kg alatti, bár mostanában már csak a 500g alattiakat)
- 1 motoros (ez ilyen fizetős, pl. vámos cuccokat hoz)
- 1 autós sima posta-s (ez a csomagos 2kg feletti)
- 1 autós MPL futáros (ez a MPL futáros csomagokat)

És értem én, hogy a biciklis nem tud sok - nagy csomagot hozni vinni, de akkor az isten áldja meg ezeket, adják oda kocsis embernek... nem egyszerű!? Pffffffff

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.