Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) djadji válasza stellaz (#1897) üzenetére


djadji
senior tag

Köszi. Arra gondoltam hogy egy fajta divatbemutató ként tudtok-e ajánlani olyat ami szerintetek viselhető rolleren. Valaki írta hogy úgy festene mint egyfuszál a rolleren, amit szeretnék elkerülni. Szóval inkább úgy kérdezném, hogy TI milyen sisakot vennétek fel a rolleren? Amivel nem néztek ki hülyén és vállalhatónak tartjátok?

http://djadji.fw.hu

(#1902) klampfer


klampfer
tag

Sziasztok,

Kugoo S1-en az első keréken cserélhető csak maga a gumi, vagy kizárólag egyben az egész kerék mindenestől?
Gondolom a hó végén várható Pro verzió kerekével csereszabatos lesz.. Szerintetek is?

Udv, G.

(#1903) stellaz válasza djadji (#1901) üzenetére


stellaz
addikt

Kerékpáros, gördeszkás sisakok ilyen sebességnél még védenek is, könnyűek, nem is néznek ki hülyén egy rolleres emberen.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#1904) f3rdzs0


f3rdzs0
senior tag

[kép] [kép]
ha esetleg mást is érdekel. a hiányzó csavar és az eredménye :)

f3rdzs0

(#1905) B-L-A-C-K válasza klampfer (#1902) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért lenne csereszabatos?

(#1906) Tin válasza B-L-A-C-K (#1905) üzenetére


Tin
veterán

gondolod hogy barmin is valtoztatnanak? szerintem sok ertelme nem lenne, ez ugyanaz, mint a "sima" S1, csak par uj alkatresszel, nagyobb akkuval.

(#1907) B-L-A-C-K válasza Tin (#1906) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Így van, motor ugyan az szerintem is, meg miért cserélnék a motort ha nincs baja egy pro motorra, nem is értem...:)

Más mindenkinek: Kanadában átvették az első OXO-t, nekem nagyon bejön ez a forma:

[ Szerkesztve ]

(#1908) mekkGyver válasza stellaz (#1903) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Nemrég rakott fel valaki Facebook csoportba fotókat magáról, meg a rollerről. Pofára esett vele, valami akadályban elakadt az első kerék. Volt rajta kerékpáros "sisak". Az nem nagyon sérült meg :) De az embernek a térde, a tenyere, az orra, és az arca egy része szép piros csíkos lett. Szóval a bicós hungarocell póthajakat én nem nevezném védőfelszerelésnek. Valami olyat tudok elképzelni, mint a promo videókban van, olyan sí sisak szerűt.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1909) berobi78 válasza mekkGyver (#1908) üzenetére


berobi78
tag

Vannak állvédős siklóernyős sisakok. Jóval könnyebb, mint egy motoros sisak, és nagyobb védelmet nyújt mint egy bicajos.

(#1910) B-L-A-C-K válasza berobi78 (#1909) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Rákerestem milyenek ezek, hát inkább haljak meg sisak nélkül minthogy egy ilyet felvegyek...:)

(#1911) zoltanz válasza B-L-A-C-K (#1910) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha lehet azért ne haljál meg. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1912) berobi78 válasza B-L-A-C-K (#1910) üzenetére


berobi78
tag

Ízlések és pofonok, de azért nem véletlenül ilyen az alakja ;)
Azért vannak elég jók.
Ezt a testvérem festette:

(#1913) B-L-A-C-K válasza berobi78 (#1912) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ügyes, de ez forma akkor is béna egy motor/roller-re (szerintem).

(#1914) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Jó lehet 35 fokban napon

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#1915) B-L-A-C-K válasza Bdanyy (#1914) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Enyémet amit most vettem az új rollerhez kipróbáltam tegnap a Kugooval, azt hittem ömleni fog a fejemről a víz, de nem, jól szellőzik, sokkal rosszabbra számítottam.

(#1916) tarat válasza f3rdzs0 (#1904) üzenetére


tarat
tag

Nekem benne volt a csavar és így tört el. Szerintem ezek a csavarok ha nincsenek központosan feszít és nélkül betéve, akkor eltörik. Nekem a végén teljesen letört, hiába próbáltam megragasztani. Lehet venni alin de azóta hátsó műanyag nélkül járok....

(#1917) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1918) #07746304


#07746304
törölt tag

(#1919) f3rdzs0


f3rdzs0
senior tag

kicsit kíváncsi vagyok mert tegnap jött mögöttem egy etwow, hogy azoknak mennyire van motor zaja?

mert én a kugoon állva azért hallom rendesen hogy zúg a szerencsétlen a súlyom alatt mint a villamos (még a menetszéltől is bőven hallani). de aki mögöttem jött abból semmit nem hallottam.

csak azért hallom mert közel vagyok hozzá és a kugoonak se nagyon hallatszik ki ez, vagy az etwow tényleg ennyire csendes a plusz pénzért?

f3rdzs0

(#1920) B-L-A-C-K válasza f3rdzs0 (#1919) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen csendesebb a motorja, bár szerintem ez inkább hátrány mint előny mert a gyalogosok abszolút nem hallják, az OXO is 2x1000W-os lesz, és annak sincs semmi hangja, míg egy Dualtron-nak ami hasonló annak van.

(#1921) Dorian


Dorian
félisten

Honnét érdemes most Kugoo S1-et rendelni?
Alin 306 dollárért van, az jó ár?
Érdemes esetleg a Pro verziót venni 324-ért?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1922) f3rdzs0 válasza B-L-A-C-K (#1920) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

hát ezért kérdeztem, mert engem még úgy se hallanak meg mikor térkövön csattogva kattogva szét akar esni a roller.

(#1921) Dorian ha megéri neked 2 hetet várni rá akkor lehet jobb. megspórolsz egy hátsó kerék cserét ha nem tetszik az alap. szerintem a hatótáv így is elég jó (nem tudom mennyivel nehezebb a nagyobb aksi miatt de nekem az se pozitívum). 306 dollár meg nagyon jó ár, főleg geekbuyinghoz mérve

f3rdzs0

(#1923) Tin válasza Dorian (#1921) üzenetére


Tin
veterán

en megvarnam a Pro-t. alig dragabb, de nagyobb aksi (bar ez annyira nem szempont), viszont a lyuggatott kerekek valoszinu sokkal nagyobb menetkomfortot adnak.

(#1924) #07746304 válasza Tin (#1923) üzenetére


#07746304
törölt tag

Abban már lesz Bluetooth meg mobilapplikáció?!

(#1925) Tin válasza #07746304 (#1924) üzenetére


Tin
veterán

Nem tudom, de az minek?

(#1926) #07746304 válasza Tin (#1925) üzenetére


#07746304
törölt tag

Mert akkor szerelhető rá telefontartó, amin kijelzi a pontos sebességet, és töltést, utóbbit százalékban... Sőt akár az akkumulátor hőmérsékletét is.

[ Szerkesztve ]

(#1927) Tin válasza #07746304 (#1926) üzenetére


Tin
veterán

- telefontartot nem egyszeru szerelni ra, mert a markolaton szinte vegiger a gumi: de ha talalsz olyat, aminek a pantja csak 2 centi szeles, felmehet ra.
- sebesseget gps-rol pontosabban megkapod
- a toltesre van egy led a tolton, ha zold, feltoltve, ha piros, meg toltodik. de kozben is bekapcsolhatod, es lathatod az akku feszultseget, amibol jol leolvashato, kb hol tart. fejben meg kiszamolod a %-ot
- akku homersekletehez kulon szenzor kellene, es igazabol minek?

par dolog:
- a bluetooth meg app inkabb arra jo, hogy allitgasd a prametereket, de ahhoz nem feltetlenul kell app, a szerviz menuben is lehet bizonyosakat allitani
- amiert meg jo, hogy tolthetsz ra sajat szoftvert vagy beallitasokat, de a tobbsegnek ez nem fontos
- a bluetooth-on keresztul a rollert meg lehet hackelni
- ja, es le lehet lockolni app-bol, az hasznos dolog

a kugoo kijelzoje eleg jo, es informativ. sokkal-sokkal hasznosabb az akku kapacitas kijelzesenel az akku feszultsege meg a felvett aramerosseg, mert sokkal jobban latod belole, hol tartasz, mennyi van meg, miert annyival megy, es igy tovabb. szazszor inkabb egy reszletes kijelzo, mint egy csinos app.

(#1928) B-L-A-C-K válasza Tin (#1927) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem ez a fajta telefontartó van rajta, kicsit meg kellett magasítani, de teljesen jó lett így.

(#1929) Tin válasza B-L-A-C-K (#1928) üzenetére


Tin
veterán

na, ez is boven tok jo pl. nekem nincs es nem is tervezem, bar annak jo dolog, aki sokat megy vagy ismeretlen terepen. gmaps-hoz pl. tokeletes egy ilyen.

(#1930) B-L-A-C-K válasza Tin (#1929) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem se nagyon kell rá 1x használtam, viszont egy visszapillantó elférne, csak ezen a kicsin bénán néz ki, a nagyra már megrendeltem, remélem nem lesz gáz.

(#1931) #07746304 válasza Tin (#1927) üzenetére


#07746304
törölt tag

Telefontartóból ilyet tettem a robogóra. Ott annyi volt, hogy csavart kellett cserélni, meg a csúszásgátló gumit nem behelyezni, de a robogó markolata egyébként is csúszásgátlós.

(#1932) dothetwist


dothetwist
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ilyenem eladó, ha esetleg érdekel valakit, FLJ T113 elektromos roller, 3200w peak dupla motor, 32Ah LG akku pack:
https://hardverapro.hu/apro/flj_t113_elektromos_roller_3200w_32ah_lg/hsz_1-50.html

[ Szerkesztve ]

(#1933) B-L-A-C-K válasza dothetwist (#1932) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Komoly cucc, ide is tedd fel -> link

De csak 65km/h a vége?

(#1934) dothetwist válasza B-L-A-C-K (#1933) üzenetére


dothetwist
csendes tag

Őszinte leszek, fogalmam sincs. Az én 100 kilómmal szerintem a 60at is csak nyaldosta, de az még DH sisakkal, teljes védőfelszereléssel is halál közeli élmény. A csőgáz, csőfék brutál adrenalin pumpa, kapaszkodsz, főleg az én magasságommal.
Amire jó, hogy előzni lehet vele, el se tudom képzelni hogy 70 kilóval mit művelhet...

(#1935) B-L-A-C-K válasza dothetwist (#1934) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt hittem jobban megy, én most rendeltem egy 2x1000W-os csodát várom hogy megjöjjön, az 65-70nél szabályoz le, azt hittem ezek 90et is mennek. Bár tény hogy 60 is életveszélyes.

Mit veszel helyette?

[ Szerkesztve ]

(#1936) dothetwist válasza B-L-A-C-K (#1935) üzenetére


dothetwist
csendes tag

Semmit. Az én testalkatommal ilyen teljesítményű eszközökkel rommá töröm magam. Sok hülyeséget csináltam életem során, de valahogy ezen érzem hogy közel a halál. Erre ~100km kellett hogy rájöjjek :DDD 20al menni meg tudok kerékpárral is, arra ez szimplán overkill.

(#1937) Because


Because
őstag

sziasztok!

mit ajánlanátok napi 15km oda-vissza ingázásra? magyar boltból honnan érdemes rendelni?

:R

(#1938) B-L-A-C-K válasza Because (#1937) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mennyit szánsz rá?

(#1939) Because válasza B-L-A-C-K (#1938) üzenetére


Because
őstag

a kínálatot nézve 100-150000 környékén lehet kapni ezeket

(#1940) mekkGyver válasza Because (#1939) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

A kérdés az volt, hogy TE mennyit szánsz rá!? Mert erollert 60e-600e-ig is kapni, de van drágább is...

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1941) Because válasza mekkGyver (#1940) üzenetére


Because
őstag

az említett határok között, viszont néztem videókat és egyre jobban elbizonytalanodok... télen-nyáron kellene itthonról -> vasútállomás, vasút -> munkahely.

40km-re lesz az új munka, lehet autóra kényszerülök bár nem igazán szeretném :(

(#1942) B-L-A-C-K válasza Because (#1941) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha hosszútávra kell, télen nyáron, és fontos a szállíthatóság akkor E-Twow Booster V-t ajànlanám. Ez zsebbenyúlós de dicsérik is, jófogáson pár napja volt egy jó áron, lehet még fent van.

(#1943) mekkGyver válasza Because (#1941) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Nem is annyira a távolság számít, hanem az út minősége, emelkedők, padkák, repedések. Ha viszonylag sima és unalmas az aszfalt, akkor jó a Xiaomi, vagy Kugoo (ezeket érdemes ebben a kategóriában jelenleg), ha durvább, akkor vagy 300e-es roller, vagy marad az autó, vagy robogó.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1944) Fishor válasza stellaz (#1875) üzenetére


Fishor
senior tag

Tavaly vettem egy használt Oxelo town 5 öt. A decathlonba akartam hozzá venni a kerékbe csapágy távtartót, nem tudtak adni. Kerékcsavart is csak készletben árulnak. Ráadásul összecsukva csak teljesen lefektetve lehet elrakni, nem tudod egy sarokba állítva beállítani. A nyitószerkezete sem olyan praktikus mint néhány más mechanizmus, szóval van még hova fejlődni.

(#1945) stellaz válasza Fishor (#1944) üzenetére


stellaz
addikt

Vitatkiznék. Kerekcsavart szettben árulnak valóban, de árulnak és nem draga. Sarokba simán beállítom a nyitó mechanizmusa támasztva. A nyitó mechanizmusnál melyik praktikusabb? Tényleg egy mozdulattal lehet nyitni és zárni, és atom stabil, egy mm nyeklése sincsen fékezésko sem.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#1946) stellaz válasza Fishor (#1944) üzenetére


stellaz
addikt

Nekem a town 7 van, ami szinte ugyan az, mint az 5, most cserélem a kerekeket, de itt távtartó egy darab sincsen...

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#1947) djadji válasza stellaz (#1946) üzenetére


djadji
senior tag

Valami zörög a Kugoomban. Mióta kereket cseréltem a jatsó sárvédő felől menet közben mintha egy Orbitos dobozban rázna pár kisebb kavicsot. Mi lehet az? Létezik hogy a hátső lámbában belül kiesett a led?

http://djadji.fw.hu

(#1948) B-L-A-C-K válasza djadji (#1947) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lámpába a csavar rögzitők törtek le belűl. Itt leírtam mit kell csinálni.

(#1949) djadji válasza B-L-A-C-K (#1948) üzenetére


djadji
senior tag

Ez ez az! Rémlett hlgy valaki írt róla, de nem találtam meg.
Kösz, megoldom a dolgot az alapján.

http://djadji.fw.hu

(#1950) Fishor válasza stellaz (#1946) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Town 7-nél a teleszkóp miatt nincs távtartó, a town 5-nél a merev, rugalmatlan alu vázba megy a tengely, amit nem lehet a csavar meghúzásával összeszorítani a kerék szélességére, emiatt távtartó hiányában a keréknek vagy majd 5-10 mm oldalra mozgási lehetősége. De mindegy amúgy egy csapágyat szétszedtem és a belső gyűrűjét méretre esztergáltattam, így megoldottam. Csak gáz, volt, hogy bármit kérdeztem van-e mindenre nem volt a válasz.

Üdv: Fishor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.