Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) B-L-A-C-K válasza Dr.Zoo (#1450) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Te már hány km-t mentél vele?

(#1452) tarat válasza Dr.Zoo (#1450) üzenetére


tarat
tag

Csak kár hogy spanyolul tolja. Nem lehet tudni mire jutott..😁

(#1453) berobi78 válasza B-L-A-C-K (#1445) üzenetére


berobi78
tag

Én használom esőben is a kugoot. Egyenlőre bírja. Természetesen az utólagos szigetelést megcsináltam rajta. Egyébként figyelni kell, mert vizes aszfalton ki tudja pörgetni az első kereket induláskor 😁

(#1454) Tin válasza Dr.Zoo (#1450) üzenetére


Tin
veterán

jah,,, a vázzal nincsenek is gondok, bár megnézném, hogy egy 100kg-os emberrel mit csinálna szegény váz:D

(#1455) B-L-A-C-K válasza berobi78 (#1453) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szigetelésnél konkrétan mit csináltál?

(#1456) Vertigo válasza Tin (#1454) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Rendszeresen ugralok vele, (77kg vagyok perpillanat), meg egyben van (120km).

(#1457) Dr.Zoo válasza B-L-A-C-K (#1451) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

140 km mentem eddig vele.

Tin: a videóban látható kollégát 70-80 kg közé tenném, és igencsak forszírozva használja. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1458) berobi78 válasza B-L-A-C-K (#1455) üzenetére


berobi78
tag

[link] Ezen a környéken sok hozzászólás szólt a kugoo-ról.

(#1459) gergo7311 válasza B-L-A-C-K (#1445) üzenetére


gergo7311
csendes tag

Le kell szigetelni FBS-ragasztóval a kereket körbe és akkor nem lesz baj. Anno az elektromos robogóm kerekét is leszigeteltem FBS-el és a tócsák, felhőszakadások sem ártottak neki. Kinyomni a peremét FBS-el, összerakni, 3 napig hagyni száradni-kötni, aztán nem lesz gond. Ez sem a csapágyaknál ázik, hisz tengelyig nem mész a vizbe vele!

Gergő-Budapest

(#1460) B-L-A-C-K válasza gergo7311 (#1459) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mármint a csapágyaknál körbe? Illetve nektek van egy kis holtjátéka a kormánynak? Ahogy néztem nem lehet meghúzni, bár nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#1461) Tin válasza Dr.Zoo (#1457) üzenetére


Tin
veterán

kb en is, es tenyleg birja a vas a kinzast, bar nyilvan hosszu tavon nem erre valo. nem is ettol felek ezeknel, hogy a vaz megy szet, hanem inkabb az elektronika, a forrasztasok, a vezetekek. bar ahogy latom, minden kaphato hozza, szoval annyira nem is veszes, ha az ember feltankol cserealkatreszbol is.

(#1462) berobi78 válasza gergo7311 (#1459) üzenetére


berobi78
tag

Ezt jó, hogy írod, mert ezt kihagytam. Ma meg is csinálom :R

(#1463) gergo7311 válasza B-L-A-C-K (#1460) üzenetére


gergo7311
csendes tag

A csapágyaknál vékonyan bekenni FBS -el, a kerék peremeknél vastagabban, nem baj ha összerakáskor kinyomja. 3 nap után tapétavágóval levágni a kinyomódott-megkötött FBS -t és kész, sosem fog beázni.
Gyorsan összetaknyoltam egy rajzot:

Gergő-Budapest

(#1464) B-L-A-C-K válasza gergo7311 (#1463) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Áhá, és nagyon szét kell szedni hozzá?

(#1465) gergo7311 válasza B-L-A-C-K (#1464) üzenetére


gergo7311
csendes tag

Ki kell venni a villából a kereket és az oldalán lévő csavarokat kiszedni mindet és óvatosan szétfeszíteni. Kár, hogy gyárilag nem tettek bele egy gumitömítést, kb. 100 forinttal emelte volna meg az árat... de legalább nem ázott volna be. De az FBS tökéletes megoldás, amikor a robogómat csináltam (ugyanilyen volt a kereke csak nagyobb) előtte denaturált szesszel zsírtalanítottam és úgy kentem ki FBS -el. Nekem bevált, pedig én használtam a robogót esőben hóban is. (egy ideje a garázsban pihen az e-moci) Egy próbát simán megér, jobb mintha belülről elkezd rothadni.

Gergő-Budapest

(#1466) B-L-A-C-K válasza gergo7311 (#1465) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi, kész is, hamar szét lehetett szedni:

(#1467) djadji


djadji
senior tag

Akinek van ilyesmi kerdezem hogy ti boltba, kocsmaba, bankba beviszitek? Kinyitva vagy becsukva? Vagy kint lezarjatok? Nyitva? Vagy hogy intezitek?
Gondolkodom.rajta hogy varrok/veszek egy spprttaskat amibe belefer es azert senki nem.szolhat ha beviszem.
Tapasztalat? Megszoltak valakit valahol mert bevitte?

Mas: en 30 eve kerekparozok de sose volt defektem. Olyan igen hogy 2 nap alatt leereszt de hogy defekt.. olyan sose. Ezen maskent van? (A kerek meg nem.jott meg...)

http://djadji.fw.hu

(#1468) djadji válasza B-L-A-C-K (#1466) üzenetére


djadji
senior tag

Es az a viz amit a kerek csap fel a testrere alul? Akkuhoz vezerleshez? En is kinyomom osbvel jo otlet (kosz) de azerz nem hasznalom esobe...

http://djadji.fw.hu

(#1469) B-L-A-C-K válasza djadji (#1468) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkuhoz ennél nem nagyon tud bemenni.
Esőben meg nem szándékom használni, de most is jöttem haza, és pont haza értem elkezdett szakadni, azaz lesznek olyan helyzetek hogy nem tudom elkerülni.

(#1470) Tin válasza B-L-A-C-K (#1469) üzenetére


Tin
veterán

de tud...

nézd meg ezt, kb 10 perctől elmondja a srác miket kell szigetelni. kb mindent, de nem akkora para, és csak 1x kell megcsinálni,

(#1471) B-L-A-C-K válasza Tin (#1470) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na majd megnézem.

Mondjuk az felmerült bennem hogyha pl a motort is leszigeteltem fullra, hol távozik a hő...

(#1472) Tin válasza B-L-A-C-K (#1471) üzenetére


Tin
veterán

agymotoros, a kerékben van. a hő meg oldalt távozik, fém a két oldal amit leszedtél nem?

viszont a felső vezérlőegység és a kormányoszlop mögötti részen a kis fekete doboz, a vezérlő, illetve alul az akku nem annyira jó, ha beázik.

(#1473) Tin


Tin
veterán

illetve lenne még pár kérdésem a kugoo s1 tulajokhoz:

1. ha felgyorsítasz és elengeded a gázkart, elkezd visszatölteni és lassul a jármű, vagy "szabadonfutó"-szerűen gurul, alig lassulva?
2. kikapcsolt állapotban, vagy be nem húzott gázkarral, lábbal hajtva mindenféle ellenállás nélkül használható hagyományos rollerként?
3. ha elindulsz és egy hosszú lejtős részhez érsz, és nem fékezel, mi történik? egyre jobban gyorsul a roller, akár 40-50 km/h-ra, vagy "fogja", és nem gyorsul mondjuk 30 km/h fölé?
4. a gáz, és főleg a fék adagolható, tehát lehet félgázzal gyorsítani, de főleg félfékkel lassítani, vagy mindkettő csak tökig húzható, és nyélgáz-nyélfék van?

ha valamit még hozzátennétek a fentiekhez, hogy értsem a működését, megköszönöm!

(#1474) Dr.Zoo válasza Tin (#1473) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

1: kicsit visszaolvasol, valahol már leírtam.
2: van ellenállás, nincs szabadon futó üzemmód
3: gyorsul, de az ellenállás amit a motor kifejt ha az 1 pontot aktiválod fogja
4: finoman szabályozható mindkettő

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1475) Tin válasza Dr.Zoo (#1474) üzenetére


Tin
veterán

visszaolvastam, pont azért tettem fel a kérdést :D

mert egyikőtök azt írja, nincs regeneratív fék, a másik, hogy de jó, hogy kigurul, a harmadik, hogy nem adagolható a fék, és így tovább... olvass csak vissza ;)

(#1476) berobi78 válasza Tin (#1475) üzenetére


berobi78
tag

Van regenartív fék, de annyira elenyésző a hatása (a visszatöltésnek), hogy én pl. észre se veszem. Pedig szoktam lejtőn gurulni. És értelemszerűen csak akkor működik, ha a fékkarral aktiválod. Egyébként pedig simán gurul, de nagyobb az ellenállása mint egy hagyományos rollernek.

[ Szerkesztve ]

(#1477) Magnum_ válasza Dr.Zoo (#1474) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kiprobaltam ma Black forumtarset. :R

Konkretan kell egy ilyen :D

Az adagolas gyorsan megszokhato, szerintem OK, bar a fek kicsit gyenge.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#1478) Dr.Zoo válasza Tin (#1475) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Akkor próbálok pontosabban fogalmazni.
Sebesség függvényében, lehet vele finoman is fékezni, de ha mondjuk 28km/h próbálod ugyanezt, ott nehéz finoman adagolni. (Ott arra koncentrálsz, hogy rajta maradj.)
A gázt szintén sebesség fokozat függvényében lehet finoman adagolni, 1 fokozatban el lehet vele nagyon lassan indulni, és alacsonyabb sebességet tartani is egyszerűbb, 3-as fokozatban 5km/h alatt nem lehet menni vele normálisan. Azt a fokozatot nem arra találták ki.
Szerintem van benne KERS, ezt a féket picit használva lehet aktiválni.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1479) Dr.Zoo válasza Magnum_ (#1477) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha betérsz hozzánk, a 342 irodába, akkor kipróbálhatsz egy M365-öt is.
Természetesen előre egyeztetett időpontban, nem minden nap jön be vele a kolléga. ;)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1480) Magnum_ válasza Dr.Zoo (#1479) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:Y

I humbly and respectfully decline™

(#1481) Dr.Zoo válasza Magnum_ (#1480) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A 4.-en is van valamilyen elektromos roller, annak a tulajdonosát nem ismerem. ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1482) Tin válasza Dr.Zoo (#1478) üzenetére


Tin
veterán

köszi így értem. tehát ha hosszú lejtőhöz érek, és elengedem a gázt, "kigurul" valamekkora ellenállással, és ha lassítani akarok, akkor fékeznem is kell.

azért kérdeztem csak, mert pl. a ninebotnál azt olvastam, hogy ott nem kell fékkart sem húznod, ha elengeded a gázt, akkor beállítástól függően megy a "visszatáplálás", magyarul 3 lépésben fékkar nélkül is állítható a "fékezés" erőssége. és ott, ha nekimész a nagy lejtőnek, nem engedi szint fölé gyorsulni a rollert, tehát minden beállítás nélkül "fékez".

akkor viszont ez szimplán kigurul, ha elengeded a gázt, és gyorsul a lejtőn, és ha lassítani akarsz, fékezel. tehát ha belehajtasz egy nagyobb lejtőbe 30-al, és elengeded a gázkart, akkor simán felgyorsul akár 40-ig is? na a kérdés, hogy itt hogy lehet adagolni a féket, hogy mondjuk tartson 20-at kb :)

(#1476) berobi78: köszi neked is!

(#1483) B-L-A-C-K válasza Dr.Zoo (#1479) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Neked is lötyög a kormány kicsit? Elvileg ez ilyen, de azért gondoltam rákérdezek...

(#1484) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Gardróbba meg is találtam neki a végleges helyet:

(#1485) berobi78 válasza B-L-A-C-K (#1466) üzenetére


berobi78
tag

Szétszedtem én is az enyémet. Március elején vettem, azóta minden munkanap ezzel járok melózni. Esőben is. Párszor már áztam el vele. Szóval szédszedtem, és csillogott-villogott a belseje. Azért bekentem egy kis tömítő pasztával, de ahogy a példa is mutatja, nem kell ezeket annyira félteni.

Viszont ahogy kivettem a kereket, hozzá lehetett férni a villanyak aljához. Ezen szabadon van a furat, aminek a belseje kicsit rozsdás is volt. Kitakarítottam, és kinyomtam tömítő pasztával.

@B-L-A-C-K: A kormány lötyögés alatt mit értesz? Mert a két oldalsó szárak nálam is lötyögnek, ez az átka az összecsukhatóságnak. Illetve amivel nem vagyok száz százalékosan megelégedve, az a kormány magasság állítónál a gyorsrögzítő csavar. Sűrűn szoktam ki-be tolni a kormányt, és az néha kilazul.

[ Szerkesztve ]

(#1486) B-L-A-C-K válasza berobi78 (#1485) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én alul érzem a lötyögést inkább.

(#1487) Dr.Zoo válasza Tin (#1482) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha Bp. eljössz a 13. kerületbe, szívesen odaadom kipróbálni.
Vagy Pest megyében, Göd, Dunakeszi körzetében.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1488) Tin válasza Dr.Zoo (#1487) üzenetére


Tin
veterán

köszi de nagyon messze vagyok onnan, itt meg nem találtam semmit. egyedül az ES1-ES2 párost tudtam megnézni MM-ben (még kipróbálni se lehetett).

viszont berendeltem, szóval pár nap múlva kipróbálom én is. ha bejön, akkor meg szigetelem a leírások alapján.

(#1489) Magnum_ válasza Tin (#1488) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Honnam rendelted?

I humbly and respectfully decline™

(#1490) Tin válasza Magnum_ (#1489) üzenetére


Tin
veterán

aliexpress, és pontosan ettől az eladótól.

a 15€-val olcsóbb eladónál kifogyott a készlet, vagyis 1-2 db van, nem akarok belefutni abba, hogy aztán kiderül, hogy bocs, mégis elfogyott. ennek az eladónak jobbak is az értékelései, és van még neki bőven.

viszont ma van vége az akciónak, szóval ha akarsz, ma rendelj még.

(#1491) Magnum_ válasza Tin (#1490) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link] itt mi lehet a gond?

I humbly and respectfully decline™

(#1492) Tin válasza Magnum_ (#1491) üzenetére


Tin
veterán

nem tudom nekem ez az oldal nem látszik. vagy mire gondolsz?

(#1493) Magnum_ válasza Tin (#1492) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mit látsz?

I humbly and respectfully decline™

(#1494) Tin válasza Magnum_ (#1493) üzenetére


Tin
veterán

ezt:

(#1495) Csabee. válasza Magnum_ (#1493) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem 295 dolláros kugoo-t mutat a link ali express appra.

Üdv: Csabee.

(#1496) Tin válasza Csabee. (#1495) üzenetére


Tin
veterán

ja azért nem látom mert magyarországra szállítanak, ide viszont nem. de átállítottam, most már látom, ez durván 20€-val olcsóbb, bár ezt meg nem DPD szállítja, hanem "valami". voltaképp mindegy, innen is rendelhető simán, még olcsóbb is.

(#1497) Magnum_ válasza Csabee. (#1495) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jaja. Thx :R

I humbly and respectfully decline™

(#1498) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Egyre inkább úgy tűnik nekem, hogy a Kugoo S1-nek az akkuja lesz a gyenge pontja.
Nagyobb súlyt cipelve (kb. 102-103kg lehetek cakk-pakk) 3-as fokozatban maximum teljesítményt használva, ma kb. 2x6km mentem, a Dózsa Gy. út Váci út sk.-tól, a Szigony u. 36.-ig.
Vissza már csak 34V körül mutatott a műszer, és visszavette a végsebességet is.
Elkezdtem cellákat vásárolni, szerintem kb. ősz felé át fogom cellázni. :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1499) Tin válasza Dr.Zoo (#1498) üzenetére


Tin
veterán

hany cella van benne es milyenek? valami nagyon vacak; mert A minosegut irtak (persze ertem hogy az csak duma). de azert ennel amennyit haszaltad tobbet kene birnia nem? vagy fokozatosan azt erzed hogy eszerevehetoen csokken a hatotav?

ja latom kozben irtad mar 30 cella van benne... akkor olyan 20e ft korul "felujithato" az akkuja

[ Szerkesztve ]

(#1500) berobi78 válasza Dr.Zoo (#1498) üzenetére


berobi78
tag

"Dózsa Gy. út Váci út sk."
Sűrűn jársz erre? Én itt dolgozom :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.