Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Reggie0 válasza DigitXT (#8000) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem is a hatamra veri a vizet, de csak a testsulytol, azaz a rovid sarvedotol van. Baratnomnek 50 kilojaval nincs ilyen gondja, neki megfogja a sarvedo. Lehet eleg lenne a rugot fesziteni, hogy ne forduljon annyit a kar a testsulytol.

[ Szerkesztve ]

(#8002) DigitXT válasza Reggie0 (#8001) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem ugyanolyan rollerünk van: az S1-nek eléggé eláll a sárhányója, és egy
vékony szar műanyag.:D A hátsó rugó előfesztítéstől nem hiszem, hogy túl
sokat változna a pozíciója: neked teljesen más a hátsó felfüggesztésed.:K

Valami ilyen szart találtam. A semminél biztos, hogy jobb lenne ez is.:))

(#8003) Reggie0 válasza DigitXT (#8002) üzenetére


Reggie0
félisten

A rugo allitasa biztos segit nekem, hiszen kisebb testsullyal nem jon elo a problema. Szoval ha megnovelem az elofeszitest, akkor kevesbe nyomodik fel a kerek es ugy kevesbe dol meg vele egyutt a sarvedo.

[ Szerkesztve ]

(#8004) csokaym válasza DigitXT (#8000) üzenetére


csokaym
csendes tag

Az már tuti, hogy elég jól néz ki az a 48V a mérőn! És király, hogy bőven megy 28-29-cel hosszútávon is. Ha kell akkor pedig mégjobban :R
Én a 36V-os rendszerrel nagyjából az első 8-10 km-en tudok menni kiírt sebesség szerint ilyen tempóval, utána azért megfárad (26 km/h-val tartja egy hosszabb darabon); hiába a single motoros verzióhoz képesti erőteljes indulás, azért nem úgy hasít az utazósebesség elérése után, mint a tied :R
Az első lámpa ledjei nem haldokolnak még a nagyobb feszültségtől?

(#8005) B-L-A-C-K válasza dzsidzsas (#7994) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"Nyáron új KRESZ, meglátjuk. Tudnék sok-sok precedens itéletet felhozni, de minek."

Honnan az infó hogy biztos lesz is új KRESZ? Persze lehet, csak 3 éve ezt mondják minden nyáron, sőt hogy a kismotor rendszámos lesz 15 éve...

(#8006) Reggie0 válasza B-L-A-C-K (#8005) üzenetére


Reggie0
félisten

Minden evben be kell mondani es amikor tenyleg lesz, akkor fel lehet ugrani, hogy na en megmondtam :D

(#8007) DigitXT válasza Reggie0 (#8006) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez olyan, mint a Linux éve?:))

(#8008) Reggie0 válasza DigitXT (#8007) üzenetére


Reggie0
félisten

Kb. :)

(#8009) Lulu123rányo


Lulu123rányo
kezdő

Sziasztok !

Lenne egy kerdesem szemezek egy E-Twow GT 2020 aqua-nál most 395.000 ft Futurer-nél meg 440.000 ft , na most ha aqua-nal veszem ugyan ugy van premium garancia ra vagy csak akkor van ha Futurer-nel veszem ? Elore is koszonom valaszotokat :) :R

Windows 10 Pro Retail 1490 Ft/Home/Windows 8.1/Office 2016/2019/Kaspersky/

(#8010) rbalint88


rbalint88
addikt

Sziasztok! Az normalis, hogy xiaomi essential roller 100kg alatt sikon D es S modban is csak 11-12km/h-t tud? Nyeremeny volt es alapvetoen asszony fogja hasznalni, o meg fele suly kb, csak kiprobalasnal fura volt. Ha a gyari igert 20km/h-t tudja alattam is, az boven eleg. Fel van toltve teljesen, szoval az nem lehet gond. Bejaratodik vagy meg kell hackelni? :)
Koszi

(#8011) DigitXT válasza rbalint88 (#8010) üzenetére


DigitXT
félisten

10-12 km/h biztos nem normális, mivel alkalmatlan közlekedésre.

(#8012) JoeCockBill válasza rbalint88 (#8010) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

emlékeim szerint meg kellett nézni az alkalmazásban valami tutorialt. az megvolt?

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#8013) rbalint88 válasza JoeCockBill (#8012) üzenetére


rbalint88
addikt

Igen, addig el se lehetett indulni vele, csak csipogott. Lehet csak nehez vagyok neki :) majd kiprobalja asszony is, csak gyozzon kapszkodni (remelem) :))

(#8014) petipetya válasza rbalint88 (#8013) üzenetére


petipetya
nagyúr

Telón Xiaomi Home / párosítás után valamelyik menüpontban lesz egy tutorial, ahogy a többiek is mondták. Azt a videót kell benne megnézni.

"nincs rá lezsóidő"

(#8015) Skynet258 válasza petipetya (#8014) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát de most írta, hogy megnézte, annyira nem jó az a vidi, hogy többször is meg kelljen néznie. :D

https://geekpulse.hu

(#8016) rbalint88 válasza Skynet258 (#8015) üzenetére


rbalint88
addikt

jaja. kipróbáltam az udvaron kívül is, minimál lejtőn, kis hátszélben megvan a 21km/h is, felfele meg elvérzik, bele kell segíteni lábbal alaposan. :DDD
nincs más, le kell fogyni. ugyanott a Pro verzió simán visz, sokat számít ekkora súlynál már az az 50W :(
Mindegy, asszony teljes menetfelszereléssel sincs 60kg, neki hasíttttani fog :R

(#8017) Lulu123rányo


Lulu123rányo
kezdő

Sziasztok!

E-Twow GT SE 2020 nem árul valaki ? :R

Windows 10 Pro Retail 1490 Ft/Home/Windows 8.1/Office 2016/2019/Kaspersky/

(#8018) Reggie0 válasza Lulu123rányo (#8017) üzenetére


Reggie0
félisten

gugliba beirod es kb. elsok kozott kidobja a futurer -t.

(#8019) Lulu123rányo válasza Reggie0 (#8018) üzenetére


Lulu123rányo
kezdő

Használt érdekelne :) :R

Windows 10 Pro Retail 1490 Ft/Home/Windows 8.1/Office 2016/2019/Kaspersky/

(#8020) petipetya válasza Skynet258 (#8015) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem úgy jött át, de akkor nem szóltam 🙂

"nincs rá lezsóidő"

(#8021) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni e-roller vásárlásához. Kinéztem az Xiaomi 1S-t 137.000 Ft-ért vagy van 25.000 Ft-tal drágábban a Pro 2.

Ingázok Cegléd és Budapest között. Ezzel mennék ki a vasútállomásra, ami 2,3 km-re van és a Nyugatitól jönnék be vele az Erzsébet térig (2,1 km) Budapesten. Erre alkalmas lehet az 1S is? Ez összesen napi kb. 10 km utat jelentene.

Illetve nem tudom van-e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, hogy vonaton lehet-e szállítani ezeket az eszközöket külön díj megfizetése nélkül?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#8022) laskr99 válasza Aaron14 (#8021) üzenetére


laskr99
addikt

Szia!

Vonat: Lehet, nem kell rá jegy, de van akit bactattak miatta, ha összecsukod tutifix100% nem fognak piszálni. Engem széthajtva nagy rollerrel se.

(#8023) Skynet258 válasza Aaron14 (#8021) üzenetére


Skynet258
veterán

A hatótáv függ attól is hány kiló vagy. Itthon van egy Pro 2 nekem, és egy 1s (asszonyé). Az 1s 2 kilóval könnyebb ami a vonatra pakolásnál, lépcsőzésnél érezhető, cserébe kisebb a hatótáv. A 10 km mondjuk lazán benne van, szóval ha csak ennyire kell akkor elég az olcsóbb is. Én nem szeretem kicentizni a dolgokat illetve előre tervben volt a sebesség tuning is, ezért vettem a Pro 2-t.

Vonaton sokszor vittem már, sosem szóltak érte, jegy nem kell.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#8024) Vasy09


Vasy09
őstag

Sziasztok! Tudnátok olyanba segíteni, hogy milyen e-roller lenne lengéscsillapítóval? Volt egy Mi Pro2 most 3 napig, szuper kis roller, csak lehetne jobb is! :) Ninebot G30 Max-ot nézegetem még, de sajnos az is rugó nélküli, viszont nagyobb a hatótáv, illetve hátsó hajtású, ami nekem szimpatikusabb! :K

Van esetleg most ami bestbuy? A keret olyan 250 max! :U

Gamertag: Vasy09

(#8025) dzsidzsas válasza Aaron14 (#8021) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

20" alatt nem kell vonatra kerékpárjegy. Ami necces az az, hogy mennyien utaznak a vonaton és hogy még mindig azok a fülkés, nem férsz el sehogy, vonatok vannak? Mert azon szállítani nagyon nem baráti. Én áldoznék rá +25-t, jobban jársz, a hatótáv egy idő után fontos lesz: na még elugrom ide, oda, amoda és még bőven haza érsz vagy át a haverhoz.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#8026) Reggie0 válasza dzsidzsas (#8025) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha osszehajtod siman utasterbe fel lehet vinni, mint barmilyen csomagot. Ha vacakolnak akkor max egy hordtaska kell es belerakni.

[ Szerkesztve ]

(#8027) Aaron14 válasza Skynet258 (#8023) üzenetére


Aaron14
őstag

Köszi a válaszokat!

Hatótávon kívül milyen különbségek vannak még a két roller között? Minőség, felszerelés, stb.? Lehet nekem előny lenne, hogy könnyebb, a hatótávval szemben.

Egyébként 70kg vagyok.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#8028) homeless09


homeless09
őstag

Érdekes felfedezés:

Megyek a Xiaomi Pro 2-mel kijelző szerint 25km/h-val, azaz a maximális sebességével, és tekintélyes tempó különbséggel ott hagy a menyasszonyom a "normál" M365-ösével :DDD Csalhat a sebesség kijelző? Maga a sebesség különbség nem lenne annyira meglepő számomra, ha nem látnám a kijelzőn...én 98kg vagyok párom 58 körül...Csak furcsa.. :F :DDD

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#8029) Skynet258 válasza Aaron14 (#8027) üzenetére


Skynet258
veterán

Minőségre ugyanaz, igazából ugyanazt a vázat kapod az 1S-nél is, csak a fellépő kicsit kisebb. Ha a gyakorlati oldalát nézzük akkor rövidebb hatótáv és kicsit gyengébb motor, utóbbit én nem igazán éreztem amikor mentem vele pár kört. A súlyod előny lesz mindenképpen, én 80kg vagyok, azonos rolleren nézve is nyernél pár kilométert velem szemben. ;)
Ha a nyers adatokat szeretnéd összehasonlítani akkor például itt görgess lejjebb és minden ott lesz.
Ha nagyon meg akarod spórolni a felárat akkor tetszeni fog az 1S is, asszony is eszerint gondolkozott. Én inkább szeretem ha van tartalék - ha az 1S sebességét feljebb akarod tolni akkor megint csak csökkenni fog a hatótáv, én annál már nem játszanám be. De a Pro 2-nél maradt jó hatótáv is, és feltettem a max sebességet 34km/h-ra. A 25 sem rossz... de egy idő után kevés lesz (legalábbis nekem kellett még egy kis kakaó).

homeless09: újonnan vettétek az övét? Mert ha kéz alatt akkor lehet húzott firmware van rajta. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#8030) DigitXT válasza homeless09 (#8028) üzenetére


DigitXT
félisten

Simán csalhat, kérdés, neki is 25-öt írt ilyenkor? Nézd meg GPS-szel, mennyi az
annyi, akkor kiderül. (De ha nem tudod kalibrálni, sokra nem mész az infóval...:D)

(#8031) Aaron14 válasza Skynet258 (#8029) üzenetére


Aaron14
őstag

Koszonom a kimerito valaszt! Mekkora sebesseggel
lehet meg ezekkel a jarganyokkal biztonsagosan kozlekedni? 35 km/h mar nem sok? Bukosisak kell?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#8032) M3aN válasza Skynet258 (#8029) üzenetére


M3aN
senior tag

Feltételezem, hogy a szoftveres mókolás garanciavesztő. Mennyire megbízható egyébként? Mennyit csökkent a hatótávod?
Illetve: van mód arra hogy Apple készülékkel csatlakozva tudjak flashelni egyébként? Nincs a házban android... :))

(#8033) Skynet258 válasza M3aN (#8032) üzenetére


Skynet258
veterán

Papíron biztos bukod a garit, de amúgy bármikor visszarakható a gyári állapot... ;) Megbízható-e? Hát valami vagy működik vagy nem, ez működik. :D Viszonylag korán felraktam így nem tudom hány kilométert buktam, most a hatótávolság 25-30km között lehet, ez nekem elég.

https://geekpulse.hu

(#8034) DigitXT válasza Skynet258 (#8033) üzenetére


DigitXT
félisten

valami vagy működik vagy nem, ez működik
Sajnos nem ilyen egyszerű. Ha túlterheled a vezérlőt, ideig-óráig ugyan
elviseli, de simán le lehet égetni. Szóval hosszabb/erősebb emelkedőn
bőven számíthatsz arra, hogy letilt (jó esetben), vagy meg is döglik...:K
(Természetesen mindenki, saját felelősségére oda húzza, ahova meri.)

(#8035) Skynet258 válasza DigitXT (#8034) üzenetére


Skynet258
veterán

Azért előtte utána olvastam és a mostani értékek még bőven benne vannak a vezérlő tureshataraban. Én se akartam elcseszni a cuccomat. :D

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#8036) homeless09 válasza Skynet258 (#8029) üzenetére


homeless09
őstag

Persze mind2 új :D

DigitXT: Az övén nincs sebességkijelző, de megfogom mérni a valós sebességeket mert kíváncsi vagyok :D Érdekes módon Eco (nálam D) módban, ahol 20km/h a limit ott nincs ilyen jelenség.

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#8037) Aaron14


Aaron14
őstag

Alzában ki lehet próbálni ezeket a Xiaomi rollereket?

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#8038) DigitXT válasza Aaron14 (#8037) üzenetére


DigitXT
félisten

Szinte biztos, hogy nem. Ha ilyen kérdés van, szerintem dedikált rollerbolt
a megoldás. (Van ahol kifejezetten írják, hogy van próba lehetőség.:R)

(#8039) Petyuska111


Petyuska111
tag

Sziasztok, 187 cm vagyok (87 kg), ilyen testmagassághoz megfelelő kormánymagasságú e-rollert keresek, főleg az aggaszt, nehogy olyat vegyek, aminek túl alacsonyan van a kormánya és/vagy nem állítható és így kényelmetlen lenne nekem. Kérem ajánljatok valamit, ami ilyen testmagassággal is kényelmes. A legtöbb cuccot sajnos nem lehet kipróbálni, webshop kép alapján kellene megrendelni. 150e-230e ft között gondolnám. Xiaomi Pro 2-ről és Esegway 500-ról mi a vélemény? Ilyen szempontból jók lehetnek? Más szempontból ajánlottak ezek vagy lenne jobb?

(#8040) laskr99 válasza Petyuska111 (#8039) üzenetére


laskr99
addikt

Szia!

Ha vissza olvasol, már párszor volt róla szó az elmúlt időben is.

Ismi 193 centivel a sima xiaomi m365-öt használta megelégedéssel. Pro ennél magasabb, nekem 180 centivel a könyököm be volt hajlítva.

Esegway 500-at nem ajánlanám, volt már tört első rugó belőle.

Ninebot G30 maxot nézd még meg, az ha jól tudom még a pro-nál is magasabb.

(#8041) chatran válasza laskr99 (#8040) üzenetére


chatran
őstag

Esegway, a pekingi Ninebot cég amúgy mit szólt hozzá, hogy használják a tulajdonukban lévő Segway nevet? :)

(#8042) DigitXT


DigitXT
félisten

Na ez az amit soha nem akarsz élőben látni/megélni...:))

Hallottam már a taknyolt gyári hegesztésről, és láttam hasonló
fotót FB-on, ám nem igazán néztem, milyen villa van nekem. Ez
hiba volt: ilyen. Szerencsére nem 36 km/h-nál adta meg magát.

2 pötty fogta, ráadásul oldalt, miközben hosszirányú a terhelés.

Vennem kell most már hegesztőt, nem csak a dobfék miatt.:Y

[ Szerkesztve ]

(#8043) mrrr74 válasza DigitXT (#8042) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Oh... szerencse, hogy nem mentél gyorsan

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#8044) laskr99 válasza DigitXT (#8042) üzenetére


laskr99
addikt

Ezért nem kell ipari hulladékot használni :))
Az összes olcsó roller kb ez a szint :U

(#8045) DigitXT válasza mrrr74 (#8043) üzenetére


DigitXT
félisten

Na igen, lehetett volna kevésbé vidám vége is. Mondjuk a
széles bicikliúton, ahol nyugodtan mentem nyélen, ha egy
gyökéren ott engedi el magát, akkor nem írnék most ide...

Így viszont horzsolásokkal megúsztam. Járdán amúgy se
megyek tempót, és ez pont egy enyhe szegélyere fellépés
közben történt, valószínűleg rossz ritmusban kaptam el...

laskr99: ez konkrétan egy gyártási hiba, amit elvileg már
javítottak, csak nekem valamiért ez a villa volt benne. De
természetesen igazad van, csak az a cikornya, hogy még
a drága roller se zárja ki, hogy bizonyos megoldásai ipari
hulladék kategóriába essenek. Hallani kormánytörésről a
nagyobb vasakon is, most nem tudom melyik tán Mantis.

Szerk: pont te írtad egy hónapja. Ipari hulladék 400K-ért?

[ Szerkesztve ]

(#8046) Petyuska111 válasza laskr99 (#8040) üzenetére


Petyuska111
tag

Köszi, megnéztem a G30 Max-ot, de inkább a Xiaomi Pro 2 felé hajlok (ár, súly, szervíz, stb.). Ilyen árkategóriában (170e körül) akkor ez a bestbuy? Illetve a max. 25 km/h sebesség mennyire elég? Akinek van, az így használja gyári beállítással, vagy megmókolta? Gondolom nem feltétlenül előnyös mókolni, jobban melegszik az akku, ugrik a gari, stb.

(#8047) laskr99 válasza Petyuska111 (#8046) üzenetére


laskr99
addikt

Tuning nem éri meg szvsz, ha nem elég akkor nagyobb roller kell. G30 ugyan úgy van szervize mint a xiaominak, de talán kiforrottabb szerkezetileg, persze arra is kell költeni :))

(#8048) mrrr74 válasza Petyuska111 (#8046) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Szia, a kettő közül a Ninebotra szavazok, bár az ár alapján amit írtál arra tippelek, hogy magyarországi beszerzés lenne és nem ismerem az itthon G30 árakat.

DigitXT: szerencséd volt, ezért (is) kell mindig bukó...

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#8049) Skynet258 válasza Petyuska111 (#8046) üzenetére


Skynet258
veterán

Hogy mennyire elég a 25km/h sz szerintem egyénfüggő, amúgy elég az általános közlekedéshez. Nekem kicsit több kellett így húztam, majd év vége felé beszámolok róla hogy bírta, 1-2 hónap távlatban felesleges. :)

https://geekpulse.hu

(#8050) DigitXT válasza mrrr74 (#8048) üzenetére


DigitXT
félisten

Jogos, még a biciklis sisakom se volt rajtam. Vmi full face lenne jó:
a motoros sisakom azért talán túlzás. Van vmi javaslat, ami bevált?

Skynet258: a 25 km/h bizonyos közlekedési szituációban túl kevés.
(Az az egyén függő, hogy bevállalja-e, hogy mozgó útakadály ekkor,
vagy egyszerűen elkerüli az ilyen szakaszokat: nem szerencsés, ha
feltart mondjuk biciklistákat az út szélén futó biciklisávban. Szóval,
attól függ, hogy hol/hogyan akar közlekedni. Néha jobb 30 fölött.:K)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.