Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) B-L-A-C-K válasza ultio (#2100) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ugyan azokat mint az S1-en.

(#2102) ultio válasza B-L-A-C-K (#2101) üzenetére


ultio
senior tag

Köszi :) .
De ahhoz se találok leírást.

rasti rusti

(#2103) B-L-A-C-K válasza ultio (#2102) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én ezeket csináltam S1-en:

- Kijelző: Kapott egy üveg lapot hogy sík legyen az egész. Az elejére vágtam egy lyukat, és kivezettem a dudát hogy hangosabb legyen. FBS-sel leszigeteltem az illesztéseknél. Első lámpa kapott egy fekete fóliázást, majd az egész kijelző rész egy karbon fóliát.
(Pro-nál én ugyan ezt csinálnám, csak ott nem kell faragni bele üveget, szóval szétszedném, és úgy raknám össze hogy az illesztések közé tömítő anyagot kennék (FBS-t), majd az egészre húznék egy karbon fóliát.

- Motor: Szétszedtem FBS-sel leszigeteltem körbe, és a csapágyaknál is (Pro-nál ugyan ezt meg kell).

- Vezérlő rész szintén kapott így egy szigetelést. (Pro-nál ugyan ezt meg kell).

- Aksi rész is így szigetelve lett. (Pro-nál ugyan ezt meg kell).

- Támasztót feljebb fúrtam (nálam mindig majdnem hogy eldőlt), és a csavarok kaptak belül alátétet és anyát is.
Pro-nál ezt nem kell mert már feljebb rakták okosan, viszont hosszabb csavar anyával alátéttel mehet mögé)

- Hátsó sárvédő kábel végig szigetelve lett (zugsorcsővel). (Pro-nál ugyan úgy meg kell csinálni)

- Hátsó lámpa ketté lett vágva, a csavartartó rész ki lett szedve, és FBS-sel lett félig kinyomva (ez azért kellett mert a csavartartók lefognak törni idővel, és zörögni fog benne), majd kapott ez is egy sötétítést.
(Szintén meg kell csinálni Pro-nál)

- Kormányon Kugoo felírat feketére lett festve, talp részről a Kugoo rész le lett szedve, és kapott egy csúszásgátló borítást. (Talp borítás ott rendben van, festés meg tetszés szerint.)

[ Szerkesztve ]

(#2104) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Nem tudjátok véletlenül, hogy ezeket a kerékpár kerekű rollereket minek nevezik szakszerűen? Bringaroller?

Milyen márkát érdemes ezekből venni, honnan lehet ilyet vásárolni? Van valakinek vele tapasztalata? :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2105) jeromosi válasza freelanced (#2104) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Itt vannak nagy kerekű rollerek.
[link]
Ki is lehet próbálni, bár nagyon kicsi hely van :)

(#2106) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én a Xiaomi M365 tel egy hónap után 400 km. nél járok, tetszik. Esőbe még nem mentem. 80 kg vagyok. A műszerfal indikátort lefóliáztam, vízmentesre

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2107) freelanced válasza zoltanz (#2106) üzenetére


freelanced
addikt

jeromosi

Köszi!

zoltanz

Hogy szuperál? Mennyit tudsz vele egy töltéssel megtenni így most nyáron? Összességében milyen? Mondjuk egy Lime rollerhez képest ( Nem tudjátok ők milyet használnak? Csak viszonyítási alapnak).

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2108) Dorian


Dorian
félisten

Asszem esetemben ez a 70 m-es szintkülönbség azért durván zabálja az akksit, sztem esélyem sincs a 30 km-re. Mondjuk mindig 3. fokozatban, a lehető max-szal megyek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2109) freelanced válasza jeromosi (#2105) üzenetére


freelanced
addikt

Kíváncsi lennék mennyit megy egy ilyen.

Most igazából vagy elektromos vagy egy ilyen kickbike.

A Xiaomi effortless, gyors, viszont problémás, 1-2-3 év után ki tudja hol lesz.

A sima Kickbike lényegében több 10 évig is elmehet, nem egy bonyolult szerkezet.

A sima rollerrel műanyag kerékkel zötyögés nem az igazi, kipróbáltam és ott ahol mondjuk térkő van még ha minimális is, már az elektromos fújhatós kerekű is szétráz, akkor a műanyagba bele sem mertem gondolni :D

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2110) zoltanz válasza freelanced (#2107) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Gyári adatokat hozza a kis M365, én enyhe energia visszanyerést/motorféket használtam, állítható lenne, még két lépcsőben, közepes és erős ugye, (esetleg kikapcsolva) szerintem enyhe szintemelkedéseknél, jó ha 10% tesz rá a hatótávra kb.
Eco módot sem érzem sokkal takarékosabbnak, cserébe kicsit lassabb, viszont nem rángat annyira.
Ha sok erős emelkedő van, azért visszavetik rendesen a töltöttséget.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2111) #07746304


#07746304
törölt tag

No, akkor már én is csoporttag vagyok :)

(#2112) #07746304 válasza #07746304 (#2111) üzenetére


#07746304
törölt tag

(#2113) ultio válasza #07746304 (#2111) üzenetére


ultio
senior tag

Hol vetted ennyiért?

rasti rusti

(#2114) ultio válasza B-L-A-C-K (#2103) üzenetére


ultio
senior tag

Köszi.
Ennyire rossz lenne a szigetelése?

rasti rusti

(#2115) Tin válasza ultio (#2114) üzenetére


Tin
veterán

igazabol nem annyira rossz, de ha biztosra akarsz menni, erdemes raszanni azt az 1 delelottot. nem kell sok hozza: FBS ragaszto, szeles ragasztoszalag, meg par imbusz- es villaskulcs. ha viszont megcsinalod, utana nem kell mar attol tartani, hogy beazik, mert fizikailag nem tud.
nem azert, mert barki esoben akarna hasznalni, hanem azert, mert barmikor elkaphat egy nagyobb eso, illetve siman elofordulhat, hogy amikor mondjuk indulsz haza, mar nem esik az eso, de meg vizes az ut. es a felvert viz is siman befolyhat alapbol a vezerlohoz meg az akkuhoz. nem konnyen, de elofordulhat.

(#2116) Tin


Tin
veterán

itt az uj nemet piacra szant e-twow

booster v alap, 20 km/h-ra korlatozott, illetve ahogy latom, meg fek is kerult ra(?). 1450€. ezek hulyek :D persze venni fogjak....

(#2117) #07746304 válasza ultio (#2113) üzenetére


#07746304
törölt tag

Geekbuying

(#2118) Dorian válasza ultio (#2113) üzenetére


Dorian
félisten

Alin is ennyi, vagyis kicsit kevesebb, 102-ért vettem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2119) ultio válasza Dorian (#2118) üzenetére


ultio
senior tag

Ok, én néztem el.

rasti rusti

(#2120) #07746304 válasza Dorian (#2118) üzenetére


#07746304
törölt tag

Nekem is annyi lett volna, de mint a robogóra vettem ezt LogiLink AA0120: addig ide külön is egy másik telefontartót.

(#2121) f3rdzs0


f3rdzs0
senior tag

közben nekem megjött kínából a kis hordozó fogantyú egy ezresért. anno mikor futurer honlapját néztem láttam hogy volt náluk is hasonló tizenezrekért etwowhoz és gondoltam nekem se ártana egy, és igazam volt.

ha valaki esetleg akar rendelni akkor ezt tudom ajánlani, azzal a kitétellel hogy ezt meg kell vágni. mivel ahogy a képen is mutatják a csőre kell rakni, ezért van a hátán egy öv rész ami nem túl jó. lehet ezt is kugoo csőre rakni, de az nem elég vastag, ezért csúszkál és baromira kényelmetlen.

viszont találtam egy etwowos videót ahol alulra a kerékhez van rögzítve, és oda meg csak úgy fért ha levágtam egy darabot belőle. így viszont nagyon jó, sokkal kényelmesebb cipelni (ahol alapból megfognád az már erősen messze van az ideális súlyponttól hogy kényelmes legyen, ez ezt orvosolja). az egyetlen baja hogy zörög kicsit ahogy menetközben a váznak ütődik, de ennyit megér, másoknak is javaslom, hogy nézzetek utána és vegyetek egyet.

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#2122) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Én berendeltem egy ilyen komplett kijelző burkolatot a kugoo-hoz, majdnem olyan mint a pronak, csak a gombjai jobbak (vagyis nekem jobban tetszenek), ennyiért vicc volt.

(#2123) #07746304


#07746304
törölt tag

Bukósisakom van:, viszont milyen márkájú térd és könyökvédőt ajánlanátok a Kugoo S1 PRO-hoz?

(#2124) B-L-A-C-K válasza #07746304 (#2123) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem ilyen nagy sisak, meg komplett védőszerelés nem kell egy Kugoo-hoz, én csak az OXO-hoz vettem sisakot, de persze te tudod.

(#2125) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#2124) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En vennek protektoeos kabatot is.

I humbly and respectfully decline™

(#2126) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#2125) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Meg csizmát minden...:D ;]

(#2127) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#2126) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#2128) #07746304 válasza B-L-A-C-K (#2124) üzenetére


#07746304
törölt tag

Robogóhoz vettem :)

(#2129) B-L-A-C-K válasza #07746304 (#2128) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De te azt írtad kugoo-hoz akarod, meg a felszerelést is.

(#2130) #07746304 válasza B-L-A-C-K (#2129) üzenetére


#07746304
törölt tag

A Sisak volt robogóhoz, de nyilván a Kugoonál is felveszem a sisakot. Azért 30-cal lehet taknyálni.

(#2131) gergo7311 válasza freelanced (#2109) üzenetére


gergo7311
csendes tag

Nekem egy Yedoo Mezeq V-brake kickbike/rollerem van, 2 éve.
Nekem bevált és legalább nem rázza szét a veséimet:))) Esőben sem csúszkál az úton mint a kecskesz@r. Van egy ToldySport City Pro rollerem is, de a Yedoo ezerszer jobb és valóban 150 kilóig terhelhető, Hi-Ten acélvázas cucc, Kenda gumikkal. Én anno még 48k -ért vettem. Megérte.

Gergő-Budapest

(#2132) szanyi20


szanyi20
tag

Sziasztok. Roller vásárláson gondolkodom. Nagyon új vagyok még az elektromos rollerek terén, és nagyon széles a skála... 105 kg vagyok, 194 cm. Munkába járásra használnám elsődlegesen napi 2x3 km-re minimum. A keret amit szánok rá, maximum 260.000 HUF. Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#2133) B-L-A-C-K válasza szanyi20 (#2132) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kompaktság lényeges vagy nem? Mert van kicsi, kompakt, könnyű (~11 kiló) strapabíró, de gyenge rugózással, max 30-cal megy. Vagy van nagy nehéz (~30 kiló), nem kompakt, de nagyon megy, jó rugózással...

[ Szerkesztve ]

(#2134) szanyi20 válasza B-L-A-C-K (#2133) üzenetére


szanyi20
tag

Az utóbbi. Nem igazán lényeges hogy kompakt legyen.

(#2135) B-L-A-C-K válasza szanyi20 (#2134) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha belefér ilyen 305 ezer akkor a most megjelent Kugoo G Booster-t mondanám, ha vársz egy kicsit lesz róla bőven tapasztalat. Pár napja jött meg sok embernek Magyarországon, eddig jó a benyomása mindenkinek vele, megy mint a disznó, rugózása is jó. Apróbb gondok biztos lesznek vele, de az összessel lesz bármit veszel. Én most rendeltem 770 ezres rollert (nem ennyiért), és ezzel is lesz gond biztos, csak azért írom hogy ez ne hátráltasson...:)

Ja és lengyel raktárból itt van pár nap alatt, van facebook-on rolleres csoportok (lentebb linkelem), linket, és kupont is találsz hozzá, de úgy jön ki 305 ezerbe, ezekben a csoportokban érdemes tapasztalatokat olvasni.

Facebook csoportok:

Kugoo Club Hungary
Elektromos Roller Közösség
Elektromos rollerek, Ninebot ES1 ES2 ETWOW, Xiaomi M365, Fiido, Kugoo, stb

[ Szerkesztve ]

(#2136) szanyi20 válasza B-L-A-C-K (#2135) üzenetére


szanyi20
tag

És mi a véleményed az E-twow Booster V-ről? Persze ez már a kompakt kategória... Esetleg ajánlanál egy kompakt Kugoo-t is?

[ Szerkesztve ]

(#2137) B-L-A-C-K válasza szanyi20 (#2136) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha kompakt kellett volna azt mondtam volna, Kugoo-ba van E-twow utánzat gyengébb minőségben, de ugye olcsóbb is, viszont nem annyira kényelmes mint az E-twow, és hatótávban is alul marad (Kuggo S1, és Kugoo S1 Pro). Viszont ezeknél nagyon számít a súly, én is 90 kiló vagyok, ezek ilyen 70 kilós embereknél mennek normálisan, persze ha ez nem számít az is jó alternatíva. Csináltam egy kis összehasonlító videót 2x500W-ot E-twow-ról (ez még prototípus), és a Kugoo S1-ről ami csak 350W. A srác akivel néztük 55 kiló volt, én ugye 90, és alattam annyira ment mint alatta a Kugoo, szóval tényleg nagyon súly függő. Ezért ha nem számít a kompaktság akkor 105 kilóhoz én nem vennék ilyen kicsiket.

[ Szerkesztve ]

(#2138) szanyi20 válasza B-L-A-C-K (#2137) üzenetére


szanyi20
tag

Köszönöm a válaszaid. :) Látom az átszerkesztettet. Úgy nézem a súlyom miatt kelleni fog a nagyobb...

[ Szerkesztve ]

(#2139) B-L-A-C-K válasza szanyi20 (#2138) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nm, közbe átszerkesztettem a hozzászólást kicsit.

(#2140) freelanced válasza gergo7311 (#2131) üzenetére


freelanced
addikt

Ó, köszönöm a válaszod.

Én is nézegettem a Yedoo-kat is.

Milyen sebességet tudsz elérni vele, mennyire megerőltető / fárasztó megtenni vele egyhuzamban 5-10km-et mondjuk?

Mennyivel érzed kényelmesnek főleg egy sima rollerhez képest?

Nem tudom mennyivel érdemesebb a nagyobbat venni belőlük, meg, hogy miben nyújt többet. Mert árban azért van különbség jócskán.

Igazából az elektromos rollerek megfogtak sebességre, viszont nyilván "egészségesebb" lenne egy ilyen. Ráadásul ami még probléma, hogy azért 120.000 körül elektromosból a legalját kapja az ember, míg egy ilyenből elég jót lehet kapni.

Persze a Xiaomi jónak tűnik, csak nem hibátlan, és persze mi az. Viszont ügye míg egy ilyen akár tíz éveket is elmehet, kétlem, hogy egy elektromos roller ebben a kategóriában kitartana pár évnél tovább. ( Lötyögő kormány, defekt stb. )

Szóval fene se tudja, de sima kis rollert nem vennék, mert noha a Decathlonos is jónak tűnik 40-50 körüli áron, de a műanyag kerékkel 5-10 km megtétele elég elképzelhetlen számomra, a gumi is rázós néha az elektronyoson.

Szóval lehet, hogy egy ilyen kerékpár-szerű megoldás kényelmesebb alternatíva lenne hosszabb távok megtételére.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2141) stellaz válasza freelanced (#2140) üzenetére


stellaz
addikt

5 km-re még éppen jó sima roller, felette már azért napi szinten már sok egy kicsit. Viszont a nagykerekű meg pont azt a rugalmasságot veszti el, hogy felszálsz vele bárhová, vagy bedobod a kocsiba. Mondjuk tartósságban verhetetlen, kb nem tud tönkre menni, esőben is működik. Ha veszel egyet majd írd meg milyen, kíváncsi vagyok én is.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2142) B-L-A-C-K válasza stellaz (#2141) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Bedobni oké hogy nem lehet kocsiba, de berakni igen...:) Pl kugoo-m 107cm, a rendelt OXO meg 118 lesz. Ezt a felszállsz vele bárhová meg gondolom buszra érted, eleve ezek a nagytestű rollereknek pont az a lényege pl BP-en akárhová elmész vele, minek felszállni buszra. Nekem pont hogy a buszt váltja ki.

(#2143) freelanced válasza stellaz (#2141) üzenetére


freelanced
addikt

Rendben, köszi!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2144) stellaz válasza B-L-A-C-K (#2142) üzenetére


stellaz
addikt

Neked van ilyen kerékpár méretű rollered? Mekkora távra használható? Kicsivel nekem ez a 2x5 km adja magát, néha a 9-et is bevállalom, de azt már csak sport jelleggel, napi szinten sok egy kicsit.

Vagy ez elektromosokat mondod? M365 nekem is volt, de azt már logisztikázni kellett a kocsiban.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2145) B-L-A-C-K válasza stellaz (#2144) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Rendelés alatt van (elektromosról beszélek), még nem jött meg, amúgy kisebbek mint egy bicikli. Illetve jelenleg Kugoo S1-em van, napi ~12km-t megyek vele. Logisztikázni nekem sose kellett, mondjuk néha kerül be kocsiba, és kombink van annyi az előny.

(#2146) stellaz válasza B-L-A-C-K (#2145) üzenetére


stellaz
addikt

Én a képen szereplő kerékpár-rollerra gondoltam. Mondjuk egy olyan se lehetne rossz elektromosba.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2147) #07746304 válasza freelanced (#2140) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ennek mi az értelme? Akkor már pedál rá, meg ülés :D

(#2148) freelanced válasza #07746304 (#2147) üzenetére


freelanced
addikt

Gyorsabb, kényelmesebb mint egy sima roller.

Én például nem tudok kerékpárt használni szóval mindenképp előny. Egy sima rollerrel nem túl kellemes megtenni 5-10 km-ert, főleg ha nem sima a talaj ( térkő stb.). Bár nem akarom elkiabálni, nem próbáltam még de vélhetően kényelmesebb.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#2149) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!

Nem a legjobb kép, de ez milyen típus pontosan? Pár hete kipróbáltam a rakparton, ez volt az első elektromos roller tapasztalatom és eléggé bejött a dolog, főleg hogy 34-35 km/h is elérhető volt vele. El is gondolkodtam rajta, hogy ősszel venni kéne egyet, városban csak jobb, mind a bicikli, ráadásul nem is izzadok le rajta, így több helyre tudnék vele szaladgálni.

Mennyire egyszerű ezeket összehajtani, illetve mennyire néznek csúnyán vele a buszon? Sima rollert már próbáltam hajtogatni, az tényleg egy mozdulat volt, itt mennyivel bonyolultabb a dolog?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#2150) rushty válasza SidCorky (#2149) üzenetére


rushty
senior tag

5 kilóval súlyosabb annyi a különbség.

Revolut meghívó pü-ben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.