Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) #07746304 válasza DigitXT (#2800) üzenetére


#07746304
törölt tag

Nem jött le, imbusz kulccsal kicsavaroztam mindent, de nem tudtam szétszedni.

(#2802) DigitXT válasza #07746304 (#2801) üzenetére


DigitXT
félisten

Lehet, már kinyomták szilóval?:D Viccen kívül amúgy, ha vki FBS ragasztóval
leszigeteli, utána a szétszedés mindenképpen macerássá válik majd.:))

(#2803) Dorian válasza #07746304 (#2796) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tök mindegy mit hazudnak? Ha az IP54 igaz lenne, akkor full esőben sem lehetne semmi baja. Miből gondolod, h a 65 igaz?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2804) Dorian válasza f3rdzs0 (#2798) üzenetére


Dorian
félisten

Alattam (73kg) sima és vízszintes úton tudja a 30-at. Annál több nem is kell, konkrétan életveszélyesnek érzem, amikor a 11-es út szar minőségű lejtős szakaszán az autók mellett csapatom 35-tel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2805) #07746304 válasza Dorian (#2803) üzenetére


#07746304
törölt tag

Magam is így álltam az IP54-hez, azért is vállaltam be. Tanulópénz volt... majd lehet írok pár nap múlva nekik, hogy már 2 hete szárad és döglött, cserélik vagy sem?!

(#2802) DigitXT : Korábban is olvastam, hogy szigetelni kell, de ha azt valaki megcsinálja, végleg ugrik a garancia... na meg meló igényes, és szakembert kíván.

(#2806) DigitXT válasza Dorian (#2804) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát annál a tempónál tényleg van benne némi életveszély. Nekem amúgy a
kedvencem, ha szabad ilyet mondani, amikor jövök le a Lágymányosiról, és
ha nem kezdek időben fékezni (mint a Vissza a jövőbe harmadik részében),
akkor már nem lehet megállni (motorfékkel), szóval készülhetek hátra lépni.

Azért azt eléggé gázosnak tartom, hogy ENNYIRE gyenge a motorfék. Ám,
ha meg csak picit akarsz fékezni kisebb tempónál, akkor meg harap, ránt...
(Pedig abszolút analóg a fékkar is, csak úgy néz ki leszarja a vezérlő, LOL.)

(#2807) #07746304 válasza #07746304 (#2805) üzenetére


#07746304
törölt tag

Tudatosan én is kerültem az esőt. Ettől függetlenül benne van a pakliban, hogy elkaphat egy eső. Leírom a sztorit. Debrecenből busszal jöttem Hajdúszoboszlóra az új lakásba. Már a buszt is elkapta egy ömlő eső... mikor megérkeztem Szoboszlón pont elállt. Ott követtem el hibát, hogy úgy döntöttem, hogy beugrom a Penny Marketbe. Mikor kijöttem a Pennyből megint elkezdett esni. Mondom megvárom még eláll... ekkor hívott anyukám, hogy a Mama előbb jön haza a kórházból, és húzzak haza... 3.8 km-re voltam otthontól, három lehetőség állt előttem. Az egyik,, hogy azt mondom, hogy várjon a Mama nem baj, hogy nem tud bemenni... nyilván nem ezt választottam. A másik, hogy én viszem a rollert, de egyrészt beázhat a táskájában is, másrészt 5 km/órával haladnék, és kb le is szakadna a vállam. Maradt a harmadik opció, repesztettem hazafelé, de kb 2 km után gáz adásnál befékezett, majdnem pofára estem :D A hátralévő út eléggé kínkeserves volt. Most úgy vagyok vele, hogy lehet a hónap közepén rendelek egy ECU-t, meg megnézem, hogy garanciálisan mire fogok jutni... a baj az, hogy akik vállalják itt Hajdúszoboszlón, azok is úgy, hogy beküldik Debrecenbe, de előre mondják, hogy ők nem szigetelik...

(#2808) Dorian válasza #07746304 (#2807) üzenetére


Dorian
félisten

Lett volna még egy opció: taxi. Esőben én is választottam már.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2809) #07746304 válasza Dorian (#2808) üzenetére


#07746304
törölt tag

Az akkor nem jutott eszembe :D

(#2810) f3rdzs0 válasza DigitXT (#2806) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

a lágymányosi híd maga a pokol :D az infopark oldal még úgyahogy (bár az emelkedős kanyar se fel se le nem kifejezetten jó móka, de az etwow kerék miatt legalább nincs halálfélelmem), de a közvágóhíd az borzasztó. egyrészt ahogy mondod megállni nem feltétlen egyszerű (meg lehet csak akkor rohadt lassú vagy), ráadásul az út minősége is botrány, úgyhogy felfele se jó.
ráadásul utána még a lurdy felé a bicikli úton van aládúcolva a felüljáró, szóval úton kell menni és a felhajtónál hiányoznak a kockák, szóval full akadálypálya :DDD
és bónuszként a biciklisek fele 15-tel a másik 35-tel megy, úgyhogy mindenképp kellemetlenül érzed magad

am nem gyenge a motorfék, csak nagyon furán adagolja. először szinte semmit aztán hirtelen belekap, de ha túl gyorsan mész akkor visszavesz. legalábbis nekem így érződik. én azért sokszor járok lefelé dombról (Farkas réti környéke) , és egyrészt 15-20 fölé nem szabad menni, másrészt ha kicsit adagolod a féket, akkor sokkal sikeresebb vagy, minthogy ha lenyomod és várod a csodát (de a lábfék sokat segít, főleg ha elenged)

(#2779) rushty : csak most láttam ezt sry. nincs semmi figyelmeztetés. ugye hivatalosan visszatöltés sincs, szóval miért figyelmeztetne hogy amiatt kikapcsolhat a fék :))

teszteltem hogy 30-ra vettem a sebességkorlátozást a default 25-től és nem sokat változott. 25-nél ugyanúgy visszaveszi magát (bár szerintem kicsit kevésbé). de az említett biciklisek és a máshol borzasztó útkörülmények miatt sajnos nem nagyon tudtam sose max sebességgel jönni

f3rdzs0

(#2811) Wine válasza f3rdzs0 (#2810) üzenetére


Wine
csendes tag

Ma egy biciklis hátulról jól leszorított engem is, majdnem taknyoltam, vissza se nézett, de ugyanez van itt Győrben is, a cammogótól a versenyzőig minden van, na de neki a lassabb biciklist ugyanúgy meg kell előzni úgyhogy emiatt nem feszélyezem magam..amúgy tapasztalatom szerint a kerékpárosok azok akik nagy ívben tesznek minden írott és íratlan kresz szabályra, mégis a rollerek vannak kitiltogatva innen onnan....32 v akkufeszültségnél 250w motor a 90 kilómat már jelentős belassulással hajlandó csak elvinni..télen úgyis jelentős fogyókúrába kezdek, a roller is hálás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2812) #07746304


#07746304
törölt tag

(#2813) DigitXT válasza #07746304 (#2812) üzenetére


DigitXT
félisten

Kugoo M365? Érdekes. (Tudom, az IP54 a poén, de ez se kutya...)
Szerk: beázás esetén, ha értelmezhetetlen* dolgokat, vagy semmit
se mond a "kapitány" a "gépháznak", akkor letilt a vezérlő, befékez.

MÁS: működik a vezérlőm, majdnem elszaladt a roller a fészerben!
Egy picit magam is meglepődtem, hogy elindította. Nem várt siker?
Bár titkon reméltem, hogy működni fog, hiszen az olvasás jól ment.

A feketeleves: pont leszarja, hogy 200 fölé növelem a gázállást...:DD
Pontosabban attól már nem nő tovább a fordulatszám levegőben lógó
kerékkel, hang alapján: a válaszokat még nem sikerült értelmezni.:B

*: külön bájt van a gázállásra, fékre, fokozatra, világításra, s az utolsó
ezek összege, így ha átviteli hiba van, és csak pár bitet érint, kibukik.

[ Szerkesztve ]

(#2814) #07746304 válasza DigitXT (#2813) üzenetére


#07746304
törölt tag

írtam ma nekik, az, hogy esőben egy darabig tolod befékezve, okozhat bármilyen gondot? Akkor nem ugrott be, hogy vizesen szétkapjam. Magyarán az érdekelne, hogy a motor használható e, vagy cserélni kell... mert most úgy tűnik, hogy a motor nem szorulna cserére, csak az ECU.

(#2815) zoltanz válasza Wine (#2811) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Engem még nem szorítottak le. Az elektromos kerékpárosok veszélyesek, mikor 70-nel “hátba csapnak” miközben te 30-cal gurulsz.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2816) DigitXT válasza #07746304 (#2814) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem szabadna, hogy gondot okozzon, a fékezés is "üzemi állapota" a rollernek...
(Azt írtad, hogy simán feltöltöd, ha le van húzva a motor, bekapcsol, meg minden,
de ha rádugod a motort, akkor letilt. Ez nekem valami zárlatra utal a motorban.:()

(#2817) #07746304 válasza DigitXT (#2816) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ign, így van, de én meg azt gondoltam, hogy a vezérlő hibája, zárlatot észlel a motorban. Viszont a vezérlő is hibás, mert amikor nincs rádugva a motor, akkor kéd led világít az egyik az ECU, a másik meg az M, de mivel nincs rádugva a Motor így gondolom azt jelzi hibának, hogy a motor nincs érzékelve. Feltölt igen, az LCD kijelző is rendben működik.

(#2818) Wine válasza zoltanz (#2815) üzenetére


Wine
csendes tag

Már kétszer is volt olyan hogy jön pl szembe a járdán kismotorral, mert az a gyakorlat sajnos, hogy gyalogos, motoros, kerékpáros stb egyik se a neki kijelölt sávban megy...na és akkor jönne a kitérés kérdése, ugye alapesetben jobbra kéne tartani mindenkinek, de általában fogalmuk sincs erről, már kétszer le kellett szállnom a rollerről, mert semmiféle szándékot nem láttam a kitérésre, ill amikor- nem is pontos hogy leszorított, hanem kikerültem egy gyalogost, és hátulról harminccal súrolva engem elzúgott- akkor konkrétan le kellett ugranom a rollerről. Ma amúgy elképesztő változatosság volt a bicikliúton, segway különféle típusok, roller motoros, nem motoros, volt minden. Mondjuk a térkőves bicikliúton egy csaj a rollere műanyag kerekével zörgött rendesen, de tolta neki becsülettel.

[ Szerkesztve ]

(#2819) zoltanz válasza Wine (#2818) üzenetére


zoltanz
nagyúr

:)
Tegnap én egy füstös (benzines) kerékpárral talàlkoztam (moped) ami házilag lett rá kókányolva.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2820) Tin válasza #07746304 (#2814) üzenetére


Tin
veterán

A motorban sok para nem lehet, maximum a vezetéke szakadt vagy zárlatos, mert az végülis elektromágnesek, ha csak a tekercsek nem szartak be, akkor ott más gond nem lehet. Írtam korábban, ez valahol valami zárlat vagy szakadás, amit átégés okozott. Azért is írtam, hogy célszerű egy fenti kijelző modult és ECU-t rendelned, mert 10-ből megvan, adott hozzá a vezetékelés is, és egyszerű a cseréje. Motor akkor kell, ha ott volt a zárlat vagy átégés, de nem igazán hiszem.
Rendelj egy LCD + ECU pakkot, linkeltem korábban már, és próbálj szerezni egy kereket gariban, mert az a drága, azt is linkeltem már korábban.
Vagy fuss még hat kört, csessz el rá még több időt, és a végén úgyis ezt fogod csinálni.

Mellesleg az is lehet megoldás, ha megkéred egy kedves fórumtársad, hogy hadd menj el hozzá, és engedje meg, hogy megpróbáld a te vezérlőd az ő kerekével, és fordítva. Csak össze kell dugni, és a kerék azonnal, megbontás nélkül 5p alatt kizárható. Onnantól meg aztán már tényleg csak a 10e forintos pakk kell.

[ Szerkesztve ]

(#2821) #07746304 válasza Tin (#2820) üzenetére


#07746304
törölt tag

Berendelem az LCD + ECU pakkot szerdán. Mert megvárom azt a pár napot ameddig írnak. Ha küldenek Pakkot az 2-7 munkanap, rendelve, meg Estimated Delivery: 20-31 days. Kereket nem igen fognak küldeni, bár még az is lehet. A legrosszabb esetben nem küldenek semmit, én szerdáig várok, aztán bármit is írnak, megcsináltatom így vagy úgy.

(#2822) Wine válasza zoltanz (#2819) üzenetére


Wine
csendes tag

Van minden, de én ebben maximálisan liberális vagyok. Az említett bicikliutam meglehetősen sajátos, majd csinálok róla go proval anyagot. Egy részen térköves, enyhén ráz, de elviselhető, mondjuk azon a műanyag kerekű rollerek éktelenül zörögnek, meg gondolom ráznak is, de ez kerékméret, teleszkópfüggő. Kétsávos de jó keskeny, van benn rendes aszfalt rész is, de legjobb az aluljáró, ahol műanyagborítás van, ott hatalmasat lehet menni.

(#2823) Wine


Wine
csendes tag

Nem akarok rasszista lenni, de máshogy nehéz lesz szóval van egy kisebbségi család itt a környéken-van egy két háztöbös gettó, és a vonulási útjuk sajnos egybeesik az enyémmel- na ezek közül az asszony, amint meglát hogy közeledek rollerrel, a járdáról tüntetőleg átvonul elém a kerékpárútra, a család meg marad a járdán, lényegében elfoglalják az egészet. Ma is úgy mentem el közöttük hogy volt 1-1 centi. Szerintem arra vár hogy beszólok valamit, és akkor megcsinálhatja a cirkuszt mint elnyomott kisebbség...sokan vannak akik vmiféle úri huncutságnak tekintik ezt-Magyarország ugye- de csak a tahók.

[ Szerkesztve ]

(#2824) DigitXT válasza DigitXT (#2643) üzenetére


DigitXT
félisten

Most már csak hónap végére várható, mert nem kicsit nőtt meg rá a kereslet.:O
ON: nincs ennek valami olyan alternatívája, ami kis hazánkban beszerezhető?:F
Nem szeretnék hónapokat várni kínai szállításra, hátha addigra végleg megkotlik.

Szerk: bevállalnám a felfújhatós verziót is, ha az kapható... ez majdnem jó, csak
egy kicsit nagyobb, ha jól sejtem.:DDD De ilyesmit nem lehetne rá applikálni?:R

[ Szerkesztve ]

(#2825) stellaz válasza Wine (#2823) üzenetére


stellaz
addikt

Nekem eddig kétszer volt az elmúlt tizenpár év alatt, hogy direkt elém állt a kisebbségi a kerékpár úton, illetve ebből egyszer csak a kezét nyújtotta elém mint sorompó. Szóval így egyszer a táskáját vittem el a csajnak úgy 30-al, egyszer meg a "sorompót" kaszáltam el. Persze jobb nem keresni a bajt.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2826) #07746304


#07746304
törölt tag

Thank you for your reply.

Kindly let you know that the issue can be solved by replacing the controller and motor.
We can resend these parts to you,please let us know if you accept this solution.
Please note that don't ride it on rainy days.
Thank you for your understanding and patience.
We will be awaiting your reply.

(#2827) TomMusic


TomMusic
őstag

M365 Pro guide [kép] + öregasszony beszólt reggel a járdán.
Akkor hol közlekedjünk? 🤬
Rakpart bringaút oké, de valahogy el is kell odáig jutni.
Aldiban megkérdeztem, azt mondták összecsukva be lehet vinni. Még furcsállta is kicsit a pénztáros csaj a kérdést, azt mondta hogy persze be lehet vinni, csak menni nem szabad rajta.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2828) DigitXT válasza DigitXT (#2824) üzenetére


DigitXT
félisten

Eddig tartott az öröm. Ma rendesen kibaszott velem, kb. félúton megállt munkába
menet, utána a gázra nem reagált: haza rollereztem, otthon elkezdte venni a gázt,
de folyamat kattog a vezérlőnél.:O Csak kell az a cserealkatrész, így nem jó.:W

Egész konkrétan a hátsó kerék zökkenésével (járdán göcsört) egyidőben történt...
(Most jöhetne megint az, hogy nézzem meg, szétcsúszott-e valami, ám valójában
tudom, hogy ez nem történhet meg, hiszen pöckök fogják össze a csatlakozókat.)

Szerk: én még azt is el tudom képzelni, hogy valami elbaltázott forrasztás miatt a
panelben megy szét valami. Komolyan egy ipari hulladék az egész. Már bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(#2829) Tin válasza #07746304 (#2826) üzenetére


Tin
veterán

Mazlista. Akkor lesz egy ingyen motorod, mert a vezerlo valoszinuleg tenyleg kell. Ha szerencsed van es lengyelbol kuldik, akkor max par nap.

(#2828) DigitXT: sajnos ezek ilyen "vagy szerencsed van, vagy nem" minosegben gyartott cuccok :(

[ Szerkesztve ]

(#2830) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

A hétvégén úgy döntöttem csatlakozom a rolleres népséghez.
A kiszemeltem egy Ultimate E-Twow Booster V lett. Ma jöttem be vele először melóba, és meglepett teljesen. picivel még gyorsabban is értem be vele mint a kocsival szoktam. :D
Szóval rollerre fel, indul a buli. Nagyon bejött.

(#2831) DigitXT válasza Ezekiel Ston (#2830) üzenetére


DigitXT
félisten

Hét közepén esőt mondanak, legalább letesztelheted a vízállóságát.:DDD

(#2832) Ezekiel Ston válasza DigitXT (#2831) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

igen, tudom, mivel minimális vizet mondtak hogy elbírja, így kíváncsi leszek rá. Ugyebár mondták a drasztikus példát, hogy nem vízálló, ergó ne rollerezzek a balatonban...mondtam hogy nem terveztem ilyen extrém dolgokat, max egy kis esőben rollerezést.

(#2833) DigitXT válasza Tin (#2829) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor nekem pechem van, most ezt csinálja ez a szar: [link]

(#2834) #07746304 válasza Tin (#2829) üzenetére


#07746304
törölt tag

Igen :K Megnézetem a régi motort is. Ha rendben van, vagy filléres a javítása, megcsináltatom azt is.A szigetelést megoldatom, akkor már csak tartalék akkumulátort kell venni, és lényegében ha elkopik az első kerék, is van tartalék alkatrész.

(#2835) Mezcal


Mezcal
addikt

Azoknak írom le a tapasztalataimat, akik az Oxelo csúcsmodellje helyett vennének egy olcsóbbat.

Action Easy Rider





Első nap beragadt a fék, nem engedett vissza, én semmit nem tudtam csinálni vele, de a szerelő megoldotta egy ezresért. Menet közben valami állandóan csörömpöl az első keréknél, még nem jöttem rá, hogy mi. A rúgózás nem olyan könnyű, mint az oxelonál, sokkal keményebbek a rúgók. Az összecsukása viszont egyszerűbb, mint az oxelo lábbal való csukása. Viszont a pedál az álló részen van, tehát figyelni kel, nehogy rálépjünk menet közben. Abban sem vagyok biztos, hogy ez a megoldás van olyan tartós, mint az oxelóé. Az álló részen a tapadós rész kezd feljönni, de a többi ragasztott dolog is, amin a roller neve van. A roller egyébként megy mindenen, mint kés a vajon. A viacoloron és macskakövön azért ráz, túl kemény a rúgó. A fék javítás után nagyon fog, óvatosan kell fékezni vele. A menettulajdonsága jó, végülis ez a lényeg.
Jól néz ki a roller, ez az egyik erénye, de nincs olyan jó, mint az 50 ezres Oxelo, de nem is kerül annyiba.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#2836) Alwares válasza B-L-A-C-K (#2557) üzenetére


Alwares
aktív tag

Lehet hogy téged láttalak ma az Irinyi József úton elszáguldani? Csak éppen bámultam ki az iroda ablakán meeting közben és láttam valakit elsuhanni az úton ezerrel egy OXO-val.

(#2837) Dr.Zoo válasza DigitXT (#2833) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Olyan, minta valami zárlat lenne a vezérlőben.
A csere vezérlő mikor fog megérkezni?

Egyébként ha le van utólagosan szigetelve, használható szerkezet.
Ruszkik itthonhoz képest mordorban használják, és bírják.
Van kompromisszum mentes roller, de az nem 90 ruppó. :)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2838) TomMusic


TomMusic
őstag

Gondolom a motor miatt az normális, ha nyélgázon km-eket mászva forró az első kerék?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2839) #07746304


#07746304
törölt tag

(#2840) DigitXT válasza Dr.Zoo (#2837) üzenetére


DigitXT
félisten

Tudja fene, ígérték a 2-7 napot, aztán hivatkoztak készlethiányra, stb. Majd jön...
Szerk: ruszkik ide vagy oda, én NEM áztam meg vele, mégis 25 km után beszart.

[ Szerkesztve ]

(#2841) Tin válasza DigitXT (#2833) üzenetére


Tin
veterán

Ez most Kugoo S1 vagy S1 pro?

A kijelző és a nyitó-mechanizmus a Pro-é, de a kerék, a dekni, meg a többi viszont sima S1.

Amúgy a motor jó, szóval fentebb linkeltem, vegyél te is 10e-ért egy LCD és egy ECU vezérlőt, aztán kész.

(#2842) #07746304


#07746304
törölt tag

Az ECU tárolja a megtett kilométereket? Magyarán csere után nullázódik?

(#2843) B-L-A-C-K válasza #07746304 (#2842) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kijelző tárolja, és azt hiszem amúgy is lehet nullázni szervizmenüben.

(#2844) #07746304 válasza B-L-A-C-K (#2843) üzenetére


#07746304
törölt tag

Köszi, én pont azt szeretném, hogy megmaradjon :)

(#2845) DigitXT válasza #07746304 (#2844) üzenetére


DigitXT
félisten

Elvileg be tudsz neki írni háromjegyű számokat...

(#2846) DigitXT válasza Tin (#2841) üzenetére


DigitXT
félisten

Elvileg sima S1. Az nekem is feltűnt, hogy a kijelző burkolata más. Lehet, hogy
már mind ezzel szerelik. Nem beszélve a nyitó mechanizmusról, ami gyengébb
volt anno (és láttunk már törést): valsz'eg megkapta a sima S1 is, mint upgrade.

vegyél te is 10e-ért egy LCD és egy ECU vezérlőt, aztán kész.
Itt nem a 10K a baj (kereket is kész voltam venni 15-ért), hanem az, hogy nincs.
Berendelhetem, amit linkeltél, de 20-30 nap szállítási idő, végülis őszre ideér.:DDD
Amúgy meg elvből zavarna: ha garis és küldik, minek rendelgessek magamnak?
(A kerék nyilván nem garis, az csak szimplán szar, de majd veszek rá valamit...)

(#2847) Wine


Wine
csendes tag

Azt nem értem,hogy a biciklikhez kapható filléres lcd kütyük nem áznak be esőben, egy roller kijelzője pedig kifekszik egy kis víztől ?

(#2848) #07746304 válasza Wine (#2847) üzenetére


#07746304
törölt tag

az E-Bikeom szakadó esőben jöttem vele nem egyszer haza... eddig kopp, kopp, nem ázott be!

(#2849) Wine válasza #07746304 (#2848) üzenetére


Wine
csendes tag

Ezek után én nem merem tesztelni a rolleremen ezt a képességet :-) ...más, kresz: Az oké hogy lényegében mindenhol megyünk rollerral, ki ki bátorsága, józan belátása szerint. Csakhogy vannak azok a szituk, mikor van két vagy több szereplő, és a "na itt kinek van elsőbbsége" történet. Pl mész kerékpárúton, ahol kerékpárosként, neked, de meg kell e adni számodra az elsőbbséget, ha rollerral közlekedsz, ez előfordulhat a kocsi jobbra kanyarodásánál- ahogy tapasztalom ez a leggyakoribb- de más szitukban is. Én azt csinálom, hogy figyelem a másik viselkedését, ha látom a szándékot, hogy elenged, akkor megyek...de pl balesetnél nem mindegy, ki hibázott..

(#2850) ultio válasza Wine (#2847) üzenetére


ultio
senior tag

Na ez nagyon jó kérdés.
Bicajos km óráim vannak, olcsóbb, drágább, egyik se ázik be.
Pedig kaptak/kapnak esőt bőven, sokszor órákon át. És sarat is bőven. Semmi bajuk.
Kínai cuccom is van, annál is megoldották, hogy nem ázik be. Tényleg érdekes, hogy a rollereknél miért megugorhatatlan ez.

rasti rusti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.