Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Dr.Zoo válasza Metacska (#997) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Nekem pár hsz-el ezelőtt lett linkelve a rollerem, egy Polymobil LME-1000 -es.
Ez tud elméletileg 30km/H feletti sebességgel, max 150kg terhelésig 30-35km egy töltéssel. De ez egy 60kg-os műszer. Azért írok elméleti sebességet, mert még lusta voltam lemérni gps-el.

Szerk: én egyébként 198 cm magas vagyok és 95 kg jelenleg.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1002) freddirty válasza Metacska (#997) üzenetére


freddirty
senior tag

Szerintem vegyél egy robogót. Rolleren napi 2x15km nagyon sok. Nem erre való. Járdán max. 2x7km még kényelmes.

fred

(#1003) nyipp válasza UberMutant (#998) üzenetére


nyipp
csendes tag

10-es átlagot az Oxeloval szoktam menni :) (Bár nem mentem még vele 25 km-t egyben :D)

(#1004) FireFox1996 válasza Metacska (#997) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nah, pont ilyet keresek én is, 150e ft-ig, napi 2x14km-t kell mennem 1 töltéssel, aszfalton, főleg sík úton, és nekem elég az átlag sebesség 14km/h :)
Aki tud ilyet, szóljon! :R

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#1005) Metacska


Metacska
aktív tag

Köszönöm a válaszokat az elektromos rollerrel kapcsolatban, külön köszi SP!T!. A Ninebot ES2 mellett a Xiaomi M365 is benne van a tarsolyban, gyakorlatilag azonos specifikációjuk van.

Egyébként a tényleges napi távom oda-vissza úton 18 km. Mindezt sík terepen és szinte végig bringa úton. Azért nem veszek robogót, mert van, és késő ősszel - télen nem használom, mert nagyon be kellene öltözni, hogy ne fázzak és ne vegye igénybe a menetszél az izületeimet. A rollerrel száraz időben télen is lehet közlekedni, mert nem "tudsz" vele olyan gyorsan menni, hogy fázz rajta.

Dr.Zoo Köszi, de ez már túl nagy méretű, emeleti lakásban lakom, illetve szempont, hogy a munkahelyemen be tudjam vinni az irodaházba. Az átalad vásárolt típushoz egy garázs kell. :)

Firefox1996 150e Ft-ból nem tlaálsz olyat, ami 1 töltéssel bírja a napi 28 km-et. A Ninebot ES2höz lehet venni kiegészítő akkut, mellyel a hatótáv 35-40 km. Az akkut valamiért nem szállítják Magyarországra a rollerrel ellentétben. De ha mindkettőt megveszed, akkor 165-170e Ft körül van a teljes vételár.

(#1006) FireFox1996 válasza Metacska (#1005) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

F-Wheel DYU Deluxe tudna 40 km-t (+-5 km) menni 1 töltéssel, kintről 532 usd-tól van, mai árfolyammal kb. 148e ft. [link]

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#1007) Metacska válasza FireFox1996 (#1006) üzenetére


Metacska
aktív tag

De ez nem roller. :)

(#1008) SP!T válasza FireFox1996 (#1006) üzenetére


SP!T
addikt

Simán vennék ilyet, ha feláldoznák ezt a portable hülyeséget és cserébe hosszabb lenne. 190cm-el elég béna sajnos... Pedig sokkal jobb mint egy roller.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#1009) FireFox1996 válasza SP!T (#1008) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Sajnos ezt az ázsiaiak tervezték, és ázsiai országba

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#1010) salzdorfer


salzdorfer
csendes tag

Sziasztok,

Szerintetek sík úton, ideális körülmények között(tesztpályán), sportos(futó) felnőtt által hajtva, mi a legnagyobb sebesség amit el lehet érni egy lábbal hajtós rollerrel?

(#1011) nyipp


nyipp
csendes tag

Rollere válogatja. A profi versenygépeknél a 40 km/h feletti sebesség benne van a pakliban (rövid távon), kutyával is láttam 40km/h feletti húzást, lejtőn meg 100km/h közelében van asszem a rekord. De ezek a gépek méretre inkább versenybicajok, mint ilyen kis városi gurigák.

(#1012) RedDevilFan


RedDevilFan
csendes tag

Hello,

tudnátok ajánlani egy jó, megbízható elektromos rollert városi közlekedésre? Szeretném, ha bírná a göröngyös talajt is (pl. út-/járdahibák). A Xiaomi M365-ösben gondolkoztam, de jó lenne, ha tudnék menni 30-35 km/h sebességgel is, és ez a Xiaomi tudtommal csak 25-tel tud. Maximum 150 ezert szeretnék rá költeni, de kicsivel több is beleférhet még. Napi 2x 5 km-t tennék meg vele, de ennél nagyobb távra is használnám (15 km). Ezenfelül jó lenne, ha összecsukható lenne és a súlya kb. 20-30kg lenne max, mert lépcsőn kéne felvinnem. (Amiket láttam ilyen nagyobb sebességű rollereket, azok 40-45 kg-sak is megvannak, és nem tudom, hogy mennyire lenne nehéz felcipelni 2x félemeletre.)

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1013) fogtunder válasza RedDevilFan (#1012) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én simán megyek vele 30 felett, csak egy picit bele kellett piszkálni a fw-be. persze függ a terepviszonyoktól, a testtömegedtől és a tereptől is, hogy mennyi az annyi, meg ugye hogy mennyire akarod nyírni az akkukat. de egyébként ha nem full üres úton megyek, nem szoktam kivenni ECO módból, mert nem nagyon kell.

a 15km oda-vissza töltés nélkül viszont elég necces, a 2*5 az sima.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1014) lugoka


lugoka
csendes tag

Sziasztok. Elektromos rolleren gondolkozom. Napi 3km mellékút - vonatra fel - 1.5km mellékutca + járda lenne a feladat oda, vissza. Tehát kb 4.5 - 5 km per nap. A 3km - be van egy felüljáró is. Ha kellene pl. télen, tudom tölteni melóhelyen is. M365 vagy ES2 merült fel eddig. Inkább ES2 vonz a + akku, meg a nem ballonos kerék miatt. Csak nem tudom lehet - e majd kapni hozzá kereket vagy gumit ha elkopna. Márpedig elkopna, mert napi használat lenne. Ja, és mindennel eggyütt közel ütöm a 100 kilót. Vélemény vagy tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#1015) seadrone


seadrone
őstag

Sziasztok!

Városba, napi kétszer 2 km megtételére keresek rollert.
A keret rá 20 000 Ft.

Amit a Decathlon ma láttam az 27 000 Ft volt, éppen beleférne, de valószínűleg van más választás is, hátha tudtok segíteni.

fontos lenne az összecsukhatóság, mivel tömegközlekedésen is szállítanám.

városban használnám vesző lenne padka is benne.

Olyan érdekel, ami garanciás, itthon bemegyek a boltba és megveszem.
Illetve elsősorban új érdekel, de éppen a használtat sem tartom kizártnak.

Köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

(#1016) RedDevilFan


RedDevilFan
csendes tag

Sziasztok,

tudna valaki egy összehasonlítást írni az M365 és az ES2-ről a lényegesebb szempontok alapján? (Hatótáv, sebesség, kerék, göröngyös talajon mennyire megy jól, stb.) Nem tudom eldönteni, hogy melyiket vegyem.

Egyébként az M365-öt hogyan kell módosítani, hogy gyorsabban is tudjon menni?

Köszönöm előre is.

(#1017) fogtunder válasza RedDevilFan (#1016) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van topikja, az összefoglalóban ott van, de ha beírod Google-be a Xiaomi M365 custom firmware varázsszavakat, az arcodba tolja.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1018) Rats Nedlog


Rats Nedlog
csendes tag

Sziasztok! Új vagyok a rollerek világában.
Szeretnék egyet venni kis segítség kellene,hogy ne valami egyszer használatos csodás sikerüljön beszerezni.
Amire szükség lenne, városon belül 5 km /nap,kb 100 kg vagyok jelenleg 173 cm magas.
Mondjuk 20-30 ezret szánnék rá maximum.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1019) PapírVilla válasza lugoka (#1014) üzenetére


PapírVilla
tag

Xiaomi M365 strapabíróságáról csak annyit, hogy Párizsban egy csomó van kirakva belőlük az utcára (szerintem mobilos bérlési rendszerrel) a turistáknak. Ha a turistákat kibírják, akkor mindent! :)

(#1020) lugoka válasza PapírVilla (#1019) üzenetére


lugoka
csendes tag

Hát nem tudom. Amiket találtam M365 ről az kicsit megingatott. Defektek, folyamatos gumi rendelés, stb. De majd utána keresek az ES2 nek is, úgyis csak jövő tavaszra tervezem leghamarabb.

(#1021) SP!T válasza lugoka (#1020) üzenetére


SP!T
addikt

110kg vagyok, közel 200km alatt nem volt defektem, sem gumicserém vele.

ES2 rugós csillapítás (nem,, ez nem teleszkóp) és tömör gumis. Ráz mint az ökör. A fék egyenlő a nullával. Hordozhatóságban jobb, mert a kormányban van a súly. Semmi más pro érv nincs mellette, csak kontra pl kicsi kerék, lassabb.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#1022) fogtunder válasza SP!T (#1021) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Mennyit megy alattad az M365? Egyik kollégám akarna venni, mert ráizgult az enyémre, de Budán lakik, hazafelé van nem kevés 10%-os emelkedő, reális, hogy azon felmászik vele? 95kg a srác.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1023) lugoka válasza SP!T (#1021) üzenetére


lugoka
csendes tag

Nekem még a bővíthető akksi ami plusz az ES2 - nél. De láttam már videót 200 valahány km alatt majdnem teljesen szétesett felfüggesztésű ES2 - ről is. Kérdés milyen arányban fordulnak elő ilyen hibák. Kíváncsi leszek, hogy tavaszig javítanak - e valamit a részleteken.

(#1024) thomasa válasza lugoka (#1020) üzenetére


thomasa
senior tag

Már kapható hozzá solid tömör gumi, így defekt mentes. Csak legyen aki ráteszi. Már kompletten, felnivel láttam a webshopokban emiatt.

(#1025) arcsin válasza seadrone (#1015) üzenetére


arcsin
senior tag

Szia! Nekem több mint 1 éve van ez a roller. Szépen karban van tartva, nem ugratok le vele sehonnan, ha sáros akkor kefével letakarítom, stb.

Annyi problémája volt tavaly ősszel hogy az egyik önzárós anya kilazult de megoldottuk. Néha érdemes ellenőrizni őket amúgy is. Ketten párommal használjuk, igaz ő csak legurul vele havi 2x egy zsáknyi üveggel a szelektív kukáig 800m-re. Én suliba használom BKK-t kiegészíteni. Felállítva megáll, praktikus.

Az általad megjelölt árkategóriába beleesik, azért is ajánlottam.

[ Szerkesztve ]

(#1026) SP!T válasza fogtunder (#1022) üzenetére


SP!T
addikt

kb 17km-t tudok vele menni, olyan 19-21 átlagsebességgel. Ebben van enyhe folyamatos emelkedő, egy vasúti átkelő macskakővel, és utána enyhe lejtő. 3x5km-t tudok megtenni és marad az akkuban még. 10% szerintem sima ügy emelkedőnek.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#1027) seadrone


seadrone
őstag

reggel elment mellettem a járdán regy roller. vagy 50 méter után nem hajtotta, mondom huu ez elektromos, jól haladt vele

hol szabáloy ilyen cuccal közlekedni?

járda?
út?
bringaút?

(#1028) seadrone válasza arcsin (#1025) üzenetére


seadrone
őstag

köszi

a színe nem jön be sajnos ;]

(#1029) arcsin válasza seadrone (#1028) üzenetére


arcsin
senior tag

Van fekete is ;]

(#1030) FireFox1996 válasza seadrone (#1027) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Rosszul tudom, hogy 300W alatt biciklinek minősült?

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#1031) Ateszpapa válasza FireFox1996 (#1030) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Igen, rosszul.
Bringát tekerni kell, ezt nem.
Elég fura a jogszabály, itt is írták régebben.

(#1032) RedDevilFan válasza Ateszpapa (#1031) üzenetére


RedDevilFan
csendes tag

És hogyan van a jogszabály elektromos rollerekre vonatkozóan? Leírod kérlek?

(#1033) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Az a gond az elektromos rollerel, hogy egy joghézag.
Se nem bicikli, se nem segédmotor.
[Itt] boncolgatják.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1034) Ateszpapa válasza RedDevilFan (#1032) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Megelőztek.
Ott vitatják is, hogy mi számít bringának, mi nem jogszabályokkal megfűszerezve.
De sajna egyre több kerületből tiltják ki az elektromos rollereket is.
Az meg a kerület egyéni döntése, szoval sajnos nagy a katyvasz e téren.

(#1035) nyipp


nyipp
csendes tag

Sziasztok,

édesapám keresne elektromos rollert unokakísérés céljára (10-12km/h fölötti tempóra nem nagyon kell számítani), kb. 4-5 km-es utakra. Ami fontos volna: legyen összecsukható, és lehetőleg ne legyen rettentő nehéz. Mi lehetne erre az ideális?

(#1036) okezsoke


okezsoke
tag

Ez vajon átverés?
Túl olcsó, túl jó adatokkal :S

[ Szerkesztve ]

(#1037) fogtunder válasza okezsoke (#1036) üzenetére


fogtunder
nagyúr

full kamu az oldal, mikor visszamentem a home-ra, egy projektor volt pontosan ugyanennyiért, ugyanilyen akcióval. meg ugye nincs Paypal, mert ott vissza lehet kérni a pénzt...

de amúgy ez ökölszabály, ha valami túl jó ahhoz, hogy igaz legyen, akkor az majdnem mindig úgy is van.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1038) Doosa


Doosa
aktív tag

Hosszas morfondírozás után megvetem a Razor A5 Air-t.
Több tömör kerekes rollert is kipróbáltam, azután először nagyon fura volt, alig akart gurulni. Elég macerás volt felpumpálni, így csak a gyárilag javasolt nyomásérték 80%-át raktam bele először a kerekekbe, ez volt a gond.
Nagyon rövid a szelepcsonk, úgyhogy inkább kivettem a kerekeket és valamivel kényelmesebben feltoltam 4,1 helyett 4,5bar-ra, időközben a csapágyak is bejáratódtak, most már nagyon jól gurul.

(+)
Nagyon csendes
Össze vissza töredezett aszfalton, salakon is simán gurul, kb mint egy bringa.
Könnyű és végtelenül egyszerű felépítés
Masszív
Mivel könnyű és gumi kerekes, tök jól fel lehet ugratni a patkára :D
Nedves úton is használható

(-)
Egy tömör kerekesnél valamivel nagyobb gördülési ellenállás.
Nagyon nehéz pumpálni, egy könyök elemmel ez valamelyest orvosolható, de attól még körülményes.
Alacsony a hasmagassága
Összecsukás, szétnyitás 2 kezes művelet, le kell tenni a földre kb 6-8mp
A fék nem gyenge, mert a kerék tapadása nagyon jó, de elég izmosan meg kell nyomni (nincs kézzel működtethető fék)
A kitámasztó tök jó, de működtetéséhez hajoldozni kell, nem lehet lábbal kihajtani.
Drága

+Szerintem ezüst színben brutál jól néz ki :D

[ Szerkesztve ]

(#1039) motocoder válasza Doosa (#1038) üzenetére


motocoder
aktív tag

Az árukeresőn ezt irták róla:

Sajnos azt kell mondanom hogy elég nagy csalódás volt a roller. Nem is a roller maga, az jó lenne, hanem a hazai forgalmazó és az alkatrész utánpótlás megoldatlansága. Aki nem akar veszekedni és alkatrészhiány miatt a rollert szemétre dobni: inkább válasszon más terméket, ne Razort mert itthon semmi nem megoldott és viccet csinálnak a szervizelésből és egy közlekedési eszköznél ahol a mi bőrünkre megy a dolog ez nem olyan vicces.

Előnyök
Minden szimpatikus benne még mindig

Hátrányok
Viszont semmit nem lehet kapni majd hozzá PlayOn magyaroszág kizárólagos forgalmazó válasza szerint, sem kereket, se tengelyt, sem csapágyat, sem csúszásgátlót, semmit. És ezt írásba is adták így érdemes más után nézni, elkomolytalankodták a forgalmazói monopóliumukat...

(#1040) pipóó


pipóó
újonc

üdv vettem egy cygnus full suspension rollert, a következő a bajom let vele a szar út miatt vagy azért mert rugós az eleje, holt játéka van a kormánynak de csak egy irányban, mi lehet a baja neki rugó vagy csapágy vagy az a krva macska köves út?

(#1041) korion


korion
senior tag

Sziasztok!

vettünk egy Inmotion L6 ,de állt sokat és 7-8 km után kikapcsolt és nagyon meleg volt a motor (error 23)

60km van a rollerbe...

mi lehet a baja?
pár dolog már rozsdásodik!

szerintetek visszavigyem,v megcsináljuk?
alkatrészt lehet hozzá venni?

előre is köszi a váaszt!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#1042) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Van esetleg valakinek fali tartó a rollerhez? Nekem egy kis folyosón van és mindig kerülgetni kell, már unom.

(#1043) fogtunder válasza Fr0z3n (#1042) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én vennék két polctartó konzolt, aminek a vége felfelé hajlik, aztán kész.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1044) zsolty28 válasza seadrone (#1015) üzenetére


zsolty28
tag

Szia!

Én Decathlon-ban vettem egy Oxelo Town 7 XL rollert, nekem bevált és egész jó, mert elől hátul van rugó ami csillapítja a rozoga út visszaütéseit. Azonban vigyázni kell vele, mert ha lassan haladsz, akkor egy kisebb repedésben is képes beállni mint a szög és akkor lehet szépen esni vele.

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#1045) zsolty28 válasza Doosa (#1038) üzenetére


zsolty28
tag

Szia!

Én sajnos nagyot csalódtam ebben a rollerben!

Először is, mert közel sincs olyan lendület benne, mint egy tömör PU műanyag kerekű rollerben, ami abban nyilvánult meg, hogy ugyanannyi erőkifejtéssel jóval kisebb távot gurult. Ez azért kellemetlen mert így nincs annyi időd pihenni a rolleren a következő hajtásig.

Ami ennél is nagyobb csalódás, hogy az enyhén tojás formájú gumikerekek miatt érezhető, hogy a tök sík terepen hepe-hupázik alattam a roller, mint ha hullámos aszfalton mennék.

A pozitív az a kisebb méret és a könnyebb súly és az, hogy a baetonrepedéseken átlehet vele száguldani.

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#1046) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Nálam van már egy Oxelo Town 9 EF V2-es. Rendelhető, vehető.
[kép1]
[kép2]
[kép3]
[kép4]

Nagyon szexi meg minden, de egy kérdésem lenne, nem tudom mitévő legyek. A kézifék túl szorosan fog. Ha a kormány az alsó állapotban van, már pusztán a bowden szorossága miatt is befog a fék , a kerék nem pörög. Ha a kormány a felső helyzetben van, akkor hangyányit lazább a bowden, de a fékkaron így is csak nagyon kicsit kell húzni, hogy a fék fogjon.

Állítani ugye lehetne, de már maxra ki van engedve így is. A 4-es képen látszik valamennyire.
A túlsó végen állítani viszont nem tudok, mert nem lehet hozzáférni az egész szerkezethez.

Hogyan tudnék a féken lazítani? Esetleg az alsó részen hozzáférek, ha kiszedem a kereket?
Vagy vigyem vissza hogy állítsák? (azt utálnám)

PS: amúgy a kormányon a markolat is másképpen van megoldva, mint az 9 EF 1-es verzión. Itt nem kihúzni kell, hanem egy patent behúzása után le lehet hajtani a markolatot. Jópofa.

[ Szerkesztve ]

(#1047) zsolty28 válasza batagy (#1046) üzenetére


zsolty28
tag

Szia!

Ez a roller, amely majdnem dupla annyiba kerül mint az Oxelo Town 7 XL-es talicskám a dizájnon kívül tud vmi extrát? :)

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#1048) berobi78 válasza zsolty28 (#1047) üzenetére


berobi78
tag

Easyfold, illetve még egy jó pár dolog.

[ Szerkesztve ]

(#1049) zsolty28 válasza berobi78 (#1048) üzenetére


zsolty28
tag

Köszi :)

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#1050) batagy válasza zsolty28 (#1047) üzenetére


batagy
őstag

Hát nézdoda, én fontosnak tartottam, hogy összecsukott állapotban meg lehessen stabilan állítani, ha pl. héven viszem. #985-ben már leírtam.
A 7 XL-et én elismerem, szerintem nagyon jó, de összecsukva nem áll meg a lábán és a kormány is elfordul. A 9 EF V2 az easyfold talpon áll.

Ezt mondanám én különbségnek.

Viszont a fék beállítási kérdésre senki nem válaszolt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.