Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Magnum_ válasza jeromosi (#1699) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Max sebesseg 18. Nekem karcsu lenne. Tinnek tetszene
;]

I humbly and respectfully decline™

(#1702) Tin válasza Magnum_ (#1701) üzenetére


Tin
veterán

hehehe :D

köszi, nálam a kugoo s1 a nyerő, és nem is tervezem a cseréjét egyelőre. tökéletesen működik, épp ma vettem meg mindent a szigeteléshez, szóval megcsinálom majd én is. abszolút bejött, egyedül a hátsó kerék cseréjét kell majd megejtenem idővel. és mivel az relatíve egyszerűen cserélhető, a végén akár a levegős is játszik.

a 20 nekem meg tényleg elég. az a 2 perc, amit nyernék a 25-el, kevesebb, mint a huzat kényelmetlensége. meg a számba repülő bogarak :D

(#1703) mekkGyver válasza jeromosi (#1699) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Max. gyereknek tudom elképzelni ilyen kicsi kerekekkel. A méreteit meg nem is tudni, de a képek alapján elég aprónak tűnik. Látszik, hogy a cikk írója sem a cikk íráshoz, sem a rollerekhez nem ért eléggé ahhoz, hogy ez alapján objektíven meg lehessen ítélni a roller képességeit. pl. "A HECHT 5125 már álló helyzetből is 0 km/h sebességtől indítja a motort. Sok roller erre nem képes, mert meg kell lökni lábbal, hogy bekapcsoljon az elektro motor..." Úgy írja, mintha ez előny lenne. :)

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1704) mekkGyver válasza m4rk.89 (#1696) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Én ma délután főztem meg majdnem. A gyerekekkel tesztelgettük a gyorsulását kb. 15-20 percig. Hááát, szerintem egy tojást meg lehetett volna rajta sütni. Még jó, hogy megtapogattam. Hideg vízzel locsolgattam egy ideig, hogy lehűljön. Remélem nem lett maradandó baja. Kicsit visszavettem a szoftverben a teljesítményből, és mostantól odafigyelek rá. Egyébként normál használatnál nem lesz ilyen terhelésnek kitéve, csak hát most az újdonság varázsa... :)

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1705) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Óvatosan gyakori használta függőséghez vezet. :)

Igen Eco módban nem melegszik, nem úgy nevetős módban.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1706) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én amit hiányolok ezekből a rollerekből, az USB kivezetés, telefontöltésre.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1707) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
A ninebot s1-nél a kormányzás pontosan hogy valósul meg?
Mert olvastam pár helyen, hogy a láb mozgatásával lehet irányítani.

(#1708) Dr.Zoo válasza jeromosi (#1699) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Többiek már leírták a lényeget, talán még annyi, hogy egy felnőtt alatt a 18km/h inkább 14km/h lesz, ha jól látom. Azon még jót röhögtem, hogy a 100kg tesztelő 23km ment vele egy töltéssel...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1709) B-L-A-C-K válasza jeromosi (#1707) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az komoly lenne mondjuk ha fix kormànyos lenne...Kormányzással írányítod értelemszerűen.

(#1710) jeromosi válasza B-L-A-C-K (#1709) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Köszi, csak azért érdeklődtem miatta, mert sok tesztben úgy írták, hogy a testsúj mozgatásával lehet kormányozgatni :)

(#1711) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Kipróbáltam ma egy nagyobb gépet, 1000W, 2x úgy húz mint az enyém, és egy kis szakaszon 47ig mentem vele, azért az már elég durva rolleren.

(#1712) BITBOYS válasza B-L-A-C-K (#1711) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ilyet használok, csak szürke csíkkal. Mennyiért jutott hozzá a gazdája?
Nekem max 50 a vége. Fékek miatt inkább még nem nyúzom.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1713) B-L-A-C-K válasza BITBOYS (#1712) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt nem tudom, de 260ba tudna nekem szerezni (1000w, 48v, 22ah példányt), csak a kormánya eléggé mozgott ami zavart, azt mondja egy alátét kell bele, de van neki ilyen 500asba is ugyan ez a kaszni ott nem mozgott. Neked is mozog? Illetve te mennyit mentél már vele km-be? És ha volt baja eddig mi?

(#1714) BITBOYS válasza B-L-A-C-K (#1713) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nekem nem mozog, legalább is én nem vettem észre. Melyik része pontosan és milyen alátétről van szó?
260 itthoni árak mellett nem rossz. Eddig 316 van benne, és nem kellett hozzányúlni. Ha jól tudom 1000/48/15 a kiépítése.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1715) B-L-A-C-K válasza BITBOYS (#1714) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Konkrétan ha behúzod pl az első féket és mozgatod, akkor itt lötyög elég rendesen. Mondjuk eddig mentem M365, ES2, Kugoo, E-twow, az összesnek volt kisebb nagyobb holtjátéka, de engem idegesít.

Most elkezdtem nézegetni az Inokim OX Supereket, ezek elég jól összerakott minőségi darabok, mennek is, hatótáv is elég jó, csak ugye az árát is megkérik. Fél milla.

(#1716) zsolty28


zsolty28
tag

Sziasztok!

Nekem az a kérdésem, hogy ha veszek egy olyan elektromos rollert, amelynek csak motorféke van és hátul taposója, akkor ha megyek le egy hídról megtudok állni vagy esélytelen, hogy megússzam élve? :)

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#1717) B-L-A-C-K válasza zsolty28 (#1716) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az én Kugoo-m is ilyen, nagyon erős benne a motorférk, a taposóféket 200km alatt még nem is használtam.

(#1718) front3r válasza zsolty28 (#1716) üzenetére


front3r
őstag

Nekem E-twow V-Booster-em van, és még a lejtőn is a legtöbb esetben elég a motorfék, néha a hátsóval is besegítek. Jó erősen kell a hátsóra rátaposni értelemszerűen, és akkor még meg is áll teljesen a lejtőn. Szóval nem kell félni tőle. Sőt én szeretem a lejtőket, mert akkor vissza tudok tölteni.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1719) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

link -> link

Csak 5 hét mire megjön....:/

(#1720) BITBOYS válasza B-L-A-C-K (#1719) üzenetére


BITBOYS
addikt

Neee, megvetted? :D
Bitang jól néz ki. Ez a lengéscsillapító megoldás a legjobb. Viszont baromi drága.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1721) f3rdzs0 válasza zsolty28 (#1716) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

én rendszeresen megyek le a Rákóczin és semmi baja a féknek. nagyon befogja. teljesen sose fogsz megallni és ez benne mindig az ijesztő gondolat, de a gyakorlatban ez semmit nem jelent mert olyan lassú leszel hogy le tudd rakni a lábad.

az egyetlen gond hogy a féktáv elég hosszú szóval valamennyire előre kell gondolkodni

f3rdzs0

(#1722) BITBOYS válasza B-L-A-C-K (#1715) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nekem akkor ezért nem mozog, inkább szorul egy kicsit. Bent van az alátét gyárilag.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1723) B-L-A-C-K válasza BITBOYS (#1720) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Még nem, de jövőhéten rendelem, csak nem tudom ez, vagy a legújabb legyen az az OXO, dupla motoros.

(#1724) Dr.Zoo válasza B-L-A-C-K (#1723) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Azt azért remélem láttad Kolléga, hogy az OXO-nàl 14 óra a töltés.... :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1725) BITBOYS válasza B-L-A-C-K (#1723) üzenetére


BITBOYS
addikt

Végsebesség 25 km/h? Durván vissza van fogva, mehetne minimum 40-et.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1726) B-L-A-C-K válasza Dr.Zoo (#1724) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, de maxon is 50km-t tud. Na meg nem muszáj maxra tölteni mindig.

BITBOYS: fél perc alatt a kijelzőn pár gombnyomásra ki lehet ütni a szabályzást, csak ugye vannak országok ahol ennyi a limit. Kiütés után:

OX: 45km/h
OXO: 65km/h

[ Szerkesztve ]

(#1727) BITBOYS válasza B-L-A-C-K (#1726) üzenetére


BITBOYS
addikt

Így már más.
A szabályzást mindegyik modellnél meg lehet mókolni a kijelzőn? Bár a sajátomnál szerintem eleve nincs leszabályozva.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1728) Valaki87 válasza B-L-A-C-K (#1711) üzenetére


Valaki87
senior tag

Csak ajánlani tudom :) jó választás!

[ Szerkesztve ]

(#1729) BITBOYS válasza Valaki87 (#1728) üzenetére


BITBOYS
addikt

Üléssel milyen használni? Én levettem mert kicsit nagypapa scooter kinézetű mikor rajta van :)
Melyik verzió? Végsebesség, hatótáv? Nálad volt bármi hiba mióta megvan?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1730) B-L-A-C-K válasza BITBOYS (#1729) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem is ugyan ez, nagypapis úgy...

Na OXO-t berendeltem...Kiváncsi leszek, 5 hét mire itt lesz.

(#1731) D4M13N


D4M13N
aktív tag

Pénteken jött meg a kugoo-m. Ma este végre kipróbálhatom. Úgy 15 éve álltam rolleren, kíváncsi vagyok mennyire fogok bénázni rajta :)

(#1732) Dorian válasza D4M13N (#1731) üzenetére


Dorian
félisten

Nem kell parázni, én sosem álltam ilyesmin, az első 200 m furcsa volt, 2 km után pedig már 3. fokozatban próbálgattam a végsebességet meg a gyorsulást. A furcsa és érthetetlen, h miért nem a hátsó kereket fékezik ezek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1733) BITBOYS válasza B-L-A-C-K (#1730) üzenetére


BITBOYS
addikt

Gratulálok, végül melyiket?
Erre kell majd áfá-t fizetni?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1734) D4M13N válasza Dorian (#1732) üzenetére


D4M13N
aktív tag

Köszi a bíztatást :) majd írok ide milyen volt az élmény.

(#1735) B-L-A-C-K válasza BITBOYS (#1733) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Írtam az OXO-t, az a fajta, a márka az Inokim. Dupla motoros (2x1000W), július közepétől kerül forgalomba mindenhol (remélem addig nekem is megjön), itthon olyan 750e lesz, nekem 550be volt mindennel (nagykerből, egy illető által).
OX is elég lett volna persze, de az OXO egy dupla erős, "ápgrédelt" változat, nem akartam hirtelen felindulásból jövőre lecseréljem erre, így a jobbat rendeltem már most.

Tesztelték ezeket télen, mindent kibír, meg ez terepre is ajánlott, remélem kifog bírni jó pár évet.

[ Szerkesztve ]

(#1736) BITBOYS válasza B-L-A-C-K (#1735) üzenetére


BITBOYS
addikt

Köszi, kicsit elnéztem a típusokat.
Nem olcsó, de a hobbi már csak ilyen :)

Még 2008 közepén kezdtem el paintballozni, és kellett egy jó felszerelés. Vehettem volna kezdő csomagot, de a prémium annyival jobb volt, hogy nem lehetett kihagyni. Ha kezdő csomagot vettem volna meg, lehet pár hét és eladom az egészet, mivel a prémium minőség hozta meg a további kedvem a játékhoz.
Ezzel csak azt szeretném kifejezni, hogy szerintem nem biztos, hogy a legolcsóbb a jó egy kezdőnek ha tényleg vágyik egy hobbi űzésére.
Ez a roller kiválasztásánál is igaz. Eleve a lengéscsillapítás ami nagyot dob az egészen és a kerékméret. Ezeket követi az akku, fékrendszer, világítás, stb..
Nyilván ez személyes megjegyzés, a saját gondolatom, hozzáállásom a témához. Ha nincs pénz a legjobbra, akkor is törekedni kell a megfelelő eszköz kiválasztására, ami valószínű, hogy még akkor is drágább mint amennyit elsőre költenénk bizonyos hobbi célú eszközökre.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1737) B-L-A-C-K válasza BITBOYS (#1736) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez nem csak hobbi, munkába ezzel járok. Most ha azt nézem egy jobb bicikli is ennyi (vagy több), Egy kocsi meg 1 év alatt elvisz ennyit simán, ha így nézem ez a fél milla nem sok. Persze aki nincs benne ebbe az csak fogja a fejét, mert egy sima rollerre titulál. Na meg ezeket el is lehet adni majd ugye...

Elsőnek meg ugye kellett vennem egy alap rollert hogy megnézzem bejön e az egész roller téma. Ezt vagy valami ilyesmit jövőre akartam venni, de feleslegesen várok vele, úgy döntöttem kell és kész. :)

[ Szerkesztve ]

(#1738) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nézegetem ezeket a lyuggatott tömörgumikat, érdekes az futófelületének oldala elég szögletes, nem íves, kanyarban nem tudom milyen tapadása lehet. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1739) zsolty28 válasza front3r (#1718) üzenetére


zsolty28
tag

Köszi a választ!

Írtad, hogy vissza tudsz a lejtőn tölteni vele. Ez minden elektromos rollernél működik vagy csak a drágábbaknál?

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#1740) Valaki87 válasza BITBOYS (#1729) üzenetére


Valaki87
senior tag

Barátnőmnek vettem, neki kényelmes :)

Típusa : LIVIAE 3 Lith. Bat. 50km/h 80km Model: "K202"

Használtan vettem, most fék csere lesz hátul, meg lötyög a kormány kicsit, nagyjából ennyi.

(#1741) D4M13N válasza Dorian (#1732) üzenetére


D4M13N
aktív tag

Tényleg igazad volt. Első pár száz méter érdekes volt, de utána már 28km/h ment vele, ahol nem akadályoztam a forgalmat.Hatalmas élvezet volt, haverokat már befertőztem

(#1742) Tin válasza B-L-A-C-K (#1737) üzenetére


Tin
veterán

es mi lesz a kugoo-val? most, hogy kesz, alig van benne 200 km, adod is el?

amugy fel millaert mar veheto elektromos robogo is. szerintem az jobb. ott az uj boosted rev is, nagyon allat gep, ennyibe kerul, garantaltan szuper minoseg, de annyiert mar ott a robogo. tudom, nem viheted fel a lakasba, es az utcai kozbiztonsag nem olyan, hogy lent hagyd, de mint kozlekedesi eszkoz, szerintem az merfoldekkel jobb es tobb dologra hasznalhato.

ja bocs, gondolom nezted, hogy 33.5 kg a rollered, a 13.5 oras toltesi idorol nem beszelve, bar ezt valoszinu csak heti 1x kell toltened. igy viszont mar elparologni latom az elonyet.

[ Szerkesztve ]

(#1743) Magnum_ válasza Tin (#1742) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jo helyre kerul a Kugoo

En super socot neztem ki magamnak (tarolo, garazs, ceges garazs lenne), de pont, hogy a budapesti kozlekedes miatt nem kellene. Elmebetegek vannak az utakon.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#1744) B-L-A-C-K válasza Tin (#1742) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Barátom átveszi.

Nekem nem opció sem a bicikli, sem a robogó, otthon nincs külön garázsom, tárolóm, a gardróbba tudom csak berakni éppen a falra, így nekem csak a roller jöhet szóba. A másik meg régen sokat motoroztam, de nekem ez a roller sokkal jobban bejön mint a motor, vagy egy bicikli.

(#1745) Tin válasza Magnum_ (#1743) üzenetére


Tin
veterán

jo persze, teljesen igazatok van, magyarorszagon en tuti nem is rollereznek. annyit nem er az arelony, hogyha elgazolnak. ezert is nem robogoztam Pesten, csak amikor meg videken laktam.

(#1744) B-L-A-C-K: nekem is bejon a roller, pont a szabadsag erzeset adja, 5p alatt ott vagy ahova gyalog tovabb tart, mozogsz is, es sok dolgot el is lehet vele intezni. jo dolog. de 33 kilos monstrumot te hova akarod cipelni? mondjuk ha van lifted, nem akkora gond.

[ Szerkesztve ]

(#1746) B-L-A-C-K válasza Tin (#1745) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem kell cipelnem, van lift. Nekem most az volt a lényeg a legminőségibb cucc legyen. Meg ezzel lehet menni terepre minden, bírja. Minimim 3 évet bírjon ki.

[ Szerkesztve ]

(#1747) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Most nézem ezen hidraulikus fékek lesznek, gondolom jobb mint a sima, kíváncsi leszek.

(#1748) mekkGyver


mekkGyver
aktív tag

Ez valóban nem is olyan egyszerű kérdés. Nálunk nincs nagy forgalom, 2 autóval is mehetnék munkába, de sajnálom "rövid távon" használni, főleg a dízelt. Ezért vettem robogót pár éve, de azt is karban kellett tartani, voltak vele gondok is, és kezdett lepusztulni, ezért lecseréltem egy am6-os motorra, hogy élvezetesebb is legyen, de macerás azzal is az indulás-megállás, öltözés (protektor, kesztyű...), és a garázsban se nagyon fér el. Most a roller tűnik a jó megoldásnak.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1749) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az mitől lehet a Xiaomi M365 hátsóféke ritkán, fékezés után lassan enged el? (nem melegszik vagy ilyesmi, illetve nem nyúltam hozzá kézzel) :R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1750) ViharVadász


ViharVadász
őstag

. - már lényegtelen lehet törölni. Bocsi a helyfoglalásért.

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.