Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) Thunderzolee válasza bkiky01 (#13999) üzenetére

Én villanyszerelő vagyok, ha engedélyt kérsz, nem fogják megadni, mert csak, mert minek.

Szereld be magadnak, és kész.

A szomszédnak hogy lett ott áram?
Vagy egyáltalán mióta van neki ott áram?

Kérd meg, h akivel csináltatta, szerelje be hozzád is.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14002) Reggie0 válasza bkiky01 (#13999) üzenetére


Reggie0
félisten

A villanyszerelonek mi koze ahhoz, hogy milyen fogyasztot dugsz be? Neki a dugaljig terjed a hataskore.

[ Szerkesztve ]

(#14003) Thunderzolee válasza Reggie0 (#14002) üzenetére

Ez így van, de ha valóban felgyullad valami, és nyomozás indul, akkor őt is meg fogják kérdezni, h miért vállalta el a létesítést, mikor tudomására jutott, h a konnektorba majd olyan fogyasztót akarnak dugni, amit felügyelet nélkül fognak hagyni, miközben tudta, h ezt nem volna szabad a társasház többi lakójának tudomása, ill. engedélye nélkül megtennie; mivel adott helység olyan tűzveszélyességi kategóriába tartozik, ahol csak tűzjelző berendezés mellett lehet magára hagyni elektromos készüléket.

Vannak ilyen (fontoskodó) villanyszerelők, akiknek épp elég munkájuk van, nem akarnak ilyenben inkább részt venni, én megértem.

Én ilyeneket megcsinálok. :B
Vagyis hasonló helyzetben nem kérdezem meg, van-e engedély konnektor felszerelésére, mivel nem azzal bíztak meg, h létesítés engedélyezésnek is járjak utána, egyszerűen csak egy konnektort kértek és kész. Ha műszakilag megvalósitható, akkor tőlem mehet.

A vezeték-keresztmetszet az, amiből nem szoktam engedni, ha nincs pénz a szabványok betartására, akkor nem csinálom meg vékonyabb vezetékből csak azért, mert szépen megkértek. :N

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14004) Reggie0 válasza Thunderzolee (#14003) üzenetére


Reggie0
félisten

Meglepodnek, ha ennyi idejuk lenne felesleges iranyokban nyomozni. Latjak, h konnektor vegen levo cucc gyulladt ki, akkor automatikusan a juzer a hibas es kesz.

(#14005) Miikee


Miikee
csendes tag

Sziasztok!
Újabb kinézett roller után szeretnék érdeklődni, hátha valakinek van tapasztalata, vagy hallott róla valamit. Ducati pro 3 [link] .

Most visszatértem a max 350w-os roller kategóriában történő válogatáshoz, abból kihozni a legkényelmesebbet, de lehetőség szerint tunning nélkül, és ennek nekem nagyon tetszik a kinézte, persze ez ízlés kérdése. Ha jól látom ezt tényleg a motoros Ducati gyártja, így talán nem lehet olyan rossz. És nagyjából G30 áron lehet megvenni.
Előre is köszönöm az infókat.

[ Szerkesztve ]

(#14006) eFeMeR74 válasza Miikee (#14005) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Amit belinkeltél oldalt szinte minden infót közöl róla. Pro-Kontrát felvonultatva.
Nagyon jól leir mindent.
Ezek után neked kell eldönteni, hogy a te felhasználási igényeidnek megfelel.
Kb 3 kg nehezebb mint a xiaomi rollerek, ugyanúgy nincs lengéscsillapítás valamint a szerviz háttért meg kell nézni.
Kb ugyanannyit megy el mint egy xiaomi pro.
Jó ez a nfc tech, de ha elveszted a kártyát akkor megszívtad😁.
Nem hinném, hogy sok ember ment ill használt ilyen tipust.
Akkor inkább ezt [link]
Ugyan annyiba kerül elöl hátul lengéscsillo erősebb 48v rendszer nagyobb akku és szerintem jobban néz ki😁

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#14007) wanted5


wanted5
őstag

Valaki nem vállalja be? :D
Egyértelműen xiaomi klón, de kicsit hihetetlennek tűnik az ára a specifikációkat tekintve.

(#14008) Somatom válasza wanted5 (#14007) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem Xiaomi klón. Ez egy G30 gen1.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14009) gergo5991 válasza wanted5 (#14007) üzenetére


gergo5991
őstag

egyértelműen segway g30 max klón.. köze nincs a xiaomihez
1 éve redditen olvastam hogy ez brand nélküli segway g30 max, 200-300 dollárért lehet rendelni valami nagyon kinai oldalról de már nem találom

(#14010) saril válasza Miikee (#14005) üzenetére


saril
senior tag

[link] ;]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#14011) wanted5 válasza Somatom (#14008) üzenetére


wanted5
őstag

Jó, a hangsúly nem azon van, hogy minek a klónja. Miután jobban megnéztem nekem is leesett.

(#14012) Tamás9x válasza wanted5 (#14011) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nem biztos, hogy nem klón, még senki sem látta a kijelzőt, és nem flash-elte :) lehet a váz ugyan az, mert öntőformát lehet bérelni, vagy beragadt raktárkészletet venni, mert a módosított kormányretesz, és törésbiztosabb sárvédőkialakítás kapósabb. Lehet Xiaomi bele van :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#14013) Miikee válasza eFeMeR74 (#14006) üzenetére


Miikee
csendes tag

Szia!
Köszönöm, igen tényleg jól néz ki ez az aprlilia esr 2 evo, elgondolkodtató...... :F
Ami vicces, hogy az esr 1 meg olyan mint a kinézett ducati pro, gondolom van kapcsolat a két motorgyártó cég között.
Hát akkor agyalok tovább :))

(#14014) Miikee válasza saril (#14010) üzenetére


Miikee
csendes tag

Köszi, ez tényleg olcsó, de akkor inkább maradok a megbízható pro2-nél

(#14015) Miikee


Miikee
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis infó Xiaomi pro 2 kormány nyekergés megszüntetés kapcsán, bár lehet csak én nem tudtam eddig. Kb 800 km után nálam is előjött a nyekergés a kormánynál, melyet olajozással és a beakasztó fület tartó külső csavar állításával próbáltam orvosolni inkább kevesebb mint több sikerrel. Aztán találtam egy videót a yt-on, ahol mutatták, hogy a mögötte lévő csavaron kell állítani, és ez bevállt.
[link]

(#14016) smallcurrant válasza Tamás9x (#13981) üzenetére


smallcurrant
tag

Ezeket a cuccokat honnan érdemes beszerezni, van valamilyen jól bevált bolt, webshop?

(#14017) smallcurrant válasza gergo5991 (#13986) üzenetére


smallcurrant
tag

Értem, köszönöm az infót. :))

Itt találtam 1S-t, de nem vagyok benne biztos, hogy tényleg az 1S-e. [link]

Van látható különbség a két pumpa között?
1
Ha könnyen kiszúrható a különbség, akkor egy esetleges megrendelésénél hamar kiderülne és vissza is tudnám küldeni a 30 napos visszaküldésivel.

(#14018) gergo5991 válasza smallcurrant (#14017) üzenetére


gergo5991
őstag

leirás alapján ez az új lesz, látható különbség a kettő között hát nem tudom. Max ha lejön akkor keresel rajta valami cimkét szériaszámot vagy valamit amiből talán ki lehet silabizálni

(#14019) fradi81 válasza Miikee (#14015) üzenetére


fradi81
veterán

Ennél már csak az lenne jobb ha közben el is magyarázná valaki hogy mit miért csinál hogy a hülye is megértse a lényeget, ne csak másolja a mozdulatokat. Itt a menet tiszta kell hogy legyen, vagy valami anyagot raktak rá gyárilag?

Az egyik kommentben csavarrögzítőt írtak.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#14020) smallcurrant válasza gergo5991 (#14018) üzenetére


smallcurrant
tag

Köszi, akkor meg is rendelem. :)

(#14021) fradi81 válasza fradi81 (#14019) üzenetére


fradi81
veterán

El is jutottam oda hogy most meg nem tudom lecsukni, hiába engedem le a kallantyút meg se moccan nem hajlik le, mi lehet a hiba?

moto g72, Ninebot d28e

(#14022) saril válasza fradi81 (#14021) üzenetére


saril
senior tag

nem írod le mit csináltál akkor hogy segítsenek?

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#14023) Miikee válasza fradi81 (#14019) üzenetére


Miikee
csendes tag

Szia! Én azt vettem ki belőle (és ezt is csináltam), hogy ha kis anyát fellazítod, akkor a hosszabik anyát eltekerve be tudod állítani a pozíciót, hogy a kis fül hova zárodjon. Én csak egy nagyon picit beljebb tekertem, kb. fél-1 fordulatot, majd visszaszorítottam a kontra anyát. Ezzel el kell játszani, amíg nem lesz jó, hogy zárni és kioldani is tudd a zárat és megszűnjön a nyekergés, de túl feszes se legyen.
Megj. Én nem vettem le a hosszú anyát, de gyanítom, hogy a fehér cucc menetrögzítő.
Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#14024) Miikee válasza eFeMeR74 (#14006) üzenetére


Miikee
csendes tag

Egyre jobban tetszik az aprilia, ami belinkeltél. Meg is találtam egy magyar webshopban [link] , csak még utána nézek mennyire megbízható. Árban nem sokkal drágábbak, mintha kintről rendelném.
Tényleg ilyet kerestem, thx :R , ezzel ki lehet maxolni a pálcika roller kategóriát, a hévre is fel tudom tenni.
Annyi, hogy max az 500W os motorral lehet bajom, ha tényleg a kiadott terv szerint módosítják a kreszt, de azt gondolom, hogy ennél egy átmatricázás hihető lehet. Ha meg megméri a sebességet, az 25km/h lesz....

(#14025) Miikee válasza fradi81 (#14021) üzenetére


Miikee
csendes tag

Szia! Lazítsd ki a külső kis csavart a fülön, így ki tudod majd nyitni. Utána belül a kontra csavart lazítsd ki, majd a hosszabbik anyacsavart állítsd be, hogy tudjon zárodni, de ki is nyíljon. Addig ne húzd meg a kontra anyát amíg nem állítottad be a helyes pozícióját a hosszú csavarnak. Az eredeti állapothoz képest csak nagyon kicsit kellett volna beljebb tekerni.
Bocs, azt hittem jót teszek, ha megosztom ezt az infót.

[ Szerkesztve ]

(#14026) Amp_usr válasza smallcurrant (#14017) üzenetére


Amp_usr
csendes tag

"Van látható különbség a két pumpa között?
1
Ha könnyen kiszúrható a különbség, akkor egy esetleges.... "

Valaki itt belinkelte az összehasonlítást, keresd vissza!
A régin a csatlakozó cső menetes rész műanyag, az 1s talán réz.
A régin a csatlakozó cső hüvely körben piros, az 1s talán szürke (vagy ezüst)
A régin a kijelző pálcikás, az 1s pontozott.

Ennyire emlékszem.

(#14027) eFeMeR74 válasza Miikee (#14024) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Nekem is nagyon tetszik, de ez már az úgymond a pálcika csúcsa és súlya is egyben.
19kg val azért fel le a bkv,hév stb. nem egy leányálom az biztos.
Viszont szinte minden igényt kielégít mivel van 10es kerék elől hátúl rugózás és nagy hatótáv.
Kellemes felépítmény, bár az ára miatt biztos nem lesz tömegcikk.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#14028) eFeMeR74 válasza Miikee (#14024) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Van egy kisebb társa ami könnyebb kisebb 350w motor viszont csak 8000Ah akku és természetesen olcsóbb.
[link]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#14029) fradi81 válasza Miikee (#14025) üzenetére


fradi81
veterán

Köszi jó ez a videó csak hát ki kell tapasztalni.

moto g72, Ninebot d28e

(#14030) Miikee válasza eFeMeR74 (#14028) üzenetére


Miikee
csendes tag

Igen, néztem én is, de az nekem kicsi lesz a napi kb 2x12km-re

(#14031) saril válasza Miikee (#14024) üzenetére


saril
senior tag

Persze hogy tetszik, hisz az olcsó rollerem az alapja, amit itt mindenki lefikázott hogy nem lesz hozzá alkatrész, nézd meg mennyi hasonlóság van: [link] [link] [link] [link]
Ennyit arról hogy ismeretlen szar, mivel 3 külünböző márkaként is árulják!
Ha az Apriliát is beleveszem akkor 4 kül. márka, csak a 4. módosítással árulja...

Szóval ami egyezik, a komplett kormány, kormányoszlop, motor, az egész platfor/ váz szerkezete és a megint csak leggagyibbnak titulált első teleszkóp, de még sorolhatnám :Cszóval kb minden!

Nem baj, adjatok ki érte 3x annyit, biztos megér annyit egy nagyobb akkupakk és egy hátsó csillapítás meg egy okosabb elektronika, én nem vitatom :B :DDD

Nekem még mindig 105eFt-ba van és már 200km-nél járok :D kis lépesekkel haladok előre, de év végére tuti 1000km felett leszek, addigra megcsinálom a telo tuningot, M25-ös menetfúró kell a teleszkóp felső részébe és két erős menetes kupak, meg két jófajta rugó!

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#14032) gergo5991


gergo5991
őstag

Nesztek uj dualtron klon olcson
[link] segwag 30 feat dualtron = 560 euro

(#14033) saril válasza gergo5991 (#14032) üzenetére


saril
senior tag

Kevesebb mint 220eFt az tényleg jó!
Sokak többet adtak ki/fognak kiadni jóval rosszabb és gagyibb rollerért. (teleszkóp nélküli, egy motoros rollerért!)
Tudom, tudom! de van magyar garancia rá! :)) egészségetekre!

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#14034) Tamás9x


Tamás9x
őstag

G30 kormany recseges ellen .. aztan majd meglatjuk sikerult-e vagy penzkidobas volt.
Monorim kormanycso kb 30.000ft
Ragaszto, csavarok 3000ft + 1 ora munka.


https://www.youtube.com/@kisstontour

(#14035) Reggie0 válasza saril (#14033) üzenetére


Reggie0
félisten

Jah, az early bird. Azaz az osszes bugot megveszed, te vagy az alpha tester.
A bolti ara duplaja lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14036) Tamás9x válasza gergo5991 (#14032) üzenetére


Tamás9x
őstag

Brutalis vétel lesz ha a gumi rudakat lecserelik rugora addig semmi ertelme. De jo latni, hogy haladnak a korral.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#14037) Miikee válasza saril (#14031) üzenetére


Miikee
csendes tag

Hát, most összezavartál, azt hittem segíteni akarsz, de akkor csak ugrattál.

(#14038) saril válasza Miikee (#14037) üzenetére


saril
senior tag

Jól néz ki, ha tetszik vedd meg, én csak a saját véleményemet szoktam leírni, az pedig az hogy ennyit nem ér! de ugye minden relatív.

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#14039) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Offroad körülmények között rollerezik errefelé valaki? Ha igen milyen utakat vagy kirándulóhelyeket érdemes felkeresni?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14040) smallcurrant válasza Amp_usr (#14026) üzenetére


smallcurrant
tag

Közben visszanéztem is igazad van,van láthat különbség, simánmeg lehet különböztetni.
Köszönöm a segítésget. :R

(#14041) smallcurrant


smallcurrant
tag

G30 LE-re milyen kijelző védőt javasoltok és honnan érdemes beszerezni?

(#14042) gergo5991


gergo5991
őstag

nami rs viper - [link]

(#14043) mrrr74 válasza Vikthor (#14039) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Szerintem kevés itt az olyan roller tulajdonos akinek offroad-képes rollere van. Személy szerint én már a Navee-val is kimerészkedek murvás, agyagos terepre, de reményeim szerint a Kugoo Kirin G3 klasszisokkal jobb lesz terepre.

Szerintem első körben mindenképpen érdemes olyan helyet keresni ahol kevesen túráznak és nem túl nagy a szintemelkedés, az elég nagy szívás ha végig tolni kell a rollert felfelé. Elvileg a túraútvonalakon nem lehet még kerékpározni sem, bár számtalanszor találkozom kutyasétáltatás közben természetvédelmi területen benzines quadosokkal, velük sem nagyon foglalkozik senki, ők azért már más kategória.

Ha van mező a közeledben én ott nézelődnék, majd szép lassan nehezebb terepen próbálnám. Ugye a hely attól is függ, hogy merre laksz.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#14044) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Egy olyan kérdésem lenne az mitől van hogy a roller 54 - 54,2voltig tölt de amikor lekerül a töltöröl 53,7 voltig esik le . Kugoo m4 pro.

(#14045) Reggie0 válasza phoenix1989 (#14044) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem hinnem, hogy ez problema lenne, a vezetekezesen, az akkuban levo vedelmi eszkozokon is esik egy kis feszultseg, a toltes sem 4.2V-on kapcsol le, hanem amikor 4.2V alatt mar toredekere esik a toltoaram, ezaltal nem pont 4.2-on all az akku.

[ Szerkesztve ]

(#14046) bkiky01


bkiky01
senior tag

Van aki használt g30 max gen1 és gen2 motorral is, tapasztalat? Gshopper-ről jött gen2-k milyenek?

(#14047) phoenix1989 válasza Reggie0 (#14045) üzenetére


phoenix1989
őstag

Akkor nem foglalkozom vele. Így is azt hittem rossz a töltő mert ha csak a rollerhez dugom van egy kis csattanó hang és zölden világít a töltő pedig nincs is bedugva a falba de aztán mégis jó mert tölti a rollert. Illetve rejtett beállításoknal 48v rol 52 re állítottam mert állítólag így pontosabban mutatja az akku szintet és merülést. Viszont így 4 csíkot tölt csak 5 helyett. Mármint 4 csík akkor a teli ugye? Azt sajnálom az RGB T nem lehet kikapcsolni külön.

(#14048) Casseius


Casseius
tag

Beujitottam egy új lámpát előre, ha este mentem mindig féltem h nem veszek észre időben egy kátyút és elrepülök mint a győzelmi zászló, de asszem ez mostantól már nem fenyeget :DD

[ Szerkesztve ]

Don't Worry, Be Happy

(#14049) gergo5991 válasza Casseius (#14048) üzenetére


gergo5991
őstag

pont fentebb irtam az x-power 2500ról beszámolót, de senki nem méltatta válaszra, de gratula, szerintem is jó lámpa :D ezzel már lehet este is 30al menni :D (csak mert annyit visz max a gép), na jó, max keréknyomáson 31-33 is kiadja :D

(#14050) Casseius válasza gergo5991 (#14049) üzenetére


Casseius
tag

Na azt nem is láttam, 45 fölött [link] közlekedek szinte végig, oda már pláne kellett ez a kis upgrade, hihetetlen jó fénye van, 13ezerért ajándék kategória, pláne ha azt nézzük h 13ezres powerbankkal együtt érkezik :)

Don't Worry, Be Happy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.