Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#2400) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sztornó, most mondták fészen fos...:/

(#2402) Patyesz válasza #07746304 (#2399) üzenetére


Patyesz
csendes újonc

Jó rollered van, én miután lebeszéltek a srácok egy olcsó elekktromosról, lehet belépőnek egy hajtóst veszek, aztán ha működik a rolleres élet, egy kagoo mondjuk elektromosban...nincs probléma a gyalogosokkal minekutána lényegében csak járdán lehet vele közlekedni ? Ott is csak ha nem zavarok más..mit jelent a "zavarás" ez esetben? Hmmm..

[ Szerkesztve ]

(#2403) B-L-A-C-K válasza Patyesz (#2402) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A kugoo is belépő csak jelzem. :)

(#2404) TomMusic válasza B-L-A-C-K (#2403) üzenetére


TomMusic
őstag

Azért van [izmosabb példányuk] is. :DDD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2405) B-L-A-C-K válasza TomMusic (#2404) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tudom már, mentem is vele, de Ő gondolom nem erre gondolt...:)

Szép ára van ott, kintről 310...

(#2406) TomMusic válasza B-L-A-C-K (#2405) üzenetére


TomMusic
őstag

Ja, brutál drágák. 150ezer fölött már nem biztos hogy deal..
Bár azért ez hogy 2x800W-os motor.. Ez azért tényleg durva.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2407) B-L-A-C-K válasza TomMusic (#2406) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

200 ezer alatt alsó kategória van, fölötte kezdődnek a jobbak, és még 2019ben sem lehet elmondani hogy van tökéletes roller ártól függetlenül. Amit én rendeltem az itthon boltban 770 ezer, és annak is vannak kisebb hiányosságai sajnos.

Az a 2x800W tényleg durva, de sajnos minőségben az a roller is se a legjobb.

(#2408) TomMusic válasza B-L-A-C-K (#2407) üzenetére


TomMusic
őstag

Amit én rendeltem az itthon boltban 770 ezer
Baah! :Y
Konkrétan melyiket rendelted?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2409) B-L-A-C-K válasza TomMusic (#2408) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

link

Már 1.5 hónapja várom, remélem max 2 hét és itt van.

(#2410) djadji


djadji
senior tag

Valakli tudna nekem adni valami leírást, linket, akármit a Kugoo S1 szerviz menüjéhez? Van abban valami amiérz érdemes belemenni? (mondjuk a fékerő állítás, vagy az állásból indulás nem indulás dolog érdekelne...)

http://djadji.fw.hu

(#2411) B-L-A-C-K válasza djadji (#2410) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Itt lesz neked, és mindenki másnak is:

Service menü elérése: balról az 1. és 2. gombot nyomva kell tartani együtt pár mp-ig. A menüpont váltása balról a 2. gombbal történik röviden megnyomva. Az adott értéket a jobb szélső két gombbal lehet léptetni fel-le.

Menüpont - gyári beállítás - leírás:

0 - 1.1 - Firmware verzió
1- 1 - 0-ról elindulás (be kell tolnod vagy gázadásra is elindul) 0 - be, 1 - ki
2 - 25 - A maximális sebesség korlátozása 0-ra állítva nincs korlát 0-60 közt állítható. Gyárilag 25-30 szokott lenni.
3 - 8 - Kerékátmérő hüvelykben, itt tudod a sebesség kijelzést korrigálni, 8-as az alap, ez elég pontos is.
4 - 30 - Motormágnesek száma (ne piszkáld)
5 - 60 - A motor max teljesítménye az 1. sebességben Százalékban
6 - 80 - A motor max teljesítménye a 2. sebességben Százalékban
7 - 100 - A motor max teljesítménye a 3. fokozatban Százalékban
8 - 1 - Sebességtartó automatika ki/be kapcsolása
9 - 0 - egyelőre ismeretlen
10 - 0 - egyelőre ismeretlen
11 - 0 - egyelőre ismeretlen
12 - 36 - Feszültségérték, az akkumulátor feszültségének megjelenítése.
20 - 180 - Automatikus kikapcsolási idő másodpercben
22 - 1 - Elektromos fék. 1- be, 0 – ki
23 - 1 - Mértékegység beállítása km/h vagy mph/h
24 - 4 - A kijelző fényereje 4 lépésben állítható (max 4)
99 - 0 - A kilométer-számláló visszaállítása 0-ra.

Mindezek után, ha végeztél a beállításokkal, akkor balról a 2. gombot nyomva kell tartani, így menti el az értékeket!

[ Szerkesztve ]

(#2412) Dorian válasza B-L-A-C-K (#2411) üzenetére


Dorian
félisten

Pro-nál is így van? Adtak egy papírt erről, de finn gomb sincs hová tettem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2413) TomMusic válasza B-L-A-C-K (#2409) üzenetére


TomMusic
őstag

Jesszusom, őrült vagy! :D ;)

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2414) Patyesz válasza B-L-A-C-K (#2403) üzenetére


Patyesz
csendes újonc

Oké, szigorúan a saját szintemen, én még csupasz csapágyas deszkán is gurultam :)

(#2415) B-L-A-C-K válasza Dorian (#2412) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, ugyan az.

Patyesz: Oké csak azért írtam hogy ha komolyabb rollernek gondolod ezeket nem itt kezdődik. ;)

TomMusic: Úgy voltam vele hogyha bejön a roller téma veszek egy komolyabbat, és ugye bejött. :)

[ Szerkesztve ]

(#2416) #07746304


#07746304
törölt tag

Aldi is pipa

(#2417) B-L-A-C-K válasza #07746304 (#2416) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én a Praktikerbe voltam pár napja, kérdeztem bevihetem e, mondták persze csak ragasztottak rá egy bilétát, bent a sorok között mentem vele, kicsit gyorsabb volt a vásárlás...:)

(#2418) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#2417) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Anikor.anno gyerekkent megakptam a rollerem (megvan meg, csak a fene se akar labbal hajtani + nagyon varom mar a kugoot) akkor a plazaban leszallittattak rola :/

I humbly and respectfully decline™

(#2419) stellaz válasza #07746304 (#2416) üzenetére


stellaz
addikt

köhmm....abba élelmiszert fog még más rakni...

Miért nem rakod alulra?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2420) Dorian válasza #07746304 (#2416) üzenetére


Dorian
félisten

Hajtsd be a fogantyúit. Én ugyanígy vittem be a Sparba és a kilógó fogantyújának nekiment egy nő a kezével. Nagyon fájt neki.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2421) Magnum_ válasza stellaz (#2419) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerinted amugy roller nelkul tok tisztak ezek a kocsik? Amugy csomagolva vannak az elelmiszerek. A zoldseget is zacskoba rakod. De meg is mosod.
Amugy en is alulra raknam es magamban rosszakat is gondolnek errol, nem a kosarba valo. De nem higeniai okok miatt akadnek ki 🤓

I humbly and respectfully decline™

(#2422) stellaz válasza Magnum_ (#2421) üzenetére


stellaz
addikt

A csomagolt kaját sem szeretném ugyanarra a helyre tenni, ahol vizeletben meg köpéseken áthajtott, sáros, koszos eszköz is megfordul. Ilyenek miatt fogják kitiltani a boltokból.
Szoktam boltban menni rollerrel, de eszembe nem jutna a kosárba tenni.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2423) Csabee. válasza #07746304 (#2416) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Rollerrel 2x10db os 1L es almalevet hogy viszed haza? Kibalanszírotod a foggantyúra?! :D

Srácok, remélem azért a wcre még nem rollerrel mentek :P

Üdv: Csabee.

(#2424) TomMusic válasza Csabee. (#2423) üzenetére


TomMusic
őstag

Pedig ha én is beújítok egyet, még oda is azzal megyek. Mondjuk a galériáról macerás lesz vele lemenni, de megoldom :DD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2425) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kugoo-ra utólagos (fújt) dobfékes kerék felszerelésének leírása itt.

Agymotor utólagos tömítése, oroszul van, de elég jól szemléltetni a kiszedést, szétszedést, tömítendő helyeket...

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2426) B-L-A-C-K válasza Dr.Zoo (#2425) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az a tömítés kicsit gusztustalan lett... :N

(#2427) Dr.Zoo válasza B-L-A-C-K (#2426) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem muszály neutrális szilóval kinyomni... ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2428) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Megjött a rolim magyarba, de csak pénteken tudom átvenni, összedobok majd róla egy kis vidit.

(#2429) TomMusic válasza B-L-A-C-K (#2428) üzenetére


TomMusic
őstag

Védőfelszerelés megvan? Én körbetekerném magam olyan 20cm vastagon szivaccsal. 😁

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2430) DigitXT válasza Dr.Zoo (#2425) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez most melyik Kugoo? Oroszoknál máshogy van a számozás gondolom,
de mintha S3 Pro-t olvasnék: akkor ez a kerék nálunk az S1 Pro-ra megy?

(#2431) B-L-A-C-K válasza TomMusic (#2429) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csak bukó, még lesz egy fél kesztyű, de más nem.

(#2432) Dr.Zoo válasza DigitXT (#2430) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Náluk fut S1, S2, S3, néven, a képekből a nálunk S1 pro = náluk az S3 pro-val.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2433) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#2432) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A Google translate-ot használom, szóval nem 1000%... :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2434) TomMusic


TomMusic
őstag

Hétvégén kipróbáltam egy Kugoo S1-et (nem az új Pro-t, hanem még a "régebbit"), és megtetszett. Sajnos a munkába járás közben van egy utca, ami egészen meredek, azzal nem tudott mit kezdeni, de amúgy egészen fürge kis járgány.
Szóval most azon agyalok, hogy vegyek-e se vagy nem. 100-150-nél többet nem nagyon adnék érte. Legalábbis úgy láttam, hogy 270k-tól kezdődik az egy fokkal erősebb kategória, az eléggé nem deal.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2435) EgySrac


EgySrac
tag

Hétvégén kipróbáltam egy Kugoo S1 pro-t, és eléggé állat :) Sajnos Xiaomi M365öt még nem tudtam kipróbálni, de kellemes meglepetés volt a Kugoo. Elég rossz úton mentem, rázott is, de szerintem nem annyira vészes. Nagyon tetszik a kijelzője és h nagyon tud gyorsulni :) Szerintem egy ilyen nagyvárosba járdán bőven elég. Ha arra gondolok h olcsóbb az M365-nél, akkor best buy városba :)

(#2436) TomMusic


TomMusic
őstag

Ezt próbálta már valaki?
[InnovaGoods Pro] , hasonló mint a Kugoo S1, viszont picit nagyobb akksi van benne, és amit hiányoltam a Kugoo-ból: tárcsafék.
Szerk.: hátránya hogy nincs rajta semmilyen kijelző.

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2437) Dr.Zoo válasza TomMusic (#2436) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ez egy xiaomi m365 klón, erősen túlárazva.
Szerintem. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2438) TomMusic válasza Dr.Zoo (#2437) üzenetére


TomMusic
őstag

Kinézetre valóban.
Viszont 350W-ot írnak, illetve az M365-ról nem találtam infót hogy mekkora az akkuja (!), de lehet az is több. Persze az egy dolog hogy mit írnak le..
Szerk.: ja de, 280Wh-t írnak. Hát az 42V-ra számítva 6.7Ah. Aztán a fene tudja..

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2439) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#2437) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő.
Itt a gyári xiaomi-t adják Magyar garanciával, áfával együtt 128-ért. [link]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2440) TomMusic válasza Dr.Zoo (#2439) üzenetére


TomMusic
őstag

Xiaomi szerintem felejtős, 250W-ot keveslem. A Kugoo 350W-al az alap. Vagy a Xiaomi van olyan erős mint a Kugoo?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2441) Dorian válasza TomMusic (#2440) üzenetére


Dorian
félisten

Xiaomiban főleg a nem kellő összecsukhatóság és a defektesedő kerék a negatívum.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2442) B-L-A-C-K válasza TomMusic (#2440) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha most veszel Kugoo-t már gyorsulásban azok sem olyan izmosak mint régen, sem a pro sem a sima, mert a vezérlőjéből visszább vettek.

(#2443) TomMusic válasza B-L-A-C-K (#2442) üzenetére


TomMusic
őstag

A vezérlő még oké, mert azt lehet hekkelni/cserélni, viszont a féket hiányolom.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2444) B-L-A-C-K válasza TomMusic (#2443) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt "hekkelni" nem tudod, cserélni meg mire cseréled? Amúgy fék nem kell szerintem, motorfék elég, én már megszoktam.

(#2445) TomMusic válasza B-L-A-C-K (#2444) üzenetére


TomMusic
őstag

Elektronika, bármit meg lehet oldani. Bár motorvezérléssel őszintén szólva még csak kicsit foglalkoztam, léptetőmotor & mezei PWM-es teljesítményszabályzás. Sőt vannak komplett motorvezérlő cél IC-k, melyeket MCU-val egészen jól lehet nyektetni. Illetve CNC gépekben használatos IGBT-kkel is akartam barátkozni, csak hát kevés az a fránya 24 óra. Szóval nem hinném, hogy túlságosan rakétatudomány lenne, kivéve ha nagyon nagy a teljesítmény (>kW, illetve atompontos vezérlés kell). Főleg ha aliexpressen, vagy a ruszkiknál már van rá megoldás.
motorfék elég, én már megszoktam
Milyen környéken használod?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2446) B-L-A-C-K válasza TomMusic (#2445) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja nem tudtam ennyire otthon vagy benne, szerelővel beszéltem ő szétbontott egy újat meg egy régit de nem találta meg mitől más, viszont a régi 15A ad le, az új meg csak 11-et.

BP, kisebb nagyobb emelkedők vannak csak az útvonalamon.

[ Szerkesztve ]

(#2447) TomMusic válasza B-L-A-C-K (#2446) üzenetére


TomMusic
őstag

Azért profi meg semmi ilyesmi nem vagyok, csak nem áll annyira távol tőlem. Ellenben a mechanika... :DDD
Én Budán használnám, és vannak egészen brutális emelkedők. Az egyiket pont meg kéne mászni minden nap, amivel a régebbi fajta Kugoo S1 sajnos nem bírt megküzdeni. Illetve egy kevésbé meredek utcában nem tudtam megállni motorfékkel, a kormányt fogva le kellett róla ugranom. Bár ez utóbbi lehet csak az én bénaságomon múlt. :))

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2448) f3rdzs0 válasza B-L-A-C-K (#2446) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

szerintem firmware szabályozta le csak. ha jól sejtem az 1.0 a régi és 1.1 az új. mondjuk ha valakinek régebbi van 15A felvétellel az talán tud ebben segíteni :)

(#2447) TomMusic: én Budán is szoktam használni, elég erős emelkedőkön (mondjuk van ott egy kettő ami persze túl durva), és nem szokott nagyobb gond lenni. persze van ahol löknöm kell lábbal és csak 15-tel tud menni, de az is gyorsabb és kevésbé fárasztó mint a gyaloglás.

a fékkel se szokott sok gond lenni, csak annyi hogy figyelni kell, hogy hol akarsz megállni. pl 25-ről 15-re nagyon hosszú a féktáv, ott hagyja magát pörögni a motor, de 10-ről már kb elég korrekt (mondjuk ott meg van hogy nagyon befog). lejtőn nekem az a taktikám hogy nem hagyom hogy 20 felé menjek és akkor biztos meg tudok állni (ha mást nem a hátsó fékkel, bár azt gyakran használom a hegyen)

elméletileg a Xiaomi az 500W csúcsteljesítményű, szóval könnyebben kéne hogy vegye az emelkedőket. plusz cfw-vel biztos lehet még ezen is javítani

f3rdzs0

(#2449) TomMusic válasza f3rdzs0 (#2448) üzenetére


TomMusic
őstag

Nabasszus, most elbizonytalanodtam.
Lehet ki kéne próbálnom egy Xiaomit is. :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2450) djadji válasza Dr.Zoo (#2425) üzenetére


djadji
senior tag

HOgy a fenébe rakta a dobféket rá? Ha jól látom egy kerek lapot tett a kerék mellé, gondolom az a tengelyhez rögzül. De hogy a dob és benne a fékpofa hol fér rl.. azt nem tudom..

http://djadji.fw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.