Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) stellaz válasza B-L-A-C-K (#2300) üzenetére


stellaz
addikt

Úgy már igaz :)

Mondjuk nekem most a sima roller kerekét is cserélni kellett, elég sok (közel egy centi) lekopott belőle. Érdekes módon elől is csúnyán elkopott, pedig ott nincs fék ugye.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2302) B-L-A-C-K válasza stellaz (#2301) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem a fékezéstől kopnak csak a gumik, persze ha non-stop farolsz akkor igen. Hanem az súrlódástól.

(#2303) TomMusic


TomMusic
őstag

A Kugoo rollernél azt írja a weblap, hogy 3 sebesség mód van. Ezek a maximális sebességet jelentik? Tehát ugyanúgy állítható a sebesség folyamatosan, csak a felső korlátot lehet kiválasztani?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2304) B-L-A-C-K válasza TomMusic (#2303) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, viszont számíts arra hogy akár S1, akár S1 Pro-t veszel már 15A-s vezérlő helyett csak 11es kerül bele, azaz nem fog annyira húzni mint a régebbiek.

(#2305) TomMusic válasza B-L-A-C-K (#2304) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi!
Azannyukat. Akkor a Xiaomi lehet jobb?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2306) f3rdzs0 válasza TomMusic (#2305) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

én azt vettem észre hogy az enyémen a sebesség korlát kb 30, de 25nél visszaveszi magát, és a módoknak a teljesítményét is a 25-höz képest veszi, az alapján tudod állítani

a Xiaomi elméletileg 500W motorral van felszerelve, úgyhogy emelkedőn jobb lehet ebből a szempontból. de oda CFW kell hogy jobban menjen mint a Kugoo.

szerintem mindkettő ajánlható roller, és a legnagyobb különbség az összecsukhatóság. alapvetően a Xiaomi jobban ajánlható, de ha fontos hogy kicsire tudd összecsukni akkor nem sokból maradsz ki a Kugooval (én nem tudnék a Xiaomi méreteivel együtt élni)

f3rdzs0

(#2307) TomMusic válasza f3rdzs0 (#2306) üzenetére


TomMusic
őstag

én nem tudnék a Xiaomi méreteivel együtt élni
Ezt hogy érted?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2308) f3rdzs0


f3rdzs0
senior tag

egyrészt kicsi a hely a lakásban is, úgyhogy ott is körülményesebb tárolni, de a mindennapi utazás nekem inkább probléma lenne.

de pl vonaton sokszor de ha buszra kényszerülök mindig összecsukom, és sokkal kényelmesebben elférek vele bárhol. be tudom akár szék alá is tolni valamennyire. ha valamiért kézben viszem akkor is sokkal kisebb teret foglal és kevésbé kell figyelnem hogy épp kinek a veséjét ütöm le vele véletlen adott pillanatban

f3rdzs0

(#2309) TomMusic válasza f3rdzs0 (#2308) üzenetére


TomMusic
őstag

Ja, én attól félek, hogy a batár lábamnak (45-46-os) kicsi lesz.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2310) #07746304


#07746304
törölt tag

Ezt írták:
We apologize for the issue you have experienced with the item you ordered.
Please kindly send us the picture of the item code(sku number) on the outside box,please see the picture we attached.
We will check it for you once we receive your reply.
Aztán sehol nincs...

(#2311) Dorian


Dorian
félisten

Számomra elképzelhetetlen, hogy olyan rollert vegyek, ami összecsukva a Kugoo-nál nagyobb. Így is probléma tömegközlekedésen elhelyezni.

TomMusic:
A fokozatok nem csak a max sebességet határozzák meg, hanem a gázerő-adás finomságát is. Sok gyalogos között, pl. HÉV peronon 1-esben lehet úgy adagolni a gázt, hogy a gyalogokkal együtt haladj (kis egyensúlyérzékkel)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2312) B-L-A-C-K válasza TomMusic (#2305) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez a tempó is jó, valakit nem érdekel a gyorsulás, végsebességre meg ugyan annyit tud.

(#2313) Dr.Zoo válasza TomMusic (#2309) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

49,5 lábam van. ;)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2314) TomMusic válasza Dr.Zoo (#2313) üzenetére


TomMusic
őstag

Ja, akkor nem szóltam 😁
Viszont lehet mégse lesz deal, mert egy elég meredek utcát kell reggelente megmászni (Buda), ami bőven meredekebb szerintem, mint ami a speckóban van (Xiaomi).

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2315) zola96


zola96
senior tag

Hali.

Úgy tűnik egy elég jó áron sikerül megcsípni egy Kugoo S1-et. Na most. Pontosan még nem néztem utána, de van hozzá app vagy bármi ilyesmi? Esetleg felokosítható annyira, hogy kezeljen egy appot? :F :R

(#2316) B-L-A-C-K válasza zola96 (#2315) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nincs hozzá app.

(#2317) Dr.Zoo válasza TomMusic (#2314) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Csináld azt amit a többiek, kérj kölcsön egy Kugoo-t tesztelésre. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2318) DigitXT válasza Dr.Zoo (#2317) üzenetére


DigitXT
félisten

Kitől lehet kölcsönkérni?:DDD

(#2319) Dr.Zoo válasza DigitXT (#2318) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Tőlem eddig ketten kérték kölcsön, konkrétan. ;)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2320) zola96 válasza zola96 (#2315) üzenetére


zola96
senior tag

Bármilyen kiegészítő hozzá? Amivel mondjuk más kijelzőt lehet rá tenni, vagy bármi? :D Megéri ez a kis kugoo? Kicsit zavar, hogy nincs benne visszatöltés, valamint az app hiánya. Oké látok mindent a kijelzőn. De na. :F plusz hozható belőle mondjuk 2-es szinten a 30km range? Nem vagoyk egy nagy ember, 66kilos gyiktestem gondolom nem terheli meg. :D

Szerk: Tin: Szegeden lakom így emelkedő nincsen nagyon, csak a sík Alföld:D Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2321) Tin válasza zola96 (#2320) üzenetére


Tin
veterán

Miert ne lenne benne visszatoltes? Van benne.

Nekem (kozel 100 kg) 2-esben elment 21-2 km-t, es meg olyan 30% korul volt az akku. Szerintem ha esszel mesz, es nem sok emelkedon, akkor 20 km hosszu tavon is tudhato vele. Tobbre ne szamolj, mert melegben tobb, hidegben kevesebb is lehet, es az emelkedo vagy a suly is nagyon befolyasolja.

[ Szerkesztve ]

(#2322) Dorian válasza zola96 (#2320) üzenetére


Dorian
félisten

Sosem értettem miféle appot hiányolnak egyesek egy rollerre. Elindul, megy, megáll. Mutatja a sebességet, töltöttséget, megtett időt-távot. Kávét ne főzzön?

Max hatótávot én nem tudom, mert hazafelé 70m szintkülönbséget kell leküzdenem tipikusan széliránnyal szemben, ez azért kivesz belőle rendesen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2323) #07746304


#07746304
törölt tag

Debrecen-ből hazafelé 🚌 on

(#2324) djadji válasza Tin (#2294) üzenetére


djadji
senior tag

Pont ma kaptam egy defektet a felfújható kerékkel. A régi kugoo tömör kereket nem rakom fel, a felfujható milliószor jobb. De ez.így nem megy, mert sztem kidörzsölte a külső a belsőt. Ezért a kugoo pro lyukasztott kerekére.gondoltam vagy arra amit te mondtál. Az tényleg tömör és puha? Ami neked van nem eladó véletlenül? Márha rollered nincs, nekem meg előbb lenne mint az alliról.

http://djadji.fw.hu

(#2325) B-L-A-C-K válasza djadji (#2324) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A pro kereke nem megy be a sima S1-be mert szélesebb és nem fér bele a villába. Ha nem akarsz kísérletezgetni vegyél E-twow kereket mint írtam már, igaz 15 ezer, de örök élet, és kényelmes.

(#2326) djadji válasza B-L-A-C-K (#2325) üzenetére


djadji
senior tag

Na, köszi az.infot. Valszeg az lesz, de gindoltam hátha TIN kollegának nem kell már. De valszeg az lesz, egy kerékre beruházok. Vagy így vagy úgy...

http://djadji.fw.hu

(#2327) djadji válasza djadji (#2326) üzenetére


djadji
senior tag

Mellesleg valaki próbálta már hogy gumibelső helyett egy szilikon "kolbászt" rak a kőlső gumiba? Valszeg nem.lehetne ősszeszerelni. Akkor összeszerelve azzal feltölteni a belső gumit? Elvakult ötleteim vannak... :DD

http://djadji.fw.hu

(#2328) B-L-A-C-K válasza djadji (#2327) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Létező dolog, youtube-on láttam ilyet, de nem tudom mennyire élhető.

(#2329) Tin válasza djadji (#2324) üzenetére


Tin
veterán

Tin kollégának tényleg nem kell már, de múltkor visszajöttem németbe, mielőtt el tudtam volna adni. Csütörtök este megyek haza, péntektől vasárnapig otthon vagyok, ha kell, eladom. Teljesen használatlan.

f3rdzs0 kollégát kérdezd, milyen, ő már használja pár hete.

amúgy ez az

[ Szerkesztve ]

(#2330) djadji válasza Tin (#2329) üzenetére


djadji
senior tag

Ha neked nem kell, boltoljuk el. Írok PÜt.

http://djadji.fw.hu

(#2331) djadji válasza djadji (#2330) üzenetére


djadji
senior tag

Valami eszembe jutott. Lehet hoyg nem volt éléggé felfújva a kerék és ezért jobban lapult mint kellett volna, ezért a belső-lülső gyűrődött, surlódott? Lehet hogy kö keményre kellene fújni, mintha tömör lenne és akkor nem csiszolódik össze odabent a belső és a külső?

http://djadji.fw.hu

(#2332) DigitXT válasza djadji (#2331) üzenetére


DigitXT
félisten

Mennyire fújtad? Itt olvastam, hogy 2 bar van ráírva, de kell bele 5 bar is.
Azért az nagyon nem mindegy. (Mondjuk a kompresszornak nem gond.)

(#2333) DigitXT válasza DigitXT (#2332) üzenetére


DigitXT
félisten

Korábban említették ezt az oldalt, ezen a keréken kapásból 4.5 bar van.

Egy fokkal hihetőbb, mint a kínai 2 bar, egy ilyen pici keréknél.:))

[ Szerkesztve ]

(#2334) Dr.Zoo válasza DigitXT (#2332) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én a sajátom 5bar-ra fújtam, azóta is azzal fut.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2335) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Amúgy nem értem mi jó ebben a kis felfújhat kerékben ha sok a defekt, én biztos megörülnék ha pl 6-7km-t tolni kellene emiatt (vagy többet).

(#2336) DigitXT válasza B-L-A-C-K (#2335) üzenetére


DigitXT
félisten

Menetkomfort?

(#2337) B-L-A-C-K válasza DigitXT (#2336) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez oké, de nem tudom kinek ér ez ennyit ha mellette sok szop@s van.

(#2338) djadji válasza B-L-A-C-K (#2337) üzenetére


djadji
senior tag

Ha az alcsony nyomás miatt szoptam akkor nincs vele sok. Évek alatt ha 1 defktem volt bringával akkor sokat mondok. De a menetkomfort sokkal sokkal sokkal jobb. Engem magyon.idegesített a hátsó kerék fakereket megszégyenítő csattogása. Ezzel.semmi.ilyen nincs. Nem réz, se.engem.se.a.rollert. Sztem.megéri... Feltéve.hogy nem megy el a nyomás.gyakran... Majd kiderül. Vagy rendes nyomással avagy rendes gumi kerékkel.
Amugy ami fentebb volt kép kerékről, 4,5 barral. Nekem az fém.keréknek tűnik. Nem? Az lejet jobb mint ezek. Pl a.szelep is egyenesen áll nem.olyan ferdén hajlítva mint ezeken...

http://djadji.fw.hu

(#2339) B-L-A-C-K válasza djadji (#2338) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De ez nem bicikli kerék, sorozatosan olvasom M365-tel mennyien kapnak defektet, ha felfújod jobban ugyan ez lesz idővel. Nagyobb kerekű rollereknél viszont nincs ilyen, vagyis pl Inokim OX-val nem is olvastam defektet, meg Dualtronoknál sem.

(#2340) Tin válasza B-L-A-C-K (#2339) üzenetére


Tin
veterán

nem az a baj, azt írják, hogy ezek a szar rollerkerekek annyira vékony gumival vannak megcsinálva, hogy egyszerűen nem tartós. alacsony nyomás nyilván nem jó, de a magas sem, az első azért, mert könnyebben kireped, a másodiknál meg egy nagyobb kátyút tudsz beszívni, ha megütöd, és hirtelen felugrik a nyomás benne.
ott volt az a videó, amit linkeltem.

meg is van, és hozzá az eredeti hsz-em. tessék szépen megnézni és végigolvasni. djadji neked is.

[ Szerkesztve ]

(#2341) stellaz válasza djadji (#2338) üzenetére


stellaz
addikt

Jó lenne a fújható kerék, ha normális minőségű gumit lehetne kapni hozzá és a cseréje nem lenne ekkora szívás.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2342) djadji válasza stellaz (#2341) üzenetére


djadji
senior tag

TIN: azt olvastam/láttam persze. Asszed kihagyom? :DD :DD ez győzött meg hoyg kell az a másik kerék. Ami az elején van a videónak, az a zörgés csattogás.. na az megy nekem is idegeimre (másrészt ilyen kemény műanyagból nagyon csúszik is a hátsó kerék)
De hogy ennyire nem lehet rendes gumit kapni? Ezt valahogy nem tudom felfogni. Igaz a kínai belső is olyan vastag leeresztve mint az ujjam és az anyaga is vékonyabb. Hihetetlen. Pedig ma reggel belenyomtam én is 4 bárt, így azért egészen más, nem lapul alattam semmit szinte. Sztem így oké lenne (főleg ha az eredetit is ilyenen tartottam volna).
De mindegy, már meg is rendeltem a ETWOW tömör kereket, bízom benne, hogy megoldja minden bajomat. És ha jó lesz, akkor elkezdhetem a kísérleteket a felfújható kerék szilikonnal tömítésével :DD :DD

http://djadji.fw.hu

(#2343) Dr.Zoo válasza djadji (#2342) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem értem ezt a defekt pánikot.

Gugli első találat.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2344) #07746304


#07746304
törölt tag

Válaszoltak ;)

We sincerely apologize for the inconvenience caused by our product.

We have the issue to our suppliers within 48 hours. At which point, we will contact you immediately for resolution.
Thanks for your patience.
If you have any questions, please feel free to let us know. We are very glad to help you.

(#2345) djadji válasza Dr.Zoo (#2343) üzenetére


djadji
senior tag

Érdeklődtem bringa boltban az ilyesmiről.
Az ilyen folyadék belemegy a szelepbe is. Ott nem fog rendesen ragasztani (mert miért tenné ha lehet rossz is) és utána a szelep nem zár jól, és ereszt. Belső kuka. Azt mondta hetente hoznak be hozzá ilyen bringákat.
Másrészt azt olvastam hogy 1 év után a belsőben is elkezd kötni. zselésedik, lassan folyik, beleköt. Többet rakni nem tudsz bele, ami benne van meg már nem véd + plusz a korábbi szelep probléma is.

Van [kevlár szalag is], amit a külső gumi külső oldalára, de belülről (kvázi a belő gumi "fölé"" tekernek, és az nem engedi a belsőhöz a tüskét (ha az a futófelület felől jön). De a csávesz szerint gyakran a szalag éle az ami elnyírja a belső gumit, és az teszi tönkre. ebben a szalagban én látok fantáziát, de nem találtam a boltban, neten meg megrendeltem a tömör gumit.

Vagy lehetne a kevlár szalag helyett 2-3 réteg régi belső gumit ráragasztani a külső gumi belső falára. Azon már csak nem be a tüske, de legalábbis nehezebben. Vannak külső bringa gumik, amik defekt állók. Annak az a lényege, hogy a futófelülete vastagabb vagy 3-5 mm-rel, így nehezebb átszúrni. Valami ilyesminek lenne a házi megoldása ez. Kérdés hogy segítene e valóban...

http://djadji.fw.hu

(#2346) Dr.Zoo válasza djadji (#2345) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Elvileg lehet külön belsőt is kapni, igaz cserélni macerás.
Erről a kevlár szalagról eddig nem hallottam, utána olvasok. :K

Meg is van, jelenlegi dollár árfolyamon kb. 2400 ft a belső.
Kérdés, hogy 5 bar-ra fújva hányszor kapsz defektet. :C (ugye az első kerék tömör, elvileg az összeszedi)

de nem találtam a boltban, neten meg megrendeltem a tömör gumit.

Melyiket, az etwow tömörgumit?
Ha igen, kíváncsi lennék a tapasztalatodra. :R

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2347) f3rdzs0 válasza djadji (#2345) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

de ennyi szenvedés után van egy majdnem tömör gumid ami még mindig defektes lehet. nem egyszerűbb megvenni 15ért az etwow kereket? az meg talán kevésbé vesz vissza a teljesítményből is

f3rdzs0

(#2348) Tin válasza f3rdzs0 (#2347) üzenetére


Tin
veterán

Emlekszel, te meselted anno. En meg megtalaltam azt a videot. Mindenki ugyanarra jut: minden szopas, kiveve a dragabb megoldas. Persze, sok a 15e, ha ugy nezed, de ha ugy, hogy kikapod a regi kereket, berakod az ujat kereken 30 masodperc alatt, akkor azert nem. Es meg mindig ott a regi tartaleknak. Igazad volt, tenyleg nem eri meg ezen sporolni.
(most attol tekintsunk el, hogy a nyakamon maradt a kerek)

(#2349) djadji válasza Dr.Zoo (#2346) üzenetére


djadji
senior tag

Aha, ETWOW tömör gumi. Kíváncsi leszek rá. Ha lesz tapasztalat írok róla...

http://djadji.fw.hu

(#2350) stellaz válasza Dr.Zoo (#2343) üzenetére


stellaz
addikt

Ez csak szúrt defektet fog meg. Üveg szúrást, vágást nem. Nekem a 3. napon már üveg volt benne, dőlt belőle a szmötyi. Defekt és vágás álló gumi kéne rá, de az ebben a méretben nem létezik.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.