Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) #07746304 válasza B-L-A-C-K (#2557) üzenetére


#07746304
törölt tag

Valaki itt árulta az S1 Pro-t 100 alatt, a sima Vaterán 120...

Alakul már a szabályozás. Lényegében a Kugoo is olyan ami magától elindul.

https://hegylakok.hu/2019/07/rendorseg-az-elektromos-kerekpar-szabalyai-kresz/

(#2602) DigitXT válasza #07746304 (#2601) üzenetére


DigitXT
félisten

Beállítás kérdése, van olyan módja, hogy magától nem indul el.:N

(#2603) Dr.Zoo válasza TomMusic (#2600) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Igen onnan.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2604) DigitXT


DigitXT
félisten

Miből van ez a hátsó kerék, hogy kevesebb, mint 50 km-en ilyet látok rajta?:O

Szerk: sürgősen fog kelleni vmi rendes hátsó kerék.:( Lengyel raktárból mit?

[ Szerkesztve ]

(#2605) #07746304 válasza DigitXT (#2604) üzenetére


#07746304
törölt tag

:Y

Ilyet még nem láttam! 165 km-nél tartok

(#2606) DigitXT válasza #07746304 (#2605) üzenetére


DigitXT
félisten

Mintha vmi kiharapott volna belőle vmit.:W Még nem érezni, mert nem
középen van, de azért gáz. Egyáltalán nem hajtom extrém körülmények
között, bicikliút, járda, komolyabb zökkenőre sem emlékszem. Ez van...
Gondolom ez nem garanciális probléma, hanem kopó, fogyó cucc, LOL.
Manuálban olvastam, hogy a taposó fék szétbarmolhatja, és akkor IJB!

Szerk: 165 km-en keresztül el tudod viselni azt a szállítás miatt rárakott
fóliát? Nekem az első dolgom volt, hogy lekaptam. Nem lesz az karcos.
Vagy ha olyan behatás éri, akkor még úgysem számít az a fólia.:))

Szerk: ez talán 30 km, de nem vagyok benne biztos.

Jó lesz az 50-nek is.:)

[ Szerkesztve ]

(#2607) Dorian válasza DigitXT (#2606) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem is első dolgom volt, h leszedtem.
Aztán pár napon belül tiszta karc lett. Evvan.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2608) DigitXT válasza Dorian (#2607) üzenetére


DigitXT
félisten

Elhiszed, hogy kevésbé zavarna pár karc, mint hogy nem lehet leolvasni?:C

Amúgy én nem vagyok villanyász, bár azon a karon végeztem, csak inkább a
szoftveres részén,
szóval nem akarok nagyon a levegőbe tippelgetni, de most
az a sejtésem, hogy a kijelző vezérlője mehetett gallyra. Ez megmagyarázná,
miért kapcsol be olyan szegmenseket, amiket nem kéne (kék nyilak pl.)... És
olyanokat nem, amiket be kéne: emiatt olvashatatlan.:( Mivel ez egy SMD IC
nincs az az isten, hogy itthon forrasztgassam: küldjék kompletten a NYÁK-ot!

A képen az a Holtek HT1621B:

Szerk: amúgy nem egy őrült összeg a komplett szerelvény, vmi 5-6K eBayen.
(De ha már keresgéltem, egy új burkolat is megvan 1K alatt a karcos helyett.)

[ Szerkesztve ]

(#2609) TomMusic válasza DigitXT (#2608) üzenetére


TomMusic
őstag

Vagy a kijelző makkant meg. Amúgy simán cserélhető az IC. ;)
Amúgy jó cuccokat csinál ez a Holtek, én [HT1632]-vel csináltam LED mátrix meghajtót, mcu-val, asm-ben. :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2610) DigitXT válasza TomMusic (#2609) üzenetére


DigitXT
félisten

Amennyire én ügyes vagyok a forrasztásban, nekem nem sima.:N Anno próbáltam
egy ilyen SMD IC-t beforrasztani adapter NYÁK-ba, nem volt vele sikerélményem...

Jogos, lehet a kijelző is gatya. De a lényeg, hogy ettől eltekintve minden működik,
és ma már egész bátran mertem vele menni, mert nem volt egy kikapcsolásom se.

(#2611) Wine válasza #07746304 (#2601) üzenetére


Wine
csendes tag

Ez inkább megint egy önkényes kresz értelmezés, ami megint csak ott végződik, hogy az elektromos roller egy kategóriába se illik, viszont az elektromos kerékpárt megterheli feltételekkel, pl ismertek valakit aki elektromos kerékpárra kötelezőt kötött ?

[ Szerkesztve ]

(#2612) B-L-A-C-K válasza DigitXT (#2608) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én ezeket vettem hozzá:

Kijelző: lámpával, dudával, szenzorokkal 17,5 dollár
Komplett burkolat: gáz/fék karokkal, lámpa burok, kijelző buroklat: 7 dollár

Ez a burkolat jobb mint az új pro-n, mert a gombok téglalapok, és rajtuk van a felirat. 3 hét megjött.

Szóval cakk pakk ~7200Ft-ért vicc volt.

(#2613) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Elvitték a kis Kugoo-m... :O

Maradt egy gyári pót töltöm ha esetleg érintene majd valakit.

[ Szerkesztve ]

(#2614) #07746304 válasza Wine (#2611) üzenetére


#07746304
törölt tag

Már vártam ,hogy mikor tömik be a srácok (kedves, - ha a pénzről van szó telhetetlen - állami vezetőink eme költségvetési hiányosságot. Számoltak, és arra jutottak, hogy várhatóan ennek hatására be fog esni az ilyen járművek eladása (azért a kereskedők arcát is megnézném), de egy ilyen 220-320 000 Ft közötti robogón az ÁFA összege közelében sincs a jogsi díjának (persze annak is csak egy része, meg a vizsga díja az államé) meg ugye a legtöbb ermber úgy fog dönteni, ha már mindenre kell jogsi, akkor nem ilyet vesz, hanem egy drágább benzinest, ami megint csupa haszon, hiszen még több az a 27%-os Áfa részesedés, plusz még itatni is kell a benzinkúton, az is csupa haszon az államnak, és akkor már mindenre vonatkozik a kötelező (szintén rendszeres bevétel), Bukósisak stb... szóval ki van ez találva. Az utakra meg ugyanúgy nem fognak költeni :) Ja a következő a roller lesz. Egyébként jó ez a cikk, és külön köszönöm Esztikének, hogy felhívta rá a figyelmemet, így a rendőrjárőrt legközelebb nem oktatom ki, mert pl nem is lesz legközelebb, meg ugye egyszer már megtettem, és immáron elvileg sem lenne alapom rá. Mondjuk bukósisak van, roller van. Esélyes, hogy váltok elektromosról majd benzinesre... legalább a hatótáv nem 30 km lesz :D Igaz még ez nem biztos, csak mérlegelem.

(#2615) DigitXT válasza B-L-A-C-K (#2613) üzenetére


DigitXT
félisten

Töltő mindenképp érdekelne, nincs kedvem minden nap vinni a céghez.:R

(#2616) TomMusic válasza #07746304 (#2614) üzenetére


TomMusic
őstag

váltok elektromosról majd benzinesre

Jajj remélem csak viccből írtad, ez elég nagy visszalépés lenne. :N
Ezért sem veszek kocsit. A füstösek annyira gagyik egy elektromoshoz képest, hogy ha a világ ura lennék, azonnal betiltanám az összes füstöst (értemén, hogy apokalipszis lenne azonnal, de na...). ;]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2617) B-L-A-C-K válasza DigitXT (#2615) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem is ezért vóóót.

Írok.

(#2618) Wine válasza #07746304 (#2614) üzenetére


Wine
csendes tag

A helyi önkormányzat és ki tudja ki által nem támogatott győrbike fantázianevű közösségi biciklipark- ami ennek megfelelően drága, bonyolult, felesleges feltételeket szab, tehát szar- pl tartalmaz elektromos kerékpárokat, kiváncsi lennék, hogy az amúgyis masszívan ráfizetéses rendszerükkel mit kezdenek, na persze nekik mindegy mert uniós pénz az egész, de így is kirohad az egész, mert nem tudják normálisan üzemeltetni.

[ Szerkesztve ]

(#2619) Rohir válasza Rohir (#2541) üzenetére


Rohir
tag

Ahogy látom ezek a 400W-os keskenykerekűek elég gyengécskék és instabilak menet közben videók alapján, nem ez a márka de hasonló specs, igaz az emberek 80-90 kilóval tesztelték, én 60-65 lennék.
A kétkerekűek stabilabbnak tűnnek és a 700W-ot már elégnek mondják haladáshoz, vizsont a kanyargás nehézkesebb vele.

[ Szerkesztve ]

(#2620) pchris válasza B-L-A-C-K (#2612) üzenetére


pchris
tag

Köszi a linkeket. A fiam pont ma perecelt a kreszpályán, és olyan szerencsétlenül dőlt el a vas, hogy eltört a fékkar. A gyerek észre sem vette, csak visszapattant rá és az első kanyarig húzta a gázt. Aztán jött a meglepetés... Nem lett nagyobb baj szerencsére. Megcsináltam ideiglenesen. Meglepő, de a ciánakrilát ragasztó nagyon jól megfogta. Na persze házilagos ragasztásra életet nem bízunk, így végigfúrtam 3-as fúróval forgástengelyre merőlegesen a letört darabot, meg a fent maradt részt, és epoxival beleragasztottam egy 3-as imbuszkulcs darabot. Addig is menjen, szerintem biztonságosan, míg szerzek pótalkatrészt. Szóval ezért jött pont jókor a linked. Köszönöm!
Egyébként a kijelzőt miért is kellett cserélned? Követem a fórumot a háttérből, de nem emlékszem már a történetre.

(#2621) B-L-A-C-K válasza pchris (#2620) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nm.

Nekem beázott még szigetelés előtt, és szépen lassan tönkrement. Konkrétan csak úgy lehetett pl kikapcsolni a rollert hogy széthúztam a kijelző kábelt, illetve egyik gomb sem ment, ki kellett forrasztanom 2 plusz gombot hogy tudjak vele menni.

(#2622) #07746304


#07746304
törölt tag

Ma olvastam a magyar Kugoo Facebook csoportban, hogy nem pontosan méri a sebességet és a megtett távolságot sem.

Ellenőriztem, kimentem a Tescóba, és megnéztem, hogy van e eltérés a Kugoo által kijelzett és a GPS által mért közötti értékek téren. Volt.

(#2623) stellaz válasza Wine (#2611) üzenetére


stellaz
addikt

Az elektromos kerékpár ebben az esetben inkább a villany robogót takarja.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2624) stellaz válasza pchris (#2620) üzenetére


stellaz
addikt

Pontosan ezért írtam fentebb, hogy kéne ezekre azért az a két független fék.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2625) DigitXT válasza #07746304 (#2622) üzenetére


DigitXT
félisten

Be lehet kalibrálni a szerviz menüben: van egy kerékátmérő állítási lehetőség.
Láttam egy videót, ahol hülyegyerek azt hitte rá, hogy attól gyorsabban megy
majd a roller, mert ha átállította jó nagyra, akkor 30 km/h helyett már 50-et írt!
Az meg sem fordult a fejében, hogy ettől aztán semmivel se lesz gyorsabb.:D

(#2626) DigitXT válasza #07746304 (#2622) üzenetére


DigitXT
félisten

Amúgy ahogy a Google térképen nézegettem amerre megyek, az tényleg
7.1 km körül lehet, szóval nekem még viszonylag pontosnak néz ki. GPS
is eldobhatja a jelet, aztán kiszámolja neked légvonalban mennyi.:))
Bár itt nem valószínű, hogy erről van szó, ha még rá is rajzolta a térképre.

Esetleg ha jártál a szervizmenüben, nem lehet, hogy elállítottad? Itt a link.

(#2627) Wine válasza stellaz (#2623) üzenetére


Wine
csendes tag

Igen. Ami a rollert illeti, járdán mész elektromossal szintén gyalogos tempóban és kb akkora helyet elfoglalva, max a sebességkorlát indokolt, ami bringákra is van, a 10 km/h, meg ugye a gyalogosokon sincs sisak és felelősségbiztosításuk sincs, a nagyobb teljesítmény, kerékpárút, úttest felé haladva lehetne növelni a sebességhatárt, és a megkövetelni biztonsági eszközök meglétét. A jelenlegi értelmezések azért kuszák, mert rollernél kétféle minősítés él, a gyalogos és a bringás, és az ehhez kapcsolódó kresz vonzatok. Ez azért problémás, mert ha baleset van mondjuk elsőbbség meg nem adásból, ki a hibás, hiszen ahol mondjuk egy gyalogosnak nem lenne elsőbbsége, a kerékpárosnak igen, és természetesen az autósok sem tudják. Engem pl bicikliúton egy jobbra kanyarodni szándékozó autós, mindig elenged..

[ Szerkesztve ]

(#2628) stellaz válasza Wine (#2627) üzenetére


stellaz
addikt

Egyetértek veled, de pár dologban mégsem.

A gyalogosokon azért nincs védőfelszerelés és felelősségbiztosítás, mert nincs járművük és gyalogosan nehéz másban véletlenül komoly kárt tenni, illetve az alapjogokkal és a normál életvitellel sem igen össze egyeztethető egy efféle korlátozás. Alapvetően járdán csak gyalogos közlekedhet, illetve a gyalogost semmilyen módon nem lehet zavarni járművel.

És a kerékpárt sem lehet járdán használni, csak ha más lehetőség nincsen és akkor is a gyalogosok zavarása nélkül, max 10 km/h-val. Értsd, ha van út a járda mellett, akkor nem mehetsz a járdán, csak ha mondjuk ki van rakva az útra a kerékpárral behajtani tilos, mert így csak a járda marad kerékpár út hiányában.

Az elektromos rollereknek semmi keresnivalójuk a járdán, hiszen önálló haladásra és "korlátlanul" nagy sebességre képesek, ezért semmiképpen sem számítanak gyalogosnak, de az igazi probléma, hogy az úttestre vagy a kerékpár útra a műszaki követelmények meghatározása nélkül pedig alkalmatlanok, így a jelenlegi KRESZbe kb. beilleszthetetlenek. Tehát gyakorlatilag kimeríti a jármű fogalmát, így járdára elvileg nem lehet(ne) vinni, de mivel nem teljesíti a járművekre vonatkozó műszaki előírásokat sem (segédmotor vagy akár a kerékpár), ezért forgalomban sem vehet részt.

Innen van a káosz szerintem.

És érdemben rendeződni a helyzet akkor fog, ha lesz valami egységes szabályozás uniós szinten, hogy a gyártóknak kb. egységes műszaki követelményeknek kelljen megfelelniük, ne országonként másnak.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2629) Dr.Zoo válasza stellaz (#2628) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A német minta elég korrekt.

Szerk: mondjuk a bukósisakon gondolkodtam egy darabig, miért maradt ki vajon? :U

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2630) #07746304 válasza DigitXT (#2626) üzenetére


#07746304
törölt tag

Nem jártam a szervízmenüben ;)

(#2631) stellaz válasza Dr.Zoo (#2629) üzenetére


stellaz
addikt

Igen, ez valóban elég korrekt. Az irányjelzés problémájára azért kíváncsi vagyok, hogyan kezelik, lehet, hogy tilos vele direktben balra fordulni és át kell tolni az úton.

Jó lenne, ha itthon is minél hamarabb csinálnának valamit, mert ha nagyon elterjed és sokan megveszik a rollert, majd utána kiderül, hogy nem lehet forgalomban szabályosan használni, akkor az azért kellemetlen.

Bukó: lehet, hogy a 20-as végsebesség miatt, végül is kerékpárra sem kötelező sok európai országban sem.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2632) Dorian válasza Dr.Zoo (#2629) üzenetére


Dorian
félisten

A max 20 km/h korlátot nem értem. Bicajjal is csak akkor megyek ennyivel, ha nagyon ráérek...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2633) Tin


Tin
veterán

Nemeteknel jo a szabalyozas, es nincs baj a 20 km/h limittel sem, mert ezekkel felesleges is tobbel menni. Normalisan ki van epitve a bicikliuthalozat is, es ezert nincs akkora jelentosege a sebessegnek. A bukosisak nem kotelezo. Akartak, hogy jardan is lehessen menni max 8-al, de vegul elvetettek (helyeslem). Az iranyjelzesre eleg a kez, ahogy bringaval. A biztositas 10-20€, nem veszes. Ha viszont nem engedelyezett rollerrel maszkalsz biztositas nelkul, asszen 120€ a bunti per alkalom. En ezert is adtam el a Kugoo-t, amint bejott a szabalyozas.
Amit viszont elcsesztek, a torveny idozitese. Nem lehet legalisan rollert kapni, most mar talan van 1-2 engedelyezett tipus, de a legtobb szallitasa csak szeptember-oktober, mivel junius kozepen lepett eletbe a torveny. Etwow sem elerheto meg, pedig igertek (hozzateszem, ennyiert menjenek az anyjukba, sokkal minosegibb roller veheto, de nyilvan nyereszkedni akarnak).
Ugyhogy en ugyanugy nem latok rollert az utcan, ahogy elotte. Szerintem max jovo nyaron lesz itt valami. Osszel mar minek vegyen az ember ilyen hirtelen-atalakitott megoldasokat, ha jon a tel.

[ Szerkesztve ]

(#2634) stellaz válasza Tin (#2633) üzenetére


stellaz
addikt

Lehet, hogy siettek a szabályozással, hogy minél kevesebb olyan rollert vegyenek, amit később nem lehet majd legálisan használni. Ez most csak azzal kicseszés, aki már korábban beszerezte.

Mondjuk más kérdés, hogy Budapesten lassan semmivel nem lehet közlekedni. Nekem több tízezer letekert km után lett elegem belőle, hogy nettó életveszélyben kell nap-mint nap tekernem. Az elmúlt évtizedben alig volt érdemi infrastruktúra fejlesztés, és ami volt is, jobbára az is elcseszett, agyatlan módon került megvalósításra.

(#2635) B-L-A-C-K

Ezért írtam én, hogy erre azért kíváncsi leszek, hogyan kezelik, ez a karjelzés szerintem sem egy járható út roller esetén. Kerékpárral ha nem fogom a kormányt eltekerek bármennyit, 90 fokos kanyar, vagy a barátibb fekvő rendőr sem probléma, de rolleren az orromat sem szívesen vakarom meg :)

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2635) B-L-A-C-K válasza Tin (#2633) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"Az iranyjelzesre eleg a kez, ahogy bringaval"

Na pont ez a legbalesetveszélysebeb, ha a rollernek elengeded az egyik kormányát...

(#2636) stellaz válasza stellaz (#2634) üzenetére


stellaz
addikt

"Kerékpárral ha nem fogom a kormányt " Mármint egy kézzel sem :)

Fél kézzel szerintem még a touron is végig mennének :D

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2637) B-L-A-C-K válasza stellaz (#2636) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Fél kézzel akartam írni...

(#2638) stellaz válasza B-L-A-C-K (#2637) üzenetére


stellaz
addikt

roller esetében én is úgy gondoltam, két kézzel elengedve szerintem konkrétan egy cirkuszi akrobata se tudna menni vele, csak a különbséget akartam érzékeltetni, hogy az egyiken fél fél kézzel sem igen tudom elengedni a kormányt menet közben, míg a másokon akár kettővel is simán.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2639) B-L-A-C-K válasza stellaz (#2638) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

.

[ Szerkesztve ]

(#2640) Dr.Zoo válasza Dorian (#2632) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha kénytelen vagy járdán menni, -bicikli út hiányában- 20 km/h limittel esélyesebb két fékrendszerrel felszerelt rollerrel megállni, mint mondjuk 30km/h-ról. (vagy X, írhattam volna 67km/h is... ;] )

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2641) Dorian válasza Dr.Zoo (#2640) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, járdán én is max 15-öt engednék.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2642) Tin válasza B-L-A-C-K (#2635) üzenetére


Tin
veterán

Igen, lathatoan sosem rollerezett, aki ezt kitalalta. Baromi nehez meg fel kezzel is vezetni a kis kerek miatt. De amugy bringauton annyira sokszor nem is kell. A 20 km/h sem annyira gaz szerintem, mert ezek celeszkozok, megy az ember napi par km-t a szokasos uton, szoval annyira nem gond.

(#2643) DigitXT


DigitXT
félisten

Rendeltem egy E-TWOW hátsó kereket, jelenleg nincs raktáron, kicsit megnőtt
rá a kereslet, de jövő hétre várható: addig remélem kibírja a harapott Kugoo...:DDD

Szerk: ja és küldenek rá displayt gariban.:K

[ Szerkesztve ]

(#2644) rushty


rushty
senior tag

Markolat beszerzésére kérek ötletet.

Revolut meghívó pü-ben

(#2645) Tin válasza DigitXT (#2643) üzenetére


Tin
veterán

Jol ertem, hogy minden mukodik a rolleren, tehat sosem all le, vagy megy el a fek, vag barmi, egyszeruen neha eltunik a kijelzorol minden? De attol meg tovabb mukodik, ha tartod a gazt, megy, ha fekezel, fekezik? Csak mintha mondjuk lehuztad volna a kijelzo kabelet?

(#2646) B-L-A-C-K válasza rushty (#2644) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Bicikli bolt.

(#2647) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Tegnap 10 percig gondolkodtam, mikor rendelhettem fékkart.

Aztán rájöttem, hogy nem rendeltem fékkart, de vezérlőt igen.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2648) TomMusic


TomMusic
őstag

Gearbest-en van egy olyan gomb rendelés&fizetés után, hogy "Dispatch Faster" amitől elvileg megsürgetik az összecsomagolást. Ezt érdemes megnyomni? (Lengyel raktár)

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2649) rushty válasza TomMusic (#2648) üzenetére


rushty
senior tag

Dísznek van. Ez alapján nem fognak prioritást állítani a userek (rendelés) között.

Revolut meghívó pü-ben

(#2650) TomMusic válasza rushty (#2649) üzenetére


TomMusic
őstag

Most abban reménykedem, hogy nem az van, hogy kínából rendelik magukhoz, aztán küldik tovább nekem.. Bár több tucat vélemény azt írja hogy pár nap alatt megérkezett.
Tegnap délben rendeltem, és még a "Paid" státuszban van. Vagy csak én vagyok ilyen türelmetlen? :D
Szállítási időnek ezt írja a terméknél:
Estimated Shipping Time: 2-5 business days
Na közben rájöttem, hogy onnan gondolom kb. 2-3 nap alatt ideér, szóval "ráérnek" szüttyögni vele 2-3 napot. Szóval még az is lehet hogy leghamarabb hétfőn adják fel.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.