Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Fishor válasza stellaz (#1945) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Erről a sarokba állítási módról egy képet szívesen fogadnék. Én a boltban sehogy nem tudtam letámasztani, akkor meg a buszon sem fogom tudni. Nyitómechanizmus meg továbbra is a saját eddig a legjobb számomra. Van egy hüvely, hátrahúzom, kinyílik és a hüvely visszaugrik a helyére rugó ellenében. Simán a lépcsőn lefelé menve pár mp alatt futtába is ki lehet nyitni, és össze lehet zárni. Még kinyitni ki is tudom így a town 5 öt is (bár nyűgösebb, mert ellen kell tartani míg a kart nem kézre állóan megnyomom, de összehajtani nyűgösebb, mert teljesen össze kell nyomni, hogy beakadjon a helyére. Nyilván aki megszokta és nincs viszonyítási alapja, annak jó az oxelo, pláne aki nem hordja magával buszon.

Üdv: Fishor

(#1952) stellaz válasza Fishor (#1951) üzenetére


stellaz
addikt

Én így rakom buszra is, bárhová.

A nyitás zárás esetén milyen karra gondolsz? Lábbal rálépek és már záródik is, nyitni meg csak felhúzód az a reteszt és nyitáskor már magától rögzül az egész. Van itthon másik két roller kétféle nyitási mechanizmussal, ez magasan a leggyorsabb és legstabilabb is egyben. Ha te az Aldis roller nyitó mechanizmusára gondolsz, akkor azt ismerem, van otthon. Az nyeklik nyaklik, fékezéskor centiket mozdul előre a kormány és csukáshoz, nyitáshoz kézbe kell venni. A puha alumínium pedig folyamatosan nyíródik és egyre lötyögősebb lesz.

Lehet, hogy az enyém amúgy town 9, csak még hátsó teló nélkül.

A távtartónak mi köze a teleszkóphoz? Nem kételkedek, csak nem értem, mert a villa saru távolságát ez elvileg semmilyen módon nem kéne, hogy befolyásolja. Említetted, hogy használtan vetted. Nem lehet, hogy nem gyárival megegyező kerék van benne? Ebben ugyanis szélesebb van az átlagos roller kerekeknél.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#1953) Fishor válasza stellaz (#1952) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Köszi a képet. Igen, régi aldis rollerem van, és igazad van, hogy ha kopik, meg amúgy is lötyögősebb. Ami a képen van az az EF nyitómechanizmusos roller. Aldist legfőképp az önálló felállíthatósága miatt nem cserélem le. Új széles fajta kereket vettem a régi rollerhez, és kellett hátra két oldalra a távtartó. A boltban néztem akkor még, ahol az alu vázban van simán a kerék (nem telós gépek pl town 5), ott kell a távtartó, ahol telós, és így két lemez közé megy a kerék (town 7) ott nincs.

Üdv: Fishor

(#1954) stellaz válasza Fishor (#1953) üzenetére


stellaz
addikt

Értem. Ehhez tuti nem kell távtartó sem előre, sem hátra. Akkor lehet variáltak azóta rajta, vagy nem tudom.

De egyébként a kormány csapágy, a markolat, a kormány állíthatóság is mind minőségi és jól kitalált dolgok az én rolleremen. Semmi nem tört le, vagy fáradt el rajta több száz km után sem, pedig adok neki rendesen. Az aldison egyből kormány csapágyat kellett cseréltetni, mert egy ócska szemét volt a gyári és a nyak szélesebb volt, ezért ki kellett hézagolni. Ezen meg teljesen rendben van ez is.

Plusz egy pici lakattal ki is köthető, ami azért elég praktikus tud lenni.

Félre ne érts, nem a decathlon promótere akarok én lenni, de tényleg elégedett vagyok ezzel a konkrét termékkel és a kapcsolódó szolgáltatásokkal (főként alkatrész, garancia).

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#1955) gergo7311 válasza stellaz (#1945) üzenetére


gergo7311
csendes tag

Én a Toldysport CityPro -ba vettem Oxelo-s csavarkészletet, stb. láss csodát jó bele, sőt az Auchan-os Cups rollerekbe is mind passzentos az Oxello csavarkészlet, csapágy, stb stb. Ebből is látszik, hogy az összes egy kaptafára készül.

Gergő-Budapest

(#1956) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mennyit dolgozik még egy jó aszfalton is a teló a rolleren. Milyen lehet már a magyar átlag " úton" (azaz makadámon)? :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1957) Hyperion válasza zoltanz (#1956) üzenetére


Hyperion
senior tag

Na az ilyen rollereket kell kitiltani a járdáról, bicikliútról...
Bele se merek gondolni ha egy ilyen telibe talál egy gyereket.

Remélem hogy, ha egyszer lesz szabályozás, teljesítmény szinthez kötik majd a működésüket.
Legtöbbször még az M365-öt is soknak érzem a gyalogosok között.

(#1958) Alwares válasza Hyperion (#1957) üzenetére


Alwares
aktív tag

Ezek igazából már sokkal durvábbak mint egy komoly robogó, abszolút semmi helyük a járdán, de még a bicikli utakon is cinkes.

(#1959) Hyperion válasza Alwares (#1958) üzenetére


Hyperion
senior tag

Én is így gondolom... :K

(#1960) djadji válasza B-L-A-C-K (#1948) üzenetére


djadji
senior tag

Mégsem az zörög. Pedig pont olyan hangja van mint a videón.
Az új kerék belsejében van valami ami pont így zörög.. egy alátét lehet? Nem tudom.
De fülre a két csapágy között van valami.. ragasztót nem merek belülre nyomni azért... szóval marad a csörgés-zörgés továbbra is, de legalább kényelmes a gumi... Egy fene!

Más: Azt viszont észrevettem, hogy alig 3-4 km rollerezés után a fújható roller kerék meleg. Jobban mint az első (tömör). Nem forró, de meleg. Jobban felveszi az aszfalt melegét? Vagy mert jobban tapad? Furcsa..

[ Szerkesztve ]

http://djadji.fw.hu

(#1961) stellaz válasza djadji (#1960) üzenetére


stellaz
addikt

Guminyomás rendben van? Mennyit fújsz bele? M365-nél 3.5 bar volt az ajánlott.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#1962) dothetwist válasza Hyperion (#1959) üzenetére


dothetwist
csendes tag

Jogos, de perpill nem érdekel senkit sem. Egészen addig ameddig kultúráltan közlekedsz vele. Viszont felmegy mindenhol, átmegy mindenen, és ennek ellenére nem annyira high profile mint egy Nitro scooter és láncos társai. Az agymotor miatt meg nem is annyira víz érzékeny.
Egyébként van egy eladóm belőle itt :DD

(#1963) Tin


Tin
veterán

hát, asszem beszippantottam a kugoo-val :D

lényeg, hogy engedélyezték az e-rollert most hétvégétől a németeknél, de az a szívás, hogy csak azokat a típusokat, amik rendelkeznek típusengedéllyel. ezt a gyártóknak kell megkérnie, és bár a kugoo s1 "elvileg" megfelel ennek, kétlem, hogy a kínai gyártó megkérné. enélkül viszont nem köthető biztosítás rá, és ha elkap a rendőr, csúnya büntire lehet számítani (70€). és itt ez sajna nem olyan, hogy "áá, úgyse érdekli őket".

most azon gondolkozom, hogy holnap megyek haza, lehet, hogy haza kéne vinnem. mennyiért lehet eladni ezeket? 1 hónapos, hibátlan, épp 1 hete lett kész a teljes szigetelése, és van benne alig több, mint 150 km. most kezdtem volna el rendesen használni... szóval, van ötlet h mennyiért eladható, és hogy van-e ezeknek használtpiaca?

(#1964) B-L-A-C-K válasza Tin (#1963) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért nem írsz nekik, hogy nem e tudnak rá kérni?

[ Szerkesztve ]

(#1965) Tin válasza B-L-A-C-K (#1964) üzenetére


Tin
veterán

írtam, de ezek kínaiak. szerinted majd a "gyártó" vagy a "forgalmazó" bemegy a német hivatalba és megkéri rá a típusengedélyt? kétlem.... elvileg a Xiaomi mi365-re se lesz, majd lesz belőle egy verzió később, ami német piacos. meg ha még lenne is engedély, mikor? augusztus közepétől? ez a bajom....

hallod, szombat óta legális asszem, az itteni media markt árul két legális iconbit típust, mindkettőt szeptember 1-jei szállítással... :D

szóval, elhadható-e így, használtan, és ha igen, mennyiért?

(#1966) EgySrac


EgySrac
tag

Xiaomi M365ben úgy tudom van sebesség limit. Hackelessel megoldhato a feloldása? :D (úgy tudom 30 a plafon így)

(#1967) EgySrac


EgySrac
tag

Xiaomi M365 Pro-t honnan lenne érdemes rendelni, ahonnan nem kell rá várni 40-50 napot? Valamint az ilyen oldalról rendelt rollerre ugfyanúgy érvénbyes itthon a garancia? (Persze, ha egyáltalán adnak rá gyári garit...)

(#1968) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Kicsit odanyomtam a Kugoonak.

(#1969) EgySrac válasza B-L-A-C-K (#1968) üzenetére


EgySrac
tag

Csak szabályosan :D M365 is megy ennyit unlockolva?

(#1970) B-L-A-C-K válasza EgySrac (#1969) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem, de ez se, mert lejtőn megy ennyit....:) Kugoo 29 max, M365 tudtommal 33 körül fel lehet húzni, de nem lesz hosszútávú élete úgy, 30-ig viszont igen.

(#1971) Tin válasza EgySrac (#1969) üzenetére


Tin
veterán

Ez csak lejtőn ennyi. Nekem 2-esben ment 34-et melóba menet de az már durva.
Nagyobb lejtőn simán megy 40-et szerintem de egy rossz mozdulat és szevasz😉😀

(#1972) B-L-A-C-K válasza Tin (#1971) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én nem érzem amúgy ezzel olyan könnyen el lehetne esni, jó persze félre rántod a kormányt oké, de ilyen alaponf egy biciklivel is.

(#1973) Tin válasza B-L-A-C-K (#1972) üzenetére


Tin
veterán

Kátyú. Kiugranak eléd. Megcsúszik a hátsó kerék.

Full sebességgel is durva a féktáv, hát még lejtőn.

Na majd ha jön az új játékszered, megtanulsz félni 😉😀

Ettől függetlenül baromira sajnálom,hogy el kell adnom mert nagyon megszerettem.

(#1974) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Új cikk, a rollerekről. [link]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1975) Csabee. válasza Tin (#1965) üzenetére


Csabee.
nagyúr

60at adok érte 😃

Üdv: Csabee.

(#1976) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Volt alkalmam kipróbálni egy egyedi Futurer E-TWOW Booster V-t, eredetileg 500W-os, első kerék meghajtású, ebbe beleraktam hátra is egy eredeti motort. Még csak prototípus, de elvileg árulni is fogják. Kugoo-val összehasonlítottam, összedobtam egy gyors kis videót: link

(#1977) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#1976) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja és egy kis apróság, 750 000Ft lesz... :U

(#1978) negroo válasza B-L-A-C-K (#1976) üzenetére


negroo
aktív tag

SZia . Én hiányolom azt, hogy 55kg milyen gyorsan megy fel a kugóval és a turbós rollerral. És te is ugyan ezt le kellet volna mérni. Sőt a sima mezei wtow rollert is be kellet volna teni, hogy mennyire érdemes a plusz 2 motor mennyire jobb a mezeinél? Ha lehetne egy ilyen teszt jó lene köszönöm

(#1979) B-L-A-C-K válasza negroo (#1978) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"Én hiányolom azt, hogy 55kg milyen gyorsan megy fel a kugóval és a turbós rollerral."

Ha végig nézted a videót, akkor láthatod hogy emelkedőn, és sima úton is cseréltünk, azza oda vissza kipróbáltuk.

(#1980) negroo válasza B-L-A-C-K (#1979) üzenetére


negroo
aktív tag

Azt láttam, de idő egység nincs fel tüntetve. :)

(#1981) B-L-A-C-K válasza negroo (#1980) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De látod a lényeget, 15 perc alatt dobtam össze, nem volt kedvem vele többet foglalkozni.

(#1982) negroo válasza B-L-A-C-K (#1981) üzenetére


negroo
aktív tag

Akkor a kedves érdeklődök igy jártak. :) Ez alapján sem jó teszt, mert a etwow is 2 motoros verziós és nincs egy súly csoportban, Ha csak a mezei etwow lenne akkor már valamit lehetne tudni melyik jobb és éri meg az árát. :)

(#1983) B-L-A-C-K válasza negroo (#1982) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sajnálom ha nem tetszik, de legalább van aki vette a fáradtságot és csinált egy ilyen szar minitesztet is, az hogy meg nem értékeled nincs vele semmi baj, de hogy fél napja már ezt szajkózód elég nonszensz. De ott a lehetőség, hajrá csinálj jobbat. ;)

(#1984) kadarbalint


kadarbalint
újonc

Sziasztok Rolleresek! 5 éves kisfiamnak szeretném megvenni ezt a rollert: [link]
Viszont egy kicsit tartok a 3 kerekű mivoltjától. Vettetek már ilyen rollert a gyereknek, nem veszi el az élményt a harmadik kerék? Én bizonságosabbnak találom.

(#1985) Hyperion válasza kadarbalint (#1984) üzenetére


Hyperion
senior tag

Helló!

5 évesnek, szerintem már kis méretű két kerekű roller kellene.
A fiam 7 évesen kapta a felnőtt, de leereszthető kormányú rollerét.

Imádja...

(#1986) D4M13N válasza kadarbalint (#1984) üzenetére


D4M13N
aktív tag

A héztvégén egy ennél kicsit olcsóbbnak ható rollerral ment egy kissrác. Biztonságosabbnak tűnt, ahogy ment vele. Szerintem érdemes lenne egy boltba elmenni a kisfiaddal és esetleg kipróbálni egyet ott a helyszínen. Decathlonban van pár, ha van a közelben. Az első dupla kerék miatt nehezebben fordul ki a keze alól.

(#1987) berobi78 válasza kadarbalint (#1984) üzenetére


berobi78
tag

Öt évesnek, szerintem már kétkerekűt vegyél. Persze ez függ a gyerektől is. Decathlonban próbáljátok ki őket. Nekem 4 éves a fiam, és simán megy kétkerekűvel.

(#1988) stellaz válasza kadarbalint (#1984) üzenetére


stellaz
addikt

5 évesen már simán mehet a 2 kerekűvel. Az enyém is úgy nyomja, korábban is csak a magassága volt a korlátozó tényező.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#1989) djadji válasza Tin (#1965) üzenetére


djadji
senior tag

Figyu! Én nem értek hozzá, de az LPGt is tipusengedélyes cégek szerelik be. Ha nincs tipusengedély akkor is beszerelik csak kell utána műszakiztatni.
Vagyis sztem ha nincs tipusengedély, akkor attól még egyedileg lehet intézni,.ha megfelel a feltételeknek. Sztem ezt érdemes megkérdezni valami hozzáértő hatósági személytől. Jobb lenne mint eladni a fain cuccot bagóért..

http://djadji.fw.hu

(#1990) Tin válasza djadji (#1989) üzenetére


Tin
veterán

köszi, de igazából ennyit nem akartam tökölni vele. inkább egyszerűen eladtam, és majd ha lesz engedélyezett típus, veszek olyat. amúgy is csak átmenetileg akartam nyáron használni, amíg nem dől el, hogy hol fogok véglegesen lakni. mert lehet, hogy onnan értelme sem lesz rollerezni. de azért köszi a tippet!

(egyébként mivel képes 20km/h felett is menni, nem hiszem, hogy engedélyeznék. ennek meg nem flashelhető a firmware-je. jelen pillanatban itt németországban az a helyzet állt elő, hogy nem létezik engedélyezett típus, amik engedélyezettek lesznek majd, azok szeptember 1-től elérhetőek, ami egy vicc. túl későn fogadták el a törvényt.)

(#1991) djadji válasza Tin (#1990) üzenetére


djadji
senior tag

Azért örülök hogy máshol se okosabbak akik intézik az ilyesmit.

MÁS: valaki rakott már féket (tárcsa, dob, akármi...), fék nélküli rollerra? Nekem Kugoom van, de minden megoldás érdekel.

http://djadji.fw.hu

(#1992) Dorian


Dorian
félisten

Nnna. Megkaptam a visszajelzést, hogy a roller feladásra került (elvileg Lengyelo-i raktárból). Mi a tapasztalat, mennyi idő alatt érkezik meg?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1993) Dorian válasza Dorian (#1992) üzenetére


Dorian
félisten

Most kaptam sms-t, h 2-5 napon belül kézbesítik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1994) B-L-A-C-K válasza Dorian (#1992) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pár nap.

(#1995) Dr.Zoo válasza Dorian (#1993) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Max 3 nap.
A futár cég egy vicc, akkor csörgettek, amikor a kapuban álltak.
Emailben azt írták, hogy kézbesítés előtt órákkal keresnek telefonon.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1996) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Sziasztok!
Nem tudjátok, hogy a Ninebot ES2 rollerbe passzol a többi roller (pl. Kugoo vagy eTwow) töltő kábele? Eladtam a rollert, de a töltő kábelt elfelejtettem odaadni, most a lakcímét próbálom elkérni,hogy elküldjem neki.:D

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#1997) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Xiaomi M365 -ön motor tömítést végzett valaki FBS ragasztóval? Lent van a kerék, és a forgórészről a 6 csavar, de még nem tudtam megbontani. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1998) Tin


Tin
veterán

mivel eladtam a kugoo s1-et még azelőtt, hogy berakhattam volna a f3rdzs0 kolléga által javasolt e-twow rendes hátsó kereket, sose derült ki, hogy tényleg javult-e a menetkomfort.

viszont felkerült ez a videó 1 hete

ég és föld a különbség. végigment a srác is a szokásos szívásokon a kínai felfújható kerekekkel, rossz mérettel, szar tengellyel, míg végül ő is az e-twow gumi hátsó kereket rakta be. a videó végén gyönyörűen látszik a különbség. pontosan az szűnt meg (apró rezgés, hang), ami vacak volt eddig a kugoo-ban, és gyönyörűen megy a gumi hátsó kerékkel. persze igen, minimálisan biztosan csökken a hatótáv meg a végsebesség, de a menetkomfort meg tízszeresére nő.

(#1999) D4M13N válasza Tin (#1998) üzenetére


D4M13N
aktív tag

Hmm. Ezen filóztam, hogy milyen jó lenne valami rendes tömör gumival. Nem zavar még a kugoo hangja, de sokszor kirázza belőlem a lelket. Itt Győrben sok a macskakő amerre megyek. Ott eléggé rossz.

(#2000) madrac válasza Tin (#1998) üzenetére


madrac
őstag

A Kugoo S1 Pro-t pedig már eleve lukacsos kerekekkel szállítják elől - hátul. Mondjuk ennek anyaga ismeretlen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.