Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) B-L-A-C-K válasza Csabee. (#2249) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Olvasd el azt a hozzászólást is amire annál válaszoltam.

(#2252) f3rdzs0 válasza B-L-A-C-K (#2248) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

geekbuyingon elérhetőnek írják. vagy rákérdeztél live chaten?

speaking of geekbuying. feltűnt egy felfújható kerék náluk. kb fele annyi mint a sima hátsókerék és ebben elméletileg ugye kettő szett van. csak kínából jön szóval idő mire ideér, de ha valaki ki akarja próbálni, szívesen olvasnánk többen is beszámolót róla :D

f3rdzs0

(#2253) B-L-A-C-K válasza f3rdzs0 (#2252) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem elérhető ha kiválasztod mit akarsz venni "Pre-order" jelenik meg, azaz várólistás. De már lényegtelen, nem veszek, mert ha lenne is jövőhéten se lenne nálam már, addigra meg megcsinálom a régit.

(#2254) Dr.Zoo válasza f3rdzs0 (#2252) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem látok hozzá tengelyt.
A gyári hátsó kerékből ki kell préselni szvsz, ha azzal akarod használni az új kereket.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2255) #07746304


#07746304
törölt tag

(#2256) B-L-A-C-K válasza #07746304 (#2255) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sajnálom a lányt, viszont ezt sose értem ha 2 ember meghalt eddig elektromos roller miatt miért nagy szám. Gördeszkával, biciklivel naponta halnak meg balesetben, az nem kap visszhangot, de az elektromos roller egyből.

(#2257) f3rdzs0 válasza #07746304 (#2255) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

mondjuk angliában teljesen illegálisak a rollerek. ott sincs a szabályozás erre felkészítve. pedig ott igazán szükség van rá. a belváros teljesen járhatatlan londonban

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#2258) BITBOYS válasza B-L-A-C-K (#2256) üzenetére


BITBOYS
addikt

Mostanában ezt démonizálják, ez a trendi..mint régebben a drónok. Valamiért sok emberből indulatot vált ki ha ezzel kapcsolatos cikkeket látnak, olvasnak.
Sajnálom a lányt, nem kellett volna így végződnie az útjának, de balesetek mindig is történni fognak.
Sajnos az is tény, hogy ennek rovására ismét bevertek egy szöget az elektromos roller koporsójába.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2259) Tin válasza #07746304 (#2255) üzenetére


Tin
veterán

egyszerűen nem szabadna engedélyezni a rollerbérlést. a balesetek nagy részét nem a rollertulajdonosok okozzák, akik nap mint nap ugyanazon a távon mennek, ismerik a területet, fontos nekik a roller mert invesztáltak bele, és nem akarnak büntetést sem kapni ezért.
a gondot a turisták, poénból bérlők okozzák, akik eszetlenül közlekednek. ezeket kellene tiltani, nem az állandó használókat.

(#2260) #07746304 válasza Tin (#2259) üzenetére


#07746304
törölt tag

+1

(#2261) #07746304


#07746304
törölt tag

Ezt elhagytam, valahol lehet pótolni?

Amúgy kb el is fogom adni, nekem ez a rollerezés annyira nem jött be. Kétszer buktam a Kugoo S1 Pro val

(#2262) DigitXT válasza #07746304 (#2261) üzenetére


DigitXT
félisten

Öt napon belül sikerült kétszer elfirkálni, azt hogy?:F Helyileg merre?
Gondolom elég hozzá egy komolyabb úthiba, de azért nem túl biztató.

(#2263) #07746304 válasza DigitXT (#2262) üzenetére


#07746304
törölt tag

Berettyóújfalu és Hajdúszoboszló. 15-tel szerencsére... Sisakban.

(#2264) Dr.Zoo válasza #07746304 (#2263) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ennyire silány az út? :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2265) #07746304 válasza Dr.Zoo (#2264) üzenetére


#07746304
törölt tag

Meg erős a karon lévő fék :)

(#2266) #07746304 válasza #07746304 (#2261) üzenetére


#07746304
törölt tag

Írtam nekik levelet, hogy küldjenek már egyet, kifizetem. Aztán lehet mégsem adom el...

(#2267) Dr.Zoo válasza #07746304 (#2265) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Próbálj meg maxi 2-es fokozaton menni, úgy azért vacakabb úton is meg lehet állni... :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2268) Dorian válasza Dr.Zoo (#2267) üzenetére


Dorian
félisten

Írta, h 15-tel ment. Ehhez sztem vmi iszonyat bénázás szükséges.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2269) f3rdzs0 válasza Dorian (#2268) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

valamennyi igen. viszont ha lassan mész akkor könnyebben elesel egy egy kátyúban mintha gyorsan áthaladsz rajta és hagyod hogy a rugók elnyeljék (nem feltétlen kényelmes de legalább nem esel el)
én is estem már olyan helyen ahol mindig simán átgurul a padkán a roller, de mikor lassan mentem kifordította a kezemből

kell egy kis idő mire az ember azért bátrabb a rolleren szerintem. plusz úton menni sokkal rizikósabb. ott nagyon durva kátyúk szoktak lenni, míg járdán csak egy kettő

ehhez jön az is, hogy nagyon kell figyelni. pl a facebookon sok ember mániája az hogy miért nem integetnek egymásnak a rolleresek. én speciel azért nem mert általában az életemet féltem a kátyúktól és arra koncentrálok, nem arra hogy még dudálgassak nekik hogy ugyanúgy közlekednek mint én :D

f3rdzs0

(#2270) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Mi szép lett a te...:)

Ha valakit érdekel a teljes folyamat kicsit részletesebben csatlakozzon a Kuggo facebook csoporthoz, és ott elolvashatja.

(#2271) Dorian válasza f3rdzs0 (#2269) üzenetére


Dorian
félisten

Én saját útvonalamon azt tapasztaltam, hogy járdán sokkal szarabb menni. Út esetleg zötykölődős, a járda meg sima, de a járdán a keresztbe felgyűrődő dilatációk a legveszélyesebbek. Rollernél az alap, hogy folyamatosan nézed magad előtt az utat, h időben ki tudj kerülni, fékezni tudj.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2272) #07746304


#07746304
törölt tag

(#2273) stellaz válasza #07746304 (#2265) üzenetére


stellaz
addikt

Érdemes a fékezést külön is gyakorolni, mármint a vészfékezést. Én sokat megyek sima rollerrel, de a villanyossal első nap én is csak Eco módban mentem.

Amúgy min estél el? Ott teljesen jónak tűnik a járda.
Érdemes kicsit hajlított gombbal és hátra terhelve rolizni, úgy még a komolyabb úthibákon, kisebb padkán is simán fel lehet menni vele, ha kicsit megemeled az elejét.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2274) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Tud valaki valami jó elektromos roller bérlést Budapesten?
Lehet vennék egyet munkába járósnak, csak nem vagyok benne biztos hogy megérné.
1 napra kéne, hogy levonjam a konzekvenciát :U Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2275) DigitXT


DigitXT
félisten

Ma jól felbaszott a Lime. Kivételesen NEM volt kergetőzés a rollerrel a térképen,
tényleg ott volt, ahol jelezte (ez eddig pozitív!). Feloldottam, felpattantam, nem is
csörgött-zörgött (ez is pozitív), ment rendesen pikk-pakk odaértem. Ahova ugyan
gyalog se lett volna nagyon sok idő, de a móka kedvéért gurultam, 1 villamosjegy
áráért.
Erre jött a feketeleves: lezárom, fotó, köszöni. Majd jön az e-mail, hogy a
400 Ft-os útra jön még 250 Ft bírság(!) tiltott helyen parkolásért. WTF? Nézem a
térképet: abszolút szabályosan állok, a tiltott zóna (mert valóban van a közelben)
vagy 50 méterre a HÉV túloldalán. Ja, hogy nem pontos a GPS? Büntessünk.:(((

Eszem-faszom megáll! Teljesen elrontotta a "bulit". Visszafelé is gurultam volna,
de persze van annyira népszerű (s olyan kevés van belőle a pesti oldalon!), hogy
már rég elvitték. De a bírság miatt nem is baj, jó szájízzel nem béreltem volna ki.

Pedig még a múlt héten gondoltam megmutatom Barátnőmnek, milyen jó móka,
pont van két roller a téren útba is esik... és akkor jön körbe karikába mászkálás,
hogy mégis hol a faxomban van? Végül feladtam a keresést: állítólag azért kell a
fotót készíteni, hogy a következő felhasználó könnyebben megtalálja. Hát én ezt
a fotót soha nem láttam egyik felvehető rollernél sem, és az, hogy mászkálnak a
térképen frissítésenként, tényleg röhej! Nem mindegy, hogy a Soroksári út egyik,
vagy a másik oldalán keressem: ilyen fos GPS-szel csoda, hogy még működnek.
Gyakorlatilag akkor van jó esély fogni egy Lime-ot, ha véletlenül pont meglátod.:DDD

(#2276) f3rdzs0 válasza #07746304 (#2272) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

ez engem is érdekelne, hogy így itt mi történt? nem lehet hogy a zsák akadt be valamibe ami a kormányon van? azért ott az út elég sima volt. vagy csak a fék rántott be?
szerk.: ahogy látom a hátsókerék is pont akkor ment át a kis füves részen, nem lehet hogy a hátsó rugó vagy a kerék nincs becsavarozva jól?

(#2274) TomMusic: Lime esetleg? egész napra egy csöppet drága, de kipróbálni talán jó (bár szerintem az meg egy prémiumabb roller szóval nem feltétlen azt az élményt kapod amit mondjuk egy 100ezres roller adna

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#2277) Dorian válasza stellaz (#2273) üzenetére


Dorian
félisten

Mindenki más. Én soha életemben nem álltam rolleren, de 20 perc után max sebességgel toltam.
Nagy sebességnél nem-tökéletes út mellett segget hátra kell tolni, h fékezésnél se tanulj meg repülni, úthiba esetén ha nincs idő már lassan fékezni akkor inkáb megemelni az elejét és ugratni. De gyakran csak nincs kedvem annyira lelassulni azért ugratok.
Igazából inkább a rollert féltem, h kevésbé bírja ezeket, mint én :DDD

Nem lehet, h kanyarodáskor megcsúszott egy fűcsomón?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2278) Dr.Zoo válasza #07746304 (#2272) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

3x néztem vissza a videót, azon a kis repedésen keresztbe csúsztatott ki a hátsó kerék.
Ha veszel fújható hátsó kereket, nem lesz ilyen.
Addig én nem adnám el...

Én ezt vettem. [link]

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2279) TomMusic válasza f3rdzs0 (#2276) üzenetére


TomMusic
őstag

Ja, 100 - 150-nél többet nem adnék érte. Főleg hogy tavaly a Xiaomi rollert 90-ért lehetett még megvenni, most meg 130 (bár lehet az a kisebbik teljesítményű volt).

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2280) B-L-A-C-K válasza #07746304 (#2272) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt nem értem hogy hoztad össze, nem fogtad mind2 kézzel a kormányt? Mert mentél és csak úgy eldőltél. Én az utóbbi hónapokban nagyon sokat rollereztem, de nagyon biztonságosnak találom persze be kell tartani hogy a kormányt két kézzel kell fogni.

Dr.Zoo: Nem jóóó a linkkk more.

[ Szerkesztve ]

(#2281) DigitXT válasza Dorian (#2277) üzenetére


DigitXT
félisten

Én miután elsőre fölpattantam a Lime-ra, a bicikliúton már végsebességen toltam. Nagy élmény volt. Persze sokat motoroztam már, szóval fékkészenlét reflexből.:D Abszolút nem éreztem idegennek, és szerencsére kátyúkat sem fogtam. Inkább az volt necces, hogy fogalmam sem volt, hogy miután véget ért a bicikliút, lesz-e járda arrafelé, amerre mentem... De nem voltam szívbajos! Olyan dugó volt, hogy az úton is simán tudtam menni, senki le se sz.rt még én toltam le a töketlenkedő motorost, a piros lámpánál, hogy menjünk előre. Megnéztem a linkelt videót, és abszolút nem értem, hogy min feküdt el a kolléga: megdöntötte és belefékezett? Vagy hogy?:F Szerk: konkrétan kátyút/puklit se látni, sima az a járda, nem?:R

Pont ma beszélgettem kollégámmal, neki Xiaomi-ja van (egyszer próbáltam jó rég), vmi 2200 km-t rakott már bele, és szeret azzal munkába járni. Kugoo lenne nekem a kiszemelt, de lehet, hogy hiányozna róla a fékkar... Ez nem moddolható amúgy? Már csak azért is, mert ha tömlős gumi rakható rá, akkor talán egy tárcsafék is.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#2282) B-L-A-C-K válasza DigitXT (#2281) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem fog hiányozni, mivel a motorféknek ugyan az a szerepe, úgy kell elképzelni mintha lenne rajta fék elől is, csak nem úgy fog mint egy tárcsa, de én csak azt használom, időben kell fékezni, és kész, de ráérzel úgyis 1 hét alatt.

(#2283) Dr.Zoo válasza B-L-A-C-K (#2280) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Most tessék megnézni, báttya'.

Egyébként ezt írtam az értékelésben, de hozzáteszem azóta sem csináltattam új tengelyt.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2284) B-L-A-C-K válasza Dr.Zoo (#2283) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja hogy ez. Szerintem meg az E-twow kereke megéri azt a 15 ezret, kb örök élet míg meglesz a rollered (8ekm-t tud), és tömör, és nagyon kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#2285) Dr.Zoo válasza B-L-A-C-K (#2284) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Low budget.
Kis pénz kis foci, nekem ez is tökéletes 6400ft ért.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2286) #07746304 válasza f3rdzs0 (#2276) üzenetére


#07746304
törölt tag

Egyszerűen a kormányon lévő féket használtam. Az meg olyan erősen befogta, hogy megelőztem a rollert :)

(#2287) #07746304


#07746304
törölt tag

Átmeneti megoldás

(#2288) gergo7311 válasza #07746304 (#2272) üzenetére


gergo7311
csendes tag

Komoly:( Az ilyen kis kerekű rolikhoz jó utak is kellenének.

Gergő-Budapest

(#2289) f3rdzs0 válasza #07746304 (#2287) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

akartam en is mondani valami ilyen átmeneti megoldást :)

a féket meg nagyon szokni kell. nekem a legnagyobb bajom az hogy azt is úgy adagolja mint a gázt hogy van egy kis idő míg kicsit fog majd exponenciálisan egyre jobban befogja nagyon durván.

mondjuk szvsz ott a fű is közre játszott, és nem látom okát fékezésnek. de ebből tanul az ember :)

én szerintem már jól tudom használni plusz lábbal is sokszor fekezek a hátsó sarvedo helyett (mert pl ma reggel elem lépett egy nő, és lábbal el tudtam lokni magam másik irányba, és nem lett baj)

én is tudom ajánlani az etwow kereket. nagyon vissza vesz a hatótávból de kényelmes. nekem akartak egy gumi kereket adni ami olyan mint a kugoo. az szerintem tökéletes kompromisszum. nem nagyon néztem meg mondjuk. ha ugyanolyan PU mint a sima kugoo akkor nagyon at akartak engem verni a palankon :D

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#2290) #07746304 válasza gergo7311 (#2288) üzenetére


#07746304
törölt tag

Hajdúszoboszlón térköves kerékpárutak vannak sok helyen... na ott aztán mintha az embert felráznák :D

(#2289) f3rdzs0: Hallottam, hogy csilingelt valami, de azt hittem csak átmentem valamin, ekkor már túl voltam az esésen. De ez milyen már, hogy csak úgy kirázódik ? :)

Az X365 ellen pont az szólt, hogy ez egyrészt tömör kerekes másrészt lyukacsos. Amúgy nem adom el. 15-nél meg többel nem megyek vele, az is bőven jó.

(#2291) #07746304


#07746304
törölt tag

Még egy kérdés. Nézegetem a Kugoo alkatrészeket, de nem látok akkumulátort. Milyen Li-ion van pontosan? A Xiaomiban 365 van, csak mert mint minden akkumulátornak, ennek is eljön az ideje amikor cserélni kell...

(#2292) front3r


front3r
őstag

Ma én is elestem a Booster-rel, bringa úton az ázott faleveles részen csúszott meg a roller. Szerencsére nem tört el semmi(a rollert meg főleg nem érte kár), de zúzódás lett a karomon, eléggé nehézkesen tudom mozgatni a kezem, de a vizsgálat nem mutatott ki semmi problémát.
Most megtanultam hogy milyen 25-el esni, szerencsére fűre estem.
Pedig eddig is vezettem esőben, minden gond nélkül, de óvakodni kell a salakos, füves, felázott részektől, mert az rosszabb mindennél.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2293) Dr.Zoo válasza #07746304 (#2291) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Utángyártott akkumulátort tudsz venni, most 102 dodó.
De nem javaslom. A cellák minősége nem a legjobb, én speciel át fogom cellázni a saját pakkom.

Már 22 darab megvan, a 30-ból.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2294) Tin


Tin
veterán

Kugoo prémium max hatótáv akku (nagyon bika)

drága, de befér, és a világból kimész vele.

részemről is +1 az etwow hátsó kerékre. bár nem tudtam használni, mert elment a roller mielőtt felszereltem, de elég jónak tűnt. és rendes gumi. nincs értelme szórakozni az utángyártott szarokkal, az ember kettőt megvesz, majd a végén úgyis egy normálisnál köt ki.

(#2295) f3rdzs0 válasza #07746304 (#2290) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

hát amugy ez inkább annak a hibája hogy nincs minden meghuzva rendesen a rolleren. nekem pl azzal nem volt gondom, és semmi baja mostanáig. de más csavarok pl problémásak voltak. kugoo használata elott érdemes végig nézni a csavarokat minimálisan

amúgy menet közben ti mennyire vagytok aktívak? pl én rendszeresen hajlítom a térdem mintha deszkan lennék. egyrészt ugye ha a fejem lejjebb kell vinni h ne menjen valami fába, de ha látom hogy jön akadály akkor pl mindig hajlongok, mert egyrészt könnyebb elnyelni a rakodást (meg van huzva a teleszkóp rendesen), másrészt közelebb vagyok a földhöz ha esnek.
plusz emelkedőn vagy zebrán sokszor csak lököm magam.

de eddig másokat mindig csak úgy láttam h állnak a rolleren mint a cövek.

f3rdzs0

(#2296) Dorian válasza f3rdzs0 (#2295) üzenetére


Dorian
félisten

Én többnyire állok, mint a cövek ;]
De lejtőn lefelé nagy sebességgel kitolom a seggem ;] h hátul legyen a súlypont

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2297) Dr.Zoo válasza Tin (#2294) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Tudsz dobni egy linket az etwow kerékről?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2298) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Kugoo összerakva, már csak kijelzőburkolat, és kijelző panel kell, 90 kiló alatt is elkapar. :)

Dr.Zoo: link

[ Szerkesztve ]

(#2299) stellaz válasza B-L-A-C-K (#2284) üzenetére


stellaz
addikt

Mondjuk volt év, hogy 12 ezret bringáztam egy évben, jórészt városban, szóval az a 8 ezer nem olyan sok, ha használod :) persze teljesen elfogadható

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2300) B-L-A-C-K válasza stellaz (#2299) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem azzal van a baj nem te tudsz vele annyit menni, hanem a roller nem bírja ki...:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.