Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24001) Thunderzolee válasza oszy (#23997) üzenetére

Szerencsére nekem olyan közel van a munkahelyem, h mire elkezdenék fázni a rolleren, addigra be is, ill. haza is érek. ;]

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24002) Pano


Pano
addikt

Segway rollereken van ez az Energy Recovery -az energia visszatöltés-, aminek 3 funkciója van (weak, strong, hard).
Azt olvastam, hogy elvileg nem tesz jót az elektronikának ha magasabban használod. Ebben lehet ráció?

(#24003) Thunderzolee válasza Pano (#24002) üzenetére

Ne használd, txk jó dolog, nem kell fékezni, szépen megáll a roller gázelvételkor.
De se az elektronika, se az akkupack nincs igazából felkészítve rá.
Így sajna kikapcs, pedig jó dolognak tűnik.

Oda is van írva a "strong"-hoz, h nem ajánlott. :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24004) Thunderzolee válasza Thunderzolee (#24003) üzenetére

Téves.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24005) Thunderzolee válasza Stefi_dzsi (#23996) üzenetére

Csak azért javasoltam másik rollert, mert pl az M365 Pro, Mi 3, Pro 2 nem csak akkupack méretben különböznek, hanem a motor is 250W helyett 300Wattos.
Lehet jobban megéri egy használt Mi 3, Pro 2 ha találsz jó állapotút olcsón, mint az M365-ötre rákölteni 50-70ezret, vagy ki tudja mennyit rákölteni, ha tényleg annyi mindent cserélni kell a rolleren. :(
De majd meglátod mit mond Gergő, aztán számot vetsz mi éri meg, vagy mi nem. :)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24006) Pano válasza Thunderzolee (#24003) üzenetére


Pano
addikt

Sajna teljesen kikapcsolni nem lehet :O Low a legalacsonyabb fokozat és ennyi.
Pedig jó lenne, mert így nem tudok enyhébb lejtőkön gurulni.

[ Szerkesztve ]

(#24007) Thunderzolee válasza Pano (#24006) üzenetére

Hát a legminimálisabb fokozat az legalább nem teszi tönkre az elektronikát.

Az ilyen lejtőn való gurulás meg nem is igazán emiatt van, hanem ugye a 25km/h sebesség korlát. Ha az nem lenne, ki lehetne teljesen venni az automata elektromos féket.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24008) Thunderzolee válasza DigitXT (#23992) üzenetére

Nem, az másik videó.

Ez csak egy ilyen stock rolleres-tűz videó, de nagyon látványos, az biztos. :K
Csak kár, h nem tudni semmit róla, h mégis milyen roller volt. :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24009) Bep válasza Thunderzolee (#24007) üzenetére


Bep
senior tag

Fékezéskor viszont engedi rá rendesen a kakaót, hogy visszatöltsön.

Én is minimumon használom egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#24010) Essien


Essien
aktív tag

Sziasztok. Lenne lehetőségem venni egy Kugoo kirin m4-et , egy kedves ismerősöm vette másfél éve. 2 hetet használta(olyan 100km lehet benne ) és rájött hogy mégse szeretné. Lehet megvenném, mennyit érhet? Aksinak a sok állástol lehet baja? Köszönöm a választ. Üdv Tibi

(#24011) Alcsi69 válasza Alcsi69 (#23923) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Na végülis az Okai helyett egy Segway F2 Plus-t vettem. Most a hétvégén próbálgattam is, ultra jó. :C

Olyan kérdésem lenne vele kapcsolatban, hogy ez természetesen új és nem kellett még töltenem sem, de gondolom van X ciklus ami után már kezd rosszabb lenni az akkumulátor benne. Ahogy olvastam kb. 500 - 1000 ciklust bír rendesen. Ezt persze inkább kb. 2-3 év alatt fogom elérni, de nézegettem, és nem annyira találtam hozzá csere akkumulátort. Annyira új kiadás lenne ez hogy nincs még hozzá? :B

Illetve egyéb részei is javítható lehet? Pl. ha az egyik kerekével történik valami azt lehet majd javítani/cserélni?

(#24012) Pano válasza Alcsi69 (#24011) üzenetére


Pano
addikt

Vannak azért alkatrészek. Segwaynek jónak mondható az ellátottsága.
Állíts be az appba töltési korlátot, azzal kíméled az akkut.

Én évek óta azt a módszert követem akksikkal, hogy már 30-40 %-nél töltőre rakom őket (kivéve azokat az alkalmakat amikor éppen kell és nem tudom, de ez ritkább). Eddig ez bevált. Pl telefonom is 1 éves de még mindig közel 100%-os az akksija.

[ Szerkesztve ]

(#24013) Thunderzolee válasza Alcsi69 (#24011) üzenetére

Akkupackot építtetni szoktak akksi építő emberekkel inkább. Például:

Értelmetlen gyárit venni hozzá, többe kerül, mint a roller. Aliról meg felejtsd el, h "original"-nak mondott akksit "olcsón" beszerzel majd.

De mire degradálódni kezd a kapacitásod, évek fognak eltelni, sanszos, h új rollert veszel majd inkább.
Kerék nem fog kelleni, nem jellemző annyira ezekre, h elromlanak. Gumicsere inkább, de az is csak sokezer km múlva.
Ezeket a rollereket 10-15ezer km-re tervezik, nem egyhamar fogod elérni. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24014) DGery


DGery
aktív tag

Sziasztok!
Emlékszem, hogy Xiaomi rollereknél az egyik FW verzió után csak STLink-el lehetett Custom FW-re váltani. Ez továbbra is így működik, vagy lett rá valamilyen megoldás, hogy hardveresen ne kelljen belenyúlni?

Köszi :)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#24015) Peaceliker válasza DGery (#24014) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ha bt n nem megy fel vagy már agyon lett vágva annyira, hogy nem kapcsolódik telefonhoz (be sem kapcsol a gép stb), akkor csak stlink

"Oh my Goa'uld!"

(#24016) DGery válasza Peaceliker (#24015) üzenetére


DGery
aktív tag

Nem lett még mókolva, gyári FW (16.155.141) van rajta, csak emlékszem, hogy volt egy FW verzió (pontosan nem emlékeszem, talán ami után nem lehetett BT-n keresztük "okosítani", csak STLink-el...

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#24017) Peaceliker válasza DGery (#24016) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igen, volt olyan... Már én sem vágom melyik volt a vízválasztó :))

"Oh my Goa'uld!"

(#24018) PociAti válasza Stefi_dzsi (#23982) üzenetére


PociAti
senior tag

Sok videót és egyéb írást (blogot) lehet látni, ahol teljesen halott rollereket is újra tudtak éleszteni. Ha csak nem valami egyszerű hibája volt, ami egyszerű cserével megoldható, a végkövetkeztetés szerint nem érte meg. Joggal büszkék az eredményre, de ha összeadják a kiadásokat, akkor anyagilag teljesen észszerűtlen volt restaurálni.
Egy öregebb rollernek már egyéb problémái is vannak. Csapágycserétől a váz deformálódásán át sok olyan általános hibája lehet, ami miatt inkább alkatrészként kellene értékesíteni, minthogy relatív jelentős összegért akkut venni bele.

(#24019) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Szaisztok!

Segway garanciális szervizeléssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Kb. mennyi ideig leszek roller nélkül? Szeptember 14-én kezdték meg a javítást, de azóta semmi hír...

Van erre valami szabályzás, hogy mennyi idő alatt kell megjavítaniuk? Olvastam ezt a 15 illetve 30 napos szabályt, de ez nem vonatkozik az e-rollerekre.

(#24020) PociAti válasza Kowi84 (#24019) üzenetére


PociAti
senior tag

Gyakorlatban az alábbi kijelentés ami igaz: "Törekedni kell rá". Szabályozói oldalról nem csak az egyszerű eseteket kell lefedni.

Azt nem írtad milyen problémáról van szó, szükséges-e hozzá alkatrészt rendelniük?
Például a Xiaomi 3. generációjánál (amit a Navee fejlesztett), ott fék meg pár dolog a megjelenést követő fél évben nem is volt. Forgalomba lehetett hozni, csak logisztikai okokból nem volt hozzá minden alkatrész. Szélsőséges (azaz reménytelen, vagy látszólag elhúzódó) esetben visszaadhatják a gép árát.

(#24021) myckey


myckey
veterán

Üdv, Hölgyek és urak !

Nem olvastam át, nem kerestem rá ( biztos sok ilyen volt már )

Egy 2m-es, 120+kg os embernek...milyen típust tudnátok ajánlani?

Naponta kb. 2x 30km távolság menne bele, de ha van tömegközlekedés, akkor kevesebb ( mármint ha éppen beiktatja )
Napközben töltőn lenne az eszköz.

Az árat nem tudom (mi mennyibe fáj ), nekem mondott 300 000 ft-ot, de ezt csak azért írom ide, mert ő mondta....Fogalmam sincs ez számít-e valamit, mennyire releváns.

Létezik ez így?

Köszönöm :R

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#24022) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Ninebot F2 Pro rollerem fura hangot adott ki a motor felől és azóta nem kapcsol be. Kikapcsolt állapotban toltam és úgy adta a szokatlan hangot. Mi lehet a probléma?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#24023) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!
Mostanában a fórumban nagyon sokan ajánljátok az OKAI Neon Lite-ot, mint a legjobb ár érték arányú rollert. Egy barátom is gondolkodik ilyen vásárlásán, csak az az aggálya, hogy nem tud majd kereket cserélni, mivel nem belsős, hanem 9 inch-es tubeless kerék van hozzá alapból. Mennyire valid ez a félelem? Nekem egy D38e-m van, abban ugye 10 inches tömlős gumi van, az egyszerű, abban csak a belsőt kell kicserélni. Egy ilyen tubeless konstrukciónál el kell vinni gumishoz, vagy egyszerűen átalakítható belsősre?

(#24024) kcsa válasza bzolika10 (#24023) üzenetére


kcsa
veterán

Nem értem a félelmet, belsősnél szét KELL szedni, tubelessnél pedig előfordulhat hogy szét sem kell szedni defektnél, pl. kukaccal javítható lehet. Plusz előnyként belső nem dörzsölődik ki alacsonyabb nyomásnál - mert nincs.

(#24025) DigitXT válasza kcsa (#24024) üzenetére


DigitXT
félisten

+1, ha rendes tubeless gumi van rajta, esetleg önjavító zseléréteggel,
akkor annál sokkal kevésbé esélyes a defekt, így semmiképpen nem
ajánlott átalakítani belsősre (nem lehetetlen, csak értelmetlen).:R

Ui: felni sérülés esetén lehet tovább használni belsővel, ideiglenesen,
de akkor sem ajánlott. (Egyelőre én kényszerből belsővel használom
az amúgy tubeless PMT-t, szóval működik így. De ha nem muszáj...)

(#24026) Thunderzolee válasza Aaron14 (#24022) üzenetére

Nem tudjuk.

Gondolom még garis.
Ha el van romolva, vidd vissza.

Esetleg Facebookon rolleres csoportokban ha épp látja valaki szervizes többet tudnak mondani, h mi lehet a baja.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24027) Thunderzolee válasza bzolika10 (#24023) üzenetére

Az valami "önjavítós"-ként hirdetett kerék, gondolom zselés az is. Jobb így, mint ha belsős lenne, hidd el.

Otthon mindenesetre ne állj neki, ha se szerszámod hozzá, se gyakorlatod, nagyon nem egyszerű ilyen kis keréken gumit cserélni. Kerékpárszervizek egy része se vállalta el eleinte.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24028) Thunderzolee válasza myckey (#24021) üzenetére

A pálcikarollerek szerintem kevesek ehhez.
Korábban azt mondtam volna, h 350W-ost keress ekkora súlyhoz minimum, de most azt mondanám, 400, 450W-os inkább.

Segway G2, F2 Pro, F65i; esetleg Inmotion S1 DHGateről.
De inkább egy nagyobb roller kellene, csak azok drágábbak. Ennyiért csak Kugoo van, vagy valami nonaem (Techsend Cyber Monster).

És hát 2x30km, az rengeteg.
G2 esetleg tud ekkora hatótávot, vagy pl Inmotion az biztos kibír ennyit.

De biztos, h ekkora távot akarnátok menni? Nagyon unalmas ám ácsorogni a rolleren 25-el haladva. 10 perc után már azt se tudod melyik lábadra állj át picit, annyira unalmas. Ez nem bicikli, h tekerünk közben, rolleren csak áll az ember, azt várja, h odaérjen ahová megy.
Ennyiből jobbak, amik nem csak 25-el tudnak menni. :)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24029) Thunderzolee válasza DGery (#24014) üzenetére

Nem lett megoldás, illetve az lett a megoldás, h otthon már nem lehet mókolni a rollert, el kell vinni egy rolleres szervizbe, ahol megcsinálják. Kb 10ezer szokott lenni, egy órán át kell otthagyni a rollert.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24030) DigitXT válasza Thunderzolee (#24028) üzenetére


DigitXT
félisten

Ezek amúgy tök ellentmondásos igények... Bírjon el egy 2 méteres, 120+ kilós
embert, menjen lazán 30 km-t, de közben fel lehessen dobni tömegközlekedési
eszközre, ha úgy adja ki. Mivel nagy ember alá nagy roller való, ami erős is, és
van benne akku kapacitás is (hogy kiszolgálja a két motort hosszú távon is), az
viszont akkora lesz, hogy nem dobálod fel a buszra (igaz, nem is kell).:))

És akkor a feketeleves, hogy a keret 300K: ez vágja agyon az egész történetet.

Szerk: arról amúgy nem volt szó, hogy csak 25-tel akarna menni, szerencsére!
Meg hát ott van a 2x30 km-ben, hogy azért a munkahelyen lehetne tölteni is.:K
(Ami nagy segítség, mert 60 km-hez tényleg igen combos akku kellene bele...)

[ Szerkesztve ]

(#24031) myckey


myckey
veterán

Fogalmam sincs mihogy...
én csak bedobtam az igényeit oda, ahol talán tapasztaltabbak a userek.
Mint én !

Nekem mondhatjátok az ellentmondást, meg a történetet hazavágó dolgokat .

Nagy ember, le akarja dobni ótót, bemenne melóba vele és haza is menne, de ha úgy van, használná tömeget is. Tőtő van napközben. Pénz is van rá, pár 100 ezer. ( most a 300 körül...lehet több is, de ne sokszorosa sztm )

A többit nem tudom ;]
Sebesség? hát..... Nem tudom, de ha nem túl lassú, az se baj ;]

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#24032) DigitXT válasza myckey (#24031) üzenetére


DigitXT
félisten

Az van, hogy amivel kényelmesen* felszállhatna a tömegközlekedésre, az
valami kicsi pálcika, ami vagy ketté törik egy ekkora user alatt, vagy nem,
ha viszont vesz egy méretéhez megfelelőt, akkor azzal nem fog buszozni.

*: nem arról van szó, hogy nem fog tudni megemelni 25 kilót, mert nem is
az a gond, hanem egyszerűen ezek akkorák, hogy nem férsz el velük.:R
Én kétszer villamosoztam a nagyra nőtt pálcikámmal: először és utoljára...
(Utána inkább kendácsoltam bele kétszer akkora akkut, de vigyen a célig!
Egy ilyen Wolf King méretű rollerrel, ami neki kényelmes lenne, szerintem
nagyjából senkinek eszébe nem jutna felszállni a tömegközlekedésre. Bár
az is igaz, hogy az már többszöröse árban a keretnek, és van vagy 50 kg.)

(#24033) myckey válasza DigitXT (#24032) üzenetére


myckey
veterán

Hév meg a fene tudja mi lenne, busz nem , sztm. :D

Akkor ha hanyagolja a tömeget, mer ja , egy böszme vassal nem túl felhasználóbarát...
az emelés a legkevesebb.

Megoldható, az elképzelésben van ráció? Miféle pálcika, és mennyiért? ( persze a milliós tételek nem játszanak, az sztm tuti )

Elbírja nagy usert, időben beérjen, kibírja akku ami kapja a naftát napközben ...ne a ferrari áráért.
Vagy vegyen biciklit és menjen tömeggel....

:F :)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#24034) Thunderzolee válasza myckey (#24033) üzenetére

Amiket odaírtam, azok továbbra is rendben vannak:
Kisebbek: F2 Pro, G2, Inmotion S1
Nagyobb:: Mantis Dual, E-Twow
A többi nagyobb roller már jelentősen drágább, ezek még félmilliónál megállnak.

Kugook olcsóbbak a Mantisnál.
Nem ismerem az összes Kugoot fejből, az újabb KuKirinek állítólag jobbak már, van köztük kétmotoros is.

Kisebbek felférnek a HÉV-re, Mantis, Kugoo már szerintem nem.

Kisebbek csak 25-el mennek, esetleg régióváltással 30-al.
Inmotion 30-al megy alapból.
G2-ből meg ha nem itthon vennétek, hanem DHGateről, akkor az global verziós lesz, az 35-el megy alapból - és olcsóbb is.
Hosszú utakon jobb, ha nem csak 25-el szüttyög a roller.

Ez a 30km odaút ez amúgy bicikliút az autóúttal párhuzamosan?
Mert ott még oké ez a sebesség, de autók között/mellett az út szélén, pláne ha ez egy forgalmas út, biztos nem akarnék rollerrel menni ilyen távot, pláne ha az út széle még rossz minőségű is. :/

Ha közúton akarsz járni, inkább olyat vegyél, ami megy legalább 50-el, azzal legalább lakott területen lehet haladni a forgalommal együtt.

Bicikli azért másabb, mert az út szélén levő úthibákon át lehet vele menni 25-30-as tempóval is, de rollerrel már 20-25-el is kábé életveszélyes egy-egy combosabb úthibán, kiálló csatornafedélen átmenni. És ha folyamatosan jön jármű, nem lehet kikerülni se az adott úthibát. :/

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24035) myckey válasza Thunderzolee (#24034) üzenetére


myckey
veterán

500 ezer körül az még sztm reális is lehet, mert ezt a 300-at hasraütésre mondta be, nekem sem volt sok fogalmam az árakról. Spórolni akar, és reálisan tudna is ezzel, tehát több befektetés is megtérül, csak idővel arányosan, egyenesen.

Akkor G2 és DHGates rendelés mer olcsóbb és gyorsabb. Aztán Inmotion S1
Esetleg Mantis Dual, de az nem tömegbarát

BP agglomeráció, elmondása alapján van párhuzamosan kiépített út, mindenhol , ahol tudja is használni ( nem autópálya ám, vagy fő út :D
Ezt én is mondtasm neki, hogyan gondolja hogy majd kocsik között....de értette is.

De akkor meg kell nézni az 50km/h képességű pálcikákat is?
én nem akarok rollerezni :N :D

Jogos, amit én láttam eddig a rollerekből...hát nekem sem esne jól, ha átszambáznék velük a magyar közúthálózatban fellelhető csapdákon és egyebeken. :C :)

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#24036) bzolika10 válasza kcsa (#24024) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Köszi szépen mindenkinek, elmúlt a félelem a tubeles keréktől. :R

(#24037) meri


meri
aktív tag

Sziasztok! Adott egy Bogist C1 Pro, aminek a gyári töltője 54.6 V / 2A-es. Nagyon könnyű, van benne egy kis venti és egy piros/zöld LED. Egy teljes feltöltés kb. 7-8 óra (akksi 13 Ah-s). Lehet-e vajon ezt tölteni nagyobb árammal, pl. egy ilyen 54.6V 4A-essel? Vagy ehhez látni kéne magát a pakkot, kontrollert, biztosítékot stb.?

uff

(#24038) Casseius


Casseius
tag

Miért is lenne olyan kamera egy kereszteződésben ami fel is veszi ha valami baj történik, illetve de jó h nem kell rendszám a robogókra ha már némelyik ételfutár embert akar ölni szándékosan :)

[ Szerkesztve ]

Don't Worry, Be Happy

(#24039) DigitXT válasza meri (#24037) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem nagyon szoktak az olcsó kínai cuccokba biztosítékkal szórakozni.
Hadd égjen.:D Viccen kívül: a 4A töltés a 13Ah pakknak 0.3C, teljesen
normális, egyáltalán nem gyorstöltés, nem nagyon kéne baj legyen.:N

Casseius: no comment. Mondjuk azon, hogy 300W-os Xiaomi enyhén
felnevettem, még a 3000W is sértés lenne neki. Amúgy a furcsa, hogy
ez miért csak szabálysértés? Nem közúti veszélyesztetés kéne legyen?

[ Szerkesztve ]

(#24040) Casseius válasza DigitXT (#24039) üzenetére


Casseius
tag

Én csak a tipust mondtam, aztán rákérdezett a rendőr hogy az a tipus hány wattos mert valamit bele kell írnia :DD
Mivel nem volt szemtanú és videofelvétel sem így nem minősthették szándékosnak, hiába volt teljesen egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Don't Worry, Be Happy

(#24041) rep3at válasza Kowi84 (#24019) üzenetére


rep3at
őstag

Nekem van tapasztalatom és relatív friss.

UPS futár vitte el július 28-án, utána augusztus 3-án érkezett a külföldi szervízbe, majd hatodikán már visszaküldésre is került. Itt következett egy kis baszakodás a UPS rendszerrel (a honlapjuk egy agyrém), állítólag nem tudták hogy hova kell visszaszállítani (bréking: ők vitték el innen), de aztán szerencsére még augusztusban végén megkaptam, az egész első kereket cserélték, motorhibás volt kb. 700 km után (hozzáteszem, a barátnőmé is, ugyanonnan és ugyanakkor lett rendelve, kb. hasonló volt a megtett táv is).

Összességében tehát a garanciális ügyintézéssel és szervízzel meg vagyok elégedve, az UPS szolgáltatással már nem igazán.

Nekem a következő bajom ezzel a nyekergő hanggal van, állítólag valami kormánycsapágy probléma, bár itt egerszegen a szervízben azt mondták hogy kb. 2-3 ezer Ft megjavitani.

Forward thinking. كرر

(#24042) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

A magyar utak, járdák, minősége rossz. Mi az ajánlott kerékméret és típus? Tömlő+gumiköpeny? 10 colos vagy inkább nagyobb? Csak városban használva.

Az elektromos rollerrel hol lehet közlekedni? Járdán, kerékpárúton, úttesten? Szoktam látni néhányan az úttesten közlekednek vele, de inkább kerékpárúton és járdán látom őket.

Egy elektromos rollert be lehet tolni boltba (élelmiszer boltba, pl. Aldi, Lidl), orvosi rendelőbe, kórházba? Vagy össze kell csukni és táskába téve magunkkal vihetjük?

Gumiköpeny cserét vagy defekt javítást a tulajdonos is megteheti vagy szakszervizbe kell küldeni?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#24043) FlashR


FlashR
tag

Üdv mindenkinek!
Egy kis tanácsra lenne szükségem, van egy G2 Max-om és váltanék egy kicsit erősebbre. A single motor nekem megfelel, tehát ami szóba jöhet kisebb ráfizetéssel az G4. Persze egy Warrior X is érdekes lehet, de egyelőre nem láttam belőle használtba, amit érdemes megvenni. Szóval érdemes váltani kb +70 ezer ráfizetéssel egy G4-re vagy akkor már célozzak meg vmi más kategóriát?

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#24044) Peaceliker válasza FlashR (#24043) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ha több kell én tuti dualra mennék rá. Warrior x egy igen jó kis gép. Súlyban amúgy G4 alatt van, akkuban is talán, ah jól rémlik. De most marketplacen van fent pro, az 28ah, az még abban is jobb lenne.

"Oh my Goa'uld!"

(#24045) PociAti válasza tknof1871 (#24042) üzenetére


PociAti
senior tag

"Mi az ajánlott kerékméret és típus? ... 10 colos vagy inkább nagyobb?"
EU Parlamenti bizottság ajánlása szerint is a 12"-os az ajánlott. Csak gyakorlatilag az eladott rollerek 99%-a 10-es vagy kisebb.
Mert az egyik paraméter javítása 2-3 másik tulajdonság esetén okoz romlást, vagy követel meg kompromisszumot.

(#24046) Thunderzolee válasza tknof1871 (#24042) üzenetére

A pénz dönti el az ajánlott keréktípust/méretet úgyis. Mármint mennyit akarsz a rollerre költeni?
Ezt nézted már?

10"-ost keress, az egyszerűbbek belső gumisok, a jobbak zselés kerekűek, aztán a nagy rollereknél visszatér a belsős kerék.

Bár nincs semmilyen szabályzás a rollerekre, azért tekintsd őket kerékpárnak, és az szerint használd.
Járdán is mehetsz vele, ott max 10km/h-val, mint egy kerékpárral.
Inkább a bicikliutat válaszd, értelem szerűen, de ha nincs, marad az úttest széle, akárcsak a kerékpárosoknak.

Van bolt, ahová beengedik, de én pl lezárom az üzleteknél kint a biciklitárolóknál. Biciklizárral, mi mással. :D

Orvosi rendelő, kórház. Hát kérdezd meg, de ha zsúfolt és pici a váró, szerintem inkább zárd le kint a biciklitárolónál - ha van.
Összecsukhatod, de vagy a kosarat viszed, vagy a rollert cipeled. Annyira azért nem könnyűek, h korzózz vele táskaként. ;]

Defektre a garancia nem vonatkozik, de nem olyan egyszerű gumit cserélni, mint egy kerékpáron.
Amikor az első rollerek megjelentek, a kerékpáros szervizek egy része nem is vállalta el a gumicserét, mert se szerszáma, se ismerete nem volt hozzá.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24047) FlashR válasza Peaceliker (#24044) üzenetére


FlashR
tag

Igen néztem azt a Pro-t, csak sok km van benne és sokat volt mókolva, a vezérlője se tetszik, hogy nem hall-os. G4 is elég lenne nekem, az 325 pénz újban és 60V-os rendszer, de sehol nem látok róla összehasonlítást, csak általános tesztet.

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#24048) Peaceliker válasza FlashR (#24047) üzenetére


Peaceliker
őstag

Km ezeknél ez nem sok nagy. Minimotors vezérlő valóban undorító számomra is, ahogy működik, nekem is azért volt sima x :)
Arról nem is lesz, csak "fizetett teszt". Nagyon új. Lehet várnék tavaszig, addig tán kiderül hogy inkább g2 pro vagy g3 (értsd vagy élhető vagy egy fos :DDD).

"Oh my Goa'uld!"

(#24049) polo493


polo493
tag

kukirin G2 max ,megvan az első defekt indultam pár száz méter után elkezdett rázni a roller mint az állat ,nézem hátsó kerék ,még akkor is amikor csak toltam sárhányóhoz is bele ért fordulok vissza mire haza érek bum a belső ,kiszedtem de a külső gumi is középen ki van szakadva ott nyomta ki ,laposan szépen futott a motor ,de mielőtt még eldurrant kacsázva ütve ment a hátsó kerék.

néznék hozzá külsőt 10 coll 255x80 van a külsőre írva honnan tudok gyorsan itthonról venni ami jó lehet rá esetleg tömör gumi? láttam 10x3 255x80 külsőt az jó lehet rá?
majd holnap lemérem a külsőt ha fontos ,a belső gumi ami gyári az 10x2.75 akkor a 10x3 külső jó rá?

[ Szerkesztve ]

(#24050) DigitXT válasza polo493 (#24049) üzenetére


DigitXT
félisten

10x3 jó rá, azt dobtunk fel a kollégának is pár hete...
Sőt egész pontosan a Tuovt 80/65-6-os verzióját.:K
Elvileg az nagyobb is. Aztán mégsem volt panasz rá.

Gyorsan venni rollerboltban lehet, leveszik a polcról.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.