Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) rushty válasza TomMusic (#2650) üzenetére


rushty
senior tag

Rakerestem, 5 nap múlva érkezik nekik be.
Aug 6-7-én adják fel. Onnantól van néhány nap míg megérkezik.

Revolut meghívó pü-ben

(#2652) TomMusic válasza rushty (#2651) üzenetére


TomMusic
őstag

Ó a szemetek.
De írta egy magyar srác a vélemények közé, hogy csütörtökön megrendelte és kedden már megkapta.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2653) Wine


Wine
csendes tag

Tegnap lecsengettem a járdáról egy családot, a nagymama kért elnézést. Persze megköszöntem.. Kicsit szégyelltem magam, mert a járda a gyalogosoké, sajnos főleg az idősebbekben megvan az a felfogás, hogy jobb ha mindenkitől bocsánatot kér, akinek útba van abból nem lehet baj, de ez már messzire vezet, viszont sok mindenre magyarázatot ad. Aztán van aki csakazért sem megy le, rohadjak meg a rolleremmel, na ez a másik véglet. A szomszédom azt hitte porszívót viszek, mikor összecsukva hoztam le, A maga 9,5 kilója azért nem könnyű , de még a rövid távon hurcolható kategória. Vagy buszra, vonatra felvihető, már a mérete miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#2654) B-L-A-C-K válasza Wine (#2653) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"A maga 9,5 kilója azért nem könnyű..."

Azért a 9,5 kiló abszolút nem vészes, kb legkönnyebb elektromos roller kategória.

(#2655) Wine válasza B-L-A-C-K (#2654) üzenetére


Wine
csendes tag

Na igen, de a lábbal hajtós duplája kb.

(#2656) Tin válasza B-L-A-C-K (#2654) üzenetére


Tin
veterán

(#2657) B-L-A-C-K válasza Tin (#2656) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tudom, de azért írtam "kb legkönyebb"...

(#2658) #07746304


#07746304
törölt tag

Kugooval terveztem de ehhez kevés lett volna.

(#2659) B-L-A-C-K válasza #07746304 (#2658) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Látom videót vágni nem szeretsz... :))

(#2660) #07746304 válasza B-L-A-C-K (#2659) üzenetére


#07746304
törölt tag

Hát itt az volt a cél, hogy teljes terjedelmében, azaz mennyi idő oda és vissza :)

Az arcokat azért kitakartam, meg a rendszámokat jogi okokból :)

Szerk: ezt a Nagyhegyest kb úgy tudnám bejárni, hogy robogón vinni a Kugoo-t. Ott robogó letámasztva, aztán Kugooval azt a pár utcát. Miután végeztem, Kugoo robogóra fel, aztán irány vissza :D

[ Szerkesztve ]

(#2661) #07746304


#07746304
törölt tag

Elkapott az eső, beázott kb. Kiszárad, vagy garancia?

(#2662) Wine válasza #07746304 (#2661) üzenetére


Wine
csendes tag

Uhh, pont most indultam el egy kb 3 km es útra, nagyon hezitáltam, mert igen esőre áll, végül sima háztartási fóliával befedtem a kijelzőt, de nem lett eső aztán...remélem kiszárad.

(#2663) DigitXT válasza #07746304 (#2661) üzenetére


DigitXT
félisten

Kérdés, hogy jár-e gari beázásra. Írja a manuál, hogy esőben ne használd.:(
Egyébként van rá sansz, hogy kiszárad. Viszont amíg erre vársz, ne nagyon
kapcsold be, mert további problémákat okozhat, egy rövidzár a NYÁK-on.:O

(#2664) TomMusic válasza #07746304 (#2661) üzenetére


TomMusic
őstag

Ha a garancia nem játszik, akkor én szétszedném, valami puha, tiszta ronggyal áttörölném ahol nedves, és várnám míg megszárad (pár óra, esetleg 1 nap) teljesen. Utána összeraknám.
Ezzel a módszerrel mentettem már meg laptopot is.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2665) konkav


konkav
csendes tag

Én is csatlakozok a "klubba" egy Kugoo Pro-val. Ma sajnos esik, így nem mentem vele, az autó csomagtartójában maradt. De szerdai érkezése óta mentem vele párszor (30km). Eddig csak egy baj van vele, muslincás lesz az ember foga tőle :D

Tegnap egy órán keresztül kavarogtam újpesten, ki szerettem volna próbálni, hogy mindenféle úton milyen érzés menni. Csak pont lomtalanítás volt, de legalább leteszteltem nagy tömegben is :)

Gondoltam, veszek egy pár bringás kesztyűt hozzá a Decathlonban. Szerintetek jó ötlet?

Mondjuk nekem a 20-as tempó pont megfelel, vagy járdán a tizenpár km/h (szerviz menüben átállítottam az 1-es fokozatot 60-ról 50-re, így itt teljes gázzal megy max 12-őt sík terepen, na meg mivel folyamatosan elkunyizzák tőlem egy körre, nem ránt akkorát).

(#2666) Dorian válasza #07746304 (#2661) üzenetére


Dorian
félisten

Gariztasd. IP54-es védettség szerepel a spec-ben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2667) #07746304 válasza Dorian (#2666) üzenetére


#07746304
törölt tag

Az lesz, aztán adom el a francba.

(#2668) DigitXT válasza #07746304 (#2667) üzenetére


DigitXT
félisten

Sajnos, ha egyszer belenézel, akkor a hajad téped, mennyire gagyi az elektronika,
és akkor ezekkel közlekednénk napi szinten? Egy játékszerbe lenne jó az ilyen.:D
De mindegy: olcsó húsnak híg a leve, ez ennyiért ezt tudja, örülni kell, ha garizzák,
aztán ha mégis megtartod, akkor mielőbb leszigetelni rendesen, hogy ne ázzon be.

Meg megelőzni az ívhegesztést az akku csatlakozásánál. Ilyen "apróságok": közel
sem veszélytelen apróságok amúgy.:U Egy Li-Ion akksi elég szépen tud égni, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#2669) rushty válasza DigitXT (#2668) üzenetére


rushty
senior tag

Erről az utolsó bekezdésről van videó?

Revolut meghívó pü-ben

(#2670) DigitXT válasza rushty (#2669) üzenetére


DigitXT
félisten

Mármint az ívhegesztős történet?:) Kollégával esett meg az eset. Nem tudom,
van-e videója, de szerintem nincs, mivel ilyenkor az első, hogy ne gyulladjon ki.
Persze a stand-uposok néha viccelődnek, olyannal, ha kigyulladt, fel kell venni,
ahogy leég a francba, és akkor mehet a YouTube-ra; de azért inkább eloltják.:DDD

(#2671) Wine válasza konkav (#2665) üzenetére


Wine
csendes tag

Tőlem még nem kunyerálták el, csak ismerősök, bámulnak mint az ökör, pedig odaadnám..

(#2672) DigitXT válasza Wine (#2671) üzenetére


DigitXT
félisten

Minap találkoztam BLACK fórumtárssal, rögtön ment vele egy kört, megállapította,
hogy nem rugózik, meg nyikorog. És jóval gyengébb, mint a 15A-es vezérlővel volt:
utóbbin nem tudok segíteni, előbbin viszont egy kis WD40 segített, de még csak a
fészerben "ugráltam rajta", élesben még nem próbáltam ki az időjárás okán.:))

(#2673) #07746304


#07746304
törölt tag

Ha nem cserélnék gariban, mennyit érhet Vaterán ? :D

Ha helyre jön ha nem, ha garis ha nem vaterán fog kikötni, csak várok pár napot, mert nem mindegy, hogy hibásként kell e feltüntetnem vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#2674) Wine


Wine
csendes tag

Mondjuk hihetetlen, hogy egy rohadt cseppállóságot nem lehet elérni, nekem is van egy cseszett drága seiko órám, de ha víz közelébe kerül, minden baja lesz..a cégnél is van egy milliós hordozható műszer, az első eső hazavágta a kijelzőjét és az elektronikát, pedig külső üzemre is tervezték, ki lehetett dobni.

[ Szerkesztve ]

(#2675) #07746304 válasza Wine (#2674) üzenetére


#07746304
törölt tag

Igen, ez is egy iparihulladék.. már be sem kapcsol, ennek annyi.
Írhatok nekik. A döbbent, hogy:
1. IP54 védettséget kiírják rá (kérdés még ,hogy minek tesznek rá egyáltalán sárhányót, ha az esőt sem bírja)
2. Így forgalomba merik hozni
3. ... és ez a Pro verzió, nem küszöböltek ezen a téren az S1-hez képest semmit ki.

(#2676) TomMusic válasza #07746304 (#2675) üzenetére


TomMusic
őstag

Ha lenne rá időm, egy csokiért megnézném és ha javítható megcsinálnám. Meg vállalnék így javításokat (persze szép lassan emelve a javítási díjat ;] :DDD)
Bár van pár kolléga itt, akik már kapták szét nem egyszer. :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2677) Dorian válasza Wine (#2674) üzenetére


Dorian
félisten

Pedig megoldható, főleg egy drága óránál. De ha nem szakszervizben cseréltetsz elemet, ahol nyomáspróbázzák, akkor nyilván nem lesz utána az.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2678) BITBOYS válasza #07746304 (#2673) üzenetére


BITBOYS
addikt

Vatera, miért?
Érdemes azzal szenvedni?
Ez a beázás téma elég gáz. Így is túl vannak árazva ezek a kis szerkezetek, pár tömítés a gyárban csodákat tett volna.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2679) #07746304 válasza BITBOYS (#2678) üzenetére


#07746304
törölt tag

Hogy visszakapjam legalább a pénzem egy részét ?:)

Amúgy lehet Xiaomit akartam venni, de a francnak sem hiányzik 25-nél egy erlső kerék defekt, aztán taknyálás.

Várok pár napot, ha hétfőig nem javul, írok nekik levelet. Aztán vagy cserélik, vagy megpróbálom -természetesen korrektül leírva, hogy milyen hibája van - értékesíteni.

(#2680) BITBOYS válasza #07746304 (#2679) üzenetére


BITBOYS
addikt

Akkor kifejtem :) Miért vatera és miért nem pl jófogás vagy hardverapró?
Bár lehet csak én nem látok benne fantáziát :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2681) B-L-A-C-K válasza #07746304 (#2673) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szedd szét, hagyd száradni, majd dugd össze nézd meg megy e. Kijelző ~5 ezer forint, ha esetleg vezérlő is megfőtt az se egy nagy összeg.

Viszont nem értem miért nem szigetelitek le, millió bejegyzést írtam már róla, hogy ez a legnagyobb hátrányuk ezeknek ha elkap egy kis eső beázik, de szépen meg lehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#2682) Wine válasza Dorian (#2677) üzenetére


Wine
csendes tag

Sajnos az a helyzet, ha már offolunk, főleg óránál botrány amik mennek, horror áron, doxának adnak el, neves órásüzletek csing csung belű órákat, pont órás a haverom ő mesélt pár horror storyt azt mondta órát csak olcsót és sokat. Mert belül egyformák. Én is megvettem a seikot a legnevesebb városi órásnál, még aznap lepotyogott róla belül a díszkarika, franc tudja miket hoznak be.

(#2683) TomMusic válasza Wine (#2682) üzenetére


TomMusic
őstag

Ugyanez van a ruhaiparban is.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2684) Dorian válasza Wine (#2682) üzenetére


Dorian
félisten

Utána kell nézni melyiknek milyen bele van. A Certina DS First-ömnek kifejezettem minőségi szerkezet, és a vízállóság sem kérdéses.
A Doxa nem egy minőségi márka.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2685) stellaz válasza Wine (#2682) üzenetére


stellaz
addikt

Pedig a Seiko saját szerkezet rák bele. Nekem van egy olcsó Seiko 5 automata órám, jó értelemben vett igénytelen szerkezet. Sokaknak 20 évet elmegy karbantartás nélkül.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2686) konkav válasza B-L-A-C-K (#2681) üzenetére


konkav
csendes tag

Beázás után érdemes az elektronikát mielőbb kiszedni, megkínálni egy kis isopropil alkohollal, és megsikálni egy fogkefével, majd leöblíteni alkohollal. A vízben oldott szennyeződések a NYÁK-on maradnak, és néha egészen fura hibákat okoznak. Pl. nagy páratartalomnál megbolondul az elektronika, mert az IC két lába közötti szennyeződés, a levegő páratartalmát megkötve, elkezd valamennyire vezetni.

(#2687) Tin válasza B-L-A-C-K (#2681) üzenetére


Tin
veterán

Ezt amúgy én se értem. Az elején jó páran megcsináltuk, azóta senki. Én elég igényesen kinyomkodtam meg leragasztottam mindenhol, egy délelőtt alatt megvolt, nem egy nagy gond. A kijelzőnél mondjuk szerintem kevés a szilikon, ott célszerű ráhagyással konkrétan le is ragasztani ragasztószalaggal, az a tuti.

Na meg az, amit anno mondtam: legyen a hátizsákodban egy nejlonszatyor, és esőben azonnal ráhúzni a kormányra. Benyúlsz alá, vezethető tovább, cserébe nem fog elázni.

(#2688) Wine válasza stellaz (#2685) üzenetére


Wine
csendes tag

Nekem is volt kettő előtte, ezért is volt ez csalódás..

(#2689) Wine válasza Tin (#2687) üzenetére


Wine
csendes tag

Vagy egy kis csomagolófóliát rá lehet húzni preventív jelleggel..

(#2690) B-L-A-C-K válasza Tin (#2687) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én a kijelzőt úgy csináltam hogy tömítő anyag + kapott az egész egy karbon fóliát.

(#2691) #07746304 válasza B-L-A-C-K (#2681) üzenetére


#07746304
törölt tag

Én meg azt nem értem, hogy ezt gyárilag miért nem csinálják meg? Még ha rádobna 5-10K-t is annyi lenne min egy Xiaomi.

Nálam miután ledöglött az első keréknél még motorfék is beblokkolt. Azóta is úgy van :D Ezt a részét nem is értem. Az akkumulátor meg kattogott.

(#2692) B-L-A-C-K válasza #07746304 (#2691) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mert lesz@rják, minél gyorsabban menjen a gyártás minél olcsobban...

Motorfék az kijelzőben lévő HALL szenzor miatt blokkolhat, gondolom az is kapott vizet. Ha az aksi is hangokat add ki az nem jót jelent...

[ Szerkesztve ]

(#2693) #07746304 válasza B-L-A-C-K (#2692) üzenetére


#07746304
törölt tag

De kikapcsolt állapotban is? Alig bírtam hazatolni :D

(#2694) DigitXT válasza #07746304 (#2693) üzenetére


DigitXT
félisten

Ezen nincs fizikai kapcsoló. Még ha úgy is tűnik, hogy kikapcsoltad,
mert nem világít a "műszerfal", attól még rajta maradhat a tápfesz a
vezérlőn, és ha más jelet nem kap, akkor befékez. Tapasztalat.:))

Le kellett volna húznod a motor kábelét, akkor könnyen gurult volna.

(#2695) B-L-A-C-K válasza #07746304 (#2693) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor ott nem kapcsolt ki teljesen a zárlat miatt, csak úgy tudod ilyen esetben ha a vezérlőnél lehúzod az aksit.

(#2696) #07746304


#07746304
törölt tag

Nos írok a szerviznek. Leírom, hogy útközben elkapott az eső, Kijelző, vezérlő, akkumulátor kuka.
Ilyenkor ha nem küldenek el a francba mit csinálnak? Cserélik az egészet, vagy küldik a csere alkatrészt aztán úgy cserélem ahogyan akarom?

(#2697) #07746304 válasza #07746304 (#2696) üzenetére


#07746304
törölt tag

Írtam nekik. Remélem küldenek egy újat, ezt meg megcsinálják. Aztán értékesítik. Vagy leszigetelik.

(#2698) #07746304


#07746304
törölt tag

http://olahvill.hu/mit-jelent-az-ip-54

Most ha ráfröccsen a víz a sárhányóról az mennyivel kevésbé drasztikus az akkumulátorra nézve, mint a nyári könnyű eső ?:)

(#2699) B-L-A-C-K válasza #07746304 (#2698) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most a kijelzőről folyik be a víz haza vághat mindent, sarvédőről meg nem nagyon.

(#2700) #07746304 válasza B-L-A-C-K (#2699) üzenetére


#07746304
törölt tag

Nos a lényegen nem változtat, így kiadni, hogy nincs felkészítve esőre. Ipari hulladék kategória. A 8000 Ft.-os gyerekrollerek verik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.