Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) DigitXT válasza DigitXT (#2499) üzenetére


DigitXT
félisten

Most nézem az egyik csavart takaró kis gumidugó hiányzott már ott is...
Csak itthon vettem észre: kivettem, megnéztem, és elvileg visszaraktam,
de úgy néz ki mégse, azt is elhagytam, hehe. Szimmetrikus lett végül.:D

Mindenesetre elvitt a célhoz, 55 perc alatt. Jó buli volt! Teljesen vállalható
a tömör gumi, nem éreztem szignifikánsan rosszabbnak a Lime-nál. Sőt,
a rugózást lehetett érezni rajta bizonyos helyzetekben. Elsőre nagyon jó!

Hazafelé így jött (szerelőhöz mentem a kocsiért, BKV-t váltottam ki vele):

Megúsztam az esőt, de azért volt víz az úton, a kinézetén is meglátszik,
remélem nem lesz bajom belőle. Olvastam itt, hogy valakinek beázott.:B

Szerk: voltam boltban is, az őrnél hagytam, ahogy kérték, rendben volt...

[ Szerkesztve ]

(#2502) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Több mint 1,5 hónap várakozás után megjött végre az én Inokim OXO-m is, megvolt az első napom vele...
Kezdeném is egyből a negatívumokkal, mivel attól hogy valami drága, nem feltétlenül egyenesen arányos azzal, hogy tökéletes. Igaz ezek apróságok, és ezekről már vásárlás előtt tudtam, de azért megjegyezném hátha valakinek lényeges:
Kijelzőjén igaz minden információ megtalálható ami kell, de kicsi, és nem színes, egy minőségibb kijelző is bőven elfért volna. Manuális ”bicikli” csengő van rajta, ami gyalogosoknál nem is rossz, de egy nyomógombos dudát nem lett volna nehéz már belerakni. Az akkumulátor elvileg így is sokat bír, minőségi LG aksik, de ezen még jobb eredményt értek volna el hatótávban, ha ki/be kapcsolható lenne az összkerékhajtás, de fix, illetve lenne motorfék visszatöltés, de nincs benne. Érdekes, mert év elején Oroszországban tesztelték, és azokban még volt kapcsolható meghajtás, de valami miatt kivették.
Lényegében ennyi, ezek mint írtam apróságok, de kicsit idegesítőek.

Na de azt kaptam amit vártam?.

Teljesítményben vissza van fogva a vezérlő, de rosszabbra számítottam, így is nagyon nyomatékos, és szépen húz. Egy dualtron biztos leveri gyorsulásban, de ez is elég kb minden helyzetre. Egy Kugoo S1 után rendeltem ezt, mondanom sem kell, hogy ég és föld a kettő közötti difi, de természetesen nem is egy kategória. Futóműve hihetetlen milyen kényelmes, és nagyon stabil az egész roller. Fékek elől-hátul hidraulikus tárcsafékek, igaz nem a legmárkásabb kategória, de nagyon jók, bármilyen helyzetben meglehet állni vele egyből. Hatótávra még nem tudom mennyit bír alattam pontosan (normál használat mellett (~50km-re saccolom), de majd idővel ezt is megírom.
Na és ami a számomra az elsődleges szempont volt komolyabb roller választásában, az a kinézet. Szerintem jelenleg a piacon nincs szebb roller, persze ez szubjektív, de nekem nagyon tetszik.
Szóval eddig nem bántam meg, azt kaptam amit vártam, igaz még csak friss tapasztalatok vannak, de ha újra kellene választanom most, ez lenne. 
A kis kugoo-t is szerettem, de most hogy OXO után mentem vele egy kört, mintha szegény egy kis gyerek roller lenne.

+ készítettem egy kis videót róla, sasoljátok meg.

(#2503) zoltanz válasza B-L-A-C-K (#2502) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Duda jogos, ezeken a visszatöltés tapasztalataim szerint nagyon minimális, allig vagy egyáltalán nem érezhető.
Nekem egy M365 méretű súlyú roller lenne ideális, (hatótáv, forma stb) csak egy pacival erősebben. :) (így is odaérek mindehova egyenlőre)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2504) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kugoo S1 tulajok figyelmébe.

Isten igen egyszerű gyermeke megtervezte az S1-et, nevezzük most Őt Chan-nek.
Chan olyan kicsire hagyta a vezérlő helyét a rollerben, hogy mindent bele kell szó szerint gyűrni, ha egyszer ráveszed magad, és szétszeded.
Miért baj ez? Mert Chan ide tervezte az összecsukó mechanika kallantyúját is, a kis lila fület, amivel a roller kívülről összecsukod.
Ez a két alkatrész jól elvan egy ideig egymás mellet, de a sokadik összecsukás után, a töltő pozitív drótjának szigetelése elfáradt, mivel 0.0000001 dolcsit így megspórolt, nem rakott rá még egy szigetelő anyagot.
Miért írom le ezt? Pénteken reggel állok a vonatot várva, majd miután elém gurult a Magyar Álom Vasutak szerelvénye, gondoltam összecsukom.
Szikrázott olyat, mint az ívheggesztő, mikor ívet fog.
Gyorsan visszanyitottam, kialudt az ív.
Ma szétszedett állapotban csináltam néhány képet.
A kontrolleren lévő XT60-as csatlakozót kivágtam, és mereven összeforrasztottam.
Aztán mindet szigeteltem duplán.


[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2505) Wine


Wine
csendes tag

Multkor lebeszéltetek az olcsó elektromosról, most szert tettem egy ilyenre: Street motion tech 2 / ez használt, amit venni akartam ettől gagyibb/, 50 km van benne, tetszik amúgy, azt írják vmi francia oldalon, hogy a kategória belépője, először kissé csattogott a kerék az úthibáktól, de bejárattam kicsit, most jó. Illetve bejárattuk többen, még aki idegenkedett a rollertől látatlanba, alig tudtam leszedni róla..

[ Szerkesztve ]

(#2506) Wine válasza #07746304 (#2479) üzenetére


Wine
csendes tag

Igen, gyalogos meg nem jármű de ez inkább szabályozatlanságból fakad, egy bizonyos teljesítmény felett szerintem semmi keresnivalónk a járdán, bicikliút, úttest kerékpárosoknak elkülönített részét látnám megfelelőnek...Bár nálunk ha nekiállnak szabályozni, az a kitiltás volt eddig helyi szinten, az jó mert nem kell hozzá agy.

[ Szerkesztve ]

(#2507) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Èrdekes ez az OXO, 65 a max speed limit legnagyobb fokozatban, gyártó szerint is 65 a max, de úgye jó uton 60 kilós emberrel szél csendben írják ennyi. Na most én jelenlegi 93 kilómmal, szélben, jó uton 67et sikerült mennem, igaz GPS szerint csak 64 volt.

(#2508) DigitXT válasza B-L-A-C-K (#2507) üzenetére


DigitXT
félisten

Meg kell tuningolni, nem lehet ilyen lomha, tessék tudni a GPS 65-öt!:C

Dr.Zoo: húvaze!:( (Eddig 3x csuktam össze, a fészerben nyitva töltöm...)

[ Szerkesztve ]

(#2509) B-L-A-C-K válasza DigitXT (#2508) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez az....:/

(#2510) Dr.Zoo válasza B-L-A-C-K (#2507) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Akkor most tessék csinálni egy 65-ről 0-ra videót, szimulálva azt, mikor egy agybadugós fülessel, maximum hangerőt használó Facebookozó egyén lelép eléd a bicikli úton.
Természetesen Te is, ő is amerikai foci felszerelésben. ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2511) DigitXT


DigitXT
félisten

Ma kigurultam az OBI-ba. Bevásárlókocsi alján tökéletesen elfér a vas.:D
Hihetetlen összement a környék, ami gyalog 20 perc, itt van egy ugrásra!

Eddig a pozitívum. Amit viszont megszívtam: félúton kikapcsolt a gép.:O
Befékezett, mert épp tempomat módban volt. Kicsit meglepett. Gyorsan
visszakapcsoltam, erre a kijelző teljesen megkergült. Utána meg egyszer
kikapcsolt, de azért elvitt a célhoz. Hazafelé szintén 2x kikapcs a mérleg,
egyik esetben úgy, hogy a gázon voltam, s persze így a fék is elment.:W

Mit kell kezdeni ezzel? Esőt nem kapott közvetlenül, vizet vert fel tegnap.

(#2512) B-L-A-C-K válasza Dr.Zoo (#2510) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor már legyen az 65-tel telibe verem nem? ;]

(#2513) Dr.Zoo válasza DigitXT (#2511) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Itthon vetted? Garancia?

(#2512) B-L-A-C-K: Őőő. Hát, ennyire nem vagyok perverz. Mondjuk hétvégenként állítólag nagy bulik vannak, a János kórház traumatológiáján.. :DDD

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2514) DigitXT válasza Dr.Zoo (#2513) üzenetére


DigitXT
félisten

Tegnap lőttem az aprón, külföldi garis az eladón keresztül... Ekkora a baj?:F

(#2515) Dr.Zoo válasza DigitXT (#2514) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Vagy a motorvezérlője kotlott meg, vagy a maga az LCD mögötti vezérlő rész, ami a gáz/fék kombót kezeli.
Szerintem.
Ideje tárcsázni azt, aki a garanciát intézi. :K

Ha garis, ne turkálj benne! ;)

Ez az intelligens vezérlő, ami a lelke.

Szerk. Szerk:

Ha nem lenne garis, én lehúznám a tápcsatlakozót, és resetleném. Kb. 5 perc villany nélkül, aztán összedug.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2516) TomMusic


TomMusic
őstag

Jé mit találtam. :Y
Bár lehet csak nekem új.
[Kugoo M4 Pro]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2517) BITBOYS válasza TomMusic (#2516) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ennyiért ajándék, csak hozzánk nem szállítanak. Különben ezt a típust használom én is, kicsit más setupban.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2518) DigitXT válasza Dr.Zoo (#2515) üzenetére


DigitXT
félisten

Ideje tárcsázni azt, aki a garanciát intézi.
Eladó ilyen hibával még nem találkozott a neten sem, rákérdez a forgalmazónál.
Kugoo S1 - display error and random shutdown during ride (nem nyilvános:R)
Tök korrekt srác amúgy, ő maga hívott, amikor egy priviben jeleztem, hogy hogy
állunk. Az a vicc, hogy a gép így is használható, csak ugye a töltöttségről, meg
az aktuális sebességről nincs visszajelzés. Viszont a véletlenszerű kikapcsolás
balesetveszélyes, mert ugye elmegy a fék, és akkor 26 km/h-nál bűvészkedjél...
Tudom, van taposó fék. Csak marhára nem úgy állok rajta, hogy azt használjam.

Szerk: én hajlok arra, hogy a motorvezérlője rendben van, mert normálisan reagál
a gáz/fékre, ha be van kapcsolva. A kikapcsolás aggaszt, és a kijelző, de mivel a
kikapcsolás is a kijelzőre kötött gombbal történik, lehet, ugyanaz a hiba. Esetleg
valami kommunikációs hiba a kijelző és az azt hajtó elektronika közt? Olyan rész
is felvillanyozódik, aminek nem is kéne soha, pl. irányjelző visszajelző, felteszem,
az valami Pro feature lehet, de ez sima S1. Itt meg is jegyzem az a nyíl mi a sz*r.

Szerk2: volt egy ötlete az eladónak, hogy ha az általad írt tápcsatlakozó lehúzása
garivesztő, esetleg le lehetne meríteni hasonló hatás érdekében. Ez működhet?:D
(Nekem mondjuk vannak kételyeim, mert attól, hogy 29V-nál letilt, még nem megy
el a fesz a kis agyából, pontosan tudhatja, hogy 29V, és nem felejt el semmit...:DDD)
Persze egy próbát megérne, HA nem tartana órákig lemeríteni csutkára...:))

[ Szerkesztve ]

(#2519) Dr.Zoo válasza DigitXT (#2518) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én is rákerestem a neten, ha lenne időm, akkor a már korábban linkelt orosz fórumon nézelődnék, arra ugyanis a Google kereső motorja erre nem jó, mivel a ciril betűvel írt szöveget csak külön beállítások után keresi.

Ha egyébként mindent csinál, jön megy megáll, akkor nagy valószínűséggel az LCD alatti vezérlő lesz a ludas. Ott nem érte víz? Esetleg az ott lévő csatlakozókat széthúzni, illetve megnézni, nem-e testel le valami? ( Elnyírt szál? )

Ha ez a roller a Geegbuying-ról jött, akkor a garancia fogalma relatív. :)
Amint küldesz Chang-nek egy videót a hibás alkatrészről, ő szó nélkül küldi a csere darabot, de azt Neked kell otthon kicserélni.... ;) Vagy annak, akitől Te vetted.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2520) Wine


Wine
csendes tag

Ennek a fekete rugós gombnak a funkciójára nem sikerült rájönnöm..

(#2521) Wine


Wine
csendes tag

Ja, a revoe féle street motion tech 2 ről van szó. Nem sok leírást találok róla. A töltöttség van hogy csak két egység, megyek vele, és felmegy négyre, előfordulhat hogy a motorfék visszatölt ? Sajnos az úthibákat megérzi, ezért körültekintő útvonaltervezésre van szükség. Erre Győrben egy két bicikliút elfogadható, de legtöbb helyen, ilyenkor szembesül az ember vele, posztapokaliptikus útállapotok vannak, a kereszben tátongó hatalmas kanyonok az aszfalton, szörnyű. Aki rollert vesz és nincs jó út, mindenképpen figyeljen a lengéscsillapító minőségre, keréktípusra. Az enyém tömör gumi, a lengéscsillapítás szerintem látványelem rajta, elöl egy piros műanyag teleszkóp imitáció. Ennek dacára kisebb úthibákkal megbirkózik. De ilyen atomháború utáni utak. Minek kell mindent ellopni, útadó, uniós pénzek,legalább helyenként lehetne normális út.

[ Szerkesztve ]

(#2522) berobi78 válasza Dr.Zoo (#2504) üzenetére


berobi78
tag

Köszi, hogy szóltál, gyorsan szétszedtem, és az enyém is el van nyíródva :( Nem ezt terveztem vasárnapra, de muszáj lesz megcsinálni.

Más.
Vettem én is egy ETWOW kereket hátulra. Menetkonfortban elég nagy a különbség, igaz, a hátsó lámpa zörgését is a kerék beszerelésével egy időben orvosoltam, szóval az is számított az összhatásban. Én érdemben nem vettem észre sebesség csökkenést, kb ugyan úgy 28km/h a max sebességem (sík úton, szélcsendben). 1-2km/h-t sebesség növekedést/csökkenést már egy enyhe szellő is tud eredményezni, szóval ez a kerék csere ebből a szempontból egyáltalán nem okoz problémát.

(#2523) Wine válasza berobi78 (#2522) üzenetére


Wine
csendes tag

El sem tudok képzelni ilyen mérvű száguldást. Nálam 20 km/h a max, 3 fokozat van 1: max 6 km/h 2: max 15 km/h 3: 20 km/h üvegig húzva. Asszem a normál gyaloglás 5-6 km/h nak felel meg. Annál épp nem dőlök el..

[ Szerkesztve ]

(#2524) djadji válasza berobi78 (#2522) üzenetére


djadji
senior tag

Nekem is bejött az ETWOW, de azért a fújható gumi az sokkal kényelmesebb., Az ETWOW valahol középen van a felfújható és az eredeti tömör fakerék között, de egy kicsit közelebb a fakerékhez. AMugy frankó és nerm aggódok a defekt miatt no meg a hátsó taposós fék is jobban használható tömör gumin mint felfújhatóson.
Mondjuk igazi fék kéne rá.. de egyenlőre nincs erre megoldásom...

http://djadji.fw.hu

(#2525) Wine válasza DigitXT (#2511) üzenetére


Wine
csendes tag

Én nem hurcolom be boltba. Egy görgős lakat rá azt csá..attól függ persze ki mennyire paranoiás, és vagy rossz tapasztalatokal bír lopás terén. Az 10% gép lakat ár ökölszabályt betartva / megjegyzem ez is paranoiás és kerékpárokra találta ki valaki/ igaz nem tudatosan csak így jött ki, a roller ára most kb újan 70000 huf, de használtan vettem, a lakat meg volt 3500

[ Szerkesztve ]

(#2526) zoltanz válasza DigitXT (#2518) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Karban tartást mit javasoltok. Negyed éves az M365 és 1000 km kis esőben is használom. Kicsi hangja van a csapágyaknak. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2527) Wine válasza DigitXT (#2501) üzenetére


Wine
csendes tag

Nekem a Street motion épp befér a lupo csomagtartóba, de hát az picike.Pöstön a bicikliút hálózat milyen, ill hol lehet menni legjobban ? Itt Győrben lényegében egy két bicikliút ami elfogadható minőség, de ott is figyelni kell, a járdák botrányosak.

[ Szerkesztve ]

(#2528) Wine


Wine
csendes tag

Ezen az úttesten kiképzett kerékpársávban szoktatok menni ?

(#2529) DigitXT


DigitXT
félisten

Azt találtam a manuálban, hogy van egy automata kikapcsolás módja...
Alap, hogy 90 mp: nos, ha megnézzük a videót, pont 90 mp után állt le.*
Persze, ez nem magyarázza a többi hibát, de ha felteszem, hogy valami
miatt úgy gondolta, hogy nincs használatban és ezért kapcsolt le? Csak
ötletelek: szerviz menüben még nem jártam, eladó mutogatta, hogy van.

*: viszont utána többet nem állt le egy negyed órás teszt karika során.:N

(#2530) DigitXT válasza Wine (#2527) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát nagyjából fogalmam sincs.:D Nem sokat kerekeztem Pöstön.:D Amit mégis
azt meg évekkel ezelőtt, szóval az már nem releváns tapasztalat: rollerezni még
kevesebbet rollereztem, kb. 20 km Lime, meg ugyanennyi Kugoo S1. És slussz.

Igen, használtam már a felfestett kerékpársávot, rendben is van, csak a Lime 22
km/h-ás vánszorgását (ami a járdán bőven sok) oda kevésnek éreztem: a Kugoo
ebben sokkal jobban teljesített (amíg meg nem makkant a második napon).:R

zoltanz: nagyon rossz embertől kérdezed.:D Még 3 napja sem vagyok rollertulaj.
Nem igazán volt még szükség karbantartásra, összesen két nap használat után.
Ill. amire meg lenne, az nem ilyen karbantartás jellegű, hanem vmi "elektronikai"
hibakeresés lenne. 1000 km, te jó ég: én tartok vagy 20-nál, de már nem tudom
megnézni, mert azt se mutatja. Viszont amíg 3 utam volt, fejből is összeírom.:DDD

(#2531) DigitXT válasza Wine (#2525) üzenetére


DigitXT
félisten

Nos, én boltban 3 helyen voltam rollerrel. Az első ~500 méterrel a vásárlás után:
gondoltam letámasztom kint, 1 percig se leszek bent, pici üzlet, szemem rajta!
De mondta az eladó, hogy nyugodtan hozzam be... Kérdezte, milyen, mert ő is
szeretne venni vmit. (Sokat nem tudtam segíteni, ilyen sok tapasztalattal, LOL.)

Második a Duna Házban a SPAR, ki van írva, hogy hagyd az őrnél... Így tettem,
majd eszegettem kicsit a padon ülve (alattam a roller), erre leszakadt az ég...:D
Megvártam, míg eláll: nagy mázli, hogy nem 10 perccel korábban indultam neki,
mert akkor rendesen elkapott volna, így viszont eső nem érte a gépezetet. Csak
vizes út volt 12 km-en keresztül, amit zokszó nélkül teljesített, le is fotóztam itt.

Harmadik bolt meg már másnap volt, ahogy írtam, OBI. Nem tudom, ott mertem
volna-e hagyni, akármilyen lakattal... Eleve mit lakatolsz rajta? A hátsó kereket?
99KHUF volt a vas, szóval azért fájt volna arra kimenni, hogy már nincs ott, mert
vki felkapta és elsétált vele: azért ez nem 200 kg, hogy elég rá egy tárcsafékzár.

A fenti kép 26-án készült, ekkor még örömbódogság, 0 napos / hibátlan rollerrel.
Csomagtartóba nagyon simán fért (Peugeot 307), de ritka lesz, hogy oda rakom.

Szerk: este feltöltöttem, a töltő szépen zöldre váltott, lehúztam, másnap 42.4V
akkufesszel indulok, minden szép, minden jó, és 1 km után kikapcs, és kijelző
kakukk. (Azért fura, mert semmi előzménye nem volt, ami utalt volna bármilyen
hibára: ha még kapott is volna vizet vhol lent, másnapra inkább kiszárad, nem?)

[ Szerkesztve ]

(#2532) DigitXT válasza B-L-A-C-K (#2411) üzenetére


DigitXT
félisten

20 - 180 - Automatikus kikapcsolási idő másodpercben
Na erre ránézek, mert én 90-et találtam neten alapbeállításnak.:R

Szerk: papíros manuálban is az van.

Szerk: menüben talán 180, de nehéz kiolvasni:

Szerk: teszteltem, 3 perc után kapcsol ki, ha nem nyomok semmit.:R

[ Szerkesztve ]

(#2533) DigitXT válasza Dr.Zoo (#2453) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez egyébként magában is növelné a fékerőt, ha a hátsót is elektromosan fogná.:D

[ Szerkesztve ]

(#2534) Wine válasza DigitXT (#2530) üzenetére


Wine
csendes tag

Max 20 szal tudok én is repeszteni. Útra kevés, járdára sok, igazából biciklisáv szint... Ugye van amikor szaggatott vonallal le van választva az úttest széle, kerékpárosoknak, de van ahol csak útburkolati jellel- bicikli szimbólum, két sárga v jellel- ábrázolják. Ezt itt az egész városban felfestegették. Ennek dacára nem szívesen megyek ide, bár rendelkezik a rollerem azokkal a védőeszközökkel, fék, lámpa elöl hátul, mint egy kerékpár. Ha a kresz szerint nézzük még bonyolultabb a helyzet, a szabályozatlanság miatt. Szerintem ha 10 rendőrt megkérdeznék, mind mást mondana. A jelenlegi kresz szabályozás szerint kerékpár kategóriába lehet suvasztani, a 300W alatti rollereket, mert két keteke van, az emberi erővel hajtottság, mondjuk már necces, na de akkor az pedelec, elektromos kerékpár is az..aztán azok is el vannak ismerve kerékpárnak.

[ Szerkesztve ]

(#2535) Wine válasza DigitXT (#2531) üzenetére


Wine
csendes tag

Igazából a kerék fölött a váznál lehet úgy lelakatolni hogy ne tudják kibújtatni a rollert, persze azt nézni kell hogy a kerékátmérőnél kisebbre fogd a távot, a másik megoldás hogy összecsukod, és hátsó keréken átbujtatva, plusz váz. Nekem a kormány keresztrúd nem hajtható le, nyilván ha igen, akkor nehezebb lezárni... Az biztos, hogy lopás ellen egy biztos módszer van, ha a szemed rajta van.

(#2536) DigitXT válasza djadji (#1597) üzenetére


DigitXT
félisten

úgy csúszkál a hátulja a kemény tömör gumival, mint a fene. DE félelmetesen csúszkál azon a sárga térkövön is, ami sima. Ha kicsit nedves, csúszik a hátulja mint állat.
Hát én majdnem eltaknyoltam ma, kb. sétatempóban. Aluljáróban vmi gumiburkolat vagy mi (MÁV), némi vízzel megfűszerezve... itt úgy keresztbe ment a hátulja, hogy kb. azt se tudtam mi történik. Jobb híján leugrottam róla, ezután elment a gáz, és a kijelző még furcsább lett.:DDD Hajlok arra, hogy valami kontakthiba lehet a "rázkódással" összefüggésben... Mert később már látni véltem a 11 A-es mérési eredményt menet közben, tehát kutyaharapást szőrivel, valamit javult a kijelző...:D És csak 3x kapcsolt ki.:D Egyszer sem balesetveszélyes mód, hálistennek, inkább csak picit bosszantóan, pl. emelkedőn felfelé, minden lendület elveszett. Csináltam videót, amiben utólag láttam, hogy vicces nézet lesz a mellkas-kamerából, mikor le kell hajolni a belógó fák miatt:

De egyenesen állva nem az igazi, mert azt gondoltam, majd kb. előre néz, és a kormányt is veszi, az esetleges kikapcsolásokat mutatandó, de valójában előre se néz annyira, meg a kormány se látszik.:)) Viszont a stabi miatt egész simának tűnik a gurulás.:R

[ Szerkesztve ]

(#2537) Dr.Zoo válasza DigitXT (#2536) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Mondott már valamit, aki a garit intézi?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2538) DigitXT válasza Dr.Zoo (#2537) üzenetére


DigitXT
félisten

Persze!:) Nyitott jegyet, csatolta a videókat, aztán meglátjuk, mit mondanak.
Én meg bátorkodtam bejönni ma dolgozni, mert ha eltekintek attól, hogy nem
látok sokat a kijelzőn, meg reménykedem abban, hogy nem féktávon kapcsol
ki, akkor teljesen használható.:D És hát nagyobb kedvem volt rollerezni, mint
motorozni, viszont ma megtudtam, hogy ha nedves az út, elég para a roller is!

Ez a hátsó kerék botrány. Kell rá egy gumikerék. Legalább olyan széles, mint
az első, persze tetszene a 2WD-s ötleted is, de gondolom nem túl egyszerű...

Felfújható is jöhetne, bár akkor meg a defekttől lehet tartani, de ez a műanyag
nagyon gáz, ennél kb. bármi jobb... Azt már a második utamon még pénteken
észrevettem, hogy hosszanti törések, pl. a járdán életveszélyesen megvezetik:
az első kerék érzésre jóval stabilabb. (Ha az is elcsúszik, akkor lehet feküdni.)
Kikockáztam a videóban, hogy bizony megcsúszott, amikor másodszor kellett
lelépnem mellé. De hát mit várok nedves, koszos úton - gyalog is el lehet esni.

[ Szerkesztve ]

(#2539) zoltanz válasza DigitXT (#2536) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Múltkor én is pereceltem egy kisebbet, valami kiesett a zsebemből azért. Olyan hirtelen néztem hátra elrántottam a kormányt a másik irányban, a sötétben megcsúszhatott valamin, vízes csatornafedő talán. Szerencsére nem volt gyors tempó, és nyakig fel voltam öltözve, plusz bringás kesztyű, a roller sem sérült.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2540) stellaz válasza Wine (#2534) üzenetére


stellaz
addikt

A pedelec emberi erővel hajtott, csak van rásegítés egy fix sebességig (talán 25 km/h). Magától az nem megy.

Ami igen, az az ebike, de szerintem az már segédmotor kategória.
Legalábbis a németeknél.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2541) Rohir


Rohir
tag

Üdv!

Ezekről a szőrnyetegekről valakinek van valami tapasztalata/véleménye? (vagy inkább bicajos topikba tartozik?)
Airwheel

Elsősorban azért figyeltem fel rá mert Volánbusz-ra egyszerűbb feltenni mint mondjuk rollert. Kick Roller tapasztalatom a téren az ezen a buszvonalon, hogy keresztbe fektetve borul/eltöri a bokám (hosszában meg egy üléssel előrébb lóg), állítva meg előttem levő ülés koptatja a fémet és a festést/hátsó kerék a belembe áll, első keréken gurul össze-vissza. Egyedül hátsó ajtónál van úgy hely, hogy le tudjam tenni anélkül, hogy bárkit is zavarna csak ott meg általában meg a szemetes van.
+ Tömör gumik szétráztak legtöbb helyen.

Kugoo S1 Pro-t nézegettem, de azokkal ugyan ez a probléma lenne úgy 100k-t meg nem költenék rollerra, hogy csak a helyi kisvárosban használgassam.

Ezt látom olyannak, hogy helyközi buszokra egyszerűbb felvinni, letenni közvetlen magamhoz. Egyedüli problámám vele, hogy a kurvás X lábaim miatt nem nagyon fogok tudni manőverezni vele.

(#2542) Wine válasza stellaz (#2540) üzenetére


Wine
csendes tag

Az igen, de az ebike nálunk kerékpár kategória.

[ Szerkesztve ]

(#2543) Wine válasza DigitXT (#2538) üzenetére


Wine
csendes tag

Nekem tömör gumi az első és a hátsó is, vizes talajon sem csúszkál, a műanyag már ránézésre is veszélyes ilyen téren, a fényes, sima, kemény felületével..

(#2544) DigitXT válasza Wine (#2543) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért nem az a fényes sima, van rajta valami mintázat, de halottnak a csók.:D
A közepe valóban sima, és nedves úton oldaltartása... Na, az nem nagyon van.

(#2545) Wine


Wine
csendes tag

https://www.balatontipp.hu/balatoni_hirek/tihany-kitiltottak-az-onegyensulyozo-jarmuveket-elektromos-rollereket-a-forgalmas-helyekrol/

Na Tihanyba ne vigyünk e rollert. Most láttam egy kis tudósítást, a turisták veszélyben érzik magukat, egy bácsi élénken helyeselte a döntést meg egy anyuka. Ahonnan ő jött hál istennek ilyen nem sok van...szerintem egyszer egy ilyen ki fog lőni, jók ezek a futótűzszerű tiltások, hergelni a bumburnyákokat. Itt ez a szabályozás. Bé köll tiltani..mentem forgalmas járdán egyes fokozatban egy gyalogos sebességével, akkora helyet foglaltam el, és pont akkora veszélyt jelentettem...még szerencse hogy bicikli, autó elé nem fut ki a gyerek.

[ Szerkesztve ]

(#2546) Wine


Wine
csendes tag

Már várom hogy az olimpikon polgármesterünk megvédi tőlem városunk polgárait, és lesújt a törvény erejével. Nap mint nap látok vadállat mód , szabálytalanul közlekedő bicikliseket. Az a baj hogy csendes, nem hallják, de jó, majd kolompot kötök a nyakamba, az elektromos kocsi is halk.

[ Szerkesztve ]

(#2547) BITBOYS válasza Wine (#2546) üzenetére


BITBOYS
addikt

...és a városotok főterén nyilvánosan elégetteti a sátáni rollered :D

mod: ...sőt, ha most jelenne meg a Carmageddon azonnal beleraknám az elektromos rollert is bónuszként :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2548) Wine válasza BITBOYS (#2547) üzenetére


Wine
csendes tag

Sok kérdésben abszolút liberális vagyok, lehet bármivel és bárhol vadállat módra menni, és figyelve másokra, most aki veszélyeztet másokat, büntessék meg, de ezek az általános tiltogatások...le merem fogadni hogy vmi volt tsz elnök képviselő látott egy segwayt és úgy megijedt tőle, mert még ilyet nem látott, hogy már fogalmazták is meg a hasonszőrűekkel a rendeletet.

[ Szerkesztve ]

(#2549) Wine válasza BITBOYS (#2547) üzenetére


Wine
csendes tag

Dead Rising 4 el játszok épp, eddig csak dodgemmel fűnyíróval és bevásárlókocsival irtottam zombikat, de még az elején járok...

(#2550) TomMusic válasza Wine (#2545) üzenetére


TomMusic
őstag

Biztos velem van a baj, de én meg már lassan megőrülök a végtelen lassú vánszorgástól. Szinte akármivel megyek, az emberek csigatempóban mennek, és tartják fel a haladni kívánókat. Főleg gyalog. Hát az valami kabaré..
Szóval végre lenne egy kompakt eszköz (az e-roller) nekünk, haladni akaró embereknek, de hát a lassú emberek miatt nem lehet.
Én letettem az e-rollerről. Nem nagyon lehet bevinni a boltokba, ami teljesítménybe jó lenne annak sokallom az árát, és lehet ki is tiltják egyre több helyről. :(
Mát hónapok óta azon agyalok, milyen közlekedési eszközt válasszak (főleg munkába járásra). Ha lehet kerülném a füstös technikát, mert azoknak még több nyűgje van + egészen egészségpusztító. Elektromos robogón gondolkodtam (SuperSoco), de Budapesten 2 keréken kocsik között eléggé félteném az életem..

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.