Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) pchris válasza B-L-A-C-K (#1350) üzenetére


pchris
tag

Egy holland srác unboxing videójában kétfajta tápkábel is volt a dobozban. Én már nem emlékszem pontosan, hogy volt-e eu plug is, de valószínűleg nem bontogatják, hogy cserélgessék a csomagban az aktuális országnak megfelelőt.
Egyébként kevés videóban mutatják, hogy hogyan lehet a legegyszerűbben összecsukni. A felfelé-előre rántást mutatják a legtöbb helyen, vagy kalapáccsal mennek neki, ami nagyon gáz. Valóban nem a legjobb megoldást választotta a gyártó, de szerintem a legegyszerűbb módszer, ha egy falnak, vagy szegélynek támasztja az első kereket az ember, és a kis kart taposva erősen előre nyomja a kormányt.

(#1352) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Most nézem ~5 ezerrel megszívattam magam, alin 305 dollár most a Kugoos S1, én meg kuponnal 330-ért rendeltem geekbuying-ról. Na mind1...

(#1353) djadji


djadji
senior tag

Nekem az adapzerhez van egy eu kabel meg egy usa.. talan. Aminek 3 db szogletes rudacskjaja van. De a lenyeg volt hozza eu csatlakozo.
Vettem videora ahogy kibontom, foleg a haverok kedveert, de nem hiszem hogy erdekel mast is.
Roller osszecsukas. Falbak tamasztva annyira klafan lehet osszecsukni hogy eszre se vettem higy ez problemas sokakaknak. Az hogy kalapaccsl megy neki.. na erre nem mondanek semmit sem.
Van hozza dobfekes valtozat is? Az engem is erdekelne, mert bar a gyari fek egeszen jo, azerz egy masik fek nem artana ra.
Ha.meglesz a kerek akkor irok higy milyen. Elvileg 3-5 nap amig ideer.

http://djadji.fw.hu

(#1354) pchris válasza djadji (#1353) üzenetére


pchris
tag

Szintén az alin van olyan kerék, amiben van egy kis dobfék. Kb 40-45 $ De ahhoz még kell fékkar, bowden meg valamilyen egyszerű nyomatéktám a dobfék álló részének a forgását megakadályozni. Még lehet csinálni, de kell hozzá egy kis műszaki érzék.

B-L-A-C-K

Ha még nem shippingelte jó eséllyel visszamondhatod a rendelést. Persze kérdés mikorra kerül vissza a számládra a pénz...

(#1355) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ha már adapter, hol érdemes ehhez venni pót adaptert? Mármint csak gyári jó, vagy valami szabvány és máshol is van?

Más: Találtam egy tök jó útvonalat melóba járni, az út 75% a Margitszigeten átszelve lesz, így spórolok 1km-t, és + kikerülöm a forgalmat, illetve jó levegőben megyek. :)

pchris: De már a DPD is írt, mondjuk annyira nem ver szíven ez az 5 ezer, csak több helyen megnéztem direkt...A lényeg akár a héten még itt is lehet így.

(#1356) Dr.Zoo válasza pchris (#1345) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Kiszedtem a tengelyt, én akárhogy mérem, 12mm átmérőjű.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1357) grobi007


grobi007
tag

Sziasztok!

Gondolkodok egy elektromos roller vásárlásában. Sokat utána olvasgattam, de sajnos élőben még nem láttam, próbáltam ki egyet sem.
Xiaomi M365 vagy Kugoo S1 tűnik most szimpatikusnak. Ár/érték arányban egész jó vételnek tűnnek. Persze más is szóba kerülhet, bár 150 eft-tól többet nem nagyon szeretnék rá költeni.
Szempont lenne, hogy vonaton könnyen tudjak vele utazni, kicsire összecsukható legyen.
Van öteltetek tapasztalatotok?
Esetleg Üllőn vagy közelében van ilyen szerkezete valakinek egy próbakör erejéig?

Üdv,
Robi

[ Szerkesztve ]

(#1358) B-L-A-C-K válasza grobi007 (#1357) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is ebben a cipőben jártam, de semmi tapasztalatom nincs még, csak millió tesztet olvastam el, képet néztem meg, és végül Kugoo S1-et rendeltem látatlanban (előtte M365-tel mentem már). A sebessége, a kompaktsága miatt lett ez, majd elválik hogy jó választás volt e, elvileg a héten megkapom.

Ezt egy facebook csuportól loptam, buszon így utaztatta egy srác:

(#1359) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Az enyém így néz ki vonaton.
Az összecsukott állapotban figyelni kell a kormányra, mert a grafitos zsír mindent összeken.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1360) berobi78 válasza Dr.Zoo (#1359) üzenetére


berobi78
tag

Én is a vonaton való hordozás miatt választottam a Kugoo-t a Xiaomival szemben. Viszont én fordítva tolom az ülések alá. Az LCD kijelzőre nagyon kell vigyázni, egyszer toltam be kijelzővel előre, és ÖSSZETÖRT ahogy nekitoltam a falnak. Illetve a kitámasztót vettem le róla, mert egy párszor eldőlt amikor gyorsított/lassított a vonat.

(#1361) B-L-A-C-K válasza berobi78 (#1360) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mióta van meg? Ha megint választanod kellene ugyan ezt vennéd?

(#1362) Hyperion válasza B-L-A-C-K (#1358) üzenetére


Hyperion
senior tag

Ha ez a tárolási mód a fontos akkor csak a Koogo az ajánlott.
A Xiaominak fix a kormányrudja.

(#1363) B-L-A-C-K válasza Hyperion (#1362) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én tudom, enyém már megvan rendelve, csak gondolom ő már régóta használja, ezért kérdezem mi a tapasztalat.

(#1364) berobi78 válasza B-L-A-C-K (#1361) üzenetére


berobi78
tag

Összességében pozitív a véleményem róla. Azért szívesen kipróbálnék más tipusú rollert is, hogy legyen összehasonlítási alapom, de a kijelzőjét leszámítva (elég bazári, bár informatív (volt amíg össze nem törtem)), teljesen meg vagyok vele elégedve. Kb 160km már biztos van benne. Majd keress vissza a hozzászólásaimra, már elég sokmindent leírtam róla.

(#1365) f3rdzs0 válasza Hyperion (#1331) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

köszi. hosszútáv mit jelent? :) mert a mostani rollert szoktam húzni ha párszáz méter van az állomásig de nagyon ráérek. vagy boltban magamután

esetleg akinek van tapasztalata vele, Kugoo-t lehet húzni összecsukva?

még elég bizonytalan vagyok hogy akarok-e elektromos rollert, de lehet hogy megyek egy kört ebédszünetben majd a Lime-mal valamikor és megváltozik a véleményem :D

f3rdzs0

(#1366) Dr.Zoo válasza berobi78 (#1360) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Stimmel, ugyanezek mentén választottam ki a Kugoo-t.
Az akkumulátor élettartamára nagyon kíváncsi vagyok.

Még valami, ma jöttem rá, hogy nálam hogyan működik a KERS.
Lejtőn lefelé egy pillanatra ráfékezek, majd hagyom kigurulni. Így a kijelzőn szemmel láthatóan mutatja a visszatöltést, a lejtő hosszától függően elég szépen tölt vissza.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1367) Dorian


Dorian
félisten

Tényleg, ha már vki felvetette:

Esetleg valaki van itt olyan rendes, hogy egy ilyen e-rollert nekem kölcsön ad 1,5 napra?
Természetesen viszem-hozom, és addig az árát leteszem neki és jót állok minden esetleges sérülésért, defektért, stb.

Egyszerűen így, hogy sosem használtam, nem tudok megalapozott döntést hozni, hogy arra a 4 km-es útszakaszra (útminőség, lejtésviszonyok) megfelelő-e egy e-roller, vagy robogót kell vegyek.
Abba meg nem kormányoznám be magam, hogy veszek egyet 100-150e Ft-ért és első nap kiderül, hogy bizony nem tudom használni és nézegethetem a garázsban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1368) B-L-A-C-K válasza Dorian (#1367) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lehet már bérelni rollereket, itt egy videó róla.

(#1369) Dorian válasza B-L-A-C-K (#1368) üzenetére


Dorian
félisten

Ó, ha van ilyen lehetőség, igénybe veszem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1370) B-L-A-C-K válasza Dorian (#1369) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most vezették be, próbáld ki, ha bejön meg vegyél egyet.

(#1371) Dr.Zoo válasza Dorian (#1367) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Próbakörre már vitték az enyém, innen a fórumról.
A lime emlékeim szerint M365 használ.

Most nézem Black kolléga által linkelt videót, mégsem. :D

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1372) B-L-A-C-K válasza Dr.Zoo (#1371) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Inkább ES2re hasonlít.

(#1373) Dr.Zoo válasza B-L-A-C-K (#1372) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Igen, bár nem vagyok szakértő. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1374) @tco@


@tco@
aktív tag

Ninebot ES2 és Xiaomi m365 közül melyiket választanátok napi 2x2.5km-re? Szempont a kényelem is, bár végig egész jó bringaút van, 10-14 percet szerintem ki lehet bírni bármin ott. A defektállóság és kijelző miatt a Ninebot fele hajlok erősen.
Szerk.: Kugoo a dizájn miatt esett ki, a letisztultabb cuccokat szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#1375) djadji


djadji
senior tag

Hella. Szoval kugooval kerultem egyet. Szegedrol kimentem Deszkre, hatha valakinek mond valamit. Oda vissza kerekparutn jardan suervizuton mentem. A varosban sztem a 15 eleg max a 25. En 30cal nem merem neki huzni csak kulteruleten jo uton. Lenyeg. Mentem vele 25 km-t osszesen. Haza ut elott kb 20 percet toltottem (volt.meg fel uveg sorom) biztos ami biztos alapon. Hazaerkezeskor a 16 helyett 14gyel, a 24 helyett 19, a 28 helyett 24 volt a max sebesseg. De kicsit se ereztem hugy nem gyorsulna, csak a vege volt kevesebb. Nekem bejott, tuti hazahozott volna ratoltes nekul is. Arra kivancsi lennrk hogy hogyan all le? Egyszer csak megall, se kep se hang? Vagy lassul lassul es utana all meg? Es mikor megall az vajon milyen feszultsegnel tortenik? Csak azert volna jo, mert ranezesre nehez megmondani hogy van e benne meg 10 km vagy nincs...
Osszessegeben nekem tetszik, de a kemeny hatso lerek kocsit zavar. Majd az uj kereketbraoperalom valahogy, aztan meglatjuk. Egy evi berlet arat (kb) boven megeri.

http://djadji.fw.hu

(#1376) djadji válasza @tco@ (#1374) üzenetére


djadji
senior tag

Szia. Hat izles kerdese nekem a xiaomi sokkal kevebe tetszik mint a masik 2. De a ketto kozul en tuti a ninebotot vennem. Az a kiegeszito akksi egy nagy dolog. Ugyan 50k, de azzal nagyon komoly tavokat meg tud tenni, es ilyen kiegeszitore masiknal nimcs lehetoseg (csak a hazi megoldasok).
En kugoo es ninebot kozott vacillaltam es az ar miatt a kugoo lett, de a ninebot is nagyon tetszik. Hozzateszem ninebotot probaltam, kugoom van, xiaomit nem probaltam.

http://djadji.fw.hu

(#1377) B-L-A-C-K válasza djadji (#1376) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az a baj a ES2 pót aksival nem csukható már össze, nekem ezért is esett ki.

(#1378) djadji válasza B-L-A-C-K (#1377) üzenetére


djadji
senior tag

Hat azt nem probaltam de sztem ossze lehet csukni ugy is. Havernak font van a potakksi es szolta csukogatni... sose mondta hogy leszedi elotte. Persze lehetseges...

http://djadji.fw.hu

(#1379) B-L-A-C-K válasza djadji (#1378) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Több helyen olvastam, látni nem láttam, szóval lehet tényleg hülyeség hogy nem lehet.

(#1380) @tco@ válasza B-L-A-C-K (#1377) üzenetére


@tco@
aktív tag

Igazából ekkora távra ~70 kilóval a pótakksi nem nélkülözhetetlen, várhatóan nem mennék vele egy irányban több mint 5km-t soha, persze ki tudja. De nem tervezek pótakksit venni, elég a gyári hatótáv nekem.

[ Szerkesztve ]

(#1381) Vertigo válasza djadji (#1375) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Lenyegesen az utolso 1km-ben lassul (akkor epp hogy vanszorog), 30V korul gyengul el nagyon es nalam 29V-nal allt meg teljesen.

(#1382) thomasa válasza djadji (#1375) üzenetére


thomasa
senior tag

Én Szeged-Domaszéket jártam meg a kerékpárúton (már ahol volt), félúton hátsó kerék defekttel :( Szerintem külső-belső csere lesz, mert végignyomattam laposan is. A legvégén 1 pötty maradt, szinte vánszorgott. Na de nem teli tankkal indultam, az tény.

[ Szerkesztve ]

(#1383) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na meg is jött, kedden rendeltem.

(#1384) f3rdzs0 válasza B-L-A-C-K (#1383) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

gratz. én is rendeltem ma egyet (az Oxelo meg majd el lesz adva vagy ajándékozva)

DPD kiszállítás előtt hívott téged, vagy kaptál trackinget hogy melyik nap jön?

f3rdzs0

(#1385) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Egy gyors kérdés, ha töltőn van a kijelzőn azt nem jelzi vissza, vagy honnan tudjam feltöltött, azt látom az adapteren van egy kis piros led, gondolom ha feltöltött majd zöldre vált, de a kijelzőn nincs semmi?

f3rdzs0: Csak 1 perccel előtte hívtak, nyomkövetésben meg még az állt hogy BP-i központi raktárban van.

(#1386) grobi007 válasza B-L-A-C-K (#1383) üzenetére


grobi007
tag

Gratulálok! Kiváncsi vagyok milyen lesz. Írj majd, ha kipróbáltad, milyennek látod.

[ Szerkesztve ]

(#1387) djadji válasza B-L-A-C-K (#1385) üzenetére


djadji
senior tag

Zold lesz az adapter ledje. Mashol nem.latni hol tart. Talan a feszultseg ad infot, de meg en se jegyeztem meg hogy hany volton van a max.
Azt viszont akkor tudom higy 30 az mar erosen a tartalek. Koszi az infot. A maxot meg majd megjegyezm.. elobb utobb az kevesbe fontos..

http://djadji.fw.hu

(#1388) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Laikusként, első kis gyors beszámolom a Kugoo S1-ről:

A csomagolás számomra teljesen rendben volt, egy sima dobozban jött, amiben volt még egy fekete doboza. Nem volt megsérülve semmi, hungarocell sem, szóval nem volt gond vele. Kiszedve magát a rollert nem kellett külön szerelgetni, csavarozgatni, kiszedted, felállítottad, és mehettél is vele. Több tesztet elolvasva, megmondom őszintén kicsit gagyibbra számítottam, igaz mint írtam 0 összehasonlítási tapasztalatom van, de ez egy kezdő rolleresnek szerintem minőségre bőven elég. Szerencsére nem volt gyári hibás minden működött elsőre. Ez a fajta duda ami rajta van tényleg kb értelmetlen, de maga a kijelzővel nekem nem volt bajom, minden rajta van aminek rajta kell lennie. Egyedül ami hiányzik, az az ha töltöm valahol visszajelezhetné a kijelzőn, de csak magán az adapteren jelzi egy leddel.
Mivel melóhelyre rendeltem, így jöhetett is az első éles teszt. Busszal háztól melóhelyig 30 perc volt mire beértem...Előtte megterveztem már az útvonalat, így tudtam merre fogok menni a Kugooval. 2 zebrán kell átmenni, egyhez természetesen pont akkor értem oda mikor pirosra váltott, illetve egy részen rossz helyen mentem, ezekkel kb 1-2 percet vesztettem, de így is végig 3-as fokozatban (legerősebb) mindössze 16 perc alatt sikerült hazaérnem épülettől épületig (2. kép). Szóval 14.5 perc is simán hozható lesz, ami a busz idő fele.
95kg vagyok jelenleg ruhában, táskával, így alattam 27-28km/h-t tud jó úton. Összesen kicsivel több mint egy órát tesztelgettem ma, végig 3-as fokozaton, és így majdnem 20km-t tudtam vele megtenni (3. kép). Amit még talán negatívumnak tudnék felhozni, az a fék, kicsit gyenge, hátulra kerülhetett volna egy tárcsafék.
Összegezve: Mivel összehasonlítási tapasztalatom nincs, így nem mondhatom azt hogy ez érte meg biztos a legjobban, de ezt a 3 kis apróságot leszámítva (duda, töltés közben nincs rajta visszajelző, illetve a fék lehetne kicsit jobb), nekem elsőre nagyon tetszik. szóval én eddig abszolút nem bántam meg ezt vettem, és már az is biztos ha nem is idén, de jövőre jöhet egy komolyabb kategória.

(#1389) Vertigo


Vertigo
aktív tag

OK, akkor osszegezve ide beirom a feszultsegeket (Kugoo S1) es a hozza tartozo esemenyeket (amiket en tapasztaltam, igy nemi szoras lehet benne)

29V: megall
30V: jocskan visszavesz a teljesitmenybol
42V: feltoltott
45V: toltofesz plafon (akkuvedelem -> kikapcsolja a regenerativ feket -> allj meg a lejoton lefele ahogy birsz!)

[ Szerkesztve ]

(#1390) Csabee. válasza B-L-A-C-K (#1388) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nincs kedved megmutatni személyesen? :D

Üdv: Csabee.

(#1391) B-L-A-C-K válasza Csabee. (#1390) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha eljössz III. kerbe szívesen.

(#1392) Csabee. válasza B-L-A-C-K (#1391) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Kimegyek persze. Most esős napok jönnek de privátban megkereslek majd :)

Üdv: Csabee.

(#1393) B-L-A-C-K válasza Csabee. (#1392) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Oksi.

(#1394) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#1388) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

+ infó:

Súlyban kicsit nehezebb mint a gyári érték, 0.1kg pontos Xiaomi mérleggel 11.5kg (én súlyomból levonva).

(#1395) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Sziasztok!
Én is csatlakozom közétek egy Ninebot ES2 elektromos rollerrel. :) Munkába járásra tervezem, a 25 perces sétákat tervezem lerövidíteni vele. Bízom benne, hogy jó szolgálatot fog nyújtani. :) Első körben amikor kipróbáltam eddig nagyon bejön, a rugózás jól végzi a dolgát.

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#1396) Tin


Tin
veterán

sziasztok,

rolleren gondolkozom, Ninebot ES1 a kiszemelt, a B terv az M365, de az a felfújható gumi és a méret/súly miatt csak akkor, ha sokkal ajánlottabb, mint a Ninebot.

mennyire gázos az ES1-nél, hogy nincs hátsó lengéscsillapító? a féklámpa és az alsó világítás nem érdekel igazán, de az ES1 lényegesen olcsóbb, és a kormányoszlopon túl nincs semmi elektromos és vezetékes dolog benne, tehát sokkal kevésbé tud beszarni bármi is (gondolom én). plusz 11 kg, ami szintén nem hátrány, sőt! viszont a lengéscsillapító hiánya nem tudom mennyire gáz. nem rossz utakra tervezem, de akkor is...

és persze viszont fogalmam sincs, mennyire erős alapból. nem kellene sokat mennem, kb 2x5km, nagyjából 40m szintkülönbséggel, tehát azért vannak emelkedők, de nem olyan vészesek. viszont közel 100 kg vagyok, és ugye ez a leggyengébb változat az összes közül. tudom, plusz akkuval bővíthető, de akkor ugyanúgy nehéz lesz, és nincs szükségem nagyobb hatótávra vagy jobb gyorsulásra.

ajánljátok ezt a típust egy ekkora súlyú embernek? használható lesz így, vagy csak cammogni fogok vele? és mennyire megbízható ez a típus?

(#1397) Vertigo válasza Tin (#1396) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Ne hulyeskedjetek, 2x5km-re (plane minimalis szintkulonbseggel) villanyroller...
Egy hagyomanyos rollerral iranyonkent kb. 20 perc kenyelmesben es meg sem izzadsz, 5-od aron.

Ninebotnal amugy hajlik valamelyest a platform, igy nem teljesen "rugozasmentes", egyebkent mind2 jol ossze van rakva, m365-nel jogos a defekttol valo tartas (altalaba gyorsan lecserelik mehsejtesre a tulajok a tomlos kereket), illetve idonkent figyelni kell az aljara (plusz a ponthegesztett akksikra a kerekcsere utan), de a ninebotnak meg kenyelmetlenebb a sulyelosztasa...

Probald ki a lime-ot, az nagyon ninebitra hajazo cucc, amugy meg sz@rd le es 5-5km-re kis emelkedokkel vegyel egy hagyomanyosat :P

(#1398) B-L-A-C-K válasza Tin (#1396) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is a súly miatt is vettem inkább Kugoo S1-et, 120 kilóig bírja, elöl hátul lengéscsillapító, tömör gumi, és már ~90 ezerért tiéd úgy hogy pár nap alatt itt van. Elég laikus vagyok még a témában, enyém is péntek óta van meg, de eddig nagyon bejön. ES2-vel mentem egy kört hétvégén, annál nekem jobban adja, pedig azt akartam venni előtte.

[ Szerkesztve ]

(#1399) Tin válasza Vertigo (#1397) üzenetére


Tin
veterán

de, megizzadnék, főleg nyáron. aztán beülök az irodába izzadtam, ami totál gáz. a minimális emelkedő pedig azért érezhető. gyalog a távolság nagyjából 45 perc, de az út második fele dimbes-dombos, szóval megizzadós sajnos. ezért kell az e-roller. és pont az izzadás miatt nem veszek biciklit sem.

(#1398) B-L-A-C-K: aliról meg gb-ről nem merek ilyeneket venni. ha gond van, cseszhetem, és semmi kedvem nekiállni szétszedni és forrasztgatni. ninebot es1 van gb-n most akcióban baromi jó áron, de 120e körül hivatalos helyről is tudok venni, rendes garanciával (amazon, és ők is adják el!). úgyis az első fél év számít, hogy bírja-e.

a kugoo-ról néztem videókat, az gyakorlatilag egy zoom stryder klón, ami az eredeti célom volt, de baromi drága, és messze nem tud annyit, amennyit kellene tudnia. első rollernek meg nem szeretnék drágát venni, mert mi van, ha nem jön be.

[ Szerkesztve ]

(#1400) B-L-A-C-K válasza Tin (#1399) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért cseszheted, 1 év gari van rá, visszaküldöd a postát is fizetik. De persze azt vedd ami a számodra legmegfelelőbb...:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.