Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Tin válasza B-L-A-C-K (#1400) üzenetére


Tin
veterán

ja amúgy speckóban zsír ez a kis kugoo, még jobb is lenne mivel erősebb, csak nem tűnik túl masszívnak. majd írj még róla.

(#1402) B-L-A-C-K válasza Tin (#1401) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vannak már azért tesztek, szerintem hasonlóan bírja mint a többi 150 ezer alatti...

(#1403) Tin válasza B-L-A-C-K (#1402) üzenetére


Tin
veterán

elhiszem, nincs tapasztalatom ezekkel. nézegetem egy ideje, bevállalnék elsőre valami "olcsóbbat", a Xiaomi-t viszont nem mert a defektnél nincs idegesítőbb dolog. viszont azt se akarom, hogy 2 hónap után valami hibával ott legyen az ablakon kidobott zseton. nem tudom, ezeket mennyire tervezik, de ahogy láttam hosszú távú teszteket, igazából ezek 1 év után egyszerűen elhasználódnak azon a szinten, ahol már nem éri meg javítgatni.

(#1404) Dr.Zoo válasza Tin (#1403) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én úgy számoltam ki a megtérülést, hogy a havi BKV bérlet illetve a helyi kis büdös járat árát összeadva kb. 6 hónap alatt visszahozza az árát, utána konkrétan minden hónap ajándék.
Villanyból minimális a fogyasztása, amikor csak tudom cégnél töltöm, itthon pedig alkalmazotti tarifa miatt nem releváns a fogyasztását számolni.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1405) Tin válasza Dr.Zoo (#1404) üzenetére


Tin
veterán

persze, lehet igy is szamolni, es akkor gyakorlatilag fel ev alatt megterul, bar nekem ettol meg kell a berlet mas miatt is, szoval ez pluszban lenne. ettol meg nem hiszem, hogy napi szintu hasznalat mellett 1 evnel tobbet birnanak ezek a vasak. minosegben meg messze nem tartunk ott, pedig lehetne normalisat is csinalni nem csilliardos aron, kiindulva a "sima" de minosegi rollerek arabol.

(#1406) Dr.Zoo válasza Tin (#1405) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem akarlak meggyőzni, csak leírtam nálam a matekot.
Akkor van cumi, ha a beválasztott típus, nem bír ki fél évet sem, és teszem azt kínából jött "lábon".
A Kugoo-nál ugye Lengyel raktárból jött, oda 1 éven belül vissza tudom küldeni, nem kokain áron...
Csilliárdra reagálva, egy közhelyt idézve: - amíg van lócitrom, lesz veréb is. Ha el tudja adni ennyiért Kínai barátunk, nem fogja 40.000.-ért árulni. Az egy érdekes kérdés, hogy mibe kerülhetnek ezek mondjuk Shenzenben. ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1407) Tin válasza Dr.Zoo (#1406) üzenetére


Tin
veterán

nem sokba, mivel mar ez is nyulas... gondolom akiknek a zoom gyartotta a cuccokat, azok eladtak masnak is, igy szuletett az olcsó szuper roller. es meg ezeknek is van haszna rajta.

te honnan vetted a kugoo s1-et? geekbuying es lengyel raktar?

(#1408) Dr.Zoo válasza Tin (#1407) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Igen a geekbuying-nál, Lengyelországból szállítva.
Ha az itteni hsz-et megnézed, van unboxing kép valahol. :)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1409) Tin válasza Dr.Zoo (#1408) üzenetére


Tin
veterán

koszi neztem de en is akkora vagyok mint te, ezert is gondolkoztam el inkabb ezen, mert erosebb. de viszont nem is annyira massziv mint az ES1... azert koszi a tippeket!

(#1410) B-L-A-C-K válasza Dr.Zoo (#1408) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én ha megint megrendelném aliról venném, ott olcsóbb és ugyan úgy lengyel raktár.

(#1411) f3rdzs0 válasza B-L-A-C-K (#1410) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

plusz a fekete geekbuyingon jelenleg presale, és csak pénteken shippelik őket. remélhetőleg az enyém még azért volt raktáron és nem ezzel akarják egyberakni (bár még dpd számot nem adtak péntek óta)

viszont ali még mindig nem fogad el paypalt szerintem :(

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#1412) B-L-A-C-K válasza f3rdzs0 (#1411) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért annyira fontos a paypal? Nekem alin bármi gondom volt sikerült megoldani.

(#1413) Dr.Zoo válasza B-L-A-C-K (#1410) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Igen, már én is "okosabb" vagyok.. :D
Illetve látva a feketéket, sanszos, hogy feketében rendelném.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1414) f3rdzs0 válasza B-L-A-C-K (#1412) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

hát fizetésnél egyrészt van egy extra layer a kártyám meg a random kínai oldal között, ami sose árt :)
másrészt ha bármi probléma van, akkor a visszafizetést a PayPal felé is benyújthatom, úgyhogy kisebb az esély hogy hoppon maradjak

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#1415) Tin válasza Dr.Zoo (#1413) üzenetére


Tin
veterán

ja elég jó amúgy ez a Kugoo S1 főleg a nagy súlyom miatt meg az emelkedősebb miatt lenne jó nekem is ez. viszont én fogok a szabályozástól, mert ugye ez még csak nem is hivatalos volt, és elvileg ha lesz is törvény rá, 20 km/h a sebességlimit, az meg egy "alis" vásárlásnál ellenőrizhetetlen. szóval félek tőle hogy a rendőr egyszerűen nem enged tovább.

(#1416) B-L-A-C-K válasza Tin (#1415) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Itt mire ez szabályozva lesz addig már rég szétmegy a rollered... :P

(#1417) Tin válasza B-L-A-C-K (#1416) üzenetére


Tin
veterán

ott igen de a németeknél már kész a törvény és bármikor elfogadhatják. aszerint pedig max 20 km/h.

(#1418) B-L-A-C-K: nem tudom hogy kell, már tavaly ősz óta megy a huzavona, az ES1 hivatalosan vehető MM-ben meg Amazonon, persze a többi is, de nem tudom, hogy van szabályozva. nem sok rollert láttam, pedig figyeltem, ezért ki se tudtam próbálni, pedig kerestem helyet, de nem nagyon jellemző. szinte tényleg alig láttam. így speckó meg ár alapján én is bevállalnám a Kugoo-t inkább, viszont az ES1 meg nem TUD többel menni, és gondolom ha az MM is forgalmazza, azért csak nem szedik le a fejem.

[ Szerkesztve ]

(#1418) B-L-A-C-K válasza Tin (#1417) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja te kint laksz? Az más akkor. Amúgy meg egy kapcsolóval meglehet oldani majd gondolom és kész...

(#1419) f3rdzs0


f3rdzs0
senior tag

lehet végül az alival jobban jártam volna ha onnan rendelek :D pénteken még volt stock geekbuyingon de a rendelésemet a support szerint berakták a presale-k közé ami szombaton indult, úgyhogy csak most pénteken fognak shippelni nekem.

f3rdzs0

(#1420) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Cikk/videó a LIME-al kapcsolatban.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1421) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Találtam a fiókomba telefonra karbon fóliát, meg sima fóliát, előtte leszigetelőszalagoztam a réseket, majd rávarázsoltam a Kugoo-ra, nem életem műve, de víz ellen szerintem jó lesz:

(#1422) berobi78 válasza B-L-A-C-K (#1421) üzenetére


berobi78
tag

Egész jól néz ki. Viszont félő, hogy melegben a szigetelő szalag ragasztója meg fog olvadni.

(#1423) B-L-A-C-K válasza berobi78 (#1422) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Már rendeltem egy karbon fólia darabot, meg vágatok bele egy vékony üveget.

(#1424) Tin válasza B-L-A-C-K (#1423) üzenetére


Tin
veterán

ennyire vacak a szigetelese alapbol? nem vizallo a kicsike? nekem mondjuk az pont eleg fontos szempont lenne....

(#1425) B-L-A-C-K válasza Tin (#1424) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elvileg de, de olvastam érdemes leszigetelni, ugyan úgy mint a Xiaomit is, én meg biztosra akarok menni.

(#1426) Tin válasza B-L-A-C-K (#1425) üzenetére


Tin
veterán

akkor olvassz ra foliat az eselyesebb hogy segit. emellett meg egy nagyobb esonel siman beazik az elektronika. azt meg melobajarasnal nem lehet kiszamolni reggel hogy este fog-e esni az eso.

[ Szerkesztve ]

(#1427) B-L-A-C-K válasza Tin (#1426) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Karbon fólia se ázik át, azért nem lemerülni akarok vele.

Illetve látom sokszor off-olsz, pedig témában vagyunk mindig...:)

[ Szerkesztve ]

(#1428) Tin válasza B-L-A-C-K (#1427) üzenetére


Tin
veterán

ja tudom de a BB topikos agyoncseszegetés után én már mindent offolok ami nem konkrétan 100% biztosan nem "pofázás".

a karbon fólia sem az igazi, mert be tud folyni alá-mellé, illetve be tud párásodni, feljön, és cseszgeted. a rendes szigetelést felületen elég nehezen lehet megoldani, ez a csilivili kijelző meg a gombok meg gyakorlatilag 1:1-ben ki vannak téve az esőnek, mert ha haladsz, ez biztosan vizes lesz. erre mondtam, hogy valami átlátszó fóliával az egészet egyben lenyomni, ami a kijelzőt is fedi, meg a legjobb lenne, ha a gombokat is fedné... de persze a gázkar és a fékkar mellett ettől még befolyhat a víz. elég szarul csinálták meg azt a krumplit ott a tetején, tök jó, informatív, meg minden, de még a képen is olyan, hogy ránézel és attól eltörik.

ebből a szempontból szerintem az egyszerű kijelzők sokkal jobbak. meg a kevés gomb. meg a minél kevesebb hibalehetőség.

(#1429) Magnum_ válasza Dr.Zoo (#1371) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Holnap kiprobalhatom az udvaron. Vagy a szomszed utcaban (ahol nrm terko van)?

I humbly and respectfully decline™

(#1430) B-L-A-C-K válasza Tin (#1428) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A karbont egybe kell rárakni normálisan, és nem folyik bele úgy az víz, mint írtam nem búvárkodni megyek vele. A gombok azok tömítve vannak, szóval attól nem félek.

A kijelző meg szerintem fasza, mutat mindet aminek rajta kell lennie. Ha meg tegyük fel megfő, van rá 1 év gari, küldenek hozzá alkatrészt, így lékáka, de amit írtam azt azért megcsinálom hozzá, és nekem így elég.

(#1431) Tin válasza B-L-A-C-K (#1430) üzenetére


Tin
veterán

jaja meg esőben egy ekkora erejű rollerral csak eltaknyolna az ember amúgy is.

jó ez a karbonos megoldás is, kis esőre oké, nagy esőben meg bkv:)

vajon a közel 3x annyiba kerülő e-twow mennyiben minőségibb?

(#1432) B-L-A-C-K válasza Tin (#1431) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"vajon a közel 3x annyiba kerülő e-twow mennyiben minőségibb?"

Azzal már mentek ilyen 8-10 ezer km-t nagyobb gond nélkül, szóval biztos sokkal jobb. Jövőre majd veszek komolyabbat, lehet egy olyan lesz, de majd akkor megnézem mi a kínálat.

(#1433) Dr.Zoo válasza Magnum_ (#1429) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Igen, beviszem.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1434) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok, melyik a legjobb nem elektromos roller vétel, 30k-ig?

napi 5km-re 190cm, 95kg ra?

m3 felújítás miatt gyalog játok munkahelyre 25-perc sétát szeretném lerövidíteni, voltunk tegnap a Decatlonba,

Bántóan zörögnek és laza érzetet kelt a kormánynál a a 20-30k-s közötti két roller és egész nehéz összecsukni.
A 40-50k-s lábbal összecsukható meg egy ronda valami.
Kormányt lehetne rögzíteni némi szigszalaggal, de az hogy újonnan lötyög az szerintem förtelem, kipróbáltam egy nem szétbarmolt nem mintadarbnál is.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1435) B-L-A-C-K válasza L4mie (#1434) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én még kissé laikus vagyok a témában, de 30 ezerért én biztos nem vennék elektromos rollert.

(#1436) Tin válasza B-L-A-C-K (#1435) üzenetére


Tin
veterán

olvasd el meg egyszer ,)

[ Szerkesztve ]

(#1437) L4mie válasza B-L-A-C-K (#1435) üzenetére


L4mie
veterán

Én se vennék annyiért elektromosat, most éppen elég kütyüm van :P
hagyományost keresek :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1438) B-L-A-C-K válasza L4mie (#1437) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja sorry...:D

(#1439) Magnum_ válasza Dr.Zoo (#1433) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nehar, AF volt ma.
Holnap nalad lesz?

I humbly and respectfully decline™

(#1440) Alwares


Alwares
aktív tag

Sziasztok!
A múlt héten sokat próbálgattam a Lime-ot és nagyon megtetszett. Munkába járás ezzel 30-40 perc helyett 8-10 percre rövidült, az egész város hirtelen sokkal kisebbnek tűnik, elképesztően dinamikusan lehet közlekedni velük. Gyorsan úgy döntöttem veszek magamnak is egyet munkába járáshoz. Naponta max 2*6km-t mennék vele, 75-80kg vagyok.
Egyelőre nagyon nem tudok dönteni, egyszerűen azt látom mindegyik modellel van valami gebasz. Az M365 Pro és a Ninebot ES4 között vacilálok. A ninebot sokkal strapabíróbbnak tűnik, viszont ha valami elromlik benne akkor nem tudom mennyire lehet javítani. Az M365 mellett szól, hogy egy kő egyszerű konstrukció, a javítása tök egyszerű, minden pótalkatrészből ezerféle van jelen a piacon, viszont a defekt ügy elég riasztó (tömör-féltömör gumi sem feltétlen a legjobb megoldás, amilyenek az utak Budapesten szétrázná az agyam egy pár utcában).
Viszont a tárcsafék nekem sokkal szimpatikusabb megoldás, a városban azért sokszor megesik hogy baromi nagyokat kell gyorsan fékezni (versenybringával néha olyan akrobatikus trükköket kellett bevetnem a megálláshoz hogy azt nem vágyom vissza).
Nekem a Kugoo s1 abszolút nem tetszik, max második járgánynak venném a párom számára, munkába járáshoz. (de lehet abból is ugyanolyan lenne mint amit majd én választok, hogy ne kelljen kétféle pótalkatrészt otthon tartani)
Tudnátok segíteni, hogy esetlegesen melyik éri meg jobban?

(#1441) Fishor válasza Alwares (#1440) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Mi az a Lime?

Üdv: Fishor

(#1442) B-L-A-C-K válasza Fishor (#1441) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Bérelhető elektromos roller.

(#1443) Dr.Zoo válasza Fishor (#1441) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1444) Tin válasza Alwares (#1440) üzenetére


Tin
veterán

na a kolleganak adott valaszra en is kivancsi leszek :)

kb. a netes videok alapjan lehet informaciokat gyujteni, de ahogy irod te is, mindegyiknek van valami baja...

a xiaomi jo, de az otthonodtol tavol defektet kapni egy 12-13 kilos "teglaval" nem a legjobb dolog. tomor gumival meg szetraz, mert nincs lengescsillapito.

a ninebotnak azt rojak fel, hogy neha tulmelegszik, illetve a vezerlesevel is lehetnek gondok, amit nem annyira egyszeru javitani, mert ugye csoben van az egesz.

ezt a kugoo-t epp tegnap neztem teszetkben, nem is a vaz vagy a szerkezet minosege, hanem inkabb az elektronikus reszek minosege az, amit fikaznak. pl. hogy nem vizszigetelt, a vezerlodobotz, az akku es a kijelzo is siman beazhat, illetve az egyeb szerelesi minoseg. viszont ehhez is van potalkatresz.

(#1445) B-L-A-C-K válasza Tin (#1444) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vízbe egyikkel sem érdemes menni, ha állítólag bírja a vizet ha nem. Pont most posztoltak ki facebbokon, egy roller csopiba:

(#1446) Tin válasza B-L-A-C-K (#1445) üzenetére


Tin
veterán

na igen, bar ilyenkor meg arra gondol az ember, hogy miert nem vizallo. olyan nagy igeny hogy az emberek ne csak szaraz idoben tudjak hasznalni?

(#1447) B-L-A-C-K válasza Tin (#1446) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mert ezek legolcsóbb kategóriás rollerek, gondolom ami nem ázik be, az nem 80-120 ezer.

(#1448) Tin válasza B-L-A-C-K (#1447) üzenetére


Tin
veterán

de van olyan? ha igen, linkelj mar legyszi olyat, ami tenyleg minosegi, es nyugodtan lehet kinozni, kibir par evet, es esoallo is...

(#1449) B-L-A-C-K válasza Tin (#1448) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A Kugoo S1 ennek a kompontása, ezt dicsérik nagyon, viszont eső ellen nem tudom hogy véd, de ez akár ilyen 8-10e km-t is kibír nagyobb gondok nélkül.

(#1450) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Na ezek rendesen megkínozták a Kugoo-t.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.