Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Geri8 válasza zseko (#49) üzenetére


Geri8
tag

Kösz az úttesten való közlekedés megjegyzést.
Eddig azért is választottam a bal oldalt, gyér forgalmú utakon, mert látom a szembe forgalmat, ha jön valami le tudok állni, esetleg a jármű elhaladtáig haladok a járdán, majd vissza az úttestre.

Nekem felfújható kerekes van, de én meg tömör gumisat nem próbáltam. Jó úton kényelmes, rossz úton ugyanúgy ráz, a bukkanókat igaz kevésbé érzem.

(#52) zseko válasza Geri8 (#51) üzenetére


zseko
veterán

Én is pontosan így gondoltam, de úgy voltam vele inkább megkérdezek egy rendőrt, az csak tudja :)

HR24.hu

(#53) nextman válasza zseko (#49) üzenetére


nextman
aktív tag

Koszi szepen a javaslatot.
Amit te ajanlasz, miben jobb a Decathlonostol?

En is fogom hozni az UFO feelinget 33 evesen a belvarosban:)
Amugy Zugloban at kell menni egy vasuti atjaron meg egy autopalya feluljaron is, ezert is jobb, mint pl. bringaval lepcsoznom. En nem is tudnek BP.-en bringazni, egyszeruen fobiam lenne tole, itt az autok kozott menni, amekkora forgalom van.

[ Szerkesztve ]

(#54) zseko válasza nextman (#53) üzenetére


zseko
veterán

Nem tudom, szerintem semmiben :) csak én ott nézelődtem vásárláskor :) Amiben 'gond' a sajátom, az hogy magas, elég rendesen be kell hajlítani a térdet minden lökéskor, így másodjára olyat vennék aminél alacsonyabban van az ahová állok, ebben jobbnak tűnik az amit linkeltél.

HR24.hu

(#55) Geri8 válasza nextman (#53) üzenetére


Geri8
tag

Felfújható a kereke a Hudora Big Wheel-nek.

Zseko: Nekem nem kéne alacsonyabb padlós, így is leér olykor a kitámasztó, ha nagyon bedőlök vagy egy kisebb bukkanó van. Lehet a benyomódó kerekek az oka, lehet a 100kilóm :D

(#56) Lalla


Lalla
tag

Tegnap vettem egy Spartan Jumbo I-est. Az ára nagyon baráti volt, csak 13k újonnan. Kicsit tartottam attól, hogy kényelmetlen és rázós lesz, de nem az. 3,5 km-t szoktam megtenni naponta a melóba, főként bringával. Nagyon meglepődtem, hogy szinte azonos eljutási időt tudott produkálni a cucc, mindössze 15 perc volt szobától szobáig. Ugyanez BKK-val 25-40 perc, autóval szintén, motorral 20 perc, robogóval talán egy kicsit kevesebb ha esztelenül sietek. A kerékpár nyílván gyorsabb, de ennél a távolságnál még meccsben van a roller, hiszen azt nem kell előbányászni otthon a tárolóból, majd szórakozni a lakattal a céges tárolóban. És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy a tömegközlekedéssel lehet kombinálni, ez főleg esős időben előny. A Jumbo II is tetszett, szebb masszívabb darab volt, kipróbáltam. De annyival drágább, nehezebb is, és nagyobb összecsukva. Mivel nem tudtam h igazán mire van szükségem, racionálisabbnak tűnt az egyessel kezdeni. Ha már 1-2 évig húzni fogja, akkor főnyeremény vétel. Ami mondjuk még feltűnt, hogy a kettesnek alacsonyabban van a dekkje, úgy biztos könnyebb hosszú távon a hajtás, bár be is akadhat dolgokba.

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#57) zseko válasza Lalla (#56) üzenetére


zseko
veterán

3,5 km-t szoktam megtenni naponta a melóba, főként bringával. Nagyon meglepődtem, hogy szinte azonos eljutási időt tudott produkálni a cucc

Tüdőből viszont nagyobbat kíván mint a bicikli :DDD

Nekem is a 'sima' 1-es van, nálam már az első hónapban behozta az árát, mivel ~13.7e-be került szállítással együtt, a benzinköltségem meg átlagban 15e körül alakult. :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#58) nextman


nextman
aktív tag

Fekezni hogy kell a rolleren, melyik labbal?
Amelyikkel hajtok, vagy a masikat csusztatja vissza az ember a kerekre?:)
Bocs a hulye kerdesert, de holnap kezdem a rolleres karrierem:)

(#59) Lalla válasza zseko (#57) üzenetére


Lalla
tag

Sokkal jobban nem fáradok el, bár én eléggé fitt vagyok. Az ingem se lett sokkal izzadtabb, nálam ez a mérce :) Mondjuk a talpamba azért belemászott egy kis izomláz...

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#60) Lalla válasza nextman (#58) üzenetére


Lalla
tag

Hajtó lábbal rálépsz a hátsó kerék "sárhányójára", azaz a fékre és rászorítod a kerékre. Sokak szerint ez nem elég hatékony, pl. a Spartan Jumbo-n nincs külön fékgumi/pofa, simán az alulemezt nyomod a kerékgumira rá. De ha jól hátraterhel az ember, akkor bőven elég a lassulás amit okoz, lassú sebességnél meg amúgy is egyszerűbb lelépni. Tuti nagyobb lenne a fékhatás, hogy ha a cipőd érne hozzá közvetlen a kerékhez, de úgy már nem csak a kerék kopna hanem a talp is. No meg ha blokkol a hátsó kerék az se lehet a legjobb...

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#61) nextman válasza Lalla (#60) üzenetére


nextman
aktív tag

Koszi. Evek ota nem bringaztam, asszem az egyensuly erzekemet fel kell ujra fejlesztenem:) Ehhez a mutatvanyhoz.
Ti szoktatok bukni a rollerrel? Erdemes lenne vedofelszerelest is beszerezni? Vagy csak utcai ruhaban toljatok?

(#62) nextman


nextman
aktív tag

Na ma rollereztem gyerekkor ota eloszor:)
Vegul o lett a befuto.
Vettem volna szivesen 9-eset is, de az valamiert csak undorito feher szinben volt.
4 km helyett 5-ot jottem, volt egy 100 m-es szakasz, ami helyett 1 km-t jottem, mert a GPS nem arra vezetett, legkozelebb okosabb leszek.
Viszont az 5 km kb 50 perc lett, szokni kell meg a tempot.

Lenne egy kerdesem is, a kormanyt mmilyen magasra kell beallitani (es hogyan)?
Gyari beallitassal ugy ereztem neha, hogy nagyon elore kell hajolnom.

(#63) Lalla válasza nextman (#62) üzenetére


Lalla
tag

Úgy állítsd be, hogy a rolleren állva egyenes testhelyzetben a karjaid közel kinyújtva érjék el a kormányt. A gyorszáras bilinccsel kell játszanod. Kilazít, beállít, vissza zár. Ehhez szerszám sem kell.

Amúgy ahogy nézem a te rollereden a kormánynak van némi előrenyúlása is, talán ez is okozhatja a rossz érzést. De idővel szerintem hozzá fogsz szokni.

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#64) nextman


nextman
aktív tag

Ma 47 perc lett a 4 km. Gyenge vagyok:)
Ennyi erovel buszozhatnek is:)

[ Szerkesztve ]

(#65) Lalla válasza nextman (#64) üzenetére


Lalla
tag

itt vmi nem oké, ezt egy gyorsabb gyaloglással is el tudnád érni (5 km/h). gyakorlatilag a lassan kocogók is lehagynak papíron. biztos hogy 4 km a táv? amúgy ez napról napra jobb lesz, ne add fel.

én 10-12 km/h körüli értéket számoltam mamagra átlagnak, és ugye ebben benne van a piros lámpa, de az is amikor kemény 15-tel csapatok a bringások mellett.

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#66) nextman válasza Lalla (#65) üzenetére


nextman
aktív tag

Hat google maps szerint 4 km a legrovidebb ut. Persze lehet, neha veletlenul letevedtem rola, de 5km-nel akkor se lehet tobb. Mondjuk eleg rossz utak vannak, razos kovek, meg fold ut, keves a jo minosegu jarda vagy aszfalt. Illetve neha volt olyan erzesem is, mintha nem gyorsulna elegge a roller, mintha alapbol fekezne egy kicsit. Lehet, hogy par nap alatt maris tropara razodott?

Azert erdekes, mert a gyalogosokat elhagyom, aztan vegul megse vagyok gyorsabb, ez hogy lehet?:)

(#67) Geri8 válasza nextman (#66) üzenetére


Geri8
tag

relatív az idő, útviszonytól nagyban függ. Mérd le egyszer gyalogosan is az időt.
legutóbbi programom egy 7,7 km-es út volt 1 óra alatt, 1/4-e lejtő. Gyalogosan másfél órát ír a google, ha nincs lejtő én sem jövök ki 1óra 10-20 percnél jobban.

(#68) Lalla válasza nextman (#66) üzenetére


Lalla
tag

hát csak gondolj bele, hogy ha a gyalogosoknál legalább kétszer gyorsabban mész...akkor az időben az útnak a fele. persze az íróasztal mögül könnyen dumálok, nem ismerem az útvonalad, az utak minőségét. nálam sem rozsás a helyzet, de azért nagyon jól lehet haladni.

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#69) nextman válasza nextman (#64) üzenetére


nextman
aktív tag

37 perc. Ez mar egesz elfogadhato, gyorsabb a busznal:)

Nektek nem szoktak a labujjaitok fajni, amikor lapatoltok?

(#70) Lalla válasza nextman (#69) üzenetére


Lalla
tag

Nekem az egész talpam be tud állni. De ez számomra jó érzés :B

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#71) nextman


nextman
aktív tag

Egyszer volt eltorve a labkozepcsontom, arra emlekeztet, persze csak lightsosan.
Olyankor van, amikor nem tokeletes a lapatolo technikam:)

Tegnap lattam egy holgyet town 9-essel a Deaknal, nem kozuletek valaki?:)

[ Szerkesztve ]

(#72) nextman


nextman
aktív tag

Town 7-esembol ma kiesett a hatso fenyvisszavero menet kozben, nektek szokott ilyen lenni?
Esetleg bele kene ragasztani, vagy hogy lenne a legjobb rogziteni?

(#73) nextman


nextman
aktív tag

Zorompol egy kicsit menet kozben a roller, a kerekei azt mondjak nyifil nyifil fordulas kozben. Ilyenkor mi a teendo?

(#74) agocs


agocs
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni ABEC9-esre a gyári csapágyaimat, tudtok javasolni valamilyen márkát, tök kezdő vagy csapágy témában. Városi közlekedésre használom a rollert. A rollers.hu-n úgy nézem van egy rakás féle, de semmit nem írnak semmiről. Gondolom van minőségbeli különbség két ABEC9-es közt is, vagy nem nagyon? Mindegy milyet választ az ember? Köszi!

(#75) gmark86


gmark86
tag

Sziasztok! Ma csatlakoztam frissen a "rolleristák" csapatához egy fekete Spartan Jumbo II-vel. Mivel egyre többeket, idősebbeket is láttam furikázni, gondoltam én is belevágok. Eredetileg Jumbo I-eset szerettem volna, mert arról is jókat írtak, viszont nem volt raktáron, így elcsábultam a nem egész 6000 Ft-tal drágábba kerülő, komolyabb modellhez. A China Mart-ban vettem. Menyasszonyom meglepetten és kissé kétkedve fogadta az új "játékszeremet". Elsőre eléggé nagynak tűnik, de a nyakánál fogva is kényelmesen lehet cipelni.

iPhone 11 128GB; Huawei Mediapad T1 8.0 Pro, Huawei Mediapad T3 10, Lenovo C340 IML; Lenovo M73 SFF; Mac Mini Late 2014

(#76) nextman válasza agocs (#74) üzenetére


nextman
aktív tag

szerintem mindegy. En abec 11-eset vettem, de alig erzem a kulonbseget az abec5-hoz. Sajnos az ut meg a kerek minosege tobbet szamit.

@GMark, neked Udv!

[ Szerkesztve ]

(#77) gmark86 válasza nextman (#76) üzenetére


gmark86
tag

Üdv Neked is! Ma lesz az első éles bevetése a járgánynak. A délelőtti random eső kicsit elbátortalanított, de mégiscsak úgy tűnik, hogy az időjárás nekünk fog kedvezni. A tervezett napi út 2x3,2 km. Kíváncsi vagyok, milyen fürgén tudok vele haladni. Busz+villamos kombinációval 20-25 perc alatt érek be.

iPhone 11 128GB; Huawei Mediapad T1 8.0 Pro, Huawei Mediapad T3 10, Lenovo C340 IML; Lenovo M73 SFF; Mac Mini Late 2014

(#78) nextman válasza gmark86 (#77) üzenetére


nextman
aktív tag

Hat attol fugg, milyen utviszonyok vannak, de szerintem 20 perc nem elsz meg rollerrel:) 25 talan.

(#79) gmark86 válasza nextman (#78) üzenetére


gmark86
tag

Első út alapján a 20-22 tűnik reálisnak, megfelelő útvonal kiválasztásával. Kockakő és viakolor nem a barátaim.

iPhone 11 128GB; Huawei Mediapad T1 8.0 Pro, Huawei Mediapad T3 10, Lenovo C340 IML; Lenovo M73 SFF; Mac Mini Late 2014

(#80) nextman válasza gmark86 (#79) üzenetére


nextman
aktív tag

Macskako, foldut sem:)

(#81) gmark86 válasza nextman (#80) üzenetére


gmark86
tag

Ennek fényében szerintem hazafelé a problémás szakaszokon úttest, lehúzódva, később lámpával kiegészítve.

iPhone 11 128GB; Huawei Mediapad T1 8.0 Pro, Huawei Mediapad T3 10, Lenovo C340 IML; Lenovo M73 SFF; Mac Mini Late 2014

(#82) gmark86 válasza gmark86 (#81) üzenetére


gmark86
tag

Sajnos véget is ért egyelőre rolleres pályafutásom, időben észrevett gyártási hiba miatt visszavittem a gépet. Fél centivel el volt számolva a kormány hegesztése, és ráadásul ferdén is sikerült összehozni.Az üzletben korrektek voltak, szó nélkül visszaadták a teljes összeget. Előzetesen telefonon érdeklődtem, egy emailt kértek,amire még tegnap délután válaszoltak is, és egy kitöltött elállási nyilatkozatot kértek. Kellemetlenkedés és megjegyzések nélkül váltunk el.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 128GB; Huawei Mediapad T1 8.0 Pro, Huawei Mediapad T3 10, Lenovo C340 IML; Lenovo M73 SFF; Mac Mini Late 2014

(#83) Laox


Laox
aktív tag

Üdv! Jár még ide valaki? :) Ha 100 kg teherbírású rollert vennék 95 kilósan, az már necces lenne?

(#84) nextman válasza Laox (#83) üzenetére


nextman
aktív tag

Szereny velemenyem szerint igen.
Van egy bukkano felemelkedsz egy kicsit, visszaesel ra, maris felulmentel a 100 kg.-on.
Bar az is lehet, hogy azert irjak ra a 100 kg-ot, mert akkora embert bir el, es az ilyen eseseket, razkodasokat meg pluszba beleszamoljak. Ezt megkerdezheted az uzletben.

Probald ki, hogy bekapcsolod a merleget, es raugrasz. Meddig leng ki max? :)

(#85) Lalla válasza Laox (#83) üzenetére


Lalla
tag

nyugodtan megveheted. bánj vele finoman és sokáig fog szolgálni.

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#86) Rpeeee


Rpeeee
újonc

Már egy ideje hajtok egy Town 9 Oxelo-t, de újabban kipróbáltam a Spartan Jumbo II-t is.

Konklúzió:
A Town9 dupla annyiba kerül, viszont megéri ha masszívabb, modernebb járgány kell. Nehezebb mint a Spartan (1-2 kilóval), viszont van rajta fék és az összecsukási mechanizmus szerintem jobb.
A Town 9-est lehet magad után húzni a földön, mint egy poggyászt - ezt hiányoltam a Jumbo II-esnél.
Viszont a Jumbo II úgy van kialakítva, hogy összecsukva, "élére állítva" enyhén ferdén megáll a földön.

Kerekek: a town9 mind2 kereke 200mm-es, a jumbo-é pedig elől nagyobb; gurulás közben ez max annyi előny,hogy egy zökkenőn kicsit jobban átmegy.

A Jumbo II fedélzete nekem kisebbnek tűnt, a town9-re könnyebben fellépek.

Kormány: a town9-es markolata jobb kialakítású, és a kormány szélessége nagyobb
(a jumbo II-es "szivacsos" fogantyúja kissé gagyinak tűnik)
A kormánymagasság a town9-nél szabadon állítható, a jumbo II-ben pedig csak 3 beállítás van.

Elméletileg mind2 járgány 100kg teherbírású, persze jó lenne tudni, hogy ez konkrétan mit jelent (engem nem érint, így nem nyomoztam utána).

Amit mindkét járgányból hiányolok:
csengőt kéne hozzájuk szerezni, de nem is tudom, hova bigyeszthetném rá....

Mindent összegezve azt kell hogy mondjam hogy a town9-cel és a jumbo II-vel
egyformán jól lehet haladni. A jumbo II jobb lehet azoknak, akik könnyebb és egyszerűbb felépítésű járgányt szeretnének és persze nem is akarnak annyit áldozni egy rollerre. Az viszont rejtély, hogy minek kellett rá kitámasztót tenni - ez vicc (észre se venném hogy van rajta, jól megbújik alul a kis mütyür)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/SoftSynthPortal

(#87) Laox


Laox
aktív tag

Külföldi roller fórumokon is uitána olvastam, és bár a Town 9-nek van 1-2 nagyon hasznos tulajdonsága, pl. a lezárhatóság és az egyszerű összecsukás, minndenhol a Town 7 XL-t ajánlották a dupla lengéscsillapítás miatt, állítólag ég és föld. Kipróbáltam a Town 9-et, mert nagyon tetszett a kézi féke, viszont a valóságban annyit ér, mint halottnak a csók, szinte semmit sem fog. Így a Town 7 XL mellett döntöttem a tanácsok alapján. Ajánlom mindenkinek, aki ezeket nézi, hogy ne csak az áruház sima talaján, hanem "terepen" is próbálják ki őket, ha van rá lehetőség, érezhető a különbség.
Cserébe a Town 7 XL kevésbé praktikus, 2 kart is meg kell mozgatni ,ha össze akarjuk csukni, illetve nincs az a jó kis zárfunkciója, hogy összecsukva csak egy lakattal bármihez rögzíthető.

(#88) Lojkus


Lojkus
csendes tag

Sziasztok. Szerintetek valahogy meg lehet oldani, hogy egy Town 9-es rollernek a fékje fogjon is valamit?

(#89) j.bravo válasza nextman (#76) üzenetére


j.bravo
addikt

Ez engem is érdekelne. Egy jobb csapággyal tovább gurulna szabadon a roller, lassabban lassulna?
Érdemes költeni erre?
A napi útvonalat nagyjából belőttem, tudom melyik utcákban megfelelően sima a burkolat a megfelelő haladáshoz. A túlnyomó része viszonylag mentes az aszfalt a toldozás-foldozástól.

Whatever.

(#90) nextman válasza j.bravo (#89) üzenetére


nextman
aktív tag

Mint irtam, nem lehet erzekelni a kulonbseget. Talan valami mintapalyan tokeletes felulettel lehetne.
Amugy a sok hepe hupa miatt a kerekek is ossze vissza vannak kopva, me3g nyikorog is valami nalam, szoval egyaltalan nem jol gurulnak amr. Lehet az egesz kereket kene cserelnem. Vagy a rollert:)

(#91) Bobrooney válasza Rpeeee (#86) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Hát 100 kg teherbírású rolleremet (Spartan Jumbo I.) a kezdetektől fogva 105 most 115 kg-al terhelem, annyi baja volt hogy kb 1 éve zörögni kezdett a kerék, annyi baja volt h kidobta a csapágy a zsírt, ezt megcsináltattam, azóta nincs semmi baja :)
Szóval azért bírják a terhelést, pedig nem is kímélem (persze nem ugratok vele, meg nem ugrálok le vele a padkáról).

Valaki próbált már Xootr rollert?

[ Szerkesztve ]

(#92) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Rollert keresnék elég alkalmi használatra egyenlőre. Hetente egyszer oda-vissza kéne megtenni 1,5 km-ert felvinni a vonatra majd utána szintén ennyit menni vele. Szóval heti 6 km durván. 85 kg vagyok de sokszor 10 kilós táskát cipelek.
Nem akarok túl sok pénzt áldozni a dologra és visszapörgetve a topicot a Spartan Jumbo Rollert néztem ki. Ez megfelelő lenne?

(#93) Bobrooney válasza flegga92 (#92) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ha normális minőségű az út és nem vagy 2m magas, akkor igen.

[ Szerkesztve ]

(#94) flegga92 válasza Bobrooney (#93) üzenetére


flegga92
senior tag

Kis kerülővel lehet új aszfalton menni lakó pihenő övezetben. Itt el sem ütnek. 187 cm magas vagyok.

(#95) Bobrooney válasza flegga92 (#94) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Akkor szerintem jó választás lesz, nekem legalábbis eddig tökéletesen megy, 2-3 éve.
A csapágy kilökte 1x a zsírt, de ezt orvosoltuk azóta hibátlan :)

(#96) flegga92 válasza Bobrooney (#95) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszi! Akkor meg is rendelem.

(#97) flegga92


flegga92
senior tag

Ma végre sikerült kipróbálni a járgányt. Remekül lehet vele menni, sima úton álom, kicsit rosszabb úton is elég jól lehet vele haladni. Apró térkövön elég zsibbasztó de nem is vártam jobbat.
Két bajom van vele:
Nem áll egyenesen a kormány. Ezt a kerék felett a biciklihez hasonlóan lehet állítani?
Másik, hogy kicsit rosszabb úton valami csörög benne, de nem a fék mert ha rálépek nem hagyja abba.

(#98) Bobrooney válasza flegga92 (#97) üzenetére


Bobrooney
senior tag

A kormányon szerintem nem, de akkora dőlése nincs szerintem h zavaró legyen, valamint lehet direkt is van így. Nekem is zörög benne valami, ez lehet a talp alatti résznél van valami, engem annyira nem érdekelt sosem.

(#99) flegga92 válasza Bobrooney (#98) üzenetére


flegga92
senior tag

Közben rájöttem, hogy lehet állítani. Alul a 2 imbusz csavart ki kell lazítani beállítani majd rögzíteni. Kb 1,5 perc az egész. Lehet direkt így van de amikor lábat cseréltem (ballal állok jobbal hajtok) akkor kicsit mindig oldalra mentem, mostmár így is tudok egyenesen menni.

Sötétben világítás kell rollerre? Előre tudok tenni ilyen szilikonos villogót viszont hátra nem igazán van ötletem. Illetve ezt találtam ami talán megfelelne, csak macerás felrakni a lábra/kézre.

(#100) Bobrooney válasza flegga92 (#99) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Az sosem baj ha látnak és te is látsz. Szilikonost használok én is (Blackburn Voyager Click) elöl és hátul is.
Hátra meg úgy rakom fel, hogy a háti táskámon vannak összehúzó madzagok így pont össze tudom csíptetni.
Lábra is tudsz rakni láthatósági szalagot.
A lámpából ajánlom ezeket a jobb féléket, 6 ezer volt nekem is a Blackburn, de bringára is jó, és örök élet garis, és az olcsó 1-2 ezer ft-oshoz képest sokkal komolyabb fényerővel is rendelkezik.
Valamint én fontosnak tartom, hogy láss és láttasd magad, hogy a többi közlekedő is észre vegyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.