Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) hejbaa


hejbaa
csendes tag

Hello!
Nem rég vettem egy rollert és lenne pár kérdésem. Az normális, hogy a hátsó keréknek elég nagy holtjátéka van? Tengelyirányban tud mozogni a kerék 1-2 mm-t. Tettem a távtartók mellé még oldalanként egy alátétet (a csapágytól távolabb eső felére), így már nem lötyög, de ha megforgatom a kereket, akkor már nem pörög olyan sokáig. Gondolom a csapágy oldalirányból feszítve van.
A másik a kormánycsapágy, az meg kicsit darabosan jár. Jól gondolom, hogy kicsit túl van húzva? Sajnos szerszámot eddig nem találtam hozzá, pedig már több szerszámos boltban is voltam..
Amúgy egy Oxelo MID7-esről van szó. (tudom, hogy elvileg gyerek méret, de kipróbáltam és kényelmes)
Köszönöm előre is!

(#452) royking válasza Fishor (#447) üzenetére


royking
csendes tag

A linkelt roller táskák egyébként kerékméret alapján választandók az Oxelo rollerekhez (175 ill. 200mm)

Külföldi fórumokon olvastam, hogy a 200mm-es táskába (vagy annak egyik korai változatába) a Town 9EF _nagyon_ passzentosan fér csak bele, becipzárazva a cipzár nagyon feszül. Ezt nagyon sokan leírták, a német Decathlon a panaszokat állítólag továbbította a gyártónak.

Ha 9EF-re vennétek, először fel kellene rá próbálni.

(#453) royking válasza gergo7311 (#449) üzenetére


royking
csendes tag

Én értem;)

A mai globalizált világunkban nem érdekeltek a gyártók a kifogástalan, _tartós_ termékek eladásában. Az ABEC kategóriák sulykolásával fedik el, hogy NEM ZÁRT csapágyas terméket adnak el (értsd: előbb-utóbb kosz kerül bele).
Utána a Decathlonban 2-es vagy 8-as csomagokban megveheted ugyanazt.

És valóban, egy SKF 608RS (zárt ) ipari csapágy kb egy ezres. Nem pörög úgy, mint egy ABEC7, de védett, kb gondozásmentes.
BTW egy roller kereke mennyit is pörög percenként? Kell az az ABEC7 csapágy, "kipörgi" magát vajon?

(#454) thomasa


thomasa
senior tag

Villámkérdés: Szabad úttesten rollerozni? Nálunk sok helyen nincs bicikliút, és a járda is szét van esve 2 méterenként.

(#455) Szoles válasza thomasa (#454) üzenetére


Szoles
senior tag

Jó kérdés. Szerintem nem. Nincsenek meg rajta azok a dolgok, amik egy biciklin kellenek, emiatt szinte kizártnak tartom, hogy "részt vehessen a közúti forgalomban", amolyan rendőrösen mondva. :-)

(#456) ViragL válasza thomasa (#454) üzenetére


ViragL
tag

Rollerek és a KRESZ 2013-as, egy autós iskola oktatója írta. Ha nem is fogadjuk el hivatalosnak, irányadónak mindenképp jó lehet.

(#457) thomasa válasza ViragL (#456) üzenetére


thomasa
senior tag

:R

(#458) Szoles válasza ViragL (#456) üzenetére


Szoles
senior tag

Köszönjük!

(#459) Fishor válasza ViragL (#456) üzenetére


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Én arra keresem egy ideje a választ sikertelenül, hogy ok, gyalogos vagyok rollerrel. De gyalogosként lakott területen belül este nincs szükség mellényre, lámpára vagy bármire? Csak lakott területen kívülre találtam ilyen megkötést, hogy mellény kell.
Meg az még kérdés, hogy elvileg lakott területen lehetőleg bal oldalon kéne menni, kivétel, rokkant kocsi, meg pl kerékpárt toló ember, azoknak jobb oldalon kell menni. Ehhez, meg a józan észhez is közelebb áll, hogy akkor ha úttest akkor jobb oldal. De ez is csak akkor megengedett, ha a járda, útpadka, vagy leállósáv nem alkalmas a közlekedésre, vagy nincs.
Mondjuk rolleren is ami logikus lenne nekem hogy pl kerékpárlámpa elöl hátul, hátra sehogy nem tudnám felrakni.

Üdv: Fishor

(#460) Bobrooney válasza Fishor (#459) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Én elöl is használom a lámpát, hátitáskámra is felrakom a villogót, így tudom magam láttatni.
Esetleg fényvisszaverőt felcsapsz a lábadra meg a karodra ezzel ismét lehet láttatni magadat.

Rolleres közlekedésről megkérdeztem egyik rendőrt az utcán, hogy akkor most a rollerel a járdán vagy a kerékpársávon közlekedjek? Kimerítő választ kaptam:
"Ahol jobb az út."
Nyilván azt választom ahol kevésbé akadályozom a forgalmat (gyalogos v kerékpáros).

(#461) Videcris válasza Szoles (#436) üzenetére


Videcris
újonc

Szia!

Érdeklődnék, hogy megoldodott-e a dolog, mert mi is hasonló problémával küzdünk.
Ami a rolleren van olyan "gyenge minőségűt" nem lehet kapni, de az egyik szervízben igértek egy hasonló alkatrészt. Olyat pontosan nem lehet kapni, de így meg nem lehet használni a kormánycsapágyat. :(

Szóval mi is el vagyunk keseredve eléggé! Pedig nem ugrattunk vele mégis tönkrement a pár hetes roller! :((

(#462) Szoles válasza Videcris (#461) üzenetére


Szoles
senior tag

Szia! Én végül nem vacakoltam, hanem beszéltem velük, és visszavittem hozzájuk javításra. nekem szerencsére elég közel van a cég. (Bp, Széll Kálmán térhez közel)
Segítőkészek voltak, és ígérték, hogy egy szaki tutira megcsinálja. Max egy hétre ígérték a javítást, holnap lesz egy hete, hogy elvittem, remélem tartják az időt.

DE!!! Ne használjátok így, a fiam is nagyot esett vele, amikor menet közben szétment.

Ez egy súlyos konstrukciós/trehánysági hiba, erre azért oda kellene figyelniük, és eladás előtt mindet ellenőrizni... :(((

(#463) Fishor válasza Szoles (#462) üzenetére


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Ez milyen roller? Csak hogy tudjam mit kerüljek el?

Üdv: Fishor

(#464) Szoles válasza Fishor (#463) üzenetére


Szoles
senior tag

Ez szegény ő: [link]
Amúgy nem rossz szerkezet, de ez a hiba tényleg komoly. Én megvárom, hogy kijavítsák -állítólag holnap lesz kész-, és csak utána nyilatkozom, kap még esélyt a gép.

[ Szerkesztve ]

(#465) thomasa válasza Fishor (#463) üzenetére


thomasa
senior tag

Nekem fehér van, azzal nincs gond.

(#466) Szoles válasza thomasa (#465) üzenetére


Szoles
senior tag

Sejtettem, hogy nem lett volna szabad feketét választanunk, az a sátán színe. :D

(#467) Videcris válasza Szoles (#466) üzenetére


Videcris
újonc

Nekünk fehér van! ;)

Várom a fejleményeket, hogy Nektek sikerült-e.

Nekem is holnap délutánra ígérte az alkatrészt, nem biztos, hogy kompatibilis. Talán csiszolni kell rajta a szerelő szerint, vagy használni az eredeti épp darabját.

Kérdésemre, hogy akkor havonta kell vennem ezt az alkatrészt, azt mondta, ez minőségi darab lesz.

Na majd holnap kiderül.
Én is beszéltem a webshoppal , de nekem kell postázni a saját költségemre, - szakember átnézi és talán kijavítja.

Nem vagyok elragadtatva, hogy pont beleestünk egy rossz szériába! :(((

(#468) Fishor válasza Szoles (#444) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Sikerült már kipróbálni, hogy a te géped megáll-e? Egyébként az melyik modell?

Üdv: Fishor

(#469) thomasa válasza Videcris (#467) üzenetére


thomasa
senior tag

Mikori vásárlás volt kb? Érdekel, hogy az enyém mikor megy tönkre.

(#470) Videcris válasza thomasa (#469) üzenetére


Videcris
újonc

Áprilisban vettük, ha jó idő volt használtuk, de kiváló minőségű járdán és csendes úttesten.
Szóval ugratás stb nem volt.
Most jó 1 hete már nem, mivel szétszedve pihen, hogy valami megoldást találjunk.
Több bicajos boltban érdeklődtem, de sajnos ez a kormánycsapágy sem kompletten sem darabban nem kapható. :(
Holnapra van egy igéretem, remélem jó lesz.

(#471) Szoles válasza Fishor (#468) üzenetére


Szoles
senior tag

Szia! Nem áll meg sehogy sem. Ez az.

(#472) Szoles válasza Videcris (#467) üzenetére


Szoles
senior tag

Akkor mégsem a színe miatt ment tönkre, pedig azt hittem. :D

Igen, az sajnos nem egy hétköznapi alkatrész ez a lukas kupakszerű menetes izé. Nézegettem én is, és persze legyártható műhelyben, ha nagyon muszáj, de egyszerűbb volna ha lenne.

A miénk állítólag holnap készen lesz, kíváncsi vagyok, hogy hogyan javítják, milyen alkatrész kerül bele. Ami benne volt, abban egyszerűen elcseszték a menetet. Az egy finom menet, annak pontosan passzolnia kell, de ennek akkora lötyögése volt, hogy rettenetes, azért ugrott át.

Nektek messze lenne beadni garanciális javításra?

(#473) Videcris válasza Szoles (#472) üzenetére


Videcris
újonc

Szia!
Nekem sajnos szerencsém, nincs alkatrész!

Neked megjavították a rollert?

Mi több mint 200 km-re lakunk Bp-től, így oda-vissza út már egy roller ára és akkor sem biztos, hogy megjavítják. Ezért kérdezem, postázni kellenne, de ha felesleges ( nem tudnak alkatrészt hozzá szerezni, vagy az is olyan silány) akkor meg minek?!

Már bánom, hogy neten rendeltem! :W
A többi áruházban simán visszaviszem és szó nélkül visszaadja az árát!

(#474) thomasa válasza Videcris (#473) üzenetére


thomasa
senior tag

Fotót tudnátok mutatni erről a hibás elemről? :R
Esetleg legyártathatnánk egy esztergályossal.

(#475) Szoles válasza Videcris (#473) üzenetére


Szoles
senior tag

Szia!

Tegnap előtt, amikor hívtam őket, mára ígérték, hogy tuti hívnak, és biztosan kész lesz. Ma vártam is nagyon, hogy még érte tudjak menni. De nem hívtak. Így már értem, hogy miért nem.

Nagyon nem örülök, mert nem azért vettük most májusban, hogy ki tudja meddig kelljen várni, hanem hogy a fiam azzal járjon suliba, amíg még tart a tanítás.

Hétfőn felhívom őket, és ha nem tudnak biztosat mondani, akkor bemegyek a pénzért, és ugyanazzal a lendülettel megyek a decathlonba venni egy rollert.
Vagy mit tudom én mi lesz, de most nagyon ingerült lettem... :((

(#476) Szoles válasza thomasa (#474) üzenetére


Szoles
senior tag

Mázli, hogy amikor belenéztem, amikor szétesett, csináltam pár fotót. A minőség gatya, de a lényeg kivehető, megérthető.
A kormányoszlop valójában egy vascső -a lényeg illetve a gond az alsó részén van-, rajta alul-felül finom menettel, és alul van rátekerve ez a szar, aminek az alsó csapágy támaszkodik. Ez egy hollandi-szerű valami, ennek támaszkodik az alsó kormánycsapágy külső gyűrűje. Az erő egyszerűen lelökte a vascsövön lévő menetről. A két menet közül az egyik el van méretezve.

Ha a vascsövön lévő menet ép, akkor ezt az alkatrészt egy első éves ipari tanuló is ki tudja esztergálni, bár az a belső finom menet egy érdekes dolog, de nem hinném, hogy nagy gond lehet.
De a lényeg, hogy ennek ott kell maradnia. A menet csak egy megoldás, lehetne ezt másképpen is. Én már azon is gondolkoztam, hogy villannyal odahegeszteni. Csak mit szól hozzá a csőben lévő műanyag persely (zöldeskék a képeken), amiben a rugózás csúszkál.

De a lényeg, hogy jó lenne valamit kiagyalni. Én nem akarom hetekig húzni az időt. Most van tavasz, jön a nyár, most akarjuk használni. Küszködni sem akarok velük, teszek én a garanciális kötelezettségeikre, ha kell, akkor megcsináltatom, csak működjön. Jó lenne valami megoldást kiagyalnunk.
Hú, de mérges vagyok...

Itt vannak a képek, szerintem érthetőek a zavaros leírásom ellenére is. :-)

[ Szerkesztve ]

(#477) thomasa válasza Szoles (#476) üzenetére


thomasa
senior tag

:R Köszi megpróbálom értelmezni :)

(#478) Szoles válasza thomasa (#477) üzenetére


Szoles
senior tag

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#479) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok

Rollert keresek napi 2x 2-2.5km megtételéhez.
Elsődleges felhasználó: 170/60, másodlagos felhasználó 180/70
Itt-tt láttam 18-20cm kerekű Spartan teleszkoposat 16.500 Ft-ért.
Pontos típust nem tudok. Most Spartan Jumbo III (2291) jön velem inkább szembe 20.500-ért.
Nem tudom érdemes-e ezzel a kategóriával foglalkozni.

Max 30-at szánnék rá, persze, nem vagyok a pénzem ellensége, ha kedvezőbben is megkapom a céleszközt.

Kérjek ajánljatok pár típust. Nem szeretném félévente cserélni.

Köszönöm!

(#480) Proci85 válasza Proci85 (#479) üzenetére


Proci85
senior tag

Még annyi, hogy előnyösebb a könnyebb járgány. Elképzelhető, hogy lesz 1 km lejtőn felfelé hazafele. Ott cipelni kell majd.

(#481) dartmol2


dartmol2
tag

Sziasztok,

Roller vásárlás előtt állok és érdeklődnék hogy ezzel a rollerrel: METEOR URBAN CITY TITAN van e esetleg valakinek tapasztalata.
Egy helyen találtam ilyet és sehol semmi vélemény vagy komment.
Próbálta már valaki ?

Van valami hosszabb távú tapasztalat esetleg?

Köszi,
D

(#482) ViragL


ViragL
tag

Vettem a hétvégén egy rollert a gyereknek az Aldiban (4-6 éveseknek való Jégvarázs matricás). Otthon kicsomagoltam, aztán azzal a lendülettel vissza is vittem. Úgy nézett ki, mintha betonkeverőben érkezett volna Kínából. A csere darab még gázabb lett volna, ezért inkább hagytam. Én bontottam fel a dobozt, tehát biztosan új volt mindkettő.
Nem beszélek le senkit, csak azt mondom, hogy még a boltban érdemes kibontani a dobozt és megnézni.

dartmol2: Ugyanaz, szerintem

[ Szerkesztve ]

(#483) Szoles válasza dartmol2 (#481) üzenetére


Szoles
senior tag

Szia!
Ez képek alapján tök ugyanaz, mint a Toldy FlexPro, csak ennek nincsen tárcsafékje, gyengébb a csapágyazása és nincsen kormányrögzítője.
Mindezekért cserébe 10 ezerrel drágább... :-D

(#484) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok

Hosszabb távú tapasztalat kellene a következőkról:
- Toldy FlexPro
- Oxelo Town 7 XL
- Oxelo Town 7 EF

Az utóbbi kettőről sajnos olvastam olyat a termék alatti kommentekbe, hogy pár hét után levált, eldeformálódott a kerék. Gariba nem cserélték. Nem túl bizalomgerjesztő.

A FlexProról olyan sok negatívat nem olvastam, gondolom nem is birtokolják még sokan. Ellenben az árgép termék alatti kommentjeiben nagyon dicsérik a csapágyazást, felfüggesztést és állítólag kompatibilis a Decathlonos alkatrészekkel (pl. kerék utánpótlás)

Ezekről kellene némi megerősítés, javaslat h merre terelődjek vásárlás terén :)
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#485) dartmol2 válasza Szoles (#483) üzenetére


dartmol2
tag

Szia,

A csapágyazásról nem tudok nyilatkozni... Az Abec 7 relatíve jónak tűnik, de nem tudom hogy ehhez képest a FlexPro csapágyai jobbak e vagy rosszabbak.

A fékről vegyes kommenteket olvastam, sokan dicsérik a praktikusságát, amivel részben egyet értek, de sokan azt mondják, hogy sokszor kevés, esetleg folyamatosan súrlódik, ami visszafogja a rollert....

Ami pozitívnak tűnik az általam linkelt rollerben, hogy jó 2 Kg-vel könnyebb.....

(#486) Fishor válasza Proci85 (#484) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Nekem a Flex pro ról az itt olvasottak alapján pont az jött le hogy nem akarok olyat.
Nem áll meg függőlegesen összecsukva, a fék surrog, beállíthatatlan, bowdenek hosszával is úgy rémlik voltak problémák és a kormánycsapágy környékén komoly gondok voltak pár embernél. Én is gondolkoztam rajta de elvetettem.

Üdv: Fishor

(#487) Proci85 válasza Fishor (#486) üzenetére


Proci85
senior tag

Szia

Köszi a választ. Nekem ez pozitívnak tűnik: [link]
De annyira nem értek ezekhez a dolgokhoz, hogy fenttartás nélkül fogadjam az írottakat. Mindenesetre, ha igaz, jónak tűnik.

Az archivum kedvéért, ha a linken megszünne:

Ma voltam vele Józsefváros és pesti kerületekben és volt ott kis macskakő, nagy macskakő, térkő, töredezett aszfalt mint égen a csillag. Meg sem éreztem. Sima roller használata után kicsit beállnak az ízületek mert rendesen felütnek az úthibák. Szóval kormány rendesen rögzül becsukásnál. Maga a kerék elfordítása összecsukva azért jó, mert nem kell kiszedni a markolatokat buszra felszállásnál. Buszon, villamoson akárhová be lehet ülni vele, kívül, belül -stb- elfér láb között.

És itt viszont fontos kerék elforgatása mert azon támaszkodik fel vagyis nem kell fogni csak kitámasztani a kereket megfelelő szögben és csak a markolatot fogni a súlyát elviszi a kitámasztás, mint egy gitártoknál.
- Másik az alkatrész utánpótlás: Dechatlonos szabvány, barátomnak már sikerült újítania bele egy tengelyt. Tökéletesen passzol bele.
- Kerékcsapágyak 6000 RS szabvány, vagyis kismotorba való nem ABEC tehát nem gördeszka-roller mutáció hanem kismoto-roller kombináció például Honda 70 Trial, ami azért megtisztelő.
- Tárcsafék: hozzáér kicsit a fékbetét menet közben de ez mindössze azért van mert több rajta a koptatófelület. Vékony műanyag alátéttel kiküszöbölhető kb 15 forintos beruházás ennél a csillagászati árnál még kigazdálkodható : D Amúgy jól fog és fejleszthető.

És ez úgy az egész rollerre igaz: vagyis fejleszthető, tuningolható, E-scooter szabvány tehát előre is lehet tenni elektromotort széles villa miatt, első tárcsafék bővítésre is van hely szóval mit is mondhatnék.

! !! Ami fontos: rollereket használat előtt be kell üzemelni vagy valakivel beállítatni, aki ért hozzá és érdemes Shopping All oldalán elolvasgatni termék alatti \"fórumban\" hogy mire figyeljünk indulás előtt. Ez bármelyik rollerre igaz, de ez már inkább bicikli vagy kismotor összetettségű. Akinek ez sok: vegyen inkább Hudora-t ugyanennyiért ! !!

Előnyök
- csapágyazás kismotor szabvány 6000 RS és 6000 2RS - KOYO és SKF ajánlott
- rugózás és kismotor csapágy együtt nagy előny, kíméli az ízületeket rázkódástól
- tárcsafék lehet hogy zörög néha, de fejleszthető házilag teljesen csendesre is és mindig fog
- szállíthatóság nagyon jó + nem vállpánttal hanem mint kézitáskát érdemes vinni
- kerékméret kiváló Magyarországra: villamossínen keresztbe, úthibán, kátyút túléltem kettőt nyom nélkül stb.

Hátrányok
- ami hátrány lehet későbbiekben az a tuningolási korlátok. Tehát több alkatrész és márkásabb alkatrész jó lenne. 10 centis féktárcsa és rugókból választék kellene. SZóval inkább jövőbeni elvárás, de sokat jelent
- másik ami hátrány lehet: túl drágának néz ki, félő hogy ellophatják ezért jobb reklámozni hogy nem 50 feletti árkategória, de tud annyit
- vásárlás után olajozni kell az első rugót. Ha van olaj akkor nem hátrány, de ilyen kategória nincs... : D

[ Szerkesztve ]

(#488) thomasa válasza Proci85 (#487) üzenetére


thomasa
senior tag

3 db fizetett vélemény alapján kár lenne dönteni, inkább olvass vissza.

(#489) Proci85 válasza thomasa (#488) üzenetére


Proci85
senior tag

Ez nekem is megfordult a fejemben, mert annyira sok jót mond:)
A fórumban keresgéltem, de olyan elrettentőt nem találtam. A fék hozzáér, amire írtátok az alátétes megoldás. Pár válasz jött a ki használja kérdésekre, sehol nem emlékszem olyanra, hogy ne vedd meg, mert gázos a cucc. Vagy elkerülte vmi a figyelmemet?

(#490) thomasa válasza Proci85 (#489) üzenetére


thomasa
senior tag

A 14 nap garancia megillet webshopos vásárláskor, szóval igazából nagyon nincs miért aggódni.

(#491) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok

A fiamnak ígértem egy rollert a jó biziért.
50 kg -os a gyerek, vidéken lakunk ,aszfalton gurulna vele. Max. 1-3 km távolságra kell ,bringa van hosszabb utakra.
Amit néztem az az oxaelo town 5, Town 7 az utóbbiról viszont sok rosszat írnak a használói. Ajánlottatok itt valami spartan rollert 13 kft környékén az elfogadható minőségű?
Esetleg 15 kft körül van amit érdemes megvenni? Használtat meg szabad venni?

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Privire válaszolni illik.

(#492) julius666


julius666
addikt

Sziasztok!

Spartan Jumbo III (van ahol Spartan Double Suspension néven szerepel) rollert vettünk a minap, gondoltam megosztom veletek a tapasztalatokat, miután sok itteni komment segített a kiválasztásban. Sajnos komolyabb roller sosem volt még alattam (kis koromban persze volt ilyen akkor divatos gagyi alu scooterünk, de az inkább csak vicc volt), így rendes összehasonlítási alapom nincs.

A masina összeszerelésre elég masszívnak tűnik, kinézetre is pofás. A markolata nem az a gagyi "szivacsos", hanem kifejezetten jó fogású, ergonomikus gumi. Természetesen ez is lecsatolható és a kormányszárhoz rögzíthető.

A nagy 20 centis kerekek és a teleszkóp meglepően jól teszi a dolgát, próbáltam díszburkolaton és persze nem úgy suhan az ember, mint aszfalton, de egyáltalán nincs az a "leszakad a vesém" érzés. Kisebb gödröket is simán veszi. Igazából lehet picit túl "puha" is a teleszkóp, ha ráállok a rollerre érzem hogy lesüpped enyhén a ~70 kilóm alatt, elsőre furcsa, de megszokható.

Az összecsukása nagyon állat, egy pöcköt kell csak felhúzni. Masszívan tart teljesen a pöcök annak ellenére, hogy nem nehéz felhúzni, egyszer volt csak, hogy picit szorult talán és akkor erősebben kellett rántani, meglátjuk idővel milyen irányban változik.

A fék kizárólag lábfék, na az nem sokat ér, rá kell erősen állni és akkor is elég hosszú a féktáv, satufékezni nem fog vele 200-al hajtva az ember. A lábfékes társainál mondjuk nem hiszem, hogy úgy rosszabb lenne, kétlem a koncepcióból - ilyen "fényes" gumik mellett - többet ki lehetne hozni.

A Toldysport FlexPron gondolkoztunk még vételben a megvett modell mellett a tárcsaféke miatt, nem tudom az mennyivel tudna többet. Mivel nem száguldozni vettük, hanem egyszerűen csak közlekedni, nem érzem komolyabb fék szükségét, a bonyolultabb fékrendszerek inkább csak plusz hibalehetőségnek tűnnek nekem, ami elromolhat rajta.

Egyetlen dolog van a Spartan Jumbo III-ban, ami kicsit zavaró számunkra, az a súlya, most mértem, a mérlegünk 5,6 Kg-ra lövi be. Nem tudom ez átlagosnak mondható-e, igazából nekem nem is nehéz, csak a barátnőmnek ez már azért nem az a kategória, amit a villamoson észrevétlenül felkap a vállára vagy letesz éppen a tömegben.

20k-ért vettük, hogy alaposan körbejártuk a vásárlás előtt a lehetőségeket, szerintem nem csináltunk rossz vásárt vele.

Ja igen, láttam, hogy sokan ráizgultak arra, hogy az Aldis masina felállítható összehajtva. Hát ez is, lásd a képeket. :)


[ Szerkesztve ]

(#493) Fishor válasza julius666 (#492) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Külön köszönet a felállított képért. :R
A lábtartót esetleg lemérnéd még főleg a szélessége érdekel, de a hossz is érdekel.
Egyébként így felállítva mennyire stabil? Nagyon keresni kell azt a helyet ahol megáll, vagy stabilnak mondható?

Üdv: Fishor

(#494) julius666 válasza Fishor (#493) üzenetére


julius666
addikt

Szia!

Lemérni majd ha este hazaértem, lemérem.

Felállítva elég stabil. Letámasztásnál kicsit igazgatni kell, nem csak "leejted és megáll", de utána magától már biztosan nem dől el. Direkt két képet raktam a két kormányállásról, bármerre forgathatod a kormányt, megáll.

Nagy szélben, mozgó járművön azért persze nem merném magára hagyni. De a 2 macskánknak eddig még nem sikerült feldöntenie. :)

(#495) arcsin válasza Fishor (#493) üzenetére


arcsin
senior tag

Szia!
Itt a barátnő. Lemértem, őszintén nagyon nagyon kényelmesen elfér a 37-es lábam rajta.
A "talp" amin megáll állítva az vastagabb műanyagból van, nem hiszem hamar elkopna.

(#496) Fishor válasza arcsin (#495) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Szuper! Köszönöm! Igaz aztán láttam, hogy a leírásban írnak egy 13-as lábtartó méretet, már az is +2cm az én 11cm-esemhez képest, ami bár kevésnek tűnik, de sokat jelent a használatban.
Menet közben milyen? Mennyire kelt csörög csattog érzést?
Ha lecserélem az aldist, tuti ilyenre fogom a szélesség és az állíthatóság miatt.

Üdv: Fishor

(#497) Proci85 válasza Fishor (#496) üzenetére


Proci85
senior tag

A sok pro mellett nekem problémásnak tűnik a gyenge fékező hatás és, hogy az amúgy is vékony sárvédővel kell fékezni. Páran írták a neten, talán itt a topikban is, hogy volt akinek elkopott valamelyik rollernél.

(#498) Fishor válasza Proci85 (#497) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Ez mondjuk azért nem fusztrál, mert ezt a lábféket annyira semmire valónak tartom (nem is fog, meg a kereket is feleslegesen koptatja), hogy nem használom.
Egy jól megcsinált kézifék nagyon jó lenne, de ahogy olvastam több vele a nyűg mint a haszon.

Üdv: Fishor

(#499) julius666 válasza Fishor (#496) üzenetére


julius666
addikt

Ma próbából a rollerrel jöttem melóba, így most van kis tapasztalatom vele. Én két lábam (42-es) egymás mögött ferdén kényelmesen elfér, a felület nagyon jól tapad (az egész végig ilyen smirgliszerű bevonatos), nem mozdul el a lábad rajta ha nem akarod egyáltalán.

Alapból aszfalton hangtalanul suhan, kisebb úthibákat is jól veszi. Nagyobb (hüvelykujjnyi vagy még nagyobb, amit alapból nem kerülnél ki/nem is tudsz kikerülni) hézagoknál néha csúnya fémes csattanó hangot ad rajta valami, arra nem sikerült még rájönnöm, mi lehet (talán a fém sárvédő). Érdekes, mert nagyobb bukkanóknál nem jön elő, csak a kis, nagyon éles peremeken ha nagy sebességgel átmész.

A legvacakabb hullám térkőhöz volt szerencsém vele (amivel ész nélkül lerakták a fél országot), azon is egész jól teljesít a teleszkóp, zötyögésre vállalható, de ott már azért hallatszik némi csörgés. Hosszútávon tuti nem tesz jót neki, a csavarokat minimum kilazítja.

Lábfék lassításra teljesen jó, gyors megállásra tökéletesen alkalmatlan, autók közé egyszer majdnem begurultam vele kereszteződésnél. :D

Teszteltem 4-es metrón az állítva tárolást, gyorsulásoknál már eldől, szóval fogni kell mindenképpen. Persze így is nagy segítség, hogy állítani lehet, elég kb. ha csak rajta van a kezed.

Tegnap amúgy pont volt napközben szerencsém egy lepusztult gyógyegér alu rollerhez, ahhoz képest ég és föld, ugyanazon a hullámos térkövön, ahol ez kicsit zörgött, a másikat a szomszéd utcából is lehetett hallani. :DDD

(#500) julius666 válasza julius666 (#499) üzenetére


julius666
addikt

Kérdés: boltba beugrásnál mit lehet kezdeni a géppel? Be nyilván nem viszi az ember, ha van bicikli tároló oda esetleg le lehet - valahogy - láncolni még talán, de ha az sincs?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.