Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) thomasa válasza joergie (#850) üzenetére


thomasa
senior tag

+1 pont vidéknek :)

(#852) UberMutant válasza thomasa (#851) üzenetére


UberMutant
őstag

szerencsére a város nem csak az 5. kerületből áll

(#853) mateus válasza joergie (#850) üzenetére


mateus
senior tag

Azért egy kerékpárral legalább akkora káoszt lehet okozni mint egy rollerrel (ha nem nagyobbat), szóval fölöttébb diszkriminatívnak tartom ezt a dolgot. Persze a kitiltott járművek többségével egyetértek, de pont egy rollerrel..

(#854) béke


béke
aktív tag

E roller kitiltva :) és honnan tudják hogy e rollerel megyek vagy esetleg úgy megküldtem lábbal hogy....
Habi Polgármesterek... de minek? Lassan lépni sem lehet majd!! Gondolom a csóka Autópárti és fáj neki hogy egyre többen választják a helyes utat!!
Ja és amúgy meg Ha normális beton utak lennének netán bike,roli,sávokkal ellátva és nem autók parkolnának mindenhol, akkor nyilván ott száguldanánk nem de?!

Ui: Van hogy lemegyek az útra, de azonnal vissza is meek, mert különbem mire le érnék egy-két sarkot csak csavarokat hagynák magam mögött + egy kereket minimum, vagy magamat olyan baró utak vannak Polgármester ÚR :D

[ Szerkesztve ]

Alá írás :)

(#855) joergie


joergie
őstag

Más.
Próbált már valaki rollert szállítani repülőn? hogy megy ez? ryanairnél néztem, ott kicsit zavaros, de asszem ingyen lehet vinni. többi fapadosnál? beférhet a roller egy kézipoggyász méretű táskába(55x40x23cm) akár leszerelt kerekekkel?

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#856) nyipp válasza Lune (#845) üzenetére


nyipp
csendes tag

Jóval többet fog dolgozni az a lábad, amelyik éppen a platformon van (több térdhajlítással érsz le a talajra a másik oldalon), és ha nem elég mozgékony (mobilis) a bokád, meg is fájdulhat a térded, erre érdemes lehet odafigyelni. Nekem a "nagy" (Kickbike cross max) rolleren jött ki ugyanez a probléma, de annak az alapbeállítása 10 cm magas, tehát viszonylag extrém ezekhez a rollerekhez képest.

(#857) freddirty válasza béke (#854) üzenetére


freddirty
senior tag

ne értsük félre, nem a járdákról van szó hanem a sétálóutcákról. Mint gyalogos, rolleres, autós ezzel egyet tudok érteni ha nagy a gyalogosforgalom. Egy forgalmas sétálóutcában semmi keresnivalója nincs a bicikliseknek, rollereseknek egyéb járgányoknak kivéve ha leszállnak és tolják. Én is ezt teszem, de nem csak a belvárosban hanem ahol a forgalom úgy kívánja. Az V. kerület elég forgalmas sétálóutcákkal van tele, talán ha korlátozzák a tilalmat mondjuk a forgalmasabb órákra (08-22) az életszerűbb. Korán reggel húzzon át a vörösmarty téren az a bicajos, ne tolja, de ha már sokan vannak akkor vagy tolja vagy menjen másfelé.

fred

(#858) béke válasza freddirty (#857) üzenetére


béke
aktív tag

Hát nyilván van miértje, de ennyi erővel a nagykörúton is tilthatnának mivel kb. Corvinmozi-Jászai-ig sétálónak számít mert ott is szlalomoznom kell hogy haladni tudjak és igazából a lényeg hogy nem akaszthatok a nyakamba egy riasztót hogy ez már az xy utca leszállás :) de most nem?!

Alá írás :)

(#859) Palindrom


Palindrom
újonc

Sziasztok!

Toldysport Flexpro rollerrel leptem meg magunkat, rögtön kettővel. Egy a gyereknek, egyet nekem, hogy utólérjem.

Csak ajánlani tudom! Nem nagyon hiszem, hogy a kétszer ilyen drága áruházi rollerek annyival többet tudnának.

Egyetlen gáz, hogy kifogtam egy gyári hibás kormánycsapágyat amit pár napba tellett mire kicseréltem. Ha valakinek ilyen balszerencséje adódik de már szerelt biciklit, meg lehet oldani, nekem sikerült.

(#860) thomasa


thomasa
senior tag

Nah, kb. 200 km Xiaomizás után a hátsó defektet kapott. Valószínű egy nagyobb járdahibán döccentem fel, kb 5 cm-es magasságra, amit a belső nem bírt. (Nem volt zselézve). Azért még laposan is hazavitt a maradék 3 km-en. Szerencsére korábban rendeltem tartalékba solid tömörgumis kereket, így erre nem kell egy hónapot várnom. Le is tudtam feszegetni a gumit, némi felni összekarcolás mellett, viszont az új felrakása szerszámok nélkül nem fog menni, mert sokkal kisebb a gumi belső átmérő, mint amire rámegy. Egy videón láttam, hogy nem lehetetlen, de kb. ketten ráálltak, a harmadik meg ráfeszegette, szóval elég macerás. A jövő héten elviszem egy kerékpár szervizbe, hátha nekik van cél szerszámuk, pár ezerért rápattintják.

(#861) Ateszpapa válasza thomasa (#860) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Be szokták a tömör gumit rakni a mikróba 3x1 percre.
Aztán kesztyűs késszel meg egy kis vazelinnel felrakták.

Youtubon több videjó is van róla.

(#862) thomasa válasza Ateszpapa (#861) üzenetére


thomasa
senior tag

Igen, csak nincs erre a célra plusz mikróm, amibe az ételt teszem nem szívesen rakok toxikus anyagokat.

(#863) Zoo123 válasza thomasa (#862) üzenetére


Zoo123
senior tag

Ne is!
Én forró vízbe raktam 20 percre, attól is lágyult, majd folyékony szappannal síkosítottam a peremét de baromi nehezen ment fel.
Lazán 2 emberes meló!

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#864) thomasa válasza Zoo123 (#863) üzenetére


thomasa
senior tag

Ma elvittem biciklis szervizbe, nem vállalják :( Ez a melegvizes viszont jó ötlet, köszi. Lehet, kiteszem a napra is pár órára.

(#865) #21180672


#21180672
törölt tag

sziasztok!

rollert szeretnék venni és ebben szeretnék segitséget kérni.
főként bkv-val járok de van egy hosszabb szakasz ami sokkal gyorsabb lenne ha rollert is magammal tudnék vinni.

főleg olyat keresek aminek alig van súlya de nem szakad le alattam (carbonszálas létezik?), könnyen össezhajtható, faszák a csapágyak.
elektromoson kivül minden lehetőség érdekel, az ár nem számit.

köszi

(#866) thomasa válasza thomasa (#864) üzenetére


thomasa
senior tag

Ezt találtam, hasznos lehet, aki tömör kereket tenne fel a ballonos helyett M365-re.

(#867) fogtunder válasza thomasa (#866) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bezzeg az indiai gumis nem mondta, hogy nem vállal ilyet :C

I hate morning people. And mornings. And People.

(#868) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Az Oxelo rollereket főképp az (EF9-et és a 7XL-et) vittetek már magatokkal buszon? Mivel az nem áll meg függőlegesen, le tudjátok valhogy támasztani az üléseteknél úgy hogy ne kelljen fogni?

Üdv: Fishor

(#870) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok!Ezekben a csodákban lehet cserélni az akkumulátort ?

(#871) cozmo válasza Fishor (#868) üzenetére


cozmo
őstag

Mert? :DD

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#872) Fishor válasza cozmo (#871) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Mert én emiatt nem vettem még mindig új rollert, mert azt gondoltam azokat nem lehet függőbe állítani. Mondjuk így hogy a kerék is gurulhat, meg a kormány is mozoghat és pont jó magasságú korlát kell hozzá, nem érzem túl stabil megoldásnak, de a képen jól néz ki. :)
Pedig tetszik nagyon a két oxelo, csak nekem a legfontosabb, hogy a távolsági buszon ott pihenhessen mellettem, a belső ülésnek támasztva.

Üdv: Fishor

(#873) Fishor válasza Fishor (#872) üzenetére


Fishor
senior tag

Most vettem észre, hogy az EF9-en csak első teleszkóp van hátul nincs rugózás. Ez most nagy csalódás nekem, de már legalább értem, miért éreztem jobban a rugózást a 7xl-en.

(#874) cozmo válasza Fishor (#872) üzenetére


cozmo
őstag

Nem ér le.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#875) Kolondrum válasza Fishor (#868) üzenetére


Kolondrum
félisten

7XL-ben jó a kitámaszto, 9-be nem tettek.

(#876) Fishor válasza Kolondrum (#875) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

És ez nem akad fel? Első dolog volt amit a mostanimról leszereltem, mert mindenen felakadt.

Üdv: Fishor

(#877) Kolondrum válasza Fishor (#876) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mi nem tapasztaltuk. Apró és hasznos kieg.

(#878) Fishor válasza Kolondrum (#877) üzenetére


Fishor
senior tag

A véleményeknél olvastam egy választ a cég részéről hogy idén lesz ef 9 hátsó telóval is. Az vajon tényleg lesz, vagy kár rá várni?

(#879) motocoder válasza Fishor (#876) üzenetére


motocoder
aktív tag

Nekem inkább hiányzik a Town 9-ből kitámasztó, és nem ártana a hàtsó kerékre egy lengéscsillapító.
A gyerek mid 9-én utazva szembetünik,hogy jobb a rugózása elől is,erősebb a fék is, és remek a kitámasztó.
A mid 9 is elbírja a 130kg-om.

[ Szerkesztve ]

(#880) Fishor válasza cozmo (#871) üzenetére


Fishor
senior tag


Ez ami hiányzik nekem a jobb rollerekből.

(#881) Tütüm válasza Fishor (#878) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Augusztusra ígérték.

(#882) Fishor válasza Tütüm (#881) üzenetére


Fishor
senior tag

Hátha raknak rá támasztót is.

(#883) Tütüm válasza Fishor (#882) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Az nem lesz rajta ahogy a képeken nézem. De szerintem azért mert ki lehet támasztani anélkül is:
adultkickscooters.com/wp-content/uploads/2015/05/OxeloNewTown9_pdtpic_09.jpg

Bocs, tabletről nem tudok linkelni

[ Szerkesztve ]

(#884) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Akit zavar a 7-esen a kitámaszto szóljon, én átveszem. :D
Annyi rosszul megírt hirdetés van neten...

(#885) Kolondrum


Kolondrum
félisten

SIma Olxelo 7-es van valakinek amin nincs kézi fék? Van olyan jó mint az utód kézi fékes?

(#886) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[link]
A fehér 7XL-hez keresek a bal oldali szűkre gen 2-n lévő kitámasztót. :) Valaki nem tudja lehet e külön rendelni?

[ Szerkesztve ]

(#887) juditluc


juditluc
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak a Toldysport Flex Pro rollert. Két kétségem van:
1. Többen írják, hogy nehéz összecsukni/kinyitni... Nem túl erős (inkább gyenge:) ) nő vagyok, valószínűleg buszon/metrón is cipelném, szóval ez fontos szempont. Mi a véleményetek?
2. Az elsőből fakad: a súlya. El bírom én húzni-vonni a városban ezt az 5,8 kg-ot? Lehet esetleg húzni a földön (trolley-mód), mint az Oxelot?

Köszi a segítséget!
:)

(#888) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Beszereztem egy használt Town 5XL-et. Annyi a gondom, hogy a hátsó keréknél szerintem hiányzik valami távtartó, a lényeg hogy jobbra balra tud csúszkálni a kerék. [kép] Valaki meg tudná mutatni képen, vagy elmondani, hogy van megoldva gyárilag a kerék központosítása ezeknél az xl rollereknél?

Üdv: Fishor

(#889) juditluc válasza juditluc (#887) üzenetére


juditluc
csendes tag

Csak én vagyok a vaksi,ha nem találok (nem elektromos) rollert ezekkel a paraméterekkel?
1.Kézifék.
2. 2 teleszkóp.
3. Könnyű összecsukhatóság/cipelés.

(#890) Kolondrum válasza juditluc (#889) üzenetére


Kolondrum
félisten

7XL gen 2?

Fishor! Mennyit adtál ezért? Nagyon leharcolt...a szürke alig 1 éves alig futott, a fehér fél éves, 1x mentek el vele a közeli sparig. Kb a kereke nem volt piszkos. Többet mentünk velük mióta megvettük őket mint a korábbi tulajok összesen. Össz annyi sem volt a kettő mint egy 9Xl újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#891) Fishor válasza Kolondrum (#890) üzenetére


Fishor
senior tag

Szerintem 4000-et megért. Nem nekem lesz, nem sokat lesz használva. Kétségtelenül kell egy új kerék meg markolat rá de a képen rosszabbnak tűnik mint a valóságban. Alapvetően egész egyben van.

[ Szerkesztve ]

(#892) juditluc válasza Kolondrum (#890) üzenetére


juditluc
csendes tag

Köszönöm,jogos. Az eladó srác azt mondta,h csak 1 felfüggesztés van rajta,de alaposan elolvasva valóban 2. Köszi!
Lehet húzni a földön (a kerekén:) )? Gyenge vagyok:( :)

[ Szerkesztve ]

(#893) Kolondrum válasza juditluc (#892) üzenetére


Kolondrum
félisten

Van itt gen 1 gen 2 is, mások. A fehér gen 1 könnyebben gurul és hátul sokkal jobb a rugó, de pl a kormány kissé mozog maxra felhúzva, mert a cső a csőben van ugye és szinte full ki van emelve. A gen 2 nehezeb kicsit, de robosztusabb, ez a jó szó rá. 5.X kg, én 3 emeletet kézben nyakban fogva felhozom összecsukás nélkül, de inkább gurítom. Vállra lehet venni mindkettőt mint egy táskát. Holnap nagy unalmamban lehet írok egy tesztet.
Azt nem tudom h huznád. Holnap meglesem. Ezen a téren egyformák lesznek.

(#894) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ezek az Oxelosok jó pofák. Van a kézi meg a kézi fék nélküli 7-es. Nem csak ennyi, szinte nincs egyező alkatrészük, csak majdnem jó. Ma nem irkálok róla, 1-2 hét kb, de pofátlanság h ennyire direkt belevitt változtatásokkal nagyon behatárolják mi jó hozzá. A tervezett avulásrol nem is beszélve...

(#895) Fishor válasza Kolondrum (#894) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

A gond nem is csak az, hogy mindenhez más kell, hanem az, hogy szinte semmit nem lehet kapni az ilyen apróságokból. Pl. tegnap távtartót a kerékhez nem tudtak adni, és hogy pl a kerékcsavart kicseréld meg kell venni egy többféle rollerhez való szettet, amiből neked kell egy. Vicc.

Üdv: Fishor

(#896) juditluc válasza Kolondrum (#893) üzenetére


juditluc
csendes tag

Köszönöm szépen! Sokat agyalok rajta,hasonlítgatom őket. Megvennem a 9EF-et is,de csak 1 teleszkópja van...Viszont azt lehet simán húzni "troli" módban.
A 7XL könnyebb,csak ugye nem "easyfold" es hát a cipelés...Azt elvileg nekem nem.is lenne szabad:)

[ Szerkesztve ]

(#897) juditluc válasza juditluc (#896) üzenetére


juditluc
csendes tag

Most bemegyek es kipróbálom,mennyire nehéz összecsukni es vinni a 7 XL-t. Egyébként az olyan jó lenne...

(#898) Kolondrum válasza juditluc (#896) üzenetére


Kolondrum
félisten

No igen, ezeket nem húzod. Nálunk más a cél vele, húzni nem kell majd.

(#899) Kolondrum válasza juditluc (#897) üzenetére


Kolondrum
félisten

(#900) juditluc válasza Kolondrum (#899) üzenetére


juditluc
csendes tag

Nagyon köszi!:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.