Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42101) zsolt1225 válasza zoleeno1 (#42098) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Én tavaly csináltam meg. Ezt "tanultam" meg és kb 90%-ban ezek a kérdések voltak. Én lettem kész leghamarabb. A felismerést meg te tudsz maximum netről lemented a halak képét és gyakorlod.

(#42102) zoleeno1 válasza zsolt1225 (#42101) üzenetére


zoleeno1
addikt

Koszi szepen! :R

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#42103) MurdR válasza zoleeno1 (#42098) üzenetére


MurdR
veterán

Megelőztél, én kedden megyek :(( :D

De halrudit így nem tudsz fogni :( ;]

Zsolt1225 ez jó kis összeállítás, én is lövök egy tesztet este :R

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#42104) zoleeno1 válasza MurdR (#42103) üzenetére


zoleeno1
addikt

:DDD :C Állítólag nem komoly ez a dolog, de én fosok tőle, elolvasva a kérdéseket sok mindenre nem tudom a pontos választ :D

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#42105) hermanyi válasza csƵ (#42094) üzenetére


hermanyi
őstag

Én lementem egy rapid pecára 1 töl fél 4 ig
Ezekért. De nem lehet normálisan horgászni ezektől
12 db jött

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#42106) hermanyi válasza hermanyi (#42105) üzenetére


hermanyi
őstag

Fél doboz fojtott csonti a 2mm es uni pelletbe . Élő csonti a horogra . És a szutyok Frenzee bot . Csőhíd mellett majdnem a híd alá dobálva .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#42107) Steady74 válasza hermanyi (#42106) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Óriási vagy Papa :R

(#42108) Interceptor válasza zoleeno1 (#42104) üzenetére


Interceptor
addikt

Nem csinálsz semmit akkor is átengednek, mert a pénzt akarják beszedni állami jegy tagsági, aztán a területi jegy éves ami igen drága. Mondjuk én tanultam és 2 hibám volt összesen a tesztben, szóbeli meg sima volt. Egyik vizsgázó muksó ott röhögött, a sok parás emberen, hogy tök felesleges :)

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#42109) zoleeno1 válasza Interceptor (#42108) üzenetére


zoleeno1
addikt

Igen, en is igy tudom, de azert nem akarok full soteten odamenni:) koszi az infot

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#42110) csƵ válasza hermanyi (#42105) üzenetére


csƵ
őstag

Mindjárt irigy leszek. :N

(#42111) vendingo válasza zoleeno1 (#42109) üzenetére


vendingo
veterán

0 készüléssel bementem, amit nem tudtam, azt kitöltötték helyettem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#42112) zsolt1225 válasza vendingo (#42111) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Hát nálunk nem így volt. Több ember is volt akinek nem sikerült. Egyik gyerek még sírt is. Persze azért egy kicsit próbáltak segíteni, de nem olyannak aki semmit nem tud.

[ Szerkesztve ]

(#42113) hermanyi válasza csƵ (#42110) üzenetére


hermanyi
őstag

Ne legyél . Megtaláltam a kagyló sziget szélét és azt dobáltam . De olyan szinten voltak rajta a halak ,hogy félelmetes . Ha nem sikerült oda dobnom 4-5m el lentebb dobtam akkor egy húzásom sem volt . Ha a helyére ment akkor max 2-3 perc kellett és elhúzta .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#42114) MurdR válasza zoleeno1 (#42109) üzenetére


MurdR
veterán

Felszerelés van már? Vagy azt is most szerzed be?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#42115) Ibituba


Ibituba
aktív tag

azért alap dolgok nem árt ha megvannak! sokan még azt sem tudják mit kell csinálni a horgászat megkezdése előtt. aztán meg mindent elrakhat naplóba beírja végén kiválogatja ami nem kell neki meg visszaengedi. szerinte ezt így kell csinálni, de még lehetne végtelenségig sorolni. hülyét csinál magából hogy mit fogott, domit vagy jászt...

(#42116) tween


tween
őstag

Barátom mai halai a púpos tóról.
Pontyok 52cm-65cm

(#42117) hermanyi válasza tween (#42116) üzenetére


hermanyi
őstag

Szép a dévér

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#42118) zoleeno1 válasza MurdR (#42114) üzenetére


zoleeno1
addikt

Van 2 feder botom, egyebkent semmi:D regebben sokat pecaztam, az utobbi evekben semmit, mindent most kell majd beszerezni:)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#42119) Interceptor válasza tween (#42116) üzenetére


Interceptor
addikt

Az utolsó előtti hal iszonyat csúnya :D Amúgy a többi szép.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#42120) FireFox1996 válasza hermanyi (#42105) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Örülhetsz, mert az többség (főleg az öregek, nyugdíjasok, akik a hét mindennapján lent vannakl) nem úgy pecáznak, mint te, mert akkor egy keszeg se maradna neked, nekem meg nem lenne csalihalam (amit úgyis te fogsz ki) :D

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#42121) Mattb


Mattb
senior tag

Pest megyében mik azok a vizek amik nagyon mennek? :) Sporthorgászat a cél, több nagyobb hal fogása. Milyen vizeket tudtok ajálani?

(#42122) Steady74 válasza Mattb (#42121) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ordas tavak, Kis-bleró horgásztó, Don-Carp Lake, én hirtelen ennyit tudnék mondani.

(#42123) hermanyi válasza Steady74 (#42122) üzenetére


hermanyi
őstag

A volt Garden most Ponty fészek .Állítólag jó lett (nem sok a kis karcsi)

Ordas kimondott sport víz ha eléggé lefinomítod a szereléket úgy 18 as előkére :DDD

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#42124) Szeszkazán válasza Mattb (#42121) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Benta tavak is jó hely.

(#42125) MurdR válasza zoleeno1 (#42118) üzenetére


MurdR
veterán

Az alap cuccokat Aliexpressről negyed áron be lehet szerezni, én is ott raktam össze egy bevásárlólistát... viszont ~3 hét mire megjönnek a cuccok :/

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#42126) zoleeno1 válasza MurdR (#42125) üzenetére


zoleeno1
addikt

Koszi, raer, mert a csaladban sokan pecaznak, tudok mindent kerni ami kell, majd szetnezek alin:) ilyesmit is erdemes onnan, mint pl damil, horog?

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#42127) MurdR válasza zoleeno1 (#42126) üzenetére


MurdR
veterán

Azt pont nem merném onnan venni ajánlás nélkül, de pl. csipeszek, ollók, dobozok, meg ilyen kis biszb.szok nagyon jó áron vannak.
A haldorádóban pl ami van digit mérleg 4000ért, az Alin 900Ft. Csak nincs ráírva hogy haldorádó. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#42128) gban


gban
Közösségépítő

Beszereztem egy Surf úszót, nagyjából bevált.
Elővettem az 5m-es bolo-t, azzal kb. fél távig, 10m-ig tudtam megállítani, enyhén balra, így úgy döntöttem, nem szerzek be hosszabbat, a túlparton azzal se tudnám szemben vagy enyhén balra megállítani.
Így arra jutottam, legjobb ha a Daiwa Megaforce-szal használom, az azért mégis más mint a bolo.
Próbáltam a fenékre súlyozva is, fél táv után vagy merült ha nem feszítettem, vagy felém jött ha a feszítéssel kiemeltem a víz alól.
Viszont a túlparton úsztatva a zsinór megfeszítésekor sokkal kevésbé jön felém, és jobban bent is marad sodródáskor, így van értelme azért.
Az se rossz hogy adnak hozzá világító patron foglalatot is, amit nem értek, hogy lehet hogy az az antennához képest majdnem kiesik a helyéből. Féltem hogy elhagyom, így tettem a lukba kis nyárfa-szöszt, úgy már egész jól szorult :))
A másik: ki használja a fekete antennát? Mikor jobb az mint a piros vagy a sárga? El nem tudom képzelni...

Elég felemás volt a hétvége, szombaton jött két 35-ös dévér, vasárnap 25 fölötti bodorkák meg dévérek, de mind egy szűk idősávban, ezeken kívül gyakorlatilag nem volt kapás.

Vettem egy Wave-et is, rá se szagoltak a balinok.

Interceptor: te hogy vontatod a Wave-et?
Ezerrel, hogy majd' kiugrik a vízből, vagy komótosan?
Megállsz közben? Azt néztem, vertikálisan sokkal jobb a mozgása :DDD

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#42129) DIEGO15 válasza Mattb (#42121) üzenetére


DIEGO15
őstag

Arizona, biatorbágyon :)

(#42130) MurdR válasza gban (#42128) üzenetére


MurdR
veterán

''A piros és a narancs univerzális színek, viszont ha nyílt vízen horgászunk és a víz felületén visszatükröződik a szürke ég - és még egy kis fodrozódás is nehezíti a láthatóságot -, akkor a legtöbb horgász a fekete antennacsúcsos úszókat részesíti előnyben. Sötét színű vízben, ha fák árnyéka alatt horgászunk, a sárga a legjobban látható szín.''

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#42131) Interceptor válasza gban (#42128) üzenetére


Interceptor
addikt

Viszonylag tempós tekerés és nem állítom meg, a lényeg, hogy a víz tetején cikkcakkozva haladjon piciket ugrálva néha. Egyszer összefuthatnánk az öbölben úgy egyszerűbb lenne.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#42132) gban válasza Interceptor (#42131) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, én is mindig erre gondolok csak sosem hozom fel a botom, aztán mindig 'majd' lesz belőle...
Ami még érdekes lenne, kipróbálni az én wobblereimet is, lehet azokra a szinekre amiket nálunk szeretnek, ott nem lenne semmi reakció, és fordítva.

Postázást nem vállalok.

(#42133) oxox


oxox
addikt

Daiwa Ninja X-ről (80-220g) van valakinek tapasztalata?
ill. Wychwood Solace Compactról?

Van egy 20-80-as spro-m, amivel nagy távot nem tudtam megdobni, gondoltam beújjitok, + kaptam pecaplaza utalványt abból meg a fenti orsó lett. Nagyon tetszenek a wych termékek, és mást nem találtam a pecaplazában ami ennyire rámkacsintott volna. 0,28-as zsinor mennyire túlzás rá?

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42134) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Vannak új Walter feeder kaják , ki kellene próbálni!

(#42135) Mattb


Mattb
senior tag

Melyik webshopokat ajánlanátok?
Esetleg ahol van GLS csomagpont is?

Lassan mindent megtudok :P

[ Szerkesztve ]

(#42136) tepenzed válasza Mattb (#42135) üzenetére


tepenzed
őstag

Személy szerint a centrumzoo a kedvencem a hatalmas kínálat és a nagyon gyors szállítás miatt.
A másik a walterland, de egyre kevesebb dolgot találok ott meg és sokszor nincs is már, ami az oldalon van.

[ Szerkesztve ]

(#42137) gban válasza Mattb (#42135) üzenetére


gban
Közösségépítő

GLS csomagpont van az xfish-nél, a választék óriási és az árak verhetetlenek legtöbbször.
A másik ami hasonló az a fishing time.

Postázást nem vállalok.

(#42138) A Zéé válasza Mattb (#42135) üzenetére


A Zéé
addikt

fishingtime.hu postán maradós :K

megúsztam a vasárnapot hal nélkül sajnos. Elég nagy volt a szél, és senki nem fogott pergetve halat Földváron, pedig sokan voltunk kinn. 2 kapásom volt, az elsőnél éppen csak csípés, egyet meg elbénáztam. Megindult a hal, én meg nem vágtam be rendesen... Láttam a halat, közepesnél kicsit nagyobb méretű sügér lett volna. Utána hiába dobáltam szarrá azt a helyet mindenféle gumival, nem volt újabb kapás.

Kipróbáltam viszont mindkét boton a fonott zsinórt. A light cuccon nem vettem észre akkora különbséget a 0,08-as Kastking a 0,18 Team Dragon Invisible zsinórhoz képest, viszont a castingon sokkal jobb a 0,14-es, mint a 0,30-as Trabucco T Force Pike volt. Az egy eléggé nyúlós zsinór érzését keltette eddig is, ahhoz képest a fonott tényleg ég és föld. Mondjuk a hangjukat szokni kell, de bánja kánya...

szerk: pergetős táskára van ötletetek? Decathlonban tapogattam a Rapala Sling bag-et, majdnem jó is lenne, viszont hiányolok egy olyan zsebet rajta, amibe lehetne ömleszteni az alaktalan cuccokat, vagy legalább elfér benne egy fél literes üveg.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#42139) tepenzed válasza Szeszkazán (#42134) üzenetére


tepenzed
őstag

ha a method crush szériára gondolsz, akkor valóban figyelemfelkeltő. Úgy látom van mindenféle ízben és az 1500 ft/kg nem is olyan vészes. Egyszer össze kéne már hasonlítsam mondjuk élesben pl a walter crush greent a Bait tech spec g-vel, mert egyre inkább úgy érzem, hogy nincs akkora különbség a kaják között, ha van a közelben hal, akkor valszeg jó lesz neki (persze ha az állag is megfelelő).

(#42140) DIEGO15 válasza Mattb (#42135) üzenetére


DIEGO15
őstag

Sikerült végülis botot és orsót választani? :)

Ha bojlit akarsz venni tudom ajánlani a Spikebaits-et (bojli.com). Soproni "srác" csinálja, az ország talán legnagyobb gépsorával és remek árakkal. Évek óta vásárolok tőle. Ha érdekel tudok küldeni friss árlistát, mert az oldalt még nem aktualizálta sajnos. Telefonon egyeztetve segít abban is, hogy milyet vigyél az adott tóra. :)

(#42141) musli26


musli26
tag

Haltartót keresek 5000ft-ig.
Van jobb vétel a Nevis Match haltartónál?[link]

[ Szerkesztve ]

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#42142) Mattb válasza DIEGO15 (#42140) üzenetére


Mattb
senior tag

Nem még nem sikerült választanom. A héten vagy utánna szeretnék rendelni, Fox közül valamit. Még nem volt időm részletesebben szétnézni róluk, ezért még 0 az infóm, azért is próbálkoztam itt.

A bojlis tippet köszönöm szépen! Megnézem! :)

(#42143) DIEGO15 válasza Mattb (#42142) üzenetére


DIEGO15
őstag

Értem. Megkérdezhetem, hogy miért pont Fox? :) Ha szeretnéd konkrét típust is tudunk szerintem ajánlani, de bármelyiket is választod mindenképp nézd meg személyesen vásárlás előtt. :) Nincs mit.

(#42144) mano660 válasza A Zéé (#42138) üzenetére


mano660
tag

A Fishing Time -ról jut eszembe (amit nem reklámoz), hogy már csak 9990 Ft-os vásárlás fölött szállít ingyen.

(#42145) Mattb válasza DIEGO15 (#42143) üzenetére


Mattb
senior tag

Bojlizásra, lágyabb botot szeretnék, viszont jó lenne azért távot is dobni vele..tudom ez a kettő kicsit ellentmond. 2 vagy 3 részes, amelyik igazából jobb, a szállításihosszal nincsen gond, befér a kocsiba, szóval ez nem kitétel, hogy rövidebb legyen.

A Fox pedig régóta "bakancslistás". :D

(#42146) zsola32 válasza mano660 (#42144) üzenetére


zsola32
őstag

ez elég szomorú hír, akkor marad az xfish, mostanában több cuccot is tőlük vettem

(#42147) DIEGO15 válasza Mattb (#42145) üzenetére


DIEGO15
őstag

A dobótávolság egy jó részét a dobótechnika adja, egy másik igen nagy részét a felszerelés/szerelék. Köztes megoldás lehet a te esetedben egy 3,9m 3lbs bot, mert ilyen is létezik. Ha kúpos, nagy átmérőjű orsót teszel rá, legalább egy Okuma Custom Black 80 kaliberűt, akkor meglehet szerintem a 120m, vagy akár több is. Ami még fontos, hogy két bot karakterisztikája között nagy különbség is lehet, annak ellenére, hogy megegyezik a dobósúly, ezért kell feltétlen kézbefogni :)
Összegezve: távdobó orsó + vékony főzsinór 0,23-0,25 + megfelelő technika = Kellően nagy dobás. :D

Ui: MO-n kevés az a horgásztó, ahol nem lehet 100 méteren belül halat fogni. :)

[ Szerkesztve ]

(#42148) Mattb válasza DIEGO15 (#42147) üzenetére


Mattb
senior tag

Körülbelül ez a 100méter számomra is a kívánt táv.
3,9 3lbs jól hangzik. 2 vagy 3 részes? A szállításon kívül van egyiknek előnye a másikkal szemben?

Fox kínálatából melyik lenne ennek megfelelően ajánlott?

(#42149) DIEGO15 válasza Mattb (#42148) üzenetére


DIEGO15
őstag

Fox botot sajnos nem láttam még ilyen tulajdonságokkal, de ez nem azt jelenti, hogy nincs :) Ezért is kérdeztem, hogy miért pont Fox. Ha nem feltétlen raragszkodsz a márkához akkor van jó alternatíva Prologic, Daiwa, Shimano márkákból :)

A 2 részes botok egy helyen vannak csak megtörve, ami elvileg jobb, mint a 3 részes botoknál. Azt nem tudom megmondani, hogy ennek mi a gyakorlati jelentősége, tekintve, hogy nincs 2 részes botom :)

(#42150) Interceptor válasza gban (#42132) üzenetére


Interceptor
addikt

Pedig valamikor meg kellene ejteni egy közös pergetést az öbölben, bár most elég kiszámíthatatlan mikor mennyire szöszös a víz.
A színt inkább két kategóriába sorolnám a holo-s és a sima, utóbbit inkább naposabb időben használom, persze van amikor fordítva :D Balinnál lehet számít külön a szín, hogy zöld, kék vagy fehér, de már ebben sem vagyok biztos :D Szerintem a wobbler mozgása a legfontosabb vagy ami igazán számít. Wave esetében próbáltam egy sima zöld színűt meg egy holos kéket egymás után és ugyanúgy rárontottak többször is mikor ettek a balinok. Viszont akkor működik szerintem a víz tetején járó wobbler mikor egy meghatározott kis területen csoportosan vadásznak a balinok és sokszor láthatóan kiugrálnak vagy legalább félig kiugranak a vízből a rablások alatt. A víz "tetején" úszkáló kishalakat szedegetik le, ahogy megfigyeltem.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.