Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42501) Interceptor válasza Grillo (#42500) üzenetére


Interceptor
addikt

Legyen a népsziget felőli oldalon. Át kell hozzá menni a hídon az öböl felett. A pesti oldal is jó csak ott több a szemét meg a zaj, és a lébecoló emberek. A fal a pesti oldalon van

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#42502) A Zéé válasza sityupityu (#42497) üzenetére


A Zéé
addikt

én nem félek a víztől, csónakoktól (sőt, ha közel lennék a Balatonhoz, akkor már tuti lenne vagy csónakom, vagy horgászkajakom) de számomra még nappal is rettegés lenne egy klasszik horgászcsónakban az élő Dunán. A partról semmi bajom nincs vele, de kimenni egy csónakban... :N

Just a simple Lineman...

(#42503) gban válasza sityupityu (#42473) üzenetére


gban
Közösségépítő

Valószínű sügér-rajt láttam.
De azt is jó lett volna fogdosni.
Igen, azok vannak amiket mondtál, de csónak nélkül nem sok sanszod van azokat megfogni.

Ahol voltunk, ott volt egy kisebb tó (100*100m talán), 'ablak alatt', abban pisztráng van, elvileg ha kell hetente telepítik.
Le kell adni a fogási naplót egy kihelyezett ládikába, gondolom az alapján döntik el hogy kell-e utánpótlás.
Van 3 befolyója is, a hegyi patakból, amellett próbálkoztak hollandok, Mepps körforgókkal, de meg se próbáltak messzire dobni, így alig ment be a villantó. Nem is fogtak semmit.
Én ott nem próbálkoztam, 25 CHF volt a tarifa, és tudtam, sansztalan lennék én is.

Postázást nem vállalok.

(#42504) zsola32 válasza A Zéé (#42502) üzenetére


zsola32
őstag

ne is mond a csónakot...
múlt héten volt egy csónakos baleset a vizünkön és sajna elvesztettünk egy sporttársat

full kezdő koromban még beszélgettem is vele, elég jól nyomta a feeder technikát. sajnálom nagyon az esetet.
nálunk is érik nagyon a csónakvásár, de nehezen szánom rá magam

[ Szerkesztve ]

(#42505) A Zéé válasza zsola32 (#42504) üzenetére


A Zéé
addikt

sajnos nem veszélytelen a dolog, szomorú, amikor ilyen történik. :(
Faternak 2 éve volt baromi nagy szerencséje, amikor fellökte a szél behúzás közben. Nem esett rá faágra (a tavon egy egész erdő van a víz alatt), a víz is már 10 fok körül volt, és sütött a nap, nem volt rajta a thermo ruhája, ki tudott úszni a stéghez, csak a telefonja lett oda.

De annyira más dimenzióba tud helyezni egy-egy nagyobb vizet, hogy kegyetlen.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#42506) Interceptor válasza gban (#42503) üzenetére


Interceptor
addikt

Körforgóval balint nem sikerült fogni eddig mióta újra kezdtem horgászni, csak kis süllőt szürkületben meg nagyobb sügeret. Nálam ez valamiért nem akart eddig működni, pedig erőltettem rendesen.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#42507) gban válasza Interceptor (#42506) üzenetére


gban
Közösségépítő

Pisztrángra mentek elvileg, csak az van a tóban :K

Postázást nem vállalok.

(#42508) Interceptor válasza gban (#42507) üzenetére


Interceptor
addikt

Nekem nem tetszik a pisztráng, legalábbis a feje, borzalmas a szája olyasmi mint a lazacé :D

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#42509) Grillo válasza Interceptor (#42501) üzenetére


Grillo
senior tag

De a hídlábhoz úgyis oda tudok menni, hogy autóval bemegyek a Zsilip utca felől, és megállok valahol a söröző környékén?

(#42510) Grillo válasza Interceptor (#42506) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem eddig az egyetlen dunai balinom 4-es ezüst Mepps Agliára jött, a gödi ruganyoknál, még tavaly előtt ősszel.

(#42511) Interceptor válasza Grillo (#42509) üzenetére


Interceptor
addikt

Igen, de tovább is mehetsz egészen a híd lábáig ott is letudsz parkolni.

(#42510) Grillo: én meg csak wobblerrel tudok halat fogni semmi mással :D Viszont szeretem őket, szépek kidolgozottak festve vannak, csak tudni kellene vigyázni rájuk.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#42512) sityupityu válasza A Zéé (#42502) üzenetére


sityupityu
veterán

Önmagában nincs semmi veszélyes benne. Én sem félek a víztől, simán állok is a csónakban ha kell a nagy hullámok alatt is, amit a turistahajók keltenek. Egy folyóvízi ladik normál esetben nem tud felborulni, erre van kitalálva a lapos aljával.
Itt az a baromi veszélyes, amikor mindenféle farönkök stb úsznak a vízen leginkább áradáskor. Ilyenkor amikor le vagy horgonyozva még nappal is nagyon résen kell lenni, tanácsos gyakran a hátad mögé nézni, hogy nem jön-e valami feléd. De éjjel...
Az egyik ismerősöm csónakból feederezett éjjel valamelyik évben amikor hátulról betalálta egy ilyen barom nagy rönk. Mivel a súly sem kicsi amivel le volt horgonyozva (folyóvízen minimum 20-25 kiló kell a sodrás miatt még hosszú kötélnél is, és ezt alsó hangon kell érteni) és a rönk is baromi nagy volt, így az lett a vége, hogy szép lassan kezdte a csónak hátulját lenyomni. Az volt a baromi nagy mákja, hogy nemrég evett, így mellette ott volt a kése, így el tudta vágni a kötelet ami a súlyt fogta és megúszta dolgot. Ha nem tudta volna gyorsan elvágni akkor szépen lenyomta volna a víz alá, és a nagy súly miatt ami a csónakban volt (30-40 kiló csak a csónakmotor és a többi dologról már ne is beszéljünk) az egész úgy ahogy van meg sem állt volna a fenékig. És örülhetett volna ha ő meg ruhástól meg mindenesről ki tud úszni a korom sötétben. Életveszélyes tud lenni.

(#42508) Interceptor Nem csoda, hogy hasonlít rá, hiszen egy lazacfajta... :D

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#42513) Interceptor válasza sityupityu (#42512) üzenetére


Interceptor
addikt

Borzasztó :DDD

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#42514) mykos válasza MurdR (#42482) üzenetére


mykos
aktív tag

Most nézem, hogy sétálva sincs 30 percnél messzebb tőlem. Egyszer majd megnézem :K

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#42515) tween válasza sityupityu (#42512) üzenetére


tween
őstag

Partról soha nem pergetsz?

(#42516) Janusz001


Janusz001
őstag

Egy kezdő pergető bot+orsó kombót tudna valaki ajánlani? Nem célom az egész napos pergetés, csak a stégem környezetében dobálnék, ha nagyon nincs kapás békés halra.

(#42517) csƵ válasza Janusz001 (#42516) üzenetére


csƵ
őstag

Aliról kínai orsó párezerért egész korrekt a leírások alapján. Pontos típust nem tudok, majd valaki biztos segít ebben. Vagy itthonról Okuma Ceymar. Olcsó botnak pár hónapja még az ET Wizard Drop Shot-ot dicsérték.

(#42518) sityupityu válasza tween (#42515) üzenetére


sityupityu
veterán

Amióta van csónakom nem. Teljesen más dimenzió egy csónakból pergetni. Minden megváltozik, természetesen csak pozitív irányban.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#42519) Steady74 válasza sityupityu (#42518) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Talán egyszer én is átélem :DD ;]

(#42520) sityupityu válasza Steady74 (#42519) üzenetére


sityupityu
veterán

Cimbi, ígérem, hogy sort kerítünk rá. :)
Elárulom, hogy idén még én sem pergettem csónakból időhiány miatt (eleve horgászni is alig voltam még), csak csónakázni voltam pár alkalommal amikor az öregemet, egyszer rokont, máskor meg asszony pajtit vittem magammal.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#42521) tween válasza sityupityu (#42520) üzenetére


tween
őstag

Ó, milyen romántise :DDD

Én nem fogom átélni, nálunk tilos a csónak, pedig vannak helyek, ahova szívesen beeveznék itt :K

(#42522) sityupityu válasza tween (#42521) üzenetére


sityupityu
veterán

Evezni felénk annyira nem szokás a terület nagysága miatt még a holtágakban sem. Már az öregek sem nagyon eveznek, inkább ők is vesznek valami kis prüntyögőt.

De tényleg jó volt vele is, mármint az asszonnyal. Csak a motor hangját halottam menet közben. :DDD

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#42523) tween válasza sityupityu (#42522) üzenetére


tween
őstag

Ez tetszik :DD

(#42524) egykettő válasza Janusz001 (#42516) üzenetére


egykettő
aktív tag

Én valami 5-20g dobósúlyu boto mondanék (pl. dam yagi egy tizesért) + tsurinoya FS orsó 2000 vagy 3000 méretbe.

(#42525) Janusz001 válasza egykettő (#42524) üzenetére


Janusz001
őstag

Mondjuk azt el is felejtettem említeni, hogy 40-50m széles holtág, kevés akadóval. Állítólag sok harcsa és balin van benne, süllő és csuka pedig elmondások szerint egyre kevesebb, de azért eldobálgatnék, ha rablásokat látok.

(#42526) userxy


userxy
őstag

Halihó!
Én is pergető botra szeretnék tippeket kérni. 20-30 ezres árkat.-ban. Illetve 270- es hosszban.
Orsót egyelőre nem. Kipróbálom a meglévővel annyira nem lehet rossz vele ( lexa w 3012).

(#42527) egykettő válasza Janusz001 (#42525) üzenetére


egykettő
aktív tag

Nem is kérdeztem, hogy mire mennél, hanem inkább egy ilyen mindenes/kompromisszusos kombót ajánlottam. Amilyen csuka, balin és süllő akadhat magyarországon a horgodra, annak a 90%át meg lehet oldani a fenti kombóval (szerintem és nyílván nem minden körülmény között). A harcsa az más tészta az nem játék :)

(#42526) userxy: annyiért már egész jó botokat kapni. Mire és mivel pecáznál?

[ Szerkesztve ]

(#42528) Grillo


Grillo
senior tag

Volt valami Interceptor? Lehet reggel kinézek megint.

(#42529) Interceptor válasza Grillo (#42528) üzenetére


Interceptor
addikt

Csak egy rávágás, de sajnos semmit sem fogtam. Fél 11-ig ott voltam, aztán elindultam haza, a hídról lenézve elég sok balin úszkált beljebb a parttól, de nem raboltak. Holnap én is kinézek újra, de most olyan 10-11 fele érek le és szerintem a marina spiccet próbálom meg hátha ott jobban kapnak. Szombaton megint ott leszek korán a vasúti hídnál, ha ezúttal lehet hinni ennek az előrejelzésnek pont áradás előtti nap lesz. Ránéztem a vízállásra és most későbbre írják az áradást, holnap is még apad, szerintem ez volt ma is a fő baj.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#42530) Interceptor válasza Grillo (#42528) üzenetére


Interceptor
addikt

Ide kell dobálni a marina spicc végétől. A túlpartra hiába mennék át kerítéssel le van zárva az a rész benyúlik egészen, erre mondtam ma a "táv dobást" :D 2-3 méter hiányzik még az ideálishoz amúgy(ezért gondoltam nanofil zsinór kéne a másik dobra), de múltkor sikerült kihúzni egy balint mégis, meg volt egy másik ami nem akadt meg jól. A spicctől lehet dobálni még a Nagy Duna irányába is.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#42531) Grillo válasza Interceptor (#42530) üzenetére


Grillo
senior tag

OK, meglátom, ha fel bírok kelni, kimegyek, és akkor FOKA. Köszi!

(#42532) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Tegnap megjött az új botom. Serie Walter Supernova fine.
Horgászni még nem horgásztam vele, de 1 kicsit furcsa szájízzel állok a dolgok elé...
30.000 ft volt a bot, ezért ténylegesen minőséget várnék el a legapróbb szintekig.
Lehet, hogy én vagyok kicsinyes, bár én ne így gondolom.
Bontom ki a csomagolást, szokás szerint botzsákban érkezik.
Aham, de ez a botzsák nem olyan, mint amit megszoktunk, ebben 1 fakk van csak, és oda van lényegében behányva a bot 3 része... Jár hozzá 2 db Walteros botpánt, ami meg a botzsákon kívülre van tépő zárazva... Azért aki becsomagolta a botot, legalább rátehette volna úgy a botra, hogy legalább ne érjenek össze a tagok.
Másik, ami nekem szúrja a szemem, 1 ilyen árú botnál, hogy a bot alján van 1 S betűs matrica.
Az olyan szépen van felragasztva a bot aljára, hogy nagyjából a matrica 1/4-e a bot oldalán van. Ez nálam megint az a kategória, hogy ennyiért több precizitást várnék el.
3. dolog a spiccek. 0,5; 1; 1,5 oz-os spiccek járnak hozzá. Spiccek végét ha a kezembe fogom, akkor ugye látom, melyik hogyan hajlik, azaz melyik mennyire lágy.
Legkevésbé lehajló spicc az 1 oz-os, a legjobban lehajló az 1,5-s a középső meg a 0,5-s.
Lehet, hogy én nem értelmezem pontosan az oz jelentését, de ha csak a számokat nézem, akkor sem stimmel valami...
Ezektől függetlenül próbálok pozitívan állni a dolgok elé, remélem a vízparton vissza nyeri majd a bizalmát ez a kis bot.

(#42533) Grillo válasza Grillo (#42531) üzenetére


Grillo
senior tag

Na, becsicskultam, és bár lementem a Marinához, de mivel kiszálláskor erőteljes szél, és a budai oldalon már csapkodó istennyila fogadott, így visszaültem, és bejöttem melóba.

Lesz ez még így se. :DDD

(#42534) Steady74 válasza Grillo (#42533) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Jól tetted, ilyenkor veszélyes a peca. Újpesten is dörög, villámlik.

forras: kár, hogy így indul, tudjuk nincs második első benyomás :(

(#42535) csƵ válasza forras2 (#42532) üzenetére


csƵ
őstag

Sajnos ezek az apró hibák még az 50k-s kategóriában is előfordulnak. Engem is baromira tudnak bosszantani. :(

(#42536) vendingo válasza forras2 (#42532) üzenetére


vendingo
veterán

Sajna ez még nem az a kategória, hogy exkluzív elbánást kapjon, de egy normálisabb botzsák igazán beleférhetne az árba, nem ugyanaz a fos szövet, mint ami a 2-3 ezres botokhoz is jár.

Én ~35-40 ezerért vettem a sakura pergető botom, de ahhoz vastag, cipzáras 2 fakkos "prémium" botzsákot kaptam. Az egy másik dolog, hogy nem használom, mert nem szoktam szétszedni a botot...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#42537) Interceptor válasza Grillo (#42533) üzenetére


Interceptor
addikt

Kár pedig kíváncsi lettem volna. Egyenlőre várnom kell az elindulással mert zuhog az eső. Bár soha nem voltam eső után eddig a lehetséges sár miatt. Eső után vajon jobb lehet a kapás?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#42538) csƵ válasza vendingo (#42536) üzenetére


csƵ
őstag

A Sakura tényleg minőségi. Már 20 ezres kategóriában is kifogástalan a minősége.

(#42539) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

Szépen ívbe rakta,szajnos nem lett meg.Nem is láttam hogy mi lehetett.

(#42540) Steady74 válasza BlackmMmDog (#42539) üzenetére


Steady74
Topikgazda

miezazsinór??? :DD

(#42541) BlackmMmDog válasza Steady74 (#42540) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Szép mi? :DDD
Sufix madzag,boltban kértem 10 métert kaptam 50-et. :P
Felraktam mindett.

(#42542) gban válasza BlackmMmDog (#42539) üzenetére


gban
Közösségépítő

Persze hogy nem lett meg mert fényképezgetsz :P

Postázást nem vállalok.

(#42543) zsola32 válasza forras2 (#42532) üzenetére


zsola32
őstag

milyen hosszú a pálca?
(bezzeg a Manta feeder az plüsszerű botzsákban van, és 3 fakkos)
nekem sem tetszik ez a spórolás a Supernova botoknál, sajna nincs mit tenni

gratula az új pálcádhoz, nagyon kíváncsi vagyok mi lesz róla a véleményed.
Én a 3.6m-es lihgt feedert használom 1-1.5 oz spiccel. (20 és 30 g-os kosarakat dobálok vele)

(#42544) forras2 válasza zsola32 (#42543) üzenetére


forras2
őstag

3,6 méterest választottam. Egyenlőre próba még nem lesz, orsóm még nincs a botra, nem szeretném elhamarkodni a dolgot! :))
Ma voltam bent horgászboltban, megnéztünk több orsót is, hogy áll a boton, de nem volt olyan, ami számomra összhangban lett volna a bottal, úgy hogy nézelődök még :))

(#42545) jansky1


jansky1
senior tag

HD brutal liver method boxot hoztam végül, 3 dobás, 3 ponty, 3 kg, 3 kg, és 5.5 kg. Jött meg lapátdévér, bodor. Csali fokhagymás gumikukorica. Rablós cuccon süllő, harcsa. Ez tegnap 21-től éjfélig. Napközben szünet volt, sokat esett. Majd este folytköv.

(#42546) gban válasza jansky1 (#42545) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hol?
Kockató vagy természetes víz (tudom, naív vagyok, de hátha :B )?

Postázást nem vállalok.

(#42547) jansky1 válasza gban (#42546) üzenetére


jansky1
senior tag

13 ha bányató

(#42548) Amogrello válasza csƵ (#42535) üzenetére


Amogrello
újonc

Én sem vagyok ilyenekkel elnéző, ennyi pénzért igenis ne csússzon félre, a vászontok legyen három részes ha a bot is annyi, stb. Két makkért adják Kínában ezeket a vászon izékat, csak fel kell szitázni az aktuális szöveget, ennyi.
Igénytelenség így eladni, én visszaküldeném, mert amúgy is megtehetem netes vásárlásnál, némi kísérő szöveggel: vagy küldenek normális cuccot vagy vissza a pénzt és elköltöm máshol.
Ennyi.
Ha hagyjuk, legközelebb is megteszik.

(#42549) BlackmMmDog válasza gban (#42542) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

de ez meg lett. :)
30 m zsinórt lehúzott, nagyobbra számoltam (5-6 kg lehetett)
de ez meg lett,40 m zsinórt lehúzott. nagyobbra számoltam (5-6 kg lehetett)

(#42550) csƵ válasza Amogrello (#42548) üzenetére


csƵ
őstag

Múlt héten azért küldtem vissza egy botot, mert körömmel érezhető karc volt rajta. Ne vicceljenek már. Súlyos tízezreket költök egy szaros botra és ilyen hibák vannak. Kíváncsi vagyok, mit lép a Shimano.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.