Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) Steady74 válasza Steady74 (#9150) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Na srácok akkor kezdésnek egy nem túl régi fogás:

Z12 első komolyabb ellenfele

(#9152) Jofi81 válasza Steady74 (#9151) üzenetére


Jofi81
őstag

Gratulálok, nagyon szép! Nem kis élmény lehetett rakósbottal fárasztani... :)

(#9153) Steady74 válasza Jofi81 (#9152) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Köszönöm:R

Igen, nagy élmény volt. Múlt pénteken sikerült valami nagyobbat akasztanom, saccolva 10+ volt, de a 20-as előke megadta magát a fárasztás során, elszakadt. Jövő pénteken megint megpróbálom :)

(#9154) nickwaren válasza zenwalk (#9148) üzenetére


nickwaren
tag

Az alapvető különbség, hogy a hátsó fékesen csak a fárasztásnál használt fékerőt szabályzod, míg a nyeletőfékesnél ez elől van, hátul a nyeletőfék erejét tudod állítani. Szóval nyeletőnél két féked van.
Bevállalom, lelövöm én a poént, mert én se rég használom és szívtam már meg vele. XD Szóval teljesen kilazított nyeletőt bekapcsolja az ember, majd nyugodtan hátradől és vár... aztán jön egy hirtelen rántás és recseg a fék, te meg örülsz, mint állat és az eddig megszokott mozdulattal bevágsz neki ahogy illik..... Na itt jön egy jó 10 perces szitkozódás, türelmesebbeknél még plusz 10 perc bogozás, amit a hirtelen leszaladó damil okozott, ugyanis bekapcsolt nyeletőnél szinte szabadonfutó az orsó. Ezért kell vagy visszakapcsolni kapásnál, ha mellette vagy akkor bevágás előtt egy negyed fordulatnyit tekerni a hajtókaron, hogy visszaváltson a nyelető módból, esetleg még kézzel is rá lehet fogni a dobra és úgy bevágni.
Nagy élmény a nyelető működése, hétvégén 2-szer is volt szerencsém látni pörögni illetve a botod épségét is megmentheti, mivel így nem tudja elvinni egy vehemensen kapó halacska (ez lehet akár egy kilós ponty is). A múltkor nekem is csak a nád fogta meg botom.

Steady74 grat!;)

[ Szerkesztve ]

(#9155) Sickboy25 válasza zenwalk (#9148) üzenetére


Sickboy25
addikt

Például mikor a feedernél ráharap a potyka és elkezd cicerélni az orsó nem csak a bot hajlik be... Nekem ez nagyon bejön... Illetve volt már olyan, hogy egy kiadós égi áldás elkapott és bemenekültem a kocsiba és pont akkor hajlott meg a feeder és szépen eljátszott magával, míg oda nem értem... :DDD

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9156) Sickboy25 válasza nickwaren (#9154) üzenetére


Sickboy25
addikt

igen én is úgy szoktam, hogy cicerél az orsó szépen leemelem az ágasról, majd egy negyed tekerés és amikor katt, akkor bevág :)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9157) lakisoft válasza zenwalk (#9148) üzenetére


lakisoft
veterán

hááááát. Én már láttam olyan, hogy valaki akkorát akasztott hogy hátraesett és a hal meg ugyan úgy vitte tovább a cuccost :DDD. Mindezt azért mert elfelejtette kilőni a nyeletőféket. Aki nem járt még így az puding vagy festi magát :)).

(#9158) lakisoft válasza Steady74 (#9151) üzenetére


lakisoft
veterán

Gratula!!! :C :Y :R

(#9159) Steady74 válasza lakisoft (#9157) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Akkor én festem magam:DDD

Vannak olyan nyeletős orsók, amiknél a nyeletőfék kioldása az orsó talpába van elhelyezve. Tehát kapás esetén, ha megfogod a botot az orsónál, akkor ezzel átváltod a nyeletőt, és máris a főfék dolgozik.

És köszi szépen :R

(#9160) lakisoft válasza Steady74 (#9159) üzenetére


lakisoft
veterán

Nekem eddig olyan orsó volt kezemben aminél 1 fél tekerés után váltott át. Na olyannál jártam így :DDD. Ciki de vállalom :).

Szerk: Az a fél lehet hogy negyed tekerés :).

[ Szerkesztve ]

(#9161) Steady74 válasza lakisoft (#9160) üzenetére


Steady74
Topikgazda

jaja, kb negyed, vagy harmad tekerésre váltanak. de lehet ám kézzel is váltani, nem kell tekerni az orsón. Bár inkább az utóbbi eredményes, mert a zsinórnak mindig van valamekkora "hasa", amit épp a tekeréssel lehet megszüntetni, ezzel biztosítani az akadást.

(#9162) lakisoft válasza Steady74 (#9161) üzenetére


lakisoft
veterán

Igen igen. Na van mindig tanulni való a horgászat terén. Ezt imádom benne. :DD.

(#9163) Sickboy25 válasza Steady74 (#9161) üzenetére


Sickboy25
addikt

A nyeletőféket szigorúan tilos kézzel visszakapcsolni!! :K

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9164) zenwalk válasza lakisoft (#9157) üzenetére


zenwalk
senior tag

értem, most már minden világos:D másik kérdés: a match bot hosszát mi alapján kell kiválasztani? Folyóvízre mekkora hosszúságú ajánlott?

(#9165) nickwaren válasza Sickboy25 (#9156) üzenetére


nickwaren
tag

Én hétvégén a másik módszert próbáltam, ugyanis nem cicerélt, hanem gyakorlatilag rohant a zsinór az orsóról, nem hasa nem volt már, de horpadt is. Dob kézzel megfog, már csak finoman utána nyúltam a bottal, majd komótosan kikapcsoltam a nyeletőt, addig azzal fárasztottam (ez inkább nyílt vízen javasolt, mert nádba így tuti betépné magát). Azt hittem végre normális halat fogtam, de csak 1,5 kg-os 38 cm-es nyurga tette tiszteletét a pontymatracon. Remélem idén végre nagyobbat is fogok 2,5 kg-osnál, mert tavaly kezdtem újra pecázni hosszú kihagyás után, de e fölé egyszerűen nem bírok jutni, pedig idén már 2x ponttyal volt találkozóm.

Esetleg arra van valakinek valami magyarázata, hogy miért kapnak erőteljesebben a halak úgymond hagyományos botelhelyezésben, mint feeder állásban? A hétvége miatt kérdezem, mert a nappalt két feederrel nyomtam, egy medium 360 (0,18 fő, 0,06 fonott előke, 8-as horog) és egy heavy 420 (0,25 fő, 0,06 fonott előke, 8-as horog), kapások száma elenyésző volt rájuk. Viszont délután elővettem egy pontyozó botot (0,30 fő, 0,10 f. előke, 8-as horog) és a 420-as feederrel együtt ágasra raktam őket +elektromos kapásjelző+swinger , gyakorlatilag ezután indult csak be a horgászatom, végre normális tépős kapások jelentkeztek. Már máskor is tapasztaltam ezt, ennyivel könnyebb lenne egy ilyen cuccot elhúzniuk?

(#9166) lakisoft válasza zenwalk (#9164) üzenetére


lakisoft
veterán

Létezik olyan hogy float match ezek lennének a folyóvízre kifejlesztett matchbotok.

Szerk: Ahol horgászni fogsz körülötted lesznek fák vagy sík terep? 3,9 és 4,2m között van a legtöbb matchbot.

[ Szerkesztve ]

(#9167) Sickboy25 válasza nickwaren (#9165) üzenetére


Sickboy25
addikt

Ez király már én is gondolkoztam rajta... :)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9168) zenwalk válasza lakisoft (#9166) üzenetére


zenwalk
senior tag

Fogalmam sincs. Azt se tudom, hogy Szeged környékén hol szoktak horgászni a Tiszán. De szerintem biztos fás. Match orsónak érdemes harcifékes orsót venni? Azok közül is SPRO Dragmaster, Energoteam Fighter Match vagy SHIMANO Super GT 1500RB.

[ Szerkesztve ]

(#9169) lakisoft válasza zenwalk (#9168) üzenetére


lakisoft
veterán

Érdemes. de egy mezei elsőfékes orsóval is szépen lehet horgászni vele.

[ Szerkesztve ]

(#9170) Sickboy25 válasza lakisoft (#9169) üzenetére


Sickboy25
addikt

úgy-úgy :K

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9171) lakisoft válasza Sickboy25 (#9170) üzenetére


lakisoft
veterán

Nagyon szép a avatarod. Ha még nem mondtam volna :DD.

[ Szerkesztve ]

(#9172) Sickboy25 válasza lakisoft (#9171) üzenetére


Sickboy25
addikt

köszi :D

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9173) lakisoft


lakisoft
veterán

Ezt a videót a pergető horgászok figyelmébe ajánlom elsősorban. A horgászati üzletág megpocsékolása :DD. Nagyon muris.[link]

(#9174) Dr.Én válasza lakisoft (#9173) üzenetére


Dr.Én
veterán

ez beteg :D nem a lábukban van a hiba :D

WOT: kissio

(#9175) lakisoft válasza Dr.Én (#9174) üzenetére


lakisoft
veterán

:D szerintem is beteg de nagyon tetszik :D

(#9176) Kurik válasza lakisoft (#9173) üzenetére


Kurik
tag

Megérdemli a 10 pontot :D

Már keresem a régi kinder figuráimat ;]

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#9177) lakisoft válasza Kurik (#9176) üzenetére


lakisoft
veterán

Komolyan beindította a fantáziámat ez a kis videó :D.

(#9179) lakisoft válasza aram01 (#9178) üzenetére


lakisoft
veterán

okés. :R

(#9180) Dr.Én válasza aram01 (#9178) üzenetére


Dr.Én
veterán

Engem nem zavar :N

WOT: kissio

(#9181) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

végre haza érkezett a várva várt 30 kg kukorica......
holnap előkészítek 2-3 kg-nyi etetni valót ;]
egyenlőre maradok a natúrnál pontyra....
Amúrra ánizsos aromával kevert?

WOT: kissio

(#9182) Sickboy25 válasza Dr.Én (#9181) üzenetére


Sickboy25
addikt

inkább tejsavóval :D ez a nyerő semmi más... Vagy vödörbe ki a napra egy családi joghurttal feltöltve, addig míg le nem lövi a vödör tetejét :)

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9183) Dr.Én válasza Sickboy25 (#9182) üzenetére


Dr.Én
veterán

Zárt vödörbe akarom ki rakni holnap :K Tejsavó? az se lehet rossz, finom illat lehet az eredménye :K
szerintem egy napra max 2-3 kg elég is lesz, legalább is bízok benne
Amurt szeretnék fogni, mert már egy jó ideje nem volt szerencsém hozzá :B

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#9184) Sickboy25 válasza Dr.Én (#9183) üzenetére


Sickboy25
addikt

Hány napra karod kitenni?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9185) Dr.Én válasza Sickboy25 (#9184) üzenetére


Dr.Én
veterán

1-2 hétre....
az már ahogy olvastam neten elég kel hogy legyen

WOT: kissio

(#9186) Sickboy25 válasza Dr.Én (#9185) üzenetére


Sickboy25
addikt

elég, de nagyon meleg helyre tedd, és a tejfölt vagy joghurtot ki ne hagyd...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9187) Dr.Én válasza Sickboy25 (#9186) üzenetére


Dr.Én
veterán

úgy lesz :K ki rakom a hátsó udvarra vagy kertbe. Ott egész nap érni fogják a nap sugarak...
én tejfölt rakok bele valszeg.....

WOT: kissio

(#9188) Sickboy25 válasza Dr.Én (#9187) üzenetére


Sickboy25
addikt

az is jóóó... meg egy-két csallánt itt az öregek esküsznek rá... :D

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9189) Dr.Én válasza Sickboy25 (#9188) üzenetére


Dr.Én
veterán

ez komoly?Csalán? :D
majd ki probálom :)

WOT: kissio

(#9190) Sickboy25 válasza Dr.Én (#9189) üzenetére


Sickboy25
addikt

Komoly én raktam is az utolsó adagba, de csak most nyáron tesztelem...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9191) Dr.Én válasza Sickboy25 (#9190) üzenetére


Dr.Én
veterán

kíváncsi leszek milyen hatással van a halakra....biztos nem lesznek reumásak :D

WOT: kissio

(#9192) Sickboy25 válasza Dr.Én (#9191) üzenetére


Sickboy25
addikt

Meg kérdés, hogy a tejsavós kukoricabűzből, hogy dominál a csalán -:)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9193) Dr.Én válasza Sickboy25 (#9192) üzenetére


Dr.Én
veterán

hát ha ki próbálod akkor kiderül :) kíváncsi vagyok rá én is :K

WOT: kissio

(#9194) zenwalk


zenwalk
senior tag

Na szóval akkor kezd összeállni, hogy mit is vennék. Match bot még kérdéses, orsónak egy NEVIS Ixxus Match FD 35 vagy 40. Feeder bot NEVIS Legacy Feeder 360H, orsónak pedig egy SPRO Freeliner XR LCS 540. Tiszán fogok majd horgászni. Mi a véleményetek?

(#9195) lakisoft válasza zenwalk (#9194) üzenetére


lakisoft
veterán

A feeder botból heavy az tökéletes választás. Ezzel az orsóval nincs gyakorlati tapasztalatom.

(#9196) lakisoft válasza zenwalk (#9194) üzenetére


lakisoft
veterán

Ezzel a teszttel találkoztál már? A Nevis Ixxus Match FD 35 orsó tesztje

(#9197) lakisoft válasza lakisoft (#9196) üzenetére


lakisoft
veterán

Nekem ez is szimpatikus: SPRO Dragmaster 420 vagy SPRO Dragmaster 430

(#9198) lakisoft


lakisoft
veterán

Más: Van valakinek ilyen orsója: ENERGOTEAM LONG CAST.11000? Vélemények, tapasztalatok róla?

(#9199) Steady74 válasza lakisoft (#9198) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Konkrétan nincs ilyen orsóm, de csak jókat hallottam az ET-s cuccokról. Nevis orsót nem javaslok saját tapasztalataim alapján senkinek, a botokról viszont csak jókat hallok.

(#9200) lakisoft válasza Steady74 (#9199) üzenetére


lakisoft
veterán

Alapővetően nekem is nagyon tetszenek. Bár 1 kellemetlen tapasztalatom van az egyik pergetőbotjukkal.ET Rubin Spin. Barátomnak hoztunk egy ilyen botot 10 - 30g-os méretben a legfinomabb változatot. Nagyon kecses kis könnyű bot. Eddig okés. Spicc finom jól lehet érezni vele a cseli minden rezdülését. Első 4 dobásnál nem volt gond. 5. dobásnál semmi rendkívüli esemény nem történt ennek ellenére a spiccből a 5cm darab letört (inkább lerobbant a botról). 5g-os műcsali volt rajta. Visszavittük kicserélték. Nem volt gond. De akkor legközelebb már nem ezt választottuk hanem a Nevis Legacy spin 2,1m 20-40g. Ez a bot beváltotta a hozzáfűzött reményeket. Persze egy erősebb botról beszélük így ez kézenfekvő volt hogy nem fog olyan gyorsan széttörni. Ezzel nem azt akarom mondani hogy ez a széria rossz. De ez a darab ami nálunk volt ez az volt :). Akinek esetleg van Rubin Spin-je kérem cáholjon meg. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.