Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Szevasztok ! Vasárnap indulunk Háromfára úgy 4-5 napra ahogy az idő emgedi és azt szeretném kérdezni , hogy valaki járt már ott van valami tapasztalat ? Békés halakat szeretnénk fogni , mert ahogyan olvastam vannak kapitális példányok , de lehet pergetek is kicsit.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#10502) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Van itt szegedi? Holnap el szeretnék menni pergetni. Valaki nem társulna?:D

(#10503) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Ma (is) voltam a horgászboltban, haver megmutatta az Ocean Pilk harcsás botot, hát nagyon kemény cucc.
Kivittük, összedugta a kezembe adta és húzta lefele teljes erőből én szintúgy tartottam, de alig bírtam már tartani a bot még meg sem nyekkent. Pedig nem gondoltam volna hogy ilyen erős, nem egy vastag nyéltagú pálca.

Valamint pergetőbotot néztem, lassan időszerű lenne egyet beszerezni a szezonra. A Spin Bladet ajánlotta, tudom is hogy nagyon jó kis bot, de nem akarok annyit rászánni. Végül vot bent nála egy 3m-es és egy 3,40-es Trio Zander pergetőbot. A 3m-t kivittük egy kis erőróbára, lehúzta a spiccet kiderült hogy van benne tartalék és szerintem ez is lesz a bot amit választok. 20-50g dobósúllyal pont megfelel. Ez volt a mai téma. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10504) FatalEror válasza Recon666 (#10503) üzenetére


FatalEror
addikt

Eszméletlen sokat el lehet beszélgetni a boltban állva. :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#10505) Recon666 válasza FatalEror (#10504) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Meghiszem. :D

(#10506) FatalEror válasza Recon666 (#10505) üzenetére


FatalEror
addikt

Van egy helyi bolt ahol rengeteg mindent vettünk TV elszívó elektromos borotva HI-FI hűtő mosógép stb.És az üzletvezetővel nagyon jól sikerült összehaverkodni,és ahányszor mentünk felcsillant a szeme,mindig kérdezte,hogy jó-e a TV stb egyszer borotvát mentünk nézni és már kassza zárás volt és akkor jött gyertek be nyugodtan kiválasztottuk a cuccot aztán már hazaküldött mindenkit,mi meg még egy jó 1-1,5 órát beszéltünk,elmesélte hogyan jár a hangfallal stb,szóval ahányszor mentünk oda mindig sikerült egy jó 1-1,5 beszélni..... :DD

HardCore is my LifeStyle

(#10507) nickwaren


nickwaren
tag

Ma végre megfogtam életem első két süllőjét. :C Pontyozni indultam reggel, de mivel nem volt kapásom, így kötöttem egy kb 40 cm-es fonott előkét süllőző horoggal és ezt akasztottam be a kosár alá, a horogra egy bodri hátából vágtam egy szeletet. Kb fél óra után pittyent a jelző, majd adagolni kezdtem neki a zsinórt a segítőm tanácsára, 1 perc nyeletés után vágtam be.
Ez egy 1,3 kg-os süllő volt.
Utána kaptam a tanácsot, hogy a maradék bodrit tegyem fel félbevágva (fejjel, belekkel), kb a harmadik dobás volt amire úgy gondoltam, hogy jó helyre ment. Aztán szabadon hagytam a dobot és elindultam informálódni a tavon, hogy eszik-e valamerre a ponty. Alig mentem egy pár métert, amikor rövidet sípolt a zsebem (rádiós kapásjelző), majd megint és megint. Visszafordultam, de gondoltam nem volt folyamatos a húzás így lehet csak a szél fújta a laza zsinórt és emiatt jelzett be. Végre elindultam infókért, visszaérve továbbra is laza zsinór fogadott, na akkor gondoltam legyen új dobás. Ez már nem következett be, zsinórbefeszítés után bevágtam (hátha..) és lám rajta volt egy 2 kg-os süllő. :DD Mindez du 2 és 3 között, olyan helyen, ahol inkább pontytúrás szerű jelenségeket lehetett látni a vizen.
Sajnos pontyból csak egy kb 1,5-2 kg körüli példány jött, ő viszont füstölősen.

Képek sajnos elmaradtak a parton, konyhait meg nem készítek, max ha jól néz ki megsütve.:)

(#10508) Steady74 válasza nickwaren (#10507) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Grat, szép lehetett!

Én ma az Ezersziget horgásztón voltam, 5re ott voltam (4fok a hegyekben...), délig fogtam vagy 20db tenyeres kárászt. Ami érdekes, h pontyozás közben jöttek, és az összeset kabátba akasztottam, mindet alulról. Emelős, elhúzós kapás esetén is... Aztán 2 ponty azért beugrott, aztán semmi.

(#10509) tigipuf válasza Steady74 (#10508) üzenetére


tigipuf
senior tag

Fenéken horgásztál,talán eresztéken kellet volna állítani. :U
Lehet felhős volt a kaja a kárászok ezek szerint feljebb jártak,meg lehet a pontyok is.
De lehet,hogy jobb volt az etetőanyag mint a csali,akkor meg hiába minden :)

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#10510) Steady74 válasza tigipuf (#10509) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Rakós peca volt, az elöke kb.20 centit feküdt a fenéken. Csali kuki, csonti, ezek vegyesen, pellet, paszta. Etetöanyag nem volt, szemest kupokoltam.

(#10511) FatalEror válasza nickwaren (#10507) üzenetére


FatalEror
addikt

Grat. :R

HardCore is my LifeStyle

(#10512) jozsi252


jozsi252
veterán

Nevis Endura Carp orsók télleg ennyire sz@rok lennének?

Kollégám vásárolt még nyár eleje fele 2 db Nevis Endura Carp 80-as orsót. Első horgászaton kiderült hogy mind a 2-nek a fékje kuka, mert teljesen behúzott fékkel, lehetett kézzel húzni a damilt. Illetve egyik dob lötyögött is a tengelyen

Visszaküldte gariba.. viszont gyorsan kellett neki az orsó, ezért visszavásároltatta a bolttal értékcsökkent áron. Kapott 2 db Nevis Endura Carp 70-es orsót. Abból az egyik szintén gagyi, mert az meg kattog miközben tekeri az orsót.

Felhívta a boltot hogy ez már kezd nagyon idegesítő lenni hogy ennyi gond van vele, ezért a boltos felhozott pestre még egy 70-es orsót. Kollégám elment érte a boltba, azzal a reménnyel hogy végre lesz 2 jó orsója, de tévedt.. Mivel az az orsó is kattog.

Szerintetek télleg ennyire rossz lenne a Nevis, vagy csak szimplán hatalmas pech-je van kollégámnak?

iPhone 13 Pro Max

(#10513) Kurik válasza jozsi252 (#10512) üzenetére


Kurik
tag

Hát ha csak a számokra tekintünk, vesszük ezt az eseményt egyszerű mintavételes kiválasztásnak...akkor is szarul jön ki belőle a Nevis hogy ennyi a selejt... :D

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#10514) lakisoft válasza jozsi252 (#10512) üzenetére


lakisoft
veterán

A szervíz tele van ezekkel az orsókkal. Valahogy nem találták jól el. És akkor finoman fogalmaztam. :).

(#10515) jozsi252 válasza lakisoft (#10514) üzenetére


jozsi252
veterán

Egy nagy rakás sz@r szó szerint.. Több horgászboltos mondta hogy inkább már nem is árulják őket, mert egyszerűen a nagy részét visszaviszik pár hónapon belül. Ennyire nemlehet elqrni egy orsót, mint ahogy a Nevis megtette.

A botok ennek a gyártónak viszont jónak mondhatóak. Pedig egy Okuma LB se sokkal drágább és az meg minőségibb orsó.

iPhone 13 Pro Max

(#10516) Alg válasza jozsi252 (#10515) üzenetére


Alg
veterán

Egyébként tényleg nem értem miért vesz valaki 30K alatti nyeletőfékes kategóriában LB-n kívül bármi mást... :U ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10517) Recon666 válasza Alg (#10516) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ott vannak azért a Banaxok is. Pl :P

(#10518) Medve59 válasza Alg (#10516) üzenetére


Medve59
tag

Azért mert nincs mindenkinek egyforma mennyiségű pénzecskéje!
Mellesleg egy 10.000.-Ft-os nyeletőfékes cuccal nyomom 2 éve és tökéletesen működik!
Attól, hogy valamit drágán adnak az még nem biztos, hogy jó is!

Nem tom, mitom én.

(#10519) Alg válasza Medve59 (#10518) üzenetére


Alg
veterán

Kapufa érvelés, a LB-k 11-12ezertől kezdődnek, szóval pont a nem drága de nagyon jó kategória :P

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10520) albert8 válasza Recon666 (#10517) üzenetére


albert8
addikt

Nekem endura 70 van. Eddig birja. :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#10521) Sickboy25 válasza albert8 (#10520) üzenetére


Sickboy25
addikt

Nekem meg 80-as és kopp-kopp-kopp semmi baja... :D

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10522) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Na elrakattam a Trio Zander pergető botot zolival (horgászboltos). Addig mondta, hogy csak rábeszélt, mondjuk nem volt nehéz dolga. :DDD

(#10523) FatalEror válasza Recon666 (#10522) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem bírtad sokáig. :N :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#10524) Recon666 válasza FatalEror (#10523) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hát nem. :DDD

Mondjuk most pont akciós, elég jó árban van.

[ Szerkesztve ]

(#10525) lakisoft válasza Recon666 (#10522) üzenetére


lakisoft
veterán

Mekkorát vettél?

(#10526) Recon666 válasza lakisoft (#10525) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

3m-est, 20-50g dobósúllyal.

(#10527) Louies


Louies
tag

Nyíregyháza környékén pecázik itt valaki? Aki esetleg hétköznapokon is jár ki?

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#10528) albert8 válasza Louies (#10527) üzenetére


albert8
addikt

Én, de max nyáron /szünidőbe/, most télen egyáltalán nem.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#10529) Recon666 válasza albert8 (#10528) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Pedig még most jön a csuka szezon. :P

(#10530) albert8 válasza Recon666 (#10529) üzenetére


albert8
addikt

Jó is lenne, de én ahhoz még newbie vagyok :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#10531) Recon666 válasza albert8 (#10530) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem egy nagy ördöngösség. :)

(#10532) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Szevasztok ma értem haza Háromfáról 5 nap után . Nagyon jó időnk volt szinte végig így élveztük a pecát és szerencsénk is volt . Rekordot nem sikerült vönteni de lett jó pár szép halacska összesen 20 . Amire nagyon büszke vagyok az a 12,60Kg os amúrom ami 1,02 m volt és kelett enki 15 perc mire kijött. Nagyon jó kis tó ez a háromfa . Holnap ha felhozom a listát és a gépet akkor rakok fel pár képet a szebb példányokról.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#10533) albert8 válasza jozefgucci1 (#10532) üzenetére


albert8
addikt

Mire mentek a halak? Én holnap megyek, bár nem oda.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#10534) jozefgucci1 válasza albert8 (#10533) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Mi csak Tigrismogyorót adtunk nekik. Lebegtetve két szem + az etetés helyére nyaló só darabkáklat tettünk le , hogy más ne nagyon vegye fel.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#10535) nickwaren válasza jozefgucci1 (#10532) üzenetére


nickwaren
tag

Grat! :C

(#10536) L_YKing válasza jozefgucci1 (#10532) üzenetére


L_YKing
addikt

Grat!! :R :C

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#10537) becsitibi


becsitibi
senior tag

Az "egyik" mai fogás:

Ezen kivűl jött még 4 db 40-45 centis,mindegyik 5-6-os körforgóra.Nagyon fasza idő volt,szutykos gennyes redvás,az igazi rablózó idő :C

(#10538) albert8 válasza becsitibi (#10537) üzenetére


albert8
addikt

Grat, szép kis halacska. :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#10539) L_YKing


L_YKing
addikt

Sziasztok!!

Most lesz október végén egy kis suliszünet.:)
És mennénk márnázni a dunára!:)
Ti milyen taktikákat ajánlatok/trükköket ?:)

becstibi: GRAT :C

[ Szerkesztve ]

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#10540) becsitibi válasza albert8 (#10538) üzenetére


becsitibi
senior tag

:R

Ma nem jött nagy :O ,volt egy lekövetés,de későn vettem észre,a villantó már kint volt a vízből,árnyék vetődött a vízre így nem láttam,csak egy hatalmas méter körüli burványt,az az 5-ös mepps aglia-ra jött ki,ha a 6-os blue fox super vibrax-ot használtam volna.... :U

Barca:THX!Te pergetni??Itt a topicba nem laknak ilyen emberek,azok is csak ősszel ;]

[ Szerkesztve ]

(#10541) FatalEror válasza becsitibi (#10537) üzenetére


FatalEror
addikt

Grat a fogáshoz,tetszik hogyan írtad le az időt.

HardCore is my LifeStyle

(#10542) L_YKing válasza becsitibi (#10540) üzenetére


L_YKing
addikt

Arra gondolsz hogy márnát pergetve?:D HAllotam már de ki nem próbálnám!!:D

De más taktikára gondoltam!:D

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#10543) lakisoft válasza becsitibi (#10537) üzenetére


lakisoft
veterán

Gratula. :C :Y :R

(#10544) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Nem tudom figyeli e valaki az Imperial Baits bojlis kupát a deseda tavon /Somogy Megye - Kaposvár/... Egész szép eredmények kezdenek lenni így a második napi mérlegelések után. Tegnap már 60kiló felett jártak. Vasárnap pergető verseny...

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#10545) lakisoft válasza vilmaboy (#10544) üzenetére


lakisoft
veterán

Ha adsz egy linket az oldalukra akkor biztosan rá fogok nézni. :R

(#10546) vilmaboy


vilmaboy
őstag

kihagytam volna :F deseda

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#10547) lakisoft válasza vilmaboy (#10546) üzenetére


lakisoft
veterán

Az Imperial Baits is magának rendezi a versenyeket?

(#10548) vilmaboy válasza lakisoft (#10547) üzenetére


vilmaboy
őstag

nem feltétlen. Nem csak Imp-es csapat van :) Bár tény hogy jól áll a rangsorban az Imperial.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#10549) lakisoft válasza vilmaboy (#10548) üzenetére


lakisoft
veterán

Komoly cuccaik vannak (Nagyon széles a palettájuk . . . ha nem a legszélesebb az országban), nem sz@rral gurigáznak. :Y

(#10550) vilmaboy válasza lakisoft (#10549) üzenetére


vilmaboy
őstag

Én kint vagyok minden nap a versenyen. Mérlegelő bíró vagyok. Komoly technikát sorakoztattak fel a csapatok ismét. Bár mintz tudjuk egy ilyen versenyen a szerencsére is szükség van. Jó helyet kell kihúzni és a halaknak is közük van azért hozzá. Van csapat akinek 4 hala akadt le. Erre ők azt mondják: Ez volt megírva. Ezt a halat nem kellett most kifogni. Viszont nagyon korrekt a mezőny eddig. Nincsenek szabálytalanságok.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.