Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) concret_hp válasza bpx (#1298) üzenetére


concret_hp
addikt

hát a defekből átmenni algelmből az nem egyszerű :U ez nem a beseggeléses jellegű dolog :U szóval inkább nézz feladatokat :) valahol biztos fellelhetők a Katona féle előadásfóliák, azok is elég jók.

P NP meg emlékeim szerint TG oldalról volt megközelítve, szóval érdekes ...

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1302) DigitXT válasza Drizzt (#1294) üzenetére


DigitXT
félisten

Unalom ellen? Hááát...:DDD (Bár a fekete könyvet anno én is magánszorgalomból vettem meg, de amikor kiderült, pl. hogy itt minden a mátrixszorzásról szól, annyira már nem érdekelt.:D Aztán úgyis meg kell tanulni, és meg is értve már nem annyira gáz.) A sünis könyv amúgy kb. uaz, de jóval vastagabb: én azt javasolnám inkább.:)) Ha emellett még NeHe OpenGL tutorialjait is elkezded nézegetni, és jóelőre programozgatsz is, tuti könnyebb lesz Szirmayt követni az órán, sőt, van lehetőség (magánszorgalomból) HF beadására is, ami ''meginkrementálhatja'' a vizsgajegyed, szóval még csak nem is haszontalan ez az egész.;) Amúgy remélem most héfőn átmegyek belőle, aláírásom már van (rezgett a léc, de gyakIV-n ennyi elég:DDD). Előtte viszont még a szabtech + rendszopt (iv-k:B) a sorosak...:o

[Szerkesztve]

(#1303) Drizzt válasza DigitXT (#1302) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szabtech iv? Ejnye! :D Nekem holnap kódelm iv, aztán gúdbáj. Ma irf-en tuti megvolt a kettes, szóval 2-5 között akármi lehet majd. :D Valami könyvet megvennék, elvégre is nem jó az, hogy bulit buli követ egész nyáron. :D (Dehogynem. :DDD)

I am having fun staying poor.

(#1304) bdav


bdav
őstag

beágy 5, pipa...

holnap kódelm funny lesz... ha megint jön a xopatós kérdésekkel akkor bukó, de amugy ugyérzem h. értelmes RS / BCH / konvolúciós kódokkal nem tud megfogni (bár ezt múlthéten is így éreztem és azóta sokat nem készültem rá :) )

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1305) Drizzt válasza bdav (#1304) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azért én se haltam bele a készülésbe, most még nyálazok át régi vizsgákat, pl.: nekem most az is újdonság volt, hogy mi az a minimálpolinom, de mostmár ezt is tudom, már van értelme életemnek. :D

I am having fun staying poor.

(#1306) bdav


bdav
őstag

Kódelmből a múlt heti tömény szívás után egy meglepően könnyű vizsgasort sikerült összerakniuk. Szóval 5, pipa, ezzel be is fejeztem erre a félévre.

legjobb kérdés: mennyi 6*7 a GF(8)-ban, 15 pontért :DDD


tanulmányi átlag 4.44
ösztöndíj 5.3

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1307) Drizzt válasza bdav (#1306) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az utolsó tényleg nem volt egy nagy kérdés, de ősziontén szólva az első kérdésről fogalmam sem volt, kivéve az első két részét, aztán az igaz hamisnál nem tudtam, hogy mi az a tcm, így nem írtam be rá semmit. Na mind1, kettes, de őszintén szólva túl fogom valahogy élni. :U

Gratulálok az erdményeidhez!

Tűkön ülve várom az irf eredményt. :D

I am having fun staying poor.

(#1308) concret_hp


concret_hp
addikt

bdav, drizzt: grat :) asszem ősszel rámegyek valami megajánlott jegyre kódelmből :U

th-ra még mindig nem álltam neki tanulni, de még ma este elolvasom a T meg az S kapcsolót :U azért az nem hiányzik, hogy megvágjanak th-ból is, úgyhogy valahogy muszáj lesz rászánnom magam :U
(bár végülis tavaj ilyenkor óta nem buktam meg vizsgán :U csak gyakivn :D

grafika könyvet asszem szerzek a nyárra, aztán jól beleolvasok, hátha úgy több esélyem lesz :U ezen kívül tervbe van véve egy adatbányászat könyv, meg egy statisztika is. tisztára mint általánosban, csak nem kell olvasónaplót írni :DDD (bár én sose írtam :U)

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1309) Drizzt válasza concret_hp (#1308) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Th-ból az UMTS, ADSL, GSM-900, s a kapcsolók nagyon közkedvelt vizsgakérdések. :)

I am having fun staying poor.

(#1310) bpx


bpx
őstag

no sikerült begyűjteni első keresztes tárgyamat, ami az szghálók, oje :)

(#1311) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hol van már az irf eredmény? Grrr... :D

I am having fun staying poor.

(#1312) Drizzt válasza Drizzt (#1311) üzenetére


Drizzt
nagyúr

IRF 4-es. :D:D:D 47,5 pont.

Szóval: 4,3 az ösztöndíjátlag, 3.39 a tanulmányi. YEAHHH!!!!

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#1313) bdav válasza Drizzt (#1312) üzenetére


bdav
őstag

IRF :C

meg a többihez is grat

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1314) concret_hp


concret_hp
addikt

bdav, drizzt: grat :)

nekem jó esetben 27 kreditem lesz, ösztöndíj átlag meg jó sz@r lesz.

Zeratul: egyszer el kell kezdeni ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1315) bpx válasza concret_hp (#1314) üzenetére


bpx
őstag

naja, csak ha egyszer elkezdi az ember, akkor a lemaradás egyre csak gyűlik ;]

egyik ismerős elkezdte gyűjteni a keresztféléves tárgyakat 2. félévben, akkor csak fizikából bukott, 3. félévben fizika + valszám, most meg fizika + valszám + jelek + algel :)

(#1316) concret_hp válasza bpx (#1315) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem második félévben nem lett meg a fiz2. utána ősszel a lab3, a pt, meg a jelek, viszont meglett a fiz2. aztán 4. félévben lenyomtam a pt-t, meg a jeleket, viszont nem lett meg az opre (mega tökit elmúlasztottam felvenni), azátn ősszel letoltam minden lemaradást, lett helyette szabtek. most tavasszal meg a szabtek nem sikerült és a kódelm se :(. de ősszel remélem letolok mindent és akkor hávájolás lesz utána :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1317) DigitXT válasza Drizzt (#1303) üzenetére


DigitXT
félisten

Szabtech iv? Ejnye!
Másodjára már hoztam egy erős 2-est (határ+1 pont).:DDD Jó is az, ennyi év után.:D
Rendszeroptimalizálásból viszont megint kivágtak, hiába ''írtam körül'' a problémát: a hozzá tartozó tételek (2?) nem ugrottak be, márpedig aki nem mondja ki őket...:o

(#1318) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Vége. Kezdődik a nyár.

Fizika1 3asomra ráírattam az 1est, hogy valalmivel ösztönözzem magam a javításra. Végül 5ös lett (az egyetlen a csoportból). :) Tudom, hülye vagyok.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1319) bpx válasza FehérHolló (#1318) üzenetére


bpx
őstag

ebből én azt szűröm le hogy nem VIK-es vagy :D

ott már a 2-es is eszméletlen jó jegy fizikából :D

[Szerkesztve]

(#1320) FehérHolló válasza bpx (#1319) üzenetére


FehérHolló
veterán

Villany. Fizikából nem szerettem volna szégyent hozni Koncz Karcsira (volt fizikatanárom). :)

Skynet is real. It's called Google.

(#1321) Gordiann


Gordiann
őstag

Hali

most fogok (ha minden jol megy) bme-re kerülni.
Sokaktól hallom, hogy szükség van laptopra a hallgatóknak.
Az a kérdésem, hogy tulajdonképpen mire kell használni?

Köszi

(#1322) concret_hp válasza Gordiann (#1321) üzenetére


concret_hp
addikt

:F
esetleg hasznos ha van, de hogy égető szükség lenne rá azt azért nem mondanám :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1323) bpx válasza Gordiann (#1321) üzenetére


bpx
őstag

elengedhetetlen kellék, pl. egy hihetetlenül unalmas hálózatok előadáson nagyon nagy hasznát vettük, mert tudtunk rajta közben pókerezni vagy honfoglalózni :D

komolyra fordítva a szót szvsz tök felesleges
pl. azokat az embereket sem értem akik beülnek előadásra, de végig neteznek/játszanak stb. elmondhatja magáról hogy bejárt, csak épp azt se tudja miről volt szó mert nem figyelt :)

(#1324) M@trixfan válasza Gordiann (#1321) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az is számít, hogy melyik szakra kerülsz. Ha van pénz akkor vegyél mert előnyös ha az összes cuccodat magadnál tudod tartani és akár tükrözve ott lehet a gépeden az aktuális tanulmányi oldal tartalma. Órán figyelés helyett hülyeség gépezni ahogy előttem is írták. Egy-két esetben viszont hasznos ha fel van csapva egy notebook. Ellenberger ha azt mondják, hogy Zh-n még azt is lehet használni akkor annak ne örülj, hanem végrendeletet! írj inkább;] Simán ki lehet értelmesen használni, hogy segítsen. Szóval ha van keret rá akkor vegyél mert jó és úgyis szeretnél egyet!:)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1325) bdav válasza M@trixfan (#1324) üzenetére


bdav
őstag

Hasznos tud lenni pl. leadás napján ha kiderül még hogy bütykölni kell 6-8 órát a lab4 proton hogy jó legyen :D Mellesleg én személy szerint úgy vagyok vele, hogy mivel 1,5 óra az út haza (optimális esetben is), és mostanában egyre többször előfordul, hogy van 4-5 óra szünetem is a napomban, fogok egyet beszerezni a nyár végén mert úgy gondolom hogy hasznos lesz (hszkban nincs StarCraft :D). Órán szvsz nem használható sokra, mert jegyzetelni nehezebb laptopra mint kézzel (tablet pc kell :) ), de házifeladatokhoz jól jöhet ha infós leszel. Máshol gondolom nem annyira (műszaki rajzot nem rajzolja meg helyetted :) )

Az egyetem épületeiben általában van ingyenes wlan, szóval a netfüggőség miatt se árt :) Ja meg vannak cuccok amik csak belső hálóról elérhetőek de kellenek. Ez mondjuk kikerülhető némi puttyogással.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1326) Fermat válasza concret_hp (#1322) üzenetére


Fermat
tag

17' Dell laptoppal nem hinnem hogy sokat ernek (2oras akuido :) )

Inkabb egy Symbianos wifis Nokia(QWERTY)


[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1327) concret_hp válasza Fermat (#1326) üzenetére


concret_hp
addikt

van konektor :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1328) Gordiann


Gordiann
őstag

Hali

Köszönöm a beszámolókat :)
Igazából azon gondolkozok, hogy beszerzek egy PDA-telefont.
Így ahogy írtátok ez is megfelel a ''kívánalmaknak'' :D . teljes billentyű, meg wlan.... így akkor még jobban is járok, mint egy laptop :U

Köszi
Gordiann

(#1329) bdav válasza Gordiann (#1328) üzenetére


bdav
őstag

Na most bocs, de nem értelek. Nem követelmény h. bármilyen hájtekk kütyüje legyen az embernek. Mire gondolod hogy használni tudnál egy ilyet? Ha azt hiszed .h egy PDA telefon hasznos lesz az egyetemen mert kell a naptár pl. hogy a zhidat beleírd meg leveleket nézz meg szünetben akkor vegyél azt. Ha a laptop kell vmi olyan okból amit fentebb írtam akkor azt. Ha meg egyik se igazán, vagy nem vagy biztos benne, várj 2 hónapot a kezdés után és meg fogod látni hogy tudod e használni bármelyiket is. Ha meg arra jutsz hogy nem kell akkor megspórolsz egy csomó pénzt.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1330) concret_hp válasza bdav (#1329) üzenetére


concret_hp
addikt

ezt én se értem :D
szvsz pda-nak nem sok haszna van egyetemen :U
inkább egy alsó közép kategóriás noti szvsz ha már ilyenekkel akar nyomulni valaki :U

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1331) M@trixfan válasza Gordiann (#1328) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az a lényeg, hogy azt vedd ami OS X, izé jól esik!:DDD Ha van pénz és cuccmánia kezd kiütni akkor azonnal csillapítani kell, legjobb ha notebook és PDA együtt. Koliba vagy albiba pedig egy bika gémer és izom cucc, pl 8x3 Ghz Mac Pro, 16Gb ram, megvárod amíg lesz Apple gépbe Dx10-es csúcskari. Hátha kell Matlaboznod, vagy Maple.:DDD

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1332) Gordiann


Gordiann
őstag

Igaz, ez igy kicsit hülyén hangzott.... :B

Már régebb óta szeretnék útközben elérni netet. Most egy sima mobilom van. Azzal nem igazán megy sajnos.
Gondoltam, hogy akkor már legalább lehet vele minden félét csinálni, ha már újat veszek.
Nem akarok felvágni, meg ilyenek, csak szeretem az ilyen sok tudású mobil dolgokat.

Mindenképpen telefoncsere jó lenne, és akkor már miért ne lehetne vmi viszonylag mobilnak kinéző (és ilyen funkciókkal rendelkező) de mégis többet tudó cucc. Ez fontos követelmény, hogy ne lehessen különösebben kiszúrni, hogy ''júúúj nagy PDA'' :D

A 2 hónap várás az tényleg ésszerű lenne, hogy mennyire van értelme egy ilyennek... meg hogy milyen lesz az életvitelem, ugye azt sem nagyon tudom. Mindenképpen várok vele addig, meg összegyűjtöm rá a pénzt.... :U

(#1333) bpx válasza bdav (#1325) üzenetére


bpx
őstag

én is pont emiatt vennék, ha vennék - órák közti hosszabb szünet + naponta 1-1,5 órát vonatozok (ja és starcraftozni is szoktam :D)

egyik kolis ismerősömnek, aki nem szokott játszani, simán elég egy notebook, egyszerűbb is mint otthonra + koliba is gép, ilyen esetben is jó lehet

(#1334) M@trixfan válasza Gordiann (#1332) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nyugodtan vegyél amit gondolsz, mert a BME-n rengeteg helyen van net, úgyhogy tényleg ki lehet használni a mobilitást akár PDA, akár notebook. Akinek nincs az mindig azt mondja, hogy minek az, aztán a végén még szégyellheted magad, hogy van.:)

PDA-ból csakis telefonosat, személy szerint nem javaslom a Ti OMAP 200Mhz-es procit. Lehetőleg Intel Xscale 520 Mhz vagy 624 Mhz. Haverom Texas procis HTC-je már a Windowsban való lépkedésnél gondolkodik, szerintem zavaró. Folyamatos WiFi, Skype pár óra alatt úgyis lezabálja akármilyen takarékos. Semmiből nem tart rányomni a dokkjára a PDA-t, ráadásul így szinkronizálod. Különben használattól függ az üzemidő, nekem volt, hogy egy hetet kihúztam vele, mert nem nagyon nyesztettem.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1335) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Húú, most azt találtam ki, hogy nemcsak hogy megveszem a grafika könyvet, hanem írok is valami izgis ogl játékot, ez a nyár elég szarul indul.

I am having fun staying poor.

(#1336) concret_hp válasza Drizzt (#1335) üzenetére


concret_hp
addikt

még vége sincs a vizsgaidőszaknak, de máris hiányzik, hogy szívhass valamivel? ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1337) DigitXT válasza Drizzt (#1335) üzenetére


DigitXT
félisten

Poén ám programozgatni, de persze nyaralni mindig jobb: jobbulást a töréshez.:R

Ehhez kapcsolódóan ON, egy hihetetlen eredmény: meglett a grafika vizsgám.:C Ráadásul 5!:B (Pedig amikor megláttam a feladatsort eléggé megijedtem, hogy basszus, most semmi kiskérdés, és két feladatban is shadereket kell programozni!) Az amúgy nagyon ''mókás'' (:DDD) volt, hogy az első feladatban (amire végül nem írtam semmit) odaírták, hogy aki a könyvből, vagy a slide-okból odamásolja a pseudo-kódot, ''annak -100 pont.'':D Aki meg CPU programot ír vertex + pixel shader helyett, annak ''max. 0 pont.'' LOL.:)) Na mindegy: erre inni kell!:)

(#1338) Drizzt válasza DigitXT (#1337) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az igen!!! :R
Majd fél év múlva gratulálhatsz te is nekem hasonló miatt. :D Illetve akár egy kettes miatt is. :D
A sünis könyvet megvettem, majd a vonaton hazafelé úgyse tudok mit kezdeni a 3 óra alatt.

I am having fun staying poor.

(#1339) concret_hp


concret_hp
addikt

na holnap délelőtt utolsó felvonás a félévre, th vizsga. nem annyira parázok tőle, sztem lassan már kenem az anyagot. sdl-t kéne még megnézni, meg átnézem a gyakran ismételt kérdéskört (adsl, gsm/umts, kapcsolómezők, országos telefonhálózat hierarchia), aztán ha ez nem lesz elég akkor asszem beleugrok a Dunába :DDD

DigitXT: grat :)

a sünis könyv annak mi a címe, szerzője? :U

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1340) Drizzt válasza concret_hp (#1339) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[link]

Ha a jó könyvet vettem... :D

I am having fun staying poor.

(#1341) DigitXT válasza Drizzt (#1340) üzenetére


DigitXT
félisten

Az lesz az.:D

concret_hp: köszi!:)

(#1342) concret_hp


concret_hp
addikt

na megvolt a th. hazafele rájöttem hogy egy iszonyat egyszerű 16 pontos feladatot (E2-E1 móka) elbtam :W :W :W
de azért remélem meglesz, bár a többi vizsgához képest elég nehéz volt sztem :U volt pl sts kapcsoló, meg vagy 20 pontnyi protokollos cucc.
ha véletlen megvágnak amit azért nagyon nem szeretnék, akkor ősszel már simán letolom asszem :U

de legalább vége a vizsgaidőszakomnak.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1343) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[link]

Most akkor ebből mi vonatkozik ránk, meg mi nem? :U Nem lesz mostantól gyakiv, meg minden tök máshogy lesz?

I am having fun staying poor.

(#1344) bpx


bpx
őstag

''az új TVSZ előírja, hogy a vizsgás tárgyak fele mindek képzésben kötelezően szóbelis kell legyen.'' :DDD

(#1345) Drizzt válasza bpx (#1344) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hát ha ez nálunk is így lesz, akkor üdvözlöm a kiagyalóinak a jó büdös ******* **** ** * ** **************** * * ** ****. Már elvileg tudtommal minden szóbeli vizsgám megvolt eddig, amit kellett volna tenni....

I am having fun staying poor.

(#1346) concret_hp válasza bpx (#1344) üzenetére


concret_hp
addikt

ezek hülyék-e? :U
500 embert ami mmondjuk egy évfolyam. pl bsz-ből olyan 8-10 ember 4-5 napi munkája levizsgáztatni :U, ugyanez írásbelivel olyan 4-5 ember 2-3napi munkája sztem.

egyrészt egy csomó tárgyból ember nincs rá, másrészt meg kurva sokba kerülne :U

mondjuk én egyenlőre sz@rok a farmra (azaz az egyetmenre), lesz ami lesz, túlélem. eddig eljutottam, innen már úgyérzem nem sok minden akadályozhat meg abban, hogy végezzek is :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1347) DigitXT válasza Drizzt (#1343) üzenetére


DigitXT
félisten

meg minden tök máshogy lesz?
Hát vazz, ahogy elnézem a változásokat (TVSZ), marhára örülök, hogy nem most kezdem, sőt méginkább, hogy már kifelé áll a szekerem rúdja (jó értelemben:DDD).:(

(#1348) concret_hp


concret_hp
addikt

na th 2-es, 47,5p. ha nem baszom el azt az e1e2-es feladatot, ami iszonyat primitív, akkor 60,5p és 4es :U de mind1 az a lényeg megvan...

félév statisztika:
szglab5: 3
irf: 3
beszéd: 4
form: 4
th: 2
bevinfo: 5
kémiai gondolkodás: 5
kódelm: aláírás sincs
szabtek aláírás sincs (még mindig)

ösztöndíj átlag: 3.13 (negatív rekord :( )
tanulmányi: 3,48 (szintén)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1349) Fermat


Fermat
tag

a kitüntetéses diploma pontosan mit jelent ?
Külön ceremónia és milyen átlag kell hozzá ?:)

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1350) DigitXT válasza concret_hp (#1348) üzenetére


DigitXT
félisten

szabtek aláírás sincs (még mindig)
Jövőre ha jól tudom már nem lesz belőle vizsga, hanem csak két ZH a szorgalmi időszakban. Mondjuk én örülök, hogy sikerült átcsusszannom utolsó pillanatban.:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.