Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Drizzt válasza bdav (#499) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Még a bsz szigó van, meg az adatb. a szakirányig. Bszből mostmár mivel minden ismerősöm 4-es 5-s lett így eldöntöttem, hogy én is jó jegyet akarok akkor már, így a félév elején főleg erre fogok készülni. Jó lett volna, ha megvan az algel előző félévben, akkor szerintem már ezek is meglennének, vagy már max. az adatb. vizsga hiányozna. Labor 6-tól tartok erősen. Beágyot meg szerencsére sikerült időben kicserélni beszédre. Nem nekem valók a tíz házi/félév jellegű tárgyak. :D

I am having fun staying poor.

(#502) Drizzt válasza concret_hp (#500) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A 3-ast elég könnyű megkapni. Én úgy csináltam, hogy a végtelen Markov-láncok stabilitásánál leírtam a dolgokat, aztán amikor mondtam, akkor ha mondjuk először elhagyta a számat az aperiodikus kifejezés, akkor rögtön mondtam azt is, hogy mit jelent, hogy látszon, hogy hozzá tudok mindenféle dologhoz szólni, aztán a go-back n-nél kb. csak a stabilitásra vonatkozó képletet tanultam meg, aztán mondtam, amire hálókból emlékeztem.
Írásbeli vizsgának jobban örültem volna, az tény.

I am having fun staying poor.

(#503) concret_hp válasza concret_hp (#500) üzenetére


concret_hp
addikt

őőő még jó h arra akartam reagálni, hogy jó hogy összefüggnek a dolgok a tárgyak közt és télleg tök zsyr :D

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#504) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Szerintem ez egy picit szokatlan, de valaki nem tudja milyen screensaver van Keviczky notebook-ján? Láttam néha, amikor bejött, s tökre tetszik, itthonra is kéne. Mondjuk találtam egyet, ami nagyon hasonlít, flurry a neve, csak mintha ott világosabb lenne(be kéne állítanom a monitorom fényerejét? :D)

Na egy kis on:
Hálók hogy sikerült emberek?

I am having fun staying poor.

(#505) bdav válasza Drizzt (#504) üzenetére


bdav
őstag

55 pontos minimum3mas. most ennyire futotta :( asszem nem javítok belőle, nincs hozzá kedv + még van 3 vizsgám igyis

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#506) Drizzt válasza bdav (#505) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Sajnos ebből a tárgyból még ez is nagyon jónak számít. Úgyhogy ezen ne keseregj, sok sikert a további vizsgákhoz is! ;)

I am having fun staying poor.

(#507) concret_hp válasza Drizzt (#506) üzenetére


concret_hp
addikt

haver:
Jozsi nagy fasz...
de leginkabb az egesz iit!!!
ha arab terorista lennek, ez lenne az elso celpontom
jo, ha arab informatikus terrorista

:D

én meg csak 31én megyek...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#508) bdav válasza concret_hp (#507) üzenetére


bdav
őstag

beírás is jó volt. odamegyünk 12re, elmondják minden feladatról hogy aki elolvasta ezt meg azt az tudja hogy mit kell odaírni (:D) aztán hogy aki nem akarja megnézni az menjen vissza 3ra kész lesz. mondanom sem kell hogy f5kor kaptam meg az indexem :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#509) concret_hp válasza bdav (#508) üzenetére


concret_hp
addikt

tipikus iit-s hozzáállás :(((

vagy fullba vagy sehogy :D

(#510) bandus válasza concret_hp (#509) üzenetére


bandus
veterán

Hali bme-sek!
Érdekelnének engem a sportolási lehetőségek. Hány félév kötelező, valamint milyen sportok közül lehet választani? Előre is köszi!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#511) neduddki válasza bandus (#510) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tan inne kezd:- ))) [link]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#512) Drizzt válasza bdav (#460) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Húbakker, de rohadt hosszú ez a sok fólia. :Y Mondjuk időm még van bőven, s a felénél járok, szóval annyira nem félek.

I am having fun staying poor.

(#513) concret_hp


concret_hp
addikt

nah beírták neptunba a 4esemet MIből, úgyhogy asszem az már 4es marad :D (csak az indexben nincs még bent)
tökiből viszont még van jópár tétel ami nagyon nem szimpatikus, meg 1-2 dolgot nem is nagyon értek h miért úgy van. bizonyítások meg persze semmi :DDD

lehetne már egy 3héten át tartó reghét :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#514) neduddki válasza concret_hp (#513) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

HAt ha az a sok marha az sda-nal okoskodik meg vna ra esejjed: - )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#515) bdav válasza concret_hp (#513) üzenetére


bdav
őstag

na én infelmmel vagyok ugyanígy... htéfő infelm, csüt szabtech szép kis hét lesz. de ha ez megvan akkor már csak 1 webprog vizsga és kész. na majd csak lesz valami.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#516) concret_hp válasza concret_hp (#513) üzenetére


concret_hp
addikt

holnap töki, a tételek felét tudom nagyjából :C
reggel fájt a torkom mint állat, úgyhogy csak reggel megyek bp-re, a vizsga 8kor kezdődik, remélem nem lesz olyan mákom mint közgáz vizsgakor, hogy épphogy odaértem... (10 előtt nem érek oda az tuti, de remélem addig nem megy le 40 ember.)

viszont legalább beírogatták a jegyeimet, már csak a hulladékgazdálkodás nincs bent.
meg az eddig 4 vizsgából 2nél van csak a vizsgához passzolva a jegy. a többi nem látszik, ha a vizsgaeredményt nézem, csak a leckekönyv nézetben. tök yo ez az új neptun :D

és már van 32 kreditem,ami remélhetőleg holnap 37re nő :U

vége leheten már a vizsgaidőszaknak :O (mondjuk a szorgalmi se hiányzik :DDD)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#517) bdav válasza concret_hp (#516) üzenetére


bdav
őstag

hát én el bírnék viselni még egy hónapnyi vizsgaidőszakot, ha a vizsgáim száma ugyanennyi maradn :DDD amúgy a szorgalmi időszak eleje jó, a vége már kevésbé (az sztem fárasztóbb mint a vizsgadiőszak).

holnap infelm :Y

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#518) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ejj, a valószínűségi hálós dolgoknál pislogok a fóliákon rendesen. :Y Ki kéne magam aludni ezelőtt lehet. :D

I am having fun staying poor.

(#519) concret_hp válasza concret_hp (#516) üzenetére


concret_hp
addikt

eeeh sorhossz várható értékét képtelen voltam megjegyezni, így meg kellett tanulni a bizonyítás menetét. (konkrétan 1szer végigcsináltam :D) de legalább már tudom, hogy hogyan kell levezetni. mondjuk ha arra kerül a sor, amilyen mákom van valamit tuti elrontok :(

kb. 7-8tétel még szinte semennyire nem megy és kb. 10-12 aligalig :U

nemtom mi lenne ha egyszer időben nekiállnék tanulni. :U ha hagyok 1 hetet, ugyanúgy az uccsó 3 (/2/1 :D) napban tanulok, mint ha csak 3 van... :DDD csak esetleg pihentebb vagyok

hálók ugyanilyen lesz már előre érzem :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#520) Drizzt válasza concret_hp (#519) üzenetére


Drizzt
nagyúr

''nemtom mi lenne ha egyszer időben nekiállnék tanulni. ha hagyok 1 hetet, ugyanúgy az uccsó 3 (/2/1 ) napban tanulok, mint ha csak 3 van... csak esetleg pihentebb vagyok''

Ez nálam is jellemző probléma. :D Tökinél meglepett, hogy eléggé érthetők a tételek, sőt infelmnél is, valahogy a valszám könyv után sokmindenre számítottam ezen a vonalon, csak ERRE nem. :D Szval kellemes meglepetés volt ez a két tárgy. Mi-n meg már a zh-val is megszenvedtem. :U De mostmár leglább járok a 11. fóliák végénél(s milyen hosszúak. :Y)

I am having fun staying poor.

(#521) bdav


bdav
őstag

nahh ezt nem hiszem el hogy ekkora mákom legyen :DDD infelmből kihúztam Lempel-Ziv + Shannon kód párosítást -> 4es :DD (szinte már szégyellem magam miatta)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#522) Wolfy_ válasza bdav (#521) üzenetére


Wolfy_
tag

hm, az tenyleg jol hangzik. gratula a jo valasztashoz! :D

(#523) concret_hp válasza concret_hp (#519) üzenetére


concret_hp
addikt

nah töki:
folytonos ML + rátamátrix
go-back-n protokoll

mivel nem volt bennük biz. csak levezetés így 5ös lett :C
1 órát vártam miután kész voltam a tételemmel...
de hogy milyen arcok voltak... :U
Sanyi: - Mi az az I?
vizsgázó: - Indikátor
S: - indikátor mi?
v: - ... (gondolkozik) ... eloszlás?
S: - és ez mit jelent?
v: - hogy vagy 1 vagy 0
S: - mondj rá egy kísérletet
v: - ... (gondolkozik) ... kockadobás ...
S: (vár) ... kockadobás és?
v: - kockadobás
S: - hát azt azért le kéne szűkíteni a 0-1re nem?
v: - (bambán néz) (gondolkodik) (hallgat)
S: - mondjuk egy pénzt feldobunk fej->1, írás->0, vagy páros páratlan a kockán nem?
v: - de
S: kettes jó?
v: jó
:DDD
(kb. 3 ilyen figura után jött egy vietnámi arc, aki elég jól törte a magyart. de amit írt az alapján 5öst kapott... az előzményeket figyelembe véve, tulképp jó voltam asszem, bár reggel egy 3assal lazán kiegyeztem volna)

drizzt: érthetőnek érthető, de a töki elég necc 1-2 helyen, infelm érthetőbb.

bdav: grat :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#524) Drizzt válasza concret_hp (#523) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Akkor volt egy közös húzásunk. Szerencsére nem a rátamátrixos volt az, bár az se nehéz, de azt nem igazán tanultam meg..

Elolvastam az Mi-fóliákat, tapasztalat: húde**** hosszú, illetve: néhol hú de nem érthető.Még így is van másfél nap, valamit kiötlök.

I am having fun staying poor.

(#525) Drizzt válasza Drizzt (#524) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Lehet a 2000-es, pdf-es jegyzeteket kellett volna inább elolvasni, ott legalább összefüggő mondatok vannak. Na mondjuk mostmár tuti nem kezdem el elolvasni, hanem rátérek a vizsgákra.

I am having fun staying poor.

(#526) KMan


KMan
őstag

kollegak indexet meddig kell leadni a kth-ban?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#527) Tepi csávÓ válasza KMan (#526) üzenetére


Tepi csávÓ
csendes tag

Reghét végéig!

(#528) bpx


bpx
őstag

húúha, csütörtökön vizsga fizika2-ből

jóarc volt az öreg Orosz, de jó lenne egy kettessel megszabadulni tőle :D

(#529) concret_hp válasza bpx (#528) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem imádkozz h ne ő állítsa össze a vizsgát! :)
szóbelin meg rendes, attól nem kell parázni, csak azt ne mondd h nem tudod, ha nem jut eszedbe, mert az egyből 1es.

ill. sztenderd kérdése:
- na akkor mondja el amit a legjobban tud!
- (elkezded mondani, amint megakadsz:)
- ha ezt tudja a legjobban akkor hogyan tudja a többit? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#530) KMan válasza Tepi csávÓ (#527) üzenetére


KMan
őstag

tu:R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#531) bpx válasza concret_hp (#529) üzenetére


bpx
őstag

tavaly az utolsó vizsga az előzőkből lett ''összegyúrva'', remélem idén is hasonlóan járnak el

szóbeliről meg annyit, hogy én még nem láttam senkit, aki bepróbálta volna fizikából a szóbelit :D

(#532) concret_hp válasza bpx (#531) üzenetére


concret_hp
addikt

nálunk volt olyan, hogy elmélet + feladatok, különkülön 40%kell. és ha vmelyikből nincs meg külön a 40% de szumma megvan, akkor vagy szóbeli vagy 1es :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#533) Wolfy_ válasza concret_hp (#532) üzenetére


Wolfy_
tag

igen, akkor meg valahogy nalunk is igy volt. bar nekem a 25-bol csak 9 pontom volt elmeletbol, es megis siman kettest kaptam. :D

(#534) Drizzt válasza Wolfy_ (#533) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem meg a másnapi szóbelin(ami írásbeli volt...) lett 9 pontom, messze a legmagasabb a kvázi 50 delikvens közül, s nem mentem át. Első bukásom:fizika1. Asszem ezt nem fogom elfeljteni. Jó felkészítés volt arra, hogy mire számítsak a BME-n ezután. :D

I am having fun staying poor.

(#535) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hát én ezt már nagyon unom. Még egy újabb idegörlő hét. Ráadásul ötletem sincs mit kezdjek a szabtech-kel... :S Időm még mint a tenger, kedvem 0, érdeklődésem 0, meg fáradt vagyok.

I am having fun staying poor.

(#536) ktg3


ktg3
őstag

digit 1ből vágtak meg 80% bukási arány mellett..
sajnos nem voltam benn a 20%-ban :(

de 2.szorra 3ast kaptam ;]

nem tudja vki h mennyi szokott lenni átlagban az évfolyamos átlag mondjuk villanyon és infon?

(#537) concret_hp válasza ktg3 (#536) üzenetére


concret_hp
addikt

vik-hk.bme.hu vagy valami ilyesmi oldalon megtalálod.

tavaj bsc-n asszem ilyen 2.5-7 körültől volt ösztöndíj. gondolom emiatt kérded. ez azt jelenti h ennél 50% volt jobb.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#538) bdav válasza ktg3 (#536) üzenetére


bdav
őstag

nem mondod komolyan hogy digitális technika 1 azaz EGY-ből az évfolyam 80(!!!!!!!!!)%-a megbukott?! te jó ég... :Y (ennyire csak nem változtatták meg az anyagot bscn) ja és ha ez egy vizsga eredménye az akkoris sokkoló.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#539) Wolfy_ válasza bdav (#538) üzenetére


Wolfy_
tag

najah, nekem sokaig a digit1 volt az egyetlen otkredites otosom. :)
infon szerintem az legjobb es legkonnyebb targy (gondolom a fenti az villanyon lehetett)

(#540) Tepi csávÓ válasza bdav (#538) üzenetére


Tepi csávÓ
csendes tag

Csak egy érdekesség informatika c1-ből régebben(2005/2006) amikor én csináltam, a pótzh-n 10-15% ment át. Pont az a minimum, hogy ne kelljen ismételni. És akkor azt hallodtam az elöző félévben megbukott diákokból, hogy náluk is ugyanez volt. Mellesleg megjegyzem hogy én akkor benne voltam abban 10% ban.

(#541) concret_hp válasza bdav (#538) üzenetére


concret_hp
addikt

lentebb (vagy fentebb nézőpont kérdése :D) írta h villanyos

vagy fullba vagy sehogy :D

(#542) ktg3 válasza bdav (#538) üzenetére


ktg3
őstag

7 kredit...
állítólag az 1. vizsga a legkönnyebb mindig ami jan 3.
tényleg az volt a legkönnyebb és azon buktak ennyien
lejjebb kellett vinni a ponthatárt a statisztika miatt...
egyébként bsc-n pont a szopatós része van ahhoz képest ami régen volt
értsd:számláló,komparátor,multiplexer,aritmetikai áramkörök,regiszterek

ez az 1. vizsga eredménye volt
rossznéven is vettem azt a fúrót:DDD-->nem mutat jól az indexemben
nagy suxx

(#543) bpx válasza concret_hp (#532) üzenetére


bpx
őstag

igen ez most is így van, én úgy értettem, hogy olyasvalakit nem láttam, aki nem elégedett meg pl. a kettessel és ment szóbelizni jobb jegyért :D

de az se volt semmi, mikor levlistán vki kérdezett vmit fizika vizsgáról, aztán kiderült, hogy javítót szeretne írni a jobb jegyért (nem iv :D) :)

DE, ma megvolt a vizsga, és minimumpontos kettes ugyan, de akkor is KETTES lett :D

(#544) ktg3 válasza bpx (#543) üzenetére


ktg3
őstag

én holnap megyek javítózni bszből...
mocskok 2est adtak pedig mindent tudtam :O

(#545) Tepi csávÓ válasza ktg3 (#544) üzenetére


Tepi csávÓ
csendes tag

Ez a bsz az nem a számítástudomáy alapjai, amit Csákány Rita és társai tartanak?

(#546) bpx válasza ktg3 (#544) üzenetére


bpx
őstag

bszből normális vizsgáztatót kell kifogni, van 1-2 akit tanácsos elkerülni, szerencsére nem volt szerencsém 1 ilyenhez sem :D

azt hiszem villanyom hívják úgy és ott 1 félév, infon meg ''bevezetés a számításelméletbe'' és itt 2

[Szerkesztve]

(#547) ktg3 válasza Tepi csávÓ (#545) üzenetére


ktg3
őstag

dede

1 vizsgán kifogtam fleinert és egy 18-as tételt
suxx :(((

(#548) bdav válasza Tepi csávÓ (#545) üzenetére


bdav
őstag

nekem személyesen Csákány Ritától van egy dedikált 5 az indexemben :)

digit: igazatok van a villanyosról nem tudok semmit. de azért a multiplexerek-számlálók sem annyira nehezek (bár tény h. nehezebbek mint az éskapuk)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#549) Almosito válasza bdav (#548) üzenetére


Almosito
tag

Annyi volt a szopás az egészben, hogy nem nagyon tudtuk, hogy mire készüljünk, előadáson meg gyakon mutattak valamit, hogy ilyen egy számláló, az meg a multiplexer, egy tavalyi Bsc-s vizsgát láttam, abban olyan volt az ide vonatkozó kérdés, hogy csinálj számlálót ami 0tól9ig számol, meg írj 3sort a memóriák fajtáiról...
Erre nekünk első legkönnyebb vizsgának beraktak olyan kérdést, hogy elsőre nem tudtam, hogy eszik vagy isszák, több időm nem maradt olvasgatni, mert a többi feladatra kellett az idő... Bár most már nem annyira gáz az az első feladatsor sem...

(#550) ktg3 válasza bdav (#548) üzenetére


ktg3
őstag

csákány 5ös :P

digit nem vészes csak olyan feladatokat adnak ami elgondolkoztató szal akkor sem tudod megcsinálni ha ismered az elemeket

szal ilyen vérbeli szopatás:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.