Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Fermat válasza Wolfy_ (#1499) üzenetére


Fermat
tag

Na majd kifogunk valami nagyot :D

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1502) FehérHolló válasza Fermat (#1486) üzenetére


FehérHolló
veterán

tisztaszoftver.hu-ról is tudsz majd töltögetni BME-s IP-ről (vagy VPN mögül), és a software.eik.bme.hu-val is ez a helyzet.
Előttem már mondták az msdnaa-t, de az csak a VIK-eseket érinti (így téged is).

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1503) fernya


fernya
csendes tag

Valakinek működött már a kolesz felvételi honlap?
[link]
Nagyon remélem, hogy ma már menni fog.

Egy leendő villamosmérnök :)

(#1504) 9CS


9CS
senior tag

Nem tudja valaki, hogy a testnevelés keretein belül régen működő barlangászás, az idén nem lesz, vagy túrák csak ritkán vannak, és így nincs lehetőség felvenni órarendbe?

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1505) Silivrian válasza fernya (#1503) üzenetére


Silivrian
csendes tag

Most már működik. Főleg, ha nem rontanám el állandóan a neptunkódomat :DDD

nyi.bme.hu-n angol műszaki nyelv bejelölve, így nem is lesz ''kamukreditem'', ha minden igaz :)

(#1506) bpx válasza Silivrian (#1505) üzenetére


bpx
őstag

ha Turcsányi tartja, akkor az a legnagyobb ''kamukredit'' :D

Elég jó arc a tanár, állandóan poénkodik + sokáig élt USA-ban, mindig arról mesél, hogy mi volt ott :) Órákra be kell járni mert katalógus van és ez alapján kapod a félévvégi jegyet + a félév során kell írni egy néhány oldalas valamit angolul, de mikor látta hogy kétszer nem voltam órán, meg se nézte hogy mit írtam, máris adta az ötöst. (cserébe viszont néhány szón kívül semmi újat nem mond :D - legalábbis ha pl. úgy mész oda, hogy már van egy angol középfokod)

(#1507) Fermat


Fermat
tag

Hát srácok én teljesen le vagyol szedálva :D, épp a subba blogot olvastam, mikor leestem a szekről :D

''Aki már járt akár a közelében is bármilyen gimnáziumnak vagy felsőoktatási intézménynek, az pontosan tudja, hogy az egyes szakterületek felé orientálódó fiatalokkal kapcsolatos sztereotípiák legnagyobb része igaz. A bölcsészkaron tényleg sok a tarisznyás, a jogászok köcsögök, a specmatekos gimnazistáknak pedig furcsa a humoruk és még mindig rajonganak a pelyhedző pinabajuszért.

Azért ennyi OKTV-győzelemmel rájöhetett volna ott valaki, hogy ami nem a külvilágra tartozik, azt érdemes legalább egy jelszóval levédeni. ''


és a link :[link]
Azért ez durva, BME és Corvinus veszélyben.
Főleg ez a sok korustag és a mernök infos osztálypénzbeszedő.



[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1508) bandus válasza Fermat (#1507) üzenetére


bandus
veterán

bazmeg, sírok ezeken a fejeken :O :DD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1509) bpx


bpx
őstag

jajmár olyan gonoszak vagytok :D

(#1510) Fermat válasza bandus (#1508) üzenetére


Fermat
tag

''Osztályunk egyik legnagyobb koponyája. Minden természettudományhoz kiváló érzéke van, s ez páratlan szorgalommal párosul. Szókimondó egyéniség, nem egyszer szállt már vitába tanárokkal, Szabó Júlia tanárnőt is felvilágosította hogy a 14. században nem termeltek a németek krumplit. ''

Ezen szakadunk épp.:D

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1511) Fermat válasza Fermat (#1510) üzenetére


Fermat
tag

De ezen is szakadunk a golyakkal :D

''Az osztály „Kiváló Ifjú Geográfusa”. Ezzel a címmel a sok földrajzverseny eredménye miatt tüntették ki a nagy földrajztudósok (valóban!). Az utóbbi két évben körülbelül 100 versenyen vett részt, köztük National Geographic versenyen, illetve EU-s, NATO-s versenyeken, nemegyszer a nemzetközi döntőbe is bejutott. Mindig is érdeklődött a politika iránt, amelyben szerintem nincsen szilárd meggyőződése. Ambíciói közé tartozik a Magyar Nemzeti Bank elnöki tisztje és a miniszterelnöki poszt is ''

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1512) Silivrian válasza bpx (#1506) üzenetére


Silivrian
csendes tag

Ez nagyon jól hangzik :DDD Pedig azért gondoltam erre, mert ez legalább hasznos; bár van felsőfokom, de már másfél éve nem nagyon van használva xD

Egyéb nyelvoktatásról valami infó? Érdemes elkezdeni egy új nyelvet? Be lehet fejezni az adott max. 5 félév alatt, teljesen nulláról indulva?

(#1513) Foxi válasza Silivrian (#1512) üzenetére


Foxi
senior tag

Az második része engem is érdekelne, én az orosszal szemezek :)

(#1514) bdav válasza Silivrian (#1512) üzenetére


bdav
őstag

''Egyéb nyelvoktatásról valami infó? Érdemes elkezdeni egy új nyelvet''

meg lehet próbálni, de szerintem sok esély nincs rá, hogy meg is tanulj. Minden félévben tanárcsere + hallagtók is változnak (erre igen jó esély van). Így nem túl hatékony a dolog. Annyira jó lehet hogy később már nem 0-ról kezded. Bár én csak kredites nyelvi tárgyakat hallgattam, itt ez a tapasztalat.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1515) KMan


KMan
őstag

Lehet mar tudni hogy a bukott kreditek utan mikor kell fizetni?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1516) bpx válasza KMan (#1515) üzenetére


bpx
őstag

gondolom majd neptunban megjelenik

(#1517) FehérHolló válasza KMan (#1515) üzenetére


FehérHolló
veterán

Gondolom a szokásos ''nem fizeted ki, nem vehetsz fel vizsgát'' dolog.

Silivrian: A nem-kredites nyelvórákon tudtommal ugyanaz a tanár végig, bár csak az angollal van tapasztalatom.

Skynet is real. It's called Google.

(#1518) KMan válasza FehérHolló (#1517) üzenetére


KMan
őstag

kifizetem, nem errol van szo, csak mikor :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1519) FehérHolló válasza KMan (#1518) üzenetére


FehérHolló
veterán

Még határidőn belül. ;)

Skynet is real. It's called Google.

(#1520) Fermat


Fermat
tag

Azért ezt nem gondoltam volna hogy vik hök és a seniorok között ennyi impotens magazodo köcsög van.
Nembaj, az vigasztal hogy a természet nem kegyelmezett nekik.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1521) FehérHolló válasza Fermat (#1520) üzenetére


FehérHolló
veterán

Kivel, illetve kikkel vannak gondjai, Uram?

HÖK-kel én sem vagyok egyébként kibékülve, de ez van, ezt kell szeretni.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1522) Fermat válasza FehérHolló (#1521) üzenetére


Fermat
tag

xtrykyx alias Petróczi Gábor

Valami hülyegyerek, de ne kezd el te is, ez csak Vik saját hülyesége.
Remélem ezt a hozzallast egyetemen kivul,eloben is tudják reprezentálni.

Meg ez a duma ''nem ettől lesz menő'', te madár, mert te menő vagy???

Gondolom ez szar magazodos dumaval a csajok váltogatják náluk a kilincset.Már most megbántam hogy ide jelentkeztem, mentem volna marketingre corvinusra,bgfre,kodolanyira.

Tanarok szopathatnak,az még elmegy, de ilyen kis bénabélak ?

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1523) Wolfy_ válasza Fermat (#1522) üzenetére


Wolfy_
tag

ilyen hozzaallassal lehet hogy valoban celszerubb lett volna.
amugy lehet erdemes kicsit varni az itelkezessel.

[Szerkesztve]

(#1524) Fermat válasza Wolfy_ (#1523) üzenetére


Fermat
tag

már megbocsáss, de ezt a stilust nem turom el olyan emberektol akik tobbnek tartjak magukat, a huszon akarhany evukkel.
Én altalaban olyan embereket magazok akit valamiert tisztelek(elettapasztalat, tantárgyi tudás stb.).
a masik az hogy nem egy-ket ember mas forumokrol akivel beszeltem tegezodtunk, itt meg mindenki hirtelen paprikajancsi és pörög a magazodas.
Nincs kifogasom ellene, de a magázódás egy kicsit sznob légkört teremt ebben az így is megjátszós és kissé nevetségessé váló álművelt környezetben.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1525) Wolfy_ válasza Fermat (#1524) üzenetére


Wolfy_
tag

lehet hogy szokatlan a dolog, de nem ok nelkul van igy. ha az ember nem lat moge, akkor ezt persze nem lathatja, de azert szerintem nem kene ennyire felkapni a vizet. amugy a seniorok nem tartjak magukat tobbeknek (legalabbis testuletileg semmikeppen, persze mint mindenhol, itt is kulonbozoek az emberek)

(#1526) Fermat válasza Wolfy_ (#1525) üzenetére


Fermat
tag

Nekem ez tul ''mű''.Apám egy nagycégnél van vezeto pózicioban,mégis a munkatársaival nem magazodik.
Persze ez jellemzo Magyarorszagra, nem szemelyeskedjunk, mindent ''erzes nelkul''.

Vettem a lapot, alkalmazkodom, de megvan rola a véleményem.

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1527) Wolfy_ válasza Fermat (#1526) üzenetére


Wolfy_
tag

szerintem tovabbra is hibas a kello informacio nelkuli velemenyalkotas es a hozonges. a golyatabor vegen azert kivancsi lennek valtozott-e a dolog megitelese. :)

(#1528) Fermat válasza Wolfy_ (#1527) üzenetére


Fermat
tag

Franciaországban leszek, csak nehogy azt mond nekem hogy ez az egesz csak oltás és másra megy ki a játék :)

Amugy nem tehetek rola, hirtelen haragu vagyok :)

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1529) Wolfy_ válasza Fermat (#1528) üzenetére


Wolfy_
tag

nem mondok en semmit, majd a tobbiek akkor elmeselik hogy milyen volt. :)
a hirtelen haraggal meg nem art vigyazni, neha eleg rossz tud lenni.
jo utat Franciaorszagba akkor! :)

(#1530) Fermat válasza Wolfy_ (#1529) üzenetére


Fermat
tag

Már kezdem kapizsgálni, de miért kell ezt igy elovezetni... :F :DDD
Rossznak rossz, de most álirodalmi stilusban löktem a südert, az egy fokkal finomabb, mint eloben :)

és köszi, meglesz :)

De nem ertem, te miert tudod elovezetni normalisan a temat, masok meg miért nem...

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1531) Silivrian válasza FehérHolló (#1517) üzenetére


Silivrian
csendes tag

Hm.. akkor megfontolásra kerül egy olasz 0 kredites óra is... asszem GT alatt majd eldöntöm. :)

(#1532) bpx válasza Fermat (#1522) üzenetére


bpx
őstag

nekem már az is szokatlan volt mikor a tanárok magáztak minket előadáson :D
persze van 1-2 egyéniség köztük is, akinek ez jön a stíusával együtt (pl. NG :D)

(#1533) Wolfy_ válasza bpx (#1532) üzenetére


Wolfy_
tag

hat ez ilyen, az egyetem - legalabbis egy reszeben - komolyabb hely a kozepiskolanal. de egy fel ev alatt siman hozzaszokik az ember, utana mar a kozepiskola lenne furcsa. :)

(#1534) concret_hp válasza Fermat (#1528) üzenetére


concret_hp
addikt

hk-sok nagy f@szok de nem azért mert magázódnak.
seniorokat ne bántsd mer' a gólyákért vannak.
a magázódással kapcsolatban meg majd minden információt meg fog kapni a kellő időben, sir :)

(egyébként tényleg elég sok gyöker van viken, de ez máshol is így van, esetleg másfajta gyökerek (na ezt megint jól megaszondtam :C))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1535) Fermat válasza concret_hp (#1534) üzenetére


Fermat
tag

Végre egy rokonlélek :)

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1536) Fermat válasza Fermat (#1535) üzenetére


Fermat
tag

igaz egyket seniorra hamar ugrottam, de ez van :)
De nem értem, mindenki panaszkodik a HÖKösökre, de mindenhol.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1537) concret_hp válasza Fermat (#1536) üzenetére


concret_hp
addikt

rá fogsz jönni :)

mondjuk nekem személy szerint már kb. annyira kivan a tököm a vikes ''hagyományokkal'' hogy ha megtudom valamiről hogy vikes rendezvény akkor arra nem megyek. a vikes ''hagyományőrzésekről'' meg nem is beszélve :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1538) Wolfy_ válasza concret_hp (#1537) üzenetére


Wolfy_
tag

nem tudom mi olyan nagy gond a hagyomanyokkal, szerintem a legtobbel semmi baj nincsen. a HK-sokat meg tenyleg lehet 1-2 dologert nem szeretni, de ezek mellett azert megiscsak dolgoznak a hallgatokert is. biztos lehetne jobban, de majd a ''kovetkezo generacionak'' lesz lehetosege megmutatni ezt. :)

(#1539) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Wolfy_: A gólyákkal majd évnyitón elmondatott mérnöki eskü szövegét nem tudnátok ti seniorok valahogy megszerezni? Tavaly esélytelen volt utólag ''hozzájutni''.
(Tényleg, te még seniornak számítasz?)

Fermat: Ön olyan 2 és fél héten belül rá kell, hogy jöjjön a dolgok értelmére. ;)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1540) Wolfy_ válasza FehérHolló (#1539) üzenetére


Wolfy_
tag

seniornak eppen senior vagyok meg, viszont evnyiton vagy 4-5 eve nem voltam, nem tudom hol van ez meg irasban (nalunk szerintem nincsen). talan a rektori hivatalnal lenne erdemes erdeklodni, nem hiszem hogy hetpecsetes titok lenne a dolog.

(#1541) KMan válasza Fermat (#1522) üzenetére


KMan
őstag

Már most megbántam hogy ide jelentkeztem

Jott volna hozzank, Uram! :)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1542) KMan válasza Fermat (#1526) üzenetére


KMan
őstag

Nekem ez tul ''mű''.

Ofkórsz, ez A MŰEGYETEM vazze ;]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1543) Fermat válasza KMan (#1542) üzenetére


Fermat
tag

ja, gyurunk vazze

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1544) 9CS


9CS
senior tag

Jön Valaki innen a gólyatáborba?

Mert az még ok, hogy max „jó napottal” köszönök az ottlévőknek, nem „sziával”, de nincs sok kedvem páncélt, fegyvert és lovat cipelni magammal, sőtt, ha nem lesz gazdaságos szalmakalap ami szembefut velem az utcán az után sem fogok futkosni. Gáz ez?

[Szerkesztve]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1545) FehérHolló válasza 9CS (#1544) üzenetére


FehérHolló
veterán

Érdemes minél több leírt/kikötött dologgal rendelkezni. Nem azért, mert sokkal jobban megszivatnak, ha nincs, hanem azért, mert kimaradhatsz néhány érdekes/szórakoztató feladatból, ha nincs meg hozzá a célhardvered.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1546) Foxi válasza 9CS (#1544) üzenetére


Foxi
senior tag

Én sem állok túl jól ;)

(#1547) 9CS válasza Foxi (#1546) üzenetére


9CS
senior tag

Nem tudom mi sül ki ebből az egészből. Eleve azért megyek, mert mondták, hogy érdemes. Kedvem nincs sok. Így fogom magam, amit tudok viszek, külön nem fogok ezzel vacakolni, van jobb dolgom is, mint páncélt kovácsolni. Aztán ha nem tetszik, akkor meg hazajövök, azt kész.

FehérHolló : Pecát viszek, és akkor egy vödör vízben elhorgászgatok. Igazából is csak annyi halat szoktam fogni, mint amennyi természetesen előfordul egy vasvödörben.

Most lehet káros, hogy kb 7 évvel vagyok idősebb, mint az „időben” kezdő egyetemisták átlagban. Nagyon nem vagyok beindulva, erre a parasztos mókára.

[Szerkesztve]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1548) concret_hp válasza 9CS (#1547) üzenetére


concret_hp
addikt

a hazamenetelt ne kapkodd el :)

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1549) FehérHolló válasza 9CS (#1547) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az eleje nagyon nem fog tetszeni, majd az utolsó nap... A büfésnek is meg kell élnie valamiből. ;)

Én sem voltam beindulva rá anno, nem is mentem el. Inkább értelmes dologgal vertem el az időt (pénzt kerestem, és találtam is).

Skynet is real. It's called Google.

(#1550) 9CS válasza FehérHolló (#1549) üzenetére


9CS
senior tag

Tehát tényleg az a legjobb rész, amikor végre haza lehet indulni? ;] Remek kilátások.

Erre az időre meg szabit veszek ki, úgyis szoktatni kell a kollégákat, hogy nem nagyon leszek mostanában bent. (Mondjuk túl sok pénzt úgyse találok.)

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.