Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) bdav


bdav
őstag

Na a programozós dolgokhoz szólnék kicsit hozzá:
- Nem igaz hogy a C++ könnyebb lenne. Sőt sokkal nehezebb mint a Java vagy a C#, nagyon sok szempontból. De ha nem tudsz C++ban kódolni akkor kb. fogalmad sem lesz hogy a Java és a C# mi a francért működik úgy ahogy működik :) Ha csak a kredit kell ez nem fontos, de ha dolgozni akarsz ilyennel akkor igen
- Fejlesztőrendszer: Microsoft Visual Studio 2005 van nekem itthon, hát ennél jobbat még nem láttam. Expressek is teljesen használhatóak, erősen ajánlott kategória. C++-nál mindegy milyen toolal csinálod, a lényeg hogy mit írsz le, elvileg a C++ nyelv szabványos, tehát minden compiler ugyanazt a végeredményt produkálja. Gyakorlatilag ez nem mindig igaz azért, de a célnak meg fog felelni. Ha unix / linux vonalon nyomulsz, akkor is jó lehet a VS csak nem biztos hogy annyi segítséget tud adni az oprendszerfüggő dolgokhoz, ha használod őket. Ja és akkor külső programmal kell fordítanod a linuxodra.
Ha Javazni akarsz akkor Eclipse a barátod.
- Öcsém most kezd közlekkaron, és ezek a barmok Pascalt és Delphit fognak tanítani nekik. Ez no comment... de arra nem számítanék hogy mindenki C-t tanul ahogy mi... Ez azért baj mert a Pascal / Delphi vonal az gyakorlatilag halott. Aki most kezd programozni annak halál mindegy hogy Ct vagy Pascalt lát először mert egyformán nem ismeri őket, de legalább ha C/C++ vonalat kezdi el tanulni, az jó is valamire. Kb. ugyanez igaz a Visual Basicre is annyi különbséggel hogy elvileg .net alatt tök8 hogy VB-t vagy C#-ot használsz, de gyakorlatban mindenki C#-ot használ :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1652) bdav válasza Silivrian (#1629) üzenetére


bdav
őstag

a szakmai gyakorlat az az IAESTE és a kólát is ők szerválták :) a térkép a mienk :)

bővebb infót tudok adni én is szívesen szóval kérdezz :) Alapvetően mi kettős tevékenységeket csinálunk, egyrészt van a külföldi cucc, ez ilyen jellemzően 1hetes csereprogramok amikor valahogy kijutsz a külföldi társszervezetekhez, aztán azok 1 hétig ellátnak kajával és szállással (alkoholszámlát változó hogy állják-e de jellemzőbb az hogy nem). Eközben vannak szakmai előadások is. Meg bulik. Sok. Ez az EESTEC (Electrical Engineering Students' European assoCiation)

Aztán csinálunk mindenféle belföldi tevékenységeket, mint a 24 órás programozóverseny ([link]), vagy SAP tanfolyam ([link]). Itt használjuk a MAVE nevet inkább (Magyar Villamosmérnök- és Informatikushallgatók Egyesülete).

Szerda esténként szoktunk összeröffenni valahol, de mostanában elég zűrös a dolog (eddig SCH volt csak az ugye bezárt...)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1653) bbazsy válasza bdav (#1651) üzenetére


bbazsy
őstag

közlekesek delphit csinálnak, tény(közlekessel lakok)..
de amit ott művelnek, az egy vicc:DDD
X ad be egy házit, más írja, stb.. én is majdnem írtam rekesz sörért, csak nem jött össze:(((
első félévben valami tök triviális, másodikban meg én is néztem, h ezt csináljátok delphibe? omg.

kívülről baromira az jön le, h teljesen felesleges, egyrészt ahogy említetted delphit nem nagyon használják már, másrészt úgyse tanulja meg a társaság 90%-a. akkor miért?

[Szerkesztve]

..

(#1654) bbazsy válasza Fermat (#1640) üzenetére


bbazsy
őstag

csak egy jótanács..
én fordítónak(főleg ha az első) nem egy beta állapotban levőt szednék le :U
ott az elöző stable... nem biztos h az esetleges hibaüzikkel is bajlódni akarsz.

jaés külön headerre figyelj oda, talán csak ebben különbözik visual studio a többitől(stdafx).

[Szerkesztve]

..

(#1655) Fermat


Fermat
tag

Tesinél meg lehet oldani két edzést ? Ugyértem nem esik egy időbe, pl a Krav Magat és Kyokushint vagy Thai Boxot ?

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1656) concret_hp válasza Fermat (#1655) üzenetére


concret_hp
addikt

persze: egyiket felveszed ősszel, másikat tavassszal :D

hivatalosan csak 1 tesit vehetsz fel, de ha megbeszéled a tanárral v edzővel v aki van, akkor megoldható :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1657) Fermat válasza concret_hp (#1656) üzenetére


Fermat
tag

maradok a Krav Maganal, mert csabitgatnak máshova. Ráadásul KMnél az egyik edzés délelött van, ami faintos.

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1658) bandus


bandus
veterán

azt elmondanátok nekem, hogy a reghét pontosan miből áll? vannak különféle programok, meg ilyesmik?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1659) Wolfy_ válasza bandus (#1658) üzenetére


Wolfy_
tag

ami hivatalos, az a tanaevnyito es a beiratkozas az egyetemre. a tobbi azt altalaban a felsobbevesek szervezik meg az elsosok szamara.

(#1660) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Gyors kérdés: elvileg a beiratkozást mostmár meg kell csinálni a neptunban, nem? Azonban azt írjam, hogy sikertelen... :U
Másik: a szakirányos tárgyakat akkor kóduk alpján kell összevadászni, vagy valamikor fent leszenk a listában, szakirányonkénti lebontásban?

I am having fun staying poor.

(#1661) Drizzt válasza bandus (#1658) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Otthon kvékezel. :)

I am having fun staying poor.

(#1662) FehérHolló válasza Drizzt (#1660) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha nem iratkozol be, akkor aktív félév. Tehát csak akkor lényeg, ha passzívozni szeretnél.

Skynet is real. It's called Google.

(#1663) Wolfy_ válasza FehérHolló (#1662) üzenetére


Wolfy_
tag

ez igy nem a teljes igazsag azert.
elvileg minden felevben nyilatkozni kell (a neptunban), hogy aktiv, vagy passziv felevet szeretnel-e es ha nem teszel ilyen nyilatkozatot, akkor aktiv lesz a felev, akkor is ha nem vettel fel egy darab targyat sem.
viszont ha nehany (2-3) egymas utani felevben sem nyilatkozol, akkor megszunik a hallgatoi jogviszonyod.
legalabbis a HK-sok ilyet meseltek nekunk, meg a golyaknak is.

(#1664) KMan válasza Fermat (#1657) üzenetére


KMan
őstag

Latom Magat le se lehet loni, de ne feljen majd lelankad a lelkesedese. :)
(amugy a VIK - en mas is lefog.. ;] )

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1665) FehérHolló válasza Wolfy_ (#1663) üzenetére


FehérHolló
veterán

A KTH-n csak az első fele volt kint az irományodnak. A jogviszony megszűnéséről nem szóltak semmit. (Tehát én erősen kétlem, de tőlük bármi kitelik.)

Skynet is real. It's called Google.

(#1666) Fermat válasza KMan (#1664) üzenetére


Fermat
tag

''(amugy a VIK - en mas is lefog.. )''

Ön most arra céloz hogy a társaság szexuálisan indiszponált ? :DDD

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1667) Fermat válasza bdav (#1652) üzenetére


Fermat
tag

Engem nagyon érdekélnek SAP\SAS témák.. :)

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1668) Silivrian válasza bdav (#1652) üzenetére


Silivrian
csendes tag

Nézegettem honlapokat, és nagyon ígéretesnek tűnik a dolog.
Milyen feltételei vannak, és mi módon lehet bekerülni a csapatba, merre kellene mozdulnom? És körülbelül mikortól? Gondolom nem a magamfajta tojáshéjas gólyákra számítotok elsősorban, csak érdeklődöm, hogy mire érdemes gyúrni. :)

(#1669) bbazsy válasza Fermat (#1667) üzenetére


bbazsy
őstag

szintén.

sappal dolgoztam most nyáron gyakorlaton, engem is érdekelne mélyebben..
bdav: tudnál infót küldeni? (először is, mint ELTEs én is érintett vagyok?;))

..

(#1670) Fermat válasza bdav (#1652) üzenetére


Fermat
tag

Énis csatlakoznék az elöttem szolóhoz, még tojás a seggemen,de nagyon meg vagy lövetve a témával. még még :)

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1671) tototos


tototos
őstag

Gólyahéttel kapcsolatos infók[link]

(#1672) concret_hp válasza tototos (#1671) üzenetére


concret_hp
addikt

vártúra: bár nem kötelező, de ajánlott program :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1673) tototos válasza concret_hp (#1672) üzenetére


tototos
őstag

Meddig szokott tartani? Sajnos fél 11-kor megy az utsó buszom

(#1674) Wolfy_ válasza tototos (#1673) üzenetére


Wolfy_
tag

hat, mivel ez egy seta, ezert pontosan nem lehet idopontot mondani a vegehez, de nagyjabol 10 es 11 kozott szokott valamikor befejezodni, ha jol emlexem az elmult evek alkalmaira.

(#1675) tototos válasza Wolfy_ (#1674) üzenetére


tototos
őstag

Már válaszoltál irc-n :D :DDD :DDD

(#1676) Wolfy_ válasza tototos (#1675) üzenetére


Wolfy_
tag

naja, de gondoltam hatha esetleg mast is erdekel :)

(#1677) Fermat válasza Wolfy_ (#1674) üzenetére


Fermat
tag

Nem tudok betelni az egyetemmel, mintha ezt a programot nekem írták volna. Jo lesz finom, andragogus lányokat szeressük. :DDD

Csak gratulálni tudok. :C

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1678) concret_hp válasza Fermat (#1677) üzenetére


concret_hp
addikt

lányokról te hol olvastál ? :U :DDD ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1679) Wolfy_ válasza concret_hp (#1678) üzenetére


Wolfy_
tag

a golyahet programjaban olvasott :D

(#1680) Fermat válasza concret_hp (#1678) üzenetére


Fermat
tag

lányok lányok :D

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1681) bdav


bdav
őstag

Na ez megint ilyen csoportos válasz lesz :) először is örülök hogy sikerült felkeltenem az érdeklődést :)

részleteket küldeni nem tudok, kérdezzetek, vagy miről meséljek? :)

- Egyesületi tagságra nincs semmilyen kritérium. Nem hátrány az ha elsőéves vagy, sőt, most hogy rövidebb lett a képzés (BSc) inkább az 1-2 évesek csatlakozására számítunk, hiszen ők tudnak tovább aktívak lenni. Gyűlésre meg bármikor jöhettek, szerda este 6 óra (sztem ezt már mondtam), helyszín az sajnos gyakran csak aznap derül ki; most egy albérletbe szoktunk menni többnyire a keletinél. Szóljatok nekem előtte aztán találkozunk vhol. Ha ELTE-re jársz az sem akadály, jogilag az egyesületnek semmi köze a BMEhez, habár a jelenlegi aktív tagok többsége (azt hiszem mindenki) BME-VIK-re jár, de az öregebbek közt azt hiszem van olyan aki máshol végzett. Abból következően hogy mi mind BMEs diákok vagyunk elsősorban itt ügyködünk (tkp egy ELTEs az jól is jönne, tudna segíteni sokat :) ) Az se feltétlen hátrány ha nem villamosmérnök/infós az illető, ilyen is volt már

- SAP tanfolyam az más tészta, ezt SAPos oktatók tartják. úgy néz ki hogy minden félév elején van egy előadás ami nyilvános teljesen, ide jöjjön feltétlenül akit kicsit is érdekel. Ezt plakátolni szoktuk + levlistákon hirdetni. Ezután egész féléven át heti egy laborgyakorlat van, de itt létszámkorlát van, ezért kénytelenek vagyunk a jelentkezőket szűrni. Elsősorban ide a végzős, de legalábbis többedéves hallgatókat válogatunk be, mert szempont az hogy potenciálisan a SAP-nál dolgozzanak esetleg a tanfolyam után. Némi programozási alapismeret sem árt hozzá.

Ami jó az egészben :
- jó társaság :)
- lehet utazni, külföldi haverokat gyűjteni
- ki tudod próbálni magad más területeken is (meg szakmailag is adott esetben)
- nincs semmilyen kötelezettség, annyi energiát teszel bele amennyit szeretnél
- bár sulival kapcsolatban kevéssé tudunk segíteni, de kb. minden másban igen :)

Rosszat nem nagyon tudok mondani. Ha mégsem tetszene akkor senki nem fog odakötözni (azért ha valamit bevállalsz és nem csinálod meg akkor csúnyán nézünk rád, de gondolom ezt sejteni lehetett :) )


[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1682) bdav válasza bdav (#1681) üzenetére


bdav
őstag

azért ha valamit bevállalsz és nem csinálod meg akkor csúnyán nézünk rád, de gondolom ezt sejteni lehetett

na ezt még moddolni akartam; ha nem szolsz az a gáz. Olyan hogy ''bocsi skacok most nem fog menni, mert lesz 5 pótzhm és 4 hf leadásom a héten'' az természetesen OK :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1683) 9CS


9CS
senior tag

Gólyabál az pontosan hogy is lesz, lehet vinni a tánchoz párt? Illetve betanítanak valamit, vagy csak felöltözik mindenki szépen, és lesz ami lesz?

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1684) bdav válasza 9CS (#1683) üzenetére


bdav
őstag

lányt azt mindig lehet magaddal vinni mindenhova, biztos lehetsz benne hogynem hajtják el :D
a bálra a belépőddel +1 főt (lányt :) ) vihetsz magaddal. Ha táncolni akarsz akkor passz

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1685) concret_hp válasza bdav (#1681) üzenetére


concret_hp
addikt

SAP móka minden félévben van? nem úgy szokott kiírva lenni, hogy csak végzősöknek? :U
ha nem titok mennyien szoktak jelentkezni és mennyi a létszámkorlát? meg milyen szempontok alapján szanáljátok a népet? :U
hirtelen ennyi :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1686) Fermat válasza bdav (#1681) üzenetére


Fermat
tag

Ez az egész teljesen korrekt.(tudtam azért a SAP rész csak végzősöknek,de sebaj)

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1687) concret_hp válasza 9CS (#1683) üzenetére


concret_hp
addikt

seniorok szoktak betanítani egy ilyen táncos műsorfélét arra jelentkezni kell. ezen kívül meg többféle zene szok' lenni, szóval nem kell aggódni :)

jányt szerinted lehet-e vinni olyan helyre, ahol 90+ % a férfi túlsúly? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1688) Blaise válasza bdav (#1681) üzenetére


Blaise
veterán

Én Pázmányos leszek, de engem is érdekelne :R

(#1689) Fermat válasza concret_hp (#1687) üzenetére


Fermat
tag

Igen érdekes helyzet :)

Kérdés: Tóth Ervint ismeritek ?

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1690) 9CS válasza concret_hp (#1687) üzenetére


9CS
senior tag

Okok, nem kell megkövezni. Csak gondoltam valami helyileg szervezett dolog, és ezért nem lehet külsőst vinni, de akkor ezek szerint nem gond. Ez jó.

bdav: Ez az egyesületi tevékenység kapcsolatban van azzal, hogy ki lehet gyakvezér? Ha jól tudom, Te tartasz laborokat.

Fermat: Jobban belegondolva, annyi pasas közé, már lehet veszélyes vinni „saját” Asszonykát. :) Tóth Ervin, nem a Krav Maga edző (is)? Mert ha igen, jó arc, volt a táborban is.

[Szerkesztve]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1691) bdav válasza Fermat (#1686) üzenetére


bdav
őstag

Nem szigorúan végzősöknek van azért a SAP se, de az a preferált. Illetve ha dolgoznál a SAPnál gyakornoknak utána akkor az előnyt jelent (ők jobban örülnek neki, ami nem elhanyagolható szempont :) )
3 féléve megy a tanfolyam, most lesz a 4, addig csináljuk amíg van igény rá a SAP oldalról. A nyitóelőadás az full nyilvános, IB025 méretű terem szok lenni mondjuk félig tele, oda gyere el ha érdekel. Továbbiakra 30-40 ember szokott bekerülni, jelentkezéskor kérünk CV-t feltölteni, ezek alapján megy a válogatás, a pontos szempontokat nem tudom, nem én szoktam válogatni (challenge24 ügyekben vagyok inkább kompetens :) )

Pázmány is lehet természetesen, de ti nem kinn vagytok messze Pilisakárhol? (nemtom h. infos szekcio hol van nekik) mert az úgy macerás onnan bejárkálni...

9CS: semmi köze nincs hozzá :) a kettő remekül megfér egymás mellett

[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1692) Blaise válasza bdav (#1691) üzenetére


Blaise
veterán

Infókar a 8kerben van, Práter utca....úgyhogy nincs ilyen gond ;)

(#1693) concret_hp válasza Fermat (#1689) üzenetére


concret_hp
addikt

aki volt gólyatáborban az ismeri Ervint :)

az egyetem és a diákról tartott előadása (lepedőre rajzolás festékszóróval) máig él emlékezetemben :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1694) Fermat válasza 9CS (#1690) üzenetére


Fermat
tag

dede a KMes :)
Kibaaa :)
bdav: engem nagyon érdekel mindkettő még mindig :) , várom a fejleményeket SAP és mérnök klub ügyben.

Érdekes, benyomások vegyesek a golyatáborral kapcsolatban valaki szerint jó volt valaki szerint nem.
Én azt tudom hogy a golyahét jó, nem kicsit, nagyon!


[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1695) Foxi válasza Fermat (#1694) üzenetére


Foxi
senior tag

Mindenesetre várd ki mindennek a végét, mielőtt véleményt formálsz :D

(#1696) Fermat válasza Foxi (#1695) üzenetére


Fermat
tag

Ha az lesz amit önök leírtak és nem pedig mocsár rallyra megyünk akkor az már megbecsülés az én szememben :)

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1697) concret_hp


concret_hp
addikt

írról valaki valamit hogy a szakirányos tárgyakat mikor szokták feltenni neptunra? :U bár asszem még a besorolás se full végleges :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1698) Drizzt válasza concret_hp (#1697) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Asszem reghéten, de ez csak ilyen mintha azt hallottam volna dolog.

I am having fun staying poor.

(#1699) concret_hp válasza Drizzt (#1698) üzenetére


concret_hp
addikt

jade reghét csüt este felteszik, akkor asszem kicsit kurvaanyázós hangulat fog rámtörni :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1700) Drizzt válasza concret_hp (#1699) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem csak rád. ;)

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.