Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Drizzt válasza bdav (#900) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Huhh, remélem. És akkor az újabb kérdés: mi a helyzet a TH-val? Én szerettem volna jó jegyet, de fél(+1) nap tanulási lehetőséggel úgy érzem nem rossz a 47 pont. Akkor csak kódelmből van pótzhm. Na meg egy roszabb élményem: ma mentővel távoztam a suliból, mert orrom elkezdett vérezni, s nem állt el vagy másfél órán keresztül. Szerencsére azonban úgy tűnik nincsen komolyabb baj, csak egy ér ''rakoncátlankodik'', de nem nagyon szabad túlerőltetenem magam a következő napokban.

I am having fun staying poor.

(#902) concret_hp válasza Drizzt (#901) üzenetére


concret_hp
addikt

eh jobbulást :)

th statisztika:
nem ment be ~230
1es ~ 140
többi asszem jegyenként 25-40db, megajánlott 5: 10db.

nekem személy szerint lett 8 pontom :D

ti miből tanultatok th-ra? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#903) Drizzt válasza concret_hp (#902) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hát én elolvastam a slide-okat egyszer, meg ezen az együkmegamáját.atw.hu-n, vagy hol is volt egy jegyzet, a Csopakis részhez, az eléggé követhető volt. Cinkleres anyag fóliákból elég tanulhatatlan, úgyhogy nem tudom mit kéne vele kezdeni, ADSL, meg kábeltévé jól tanulható Németh fóliáiról, viszont a különböző kapcsolókat nem igazán sikerült felfognom.

I am having fun staying poor.

(#904) KMan


KMan
őstag

Prog1 zh-rol most ertem haza. No comment. Vitez jo arc, korrekt tanarnak tartom, csak nem kene zh-elott 20* elmondania hogy szerinte mennyire konnyu es hogy 20 perc alatt meg a leghulyebb gyerek is meg tudja csinalni az egeszet ha tud for ciklust szervezni, es szerinte minden feladat megoldhato 4 (!) sorban max. Bennem van a hiba az tuti.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#905) sz0k3e_ válasza KMan (#904) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

meg sztem az se ártana, ha nem csak az idióta ábráit mutogatná, hanem esetleg megmutatná, hogy hogyan is kell azt leprogramozni, esetleg....

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#906) M@trixfan válasza KMan (#904) üzenetére


M@trixfan
addikt

Akkor ezek szerint már pörög párhuzamos képzésen az infó szak :) Melyiket tervezet MSC-ig vinni?

twitter: MatrixfanLive

(#907) FehérHolló válasza KMan (#904) üzenetére


FehérHolló
veterán

Leprogramozható 1 sorban is, csak soha nem említette, hogy milyen hosszú is az a sor.

Vitézt ne tessék bántani, sokkal jobban meg lehetett nála tanulni a dolgokat, mint prog2-n Levendovszky Tihamérnél. Bár lehet, hogy ezzel csak én vagyok így.
Ráadásul utóbbinál ha lemaradsz egy óráról, és nincs egy ismerősöd, aki benn volt, akkor esélytelen pótolni az anyagot, míg Vitéznek fent vannak a diái neten.

neduddki: Nem felejtettelek el, csak kicsit más dolgokon kellett közben gondolkodni és nem a bill-en.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#908) sz0k3e_ válasza FehérHolló (#907) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

na Levendovszky meg a másik
arra be se járok :D
háziim sincsenek, egyszerűen nem vágom mit akarnak
ennyi
talán majd legközelebb :)

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#909) FehérHolló válasza sz0k3e_ (#908) üzenetére


FehérHolló
veterán

Talán be kellett volna járni, akkor tudnád, hogy mit akarnak a házikban...

Skynet is real. It's called Google.

(#910) sz0k3e_ válasza FehérHolló (#909) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

az elején még bejártam, akkor se vágtam...
tökmind1 szvsz

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#911) FehérHolló válasza sz0k3e_ (#910) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az elején (3dik hétig) olyan házik voltak, amik a prog1-es ismereteidre épültek (volna). ;)

Skynet is real. It's called Google.

(#912) sz0k3e_ válasza FehérHolló (#911) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

hát öööö
ja
azok se voltak meg
bevallom s*gghülye vagyok a programozáshoz, a prog1 se vágom hogy hogyan lett meg, zh-n valahogy összekapartam egyből egy ok-t meg a minimum pontot :F lehet elnézték :DDD nemtom
mert az egyetlen feladat amit ''megcsináltam'' az ilyen mutatóra mutató mutató típusó volt :D aztán abból hogyan keveredett ki egy ok, azt nemtom, lehet lusták vlotak kibogarászni amit össze vissza pointereztem:DDD
a házihoz se tudtam hozzászólni, azt megcsinálták helyettem...
ezvan
most nehogyaszidd nem azért van benne ennyi mosolygós smiley, mert büszke lennék rá vagy valami, egyszerűen csak tehetetlenségemben nem tudok mást csinálni :F

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#913) Drizzt válasza sz0k3e_ (#912) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Házikat csináld meg magad. :) De tényleg, sokmindenből a házi után már nem tudnak meglepni vizsgán. Pl.: szglab3 házim nem sokkal volt bonyolultabb, mint a zh, csak az egyikre hetek voltak, a másikra meg 90 perc. :D

I am having fun staying poor.

(#914) sz0k3e_ válasza Drizzt (#913) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

hidd el nem lustaságból nem csinálom meg, egyszerűen nem tudom hogyan fogjak hozzá :(
belövöm itthon a visual studiot és csak nézem bután kb
ennyi :((

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#915) Drizzt válasza sz0k3e_ (#914) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nagyon parás feladatok vannak mostanában, vagy mi a helyzet? Kiváncsi leszek a prolog, meg sml vizsgafeladatokról mi lesz majd a vleményed. ;] Én picit tutdam már programozni, amikor idejöttem, de igazából akkor jöttem rá, hogy mennyire picikét, amikor itt jöttek a progos számonkérések. Amúgy suli előtt szerettem programozni, de azóta nagyon nem. Igazából az a bajom, hogy hiába van egész használható szemléletem, ha mindig valami új nyelvvel kéne elboldogulni, s nem vagyok tisztában a pontos korlátaival, mint ami miatt szívtam most is hatalmasat az szglab5 hálózatok részével. :((

I am having fun staying poor.

(#916) KMan válasza sz0k3e_ (#905) üzenetére


KMan
őstag

Ha kinyomtatod azt a par szaz oldalas jegyzeted kb 4 dian van kod. Egyik a buborek algoritmus, masik a shell, egy hegylako fv. ami nem tud mit csinal, de kb. ennyi. :) aztan ott van az utolso 400 dia, ahol maszkal a faban de jo.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#917) KMan válasza M@trixfan (#906) üzenetére


KMan
őstag

Muinfot a mai nap utan meg a prog1 hazi utan mar a BSc-ig sem fogom elvinni. Igy oszinten szolva a programozastol mar rosszul vagyok. Pedig emelt erettsegibe jol ment az adatb, ez erdekel meg oracle, sap, de a prog nem, anelkul pedig nem kapok diplomat. Ennyi. Valszeg elkezdem a kozgazdaszt. (ha sikerul bejutni, mert ott eleg magas a ponthatar.) En anno ugy voltam vele hogy a gazdinfo erdekel, vegul lebeszeltem magam a BCE-rol (ketszer is) hogy miert nem reszletezem. Ha nagyon sok erom marad a vegere akkor megcsinalok penzinfobol egy PHD-t itt a muegyetemen. Ott nincs prog. Nekem vmiert rugalmasabb a neptun, igy reszben at tudok hallgatni a vikre. Nem felek en attol hogy gtk-s diplomaval munkanelkuli hajlektalan leszek. :) Allasborzen ahol kovalyogtam egy helyen sem zavartak el. Lehet hogy csak azert mert megemlitettem hogy van egy lofingnyi IT-s multom. ;]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#918) sz0k3e_ válasza Drizzt (#915) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

na nálam a gond ott kezdődik hogy lényegébe nem alakult ki szemlélet :D
nem tudom hogy fogjak neki a dolgoknak, mit kéne csinálnom ahhoz, hogy legyen egy láncolt listám vagy valami más egyszerű dolog

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#919) KMan válasza FehérHolló (#907) üzenetére


KMan
őstag

Vitezt egy nagyon okos embernek tartom. Eddigi legszinvonalasabb prog tanarom es a megjelenese is messze kitunik a tobbi kozul.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#920) KMan válasza sz0k3e_ (#918) üzenetére


KMan
őstag

hazival hogy allsz?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#921) concret_hp válasza Drizzt (#915) üzenetére


concret_hp
addikt

eej a régi szép idők... :D amikor kb. 3. előadáson végta le az ember, hogy lassan a középsulis tudás végére érünk ;]

DP tudtommal nincs bsc-seknek, kimaradnak a jóból :D bár annak ellenére, hogy 3as lettem belőle, szvsz nem volt egy parás tárgy.

sz0k3e_ , Kman:
fogtok egy progkönyvet és megtanuljátok abból. van 500 féle könyv. lehet találni olyat ami full az alapoktól indul. meg egyébként ez is olyan, hogy gyakokon kell észnél lenni és figyelni. előadás meg van...
én is azt hittem egy darabig, hogy majd meg fognak tanítani :) aztán rájöttem, hogy naív vagyok ezen a téren ;]
Levendovszkyról meg annyit, hogy az idősebbik Levendovszky sztem sokkal rosszabb :DDD Tihi az még legalább jó arc, még csokit is osztott nálunk :C. mondjuk abból a kb. 4 előadásból amin bentvoltam, annyi maradt meg összesen, hogy:
''a tehén aze gyállat'' :D és ebben röviden össze is van foglalva az objektum oriáltság lényege ;]

Vitéz meg egy hatalmas kö***g.

annyit még hozzáfűznék, hogy ha egy prog1-2 házival képtelen valaki elbánni, akkor jobb ha másik pályát keres. nem bántásként mondom, de akkor kínszenvedés lesz nagyon sok minden.
csak hogy egy példát mondjak: prog1-2ből nemsok tanulással lettem 5ös. szglab3-at duplakereszten csináltam meg 2esre, pedig arra gyúrtam is. meg később is elég sok olyan jellegű dolog van, hogy ott a gugli aztán az majd a barátod lesz ha nem tudsz valamit. pl. szglab5, bár az bsc-n más lesz. de hozhátnám példának a mérés/assembly-t is, ami kb. az volt, hogy ott egy 400 oldalas (természetesen angol nyelvű) leírás aztán ha nem tudsz valamit keresd ki ;]

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#922) sz0k3e_ válasza KMan (#920) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

melyikkel? :DDD gyakorlatilag tökmind1 mert eddig 3at beadtam abból 1,5et meg tudtam csinálni a többiben segítettek, és még kéne legalább 6ot beadni, 3at lehet pótolni, 3at kellene még megcsinálnom
de hogy a mostaniakhoz hozzá se tudok szólni, az biztos :(
mondjuk szvsz zh is esélytelen, innentől a prog2 a legkevésbé izgat

viszont ha már zh-król volt szó, a makroökonómia is egy gyöngyszem volt sztem :)

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#923) KMan válasza concret_hp (#921) üzenetére


KMan
őstag

Computerbooks os C konyvem van. Abbol meg a kifeket meg tudom csinalni, de a rendezofaban tukrozni meg ide-oda pakolgatni az nincs benne.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#924) sz0k3e_ válasza concret_hp (#921) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

:DDD
ja, csoki ,tehén megvolt azon én is bentvoltam :DDD
legközelebb majd könyv lesz ja, eddig én is aszittem h majd megtanítanak :)
mod: nem is tudtam h van idősebb is :D

[Szerkesztve]

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#925) KMan válasza sz0k3e_ (#922) üzenetére


KMan
őstag

Jo hogy mondod reggel 8-tol irok makrobol ;]
De szerintem mi egy kurzusban vagyunk. Nekem egy nagy hazi van.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#926) sz0k3e_ válasza KMan (#925) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

valóban :D
ha nagyháziról van szó, abból télleg csak 1 van, az annyira nem tűnik vészesnek, de még azt se nagyon néztem
mondjuk prog1 házi se tűnt nagyon vészesnek, csak amikor elkezdtem csinálni ;]
akkor megint jött az, hogy: aha tök jó, de ilyenkor mi van?:D

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#927) concret_hp válasza concret_hp (#921) üzenetére


concret_hp
addikt

ő az utolsó bekezdés lényege az, hogy sokkal nagyobb szopások is vannak a prog1-2nél, csak elkanyarodott a figyelmem és így lehet h kicsit összevissza amit írtam :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#928) KMan válasza concret_hp (#927) üzenetére


KMan
őstag

ertem nyugi.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#929) sz0k3e_ válasza concret_hp (#927) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

ja hát gondoltam hogy nem ez lesz a legnagyobb ''próbatétel'' :)
mind1, az egész onnan indult ki, hogy sztem hülyén van megcsinálva az egész prog tanítás, több gyakorlat kéne, ahol foglalkoznak is az emberrel, meg nem minden évben valami más nyelv sztem :U

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#930) concret_hp válasza sz0k3e_ (#929) üzenetére


concret_hp
addikt

nálatok vannak tantermi gyakok is nem? nálunk még az se volt...

mondjuk ami itt megy azt néha tényleg erős túlzás tanításnak nevezni. nagyon sok olyan van, ami mondjuk 2 előadásnyi anyag, jó esetben van hozzá 1 gyakorlat, de a komolyabb megértéshez 3szor annyit kéne foglalkozni vele és ha ez nem úgy menne, hogy gugli bazdmeg, akkor jó lenne, mondjuk ez az extrém eset, de ilyen is van.

kb. arról van szó, hogy fel kell veni a ritmust, és át kell verekedni magunkat ezen a sok szaron.

a minden évben más nyelvről meg annyit, hogy eddig:
C: prog1, szglab5
C++: prog2
java: szglab3-4
prolog, sml: deklapo
assembly: mérés2

hirtelen ennyi jutott eszembe amik eddig voltak. meg persze még 1-2 ilyen finomság mint verilog meg hasonlók, de ezek szerencsére csak 1-2 mérés erejéig vannak.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#931) sz0k3e_ válasza concret_hp (#930) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

jahogy nektek nem volt tantermi gyak se?
az úgy elég meleg, bár ami itt gyakorlat néven folyik az se valami hajde, de több mint a semmi :)

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#932) bpx válasza sz0k3e_ (#929) üzenetére


bpx
őstag

igazából sztem a programozás oktatása mindenhol így megy, mutatnak egy irányt, hogy merre haladj, aztán te meg gyakoroljál otthon
némi igazság van benne, mert az egyéni gyakorlást nem helyettesíti semmilyen előadás/gyakorlat, nem lehet mindenre példát mutatni

(#933) bpx válasza concret_hp (#921) üzenetére


bpx
őstag

mérés2 assembly is egy vicces dolog

amikor kb annyit kell megcsinálni hogy egyszer az egyik sor LED világít, utána a másik, és már 3 mérésvezető áll mögötted debuggolni és nem tudják mi a hiba, az hihetetlen élmény :D

(#934) Drizzt válasza bpx (#933) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az mégjobb, amikor a mérésvezető ül nyugodtan, s: na mindjárt lejár az idő, ha nem fejezitek be, akkor ezt bebuktátok.

I am having fun staying poor.

(#935) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nah, szglab5 részemről is befejezve. Hát jó szar volt ez... Sajnos nem tudok kedvesebb szót használni rá. Hálók részem asszem 3.5 a késés miatt, adatb meg 3.25, úgyhogy akkor ez egy 3-as félévi jegy, felteszem. Az az igazság, hogy ebből egy kettesnek is hihetetlen módon örültem volna(mondjuk kódlmből is elég lenne annyi :D:D).

I am having fun staying poor.

(#936) concret_hp válasza bpx (#933) üzenetére


concret_hp
addikt

nálunk ez kb. úgy nézett ki, hogy az arc, kb. 10 kérdésünkből 8-ra azt mondta, hogy ott a doksi oszt' abban benne van és ő se tudja :DDD mondjuk nem teljesen így, de a lényeg ez volt. :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#937) KMan


KMan
őstag

Taylor sorfejteshez keresek kidolgozott anyagot. Minden johet ami korabbi zh volt barmelyik karon, MatA2-hoz kell.
(Taylor sor, differencialhatosag, lokalis szelsoertek, kettos es tobbes integral)

Koszi :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#938) bpx válasza KMan (#937) üzenetére


bpx
őstag

[link]

Analízis2 / Oktatási segédanyagok és ott valamelyik pdf-ben benne lesz

(#939) KMan válasza bpx (#938) üzenetére


KMan
őstag

koszi jonak tunik. :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#940) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hát, hozzá kéne kezdenem a formházihoz, namost megnéztem újra a feladatkiírást, s teljesen tanácstalan vagyok. :S Izgis lesz ez a hét. :D

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#941) norbiphu


norbiphu
senior tag

na szoftlabból jó kis feladatot fogtam ki. tetszőleges lebegőpontos számokkal műveletek :).
összeadást, kivonást, szorzást még meg is írtam, de az osztás nagyon nem akar összejönni . bezzeg ha tetsz. egész számokkal kaptam volna ugyanezt lehet még meg is tudnám csinálni :((

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#942) FehérHolló válasza norbiphu (#941) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az egész számos a fizikások prog1-ének volt az egyik nagyházija... Ennyire le akarsz alacsonyodni? :)

Skynet is real. It's called Google.

(#943) norbiphu válasza FehérHolló (#942) üzenetére


norbiphu
senior tag

prog2-n is kapták ezt egy ketten... :U
(egyébként prog1en 3. 4. gyakon beszéltük, hogy lehetne megcsinálni (egészekkel) :)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#944) concret_hp válasza norbiphu (#941) üzenetére


concret_hp
addikt

hm...
hogy én mit szenvedtem, mire megcsiáltam a tetszőleges pontosságú egész számábrázolást :D
meg milyen sebességgel tudta zabálni a ramot a kreálmányom :D (fél giga ram az ilyen 20mp volt emlékeim szerint :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#945) norbiphu válasza concret_hp (#944) üzenetére


norbiphu
senior tag

régi szép emlékek mi? :DDD

(egyébként ez tipikusan olyan feladat amihez, teljesen felesleges az oo (mondjuk memóriafoglalásokhoz jobb a new, mint a malloc kasztolással :D) )

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#946) bpx válasza concret_hp (#944) üzenetére


bpx
őstag

én most ugyanezen a 'projecten' dolgozom az egyik villanyos kollegának :D

(#947) norbiphu válasza bpx (#946) üzenetére


norbiphu
senior tag

hehe :)

egyébként jó dolog ez a házi, ha ez nem lenne kb egész évben nem kéne semmit sem kéne lekódolni... (amik labon, meg gyakon vannak zhn teljesen ugyanazok mint tavaly)

nézzél be c++ topikba pls nem vágom, miért nem jó a destructorom

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#948) bdav


bdav
őstag

Na látom nagyban megy a prog2 tárgy alázása, ami érzékenyen érint mivel jelenleg is labvez vagyok belőle, igaz villamosmérnököknél.
- Tihamér és úgy általában az AUT tsz hozzáállása az egyik legjobb az összes tanszék/tárgy közül amivel találkozni fogsz. Igen az anyag sok, talán nehéz megérteni. De a saját tapasztalatom az hogy a tábláraírós órák jobban megragadnak az emberben mint a vetítősök. Persze az a hátrány megvan hogy be kell járni előadásra. Hát vazzeg... ha nem akarsz egyetemre járni akkor ne iratkozz be... Persze van h. ki kell hagyni előadást (nekem is már kódelm elég rég volt utoljára amire be tudtam menni - sajnos), de akkor viselni kell a következményeit. Na kicsit eltértem a témától, szóval Tihamértól bármikor kérdezhetsz bármit, bármilyen alap dolgot, el fogja magyarázni. A tananyag viszont olyan sok, hogy muszáj ezt a tempót tartani előadáson. Nem lehetetlen megtanulni, hidd el. De ez nem a prog tárgyak sajátja, vannak ahol még durvábban tolják; itt legalább minden órára jut egy jól körülhatárolható téma.

- laborfoglalkozások: arra nincs idő hogy minden egyes diákkal külön foglalkozzon a labvez. Alapvetően az a szemlélet hogy az előadáson megtanulják a dolgokat, majd a gyakon kipróbálják önállóan, labvezi segítséggel. Magyarul ha elakad akkor kérdez. Na ez az amit elég ritkán tapasztalok, pedig én se haraptam le még senkinek a fejét azért mert kérdezett valamit. Addig próbálom magyarázni amíg megérti, de ha nem kapok visszajelzést úgy baromi nehéz. Ja és aki olyan hozzáállássla megy be laborba, hogy majd ott megtanulja az új dolgokat, az elég rosszul gondolja. Ha ott hall az adott dologról először akkor sokkal nehezebben emészthető (én pl. megpróbálom összefoglalni az újdonságokat óra elején, de az a 10 perc nem pótolja a 1,5 órás előadást v. könyvolvasást).

-kisházik: ezt idén vezettük be, az oka a következő: amit adott esetben a hallgató megért vmikor, azt a következő laborra gyakran elfelejti, pedig elég lenne ha fél órát foglalkozna vele otthon (kb. ennyi kell egy kisházi megoldásához). Akár hiszed akár nem, ez eléggé meg tudja ám könnyíteni hogy átmenj a zhn és megoldd a nagyházit. Csak rá kell szánni egy kis időt.

-nagyházi: ne az egészet akard egyszerre megoldani, válassz ki valami kis részt, amit megcsinálsz. Prog2nél tipikusan azt mondanám hogy az objektumhierarchiát érdemes végiggondolni, a feladatkiírásban kritérium (nekünk labvezeknek) hogy egyértelmű legyen, miből kell osztályt csinálni és miből nem. Ha ez kész akkor akár csekkoltathatod a labvezzel hogy jó-e, valszeg megadta uilyen célból az email címét. A labvez erre van, tessék nyaggatni. Ha nem válaszol az emailre (pl. velem is előfordul, van hogy elfelejtek sajnos) akkor spammelni addig amíg meg nem teszi.

- Németh Krisztián (TH) mondta még félév elején: ''az nem igazi informatikus aki legalább egy kicsit nem tud programozni'' és ebben szvsz van valami. Részben azért mert hiába vagy hálózati szakember, sanszosan belefuthatsz egy programozási tudást igénylő feladatba. Részben pedig igen, fontosnak tartom ezt a szemléletmódot.

Na kb. ennyit akartam hozzászólni

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#949) bdav válasza norbiphu (#945) üzenetére


bdav
őstag

nem értek egyet, a BigInteger, BigReal tipikusan az OO egyik legjobb felhasználhatósága: szükség lehet u.i. a normáli int és double felbontásánál nagyobb számra. Namost ha C-ben gányolsz valamit az működni fog. DE ha C++-ban csinálod, és jól csinálod, akkor ugyanúgy használhatod mint a beépített típusokat, sőt kasztolhatsz is oda vissza int/real ról. (operator+, operator-, operator*, operator/, operator++, operator--,
operator int(), BigInteger(int))

ja és még annyit hogy ráadásul szintakszist se kell tanulni, házihoz nyilván használhatsz mindent, zhn meg van puska...

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#950) bdav


bdav
őstag

és még egy dolog, ilyen is van, méghozzá lehet h. a ti ismerőseitek / csoporttársaitok is hozzátették a magukét:
[link]

akit érdekelnek a szervezés részletei, az nyugodtan keressen emailben, lehet h. logoutra is postolok róla egy kis szösszenetet ha lesz rá időm.

[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.