Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) concret_hp válasza KMan (#100) üzenetére


concret_hp
addikt

3ad éves msc-s akad... :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#102) KMan válasza concret_hp (#101) üzenetére


KMan
őstag

engem csak az erdekelne hogy a mernok info legandas ''nehez''. na most ez mennyire igaz? En meg parhuzamosan szeretnem kezdeni :)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#103) concret_hp válasza KMan (#102) üzenetére


concret_hp
addikt

és egy most kezdő emberke aki épphogy túlvan az 1. zh-n biztos jól meg tudja ítélni? :)

amugymeg: igen, nehéz. bár a bsc-s képzésen könnyítettek 1-2 dolgon.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#104) emitter


emitter
őstag

Van itt olyan, aki még emlékszik valamire Jelek1-ből? Lenne 1-2 alap kérdésem :)
thx

(#105) KMan válasza concret_hp (#103) üzenetére


KMan
őstag

ha mondjuk olyan mint en es jart egy evet mernok info msc-re es most bsc-n van, akkor szerintem igen :B ;)

bsc-ben mit konnyitettek? (lattam msc-s es bsc-s mintatervet, de mivel nem vagyok benne, igy nem ertem)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#106) emitter válasza emitter (#104) üzenetére


emitter
őstag

áp!
aszimptotikus stabilitáshoz kapcsolódik a kérdés amúgy :U

(#107) BullSoft válasza KMan (#105) üzenetére


BullSoft
tag

jart egy evet mernok info msc-re es most bsc-n van

:Y ?? :) Először elvégzed bsc-t, azután mehetsz msc-re.

bsc-ben mit konnyitettek? (lattam msc-s es bsc-s mintatervet, de mivel nem vagyok benne, igy nem ertem)

Tulajdonképp most mire vagy kíváncsi? Hogy BSc-n mennyivel könnyebb, mint a régi rendszerben?


Ja, és én tavaly kezdtem BSc-n, most másodéves vagyok mérnök infón.

Állatkertben: -Apu! Nézd mennyi Linux!

(#108) KMan válasza BullSoft (#107) üzenetére


KMan
őstag

regi 10 feleves rendszerre gondoltam :U

igen, pont arra.

szerk: ja h a bme-n mar tavaly is 7 feleves mernok info indult, nemcsak iden? :F

[Szerkesztve]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#109) concret_hp válasza KMan (#108) üzenetére


concret_hp
addikt

első félévekben:
analízis könnyebb lett, bsz ugyanolyan kb., digithez lett gyak asszem, proghoz is több gyak van, a fizika 1 félévvel később kezdődik (amiko rmár tudsz is valamit a matekból ami kell hozzá) szóval kicsit több a gyak, meg kicsit nagyobb az ilyen mindenféle humán vagy nemtom milyen néven fut tárgyak aránya. (--> mondjuk a 30 kreditből csak 24 szívás :D)
későbbiekben meg kimarad pár szopó tárgy (pl. fony)

emitter: ilyeneket levlistán nagyobb eséllyel fogsz megtudni :)

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#110) KMan válasza concret_hp (#109) üzenetére


KMan
őstag

na vmi ilyenmit vartam, koszi. majd ha lesz konkret kerdesem, felteszem.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#111) bdav válasza concret_hp (#109) üzenetére


bdav
őstag

és bscn nincsenek szigorlatok. nagy előny (bár msc felvételinél nemtom mi van lehet h. ott már hátrány lesz :) )

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#112) BullSoft válasza KMan (#108) üzenetére


BullSoft
tag

Nincs szigorlat, egy félévben max. 4 tárgyból lehet vizsga, éppen ezért pl 3. félévben Kódolástechnikából sincs vizsga, csak 1 zh.

Ami meg a legendás nehézséget illeti, az elején még egyik tárgy sem vészes, nálunk a fizika volt a legnagyobb szívás eddig: Fizika 1-n voltunk (teljes létszám - angol fizikások) = kb 360 fő, Fizika 2-n most vagyunk kb 90-en + angolosok. (és ez még két kurzusra van szétválasztva) Fizika1#-en meg nem férnek be mindannyian a terembe :)


Állatkertben: -Apu! Nézd mennyi Linux!

(#113) concret_hp válasza BullSoft (#112) üzenetére


concret_hp
addikt

jameg 1 csomó helyen ketté van választva társaság.
5. félévben pl. mindenhol együtt vagyunk, de 3.ban is csak valszámból volt 2 csoport.
és az mondjuk nagyon nem mindegy, hogy 400-450 embernek tartanak előadást vagy 200nak... (persze a 3-4 héttől már nem nagyon van 200ember bent akkor se ha együtt vagyunk de akkor is más...)

meg azért a max 4 vizsga is elég nagy könnyítés.
meg ugye van valami pótlásokra szolgáló 1 hét a félév végén, nekünk olyan sincs, hanem ha vmiből pzh, akkor amellett van rendse oktatás meg rendes zh-k...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#114) KMan


KMan
őstag

hat meg gondolkodom.. ugye atvetel ugrott, igy max beadom a felvetelit februarban.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#115) KMan válasza concret_hp (#113) üzenetére


KMan
őstag

ja meg vmi: prog milyen nyleven van? lehet valasztani?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#116) bdav válasza KMan (#115) üzenetére


bdav
őstag

C, C++, Java, az első három félévben, aztán később ha szeretnél tanulhatsz mást is (én épp .net -et tanulok)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#117) KMan válasza bdav (#116) üzenetére


KMan
őstag

elso felevben C vagy C++ van?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#118) concret_hp válasza KMan (#117) üzenetére


concret_hp
addikt

1. félév C , 2. félév C++, 3. félév java

vagy fullba vagy sehogy :D

(#119) KMan válasza concret_hp (#118) üzenetére


KMan
őstag

koszonom

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#120) M@trixfan válasza KMan (#114) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ez azt jelenti, hogy költségtérítéses helyre még mindig lehet csak úgy B lapot beadni? Az a helyzet, hogy nagyon nem vágom már ezt az új rendszert.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#121) concret_hp válasza M@trixfan (#120) üzenetére


concret_hp
addikt

:F sztem ilyen nincs...
Az A lapon felsorolod hogy hova jelentkezel, a B meg az intézményi jelentkezési lap. azmeg h milyen képzésre jelentkezel teljesen mindegy. legalábbis 3 éve még így volt.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#122) KMan válasza M@trixfan (#120) üzenetére


KMan
őstag

A es B lap egyutt kell szerintem. Fuggetlenul allami vagy koltseges. bar nem igazan ertem a ekrdest en sem. :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#123) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Arra vagyok kíváncsi, hogy felvételi/érettségi írás nélkül lehet-e még jelentkezni valahova költséges helyre az új rendszerben?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#124) concret_hp válasza M@trixfan (#123) üzenetére


concret_hp
addikt

jelentkezés szempontjából teljesen mindegy hogy állami vag yköltségtérítéses, hogy nappali vagy levelező vagy akármilyen képzésre is jelentkezel.

egyébként meg: felvi.hu

vagy fullba vagy sehogy :D

(#125) DigitXT válasza concret_hp (#118) üzenetére


DigitXT
félisten

3. félév java
Úgy látszik akkor, hogy kezdik komolyabban venni: én is örültem volna, ha anno jobban megtanítják: most tanulhatom meg magamtól, ha olyan helyen akarok elhelyezkedni.:( (Egyre népszerűbb ugyanis, így egyre többet ér az ismerete, stb.)

(#126) concret_hp válasza DigitXT (#125) üzenetére


concret_hp
addikt

a fenét veszik komolyan :(
az előadó minden előadáson 200szor elmondja hogy az objektum orientáltság az milyen fasza dolog, awt-t tanítanak, pedig tudtommal évek óta főként swingben szokás fejleszteni, stb.
jameg a félévente 5db ''gyakorlat'' ami gyakorlatilag kb. kevesebb mint 4, mert az uccsón házibeadás van az elsőn meg egy csomó rizsa. szóval gyakorlatilag van 3 gyak. (amik szintén lóf* se érnek...)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#127) bdav válasza concret_hp (#126) üzenetére


bdav
őstag

ha érdekel a dolog akkor ugyis lab4 alatt majd kodolsz aztán ott megtanulod amit addig nem az biztos :) de nekem már egész jol sikerült a lab3 során is. bár azt elismerem h. gyengécskék az előadások és valóban gyakbol sincs sok.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#128) concret_hp válasza bdav (#127) üzenetére


concret_hp
addikt

ez igaz de attól még oktatási olalról nem veszik komolyan :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#129) BullSoft válasza concret_hp (#126) üzenetére


BullSoft
tag

jó, de ugyanakkor, ugyanúgy, Szoftver Labor 3 néven fut előadás is :D (heti 1 alkalom)
csak az meg olyan időben van és olyan unalmas, hogy arra nem járok ...

amúgy a gyakorlaton a kisZH is vicces, mindig abból írunk óra végén, amit elmondott labvezető, de úgy, hogy közben lehet nézni a kódot amit írtunk, szal copy&paste képernyőről papírra az egész :D

Állatkertben: -Apu! Nézd mennyi Linux!

(#130) concret_hp


concret_hp
addikt

vazeg' lassan 1 hete le vannak halva a levlisták :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#131) concret_hp


concret_hp
addikt

ha van valaki aki régebben Győri Sanyinál hallgatott tömegkiszolgálást kereszten az írjon plz, fontos lenne :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#132) norbiphu válasza concret_hp (#130) üzenetére


norbiphu
senior tag

akkor nem véletlen, hogy egy hét alatt csak néhány mailt kaptam.
egyébként megírtam az első zh-kat anal 4es lett, mikmak 4es, bsz 2es de abból megpróbálok javítani a jövő héten :)

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#133) bdav válasza norbiphu (#132) üzenetére


bdav
őstag

bszből nekem szinte az összes zhm 2-3 lett de azért simán 5re vizsgáztam belőle. annyira nem veszik komolyan a százalékos beszámítást (elvileg a két zh erősen beleszámít a félévvégi jegybe, gyakorlatilag annyira nem :) - öö még szóbeli van belőle ugye?)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#134) norbiphu válasza bdav (#133) üzenetére


norbiphu
senior tag

igen még mindig szóbeli van :)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#135) concret_hp válasza bdav (#133) üzenetére


concret_hp
addikt

gyakvezérónk anno annyit mondott, hogy 44p alatti zh átlagra nem lehet 5öst kapni és ezt tudtommal tartották is a legtöbben.
meg azért ha ilyen 60 pontos zh átlaggal megy az ember akkor könnyebben adnak 5öst, mintha 35-40-el.

screammm: nem rossz :) bsz szóbelin kerüld a vigyorex nénit :)

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#136) norbiphu válasza concret_hp (#135) üzenetére


norbiphu
senior tag

miért? ki ő? :)

ja és hányan vannak benn a szóbeli vizsgán, hogy néz ki ez az egész?

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#137) bdav válasza norbiphu (#136) üzenetére


bdav
őstag

egy ib025 kategóriájú terem, 5-10 vizsgáztató, 20-40 ember van talán benn eccerre. a dolog ugymegy h.elején bemegy X ember (amennyi befér) aztán dolgoznak, aztán 40-45 perc mulva a vizsgáztatók már nagyon unatkoznak (meg beírták az aláírást az összes bennlévő indexébe) és elkezdik zaklatni a kedves delikvenseket hogy ugyan már legyenek szívesen számot adni tudásukról. vizsgáztató odamegy melléd, leül, te meg elkezdesz mesélni (ha nem kezdesz el az cink). lapodat amire írtál használhatod (esetleg megkér h. rajzolj vmit, vagy írj le, vagy kérdez és mondhatod h. inkább leírod). index ott van a vizsgáztatónál és beírja a jegyed (van 1 kis cetlijük még amin a zh eredmények vannak). aztán visszakapod a zindekszed és adios. kimenő emberrekkel megegyező számosságú ember megy be utána és kezdi előlről. ja lehet jelentkezni is hogy akarsz felelni, a legtöbben ezzel játszadoznak h. nézik ki nem vizsgáztat épp és ha jó a felhozatal akkor jelentkeznek (addig meg úgy tesznek mintha dolgoznának)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#138) BullSoft válasza norbiphu (#136) üzenetére


BullSoft
tag

Ja és vszínű, hogy szorgalmi időszak vége felé majd osztogatják a Fleiner-féle vizsgajegyzetet, (órán is meg lehet venni vmi 100 Ft-ért, meg neten is fenn lesz pdf-ben) ha abból felkészülsz az már bőven elég. (én abból készültem szóbelire, és 5-ös lett bsz1 + bsz2 is, szal tényleg jó :D)

Állatkertben: -Apu! Nézd mennyi Linux!

(#139) concret_hp válasza BullSoft (#138) üzenetére


concret_hp
addikt

nekünk még nem volt jegyzet, csak a könyv :U

bdav: ''megegyező számosságú'' akkor ha véges sokan kezdik a vizsgát, sosem lesznek bent kontinuum számosságúan? :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#140) norbiphu válasza BullSoft (#138) üzenetére


norbiphu
senior tag

már megvan pdfben :)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#141) Drizzt válasza concret_hp (#130) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Akkor még szerencse, hogy nem írtam meg azt az anyázó levelet a listára, amiben azt kérdőjeleztem volna meg, hogy, hogy hova lett a jószándék évfolyamtársaimból, s miért szarnak a leveleimre. :D:D

I am having fun staying poor.

(#142) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na, újabb sms-ezés, meg jelszóval és ssh-val történő szórakozás után(lehet ez is a zh része szghálókból? Úgy értem ez a sok bénázás, ha elfelejted a hszk-s jelszavad. :D) 17 pont az eredmény.

I am having fun staying poor.

(#143) concret_hp válasza Drizzt (#142) üzenetére


concret_hp
addikt

grat! nekem 2vel kevesebb

hogy milyen qrva unalmas ezt a sok MI-s cuccot olvasgatni... :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#144) bdav válasza concret_hp (#143) üzenetére


bdav
őstag

ja ráadásul a logikákkal foglalkozó rész... brrr...
btw bocs h. pénteken nem maradtam msnen online de elég álmos voltam már.
hálók 19

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#145) bdav


bdav
őstag

hát ez a mi elég gázos volt... asszem megdöntöttem az írási sebesség rekordomat...

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#146) Drizzt válasza bdav (#145) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én csak szimplán nem értem a végére. :)

I am having fun staying poor.

(#147) concret_hp


concret_hp
addikt

MI poén volt sztem :D
kb. a 70%-át tippre írtam be. mondjuk nem így hasraütésre, de nem voltam biztos 1 csomó mindenben. aztán majd meglátjuk mi lesz.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#148) Zsu_ válasza concret_hp (#131) üzenetére


Zsu_
senior tag

Szia!
Én nála hallgattam a tökit (kereszten).
Mi a kérdésed ezzel kapcsolatban?
üdv

(#149) concret_hp válasza Zsu_ (#148) üzenetére


concret_hp
addikt

volt régebben olyan állítólag, hogy kiadott egy feladatsort és ha valaki megcsinálta, akkor kaphatott megajánlott jegyet vagy mvi pluszt.
egy ilyen feladatsor kéne nekem, ha van akkor megoldással.

az idénre nehezített zh lesz, és szeretném abszolválni.
viszont feladatokkal nem nagyon kényeztet minket ...

szóval ha egész véletlen tudnál egy ilyen feladatsort előbányászni valahonnan... :Rhálám örökké üldözne :) persze tudom h ennek kicsi az esélye de hátha

vagy fullba vagy sehogy :D

(#150) Zsu_ válasza concret_hp (#149) üzenetére


Zsu_
senior tag

Nem volt ilyen régen.

Egyszer volt olyan, hogy az összes régi zh megoldásáért 3 diáknak aláírást adott.
Ez a kidolgozás megvan nekem, de tartalmaz hibákat bőven... Ha kell szólj!

Egyébként a töki zh nagyon könnyű. Szerintem menni fog!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.