Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) concret_hp válasza concret_hp (#1348) üzenetére


concret_hp
addikt

na az sts kapcsolós feladatomra rutinból ráírták, hogy nem ez volt a feladat. pontosan az volt, hogy egészítsem ki az ábrát, hogy látszódjon rajta a blokkolás. megcsináltam + rárajzoltam, hogy kell még egy T kapcsoló, hogy működjön. mindezt oda is írtam.
szóval végülis 4es lett :))

így már nem döntöttem negatív rekordokat, de ettől még ez volt a legrosszabb félévem :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1352) bdav válasza Fermat (#1349) üzenetére


bdav
őstag

pontosan nem tudom hogy mivel jár.adnak szép papírt gondolom. nekünk 5évesen a kritériumok:
- 5ös diploma
- 5ös záróvizsgák
- 5ös szigorlatok
- 4 feletti görgetett átlag
- nincs 3masnál rosszabb félévvégi jegyed (tehát vizsgát javítani lehet)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1353) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Már elolvastam 53 oldalt a süniből. Azért vizsgán remélem nem kell tudni a nemlineáris transzformációk képleteit, mert azok nem valami szépek. Mosolyogtam, amikor a hivatkozások között megláttam egy bizonyos J. Carmack nevű fiatalember nevét. :)

I am having fun staying poor.

(#1354) concret_hp válasza DigitXT (#1350) üzenetére


concret_hp
addikt

így van, félévközi jegyes lesz. zh+laborzh+hf. ráadásul 4 kreditért :(
remélem a zh olyan lesz mint ami volt, mert azt már kenem, a laborzh meg olyan lesz mint a nagyfeladatok vizsgán és akkor jó lesz :U

de úgy döntöttem már semmi nem akadályozhat meg abban hogy lediplomázzak :D az erő velem van ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1355) concret_hp


concret_hp
addikt

rutinosabbaktól: grafika az mennyire bejárós?
már most ütközésben van a szabtekkel (mondjuk nem hiszem, hogy szabtekra be fogok járni :U)
meg persze a kódelm is ütközésben van már valamivel (kódelmre viszont asszem járni fogok :U)

adatbiztonsághóz jók a fóliák? láttam IS-en van egy adag :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1356) DigitXT válasza concret_hp (#1355) üzenetére


DigitXT
félisten

grafika az mennyire bejárós?
Nekem most sikerült, hogy végre az összes órán bent voltam.;)

(#1357) concret_hp válasza DigitXT (#1356) üzenetére


concret_hp
addikt

ajjajj ez nekem nem volt jó hír :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1358) DigitXT válasza concret_hp (#1357) üzenetére


DigitXT
félisten

Jó hírt akarsz?:DDD Szabtech is most sikerült, pedig csak kb. 3 órán voltam bent.:D Igaz, hogy első alkalommal kivágtak, mint annak a rendje (nem nagyon készültem), de 168 órával később már túl voltam a TK elolvasásán + a MATLAB gyakorlatokon, és így már azért sikerült átmennem: huhh!:) (A beugrón kb. 200%-ot javítottam.:DDD)

(#1359) Fermat válasza bdav (#1352) üzenetére


Fermat
tag

Az igen jó :D Akkor gondolom te konyitasz valamit a ''szakmához'' :)

:C Gratulálok! :C

Kérdés:
A vállalatírányitási dolgok mennyire szerepelnek a BME tananyagában(SAP stb) ?

Szeretem az adatbáziskezelést :)

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1360) concret_hp válasza Fermat (#1359) üzenetére


concret_hp
addikt

infón van vállalatirányítási rendszeres szakirány.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1361) Fermat válasza concret_hp (#1360) üzenetére


Fermat
tag

óóó de jó :)
és van olyan lélek itt a forumon aki ezt választotta ? kicsit mesélhetne róla :)

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1362) bpx


bpx
őstag

ezt direkt csinálják így, hogy 1-2 napra berakják egymás után az összes előadást? :D

(#1363) concret_hp válasza bpx (#1362) üzenetére


concret_hp
addikt

neeeeem...
sőt azt se csinálják direkt hogy néhány tárgynak minden félévben ütköznek a viszgaalkalmai (azonos féléves tárgyak). ilyen volt pl. a pt meg a fony.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1364) bpx válasza concret_hp (#1363) üzenetére


bpx
őstag

jó de ez mi ez már hogy hétfő 8-18-ig előadások, 18-20-ig zh időpont :D remélem szeptemberig ezt még átgondolják :)

(#1365) concret_hp válasza bpx (#1364) üzenetére


concret_hp
addikt

pfúj a rohadt hátfő délutáni zh-k :O utáltam :U

sztem nem nagyon fognak variálni, ahogy vágom az órarend se sokat változik évről évre.
1-2. félévben pl mindig csüt reggel 8 a zh időpont infón ahogy tudom. 4. félévben asszem pénteken volt, 5-6. meg hétfő du. 3. félévre nem emlékszem.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1366) concret_hp


concret_hp
addikt

szakirány besorolás miko' lesz? :U mondjuk nem aggódok, de azért kíváncsi lennék ki hova megy :U (bár vagy 5 arcot ismerek aki üzleti infóra jön tuti)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1367) Drizzt válasza concret_hp (#1366) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én viszont aggódok. :D
Hát, szerintem a héten már lehet valami előzetes eredmény.

I am having fun staying poor.

(#1368) concret_hp válasza Drizzt (#1367) üzenetére


concret_hp
addikt

előzetes eredmény a neten :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1369) Drizzt válasza concret_hp (#1368) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az alapján újgenerációs hálózatok jut nekem.
Igazából az elsőnek, vagy a harmadiknak most azt mondom, hogy jobban örültem volna(persze amikor megjelöltem, akkor így gondoltam a sorrendet.), sebaj, izgis lesz.

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#1370) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Most miért nem lehet felvenni tárgyakat? Ügyeltem a helyes félévre, meg minden, aztán mégis azt írja, hogy nincsen kurzusjelentkezés. Na mind1, megnéztem az önálló labor témákat, azok tetszenek. :)

I am having fun staying poor.

(#1371) concret_hp válasza Drizzt (#1370) üzenetére


concret_hp
addikt

ja énis este akartam felvenni az önlabot (úgynézem kb. a tanszéket kell kiválasztani azt' kész), de nem engedte...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1372) Drizzt válasza concret_hp (#1371) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Te amőgy már tudod, hogy milyen önlab témát szeretnél nyomni? Én most nem igazán, de azért megnéztem dolgokat. Az az egyik problémám, hogy a dolgok fele nem mond semmit nekem. :D

I am having fun staying poor.

(#1373) concret_hp válasza Drizzt (#1372) üzenetére


concret_hp
addikt

hát ősszel adatbányászatot tolok asszem a tmiten (a külön tmites szakiránytájékoztatón beszéltem a figurával aki az adatbányász csoport vezetője (vagy valami ilyesmi) és eléggé tetszett amiket mondott), aztán majd meglássuk mi lesz. már szerváltam könyvet nyári olvasmánynak :C

cs-s témákból kb. 3-4 volt amire azt mondtam volna h esetleg

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1374) Drizzt válasza concret_hp (#1373) üzenetére


Drizzt
nagyúr

És amikor máshova akarsz menni önlabra, akkor nem kell egyeztetni a két tanszékkel, vagy ilyesmi?
Médiainfot kellett volna másodiknak megjelölni, akkor oda vettek volna fel. NA mind1, késő bánat, igazából a tanszékről zavar, hogy alig tudok valamit, míg a tmit-et már leteszteltem nagyon pozitív véleménnyel is voltam róla. :D
403-an kerültek szakirányra? Az elégé soknak tűnik.

I am having fun staying poor.

(#1375) bdav válasza Drizzt (#1374) üzenetére


bdav
őstag

annyira nem tekintve h. a mostani vizsgaidőszak előtt kb. 800ra tették azoknak a számát, akik _nincsenek_ még szakirányon :)

én óriási meglepetésre bekerültem 1.1re :) de a neptunon nem látom h. hol lehetne potenciálisan felvenni a szakirányos tárgyakat (önlabot kivéve, azt azért megtaláltam)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1376) Drizzt válasza bdav (#1375) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egen, azokat a tárgyakat még én sem találtam meg, illetve ez az egész szakirány dolog is egy jó nagy kérdőjel, hogy most mi, vagy hogy. :) A szakirányom weboldala sem annyira áttekinthető, s informatív, mint szeretném. :)

I am having fun staying poor.

(#1377) concret_hp válasza Drizzt (#1376) üzenetére


concret_hp
addikt

nos üzleti infónak se rendes szakirányoldala se semmi. még wikis oldala sincs :(

viszont ahogy néztem azok közül akik üzleti infóra mentek és nem németesek, szerénységemnek lett a legmagasabb átlaga :U

amugy vagy 6 embert ismerek aki 4.1re jön és ennek örülök :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1378) Drizzt válasza concret_hp (#1377) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hú, én így hirtelen nem tudok senkit, aki ugyanoda jön, mint én. Mind1, 50-ből csak lesz ismerős forma.

[link]

Ennél a szaknál meg a weboldalon miért nincs ott, hogy mibe kerül, meg hogy kell rá felvételizni, meg meddig? :(

I am having fun staying poor.

(#1379) 9CS


9CS
senior tag

Lenne egy nagyon buta kérdésem. Mennyire lehet a suli mellett dolgozni? Rengetegen írjátok, hogy ez a tárgy meg az a tárgy „nem bejárós”, akkor mit csináltok abban az időben ami felszabadul így? Vagy cserébe amire be kell járni az ad annyi terhelést, hogy azért kell másról „lógni”, hogy legyen idő a többit tanulni, leckét írni?


A belső diákmunkák azok milyenek, van valakinek tapasztalta ezzel? A kőkemény költségtérítést ki lehet valahogy izzadni suli mellet, mert ugye ide a diákhitel sem elég.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1380) concret_hp válasza 9CS (#1379) üzenetére


concret_hp
addikt

attól hogy az ember nem jár be órára, nem jelenti azt hogy a félév alatt 1 órát kell ráfordítani és meg is van a vizsga :)
általában amint kezdődnek a zh-k, onnantól kezdve mindig van mivel foglalkozni.

nemtom, most fogsz kezdeni? mert akkor mindenképpen azt javasolnám, hogy az első félévben mindenképp járj be, tanulj stb. aztáűn ha megy akkor kapsz 1 adag ösztöndíjat és egyből jobb helyzetben vagy :)

másrészt ismerek olyat, aki nem dolgozik és úgy se megy neki az egyetem (6 félév alatt olyan 2,5 félévnyi lemaradásban van) és olyat is aki dolgozik 4-6 órában és 1-2 tárgy lemaradása van. szóval erősen egyénfüggő.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1381) 9CS válasza concret_hp (#1380) üzenetére


9CS
senior tag

Ha idén el is tudom kezdeni, már csak a költségtérítéses képzésbe csúszhatok be. De az nagyon sok, így gondoltam előre megkérdem mire lehet számítani, mert valahogy muszáj lesz pénzt gyűjtenem, hogy kiköhögjem a tandíjat. A 40k diákhitel mellé is kell még valamennyi. Nem gondoltam, hogy egyszerű elvégezni az Egyetemet, csak reménykedtem, hogy biztos mindenki rommá keresi magát az elkummantot órák alatt. De akkor nem, és ez elég nagy kár.

Órarendszervezéssel esetleg lehet optimalizálni a hetet valami részmunkaidős cuccra, diákmunkára vagy ilyesmi? Benti munkákról esetleg tudsz valamit? Nekem az a baj, hogy ha maradni akarok a jelenlegi munkahelyemen, akkor kell 1 nap legalább hetente, de ez szerintem reménytelen, így nagyon utána kell néznem a lehetőségeknek, mielőtt belevágok.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1382) concret_hp válasza 9CS (#1381) üzenetére


concret_hp
addikt

hát ha csak költségtérítésesen tudnád elkezdeni, akkor szerintem inkább várj egy évet, mert félévente ~240K az azért nem aprópénz. + nem akarlak elkeseríteni, de általában aki nem jut be államira az nem is nagyon bírja a tempót (személy szerint 2 emberkét ismertem aki költségtérítésesen kezdte, mindkettő itthagyta 1 éven belül)

az órarenden nem nagyon lehet variálni, csak a gyakorlatokkal, amiből viszont nincs túl sok. de pl. 1. félévben pénteken asszem meg lehet csinálni hogy csak 1 óra legyen (általában nem sokat változnak az egymás utáni évfolyamok órarendjei)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1383) bdav válasza concret_hp (#1382) üzenetére


bdav
őstag

csatlakozom, az órarenddel sokat nem tudsz kezdeni, viszont a gyakok azok amikre mindenképpen járj be, azokkal sanszosan lehet játszani azért. Én mondjuk ezzel együtt sem tudom elképzelni hogy beleférjen valami meló a suli mellett. Amit még megpróbálhatsz, hogy direkt csúsztatva indulsz neki, tehát kevesebb tárgyat veszel fel minden félévben, mint az előirányzott. Így kevesebbet kell fizetned ktsg térítésként (mivel ez kreditenként számolódik) és több időd is lesz; viszont tovább fog tartani megcsinálni, szóval úgy állj hozzá hogy akkor nem 3,5 hanem 4,5-5 év.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1384) 9CS válasza concret_hp (#1382) üzenetére


9CS
senior tag

No igen, de azon kívül, hogy hülye még öreg is vagyok. Érettségim semmit nem ér (akkoriban úgy gondoltam elég volt a tanulásból) így újra írtam, viszont az infó megcsúszott azt már csak szeptemberben tudom pótolni, így meg nem lesz meg az elégséges pontom. Viszont évet nem szívesen vesztenék már, úgyis kiderül, hogy megy e vagy sem az elején. Ha megy, akkor meg beadom újra jövőre a már javított informatika érettségivel a felvételit, hátha úgy is át lehet kerülni államira. De pont az első húzós évben kell valahogy kinyögni azt a halom pénzt.

Félek attól, hogy nem fogom bírni, ez a másik ok, hogy már nem szeretnék halasztani, derüljön már ki, hogy fölöslegesen szenvedek, vagy sem.

[Szerkesztve]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1385) Fermat válasza concret_hp (#1382) üzenetére


Fermat
tag

Hidd el most lesz kivétel ;) ami ugyebár erősíti a szabályt.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1386) Drizzt válasza 9CS (#1379) üzenetére


Drizzt
nagyúr

''akkor mit csináltok abban az időben ami felszabadul így?''

Alvás, meg ilyenek. :) Részemről. Bár mondjuk a mostani félévben sokmindenből bejártam, ez volt az a félév, amin eddig a legtöbbet az időmből az egyetemen töltöttem el. Igazából néhány szopatós tárgyon kívül elég a zh előtt pár nap, meg a vizsga előtt is pár nap tanulás, én így tapasztaltam, viszont van majdnem minden félévben valami jó nagy szopatás, pl.: most szglab5, amin 3 kreditért kb. 20 napot tisztán végigszenvedtem.

I am having fun staying poor.

(#1387) bdav válasza Drizzt (#1386) üzenetére


bdav
őstag

ja szglab5 az tényleg aránytalanul nagy szopás (mind kreditértékéhez, mind hasznához képest), pedig én ritkán mondom ezt :D szét is kapták BScn kettőbe azonnal.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1388) bandus


bandus
veterán

Uraim!
A koleszokra mennyire jellemző az olyan helyiség, ahol például csirkét és rizst tudok készíteni magamnak? Illetve hűtő/fagyasztó megtalálható-e bennük?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1389) concret_hp válasza bandus (#1388) üzenetére


concret_hp
addikt

van konyha mindenhol... minden szinten, szóval max 50-60 métert kell menni érte (de ez a nagyon max)
szóval akár marhát meg krumplit is lehet csinálni :)
hűtő meg átlagba van a szobában.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1390) bandus válasza concret_hp (#1389) üzenetére


bandus
veterán

Köszi a gyors választ! :R
A gyúrás mellé csirkerizs dukál :D , szóval már csak egy edzőtermet kell majd találnom. Nem is tudom melyik kolesz termét dícsérik. Fekvenyomó verseny a vásárhelyiben szokott lenni, ezt tudom. Persze előbb vegyenek fel, de azzal remélem nem lesz gond :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1391) Fermat válasza bandus (#1390) üzenetére


Fermat
tag

bandus melyik karra is jelentkeztél ?:)

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1392) bandus válasza Fermat (#1391) üzenetére


bandus
veterán

energetikai mérnök, mechatronikai mérnök, közlekedésmérnök és gépészmérnök a sorrend. szerintem meglesz az első helyes jelentkezés :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1393) Fermat válasza bandus (#1392) üzenetére


Fermat
tag

Ooo, akkor nem nagyon talalkozhatunk. Sebaj, majd integetek ;)

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1394) bandus válasza Fermat (#1393) üzenetére


bandus
veterán

Ha összejön, akkor az én tantárgyaim ezek lesznek:
energetikai anyagismeret
informatikai rendszerek
matematika A1a - analízis
mechanika
mikor- és makroökonómia
műszaki kémia
2 szabadon választott tárgy, és tesi A.

Akkor a felmerülő kérdéseim:
Minek kell mindenkinek mikrot és makrót tanulni? Amennyire belenézegettem ismerősöknél, ezek rohadt szemét tárgyak (bár biztos sokra fogom még mondani :D )
A szabadon választott tárgyak mik lehetnek?
Ha jól tudom tesinél is lehet választani sporttevékenységek közül. Úszást ugye lehet választani?

modok: helyesírás
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1395) Fermat válasza bandus (#1394) üzenetére


Fermat
tag

Persze van uszas, squash stb. (lista : [link] ).
Engem ez erofejlesztés fogott meg, ''hivatalos kondi'' :D

Elorelathatolag az en tantargyaim:
Analízis I. <<BSC>>
Bevezetés a számításelméletbe I. <<BSC>>
Digitális technika I. <<BSC>>
A programozás alapjai I. <<BSC>>
Mikro- és makroökonómia <<BSC>>

Mikro,makro nagyon érdekel, már majdnem el is olvastam az összes jegyzetet.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1396) bandus válasza Fermat (#1395) üzenetére


bandus
veterán

Akkor mikromakro szarságokon találkozunk, és majd segíthetsz, mert engem aztán semennyire sem érdekel :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1397) FehérHolló válasza bandus (#1394) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mikmak azért kell, hogy a közgáz kart is fenntartsák addig, amíg ki nem kupálódik annyira az oktatóbrigád, hogy saját maguk is tudjanak létezni (max 5 év). Neked meg azért van rá szükséged, hogy a közgazdászok nehezebben tudjanak átvágni. :) Meg persze, hogy kis rálátáod legyen a dolgokra. Nevelőapám szerint (1 éven belül lesz közgáz prof) tök baromság, hogy az oktatják, amit, és nem a lényegre helyezik a hangsúlyt. De ez utóbbi részletkérdés. Biztos meg van az oka. Mikmakból náluk nem volt túl nagy a bukás (olyan 50% körül).

Szabvál tárgy nem az, amire te gondolsz. Kötelezően választható néven fut, és a világ legnagyobb baromságai vannak köztük, amihez egy mérnöknek nem kellene, hogy az életben köze legyen. Közülük az Ergonómia nevezetű a joker. Akkor vedd fel, ha nagyon kemény félévre számítasz, és jól jönne az ingyenkredit. Józan paraszti ész alapján meg lehet írni 3as-ra a ZH-t (amiből a jegyed lesz félév végén).

Tesitanszék oldalára nézz fel, ha érdekel, hogy mit lehet majd választani. Valószínűleg ugyanazt, amit nekünk. Neptunban ez van: [link] (a kurzusnevekből remélem ki lehet hámozni valamit). Úszás azért necces, mert az uszodát most rakják rendbe.

Ha egy mikmakra szeretnétek kerülni, akkor ugyanazt a kurzust vegyétek fel! Én személy szerint Daruka Magdolnát ajánlanám.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1398) Fermat válasza FehérHolló (#1397) üzenetére


Fermat
tag

Mikmak,ez tetszik :)
Kellene majd egy kis forumos felebaráti összetartás! (de szépen hangzott :DDD )

Komolyan foglalkozni ráér juli. 25 után :)
Addig pihi, sunshine ésatöbbi.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1399) bandus válasza FehérHolló (#1397) üzenetére


bandus
veterán

Köszi a sok infot! :)
Tesiből úszás lesz akkor, az a ''Komj'' gondolom a Komjád(t :F )i uszodát takarja.

Ha egy mikmakra szeretnétek kerülni, akkor ugyanazt a kurzust vegyétek fel! Én személy szerint Daruka Magdolnát ajánlanám.

Ezt úgy értsem, hogy ha felvesznek, akkor a tantárgyaknál lehet majd választani, hogy kinél tanulhatom az adott tárgyat? Daruka Magdolnát pedig megjegyeztem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1400) Fermat válasza bandus (#1399) üzenetére


Fermat
tag

Igen és közös tárgyaknál mixelt lesz a csoport.Elég finom történet.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.