Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) mr.geeZ válasza concret_hp (#200) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Jaja, mi meg Média Kommunikáció beadandóval szakirányon: 3fős team, p2p alkalmazás fejlesztése alkalmazásszintű többesadás támogatással. UniX alapú szerver és win32 kliensprogramokkal. Csupa öröm ez a félév a grafikával az élen :o

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#202) concret_hp válasza mr.geeZ (#201) üzenetére


concret_hp
addikt

:Y

ha minden jól m1, 2 nap késéssel leadjuk a protót...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#203) Fermat válasza concret_hp (#186) üzenetére


Fermat
tag

tanszekre gondoltam :B

De amugy ez foglalja magaba a szoftverfejlesztest, mesterseges intellegincia meg hasonlo finomsagokat.

XBOX360, PC, smartphonera torteno programozas nagyon erdekel.
Amugy az ottani uriemberek aztmondtak hogy egy viz ami hullamzik stb. programozasa hamarabb keszen van mint gondolnank.

mas:
Lehet hulye kerdes de ugye az egyetemen vannak tesiorak.Most ha en tagja vagyok egy sportkulbnak(''igazolt sportolo'', mondjuk nyertem is bajnoksagokat) akkor be kell jarnom az ilyen dolgokra ? VAgy ez ott hogy megy ?

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#204) tototos válasza concret_hp (#200) üzenetére


tototos
őstag

Hát matekfaktos vagyok. Meg értem is a matekot, de nem merem bevállani az emelt szintet.

(#205) bdav válasza Fermat (#203) üzenetére


bdav
őstag

asszem ha igazolt sportolo vagy és a klubod tud rola adni papirt ráadásul adott szinten vagytok akkor vagy megcsinálsz vmi felmérést (cooperfutás van vagy x km úszás). de lehet h. ezt is meg lehet uszni valahogy (talán ha nb1ben van a csapat /ismerősöm kézilabdázik náluk ez a mérce / akkor nem kell azt se - de ez nem biztos)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#206) concret_hp válasza tototos (#204) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem ha nem mersz bevállalni 1 emlet éreccségit akkor ne gyere bme-re, mert sok lesz. ez puszta jótanács :) , úgyis be fogod vállalni :D

tesi: np1es sportolóknak felmentés, egyéb igazolt sportolóknak lehet csinálni teljesítménypróbát. bővebben: gugli: bme testnevelés tanszék :)

Fermat: mesterséges intelligenciát sztem most ne emlegesd ;] ''kicsit'' jól sikerültek a zh-k :DDD
mennyire tudsz programozni?


[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#207) concret_hp


concret_hp
addikt

és igen!!
kész vagyunk a protoval... :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#208) tototos válasza concret_hp (#206) üzenetére


tototos
őstag

Hát inkább számtek emelt. Matekból félek hogy olyat kapok amit nem tudok megcsinálni meg ott van szóbeli. Igaz most deriválást meg határérték számítást veszünk órán.

(#209) bpx válasza tototos (#196) üzenetére


bpx
őstag

Tavaly 126 volt a ponthatár, és 1 emelt szintű érettségivel 127 a max pont amit lehet kapni, szal necces.

(#210) Fermat válasza bdav (#205) üzenetére


Fermat
tag

kempo karatezok. De ha coppert kell futnom nem gaz, csak a citrom sarga ovnel kell vagy 12percet futni 90 fekvo 160 kulunbozo felules.Csak tobb lenne a szabadidom.Valoszinuleg a papirral nem lesz gond.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#211) tototos válasza bpx (#209) üzenetére


tototos
őstag

És ha van egy nyelvvizsgám?:D :C :C

(#212) bpx válasza tototos (#211) üzenetére


bpx
őstag

jó hát azt nem mondtad :)

[Szerkesztve]

(#213) bpx


bpx
őstag

áhh, de ebből a félévből már ki****ottul elegem van :W

Egész félévben 3 ZH-t írtunk (Valszám + Fizika2 ZH1+2), az összes többi meg jön az utolsó heteken együtt... Persze mindezt azért, mert egy péntek (péntek a ZH napunk) elmaradt, egy másik pénteken nyílt nap volt, a harmadik pénteken a franc tudja mi volt + az ilyen gyöngyszemekből, mint pl Üzleti jog, nem lett időben kinyomtatva a jegyzet/könyv a nyomdában, ezért elmaradt évközben a ZH. (Első kb 5 héten nem is volt olyanról szó EA-n, ami lényeges, mert hát minek, ha nincs még jegyzet sem...) Netre persze nem lehetett kitenni időben, vedd meg a könyvesboltban X ezer ft-ért. (ez aztán tényleg üzlet ;] )

Meg itt van a Szoftlab 3 nagyházi, ez is aztán marhajó, írjunk vmi játékot Java-ban, közben meg utolsó gyakorlaton is kb annyit csináltunk, hogy leraktunk awt-ben egy gombot, ami megnyit egy ablakot, de még ez sem működött... (persze ezt keddre kellene összehozni, de hát majd pótlási hét lesz ebből is...)

Ott van még pótmérés is... Mérés is aztán fasza tárgy, kb fingja nincs senkinek, hogy mi a rákot kell csinálni, többek közt nekem se nagyon, pedig én a digitet azért szerettem és jó voltam belőle, de ez kész :D (tömény szívás 2 kreditért...)

Ezek után, ha sikerül az aláírásokat végre beszerezni, a vizsgaidőszak kész felüdülés lesz :DD

(#214) Fermat válasza bpx (#213) üzenetére


Fermat
tag

ez igy derék :C

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#215) concret_hp válasza bpx (#213) üzenetére


concret_hp
addikt

szglab3-al írtózatos módon lehet szopni. és a nagyhf-et még össze is hozod, akkor utána még jön a zh... ahol kb. 70-75p alatt kell vmi majdnem nagyhf szintű progit :D ;]

mérés: elolvasod az irodalmat meg a mérési útmutatót. ennek elégnek kell lennie.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#216) Drizzt válasza concret_hp (#215) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Na igen, a házi mókásan laza dolognak tűnik miután az ember megírt egy zh-t. Mondjuk nekem szerencsére elsőre sikerült. :D Emelt töki milyen volt? Az alap könnyű volt, néhány dolgot persze tanulási múlasztások miatt kevertem, de simán meglesz.

I am having fun staying poor.

(#217) mr.geeZ válasza concret_hp (#207) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Gratz:)
Hát jah, ezek az szglabok általánosan véve elég nagy szopások, talán még az első kettőt lehet megcsinálni valahogy könnyebben (nálunk még C és pascal volt), aztán a 3 az abszolút szívás, a 4 az ultraszopás, 5 a kétfelé szívás (Gajdós Tanár Úr + socket programozás).

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#218) bdav válasza bpx (#213) üzenetére


bdav
őstag

szglab3 nem volt azért annyira gáz. java rulz, sun oldalát nézegetni kell gazdagon és próbálgatni (előadásokra jártál?).
mérés detto, mérés1et mi egyik legkönnyebb tárgyként tartottuk számon, jó fel kellett készülni mindig, de nem volt gáz annyira azért. (egyedül az fpga programozást éreztem egy kicsit nehezebbnek)

''Ezek után, ha sikerül az aláírásokat végre beszerezni, a vizsgaidőszak kész felüdülés lesz ''

ezzel én kb. minden félévebmen így vagyok. ebben különösen: köv héten lesz egy infelm zh egy szabtech pót, egy pótmérésem (mérés 2 ahol mindenféle analóg borzadály is van, az assemblyk azok mentek). van még 3 nagyházim leadandó amik 0%os készültségben leledzenek: Szabtech (broaf), mesterséges intelligencia (esszéírás suxx), .net ami ms sql szerverhez kapcsolódó progi lesz (névjegy nyilvántartó adatbázis) amihez kapcsolódik rpc-vel egy vastag kliens windowsforms felülettel és szintén rpcvel egy asp kiszolgáló (az asp oldalakat is el kell készítenem magyarul). 10-15 adatbázistábla lesz legalább.

de legalább 3 feladat kijavítása után 25 pontom van az adatbázisok zhn tehát aláírás már fix :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#219) concret_hp válasza bdav (#218) üzenetére


concret_hp
addikt

szglab3 az 1 külön sztori :DDD alapból mi a neve? hol tartják? 400fős előadóban. abból átmenni amit előadáson meg gyakon leadnak, gyakorlatilag full esélytelen.

mérés 1 télleg izi volt.
mérés2: ''analóg borzadáj'', hát sztem az assembly volt a borzadály. alapból sehol nincs leíírva, hogy mi mit csinál (vgay csak mi voltunk szerencsétlenek?), hanem ott egy 350 oldalas doksi azt' kersd ki bmeg :((( (az meg külön lol vol th akármit kérdeztün ka mérésvezetőtől, fogalma se volt róla) mondjkuu igaz nekem ezek az oszcilloszkóppal mérünk meg áramkört építünk meg ilyenek alapból jobban bejönnek :B valahogy legalább 1 kicsit olyan érzésem van hogy vmi gyakorlatias dolgot csinálok :U

asszem nem fogsz unatkozni akkor a kövi hetekben :)
nekem már csak 1 infelm (mondjuk abból még semmit nme tudok) meg egy mérés zh, meg egy ell. mérés meg egy lab3 zh ami viszont fullra üti 1mást...
adatb: eddig 15p de az 1 meg 5 sztem elég jó lett szóval tuti megvan...

töki: hááát... nem volt eccerű :D [link] innen volt s 2,7,8-ra elég hasonló feladat (a 2 pontosan) meg még 4 ezekhez hasonló.
a gond az h szerda du 3 óra alatt nem tudtunk megoldani 1et sem ezek közül (mármint a linkelt oldalról) de a többiből 2t megcsináltam, meg írogattam pár dolgot azért majdnem mindenhova, szóval az aláírás meglesz...

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#220) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na, nekem van egy Infelm hátra(eléggé esélytelen, egész félévben magasról le... :U), egy mi pót, meg mérés vége, s a házik. Nem tűnik túl soknak... Az Mi pótzh-nak még nem látom az idejét, hümm...

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#221) bdav


bdav
őstag

de szeretem én a szabtech házi írást...

legyen már vizsgaidőszak :O az sokkal nyugisabb mint ami most van
(rejtett up)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#222) bpx


bpx
őstag

ez a szoftvertechnológia egy csodálatos tárgy...
mi a rákot lehet ebből ZH-ra tanulni? :D

(#223) concret_hp válasza bpx (#222) üzenetére


concret_hp
addikt

nézz régebbi vizsgákat! amit már vettetek olyan lehet zh-n is sztem. (nekünk nem volt zh)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#224) bpx válasza concret_hp (#223) üzenetére


bpx
őstag

naja, közben rájöttem, hogy milyen okos dolgot kérdeztem, mert eddig nem is volt ZH :D

elvileg mindeféle diagramokat kell rajzolni (UML-ig vettük az anyagot), ez még ok, csak az elmélet az elég gáz, rizsa az egész :)

(#225) bdav válasza bpx (#222) üzenetére


bdav
őstag

UMLt nagyon tanuld, nem csak azért mert tuti lesz vizsgán hanem mert kell a lab4hez és egyébként tényleg hasznos. XML dolgokat is átnézném szinténa hasznosságuk miatt. régi vizsgasorokat érdemes nézegetni, ezeken kívül szok még lenni 1-2 diagramrajzolás (JSD fordult talán még elő nekünk), az elmélet az emlékeim szerint a vizsgák kisebb részét teszik ki, ha van időd egyszer pörgesd végig a levetített anyagokat (ez viszonylag sok de sok a rizs benne)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#226) Balamber:)


Balamber:)
csendes tag

Sziasztok!

Találtam egy bme-s mágneskártyát Balatonfüred-Tihany között!
kb 3mm vastag, fehér, vonalkódok van rajta elöl és hátul és a bme épületének képe.
A srác aki elveszítette: Molnár Ferenc, Neptun kód: NGY17H
Van még a kártyán pénzügyi kód, születési dátum, anyja neve stb...
Ha valaki ismeri a srácot szóljon neki, hogy megvan az elvesztett kártyája.

(#227) bdav válasza Balamber:) (#226) üzenetére


bdav
őstag

küldj neki emailt ngy17h@neptunkod.hszk.bme.hu

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#228) Drizzt válasza bpx (#224) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Eddig a második legkönnyebb tárgy volt az egyetemen szvsz a Malo után. Nekünk csak egy vizsga volt belőle, előadáson nem voltam csak vagy 4-szer, egy nappal a vizsga előtt kezdtem el tanulni, s egy erős kettes, majdnem hármas lett. Bevágtam a 7-8 oldal körüli elméleti összefoglalót, meg kidolgozott vizsga, s google-ban ami uml tutorialra kijön.
Ja, a feladatkidolgozás is hasznos volt. Ez a tárgy szerintem tényleg 5 kredit ingyen. :D

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#229) concret_hp válasza Drizzt (#228) üzenetére


concret_hp
addikt

''Eddig a második legkönnyebb tárgy volt az egyetemen szvsz a Malo után'' na ezzel mondjuk nem értek egyet :D bár igaz kereszten 5ös lett :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#230) aga


aga
tag

Lehet hogy nagyon láma kérdés, de ha van itt szabtechet vágó emberke, elmondaná hogyan rajzolok bode fázis-körfrekvencia görbe menetet?

A világon 10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem.

(#231) bdav válasza aga (#230) üzenetére


bdav
őstag

hátt. ha van matlabod akkor belevésed az átviteli függvényedet és beirod h. bode(H). ha nincs az cink :) kézi számítás elvileg az h. a jel fourier transzformáltját (H(s)-ből az s-t átírod j*omegára) fogod és kiszámolod rá a fázisszögét omega függvényében (ugye ez egy komplex valami). aztán az omegát logaritmikusan veszed fel a diagram x tengelyére és kész :) de inkább a matlabot javaslom

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#232) aga válasza bdav (#231) üzenetére


aga
tag

AUT zhkban van ilyen bode feladat, szóval kézzel kellene.

A világon 10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem.

(#233) bdav válasza aga (#232) üzenetére


bdav
őstag

ott nem csak közelítő diagramot kell? szoval pl. az integráló tag ilyen 0- -90 közti görbét csinál ami a -45öt ott éri el ahol az amplitudofgv vmit csinál (talán ez pont az időállandó reciproka). ezek az alaptagok benn vannak a jegyzetben .h. melyik milyen alaku aztán ezekből össze lehet építeni. kézzel szvsz esélytelen már cska kiszámolni is nem hogy még lerajzolni pontosan.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#234) aga válasza bdav (#233) üzenetére


aga
tag

A közelítő kell. A tagok külön megvannak, csak az egészet nem tudom összeálíltani.

A világon 10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem.

(#235) bdav válasza aga (#234) üzenetére


bdav
őstag

hát abban nem tudok segíteni :( valahogy így kell pedig :)
ejj most nézem csak az aláírásodat... :)

[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#236) aga


aga
tag

Akkor ha olyan kérésem lehetne, hogy akinek vannak megoldott AUT zh példái, az el tudna juttatni hozzám egy elektronikus kópiát?

A világon 10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem.

(#237) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ó bakker, kurva hülye vagyok, véletlen a levlistre küldtem el a házit a saját e-mailcímem helyett(mérés, remélem valamelyik admin el tudja távolítani). :W:W:W

I am having fun staying poor.

(#238) Drizzt válasza Drizzt (#237) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Jólvan, most megint hülyeséget írtam. :D

I am having fun staying poor.

(#239) bpx válasza Drizzt (#237) üzenetére


bpx
őstag

pótmérők közül biztos örül neki vki :D

(#240) Drizzt válasza bpx (#239) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igazából engem is csak azért zavar, mert még nincs kész teljesen(főleg interrupt-téren...), illetve van benne hiba gondolom...

I am having fun staying poor.

(#241) sasa311


sasa311
veterán

Valaki le tudná nekem írni, hogy hogy tudom Neptunon megadni azt, hogy ne én legyek a befizetp (adóvisszatérítés miatt)?
Rohadt neptun üzemeltetés nem képes 3 napoja dobni egy mailt, KTH nemes egyszerűséggel elhajtott, hogy neptun használati utasítást olvassam el vagy kérdezzem őket és a neptun használati utasításra 3 napja az jön be, hogy érvénytelen a link :W

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#242) concret_hp


concret_hp
addikt

az azért kemény, hogy éjféltől lehetne vizsgára jelentkezni és már most le van halva a neptun :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#243) Omni válasza concret_hp (#242) üzenetére


Omni
aktív tag

Most adatbázist mentenek (biztos ami biztos alapon:) ), elvileg 23:45-re befejezik.

(#244) norbiphu válasza concret_hp (#242) üzenetére


norbiphu
senior tag

én meg csodálkozom, hogy most megy és elég stabilnak tűnik :D. elővizsgát szeretném bejelölni progból a többi ráér :)

na eddig bírta ez az elb****tt szar :(((

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#245) concret_hp


concret_hp
addikt

http://neptun.bme.hu/ : A szerver nem elérhetõ. :C egyre jobb :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#246) ArGab


ArGab
őstag

Eddig legalább kiírta, hogy túlterhelt és próbáljam később.
Most viszont már ezt sem. :(
Mennyi is volt? 5 perc? De belépni addig se nagyon lehetett.

Újra életjelek: :)
A rendszer üzemeltető számítógépek túlterheltek.
A szerverek száma a jelenlegi terhelés lekezelésére nem elégségesek!
Kérem próbálkozzon később.


[Szerkesztve]

(#247) norbiphu válasza ArGab (#246) üzenetére


norbiphu
senior tag

5 perc nem volt, mármint éjféltől számítva :). simán mennie kellett volna de 0:01-kor még azt mondta a tahó hogy nicns vizsgaidőszak...

most beengedett arra, amelyiknek az IP-je .16-ra végződik

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#248) norbiphu válasza norbiphu (#247) üzenetére


norbiphu
senior tag

de durva. 0005-kor még nem ment a neptun, 25-re pedig már betelt a prog ev 70 helye. szerencsére még belefértem, meg felvettem a többi vizsgámat is. azt akarom kérdezni, hogy ha úgy néz ki, hogy mikromakroból lesz megajánlott jegyem akkor azt, ''hogy kapom meg''? jelentkezni kell, vagy majd elmondja az előadó, hogy mikor vigyük be az indexet?

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#249) bpx válasza norbiphu (#248) üzenetére


bpx
őstag

gondolom elviszed az indexet a tanszékre vagy az előadóhoz és ő beírja


ja, más: ha előző félévben nem írattam be 2 jegyemet, akkor arra nem kellene vmi pótdíjat felszámolni a KTH-s néninek aki utólag beíratja? Mert pénzügyeknél a teljesítendő tételeknél ki sem tudom választani azt a félévet amikor ez történt, és én sem tudok jegybeírásra tételt befizetni. No meg ha ezt nem fizeted be, akkor elvileg nem jelentkezhetsz vizsgákra, én ehhez képest már felvettem az összes vizsgámat.

[Szerkesztve]

(#250) bdav válasza bpx (#249) üzenetére


bdav
őstag

de fel kellene :) de könnyen lehet hogy te is a neptun-váltás ''áldozata'' lettél :) egy emailt dobhatsz nekik azért, amiben leírod, hogy mi a helyzet.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.