Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Fermat válasza Marianna (#1600) üzenetére


Fermat
tag

Nemtudom,engem nem hozott lázba, ismerkedés céljábol lett volna jó, más annyira nem vonzott. De franciaország kimondottan kellemes volt :)

Nekem azt mesélték kicsit lehasználták, meg messze van( ? ), de lehetcsak mendemonda vagy rossztapasztalat.
minosites: RATYI.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1602) Marianna válasza Fermat (#1601) üzenetére


Marianna
csendes tag

Amíg nem próbáltad, ne mondd, hogy nem hoz lázba :) Persze megértem hogy Franciaországot nem akartad emiatt kihagyni. Jövőre jelentkezz seniornak és menj el a táborba, megéri :) Bár nekik még keményebb volt szerintem mint a gólyáknak...félelmetes mennyire tudtak pörögni amikor mi már épp hogy éltünk :D

Forget about the people in your past... they didn't make it to your future for a reason!

(#1603) Fermat válasza Marianna (#1602) üzenetére


Fermat
tag

Pedig nem érdekel, én az ilyen dolgokat általánosban és gimiben már ''élveztem''. Most kicsit másra vágyok.. :)

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1604) concret_hp válasza Marianna (#1600) üzenetére


concret_hp
addikt

alapból nincs közel, kb. 30-35p bejutni egyetemre, többi koli nagyrésze az egyetem közelében.

ezen kívül meg amit mondtak már: lepusztult, zajos. és a net se a legfrankóbb (legalábbis a többi kolihoz képest nagyon sz*r)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1605) Wolfy_


Wolfy_
tag

udv mindnekinek, aki tulelte a tabort. :)
az elsosok nevtanaronkent egy helyre kerulnek, 4 nevtanar golyai a Terminusba, Janika golyai Tetenybe. Termo amugy kicsit lelakott es talan valamivel messzebb van Tetenynel, de nem lesz az rossz annak, aki odakerult. :)

(#1606) Fermat


Fermat
tag

kezdodhetne már az egyetem, okosodni meg bulizni szeretnék.
Indulhatna már a pörgés...

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1607) concret_hp válasza Fermat (#1606) üzenetére


concret_hp
addikt

őőőj de más véleményed lesz egy bő 3-4 hónapon belül ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1608) Fermat válasza concret_hp (#1607) üzenetére


Fermat
tag

kétlem, az unatkozásnál a bukás is jobb :D

''EGYETEMI ÉLET '' kell.

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1609) concret_hp válasza Fermat (#1608) üzenetére


concret_hp
addikt

addig egy kis fun: [link]

ajánlom László Zoltánt :) alias pt-zolit :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1610) Drizzt válasza Fermat (#1608) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egyetemi élet... Hát, nem is tudom...
Én most megint egyedül lakok egy ideig, a suli meg nem igazán vonz, bár van azért pár jó haver, velük szeretek beszélgetni.
concret_hp: az én kedvencem ilyen szempontból Orosz. :D Ő aztán tud beszélni, meg előadni. :) (Nameg beégetni vizsgán ;]).

Olyan fura, hogy már csak két év az egyetem. Remélem tényleg könyebb lesz a szakirány, bár az előző félév már szerintem elég jó volt, csak a házikkal lehet kikergetni, meg labor 5-tel a világból, de úgyis mind1, mert MEGVAN!!! :D

A sulit meg azért várom, mert akkortól focizhatok újra. :)

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#1611) Fermat válasza concret_hp (#1609) üzenetére


Fermat
tag

nemrossz, de nálam Orosz az első. :D Hihetetlen... :D

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1612) TOM!K@


TOM!K@
tag

Orosznál csak az a baj hogy egyszerűen képtelenség a fizikára figyelni :DDD
Soha nem tűnt olyan hosszúnak semmi mint a fizika zh . teljes tanácstalanság:D
Bavallom , nem is tanultam egy szót se fizikára. :O ;]

(#1613) concret_hp válasza Drizzt (#1610) üzenetére


concret_hp
addikt

jó Orosz verhetetlen, ez alap :D :C

tényleg furcsa, hogy lassan közeledünk a diplomaosztó felé (vagymi :D), főleg ha a szívás részét nézzük a dolognak.

kíváncsi vagyok milyen lesz a szakirány, remélem tényleg jobb lesz, mint ami eddig volt :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1614) bandus válasza concret_hp (#1592) üzenetére


bandus
veterán

tőlünk 100at kármánba, 40et terminusba vettek fel. aztmondták a seniorok, hogy ők szerettek/szeretnek ott lakni, sokkal kötetlenebb, jobb a közösség. mármint a terminusban :) én nem kaptam kolit, szóval kerítek gyors albérletet. a gólyatábort meg bánhatja mindenki, így látatlanban is tuti ez volt a legjobb ;] :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1615) concret_hp válasza Drizzt (#1610) üzenetére


concret_hp
addikt

személy szerint 4 félévnyi kóter és 2 félév albi után, qrvára örülnék ha lenne lehetőségem egyedül lakni, nyugodtan :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1616) HaKo válasza bandus (#1614) üzenetére


HaKo
aktív tag

Össz-vissz 140 új embert vettek fel a koliba? Gondolom, hogy jó volt a gólyatábor... :D

[Szerkesztve]

(#1617) concret_hp válasza HaKo (#1616) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem az egyféle színű pólós arcokból 140et :) (4 szín szokott lenni)
bár ezt így kicsit sokallom, asszem olyan 400 körüli elsős szokott kótert kapni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1618) HaKo válasza concret_hp (#1617) üzenetére


HaKo
aktív tag

De ahogy az aláírásából kivettem, ő is gépész... Nálunk nem voltak csoportok gt-ban.

(#1619) bandus válasza HaKo (#1618) üzenetére


bandus
veterán

energetika :)
nálunk végülis voltak színek, de csak elméleti szinten, megadták, hogy melyik tankör melyik szín, póló nem volt :) a számadatok sajna igazak, ~250-en kértek nálunk kolit, de ebből csak ~140en kaptak.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1620) Fermat válasza bandus (#1614) üzenetére


Fermat
tag

valamiért nem érzem rosszul magam mert nem voltam ott.
Inkább szerveztünk mérnök infos talit egy jo kis helyen az oktogonnál.

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1621) bandus válasza Fermat (#1620) üzenetére


bandus
veterán

aki nem volt ott nemis értheti :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1622) concret_hp válasza HaKo (#1618) üzenetére


concret_hp
addikt

ja hm az más :)
gépészeknek jó, mert a Kármánt már felújították :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1623) concret_hp


concret_hp
addikt

gólyák esetleg olvassák el ezt: [link]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1624) Fermat válasza concret_hp (#1623) üzenetére


Fermat
tag

uuu ezt nagyon sokszor olvastam :) :R
Nem akarsz egy Howto 2 készíteni ?:)

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1625) bdav


bdav
őstag

annyira durva... nem tudom hogy meg fogom e szokni valaha hogy kb. már mi vagyunk a rutinos öreg rókák ezen a topicon

Aki volt VIK-es gólyatáborban az mesélje már el hogy a körök és satöbbik bemutatkozójánál járt e a MAVE /EESTEC környékén és ha igen mi a véleménye. (érdekel h. a gólyák mi jött le rólunk). bővebb infókkal is tudok szolgálni, ha kell :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1626) concret_hp válasza bdav (#1625) üzenetére


concret_hp
addikt

gólyatáborban nekünk volt ilyen?? :U én nem emlékszem rá. csak mondták h van csomóféle kör meg hogy az milyen fasza :DDD

Fermat: a rutint nem lehet pótolni :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1627) bdav válasza concret_hp (#1626) üzenetére


bdav
őstag

én sem emlékszem hogy lett volna de ez nem zárja ki hogy nem volt :)
most volt vmi de nem kötelező jelleggel hanem ilyen kirakodóvásárszerűen

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1628) bandus


bandus
veterán

megnézegettem a szabadon választható tárgyakat, és sikerült leszűkítenem a kört a következőkre:
nukleáris leszerelés kérdései, c++ alapjai, ábrázoló geometria, java és c# alapú szoftverfejlesztés.
ezekről van valakinek tapasztalata, infoja? melyiket érdemes egyáltalán? programozás kicsit sem vonz, viszont gondolom nem árthat ha ért az ember ilyesmihez.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1629) Silivrian válasza bdav (#1625) üzenetére


Silivrian
csendes tag

Volt egy kisebb EESTEC-et bemutató infópult, kólával toborozták oda a népet. :) Lehetett az évkönyvet lapozgatni, meg meghallgatni egy kb. ötperces dumát, hogy miez, mire jó, stb. Éppen a végzett mérnökökkel történő beszélgetés után rohantam oda a standhoz, szóval kapó voltam ilyen szakmaitapasztalat-szerző, cserekapcsolatos mókákra, és jó ötlet volt a térkép is. :)

Dióhéjban ennyi. :DDD

Bővebb infókat merre lehet beszerezni?

[Szerkesztve]

(#1630) Marianna válasza bandus (#1628) üzenetére


Marianna
csendes tag

Biztos vagy benne, hogy kell neked ezek közül választanod? :) ''java és c# alapú szoftverfejlesztés'' ... hát én infós leszek, de eléggé pánikba esnék ha első félévben lenne ilyen tárgyam :D Ezek nélkül nincs meg a 30 kredited?

Forget about the people in your past... they didn't make it to your future for a reason!

(#1631) bandus válasza Marianna (#1630) üzenetére


bandus
veterán

igen, van két választható tantárgy, csak ezekkel együtt van meg a 30 kredit.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1632) Silivrian válasza bandus (#1631) üzenetére


Silivrian
csendes tag

Öhm, nem a köt. vál. hum. és gazd. ism.-ből kellene választani? ld.: [link]

[Szerkesztve]

(#1633) bandus válasza Silivrian (#1632) üzenetére


bandus
veterán

én innen tájékozódom: [link] itt szabadon választott tárgynak írják.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1634) HaKo válasza bandus (#1628) üzenetére


HaKo
aktív tag

Én messze kerülöm a programozásos tárgyakat. :D Ábgeó nektek választható... :F Messze elkerülném azt is én sokat szívtam vele, nekünk kötelező volt. Jobban jársz ha megnézed Neptunon a választható tantárgyakat.

(#1635) Silivrian válasza bandus (#1633) üzenetére


Silivrian
csendes tag

Ez így nagyon nagy szívás... szigorlat is van?? :Y

(#1636) bbazsy válasza Silivrian (#1635) üzenetére


bbazsy
őstag

bscn nincs szigó.

beleugatok, bár én csak a szomszédban vagyok infós:
java, c# kezdőknek nehéz lehet.
c++ ha valóban alapok, akkor azt használhatod később is(lesz progod, jól fog jönni, c++ amúgy se nehéz..) - ennek azért utánakérdeznék, láttam infós tematikát c++ -ból, azt én se vállalnám szívesen(:DDD), de ha valóban alapok..
nálunk külön hívják a filós tárgyakat(nukl...), ezeken általában nem kell megszakadni, és ha érdekel, akkor még jó is.(szobatársam is valami ilyesmit csinált, ő közlekes).

remélem segítettem.

[Szerkesztve]

..

(#1637) Fermat


Fermat
tag

gyorskérdés:

C++ melyik programot szokjam, a Visual Studio C++ vagy Borland C++ ?

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1638) bbazsy válasza Fermat (#1637) üzenetére


bbazsy
őstag

berakom offba, mert lehet nálatok hülyeség..

visual c++ expresst ajánlom én.. általában nem kötik ki miben programozz, sztem nálatok se. visual studio egy egész emberi szoftver, express bőven elég lesz, ingyenes is..

borlandot nem szerettem, felületre se. dev-cpp -t szokták még, nálunk ebben vagy codeblocksban kell vizsgázni. (codeblocks egy hányadék.)

de lényegében teljesen mind1, régen én is figyeltem, h abba csináljam, amiben vizsgázok, de teljesen felesleges, hibáidat nem (csak) az error msgből tudod javítani. azt használd, amelyik kényelmes(van egy 100asom, h a visual express lesz:D)

..

(#1639) 9CS válasza Fermat (#1637) üzenetére


9CS
senior tag

Attól függ miért kérdezed, mert én ilyenekt is hallottam:

1: platform függetlennek kell lenni a C++ programoknak.
2: van házi amit az egyetem UNIX gépén kell bemutatni, beadni, megírni.


Ha otthon programoznál, akkor meg mindegy. Bár a Borland C++ egy őskövület, én nem tanulnám már meg.

(Mérnök infós hallomások)

[Szerkesztve]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1640) Fermat válasza bbazsy (#1638) üzenetére


Fermat
tag

jaja, most töltöttem le :).
Visual C++ 2008 Express Edition Beta 2
tantárgy honlapján:

Szoftver labor 1
Tantárgy adatlap (követelmények, Word, .rft file)
Könyv, jegyzet:
Tetszõleges, az ANSI C nyelvet ismertetõ könyv
Szeberényi Imre: Bevezetés a Unix operációs rendszerbe. Oktatási segédlet. Február 3. hetétõl megvásárolható az IB épület könyvtárában, a könyvtár nyitvatartási idejében
Bevezetés a Borland C / C++ programozásba (korábbi, a ComputerBooks-nál kiadott könyv elektronikus verziója)
C programozási feladatgyûjtemény (korábbi jegyzet elektronikus verziója)
Fordító program: Borland C++ (DOS) / Turbo C (DOS), gcc (GNU C Unix alatt), Visual C++ (Win32)
Tetszõleges egyéb C fordító is használható az önálló munka során, de feladatátvétel csak a hivatalos fordítók egyikével lehetséges, a laborvezetõvel egyeztett módon.

A Turbo C 2.01 letölthetõ a Borland Developer Network Museum-ról, de itt is elérhetõ

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1641) Fermat válasza 9CS (#1639) üzenetére


Fermat
tag

mindegy, megoldjuk okosba :)
Visual Studio johogy. ez a jövő :)

Unokatesom most mondta(Londonba él), kinnt marhára keresik C++ Linuxos programozokat,évi netto 32.000Fontos keresettel :)

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1642) bandus


bandus
veterán

köszi mindenkinek, a c++-t lehet bevállalom akkor.
szigorlat csak analízisből meg hőtanból van, ahogy látom.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1643) HaKo


HaKo
aktív tag

Nemértem... bsc-n miért ne lenne szigorlat? :F Nekem ennek a félévnek a végén remélhetőleg lesz analízisből... Aztán valamikor mechanikából, de én gépész vagyok. Az energetikásoknak is kettőből van, gondolom azokból amiket írtál. :)

(#1644) Drizzt válasza bbazsy (#1636) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A Javaval nekem az a bajom, hogy kegyetlenül meg tudod magadat szopatni nem egyszer, amíg rutintala vagy. Pl.: a háziban egy napot szenvedtem vele, hogy nem jöttem rá, hogy a felüldefiniálni kívánt függvény nevében egy betűt kicsivel írtam nagy helyett, így persze nem kaptam hibát, a java simán új függvénynek vette. Nah, hát örültem... :) Persze ez másban is megeshetett volna, de ez megmaradt nekem.

I am having fun staying poor.

(#1645) Drizzt válasza HaKo (#1643) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Infon nincs, az tuti. Ezért most mindenki aki info bsc van, kap egy virtuális pofont, amiért megússza a bsz-szigót. :D

I am having fun staying poor.

(#1646) concret_hp


concret_hp
addikt

első félévben semmiképpen nem vennék fel programozós tárgyat :) nem a nehézsége miatt, mert a választható tárgyak általában normálisabbak a kötelezőknél, hanem mert tudtommal minden mérnök szakon van 1 félév programozás ami újabban sztem C. így ha már tanultál C-t kicsit jobban megy majd a C++ vagy a java. persze nem előkövetelmény, de ha még sosem programoztál, akkor azért lehet hogy sokkot fogsz kapni ;]

átlagban visual studio van mindenhol , de van ahol borland C. zh/vizsgán meg úgyis papíron kell írni ;] (bizony-bizony :C)
meg valóban lesz olyan is aminek UNIX-alatt kell majd működnie.

más: (elsősorban a régebbiekhez):
fogtátok a tvsz módosításokat? engem azért a kreditenként 1zh megütött kicsit :DDD persz jófejek, max 4 :D 5tárgynál az 20zh/félév :D meg az okosok még kikötötték hogy max heti 2 lehet, tehát 10 hten át heti 2 zh. de az uccsó héten már ugye nem nagyon lehet, mert vmikor pzh is kell. azaz kb. 4-13. hétig minden héten 2zh, ha csak 5db 5kredites tárgyad van akkor is. (+ hfek + a 2-3 kredites tárgyak zh-i) bár nyílván könnyebb lenne felkészülni 3-4 heti anyagból zh-ra, mint gyakran 3/4félévnyiből, de azért mégis... :U

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1647) Fermat válasza concret_hp (#1646) üzenetére


Fermat
tag

Én most a referencia C++ könyvet használom - A C++ Programozási nyelv (Bjarne Stroustrup).
1300 oldal, finom történet és Visual Studio C++ express 2008, most már végleges.

zhn gondoltam hogy papír kell meg toll, egyedül a program csak a nagyházinal fontos, otthon megszokod a progit bennt ugyis azon kell majd mutagatnod,modositgatnod ha a fuhrer azt mondja.

Mivel a referencia könyvet használom,remélem nem szívatom meg magam UNIX alatt :)

„Menni, tenni kell!”



[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1648) concret_hp válasza Fermat (#1647) üzenetére


concret_hp
addikt

ezt most nekem mondod ? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1649) HaKo


HaKo
aktív tag

Mi Visual Basic-et tanulunk/tanultunk. Nem voltak nehezek... szerencsére. Én gimnáziumban is nagyon utáltam programozni.

(#1650) Drizzt válasza concret_hp (#1646) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Micsoda? És ez a baromság most ránk is érvényes lesz?

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.