Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) bandus válasza Fermat (#1400) üzenetére


bandus
veterán

így legalább össze lehet keveredni pár csajjal :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1402) bdav válasza bandus (#1401) üzenetére


bdav
őstag

max. az infosok és a villanyosok keverednek, szoval sok jóra ne számíts :D (közgazda hallgatókra végképp ne :D)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1403) concret_hp válasza bandus (#1399) üzenetére


concret_hp
addikt

mivel más karon leszel, valszeg máshova fogsz kerülni. de közgázból egyébként sztem tökmind1. én voltam Bánóczynál is meg Darukánál is, de igazából szerintem (a többség szerint nem) ha valamennyire képben vagy, tudsz 1 kicsit gondolkodni, akkor józan paraszt ésszel át lehet menni simán.
szóval valszeg nem a közgáz lesz A szopatós tárgyad :)

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1404) Drizzt válasza concret_hp (#1403) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hallottam, hogy valakinek csak a közgáz kellett volna szakirányhoz. Na, akkorát néztem! :D Viszont ez még akkor volt így, amikor a krithiány engedményt nem találták ki, így végül szerintem szakirányra került.

I am having fun staying poor.

(#1405) bandus


bandus
veterán

A BME Gépészkari Gólyatábor idén a Békéscsaba melleti Doboz-Szanazug-i Ifjúsági Üdülőközpontban kerül megrendezésre. A Gólyatábor időpontja: 2007. augusztus 22-25.

Akit esetleg érint :). Info a Kármán Tódor Kollégium honlapjáról. Ha jól tudom ez számít a gépészkar koleszának? :F Elég szimpatikus helynek tűnik, remélem bekerülhetek :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1406) FehérHolló válasza bdav (#1402) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mikmakon együtt voltunk a gépészekkel és a vegyészekkel. Ennyi lányt még egy helyen nem láttam az egyetem falain belül, voltak vagy 20an. :)

Matek A1-et és A2-t is lehet hallgatni más kari kurzusokon. A3-at még nem kérdezte az illető, mert még nem érinti. x)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1407) bandus válasza FehérHolló (#1406) üzenetére


bandus
veterán

Akkor fel is teszem a kérdést, hogy matek A1-et kinél érdemes felvenni?
Eddig valahogy nem vártam az egyetemet, de most már kicsit izgulok, meg kíváncsi vagyok :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1408) FehérHolló válasza bandus (#1407) üzenetére


FehérHolló
veterán

Saját A1-gyel jársz a legjobban, gépész meg nincs itt közöttünk tudtommal, hogy ajánljon valamit. Egy biztos, max a csajok miatt érdemes áthallgatni más karra. :)
Ha lesz egy kis szerencsétek, akkor a felsőbbévesek, vagy a KTH összeállít egy órarendet és tankörökre oszt titeket. Akkor nem kell ilyesmi miatt rágódni első félévben.

Skynet is real. It's called Google.

(#1409) bandus válasza FehérHolló (#1408) üzenetére


bandus
veterán

Akkor megint két kérdés :D Mi az a KTH és a tankör? Bocs, ha nagyon fassgokat kérdezek :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1410) concret_hp válasza bandus (#1409) üzenetére


concret_hp
addikt

kth = központi tanulmányi hivatal. indexleadás + felvétel , igazolások meg ilyesmi miatt kell majd odamenned.
tankör: elvileg beosztják 20-30-40 fős csoportokra az évfolyamot, akik egy tankört alkotnak (kis létszámú évfolyamoknál nemtom egyáltalán van-e ilyen) és 1. félévben velük leszel gyakon, ha a kth oszt be. ezen kívül nagyjából semmi jelentősége mára (régebben több volt)

igen a kármán a gépészkari kóter, de most más karról is vannak ott, a kóterfelújítások miatt.

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1411) bdav válasza bandus (#1409) üzenetére


bdav
őstag

KTH: az ahol sokat fogsz majd várni a hogy kihúzzák a számod (inkább lottózz annak nagyobb az esélye)

tankör: ez a szám van a neved mellett az indexen. egyébként nincs jelentősége :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1412) bpx válasza bandus (#1407) üzenetére


bpx
őstag

azt szerintem csak saját karon belül tudod felvenni

(#1413) bandus


bandus
veterán

Köszi mindenkinek az info-t. :) Mekkora pofáraesés lenne, ha nem vennének fel. :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1414) Drizzt válasza bdav (#1411) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ráadásul idővel úgyis lekopik az indexről, vagy egy kósza csokiscsigáról leszakadó csokidarab rátapad. :U

I am having fun staying poor.

(#1415) bdav válasza Drizzt (#1414) üzenetére


bdav
őstag

én rendes gyerek vagyok és ráírom újra ha már nem látszik :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1416) FehérHolló válasza bdav (#1415) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mintha a második félévtől olyan sok értelme lenne a tanköröknek. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#1417) bdav válasza FehérHolló (#1416) üzenetére


bdav
őstag

kth sztem simán az alapján tárolja. + tankörrel együtt a nevem is lekopik az elejéről az meg néha jó ha ott van azért.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1418) bpx válasza Drizzt (#1414) üzenetére


bpx
őstag

nekem szilvalekvár van néhány lap sarkán, azóta már jó fekete :D

(#1419) FehérHolló válasza bdav (#1417) üzenetére


FehérHolló
veterán

KTH szerintem nem végez ilyen magasszintű logikát és kombinációs készséget igénylő feladatokat.

Skynet is real. It's called Google.

(#1420) DigitXT válasza FehérHolló (#1419) üzenetére


DigitXT
félisten

Csatlakozom, hozzátéve azonban egy érdekességet, miszerint amikor egy ''neptunbaki'' miatt megborult a dolog (mert amúgy ez a tankör cucc ott is tárolásra kerül:D), akkor lazán átkerültem a 15-ös tankörbe, ami meg a németeseket jelentette, emiatt a szakiránybesorolás ellenőrzésekor egy csomó nem teljesített előkövetelmény jelent meg (mindenféle németes tárgyak:DDD): ezt a HÖK-ösök hamar javították, de a KTH-ról lepattant a kérelmező levelem (spamfilter rulez alapon:o), szóval azóta is 15-ös tankörbelinek vagyok nyilvántartva, de simán szakirányon. Így már talán nem tudnak ezzel a marhasággal megszívatni, nincs jelentősége.:))

(#1421) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Valaki tud néhány szót mondani a következő tárgyról: A fizika kultúrtörténete (BMEVIHI9358)?
Érdemes felvenni? Mennyire nehéz teljesíteni? - ilyesmik

Skynet is real. It's called Google.

(#1422) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Elértem a bűvös 100. oldalhoz a grafika könyvben. :D

I am having fun staying poor.

(#1423) neduddki válasza FehérHolló (#1421) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

HA tortelemi ven ais beledaldozott akkro me nem latogatod meg Nemeth Joska tantobacsi orait ;- )
Eseteolg A Repuulogep es Hajok tsz /Rohacs tszcse/ Urdinamika, sok mindenre nem jo de az oreg /Szabo ... katonatiszt bacsi/ ojjan sztorikat mesel hogy unokaidank is eloado mit sajt sztoridat:- ))) /es soakt nem kell tenend/ egyszerun a storik mijjat jarsz be:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1424) Drizzt


Drizzt
nagyúr

No úgy néz ki, hogy 525 bsc-s infos lesz jövőre az első évfolyamon, s 120 pont a határ. Az 525-től lehetne sokkal több is, de a Bme azt mondta, hogy nem tudnának megfelelő minőséget biztosítani/fel szeretnének készülni az msc-re.

I am having fun staying poor.

(#1425) Fermat


Fermat
tag

Hat engem felvettek.
De fizetosnek hogy felmenta ponthatara, vagy 20al :D

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1426) 9CS válasza Drizzt (#1424) üzenetére


9CS
senior tag

Bakker, akkor lehet gyorsan káromkodok még egyet az el teszetoszáskodott informatika felvételim miatt, mert akkor azt hiszem nem sokon múlott az állami, így fizetősnek néz ki a dolog. Húha, várom az SMS-t akkor. Bár felvi ponthatár BME-VIK mérnök inf. ANK 100.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1427) Fermat válasza 9CS (#1426) üzenetére


Fermat
tag

nekem is fizetos haverom pedig a nemzetkozi gazdalkodasra fog jarni a BMEre, abbol me csak fizetos van.

Nekem is szarul siekrult az info, talan ott ment el. De ezzel en nem angyon foglalkozok, apam ajanlotta fela fizetost, nem en eroszakoskodtam. Meg igy talan jobban teljesitek, hisz vannak celjaim.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1428) 9CS válasza Fermat (#1427) üzenetére


9CS
senior tag

Azt hiszem, holnap beszélnem kell a főnökömmel, hogy mik a lehetőségeim. Biztos örülni fog, hogy teljes munkaidejű diák szeretnék lenni. Majd kiderül csatlakozom e hozzátok, végülis ahogy én ezt a felvételit zúzom eddig, még lehet, hogy valami adminisztrációs hiba miatt kimaradok ebből a körből. SMS-még nem jött, a ponthatárokat néztem csak meg.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1429) Fermat válasza 9CS (#1428) üzenetére


Fermat
tag

Sok sikert, nem lesz konnyu.
en bizonyitani szeretnek, és szerencsére van olyan aki tud segiteni.
Jo buli lesz, sok tanulas, sok buli, sok pihenés.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1430) Fermat válasza Fermat (#1429) üzenetére


Fermat
tag

Felvételi döntés: Felvételt nyert. Felvételi pontszáma elérte a költségtérítéses képzés ponthatárát.
ez mar akkor vegleges.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1431) 9CS válasza Fermat (#1429) üzenetére


9CS
senior tag

Köszi, az kell hozzá. :) A 1430-ra pedig igen, elvileg a felvi.hu már a hivatalos, hisz ott kellett ellenőrizned a pontjaidat, eredményeidet is. Gondolom akkor, az már a 98%, 99 amikor jön a levél, és 100, ha elkezdted a sulit.

Ha el tudom kezdeni, akkor azért nekiindulunk az államira átkerülés lehetőségeinek kifürkészésébe?

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1432) Fermat válasza 9CS (#1431) üzenetére


Fermat
tag

en magasra teszem a mércét, legjobb 10-20% benne szeretnék lenni.Johogy !

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1433) gErYoN


gErYoN
tag

Engem is felvettek mérnök-informatikára.

(#1434) 9CS válasza Fermat (#1432) üzenetére


9CS
senior tag

Nekem se árt majd hajtani, még a végén azt hiszik, azért vagyok ilyen vénen elsőbe, mert mindig megbukok.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1435) Fermat válasza 9CS (#1434) üzenetére


Fermat
tag

ezjo :)
''golyataborba jossz ?'' :D

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1436) 9CS válasza Fermat (#1435) üzenetére


9CS
senior tag

Ha a suliba megyek, akkor oda is.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1437) KMan


KMan
őstag

YESSS! Kezdem parhuzamosan a kozgazdaszt!!! :C :C :C

GTK RulZ :)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1438) Drizzt válasza 9CS (#1434) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mennyire vagy ''vén''?
Amúgy sok sikert mindenkinek, kívánom Fermat, hogy azok a 15-20%-os álmaid még az első zh-k után is megmaradjanak. :D

I am having fun staying poor.

(#1439) 9CS válasza Drizzt (#1438) üzenetére


9CS
senior tag

25

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1440) concret_hp válasza 9CS (#1439) üzenetére


concret_hp
addikt

egy figura valami 35 evesen kezdte a villanyt. (elotte itthagyta vagy valami ilyen)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1441) Fermat válasza Drizzt (#1438) üzenetére


Fermat
tag

Rendre vágom a népet.
No para, relax

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1442) Fermat


Fermat
tag

kicsit zavar van az orarenddel kapcsolatban ( [link] )

Most akkor hany oram van egy heten, en valogatok vagy ez vegleges ?
Nem ertek semmit :D

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1443) M@trixfan válasza KMan (#1437) üzenetére


M@trixfan
addikt

Mekkora mahinátor vagy Te öcsém!:DDD Ezt már követni sem könnyű. Mindenesetre gratula, hogy sikerült elérni a célt! Menedzser + közgáz, vagy közgáz + infó?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1444) Drizzt válasza Fermat (#1442) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Elvileg felvesznek nektek mindent az első féléves tárgyak közül, de lesz majd valami módosítási lehetőség első pár héten talán?

Elkezdhetsz ezzel is ismerkedni, jó barátod lesz egy ideig:
[link]

I am having fun staying poor.

(#1445) bpx válasza concret_hp (#1440) üzenetére


bpx
őstag

nekünk is volt hasonló korú évfolyamtársunk :), legelső félévben még járt, utána nem tudom mi lett vele (elment/levelező/...)

(#1446) bpx válasza Drizzt (#1422) üzenetére


bpx
őstag

én inkább opengl-ezek, de utobbi 2-3 héten abszolut nem foglalkoztam vele :D

(#1447) 9CS válasza Fermat (#1442) üzenetére


9CS
senior tag

Azért van pár átfedés, de elég rémisztő a 3 napon át 19 óráig bent ülés. Remélem ha elkezdődik élesben a tárgyfelvétel akkor majd tisztul a kép.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1448) bandus


bandus
veterán

nos szeptembertől én is a bme gépészkarára fogok járni, energetikai mérnök hallgatóként :) ha valaminagyon fontosat/hasznosat kell tudnunk, azt beírnátok ide? :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1449) FehérHolló válasza bandus (#1448) üzenetére


FehérHolló
veterán

Igen. Jól jegyezd meg a nyáron, hogy hogyan is néz ki egy csaj. ;)
Egyébként gratulálok!
Nem jöttök valamikor Heroes-ozni?

Fermat: Erre a 10-20%-ra térjünk vissza 1 év múlva, jó? x)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1450) bandus válasza FehérHolló (#1449) üzenetére


bandus
veterán

a felvi fórumban egész jó társaság alakult ki, sokat írkáltunk oda, meg majdnem mindenki bedobta az msn címét is. eddig összesen egyetlen csaj volt, de ő pont jól néz ki szerintem :)
Heroes mondjuk jövő hét végén? hétköznap dolgozok sajna. van egy haver is, aki beszállna.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.