Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) norbiphu válasza bdav (#949) üzenetére


norbiphu
senior tag

köszi, hogy leírtad, így jobban belegondolva tényleg igazad van :R

sajnos osztást nem tudom megírni, a többit még megírtam saját fejből (igaz volt rá algoritmosom de nem használtam), ehhez viszont se algoritmusom, se ötletem :)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#952) bdav válasza norbiphu (#951) üzenetére


bdav
őstag

úgy kell ahogy általános iskolában tanultad. maradékot meg eldobod.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#953) norbiphu válasza bdav (#952) üzenetére


norbiphu
senior tag

értem...

egyébként a vetítős órákkal kapcsolatban, tényleg sokkal jobb az, hogyha a tanár a táblára ír, nem pedig diákról magyaráz (neadjisten azt olvassa szinte), márpedig prog2-n nálunk szebinél ez megy... benn voltam az összes prog előadáson, de erre nem lehet figyelni huzamosabb ideig :(. viszont a gyakorlat (nem a labor) elég jó (lengyel lászlónál vagyok)

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#954) norbiphu válasza norbiphu (#941) üzenetére


norbiphu
senior tag

na leadtam a házimat úgyhogy szoftlabból 4-es lettem :)

viszont ezt a házi kiosztást nem tartom túlságosan egyenlőnek, van akinek a kódja kifért egy a4-es lap két felére (és még nem is az a napokig töröm a fejem és nem tudom progi), van akinek egy string osztályt kellett írnia (ezt csináltuk második szoftlabon) szal vicces, de ez van :)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#955) KMan válasza bdav (#950) üzenetére


KMan
őstag

''Lengyel kukasok nyertek a 24 oras programozoversenyt'' :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#956) norbiphu válasza KMan (#955) üzenetére


norbiphu
senior tag

''Az első helyet a Garbage Collectors csapat (Lengyelország) szerezte meg 820 ponttal, a második helyezett a qwertY csapat lett szintén Lengyelországból 745 ponttal, míg a Trial Version nevű magyar csapat végzett a harmadik helyen 736 ponttal. A legjobb tizenkettőbe összesen öt magyar csapat jutott be.'' ;)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#957) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nah, úgy döntöttem, hogy ma eldöntöm melyik szakirányokat jelöljem meg. Elsődleges célom, hogy ne szivassam meg magam valami szivatósba való belenyúlással, elég volt már arra ez a 3 év. :D

I am having fun staying poor.

(#958) Drizzt


Drizzt
nagyúr

''A sz¨ovegesen megadott rendszereknek k´esz´ıtse el
1. egy grafikus, magasszint ˝u le´ır´as´at (aj´anlott eszk¨oz: ´allapott´erk´epek, de m´as,
magasszint˝u szabv´anyos grafikus le´ır´as is alkalmazhat´o),
2. fogalmazzon meg a rendszerrel szemben t´amasztott glob´alis
krit´eriumokat ´es feladatf ¨ugg˝o tulajdons´agokat line´aris tempor´alis
logikai kifejez´esek seg´ıts´eg´evel,''

Ezt el tudná valaki, hogy ez most mi, vagy hogy? Nem teljesen értem, hogy mit kíván az első két pont a formháziban, én rögötn nekiestem volna a Pteri-hálónak. Mi az az állapottérkép? Gondolom nem az állapottrajektória, mert az a PN után készíthető el, nemde?

I am having fun staying poor.

(#959) bdav válasza Drizzt (#958) üzenetére


bdav
őstag

nem, nekünk vmi statechartot emlegetett a konzulens. tehát a PNhez nem sok köze van (illetve a P invariánsok nem baj ha visszaadják a statechartokat :) )

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#960) Drizzt válasza Drizzt (#957) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Eddig a következő a sorrend, hogy alaposan átfutottam a füzetet: 2.4: médiainformatika 2.3: internet és infokommunikációs alkalmazásai, 2.1 Újgenerációs hálózatok, 3.1 autonóm rendszerek it-je.

bdav: úgy látom, a mintaháziban is valamilyen state-chart van, na holnap alaposabban megnézem.

I am having fun staying poor.

(#961) FehérHolló válasza bdav (#948) üzenetére


FehérHolló
veterán

Melyik csoportnak tartod a gyakot?

Skynet is real. It's called Google.

(#962) bdav válasza FehérHolló (#961) üzenetére


bdav
őstag

hétfő 10 r4o

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#963) bdav


bdav
őstag

mondtam már hogy utálom az irfet? :(

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#964) concret_hp


concret_hp
addikt

bevezetés az informatikába: vegyétek fel, nagyon kemény tárgy :D 2 kredit :C

a hétre van egy formhf, meg egy szabtek hf, és ha ezeken túlleszek, akkor már készülök is a fantasztikus vizsgaidőszakra ...
th remélem meglesz és akkor lesz remélhetőleg 5 vizsgám, meg egy szabtek gyakiv. :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#965) norbiphu válasza concret_hp (#964) üzenetére


norbiphu
senior tag

követelmény? zh vagy mi? :)

hasznos dolgokat tanítanak gondolom ;]

aki szeretne ingyen két kreditet, vegyen fel kommunikációt... úgy puskázol (akár kirakhatod a jegyzetet az asztalra is) ahogy akarsz elég ha csak bemész a két zhra..

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#966) bdav válasza concret_hp (#964) üzenetére


bdav
őstag

nem akkreditálják az eddigi tárgyaidat hozzá? az lenne csak a vicces dolog :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#967) KMan


KMan
őstag

Most vagy elneztem valamit, vagy meglett a prog zh-m. GTK odabasz ;]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#968) Drizzt válasza concret_hp (#964) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem formhf+kódelm készülés lenne. Közben ha az utóbbira valakinek lenne valami ultimate trükkje, az sikítson fülön. :) Formhfből már elolvastam a feladatot, meg majdnem az egész éves fóliasort.

I am having fun staying poor.

(#969) concret_hp válasza concret_hp (#964) üzenetére


concret_hp
addikt

zh van.
elolvasol 7 előadásanyagot. najó. ha infós vagy egy alapból kilőve. ha hallgattál infelmet, és az anyag 5%át tudod, akkor akkor mégegy :D
ennyi. zh: 20kérdés 20perc.
ilyen szint, hogy: miért jobb a pdf, mint a doc? mondj példát tanuló algoritmusra? vezeték nélküli háűlózatra? hány biten lehet kódolni 1024-et? szóval ''mérhetetlenül bonyolult'' :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#970) Drizzt


Drizzt
nagyúr

A híradástechnikai tanszék tartott már nekünk valamit? :F Milyenek vajon szakirányon? Nyugodtan jelöljem be a 2.1-et elsőnek? Most azon gondolkodom, hogy talán ez lenne a legjobb.

I am having fun staying poor.

(#971) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na mind1, felvettem 2.3, 2.1, 2.4 sorrendben.

I am having fun staying poor.

(#972) bdav válasza Drizzt (#970) üzenetére


bdav
őstag

Kódelm, illetve anno Németh ''SzgArch'' Gábor is HIT es volt bár a tárgy annyira nem.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#973) FehérHolló válasza bdav (#962) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszi. Akkor engem nem érint. :)

Különben lehet, hogy nem Tihamér hibája, hanem az anyagmennyiségé, de én Vitéznél sokkal jobban megértettem (nem megtanultam, hanem megértettem) az anyagot.

Skynet is real. It's called Google.

(#974) bdav válasza FehérHolló (#973) üzenetére


bdav
őstag

a C ennyivel egyszerűbb sok szempontból. C++ is teljesen megtanulható, nekem sikerült, de itt vannak meredekebb dolgok. Viszont mostmár oda jutottam hogy ha nem használhatok objektumokat egy programban akkor kész.

Vitézről pedig te vagy az első ember aki pozitívan nyilatkozik...

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#975) concret_hp válasza bdav (#974) üzenetére


concret_hp
addikt

bdav: a Vitéz vs Zanaty féle ''uram ön informatikusnak készül?'' c. párbeszédnél ottvoltál? asszem annál a fonyvizsgánál volt amikor elkeverték a tiédet, és már nem sokan voltunk ott...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#976) Drizzt


Drizzt
nagyúr

16-os formházija nincsen itt senkinek, ha jól emlékszem, igaz? Nem teljesen egyértelmű a feladat. Sőt. :D

I am having fun staying poor.

(#977) bdav válasza concret_hp (#975) üzenetére


bdav
őstag

nem emléxem rá. kicsit ideg voltam akkor amikor 4 óra várakozás után kiderült h. hiába...

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#978) concret_hp válasza Drizzt (#976) üzenetére


concret_hp
addikt

formházi az is fincsi...
a sal nélkül egész élvezhető lenne... :U
bár a salról egyenléőre nemsokat tudok :DDD :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#979) KMan


KMan
őstag

Udv! Ehez a feladathoz lenne szuksegem segitsegre, aki tud kerem nezze meg, ha van ra ideje. A fajlkezelessel nincs gond, de arra jottem ra hogy onhivatkozo strukturakat kell hasznalni es dinamikusan kell memoriat foglalni. Na ez nekem nem megy.

Koszi elore is! Minden hint jol jon :R

[link]
[link]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#980) concret_hp válasza Drizzt (#971) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem 4.1, 3.2, 4.2
de 3.9 asszem elég lesz az elsőhöz :U
esetleg 2.2 vagy 2.4 játszott volna még.

szabtekhf + form heggesztés meg megy keményen :DDD
mondjuk formból csak a ltl-es, salos rész van vissza. de arról továbbra se sok fogalmam van :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#981) Drizzt válasza concret_hp (#980) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hát én egyszerűen nem tudom pontosan megérteni a formházimat, már egy ideje vajúdok vele. :) Mondjuk meg tudnék szerintem csinálni egy hálót, ami működik a bizonyítandó feltételek betartásával, de van sok nyitott kérdés. Na mind1, egyelőre ott fogom, s értelmezem szabadon. :U

I am having fun staying poor.

(#982) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na most elvileg nagyjából készen áll a házi Petri-hálós része, de van olyan, amikor egy tranzíció összes bemenetén van megfelelő számú token, s a dnanet szerint mégsem tüzelhető... :D

I am having fun staying poor.

(#983) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Egyébként én minek szenvedjek az Inával, ha a DNAnet nálam egy másodperc alatt megadott minden szükséges eredményt?
Meg mit akar jelenteni ez, hogy: teh deadlock-trap-property is not valid. Szó szerint tudom mit jelent, de ez most azt mondja, hogy nincsen deadlock?

I am having fun staying poor.

(#984) concret_hp válasza Drizzt (#983) üzenetére


concret_hp
addikt

azért kell ina-val csinálni, mert mint előző hsz-edben írta: a dnanet szar :DDD
sztem kb. azt hogy nincs holtpont :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#985) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Picit kiegészítettem a modellemet, rájöttem, hogy azért nem ment az a tüzelés, mert valami perverz módon dupla él került egy egyszeres helyére(persze nem látszott. :U), s most végre olyan Petri-hálóm van, ami viszonylag nagy, de minden hely fedhető P-invariánsokkal, s minden tranzíció is benne van T-invariánsokban. Na most jön az INA-s ''buli''. :D Aztán LTL, SAL.

I am having fun staying poor.

(#986) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Fura, hogy mind az Ina, mind a Dna jónak tűnő eredményekkel megáll pár milisec alatt. Azt egy adott hálóról hogy lehet ellenőrizni, hogy a megadott indoklások igazak-e rá? Pl.: az hogy nincsen benne deadlock, az triviálisan adódik a szimulációkból, meg élőségből, de: mi a helyzet akkor, ha háló alapján kéne belátni, hogy egy motort bármennyiszer újra lehet indítani? Megfogalmazni szavakkal nagyjából meg tudom,hogy miért van így a hálóm alapján, de automatikusan bebizonyítani lehet valahogy valamilyen modellszimulátorral?

I am having fun staying poor.

(#987) KMan válasza KMan (#979) üzenetére


KMan
őstag

erre up

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#988) concret_hp válasza Drizzt (#986) üzenetére


concret_hp
addikt

ha kicsi az állapottered, akkor gyorsan lefut. nekem pl. 77824 állapot vmi fél perc talán... és sztem exponenciálisan növekszik, de legalábbis nem lineárisan a szökséges idő

vagy fullba vagy sehogy :D

(#989) Drizzt válasza concret_hp (#988) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nálam 16 hely és 41 tranzíció van asszem. Az elérhetőségi gráfban meg csak 192 állapot van. Majd beszélek másokkal, hogy nekik mennyivel több/nem több. Aztán holnap nekiülök a Salnak, jólesz. Kódelmet mikor lesz időm elkezdeni végre? Így már megintcsak nem sok esély lesz rá hétfőn. :(

I am having fun staying poor.

(#990) concret_hp válasza Drizzt (#989) üzenetére


concret_hp
addikt

én láttam olyat is amiben 41 állapot volt :) szóval csak az azonos feladat lehet mérvadó :)

Sal modellemen lefut a deadlock checker ó je :D napközbe letolok az állításokból amennyit tudok azt' jóvan. kódelm alapból szkip. bár ha ugyanolyan lesz mint a zh, akkor talán lenne esélyem, de sztem nem sok.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#991) Drizzt válasza concret_hp (#990) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azt mondta, hogy a feladatok kb. ugyanazok lesznek, de némiképp módosítva, ami nála annyit tesz, hogy a feladatok fordítottjaira kell számítani kb, legalábbis erre utalt. Amúgy tudom, hogy a hálómba még be tudnék rakni vagy 10 tranzíciót, hogy még pontosabb legyen, de őszintén szólva nem érdekel már, az állításokat lehet igazolni(legalábbis a józan eszes módszerrel, formálisan a háló alapján nem nagyon tudom hogy lehetne...), így aztán késznek tekintem.

I am having fun staying poor.

(#992) Drizzt válasza Drizzt (#991) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Na, de a SAL-hoz, meg ltl-hez: hogy kell egyáltalán hozzákezdeni a dologhoz? Mit olvassak el, vagy micsoda? :S A honlapon lévő előadásfóliák megvoltak, de akkor most egyesével minden mondatot írja át LTL formára a feladat szövege alapján, vagy azért nem ilyen hosszú munka a dolog? Mit kellene még elolvasni?

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#993) bdav válasza Drizzt (#992) üzenetére


bdav
őstag

SAL language tutorialokat, mert nem az LTLek megírása a gáz hanem a SAL modellé. Nekem az elég gány lett, de éjjel nagyjából kész lettem a cuccal. A 3. kérdésemre meg írtam egy progit ami a coverability gráfot beolvassa és számol az alapján :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#994) concret_hp


concret_hp
addikt

nah feltöltöttem a formot.
az ltl-ekkel nem igazán boldogultam, de a sal legalább deadlock mentes.
ill. az egyik állításra írtam ltl-t ami közvetve bizonyítja.
remélem elfogadják majd azért a házimat :U
valahogy nagyon nem röhögnék, ha ennyi szívás után közölnék, hogy ez sajnos kevés :DDD de sztem nem fog megtörténni :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#995) Drizzt válasza concret_hp (#994) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hááát, én is most akarom feltölteni, egyik bizonyítandó dolgot nem tudom formalizálni egyszerűen ltl-lel.

I am having fun staying poor.

(#996) Drizzt válasza Drizzt (#995) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mind1, nem érdekel, feltöltöm, nekem is deadlock mentes, meg két dolog igazolható is rá...

I am having fun staying poor.

(#997) concret_hp


concret_hp
addikt

naelfogadták a szbtekemet ó je:D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#998) KMan válasza concret_hp (#997) üzenetére


KMan
őstag

nabuktam a matekA2t o je ;]
asszem kereszten ideje lesz matek kulontanarhoz menni, mert ez igy nem ok. :(

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#999) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Jelentem, a prog2 nagyházit utolsó nap késő délután kezdtem el csinálni. Szokás szerint. Tavaly sikerült a prog1-es, de nagyon hosszú éjszakám lesz ma érzésem szerint.

Közben ha esetleg jár errefelé egy hozzáértő, akkor elmesélhetné nekem, hogy egy kölcsönzési díj kiszámításához (ami persze a kölcsönzési időtől függ) elegek lesznek-e nekem a time() és ctime(...) függvények?
Nem tartok még ott, és nem szeretném megszívni velük, ha mégsem jók. Mire eljutok odáig, akkor már senki nem lesz itt, akitől kérdezni lehetne.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1000) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hát ez a kódelm zh elég fura volt... A feladatoknál végig úgy éreztem, hogy a könnyűek sok pontot érnek, a nehezek meg max. 10-et. Bár valamit variáltak a feladatok pontozásával, de szerintem még mindig fognak...

Más: konvolúciós kódolónál az, ha az ''outputvonalon)két pont van, de négy összeadó, csak kettő belemegy másik kettőbe, akkor az n az 4, vagy 2? Én 2-t írtam, de gondolkoztam, hogy itt valami becsapósság lehet...

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.