Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) concret_hp


concret_hp
addikt

szerdán bsz szigó :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#52) bdav válasza concret_hp (#51) üzenetére


bdav
őstag

lassan írj be a bw topicba hogy készüljenek az emberek :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#53) Drizzt válasza norbiphu (#50) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ha lesz lehetőség valamiből próbazh-t írni, akkor azt feltétlenül használd ki, akkor is, ha nem tudsz szinte semmit. Nagyon hasznos!

I am having fun staying poor.

(#54) concret_hp


concret_hp
addikt

asszem a héten megkezdődik a látogatott órákszelektálása ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#55) emitter válasza concret_hp (#54) üzenetére


emitter
őstag

:D lol
naja

valszám (VIK-en) csak az elején ilyen nudli? feleannyit sem veszünk, mint középsuliban követeltek...

(#56) concret_hp válasza emitter (#55) üzenetére


concret_hp
addikt

hát mondjuk a vége fele vannak fincsi dolgok :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#57) Drizzt válasza emitter (#55) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A valszám, s nudli egy mondatban? Ajajj... Ez még bőven vissza fog ütni később, hacsak nem tették bsc-n lightra a dolgot.

I am having fun staying poor.

(#58) bdav válasza emitter (#55) üzenetére


bdav
őstag

nekem se tűnt annyira nudlinak amikor hallgattam. persze ha tanultad előtte az valsz jelent valamit :) na és a többi tárgy hogy tecc?

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#59) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na, az első mérésre való ''felkészülési segédlet'' sokmindenre jó, de a felkészülésre éppen nem igazán, ha te is először látsz ilyen cuccot, mint ami a képen van. Kb. a 4.óra legvégén lettünk kész a kötelező részével a dolgoknak. :D Mind1, kibírjuk 4-essel..

I am having fun staying poor.

(#60) concret_hp


concret_hp
addikt

eheh 7főn már télleg bsz szigó... a hülye fonyos tételeken kívül nagyjából kenem a dolgokat :U

mérés2 1. mérés meg elég lol volt. egy ilyen tipikus szaki tartotta, elmondott mindent mi hogyan miért stb. az 5ösért kiírt feladatra abszolút nem maradt időnk (a mérőcsopiban senkinek) mégis 5öst kaptunk :D
hozzáteszem mind2 kapcsolással voltak gondok, az egyiknél jóhogy egy rossz vezetéket is beleraktunk, ezzel elment vagy 20perc mire rájöttünk, a másiknál meg a kondi volt rossz: egyik oldalán 2V a másikon meg 0,4V így aztán ugye az erősítő se igazán a frankót csinálta :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#61) concret_hp válasza concret_hp (#60) üzenetére


concret_hp
addikt

szigó: 4es :U :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#62) bdav válasza concret_hp (#61) üzenetére


bdav
őstag

grat még1x :C bw volt tegnap?:D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#63) Drizzt válasza concret_hp (#61) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hazudnék ha azt mondanám nem irigyellek, akkor kis túlzással megvan a diplomád... :D
Grat! :C

Egyébként csak egy ember előtt kellett szigózni, vagy több előtt egyszerre?

I am having fun staying poor.

(#64) bdav válasza Drizzt (#63) üzenetére


bdav
őstag

ketten vannak.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#65) concret_hp válasza bdav (#62) üzenetére


concret_hp
addikt

thx
1et azért nyomtam előtte biztos ami fix :DDD

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#67) bdav


bdav
őstag

úgy látom valakit kimoderáltak innen :)

btw vki nem akar nekem ócsóért MI könyvet eladni?

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#68) concret_hp válasza bdav (#67) üzenetére


concret_hp
addikt

ja írtam a modiknak :U

mi könyv : beleolvastam és hááát... qrvahosszú és annyira izginek sem tűnik :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#69) bdav válasza concret_hp (#68) üzenetére


bdav
őstag

MI: nekem tecc az ami előadáson van mostanság. aztán lehet h. később annyira nem fog.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#70) concret_hp válasza bdav (#69) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem is de a könyv attól még qrvahosszú :DDD :B

vagy fullba vagy sehogy :D

(#71) concret_hp


concret_hp
addikt

wazz' most nézem ösztöndíj táblát: info alapon 2,06-ra már jár ösztöndíj de mondjuk a villany még durvább: 1,76-ra.
ami viszont enyhén szólva is érdekes:Informatikus alapképzés Összlétszám 1124 fő, namost ez elméletileg a mi meg az 1el felettünk járó évfolyam... gyakorlatilag meg még vagy 4-500 delikvens akik több mint 1 év csúszásban vannak.
villanyon meg tavasszal már csak a mi évfolyamunk volt alapképzésen elvileg, ők viszont vmi 400an kezdték, 1 csomóan itthagyták, és most alapképzésen van még 743 fő :U
ez azért kemény :U


[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#72) KMan


KMan
őstag

Sziasztok en is ide jarok. Lenne itt hozzaerto kollega aki a parhuzamos kepzesrol tudna nekem meselni?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#73) concret_hp válasza KMan (#72) üzenetére


concret_hp
addikt

konkrétan mire lennél kíváncsi?
mind2 szakod bme-n van/lesz vagy egyik csak?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#74) Drizzt válasza concret_hp (#71) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem az viszont feltétlen pozitív, hogy végre van ösztöndíjam, ráadásul 7500 forint, ójee. :D

I am having fun staying poor.

(#75) KMan válasza concret_hp (#73) üzenetére


KMan
őstag

szia, elso kerdesem az lenne hogy BSc-ben hany allamilag finanszirozott felevet kaptam az allamtol? mert ugye ''elvileg'' 7 felev az alap diploma+3 felev a mester. Na most az alap 7 feleves kepzesben hany passziv felevem lehet, es mennyi lehet ugymas utan?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#76) concret_hp válasza KMan (#75) üzenetére


concret_hp
addikt

tudtommal aki 10 félévnél kevesebbb képzési idejű szakrta jár annak +2, aki 10 vagy több annak +3 féléve van. passzív lehet jópár, de ezt inkább kthban/támpont irodában kérdezd meg. a passzív természetesen nem számít bele a finanszírozott félévekbe.

bsc-n amugy elvileg nem úgy van hogy 7félév a bsc + 4 az msc?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#77) KMan válasza concret_hp (#76) üzenetére


KMan
őstag

en ugy tudom, hogy az alapkepzes 7 felev a mester pedig 3.
de ez a 2 passziv nem keves egy kicsit? :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#78) concret_hp válasza KMan (#77) üzenetére


concret_hp
addikt

ki beszélt 2 passzívról?
7+2 ill 10+3 államilag finanszírozott, amibe a passzív nem számít bele. és passzívból jópár lehet h pontosan mennyi azt nem tudom. ezt írtam nem?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#79) KMan válasza concret_hp (#78) üzenetére


KMan
őstag

akkor felre ertettem, de most mar ertem. :U

na a lenyeg hogy en a pazmanyra jartam, a muegyetemet iden kezdtem. a pazmanyon most passziv vagyok, bme-n aktiv. pazmanyrol szeretnek atjelentkezni szintem muegyetem. hogy tudom ezt megtenni?

Koszi.

[Szerkesztve]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#80) concret_hp válasza KMan (#79) üzenetére


concret_hp
addikt

mnej be az R épületbe, ott a kth-ban vagy a támpont irodában elmondják, hogy mit hogyan kell.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#81) KMan válasza concret_hp (#80) üzenetére


KMan
őstag

tampont irodat hol talalom? szinten R ep?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#82) concret_hp válasza KMan (#81) üzenetére


concret_hp
addikt

ja csak nem jobbra mész az aulából, hanem balra.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#83) KMan válasza concret_hp (#82) üzenetére


KMan
őstag

Rendben, koszi.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#84) emitter válasza concret_hp (#82) üzenetére


emitter
őstag

kivéve ha a hátsó bejáraton megy be :))

Nekem az a kérdésem, hogy Karon belül szakot váltani hogyan lehet, mi kell hozzá? Tf. h átmennék infóra, elfogadják a tárgyaimat?
thx

(#85) emitter válasza emitter (#84) üzenetére


emitter
őstag

Másik kérdés: tárgyat még le lehet adni így a 6.ik héten? :B Az az igazság, h Info1 nem nagyon fér bele az életembe, és ha félévtől amúgyis átmennék info-szakra, ott úgyis külön tárgy az architektúra, meg az oprendszerek, nem? Vagy szerintetek ha meglenne az info1-em, elfogadnák :F

(#86) KMan válasza emitter (#85) üzenetére


KMan
őstag

akkor fogadnak, ha kevesebb a megcelzott tantargy kreditszama es a tematika 60%-a egyezik es a KKAB is igent mond ra. a tantargy neve a kutyat nem erdekli. ;]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#87) concret_hp válasza emitter (#85) üzenetére


concret_hp
addikt

tárgyat leadni nem lehet. olyat lehet h szarsz rá ;]
és nem nem fogadnák el, a fent említett okokból. kivéve ha bsc-n vmelyik tárgy nincs (asszem SzAr nincs bsc-n ... hm de mégis van), akkor talán elfogadnák. átkérés meg ilyenek meg vik.bme.hu ott talán tucc vmi infót szerzni.

jah amugymeg matekot, fizikát valszeg át lehetne akkreditáltatni, legalábbis a fiz-t tuti, programozást nem hiszem, hacsak nem lett tökugyanaz az infós meg villanyos amit nem hiszek, mikrómakró meg ilyen szarok meg akkreditálhatók mindig, kivéve ha közgáz szakra mennél. digitet is valszeg, mert a villanyos digit kicsit keményebb mit az infós meg asszem több kredit is.

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#88) bdav válasza concret_hp (#87) üzenetére


bdav
őstag

''programozást nem hiszem, hacsak nem lett tökugyanaz az infós meg villanyos amit nem hiszek''

de jobban hasonlít: amit én vezettem villanyosoknak labort az ugyanaz a c++ anyag votl amit mi megtanultunk. Igaz h. infon 2+2 -ről 2+2+2 re nőtt a prog tárgyak óraszáma, azt hiszem van 2 óra gép nélküli (!) gyakorlatuk is (mint a bsz csak c/c++). Java meg már talán nincs a villanyon kötelezőként.

Matekot is problémásnak érzem mert ami villanyon matek az nálunk anal+bsz és más a menetrend (ugye mi párhuzamosan tanultunk integrálni meg linalgebrát, de ezt nem lehet a villanyon, azért is van több félévnyi matekjuk).

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#89) concret_hp válasza bdav (#88) üzenetére


concret_hp
addikt

most villanyon is eléggé átszervezték a dolgokat, nekik is van bsz az elején, nem 4. félévben vna gráfelmélet meg hasonlók...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#90) emitter


emitter
őstag

kösz az infót!

amúgy tárgyat elvileg le lehet adni, tanszéken kell kuncsorogni, mint megtudtam.. de talán mégsem adom már le így 6. hét végén :) inkább megpróbálom megérteni ;]

(#91) KMan válasza emitter (#90) üzenetére


KMan
őstag

miert szeretnel atmenni villanyrol infora? (ha jol vettem ki)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#92) M@trixfan válasza emitter (#84) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ha jól gondolom villany »»» infó váltásról lenne szó. Ha igen akkor a legszerencsésebb helyzetben vagy!;] Javaslom számodra ezen dokumentum részletes tanulmányozását:
[link]
Főleg azokat a részeket nézd ahol ezt látod: 4,00. Igen, ez egy jó kis VIK kiegészítés és valóban előnyösebb lett volna virágkötész szakon kezdeni a BME-t átkérési céllal. Ja, hogy Te karon belül szertnél és villanyon pont 3.99 az ösztöndíjátlagod? Sajjjjjnos pont nem elég. :( Persze máshova 2.5 minimum is jó lett volna de VIK-en belül nem. :W Miután realizáltad, hogy ez pont azokkal kicseszés akik VIK-re vannak felvéve inkább számolj el szépen tízig és utána cselekedj...

Én csak két helyre vagyok felvéve az egyetemen és megkaptam, hogy menjek felvételit írni egy harmadikra is. 3-3.5 közötti átlag gyíkfing erre a célra, aki VIK-es az tudja mit jelent itt a 3.5. Még azt sem lehetett, hogy BSC-re vennének át hagyományos villanyról infó szakra. Welcome to the real world! :(((


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#93) KMan válasza M@trixfan (#92) üzenetére


KMan
őstag

vazzeg kszonom szepen!!! pedig gondolkoztam a valtasrol en is, de ezek szerint marad az A es B lap kitoltogetes.. (2k+2k? :F) aza vicc nalunk volt egy gyerek 4 felev utan ment at BCE-re kettes atlaggal, szigok nelkul siman atvettek gazdinfora. mondjuk nekem az atvetelhez 3,00 is eleg lenne. jovicc:DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#94) KMan válasza KMan (#93) üzenetére


KMan
őstag

[link] vagyis inkabb mostmar 9k. kosz allambacsi. aki nagyon keni es 144 pontal kinezte maganak a leglegleg helyet es csak oda adja be, az is fizesse meg a sokszorosat. ehez is csak gratulalni tudok. :((

[Szerkesztve]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#95) concret_hp válasza KMan (#94) üzenetére


concret_hp
addikt

hú de qrva unalmas tud lenni így hajnalban egy szabtechgyak :DDD
ráadásul a tirisemet se akarja látni a gép... :((

vagy fullba vagy sehogy :D

(#96) emitter válasza bdav (#58) üzenetére


emitter
őstag

Igazatok lett, tényleg nem volt jó dolog elkiabálni :D
kezd a dolog bedurvulni.. és holnap 1. ZH...
A para az, h csak 3 feladat lesz, szóval ha akárcsak egyet is elrontasz, már alig van esélyed :U gondolom a félév 2. része még nehezebb lesz

(#97) bdav válasza concret_hp (#95) üzenetére


bdav
őstag

hát az előadás se semmi e tekintetben. amugy asszem ma 30 alá csökkent a létszám, lassan el kell kezdeni felöltözni, az E1B rohadt hideg ha üres :D ja btw van már belőle kirakva házi. A gyak nekem meg elég jó, akkor úgy érzem hogy értem kb. de jön az előadás, és gyorsan meggondolom magam :)

emitter: ;] nekünk anno olyan volt h. beugró 10 kérdés, abból 8 jó kellett hogy legyen

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#98) concret_hp válasza emitter (#96) üzenetére


concret_hp
addikt

de ha te villanyon van akkor neked matek b4 van vagy amilyen néven az most fut és nme valszám és a 2 nem ugyanaz :D mert az infós keményebb :DDD
(infós valszám 5 krdeit, mat b4: 4kredit és akreditáltatni is csak infós valszám ->b4 irányba lehet :P)
(azért nehogy megsértődj, nem azért mondom :) )
(amugy szobatársaim tavaj rutinból átmentek zh-n sz'al ne parázz... majd vizsgán szórnak ki mindenkit :DDD)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#99) concret_hp válasza bdav (#97) üzenetére


concret_hp
addikt

levlist aktuális: 1ik haverom bejár fonyra, hogy ne kelljen átrágni a a könyvet szigóra (meg a fonyt annyira nem kente.) 2. előadás óta fent van a tanszéken az óra, mert 10 alatt volt a létszám már akkor... :D
(sztem vagy 150 ember lazán van még fonyon)

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#100) KMan


KMan
őstag

lenne itt egy VIK-es mernok infos kollega? lehetoleg most kezdett BSc-s.

Csak a balekok alszanak [SAS]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.