Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) concret_hp válasza ktg3 (#547) üzenetére


concret_hp
addikt

hozzzám odajött vizsga közben, hogy puskázok :D
aszitte h puskázok, mert már annyit forgolódtam meg minden... hát vazeg vmivel el kell lenni amig el nem hívja valaki vigyorex nénit :DDD
(persze nem puskáztam, fullra kentem a témát, 5ös lett...)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#552) Tepi csávÓ


Tepi csávÓ
csendes tag

Egyébként ha jó jegyet akartok digitből akkor Iváncsyhoz kell menni és kész.

(#553) bpx válasza Almosito (#549) üzenetére


bpx
őstag

Nekünk infon Selényi tartotta a digitet, és azt mondta, hogy a vizsgák mindig úgy készülnek, hogy ez előző éviből elhagyják a legnehezebb példát, és összeállítanak egy olyan szintű új vizsgasort :D

(#554) Drizzt válasza Wolfy_ (#539) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nálam még mindig nincsen 5-s 5 kredites tárgy. :B Viszont van egy DP 4-esem 90%-kal, csúnya bukás után egy héttel. :D

I am having fun staying poor.

(#555) Drizzt válasza Tepi csávÓ (#540) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ez a zh-s ismétlős szabály ez létezik? Mert asszem tavaly nem volt meg a 10% utolsó algel vizsgán, meg idén első fonyon asszem valami ketten mentek át 35-ből, s nem volt semmiféle ismétlés(mondjuk ezek vizsgák..). Jah, most néztem meg: 3-an mentek át 27-ből, az még megvan a 10%. :D De asszem algelből a tavalyi utolsónál tényleg nem volt. :U

I am having fun staying poor.

(#556) concret_hp


concret_hp
addikt

ááá ez a hálók ez nagyon gáz...
majdnem végigértem az órai jegyzeten, ahol oda volt írva h könyvben ezt meg ezt el kell olvasni azt el is olvastm+még azon kívül is jópár dolgot. belenéztem 1-2 vizsgasorba és hát... :(
miből lehet ezt értelmesen megtanulni?
pl. listára küldött régebben valaki ilyen 20 pontos ábrák oldalt, ahol ilyen téglalap rombusz estb jelölésekkle van jópár cucc. ilyen nincs is a jegyzetben akkor most mivan? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#557) Tepi csávÓ válasza Drizzt (#555) üzenetére


Tepi csávÓ
csendes tag

Én úgy tudom létezik, de erre sunyiba figyelnek ám a tanárok. Viszont ha nincs meg a 10% akkor nem tudom pontosan mi van, nem automatikusan ismétlődik meg a vizsga szerintem hanem a tovább kell vinni az ügyet a hallgatói képviseletnek és akkor az majd tesz valamit. De megjegyzem ez csak az én meglátásam, hogy pontosan hogy is van ennek a menete azt nem tudom. Erre még az én évfolyamon nem volt példa. Így-úgy de megvolt a 10% .... vajon miért ? ^^

(#558) Drizzt válasza concret_hp (#556) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az ábrák elvileg egy olyan feladatot szeretnének takarni, ahol fogod, s magadtól kitalálsz egy folyamatábrát az egyes tanult algoritmusokra. Mondta, hogy amik kint vannak neten ábrák, azok csak útmutatásnak jók, érdekes amúgy, mert én is csak wiki-n, meg is-en láttam ábrákat. És hálók tényleg gáz, a pontozás is erősen hagy maga után kivánnivalót. Hát, nem tudok mondani semmi bíztatót...
Közben meg a szabtechet lassan elkezdem, de kb. annyit látok értelmes cselekedetnek, hogy megnézem a korábbi megoldott vizsgákat, s betanulom... :S

I am having fun staying poor.

(#559) bdav válasza concret_hp (#556) üzenetére


bdav
őstag

sajnos én se tudok mondani sok bíztatót: slideokat (2003, 2004) és a könyvet IS ajánlatos elolvasni. Én egy jó zh-ra és slideokat nagyjából megtanulva kaptam 3mast, 4es ennyiből nem biztos hogy reális lett volna (bár a 20pontos rajzolóst is elrontottam kicsit, pedig azt alapvetően jól tudtam). InfoSiteon sztem nézd meg a kidolgozott 20pontosakat, nem lesz benne amit kérdezni fognak de legalább tudod hogy mire számíts. Nekünk nem volt annyira gáz a dolog, elárasztásos üzenetküldést kellett leírni egy csomópontra, ez viszonylag egyszerű, de szvsz belefér hogy valami zűröset kérdezzenek.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#560) ktg3


ktg3
őstag

vége a vizsgaidőszaknak itt a sch-ban nagyon nagy önrombolás folyik:DDD
lol nem egedtek javítózni merthogy nem húzta ki kth a 2esemet!:DDD
fuck!ezért tanultam rá?na mind1 nem árt...
csak így nem lesz vmi sok ösztondíj:(


na alkotok vmit :B

(#561) Drizzt válasza ktg3 (#560) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nálunk a régi alapképzésen nem hinném, hogy sokkal 2.0 felett lesz az ösztöndíhatár. Előző félévek tendenciáiból kiindulva.

I am having fun staying poor.

(#562) ktg3 válasza Drizzt (#561) üzenetére


ktg3
őstag

nekem így csak 2.7 lesz
ami annyira nem rossz..
megvan minden most nem mérgelődök max magamra haragszom h nem mentem el matekból szóbelire..

(#563) bpx válasza ktg3 (#562) üzenetére


bpx
őstag

én csak k*cs*g LZ-re haragszom most :D vizsgáimat úgy vettem fel, hogy szoftvertechnológiát (azelőtt programozás technológiája) utoljára hagytam, mert hogy az úgyis könnyű a többihez képest(valszám, fiz2, SzAr). ehhez képest sikerült olyan vizsgasort összeállítaniuk, hogy utolsó vizsgán 86% bukott, amibe én is beletartozom...

Nem értem miért jó ezt csinálni, hogy minél később mész vizsgázni annál jobban szopsz... Az Isten (NG) is ezt csinálta, és ő még előre be is jelentette, hogy az 1. vizsga könnyű lesz, 2. már nehezebb, 3. kimondottan nehéz, 4.en meg kimondottam csodálkozna ha bárki átmenne.

(#564) Drizzt válasza bpx (#563) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hát, én ezt már megfigyeeltem a BME-n eltöltött idő alatt, úgyhogy múlt félévben pl.: első héten 3-at vizsgáztam, 2 sikerült, a jelek rá egy héttel ismételve meglett, aztán még valahogy meglett 30 kredit, aztán jónapot, utána már nem ment semmi(pont az algel nem. :((() Most meg első hét opre, siker, infelmet lemondtam, aztán 3-a hálók, 4-e infelm(ez bukta), 11 algel(Az elsőre nem volt férőhely. :(((), 18 töki, 24 mi, 1-e meg majd szabtech..,

I am having fun staying poor.

(#565) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Imagyyuk a neptunt, az edidig egetlen mukodo funkcioja is kezd behalni: update, egszerune imadom!!!!!!!!!:- (((((((((( grrrrrrrrrrrrrrrr

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#566) bdav válasza neduddki (#565) üzenetére


bdav
őstag

nekem az összes következő féléves tárgyamra azt írja a neptun hogy ütközik magával 3xosan :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#567) concret_hp válasza bdav (#566) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem van ami 4*esen, sőt a szabtekgyakhoz 2 terem van megadva így az 6szorosan :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#568) concret_hp válasza bdav (#559) üzenetére


concret_hp
addikt

asszem a minimumpontos 2essel bőven kiegyeznék hálókból :U
mérnem lehet legalább 1-2 példát beletenni vagy valami? :O
25/75p kell a bódottához, remélem annyit azért csakcsak sikerül összeszedni valahogy :U

nagyon nem megy nekem ez a seggelés téma :O

vagy fullba vagy sehogy :D

(#569) Fecow válasza bpx (#563) üzenetére


Fecow
aktív tag

Azért NG csak szokás szerint túlzott, utolsó vizsgán is mentek át szép számmal sőt még 5-ösök is lettek. Mondjuk az egyik csoport tényleg kifejezetten nehéz volt(neurális hálók, szuperskalár architektúra), szóval lehet, hogy úgy értette ha a nehezebb csoportot kapod és ő javítja, mert a javítási stílusa már már legendás :D

Nyergeld meg a nagyot

(#570) Drizzt válasza concret_hp (#568) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem 23 pont kellett, 19-et adtak, ott kellett felreklamálnom nagyon mérgesen/ultracsalódottan. Aznap már reggel volt egy infelm bukta, úgyhogy eleve olyan állapotban mentem oda, mint aki a kezével széttépne vagy 1000 dolgot, ha közé kerül. :D

Szabtechkel meg szinte sehogy nem állok még, de annyira mégse tartok tőle.

I am having fun staying poor.

(#571) Drizzt válasza Fecow (#569) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én próbáltam nálka digitszigón reklamálni. :D:D:D Kb. annyi volt a válasza, hogy: ''ez így rossz, lehúzta az egész oldalt, s örüljön, hogy a javító ennyit adott.'' Hálók reklamáláson meg az egyik javítótól kérdem az egyik 1 tele írt 10 pontos 0-ra pontozott feladatomra, hogy:''ez miért ennyi?'' Erre: rá se néz szinte, s: ennyit ér gondolom... :(( Szerencsére Harangozó vette a fáradtságot, hogy elolvassa kétszer is, bár pontot nem adott rá, de a másikra igen(az is 0-ra volt pontozva eredetileg a 10-ből...). :R

I am having fun staying poor.

(#572) bdav válasza Drizzt (#571) üzenetére


bdav
őstag

hozzáteszem hogy kb. ő az egyetlen tanár akivel eddig dolgom akadt és jó vetítős órákat tartott (dobogósok egyébként LZ és Tadeusz)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#573) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hmm... Mi 52 pont, őszintén szólva a kettestől is féltem, illetve attól, hogy nem lesz meg, viszont ha így alakult, akkor megpróbálok szerezni hozzá két pontocskát, hátha 3-as. :)

I am having fun staying poor.

(#574) Drizzt válasza Drizzt (#573) üzenetére


Drizzt
nagyúr

És természetesen már 3-as is. :D

I am having fun staying poor.

(#575) concret_hp válasza concret_hp (#568) üzenetére


concret_hp
addikt

nah kb. 3szor átolvastam a jegyzetet, valamennyire kenem is, de inkább csak felismerés szintjén, mint fejből :(
jó lenne ha meglenne :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#576) bdav


bdav
őstag

nahh hát ma letudtam az utolsó vizsgám is erre a félévre. jee (webprog 5ös ugy hogy 2 előadáson votlam benn és 4-5 óránál többet nem tanultam rá :D)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#577) KMan


KMan
őstag

tantargy tematikakat ki tudok kerni a kth-bol vagy vhonnan? :F vagy pedig kulon-kulon egyesevel a tanszekekrol. Esetleg neptunbol vagy a tantargyak honlapjarol kinyomtatni es vinni a tanaromhoz vagy tanszekre pecsetert es alairasert? :F ki hogy csinalja? tu:R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#578) concret_hp válasza concret_hp (#575) üzenetére


concret_hp
addikt

nah 5 óra múlva vizsga (lol közbe elmentem puskát nyomtatni és már csak 4,5 ;]), terembeosztás baszott megjönni, én meg rájöttem hogy ha 75ből 25 pontot kell csak elérni a bódottához, és nagyjából kenem amikből 20 pontos kérdés szokott lenni akkor leeht nem ártana ha legalább megnézném és akkor kenném fullra... na mind1, remélem valahogy meglesz.

már úgy vagyok vele hogy inkább 3 bsz szigó mint 1 hálók vizsga :DDD

KMan: te most úgy tulajdonképpen mire vagy kíváncsi?
a tárgy honlapján fent van a tematika. de azt kinek akarod megmutatni vagy mivan :F

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#579) bdav válasza concret_hp (#578) üzenetére


bdav
őstag

sztem akkredittáltatni akar valamit

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#580) Drizzt


Drizzt
nagyúr

A nagy Derivátor kötözködős kedvében van. Elhatározza, h minden szembe jövő függvényt lederiválja. Elsőként az x^2 (iksz négyzet)-tel akadt össze.
- X^2, most én úgy, de úgy lederivállak, ha nem mész az utamból!!!
Szegény x^2, menekült, ahogy tudott, de
a nagy Derivátor lederiválta. Függvényünk 2x-ként bánatosan kullogott tovább.
Legközelebb a sin(x)-et sodorta balsorsa a nagy Derivátor útjába.
- sin(x), most én úgy, de úgy lederivállak, ha nem mész az utamból!!!
Ő se járt jobban, mint x^2. cos(x)-ként (mint lederivált függvény) kénytelen tovább ballagni az értelmezési tartományon.
Na amire még a nagy Derivátor se számított: a következő függvény megelően pimasz volt:
- Húúú, én most úgy, de úgy lederivállak, ha nem mész az utamból!!!
- Te lennél a nagy Derivátor? Engem ugyen deriválhatsz, én vagyok az e^x (éad iksz).....

Ez vizsgaidőszak végefelé erősen lefárasztja az ember agyát. :D

I am having fun staying poor.

(#581) bpx


bpx
őstag

az idei aranyköpés-gyűjteményünk :D
[link]

Van benne LZ, NG, s minden mi szem szájnak ingere :D

[Szerkesztve]

(#582) KMan válasza concret_hp (#578) üzenetére


KMan
őstag

szted? :) akkreditaltatni akarom. nem az a szokas hogy a tematikara a tanar alairasa es egy tanszeki pecset? vagy jo a mezei lap amit kinyomtatok a honlaprol vagy neptunbol aztan masik felet meg hozzairom hogy biztos klappoljon? :F ;]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#583) concret_hp válasza KMan (#582) üzenetére


concret_hp
addikt

hát nemtom én még sose akkreditáltattam semmit :)

de ha érthetően leírod hogy mit szeretnél, akkor talán tudunk segíteni :) tehát hogy már tudom, meg tudom mondani hogy fogalmam sincs hogy megy :DDD de a kth-ba vagy támpont irodában vagy hk vagy valami ilyennél érdeklődj sztem :)

hálók:
kicsit lol, 3as lett, 46pont a 75ből... namost úgy jöttem ki, hogy 15pont tuti megvan de a 25 már qrva necces :DDD biztos figyelmesen végigolvasták hogy mi mindent írtam ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#584) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Húbakker, azt hittem már szabtechből nem tudok majd meglepődni semmin, de aztán elkezdtem megnézni a korábbi vizsgák megoldásait. Hát, nagyrészt teljesen máshogy csinálják, mint én tenném. :U

I am having fun staying poor.

(#585) bdav válasza Drizzt (#584) üzenetére


bdav
őstag

tervezéshez pidet meg deadbeatet elég tudni sztem - ezek eléggé automatikusan tudnak menni (meg pár tricky matlab utasítás se jön rosszul mint az obsrv, a contrb meg a canon :) )

concret: grat a hálókhoz én úgy halltotam h. elégg szivatós volt (főleg pontozásilag). bw volt előtte? :DDD

[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#586) concret_hp válasza bdav (#585) üzenetére


concret_hp
addikt

szerinted? :DDD
(naná :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#587) KMan válasza concret_hp (#583) üzenetére


KMan
őstag

akkor marad a tampont.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#588) Drizzt válasza bdav (#585) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Rájöttem, hogy az volt a gond, hogy 99-es, meg 2000-es vizsgákat néztem először, azok meg eléggé másféle megoldással álltak neki, mint a gyakorlati cuccunk. Magán a vizsgán volt most egy folytonos Pd, egy diszkrét Pi, meg egy állapotábrás csinálj ilyen-olyan visszacsatolást, rajzold le a megfelelő ábrát cucc. Eddig annyit tudok, hogy teszt 21 pont, 14 a hozott, szóval még a nagyfeladatokon múlik minden, de asszem így már a max. 75 pont legjobb esetben is négyes lehet(gőzöm nincs a ponthatárokról). A tesztre nem igazán tudtam jól készülni(megnéztem 4 régebbi kidolgozottat, aztán annyi).

I am having fun staying poor.

(#589) Drizzt válasza Drizzt (#588) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Na 67 pont, 3-as. Jobb leett volna egy jobb jegy, de túlélem, ösztöndíjátlagom így is pon 1.0-val jobb, mint előző félévben, kreditjeim száma meg 8-cal nőtt. Sürgősen bsz-szigó, aztán adatb, s szakirány, ez a cél. :)

I am having fun staying poor.

(#590) Fermat válasza Drizzt (#580) üzenetére


Fermat
tag

haha , nagy poén :)

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#591) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Grafikából, meg adatbiztonságból rendes kereszt van vajon?

I am having fun staying poor.

(#592) concret_hp válasza Drizzt (#591) üzenetére


concret_hp
addikt

grafikából láttam neptunban valamit, de részemről inkább ráér őszig a szívás :D
adatbiztonságot nem találtam.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#593) Drizzt válasza concret_hp (#592) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Neptunban hogyha valamiből csak vizsgakurzus van, akkor azt valahol jó nagy betűkkel ki szokták írni, nem? Azért venném fel a grafikát, hogy másodjára már legyen némi minimális rálátásom. :B

I am having fun staying poor.

(#594) Tepi csávÓ


Tepi csávÓ
csendes tag

Arra vigyázzatok, hogyha nincs benn az összes aláírás az indexben akkor mostmár én úgy tudom 3000-ret kell fizetni bejegyzésenként.
+Én még azt is hallodtam hogy a kövi félévben a nemteljesített kreditekért is fizetni kell, szóval aki 2-esével veszi fel a tárgyakat az gázban lesz.

(#595) concret_hp válasza Tepi csávÓ (#594) üzenetére


concret_hp
addikt

''Én még azt is hallodtam hogy a kövi félévben a nemteljesített kreditekért is fizetni kell, szóval aki 2-esével veszi fel a tárgyakat az gázban lesz.''

erről mindenkinek csak hallomása van egyenlőre, de sztem a tavaszi félévben ilyen tuti nem lesz még, max ősztől.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#596) concret_hp válasza Drizzt (#593) üzenetére


concret_hp
addikt

a grafika az órarendbe is bennvolt, felvettem próbaképp sz'al abból sztem rendes óra van. egyébként nemtom, mert még sose vettem fel csak vizsgakurzust.

más:
szabtekre szerintetek van esélyem gyúrni úgy, ha nézeketem a gyakanyagokat? vagy miből lehet gyúrni arra?

bdav, drizzt: beszéd vagy beágy? :D
részemről beszéd, bár nem érdekel a téma (sőt igazából nem is nagyon tudom melyik miről szól), de a hetenkénti házi nem szimpatikus... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#597) Drizzt válasza concret_hp (#596) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Felveszem aztán meglássuk, egyelőre úgy tűnik, hogy veszteni nem vesztek vele semmit. Beszédet vettem fel, mert úgy hiányozna 10 félévközi házi, mint púp a hátamra. Szabtechnél a zh-ra nem tudom hogy lehet felkészülni, az mákkal lett meg. A vizsgára viszont tökéletesen megfelel, hogyha a matlabos gyakanyagokat végigolvasod, s közben ki is próbálod. Ezenkívül van csomó kidolgozott vizsgasor(a 2003-asok hasonlítanak leginkább a Keviczky-féléhez. szerintem a jeleknél a tárgy jóval könyebb, a tesztes kérdésekre mondjuk nem tudom hogy lehet jól készülni, a könyv az túl hosszú. :). A házi feladat ha már megérted a szabályozók tervezését a matlab segédletből, meg megnézed a wiki-t, akkor nem lehet gond.

I am having fun staying poor.

(#598) bdav válasza concret_hp (#596) üzenetére


bdav
őstag

szabtech:
zhra könyvöl tudsz tanulni + jelekes dolgokat ha érted az nem hátrány
vizsgára sztem a legjobban a házifeladat készít fel, nekem tök hasonló volt. egyébként gyak anyagok (de ezek kellenek a házi íráshoz is :) )

beágy: azért mert a beszédnek a jelek az előkövetelménye ennek meg az opre. a heti házival tuti nagyokat fogok szopni de legalább ez vmennyivel jobban érdekel

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#599) KMan válasza KMan (#587) üzenetére


KMan
őstag

korrekt kis szoszi holgy segitett bar 1-2 dolog meg szamara is homaly volt a parhuzamos kepzessel kapcsolatban. majd kiderul.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#600) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Naööö... Megvannak a bsz-szigó dátumok, úgyhogy lenne pár kérdés: a lényege: miből tanuljak? Valamilyen kidolgozásból, vagy szépen nyálazzam végig az összes könyvet? A bizonyításokat a ketteshez is kell tudni(bár nem kettesre hajtanék persze...)?
Illetve van olyan cucc is, ami mondjuk bsz1-2-höz, meg fonyhoz hasonlóan jó, mint az Algeles Katona-féle fóliák?

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.