Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Wolfy_ válasza 9CS (#1550) üzenetére


Wolfy_
tag

en is szabit veszek ki, igy lesz ket ketnapos heten (mivel en szervezni megyek le) :D.
amugy ezt a tabort inkabb ugy kell felfoni, hogy ''informaciot szerzek az egyetemrol es megismerem leendo tarsaimat'', mitsem hogy ''szetbulizom az agyam negy napig'' es akkor nem eri nagy csalodas az embert. :)

(#1552) Fermat


Fermat
tag

Én már Franciaországban kovászolok és kroászánt habzsolok.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1553) tototos válasza Fermat (#1552) üzenetére


tototos
őstag

Én balatonon süttetem a hasam :D :D

[Szerkesztve]

(#1554) concret_hp


concret_hp
addikt

na én részemről lehet belájtosítom az egyetemet. van még 7 ingyé' félévem, kb. 100 kreditre (sazbtek + kódelm + grafika + adatbizt + elágazó2 + szakirányos tárgyak + pár választható + önlab) meg a diplomamunkára. úgyérzem nem az lenne a helyes, ha megszakadnék, hogy 5év alatt lediplomázzak, aztán 0 munkatapasztalattal néznék állás után. szóval asszem kb. 3 évig fog tartani a hátralevő 2 évem. egy kis szakmai gyakorlattal meg nyelvtanulással megfűszerezve :U

(mondjuk ez a topichoz nem annyira kapcsolódik, de azért ha van valakinek hozzáfűzni valója az írja le :) )

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1555) FehérHolló válasza concret_hp (#1554) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nekem összesen van 9 ingyen félévem, a következő generációnak meg pontosan 0.
Körülbelül ennyi jutott eszembe így első nekifutásra hozzáfűznivalóként. Egyébként nem rossz terv.

Skynet is real. It's called Google.

(#1556) concret_hp válasza FehérHolló (#1555) üzenetére


concret_hp
addikt

9 ingyen félév 7 félévre, nekem 13 volt 10-re, ez arányaiban ugyan az szerintem :), hogy eztán mi lesz arról fogalmam nincs. de azért gondolom nem fog mindenki félévente ~240-250K-t becsengetni :U

(mellesleg tudtommal ennek a hozzájárulás cuccnak a jelentős részét visszaosztják ösztöndíjként és így már tényleg érdemes lesz tanulni ösztöndíjért, de ebbe most ne follyunk bele)

egyébként a 9 félév a bsc-re vonatkozik, ha tol az ember msc-t akkor arra jár majd plusz félév nem? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1557) FehérHolló válasza concret_hp (#1556) üzenetére


FehérHolló
veterán

MSc elvileg teljesen zsebből megy. Az állam a felső 20%-ot támogatja ösztöndíj formájában. Egyébként én személy szerint örülnék 13/10-nek. ;)

Skynet is real. It's called Google.

(#1558) Fermat


Fermat
tag

Tenyleg most a fizetosnel hogy kell majd tejelni ? Havonta 60kt vagy egyszerre, mert se szamla se osszeg nem volt feltuntetve(235k is csak az ujsagbol tudom).
Amugy most mar az ANA soknak is tanulni kell, mert siman le lehet csuszni.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1559) Wolfy_ válasza FehérHolló (#1557) üzenetére


Wolfy_
tag

en ugy hallottam, hogy ha tovabbmesz MSc-re, akkor a finanszirozott/elvegzendo arany 12/10-re valtozik a 9/7-rol. azaz ha ''hasznaltal a keretbol'' akkor ahelyett nem kapsz uj felevet, csak az a 3-at ami az MSc-hez szukseges.

(#1560) concret_hp válasza Fermat (#1558) üzenetére


concret_hp
addikt

félév vége felé kell becsengetni a lovettákat általában nov ill ápr. általában.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1561) FehérHolló válasza Wolfy_ (#1559) üzenetére


FehérHolló
veterán

Majd meglátjuk, mi lesz.
Dékáni hivatalos meg jó ötletnek hangzik, írok nekik majd reghéten/után. (Tudja a fene, hogy mikor van kevés dolguk, hogy ezzel zaklassam őket.) Köszi a tippet!

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1562) Fboy


Fboy
aktív tag

Jár valaki a közlekedésmérnöki karra? Vagy felvettek oda valakit innen?

(#1563) Drizzt válasza concret_hp (#1554) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Tesóm azt mondja, hogy jobban járhatok, ha elkezdek én is még egyetem közben dolgozni, de most meg nem mondom, hogy pontosan miért, neki bejött anno. Én most viszont azon vagyok, hogy már szinte száz, hogy utána szeretnék egészségügyi mérnöknek menni, de annak az első két féléve elvileg csak 2-2 tárgyból áll, szóval mellette nagyon simán lehet melózni. A focit meg semmiképp nem hagyom abba, bár még van vagy 1 hónap, mire újrakezdhetem.

I am having fun staying poor.

(#1564) bdav válasza Drizzt (#1563) üzenetére


bdav
őstag

lesz gyakorlatod amikor megszerzed a diplomát. az sokat számít. de én inkább nyáron melózok, év közben nagyon zúzós lenne. pláne hogy szervezek challenge24-et is...

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1565) Fermat


Fermat
tag

Szerintetek mint friss hus erdemes kineznunk a Hacktivityre ?:)

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1566) concret_hp válasza Fermat (#1565) üzenetére


concret_hp
addikt

ha érdekel a téma akkor miért ne?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1567) Fermat válasza concret_hp (#1566) üzenetére


Fermat
tag

Engem minden érdekel mindere nyitott vagyok minden téren.
A workshoppok meg első látásra érdekesnek tunnek. Volt már valaki ilyenen ?

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1568) 9CS válasza Fermat (#1567) üzenetére


9CS
senior tag

Ennek semmi köze ahhoz, hogy hova jársz, ha érdekel akkor érdemes kimenni. Az IT.news volt kint tavaly előtt, és voltak BME IT^2 munkatársak is előadóként. Jó hangulatú igényes előadásokat lehetett látni, hallani (, meg vicceset is).

Kedvcsinálók: [link] [link] [link]


_Valaki gólyatáborba jön? Nem szeretnék egyedül menni._

[Szerkesztve]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1569) Foxi válasza 9CS (#1568) üzenetére


Foxi
senior tag

Én megyek, de elég kényelmes, lassú tempóban jó sok várakozással :D

(#1570) 9CS válasza Foxi (#1569) üzenetére


9CS
senior tag

Hmmm, szervező? :)

Mondjuk Tatán úgyis lesznek, akikhez hozzá lehet (mit lehet kell) csapódni.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1571) Foxi válasza 9CS (#1570) üzenetére


Foxi
senior tag

Nem, én csak sima gólya vagyok :)

(#1572) 9CS válasza Foxi (#1571) üzenetére


9CS
senior tag

Vonattal mész, vagy mentek? Vajon megéri Tatabányán az átszállásra várni, hogy utána 6 perc vonatúttal ott legyen az ember? Sétának az erős? :F Lehetett volna ott a találkozó, és akkor egy túrával kezdenénk, hogy erre nem gondoltak.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1573) FehérHolló válasza 9CS (#1568) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nekem az a véleményem, hogy a nagyobbik teremben tartandó előadások témáinak kivesézésére eléggé kevés az adott idő, ezért inkább a workshopokban veszek majd részt, mert azok is eléggé érdekelnek.
Valószínűleg én is megyek.

Egyébként ez az előadás erősen böki az elég lassan bár, de kialakuló mérnöki szemléletem: [link] (Ennek a cikknek a végén linkelte a kolléga, akinek a cikkjeit ajánlgatod: [link])
Egyik fő oka ennek, hogy túl sok benne a ha. Meg eléggé elvetemült emberek kellenek a megvalósításához, akiket nem érdekel egyáltalán a pénz.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1574) 9CS válasza FehérHolló (#1573) üzenetére


9CS
senior tag

Az emberke akinek az írásait „ajánlgatom” egy az előadók közül, nem mellesleg szervezője is az eseménynek (és a BME IT^2 munkatársa is volt, hogy a topikhoz is kapcsolódjunk). Persze ez nem azt jelenti, hogy egyet kell érteni Vele, csak talán aki menne az előadásokra, érdemes megnézni az írásait.

Két évvel ezelőtt nekem jobban tetszettek az előadások, és a workshoppok mellet működő ''tevékenységi körök''. Az akkori workshoppok nem is emlékszem mik voltak, csak egy darab HuWiCo-s bemutatóra, amit meg technikai akadályok tarkítottak.

A sok, „ha” pedig tényleg zavaró lehet, de érdemes a legrosszabb lehetőségre felkészülni, és akkor a fele annyira nagy baj is el van hárítva (amit esetleg tágabb körben is megvalósítható támadásnak éreznek).

[Szerkesztve]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1575) concret_hp válasza 9CS (#1574) üzenetére


concret_hp
addikt

BME IT^2 azmiaz? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1576) 9CS válasza concret_hp (#1575) üzenetére


9CS
senior tag

négyzet akart lenni :B [link]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1577) FehérHolló válasza 9CS (#1574) üzenetére


FehérHolló
veterán

Tisztában vagyok vele, hogy ki ő. :)
Egy ilyenre, amit leírt, meg nem lehet felkészülni szerény véleményem szerint.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1578) Foxi válasza 9CS (#1572) üzenetére


Foxi
senior tag

Vonattal és ketten megyünk. Ez egy jó kérdés, hogy mit éri meg ott csinálni :) Majd ha már ot leszünk, szerintem akkor döntjük el, hogy akarunk-e gyalogolni. Bár most, ahogy nézegetem az Elvirátm, ha Tatabányán szállunk át, nem pedig Tatán, akkor már sokkal jobban kijön és nem kell gyalogolni.

(#1579) 9CS válasza Foxi (#1578) üzenetére


9CS
senior tag

Én eleve Tatabányát néztem átszálláshoz, csak épp az a „baj” vele, hogy innen a vonat 6 perc alatt ott van a tóvároskerti állomáson. Viszont az átszállásnál Tatabányán várakozni kell a csatlakozó vonatra minimum 20 percet. Így lehet érdemesebb az állomáson punnyadás helyett átgyalogolni.

Például, ha a 11:25-össel indulok a déliből. (Oroszlányi vonat legtöbbje légkondis motorvonat) Ez beér 12:30-ra Tatabányára, de tovább csak 13:04-kor van vonat.

7km. :D

[Szerkesztve]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1580) concret_hp válasza 9CS (#1579) üzenetére


concret_hp
addikt

azért a km-t is nézd :) 6perc vonattal lehet 5-6km is. namost 30 fokban 5-6km-t gyalogolni egy csomó cuccal vagy várni az állomáson... hááát :)

(ráadásul lemaradni semmiről nem fogsz, úgyhogy én inkább a várakozást javasolnám)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1581) bandus válasza 9CS (#1579) üzenetére


bandus
veterán

hűű, környékbeli vagy? esetleg mehetsz busszal is, ottvan a vasútállomás mellett közvetlenül a pályaudvar, és tata meg tbánya közt elég jó a közlekedés. vagy ha nem sajnálod a pénzt, akkor akár taxizhatsz is, szerintemkb 2500ft-ért átvisznek, max 3k.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1582) 9CS válasza bandus (#1581) üzenetére


9CS
senior tag

Mihez képest környékbeli? Nem Tatai vagyok, ha erre gondoltál. Próbáltam legalább az utazásra felkészülni, hogy ott ne érjen (sok) meglepetés.

Holnap minden kiderül.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1583) Silivrian


Silivrian
csendes tag

Így van, holnap találkozunk! :)

(#1584) Fermat válasza 9CS (#1582) üzenetére


Fermat
tag

szerintem Oroszlányra gondolt.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1585) bandus válasza 9CS (#1582) üzenetére


bandus
veterán

jaja, azthittem valhol erreflé laksz, nagyon jól informált voltál :) lassan gólyatábor, ahol kiderülnek a kolik is. nagyon remélem hogy bejutok a kármánba :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1586) HaKo válasza bandus (#1585) üzenetére


HaKo
aktív tag

Jó hely az. :D

(#1587) bandus válasza HaKo (#1586) üzenetére


bandus
veterán

hát, ezért szeretnék oda jutni..kicsit elvenné a kedvem az egyetemtől, ha a terminusba kerülnék, de ha muszáj akkor fél évet kibírok ott :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1588) Fermat


Fermat
tag

Épp most néztem egyik haverommal, mekkora szerencsénk van hogy pestiek vagyunk. Azért kolesz élet nem oly olcsó...

Más:
-Nyelvi tantárgyfelvételre jelentkeztem az oldalon, de csak nevet meg mail címet kellett adni,érdekes..(két nyelvi tantargyat lehetett bejelolni, remélem a nemet nyelvvizga+angol kezdo fel lehet majd venni es nem utkoznek)
-A csatlakozoban volt szo valamiféle beiratkozási fuzetrol. Az meg mi ?:)
-Orvosi vizsgálta mikor lesz ?

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1589) bandus válasza Fermat (#1588) üzenetére


bandus
veterán

az a füzet cska egy régebbi verzió szerint kellett volna a beiratkozáshoz. mostmár nem kell, ezért nincs is, csak bennemaradt a füzetben. a neptunban kell kiegészíteni az adataid bankszámlaszámmal meg taj számmal.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1590) Fermat válasza bandus (#1589) üzenetére


Fermat
tag

meg szig,ado :)
Jelentkeztem a nyelvi tárgyakra, de az oldalon csak egy mailt meg nevet kértem. Ez igy gyengusznak tunik, mennyire hiteles, mert ugye nem lehet felvenni tárgyat csak szept.3tól.KTH aug 27. veszi fel nekünk a tárgyakat.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1591) HaKo


HaKo
aktív tag

Igazábol a Terminus sem olyan nagyon gáz. Kibírható... Persze a Kármán sokkal jobb. Terminusban a legnagyobb gond hogy nagyon messze van.
A kolesz élet olcsóbb mint az albérlet. :D

(#1592) concret_hp


concret_hp
addikt

elsősként a jelenlegi körülmények közt kármánba kerülni szerintem nagyjából 0% esély bejutni.

terminus állítólag elég ratyi meg kint is van eléggé.

tétényi úti koli még a legjobb abból amire eséllyel pályázhat egy elsőéves.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1593) bdav válasza concret_hp (#1592) üzenetére


bdav
őstag

Termó télleg ratyi és tényleg messze van (bár én így is messzebbbről járok de nem sokkal :) )

orvosi vizsgálaton én sose voltam. amugy nemtom mikor kellett volna :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1594) concret_hp válasza bdav (#1593) üzenetére


concret_hp
addikt

ja emlékszem nekünk is írtak valami ilyet, hogy lesz orvosi vizsgálat, de én se voltam :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1595) 9CS


9CS
senior tag

Nah vége a tábornak, hátőőő izé.

Koli téma:

Ott elmondták azt is, kik kerültek kollégiumba, amelyik csapatba én voltam, onnan _mindenki aki jelentkezett_ a Terminusba került.

[Szerkesztve]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1596) KMan válasza 9CS (#1595) üzenetére


KMan
őstag

Milyen volt a tabor?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1597) Silivrian válasza 9CS (#1595) üzenetére


Silivrian
csendes tag

És, merre voltál? Én piros póló, fehér kártya, Robi-Lot szoba. :DDD

Jah, és jó volt :D

[Szerkesztve]

(#1598) 9CS válasza Silivrian (#1597) üzenetére


9CS
senior tag

Fehér póló, narancs kártya. Józsi Fun Burg.

A tábor változó kedvel telt nálam. [link] ;]

[Szerkesztve]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1599) concret_hp válasza 9CS (#1598) üzenetére


concret_hp
addikt

már a mi időnkben is ez a zene volt ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1600) Marianna


Marianna
csendes tag

Üdv!

Szürke póló, zöld kártya, McRonald's Burg :) Szerintem is nagyon jó volt, kár lett volna kihagyni :D

Terminusos leszek, C épület 2. szint. Miért ennyire rossz az a koli? Mármint mi benne a rossz, azon kívül, hogy messze van?

Forget about the people in your past... they didn't make it to your future for a reason!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.