Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) KMan válasza sekli (#3000) üzenetére


KMan
őstag

mi volt?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#3002) concret_hp


concret_hp
addikt

na kemény 27 kredittel állok neki a következő félévnek +1 tesi :D
ez a legkevesebb amit eddig egyetemi pályafutásom alatt felvettem :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3003) KMan válasza concret_hp (#3002) üzenetére


KMan
őstag

elindultal lefele a lejton.. :))

en le se merem irni mennyi kreditet vettem fel mert menten agyverzest kapok. :O

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#3004) bandus válasza KMan (#3003) üzenetére


bandus
veterán

én végül 33-at. ha nincs valakinek nagyon negatív tapasztalata a játékelméletes tárgyról, mert akkor 31 lesz :D kivéve ha már nem tudom leadni :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3005) sekli válasza KMan (#3001) üzenetére


sekli
addikt

iszonyatos mazlim... :) meglett a BCE-n...

(#3006) concret_hp válasza KMan (#3003) üzenetére


concret_hp
addikt

az már rég megvolt :D :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3007) KMan válasza sekli (#3005) üzenetére


KMan
őstag

milyen kicsi a vilag.. ;]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#3008) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!
Már több mint 5 éve eldöntöttem,hogy BME-VIK-re fogok menni.Viszont az elmúlt 1-2 hónapban azt hallom vissza állandóan,hogy nagyon kemény lett a VIK és sokkal több hallgatót vesznek fel mint amennyi elférne valójában.Így azon töprengek,hogy jobb lenne a gépészmérnöki karra menni,mert ez még az ami érdekelne,könnyebb is mint a VIK és talán jobb is lenne nekem mert az elektronikát nem nagyon kedvelem(tranzisztort utálom,legalább a diferenciál erősítőket vágom,nyáktervezés még nem tudom milyen,de gondolom nem kellemes).Voltam nyílt napon összel és sikerült bejutnom mikroelektronikai laborba,háát érdekes volt,de hogy nem unalmas azt nem mondanám.
Tudnátok segíteni a pályaválasztásban,mert ti jobban látjátok a helyzetet.

(#3009) bandus válasza grabber (#3008) üzenetére


bandus
veterán

hehe :D
na most ketten vagyunk itt gépészkarosok, a többiek majdnem mind villanyosok (kivéve KMan, ő gtk-s). szóval mi ketten azt fogjuk mondani, hogy gyere gpk-ra (HaKo gépészmérnöki szakon van, én energetikán), a többiek pedig, hogy vik ftw :D
nem tudom mennyire kaphatsz itt objektív képet.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3010) grabber válasza bandus (#3009) üzenetére


grabber
addikt

Azért fontos mert most kell jelentkezni 15-ig a felsőoktatásra.De szerintem mindenképp maradok egy évet technikum miatt,mert azt mondják megéri.
Háát engem jobban érdekel a gépészmérnöki szak,mint az energetika :U De most fogalmam sincs.Nálatok mennyire erős a fizika?Mondhatnál egy-két dolgot milyen az a szak.Maradsz ezen a pályán ha végzel itt?

(#3011) bandus válasza grabber (#3010) üzenetére


bandus
veterán

hát, szándékozok. fizika nemvészes, két félév.
mechanika egy félév, ugyanez a gépészmérnököknél 4 félév, külön van a statika, sziltan, dinamika és rezgéstan, valamint szigorlat is van belőle. matek 3 félév.
itt meg tudod nézni milyen tárgyakat fogsz majd tanulni.
nekem tetszik az energetika, maradnék is a "szakmában", de egyelőre még cska az első félévemen vagyok túl :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3012) FehérHolló válasza grabber (#3010) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az elmondottak alapján szerintem mechatronika tetszene neked a gépészkaron.

Tantervet és szakirányokat érdemes megnézni, és azok alapján dönteni. [link] [link] (e=előadás, g=gyakorlat, l=labor, kr=kredit, v/f=vizsga/félévközi jegy)

Bejelölheted VIK-et is meg GÉK-et is, azt majd később cseréled a sorrendet, ha változik a véleményed.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#3013) bandus válasza FehérHolló (#3012) üzenetére


bandus
veterán

ja, ez jó ötlet. nekem eszembe sem jutott :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3014) grabber válasza FehérHolló (#3012) üzenetére


grabber
addikt

Én is azt akarom.Elsőnek a VIK,mert több a pontszáma,aztán GÉP.De idén csak a GÉP-re vennének föl,mert a nyelvizsám addigra nem lesz meg és még a technikusi pontokat sem kapom meg idén.Akkor mit csináljak?
Felvesznek idén a GÉP-re,de jövőre mégtöbb pontom lenne és ha a VIK-re szeretnék menni,akkor most menjek beiratkozni a GEP-re,hogy legyen egy biztos helyem.De ha meglesz a pontszámon a VIK-re akkor lehet átjelentkezni,vagy hogy megy?
Vagy idén csak a VIK-et jelölöm meg és jövőre megpróbálom legfeljebb újra és akkor 2-nak bejelölöm a GEP-et így nincs passzív évhalasztásom.
Meg még azt se tudni,hogy alakulnak a ponthatárok,mert pont a 480-as rendszerbe esek bele,ami eddig nem volt.Kb. megsaccoltam a ponthatárt a 144-es rendszerből,de kitudja mennyi lesz idén.

(#3015) bandus válasza grabber (#3014) üzenetére


bandus
veterán

eh, nem hagyhatom figyelmen kívül, hogy a gépészmérnöki kar rövidítése gpk, de még a régi rövidítés is gék volt :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3016) Silivrian válasza grabber (#3014) üzenetére


Silivrian
csendes tag

Ne a pontszámra koncentrálj, hanem, hogy mit szeretnél tanulni. Ezek alapján kell szakot választanod. Van valamilyen konkért szakirány-szakterület, ami tetsztik, ami alapján öt éve tudod, hogy mi szeretnél lenni?
Egy jó darabig energetika és villany között vaciláltam, mivel villamosenergetika van megcélozva. Aztán a tárgyakat nézegetve villany lett, pedig sima gimiből jöttem, semmi elektronikai előképzettség, programozásból is molyfingnyi, de így is meg lehet csinálni mindent azelső félévben legalábbis :) , szóval bármelyik képzés elvégezhető.

[ Szerkesztve ]

(#3017) grabber válasza bandus (#3015) üzenetére


grabber
addikt

Sose néztem mi a rövidítése :U amúgy is csak a vik volt a szemem előtt mindig.

Silivrian:Autógyártás,szívesen terveznék autót :K Környezetvédelemre sokat figyelek,jó lenne valami ilyesmi,csak hát a kémiával nagyon nem vagyok jó viszonyba+csak alig tanultunk kémiát,ami gondolom elengedhetetlen ehhez a területhez.Mivel műszaki iskolából mennék,így az elektronikával nagyon nem lennék gondban ami nagy elöny gimnazistákkal szemben szerintem.Ezen a pályán belül még a távközlés ami érdekelne(ezt tanulom itt),nem az optikai kábelforrasztásos illetve a antennaépítéses része,de hogy mi érdekelne azt még én se tudom megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#3018) FehérHolló válasza grabber (#3014) üzenetére


FehérHolló
veterán

Technikusi végzettséget szerintem mindenképp érdemes megszerezni. Az már egy biztos pont és többet ér, mint az érettségi.

Autót tervezni a közlekkaron is lehet autógépész szakirányon. Bár gépészkarral jobban járnál szerintem.

Mint már előttem is mondták, jobban jársz, ha aszerint választasz, hogy mit szeretnél.

A második év után nem sokat számít, hogy ki milyen helyről jött. (Gimnázium, szakközép, technikum, ilyesmi.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#3019) grabber válasza FehérHolló (#3018) üzenetére


grabber
addikt

Szakosodni mikor kell,mert most még csak a kart választom meg nem?

(#3020) FehérHolló válasza grabber (#3019) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szaktól függ, hogy mikor kell szakosodni. (Mindenhol más.)

Most szakot tudsz választani. (persze karon belül)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#3021) REDeath


REDeath
őstag

szaisztok!
énis továbbtanulás előtt állok, de a sorrendet még nagyon nemtudom eldönteni, úgyhogy egyenlőre csak megjelölök minden felsőoktatási intézményt ami szóba jöhet, aztán a sorrendet leeht módosítani még pár hónapig.

És konkrétan azt szeretném megkérdezni, hogy mennyi a tandíj egy félévre a VIK mérnökinfó szakán?
bmf-en ha jólemlékszek 185 ezer :U
persze elsőnek államilag "támogatott" képzést szeretnék jelölni, de ki tudja hogy sikerül érettségim :)

[OFF]ja és mégegy lehet hogy hülye kérdés: ha előadáson valamit nemértesz lehet kérdezni? vagy ez felejtős a felsőoktatásban? :F

mellesleg rendesen bevagyok pánikolva ezzel a jelentkezéssel, mindenki mond összevissza mindent, egyesek szerint bme annyira nehéz hogy első évben a felvett 600-ból marad kb 300, meg nincs 2 perc szabadidejük. (ez igaz? )
ugyanakkor szerintem sehol se könnyű, de bme-n tényleg nehezebb?
[/OFF]

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#3022) bandus válasza REDeath (#3021) üzenetére


bandus
veterán

tandíjról valami 240k-ra emlékszem.

a kérdezés tanárfüggő, de nekem eddig csak segítőkész tanáraim voltak. előfordult, hogy előadás után majd két órát maradt ott velünk beszélgetni Csom professzor úr :R
Nehéznek nehéz, talán még az arányok is stimmelnek :D viszont nekem volt időm mindig mindenre :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3023) REDeath válasza bandus (#3022) üzenetére


REDeath
őstag

és azokról van tapasztalatod hogy az a 300 spártai katona mér lett kirugva? :) szóval alapból roszabb tanulók voltak csak makkerként bejutottak, vagy szartak az egészre és lógtak összevissza?

és arról esetleg valami tuti infó, hogy milyen viszonylatban van a bme a bmf-el? pl légkör,elvárások stb...

bmf nekem szimpatikus volt a nyílt napon nagyon, BME nyíltnapján sajnos nemvoltam.
viszont mivel Halásztelken lakom, a bme még közelebb is van, volánbusz után egy hév és ottis vagyok, igaz még átkell mászni a hídon. míg bmf-re menni kell még buszal sokat, igaz eddig egyszer voltam ott, akoris kocsival vittek :) de reggel meg még dugó is van a rakparton szerintem. 1-es villamos meg megkerüli budapestet :D

Belülről BME-VIK is olyan modern mint a bmf épülete?

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#3024) bandus válasza REDeath (#3023) üzenetére


bandus
veterán

hát, konkrét számadatokat csak a mi matek és mechanika kurzusunkrl tudok mondani neked:
matekból a ~90 emberből 42-nek nem lett aláírása, tehát vizsgázni sem mehetett, és még a vizsgán is kiszórtak szerintem 15-20embert, de leht sokat mondok. mechanikából nagyjából ugyanezek a számok.
a bme-n a karok nincsenek külön épületekben, inkább egyes tanszékek :) amúgy az I-n, D-n és R-en kívül mindegyik elég lerobbant :D dea most épülő Q tuti valami szupermodern izé lesz.
légkör meg no.1.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3025) concret_hp válasza REDeath (#3023) üzenetére


concret_hp
addikt

azért ekkora lemorzsolódás nincs. én azt mondanám, hogy kb. a fele nép fégez rendesen 5 lv alatt, még a negyeda valamikor, a maradék meg sosem :)
van aki ellógja, van aki nem idevaló.

modern-e? I épületet nemrég építették :) (ha néztél régebben mindentudás egyetemét, az pl. az informatika épületből volt közvetítve :)

bandus: szerintem azért annyira nem lerobbant :U az E elég ratyi, de a többi tűrhető :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3026) REDeath válasza concret_hp (#3025) üzenetére


REDeath
őstag

és mennyire elméleti-gyakorlati a képzés? elte ik-n, attól függetelnül hogy nemmegyek oda mer ott csak progtervező van, nincs mérnökinfó, azt mondják hogy nagyon elméleti, míg bmf gyakorlatiasabb, 2 évtől vagy félévtől már laborok vannak.
bme-ről viszont nemhallotam még erről semmi információt. vagyis de, annyit hogy több a tananyag mint máshol. ezekből sejtem hogy ittis kicsit elméletibb.
igaz amíg nemjárok sehova se addig úgyse lesz róla valós képem:)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#3027) concret_hp válasza REDeath (#3026) üzenetére


concret_hp
addikt

egyetem -> elméletibb oktatás
fősuli -> gyakorlatiasabb

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3028) REDeath válasza concret_hp (#3027) üzenetére


REDeath
őstag

és melyikkel jár jobban az ember ha nem tervez mesterképzést? :U bár ez lehet kicsit banális kérdés, mer egyetemi diplomát mindenhol szívesebben látnak szerintem.

meg bme környéke is tetszik azon kívűl hogy közelebb van.

olyasvalaki van amúgy it Ph!-n aki átment bme-ről bmf-re esetleg? márcsak azért , hogy neki hátha van konkrét tapasztalata hogy mennyivel "könyebb" esetleg a bmf vagy ilyesmi.

szerk: emlékszek is hogy olvastam valahol előbb, hogy valaki átment "2 évnyi szívás után" a bme-ről, holnap meg is keresem újra, kiváncsi vagyok mitől nagyobb szívás mint bmf

kösz az eddigi infókat :R Jóéjt mindenkinek!

amúgy pl egy délután belehet csak úgysétálni és megnézni, bejárni az épületet?

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#3029) bandus válasza REDeath (#3028) üzenetére


bandus
veterán

minden további nélkül. órára is beülhetsz, nem fog érte szólni senki :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3030) concret_hp válasza REDeath (#3028) üzenetére


concret_hp
addikt

a teljes bejárást azért nem ajánlanám se az I se a K épület esetén, mert jó eséllyel eltévedsz :DDD :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3031) peterszky válasza concret_hp (#3030) üzenetére


peterszky
őstag

K-ban az alagsor volt a kedvencem :D (ott volt anno a matekelőkészítő)

What else you gonna do on a Saturday?

(#3032) Santses válasza REDeath (#3021) üzenetére


Santses
aktív tag

Az első félév gépész nagyon durva.. Ha rendesen akarsz készülni és már az elején nem akarsz feladni 1-2 tárgyat akkor bizony nem lesz sok szabadidőd.. Én utolsó hónapban szinte minden nap éjjel 3 ig tanultam (vagy leckét írtam), de megvan az eredmény mert minden tárgyam meglett. Ja egyébként igen most voltam elsős :B

(nem tom hányan buktak, de asszem kevés az olyan ember akinek minden tárgya meglett)

üdv

(#3033) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Üdv, heló sziasztok, BME-GTK-ról jelentkezem :DDD

gottagofast

(#3034) Drizzt válasza concret_hp (#3002) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Felvettem 38-at, utolsó előtti nap a beavatkozókat, de be nem megyek rá, állítólag 1-2 nap tanulással 4-5, jó lesz az 5 kredittel az ösztöndíjba. Plussz grafikus játékok fejlesztése még(remélve, hogy 10 kreditnyi grafikáért mégjobban összekaom magam, s akkor meglesz a sima végre... Plussz 1 két kredites ergonómia, meg az alaptárgyak. De így se kell dél előtt mennem csak kétszer.
Plussz mostmár várhatóan 4-szer fogok focizni egy héten, meg kéne dolgozni is, csak igazából nem nagyon értek semmihez így belegondolva. :U

I am having fun staying poor.

(#3035) Drizzt válasza REDeath (#3023) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Annyit azért egy év alatt nem rúgnak ki, ha jól rémlik, bár mostmár módosultak a szabályok, hogy minden év végén, talán félévkor is el lehet tanácsolni a delikvenst, ha nagyon lassan halad. Mi időnkben még ha túléltünk 2 évet, akkor már csak öszszántunkból távozhatunk kb. :D

Amúgy általában aki ráfordítja az időt, megküzd a dologgal, az bent fog maradni. Ami nagyon idegesítő, az az, hogy van néhány ireális tárgy, mint pl.: szglab5, amikor 2 kreditért minden héten szenvedni kell rendesen. Szóval lelki erő nagyon nem árt.
BMF-ről nem nagyon tudok semmit.
I épület ismerős lehet, ha néztél régen mindentudás egyetemét, eleinte innen nyomták. Első évben mondjuk nem itt fogsz lebzselni időd nagy részében valószínűleg.

I am having fun staying poor.

(#3036) Drizzt válasza REDeath (#3026) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Általában elméletet oktatnak, de sokszor idegesítő módon a vizsgán meg már gyakorlatból kéne bűvészkedni. Bár amikor meg elméletből szóban számot adni, az rosszabb. :D

I am having fun staying poor.

(#3037) Drizzt válasza REDeath (#3028) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"olyasvalaki van amúgy it Ph!-n aki átment bme-ről bmf-re esetleg?"
Talán Tildy ezt tette, de nem biztos, hogy jól emlékszem.

I am having fun staying poor.

(#3038) concret_hp válasza Drizzt (#3037) üzenetére


concret_hp
addikt

Tildy eltés volt

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3039) KMan


KMan
őstag

en ismerek embereket bmf-nik-rol, bmf-kando-rol es bmf-kgk-rol is.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#3040) KMan válasza KMan (#3039) üzenetére


KMan
őstag

Mar latom hogy ez a hetfo reggel8-as kezdes rossz otlet volt :(
Bar mondjuk ma magamtol keltem f6-kor, asszem ilyen megegyszer nem fog elofordulni..

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#3041) concret_hp válasza KMan (#3040) üzenetére


concret_hp
addikt

én a 11 órai kezdést is elég rosszul viselem így 2 hét semmittevés után :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3042) REDeath


REDeath
őstag

egyiks ismerősöm ma válaszolt iwiw-en, ő villamsmérnökire jár, és azt mondja hogy C-ben programoznak az infósok bme-n. de gondolom nem csak abban. pl bmf M$ beállltottságú, meg C#-t nyomják 80%-ban

meg még azt szeretném kérdezni, hogy hogyvan az órarend?
[link]
én ezt néztem, de gondolom ez az összes óra, és mindenki arra jár be amiket felvesz, mer ha az összesre bekell menni az azért kicsit durva.

Drizzt: az elm-gyak azért ugye nem ilyen 80%-20% :F :)

egyébként bme-nél is van valamilyen beállítottság? M$ vagy inkább unixos rendszerek vagy ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#3043) Drizzt válasza REDeath (#3042) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hát, programoztunk már mindenfélében. :D C,C++,Java,Sql,Sml,Prolog,Html,Xml,Php,Javascript,Php, ....

Arra se kell bemenni amit felveszel amúgy, ritka az olyan tárgy, amire kötelező bemenni, előző félévben nekem 5 laborfoglalkozá volt mindössze, ami kötelező volt, de szerintem most voltam eddig a legtöbb előadáson. :D
Hát, elmélet-gyakorlat arány megfogalmazása érdekes. Gyakorlat nagyon kevés van, s nagyon gyakori az, hogy elméletet tanítanak, de gyakorlatot (is) kérdeznek.

I am having fun staying poor.

(#3044) concret_hp válasza REDeath (#3042) üzenetére


concret_hp
addikt

"az elm-gyak azért ugye nem ilyen 80%-20%" -> nem. 90-10 :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3045) bandus


bandus
veterán

hát ez a játékelmélet egy kurvaszar valami.. le lehet még adni ezeket valahogy? bejárni tuti nem fogok, a tárgy nem teljesítése még ennél is biztosabb :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3046) concret_hp válasza bandus (#3045) üzenetére


concret_hp
addikt

pedig poén a téma :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3047) KMan válasza bandus (#3045) üzenetére


KMan
őstag

KTH ban kerelem utolagos tantargyleadasra majd megkerdezik miert adod le, mondod utkozik vmivel ami sokkal fontosabb blabla kamuszoveg

amugy a jatekelmeleten megtanulhatsz rulettezni nem? :F :U :)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#3048) bandus válasza KMan (#3047) üzenetére


bandus
veterán

fene se tudja, én azthittem inkább valamiféle gondolkodásmódról lesz beszélgetés, vagy ilyesmi, gonolom a "stratégiai gondolkodás" miatt. az nem esett le, hogy a nash is ezért kapott nobel-díjat. meg amúgyis, a terem szinte csak közgazdászokkal volt tele, és olyan fogalmakat mondott az előadó, hogy csak néztem :Y az egészhez nincs még meg a matematikai és közgazdasági alapom, így elég érthetetlen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3049) bpx válasza peterszky (#3031) üzenetére


bpx
őstag

én az évnyitóra a K épület aulájába az alagsoron keresztül mentem, akkor jártam először az egyetemen :D

(#3050) KMan válasza bandus (#3048) üzenetére


KMan
őstag

nem ertem hol itt a baj tegnap is meg ma is megismerkedtem 1-1 csajjal ilyen szabval kurzusokon, ezeket ezert kell felvenni amugy nincs sok ertelme telleg ;]

amugy van a targynak honlapja? beleneznek.. :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.