Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) concret_hp válasza Drizzt (#650) üzenetére


concret_hp
addikt

hát nekem ez a nap a hót unalom volt :(
beszéden a csóka végülis nem mondott semmit, csak hogy milyen fasza dolog tdk-zni :U irf elején megettem az életmentő sültkolbászt, de azt is halálra untam, bár a figura jó arc, de valahogy nem kötött le.
mindezek előtt viszont volt egy igazságos játékok a pénzfeldobástól a tőzsdéig (mé' van ilyen hosszú neve?? :U) az tetszett, alapból az hogy 15en voltunk kb. órán. :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#652) bdav válasza concret_hp (#651) üzenetére


bdav
őstag

jah én meg jó éhes lettem tőle hogy ott kajáltál előttem :D

mai szumma: adatbázisok szerveroldali programozása nem vot rossz, autos laborban lazán minden gép core2duoval szerelve... labort egy aranyos hölgy (!) tartja egyébként szóval külön jó.

beágy: ez talán még egész érdekes is lesz. csak ne lettem volna annyira fáradt.

irf: na igen pt minusz érdekes és hasznos dolgok (uml, xml). előadó tényleg nem rossz.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#653) Drizzt válasza bdav (#652) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ráaádsul most szembesültem vele, hogy az a büfé bezár már 4 körül. :( Ja, nekem még adatb van, a sima alap, az nem rossz. Irf-en érdekes az előadó, az biztos. :D

I am having fun staying poor.

(#654) concret_hp válasza bdav (#652) üzenetére


concret_hp
addikt

az én éhségem viszont legalább elmúlt :D de asszem növeltem az éhségek számát a teremben amikor befigyeltem oda. mondjuk 1. előadás kb. 4-5. sorban lazán úgy tolom hogy nekiállok sültkolbászt enni :DDD én se vagyok full ép. még mák h nem szóbeli vizsga valami full jó memóriájú tanárral :D

mi történt veled, láttam eléggé kifakadtál a bürokrácia miatt? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#655) bdav válasza Drizzt (#653) üzenetére


bdav
őstag

be is zár, de zárás előtt már úgysincs benne semmi kaja :)

concret: tőlem kérdezted ezt?

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#656) concret_hp válasza bdav (#655) üzenetére


concret_hp
addikt

tőled

Ibüfé meg tudtommal 3kor zár :U ezér kellett elmenni tegnap a legóig :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#657) bdav válasza concret_hp (#656) üzenetére


bdav
őstag

nem tudom mire gondolsz akkor :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#658) concret_hp válasza bdav (#657) üzenetére


concret_hp
addikt

a kth-s témára gondoltam. vagy nem te vagy a diosbejgli? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#659) bdav válasza concret_hp (#658) üzenetére


bdav
őstag

csak a kani.hu-n :) a bme levlistákon nem. de amugy egyetértek kth & bürokrácia sux :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#660) concret_hp válasza bdav (#659) üzenetére


concret_hp
addikt

ja én végig aszittem hogy te vagy :U

na a hét tapasztalatai alapján asszem irf-re tuti nem fogok járni, beszédre meg még meglátjuk, de könnyen lehet hogy az is ki fog maradni, mert eddig nem igazán kötött le :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#661) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Vajon mi lesz majd akkor, ha megbukunk szglab5-ből? Se kereszt semmi... Kivánci vagyok azt fogják-e csinálni, hogy mindkét bsc-s utótárgyat fel kell venni, vagy csak az egyiket. Meg kiváncsi leszek erre a beugróra. :S A segédletből se derült ki számomra, hogy mégis mit fogunk holnap csinálni. Főleg így a szigorlatra készüléssel együtt lesz gázos. Áááááá, nem hiányzik ez nekem nagyon.

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#662) DigitXT válasza Drizzt (#661) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem kell megbukni.;) Ahogy Hofi mondta: ''Hogyne, hogy bevigyenek? Mégegyszer nem!'':DDD Amúgy a beugró nem annyira gáz, el kell olvasni a segédletet, és érteni: menni fog.:) Kereszt meg sosem volt.:U Én most vettem fel negyedszer.:DDD Hálózatok rulez...:o Nekem holnap reggel lesz H1: megpróbálom már most bevinni azt, amit tavaly elfogadott H2-n (egész véletlenül ugyanahhoz a mérésvezetőhöz kerültem megint), legalább annyival előrébb vagyok... Meg az adatbázisos rész már megvan 5-re (még 2005-ből): huhh!:D Mod: a vége OFF.:R

[Szerkesztve]

(#663) concret_hp válasza DigitXT (#662) üzenetére


concret_hp
addikt

rutin meg az évek mi? :DDD :)
igaz h volt de 1 év múlva megint lehetett próbálkozni. most viszont ez az abszolút uccsó kurzus állítólag.

a hálós részt azt úgy kb. mi alapján kell megcsinálni? szóval mondjuk csinálnék amőbát vagy ilyen számtippelős cuccot, akkor a hálózatkezeléses cuccokat azt honnan lehet megtudni? mert nem nagyon találtam hozzá anyagot :U

drizzt: ha adatb-s gyakkal kezdesz akkor írhatnál róla hogy milyen volt, meg mit kérdeztek a beugrón :) :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#664) Drizzt válasza concret_hp (#663) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A mai rész nem volt húzós. Kérdések kb.(beugró):
- Mi a kettős jogosultsági rendszer?
- Mik a szerepek?
- Mi a logikai legnagyobb tárolási egység?
Na, meg nem ugrik be a többi. :D De szerecsére csak a füzetecskéből kérdeztek. De kérdezték korábban már a tranzakció definícióját is pl.: az meg adatb anyag. A feladatok eleje amolyan ismerkedés a klienssel, aztán jön jó kis E-R diagram rajzolás, meg relációs sémára alakítás. Kb. idáig jutottam el, még van pár dolog, meg átnézem ezeket adatb-ből, mert kb. itt se járunk előadáson. :U

I am having fun staying poor.

(#665) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na jó, azért most hallom msn-en, hogy vannak kedves gyakvezérek, akik már az első foglalkozáson kiszórtak pár emberkét... :U

I am having fun staying poor.

(#666) mr.geeZ válasza Drizzt (#665) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Igen, vannak jófej gyakvezérek. Engem akkor vágtak meg, amikor a nehéz SQL lekérdezésekből egy olyan sort kaptam, aminek egy-két feladatát a listán sem tudta senki sem megoldani. IJ. Szerencsére pótgyakon már jobb sort kaptam, sokkal könnyebb volt.
Hból meg a legyegyszerűbb feladatot választottam, és kínosan ügyeltem arra, hogy a bemutatásnál az egészet én teszteljem a tanár szeme láttára, mert utolsó pillanatba lett kész, és semmiféle hibakezelés nem volt benne. 4est!!! kaptam.
Az idén meg kéne valami renceropt+ grafo gyakIV walkthrough, mert márcsak ezeket kéne letudni.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#667) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Fú bakker, tényleg jó kis időrabló ez az adatb. lab. :(

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#668) concret_hp válasza Drizzt (#667) üzenetére


concret_hp
addikt

remélem nem fognak elzavarni a beugró után :U

sok a feladat vagy nehéz? vagy mind2? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#669) Drizzt válasza concret_hp (#668) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szokatlan az Oracle. Beugrót meg azért meg lehet tanulni 1-2 óra alatt annyira, hogy ne tudjanak elzavarni. Iagzán szép és gyors entity relationship rajzolási segítséget sem igazán találtam, paint shop proban meg bénáztam ezzel is sokat. Meg van valami, ami nem azt csinálja, amit kéne, pedig azt csináltam, amit elvileg kell. :DD

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#670) concret_hp válasza Drizzt (#669) üzenetére


concret_hp
addikt

na megvolt a labor. közölték h rezeg a léc a beugrómnál, de ha a feladatot megcsinálom 3asra akkor elfogadják a beugrót. ó jess. laboron kb. alig tudtam pislogni hogy mit is kéne csinálni :( nekem azt hiszem az oracle kezelésével lesznek gondjaim egyenlőre :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#671) Wolfy_ válasza concret_hp (#663) üzenetére


Wolfy_
tag

hello

en a halos reszhez ezt az anyagot hasznaltam fel annak idejen. (nem tudom azota valtozott-e valami, de akkor egesz jonak tunt).
[link]

(#672) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ösztöndíjtáblát láttátok? :DDD Ez az 1.6 azért odatesz. :D

I am having fun staying poor.

(#673) concret_hp válasza Drizzt (#672) üzenetére


concret_hp
addikt

várható volt hogy akörül lesz. :U
egyre nagyobb azok aránya akik nem csinálnak szinte semmit az egyetemet tekintve, mégis még mindig itt vannak.
ha megnézed hogy 847 ember van info alapképzésen, akkor az eléggé elgondolkodtató, tekintve hogy kb. 450en kezdtünk és elvileg már csak a mi évfolyamunk lenne. + a 450ből szerintem olyan 50-100 itt is hagyta.
az lesz a kemény amikor jövőre ezek fognak több 10K ösztöndíjat kapni az ilyen 1.5 meg ilyenekre :((

vagy fullba vagy sehogy :D

(#674) Drizzt válasza concret_hp (#673) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én is eljutottam ezen meggondolásokig, ezért vártam, hogy csökkenni fog, de azért a mérték meglepett.

I am having fun staying poor.

(#675) ktg3


ktg3
őstag

hol van ösztöndíjtáblázat???

(#676) Elrood válasza ktg3 (#675) üzenetére


Elrood
őstag

Hát itt: [link]
Összefoglaló: [link]

Levlistára bekülték, lásd HKnews-s mail :P

[Szerkesztve]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#677) ktg3 válasza Elrood (#676) üzenetére


ktg3
őstag

olyan oldal nincs ahol meglehet nézni h ki milyen szocpális támogatást kapott?

:R

[Szerkesztve]

(#678) Elrood válasza ktg3 (#677) üzenetére


Elrood
őstag

Biztos van, de én ilyenre sose szorultam (szerencsére), ezért ebben nem tudok segíteni.
Elbírálták már egyáltalán? Lehet egyik HK-s mailben benne volt, vagy majd később lesz link.

Esetleg keresgéld a vik-hk oldalon:):

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#679) ktg3 válasza Elrood (#678) üzenetére


ktg3
őstag

akkor kérek pénzt h nekem se legyen ilyen problémám ;]
mindig jóljön 1 kis plusz pénz
ugyanakkor bírálták el mint a tanulmányi ösztöndíjat!

(#680) concret_hp válasza Drizzt (#674) üzenetére


concret_hp
addikt

ha mondjuk belegondolsz, hogy durván 850emberből kb. 350 a mi évfolyamunk, max 400, akkor az azt jelenti, hogy több mint a fele lemaradó emberke, de 1-1 évfolyamról szerintem max a harmada csúszik le a szakirányról, akkor az mondjuk azt jelenti, hogy az előttünk levő évfolyamról max 200an vannak még alapképzéen, tehát akik 2 vagy több évvel előttünk kezdtek azok is vannak sztem vagy 200-250en. aki meg annyi lemaradásban van valszeg nem töri össze magát...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#681) lorcsi


lorcsi
veterán

beszéltem a minap egy csajjal (innen jött át hozzánk) és említett egy f@szkalap tanárt aki állandóan a csajokat baszlatta, 'lyuk' és hasonló kifejezésekkel.
Ti is hallottatok már erről a tanárról?

(#682) Elrood válasza lorcsi (#681) üzenetére


Elrood
őstag

Nem. Nem tudod melyik szakon volt a csaj? (Vagy melyik karon.)
Mert VIK környezetben ilyet nem hallottam soha, még pletyka szinten se.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#683) Elrood válasza ktg3 (#679) üzenetére


Elrood
őstag

Olyan jól azért nem állok, hogy pénzt osztogassak :P

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#684) ktg3 válasza lorcsi (#681) üzenetére


ktg3
őstag

én hallottam vmi ilyesmit...
viken

(#685) concret_hp válasza lorcsi (#681) üzenetére


concret_hp
addikt

több mint 1000 oktató van az egyetemen... szóval ez alapján elég esélytelen beazonosítani valakit :) de egyébként ez most hogy jön ide?

(egyébként meg inkább előnyben mint hátrányban részesülnek a lányok :U)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#686) bdav válasza Drizzt (#669) üzenetére


bdav
őstag

Oracle rulez alapbol, de nekem ez a felület amin játszani kell laboron nem jön be annyira. 2 másikat láttam eddig, azok jobban tetszettek, adatb tervezéshez jobbak, igaz a rendszerparamétereket nem lehet belőlük állítani, de azt ritkán kell úgyis

viszont asszem ma felrakok egy postgre és egy oracle klienst is a gépemre (utóbbi lab5höz előbbi máshoz fog kelleni), így már 4féle adatb alkalmazás lesz rajta (MS SQL és mySQL is van :D)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#687) bundas


bundas
csendes tag

Hosszú életű volt az ösztöndíjtábla :DDD
Hibás adatok miatt újat gyártanak.

(#688) lorcsi válasza Elrood (#682) üzenetére


lorcsi
veterán

valami ipari formatervezői dolgot emlitett a leányzó -tanár nevét már nme tudtam megjegyezni
nekem nagyon viszketett a tenyerem tőle, és kíváncsi lennék hogy tényleg van e ott ilyen.

(#689) DigitXT válasza lorcsi (#688) üzenetére


DigitXT
félisten

Elég nagy ám a BME: én bármit el tudok képzelni...:o
(Az, hogy ide jobbára infósok írnak ne tévesszen meg.:DDD)

(#690) Rici válasza lorcsi (#688) üzenetére


Rici
tag

Az biztos, hogy van egy két érdekesség :)

Bár nem biztos, hogy összefüggésben van a te témáddal, de pl.: [link]

És ez tényleg ott van, én is megnéztem.

(#691) lorcsi válasza Rici (#690) üzenetére


lorcsi
veterán

mit kellene látni a képen a ?

(#692) Wolfy_ válasza lorcsi (#691) üzenetére


Wolfy_
tag

talan a vibratort? :D

[Szerkesztve]

(#693) lorcsi válasza Wolfy_ (#692) üzenetére


lorcsi
veterán

bassza meg :W , nem görgettem lefelé :W

(#694) lorcsi válasza lorcsi (#681) üzenetére


lorcsi
veterán

azt hiszem meg is van az ott tanító köcsög neve akire kíváncsi voltam (a lentebb linkelt kép alatti hsz-okból kiderült) házkötő az az istenbarma

(#695) Fecow válasza Rici (#690) üzenetére


Fecow
aktív tag

Júj, de komoly. Masszírozó álnéven fut. Ez melyik épületben van kiállítva?
Ezekután kezdem elhinni amit Orosz mondott, hogy nála előadáson még dugtak is. :DDD

Nyergeld meg a nagyot

(#696) Drizzt válasza Fecow (#695) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Lol. Én nem emlékszem, hogy nekünk is mondta volna. :D

I am having fun staying poor.

(#697) FehérHolló


FehérHolló
veterán

URAL2-es tárhelyemre hogy tudok csatlakozni winspc-n keresztül? Mi a kiszolgáló és a port, és felhasználónévhez kell ~ az elejére? hszk.bme.hu:22-t próbáltam az összes protocollal, VPN-en rajta vagyok közben, de ''a kiszolgáló nem elérhető''.
Régebben simán sikerült csatlakoznom, de azóta elfelejtettem, hogy hogyan is kell, és sehol nem találok leírást.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#698) DigitXT válasza FehérHolló (#697) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem meglepő módon ural2.hszk.bme.hu a host.:D (''~'' pedig nem kell...)
Egyébként WinSCP a proggi neve: az imént épp SCP-vel csatlakoztam...:)

[Szerkesztve]

(#699) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ma elvileg megtanultam 10 szigó tételt, de van köztük pár dolog, amibe rendre belezavarodok(azért kapcsoltam ennyire rá, mert a fonyra kéne hagyni vagy 2 napot legalább, még 6 van tanulni összesen, s így a 10-ig minősítem úgy, hogy tudom, tegnap meg elolvastam az összes tételt).
Parázok...
Remélem végigérek, s valamire emlékezni is fogok...

I am having fun staying poor.

(#700) FehérHolló válasza DigitXT (#698) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ööö... izé... ez fájt. Köszi!

Skynet is real. It's called Google.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.