Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) bdav válasza FehérHolló (#1250) üzenetére


bdav
őstag

Freud Róbert: Lineáris algebra :) igaz ez egy ''kicsit'' bővebb annál amire szükség van, de nem gyenge könyv.

InfoSiten nézz szét olyanokat keresve hogy Bsz1 és Számításelmélet szigorlat. Előbbiben nem tudom h. van e használható linalgos jegyzet, utóbbi meg egy nagy halom tétel, amiből van 4-5 linalg, kicsit talán rövid de hátha elég. ISen van egész korrekt kidolgozása

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1252) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Formból esetleg a korábbi kidolgozott vizsgák hordozzák az átmenés lehetőségéet? Tényleg fogalmam nincs, hogy a fóliák átolvasásán/tanulásán kívül mit csináljak...

I am having fun staying poor.

(#1253) concret_hp válasza Drizzt (#1252) üzenetére


concret_hp
addikt

én még ott se tartok, hogy az anyagot 1szer átnéztem volna :D
de van valami formcucc pdf 1ik ismerős 3assal ment át abból pedig elég sügér hozzá szóval az jó lehet :)

színes PN kell? :U

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1254) Drizzt válasza concret_hp (#1253) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mintha listán valami olyat olvastam volna, hogy volt színes háló széthajtogatása.
Formcuccot már kinyomtattam, de azért előtte elolvasom a fóliákat valamennyire...

Eddig meg a kódelmet tanulgattam. De jó lenne szerdán letudni mindkét szopós tárgyat. :U

I am having fun staying poor.

(#1255) FehérHolló válasza bdav (#1251) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszi!
Körülnézelődök.

Skynet is real. It's called Google.

(#1256) peterszky válasza FehérHolló (#1250) üzenetére


peterszky
őstag

Szia!
Ha gyakorlati anyagot keresel, akkor itt biztosan megtalálod, azt ami kell: [link]
Lineáris Algebra és geometria -> LinAlg2-őn vannak a mátrixok (ELTE progmat :) )
Nekem már egy félévben adták le a korábbi 2 féléves tárgyat :DDD (vektorosdi + mátrixosdi), de ez már bsc
Ha a tiszta elmélet: Szalay Mihály által oktatott bsc-s LinAlgEA [link] Itt a második fele felé lesznek a mátrixok, konkrét oldalt nem tudok, mert nem néztem.

A fentebb említett Freud könyv is megvan, de nekem nem nagyon volt tanulható. És kicsit vastag :DDD

üdv a szomszédból :)

[Szerkesztve]

What else you gonna do on a Saturday?

(#1257) peterszky válasza peterszky (#1256) üzenetére


peterszky
őstag

Lejárt az 5 perc.
Most néztem és a uw-s oldalon már a LinAlg1-ben a végén van pár mátrixos feladat.

What else you gonna do on a Saturday?

(#1258) bdav válasza Drizzt (#1254) üzenetére


bdav
őstag

ja volt színes háló széthajtogatása nekünk, szóval számíthattok rá. statechart viszont nemvolt (de ettől még lehet). ami sok volt az LTL/Kripke (böeee.. )

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1259) Drizzt válasza bdav (#1258) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az igazán jó lenne mondjuk, ha felraknának minden cuccot az idei oldalra, ami szükséges... A színezetlen PN-ekig van fent az anyag, aztán egy hónapig semmi.

I am having fun staying poor.

(#1260) bdav válasza Drizzt (#1259) üzenetére


bdav
őstag

én erősen javaslom formból a könyvet. minimális előadáslátogatással összehoztam belőle a 3mast

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1261) Drizzt válasza bdav (#1260) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ok, de holnap megyek Bp-re, így már nem nagyon fogok tudni szerezni. Na mind1, megteszek mindent, hogy meglegyen mindkét vizsga szerdán. :)

I am having fun staying poor.

(#1262) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Th 2 pont híján 5-s, a manóba. :D 14 pontot kaptam a tst-s feladatra. :DDD Azt hittem max. 5-t kapok.

I am having fun staying poor.

(#1263) concret_hp válasza Drizzt (#1262) üzenetére


concret_hp
addikt

grat :R

kezdek ráparázni kicsit a formra, de azért remélem menni fog :U

form meg th is legyen meg azt heló úgy vagyok vele... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1264) bdav válasza Drizzt (#1262) üzenetére


bdav
őstag

wow. azt még van is esélyed felreklamálni. grat :C

nekem holnap kódelm, hát kíváncsi vagyok. úgy érzem h. kb megy ergo nem tanultam rá ma szinte semmit :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1265) Drizzt válasza bdav (#1264) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Úgy éreztem, hogy korrekt a javítás, nem lett volna képem reklamálni is(ma lehetett volna), mert a tst-nél pl.: a bizonyításnál eléggé halandzsát írtam, s arra kaptam 8 pontot 8-ból. :D Ennyi volt bennem, több nem, jó igaz kevés a két pont, de tényleg olyan dolgok voltak csak, amikre nem emlékeztem/mázli így is, hogy ilyen sok pontot kaptam rájuk.

Holnap pedig 10: kódelm, 14: form, péntek beszéd.
Mostani terv a form utolsó pár fólia kivégzése, majd th jegyzetszerűségek gyors átolvasása, s formcuccok.pdf újraolvasása.

Fromtól én jobban parázok, de azért a kódelm sincs azon a kisujjból kirázom szinten. :U

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#1266) bpx válasza Drizzt (#1262) üzenetére


bpx
őstag

az szép :)

nekem szghálók 2 pont híján 2-es :DDD ugyanakkor ISPhálók pár pont híján 5-ös, és szóbelizhetek az 5-ösért, érdekes :)

(#1267) concret_hp válasza bpx (#1266) üzenetére


concret_hp
addikt

ennyi a különbség, hogy alapképzéses vagy választható tárgyról beszélünk :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1268) concret_hp


concret_hp
addikt

na lassan lépek formviszgára... hááát ramélem tudni fogom legalább 2esre :U
(mentem már ennél felkészültebben is vizsgázni... :U)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1269) bdav


bdav
őstag

navazz.... kódelmből jó szopatós sor volt, írtam is egy kettest... ami ofkoz nem kellett szóval jöhetek újra... első ivm lesz. sux

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1270) Drizzt válasza bdav (#1269) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Tény. Én egyest írtam alapból, 28 ponttal. Mondjuk nem éreztem volna teljesen elveszettnek a kettes kireklamálását, de nekem sem jó ilyen jegy. :D Mondjuk attól tartok össze tudnak rakni mégrosszabbat is. Mondjuk úgy mentem, hogy lesz egy laza 4-es. Hát nem így lett. :DDD

I am having fun staying poor.

(#1271) concret_hp


concret_hp
addikt

kódelmet ebben a félévben durván szopatósra vették :(

form egész jó lett sztem 3as tuti, de lehet h 4es lesz :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1272) DigitXT válasza bdav (#1269) üzenetére


DigitXT
félisten

ami ofkoz nem kellett
Vannak még ilyen elvetemültek?:DDD Én örültem, hogy megvolt a kettes ponthatár kereszten, és sanyi.:)) Mod2Drizzt: nekem honap szabtech, megalol. Le akartam jelentkezni róla, csak neputn atyánk állítólag 5:50-től 10-ig nem volt elérhető (ellenben már éjjel kettő körül se kép, se hang), ezek után pár perccel délután kelltem... Holnap mehetek kirúgatni magam megint.:DDD F*szom, ez lesz a második szabtech vizsgám, amire elmegyek, de erre se tanultam érdemben semmit. Mondjuk így néhány Unicum után nem nagyon izgat, de azért gáz.:DDD

[Szerkesztve]

(#1273) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Szóval most: péntek beszéd, kedd irf, szerda kódelm, aztán remélem nincs tovább.

I am having fun staying poor.

(#1274) bdav válasza DigitXT (#1272) üzenetére


bdav
őstag

tekintve hogy kezd reális esélyem lenni kitüntetéses diplomát szerezni (szigok 5, eddig nem volt 3nál rosszabb jegyem, 4.5ös görgetett megvan; kell még 5ös zvk és 5ös diploma, de ezeket sem látom reménytelennek), nem akarom egy ilyen hülyeség miatt bukni - úgy hogy ezt nagyjából értem is, ilyen szabtechből meg irfből meg hasonló kreténségekből meg simán átmentem.... ebből a szempontból meg akár mindegy hogy 2es vagy kereszt (max fizetek 6 rugót, ezt jólenne elkerülni azért...)

kódelmből az a durva hogy előző két vizsgán simán 4est írtam volna. ja és zh mentességem van, odamentem Levendovszkyhoz hogy nem módosítaná ez esetleg a vizsgajegyem (anno személyesen is azt mondta + wiki tapasztalat is ez) de aszondta h. nem mentem zhzni és akkor ez ennyi...

Valakinek van olyan kódelm jegyzete amiben benne van a mai zh anyag 2/3a? vagyis ami kell de nincs benne sem az infositeos 60 oldalas összefoglalóban, sem a könyvben (ilyen max length encoder meg szorzatkódoló shiftregiszteres megvalósítása, stb...) praktikusan _teljes_ eféléves órai jegyzet kéne, de legalább tematika (bár max length encodert google sem ismeri...)

gl a szoptekkhez holnap

[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1275) KMan válasza bdav (#1274) üzenetére


KMan
őstag

hat az elso bekezdestol kicsit elallt a lelegzetem..

:R gj m8

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1276) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nagyon tele van már mindenem a vizsgaidőszakkal... Beszéd puskát is sok kedvem van elkezdeni írni...

I am having fun staying poor.

(#1277) bdav válasza KMan (#1275) üzenetére


bdav
őstag

van egy ismerősöm akivel együtt kezdtük a műinfót; most végezte el a közgázon az 1. évet + orvosbiológiai mérnöki cuccokat is csinálja és a 4es beágy vizsgáját nem kérte... na ő már szerintem se normális

[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1278) Drizzt válasza bdav (#1277) üzenetére


Drizzt
nagyúr

:DDD:DDD:DDD:DDD:DDD
Veszélyesen hangzik. :D

I am having fun staying poor.

(#1279) concret_hp válasza bdav (#1277) üzenetére


concret_hp
addikt

csak nem Fer**ci kollega? :U

én meg olyat ismerek aki velünk kezdett, és most lett meg neki a prog2 a jelek, meg a fony :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1280) Drizzt válasza concret_hp (#1279) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Kezdek beleőrülni a beszédpuska írásába. Már másfél oldal tele,kb. nagyítóval se látnám egy részét. :D És még hátravan a beszédfelismerés, meg beszédinf rendszerek témakör. Bár már ez nem olyan sok, de álmos vagyok.

I am having fun staying poor.

(#1281) concret_hp válasza Drizzt (#1280) üzenetére


concret_hp
addikt

pedig azt mindenképpen érdemes átnézni sztem :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1282) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Beszéd 3, form 3. Mindketőő elég közel állt a négyeshez, de formból nem akartam szóbelizni, mert tök fáradt vagyok, meg kiment már pár cucc a fejemből, nameg volt az adatfolyamháló, amiről nem tudnék semmit. :D

I am having fun staying poor.

(#1283) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Bdav: sikerült valami jegyzetet szerezni kódelmből?

I am having fun staying poor.

(#1284) bdav válasza Drizzt (#1283) üzenetére


bdav
őstag

nem. de vmelyik régebbi vizsgasorban van shiftregiszteres szorzatkódoló (emiatt baromi mérges vagyok mert nagyon primitív), CDMA képletek meg wikin megtalálhatóak. MaxLengthEncoderre meg van 2 képlet az a szerdai vizsga megoldásában bennevan. Azt viszont nem lenne rossz tudni hogy milyen meglepetésre számíthatunk még...

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1285) Drizzt válasza bdav (#1284) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hát igen, azt jó lenne tudni. :)

Én most a 2006-os jegyzetet olvasom végig, ami az infosite-on van, jnt formában, meg majd persze még az is-es vizsgákat is megnézem, azok eddig valahogy kimaradtak. Ebben a jegyzetben talán találok valamit. Aztán holnap holnapután megint irf-et tanulok, kedd délután meg kódelm megint. áááá. :D

I am having fun staying poor.

(#1286) Drizzt válasza bdav (#1284) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Eddig olyan dolog van még, ami nem nagyon volt az összefoglalókban, s esetleg lehet: hibacsapda algoritmus, vagy valamilyen burst-hibás feladat, lokátorpolinomos esetleg. Bár a hibacsapdáról pl.: nem nagyon tudom mit tudnának megkérdezni...

I am having fun staying poor.

(#1287) Drizzt válasza bdav (#1284) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Wiener-szűrés, vonali kódoló, meg különféle psk-k voltak idén?

I am having fun staying poor.

(#1288) bdav válasza Drizzt (#1287) üzenetére


bdav
őstag

passz. leeht hogy voltak az utolsó órákon. Vonali kódolós kérdés az konkrétan volt az 1. vizsgán. régi vizsgasorokból láttad ezeket?

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1289) Drizzt válasza bdav (#1288) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az egy évvel ezelőtti beszkennelt jegyzetben. :D

I am having fun staying poor.

(#1290) concret_hp


concret_hp
addikt

lassan el kéne kezdeni tanulni th-ra :( de semmi kedvem :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1291) Drizzt válasza concret_hp (#1290) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Irf-re gondolom nem lenne több. :DDD
Bakker, úgy meg fognak megint húzni, hogy csak nézek. Valahogy nem visz rá a lélek a magolásra. Illetve egy csomó szart mnár bemagoltam, de az előtte lévőkre nem emlékszem. Fákk!

I am having fun staying poor.

(#1292) bdav válasza Drizzt (#1289) üzenetére


bdav
őstag

infositeos? én abba nem láttam ilyeneket... pedig jólenne vmi...

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1293) Drizzt válasza bdav (#1292) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[link]

Ezt olvastam végig, innen szedtem a dolgokat, amit írtam, főleg a legvégénél vannak ezek a kevésbé ismerősen csengő dolgok. Journal viewer kell hozzá.

Nah, a végénél van a Wiener-szűrés, Bpsk, Qpsk, 8Psk, de azért ezek szghálóból/thból gondolom némileg ismerősek.

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#1294) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Grafikából valamelyik könyvet va értelme megvenni unalom ellen a nyárra felsőbbévesek?

I am having fun staying poor.

(#1295) bpx


bpx
őstag

már lassan fél órája nézem a P, NP definíciókat, jó lenne felfogni, hogy mi a rákról van benne szó, holnap meg algel vizsga, fasza :)

(#1296) Drizzt válasza bpx (#1295) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Honnan nézed?
Maguk ezek a definíciók egyébként elég sima ügyek. Nem tudom ti mivel tanultok kevesebbet a tárgyban, mint mi, de úgy tudom kevesebb az anyag. Nálatok milyen a bukási arány?

I am having fun staying poor.

(#1297) concret_hp válasza bpx (#1295) üzenetére


concret_hp
addikt

P: tudsz rá emberi időben lefutó algoritmust írni
NP: nem tudsz rá emberi időben lefutó algoritmust írni

van még kérdésed? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1298) bpx válasza Drizzt (#1296) üzenetére


bpx
őstag

órai jegyzetből
amúgy már felfogtam miről van szó, definíciókkal tényleg nincs semmi gond, inkább a feladatokkal :D
anyag annyiban kevesebb, hogy nincs Turing gép, bukási arány valamivel alacsonyabb, levlistára is jött excel diagramos összehasonlítás :D, csak már letöröltem, archívumban meg most nem kutatok :)

(#1299) Drizzt válasza bpx (#1298) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hát, ami definíciónk, ami volt, az TG nélkül eléggé értelmezhetetlen lenne a P és NP nyelvosztályokra. :U Akkor NP-teljes, meg Karp-redukció, meg tanú-tétel, meg ilyesmi sincs gondolom. Pedig az volt a vizsgán a szívás nálunk. Nekem legalábbis ezért kellett 4-szer próbálkozni, bár mentségemre szóljon, hogy az első két alkalomra nem is készültem semmit, csak elmentem mondván hogy úgyis el tudok menni 3-szor is, másból nem kell majd.

I am having fun staying poor.

(#1300) bpx válasza Drizzt (#1299) üzenetére


bpx
őstag

np-teljes, karp-redukció van, pont ezekkel szívok most, hogy hogyan kell egy adott problémát pl. x3c-re redukálni :) én meg utoljára hagytam algelt, mondván ez a legkönnyebb vizsga ebben a félévben (opre, szghálók), ami az anyag első részére még igaz is, csak aztán itt van bonyolultságelmélet + din. programozás :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.