Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) concret_hp


concret_hp
addikt

eehh már fáj a csuklóm, annyi mindent felírtam a beszéd puskámra :D és még csak 1 oldal + 10sor. rohadt apró betűs írás rulz ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1102) concret_hp


concret_hp
addikt

vajon mér nem megy a neptun? :D
asszem sikerült beszédből tömöríteni a félév anyagát 2 oldalnyira. hogy mennyire jól, azt majd délelőtt meglássuk :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1103) KMan


KMan
őstag

bdav-nak ezuton is egymillio koszonet, mert segitett a prog hazimban, nem is kicsit.

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R



[Szerkesztve]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1104) KMan válasza concret_hp (#1102) üzenetére


KMan
őstag

02.00-05.00ig nem is szokott. vagy csak 04.00ig. vhogy igy.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1105) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Prog2 végleg letudva. Éljen. :)
Tihamér nem veszi túlzottan komolyan az osztályzást.

Skynet is real. It's called Google.

(#1106) concret_hp válasza FehérHolló (#1105) üzenetére


concret_hp
addikt

anno levontak 3 pontot mindenféle hülyeségekér (ilyenek h adatbázisba minden nap beírják az adatokat. -1pont mer mér teszem fel h rendezve van... :DDD) reklamálok, aszondja: hány pont kell neked? mondom 1. aszondja: akkor azt elszámolták :C és beírta az 5öst :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1107) bpx


bpx
őstag

majus 28-an bsc-s targyfelvetel, szamitsatok ra, hogy akkor sem fog menni ;]

(#1108) concret_hp válasza concret_hp (#1101) üzenetére


concret_hp
addikt

na lol. végül teleírtam a 2 oldalt (najó, még 1 csomó minden ráfért volna :D), erre kb. arra volt jó, hogy megerősített 1-2 dologban, amiben nem voltam biztos.
2. legjobb vizsga lett az enyém, ami persze a 4es alsó ponthatára (71p, legjobb 76 volt, sztem olyan 50% bukó)
ültetéssel meg elszerencsétlenkedtek vagy 10 percet (majdnem a komplett névsort felolvasták 2*...) :((( javítás meg 4:15re lett kész, holott 3ra volt kiírva. én meg ezért siettem, hogy odaérjek 3:45-re legalább, nehogy már ne legyen ott senki. és ezért nem ebédeltem :U. mondjuk németh gáborhoz képest ez még semmi ugye :U

összességében meg lol az egész. mondták hogy a zh meg a vizsga szopatós. zh-n ha tudta az ember mi az a dB, az 10p, + pár apróság és megvan :U vizsgára tegnap kezdtem el tanulni :U és 4es. LOL :))

na nem arcoskodok tovább, de ez tényleg nagyon lol

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1109) ZoziZoli válasza concret_hp (#1108) üzenetére


ZoziZoli
újonc

Grat! Amúgy, honnan érdemes beszéd vizsgára tanulni?

''Legyen forróvérű, de MÉGIS bevállalós''

(#1110) concret_hp válasza ZoziZoli (#1109) üzenetére


concret_hp
addikt

kiírsz mindent a 2lapra. aztán vagy olyat kérdeznek mint régebben már valamikor és akkor mák, vagy nem (mint ma)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1111) KMan


KMan
őstag

Prog1 hazi elfogadva. omg. tesztadatok kicsit erdekesek voltak.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1112) ZoziZoli válasza concret_hp (#1110) üzenetére


ZoziZoli
újonc

Honnan kell kiírni a dolgokat a beszéd puskára? (Én a pótZh-ra a 6X oldalas infosite-os összefoglalóból másolgattam, de nem bizonyult nyerő taktikának.) :O

''Legyen forróvérű, de MÉGIS bevállalós''

(#1113) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Mi a teendő akkor, ha a következő féléves órarend szerint egyszerre 3 kurzuson kellene ott lenni? Egyik sem kereszt, és mindegyikből ez az egyetlen kurzus indul... Kinek illik ilyenkor levelet írni? Tanszékeknek, KTH-nak, vagy senkinek, mert úgyis észreveszik?

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1114) concret_hp válasza FehérHolló (#1113) üzenetére


concret_hp
addikt

azonos féléves tárgyak ?

Zoli: én wikis megoldásokat írogattam ki

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1115) bdav válasza FehérHolló (#1113) üzenetére


bdav
őstag

én tanszékkel próbálkoznék de ilyet alapképzéses tárgyakkal kétlem hogy csinálnának, ill. akkor mindenki másnak is rossz rajtad kívül. Ha választhatóakat akarsz felvenni akkor abból 4 időpont van egy héten aztán akkor van az összes, 2nél több sanszosan ütközik már.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1116) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Kis variálással meg lehet csinálni, hogy ''csak'' a matek4 ütközzön a C-s tesivel... Azonos féléves tárgyak, és mindenki szív. Legalább nő a csapatösszetartó erő, közösen szenvedünk. :)
Csak csinálnak vele valamit... Tesitanszéknek írok, azt hiszem.

Skynet is real. It's called Google.

(#1117) norbiphu


norbiphu
senior tag

na feltennék egy kérdést, ha már úgyis tárgyfelvétel nemsokára :)

valszámból kihez érdemes felvenni az előadást? Ketskeméty László Dr. vagy Pintér Márta Barbara Dr.?
esetleg valami jó gyakvezért tudtok ajálnani?(habár az még nincs kiirva, hogy kik lesznek)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#1118) concret_hp válasza norbiphu (#1117) üzenetére


concret_hp
addikt

hát Kelához szvsz semmiképpen sem :D

a gyakot meg szerintem bebuktad. legalábbis nálunk órákon szokott lenni feladatmegoldás. az volt a ''gyak'' :(((

Fehérholló: Tesitanszéket ez sztem a legkevésbé sem fogja érdekelni, mert tesiből van 1 halom időpont :) az hogy amire te mennél, az pont akkor van amikor más órád is van, ''hát az élet ilyen kollegák'' (c) PT-Zoli

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1119) FehérHolló válasza concret_hp (#1118) üzenetére


FehérHolló
veterán

Bemegyek az A-s tesire. :) Ebben a félévben is a D-re jártam B helyett.

Skynet is real. It's called Google.

(#1120) bdav válasza FehérHolló (#1119) üzenetére


bdav
őstag

az mind1 csak az ABCD meg kell legyen diplomáig + őszi félévben ac van tavasziban bd, de tesiből sztem attól függ hogy mikor van h. mit veszel fel, az órarendi időpontnak nemtudom mennyi köze van hozzá (ilyenke h. foci úszás ezeknek mgé talán, de a többinek nem feltétlenül). vagy járj mást sportolni.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1121) norbiphu válasza concret_hp (#1118) üzenetére


norbiphu
senior tag

hát kiirás szerint 2 előadás van és egy gyakorlat (pont mint bsz1&bsz2) :)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#1122) concret_hp válasza norbiphu (#1121) üzenetére


concret_hp
addikt

bszből nem 1ea+1gyak/hét? nekünk még úgy volt :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1123) norbiphu válasza concret_hp (#1122) üzenetére


norbiphu
senior tag

igaz, elírtam :)

pont kurzuskiírásokat néztem, és 1, 2 az ea, 11 12 13 stb a gyakok és ez emiatt írtam, hogy pont mint bsz sztem :)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#1124) bpx válasza norbiphu (#1117) üzenetére


bpx
őstag

tavaly nem volt gyakorlat szóval az passz

valszám előadáson kelához jártam, a táblára minden felkerül ami kell, elég korrektül le van írva minden (kb mint bsz-en), szóval órai jegyzetből elég tanulni
anyag egyáltalán nem vészes (kivéve a statisztika :D)

(#1125) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Neptun! Te hamis isten! Velem nem szórakozhatsz, látod?!
Különben tudom az igazságot, hogy te is csak egy TTK-s prog nagyházi voltál kiskorodban.

Skynet is real. It's called Google.

(#1126) norbiphu válasza FehérHolló (#1125) üzenetére


norbiphu
senior tag

vicc..

előbb cserélni akartam valszám gyakot, erre kiirja, hogy letiltották a kurzusleadást :))

csak úgy működött, hogy egyszerre leadtam az előadást meg a gyakot is és felvettem újra őket :D

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#1127) norbiphu


norbiphu
senior tag

erre valaki tud magyarázatot adni? :D
valszám:

SZE:14:15-16:00(IE007); CS:10:15-12:00(IE007); < elmélet
és van kiirva gyakorlat csütörtökön ugyanekkora :))

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#1128) norbiphu válasza norbiphu (#1127) üzenetére


norbiphu
senior tag

na kiderült. kéthetene van csütörtökön előadást, a másik héten meg gyak ugyanekkor :B

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#1129) bdav


bdav
őstag

na TH kipipálva, holnap form, de már nem bírom olvasni a könyvet pedig nem vágom a témát eléggé az fix

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1130) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Digit2 konzultáció, egy bonyolultabb feladat megoldása után kimegy X ember. Előadó: ''De ismerve az évfolyamot, ilyen nehézségű feladatra ne számítsanak!''.

Talán arra gondolt, hogy az összes előző félévbeli Digit1 vizsgán 80% feletti volt a bukási arány? :D

Skynet is real. It's called Google.

(#1131) concret_hp


concret_hp
addikt

eeej csüt reggel szabtek gyakiv. és 1 csomó mindent még nem kenek :(
vagy ezt vagy a kódelmet pedig muszáj letolni, különben rengeteg kreditem lesz ősszel :U
de a zh-t már csuklóból megírnám sztem 2esre :U.

de ez a jelek-szabtek ág ez nekem halál :U (még jó hogy nem villanyra mentem :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1132) bpx válasza norbiphu (#1127) üzenetére


bpx
őstag

ilyeneken már nem szabad meglepődni :D

(#1133) bpx


bpx
őstag

én meg már előre látom mennyit fogunk szívni köv. félévben
Adatbázisok, Elektronika, Mérés3, Mesterséges Intelligencia, Szabályozástechnika, Grafika, Távközlő hálózatok
fincsi ;)

(#1134) M@trixfan válasza concret_hp (#1131) üzenetére


M@trixfan
addikt

Jó neked, villanyon nagyon a kibaszásra játszanak. Legjobb példa az evtsz, még menedzseren sem lehet szabadulni tőlük. Jött valami új gyerek aki javítja a házit és többet szenvedek a háre aláírással most mint villanykaron anno. Természetesen nem fogadták el az aláírásomat mert ez inkább infós jelek, bla bla bla. Komolyan mondom gyomorgörcsöt kapok már a V1 épület puszta gondolatától is :(

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1135) concret_hp válasza M@trixfan (#1134) üzenetére


concret_hp
addikt

evt song ma már vagy 3szor befigyelt :DDD

Zeratul: hidd el, egy csomó szívásból kimaradtatok a bsc-nek köszönhetően :)


[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1136) Gausz válasza M@trixfan (#1134) üzenetére


Gausz
aktív tag

Hál' Istennek én ma tudtam le az egészet, méghozzá EMT-vel zártam a sort:) Többet a környékre se tévedek, remélem jön a keresztbecsatlakozós szakirány az I-ben, ennél messzebbit nem tudtam választani:D
Izgi volt a vizsga: 5 évesen mentünk 46an, kb 18an szóbeliztünk, ennyinek lett meg a beugrója. Persze BSC-sek röhögtek egész végig mellettünk, és hallottam, hogy náluk 5ösöket is osztanak, nemhiába mondta anno egy EVT-s tanár, hogy az egyetem is lassan mindentáteresztő rendszer lesz... Kidolgoztam a tételemet 99%. A végén rontottam el egy divergencia felírást, nem tudtam javítani, belekötöttek még 1 helyen, szintén passzoltam a választ. Tanár: ''Látom sok mindent leírt, de van egy érzésem nem érti, hogy mindez mit jelent.'' Végül emiatt 2es lett, amit 4esnek gondoltam még az elején...
Szvsz: bűn volt bevezetni bsc-t

(#1137) concret_hp válasza Gausz (#1136) üzenetére


concret_hp
addikt

bsc cuccban lenne eszme, jóval több gyak kéne, mint ami 5évesen van - gyakok kevésségében az info tuti verhetetlen :( - viszont az a baj, hogy ellájtosították az egészet...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1138) Gausz válasza concret_hp (#1137) üzenetére


Gausz
aktív tag

Ez az. 5 év alatt mi sem tanuljuk meg a szakmát, 3,5 alatt pedig még annyit se. Bár igaz, hogy majd a munkahelyeden tanulod meg, de akkor is. Túl egyszerű lett, és mindenki lassan egyetemi diplomával rohangál majd, egyre nehezebben tudsz majd elhelyezkedni.
Gondolom mindenki hallott a Gábor Dénes hatalmas színvonaláról. Nem akarok ujjal mutogatni, de ezt politikusaink találták ki, hogy minden 2. embernek legyen diplomája... Okos emberek. Ennyire nem tudnak előre gondolkodni? Elszaporodtak a nevenincs levelőzősök is, és jajjneked friss diplomás, ha munkát akarsz, ugyanis sok helyen csak azt nézik, hogy van-e a jelentkezőnek diplomája, az nem érdekli őket, hogy hol végzett. Ezeket az iskolákat persze össze sem lehet hasonlítani velünk, de ez azért elszomorító.
BSc ennél mint mondtam 100x jobb, de azért meg kellene tartani a tanulás tekintélyét.

Ui: nálunk ugyebár van fő- és mellékszakirány. Haveroknál kifogásoltam, hogy miért nincs csak 1 szakirány, de abból lehetne több óra, vagy kihelyeznek vmi céghez gyakorlatra. Válaszuk: ez a főiskola.
Nyugodj bele, hogy nem lesz elég gyakorlati tudásod az elején, kevesebbről indulsz, de a tanulás, továbbképzés képességét kellene elsajátítanod, ezért leszel majd kényelmes székecskében te a főnök.

(#1139) KMan válasza Gausz (#1138) üzenetére


KMan
őstag

Hagyomanyoson nem kotelezo a szakmai gyak? nalunk bsc-n igen, sot a GM-esek meg kapnak is erte kreditet. (legalabb 4 hetet kell szakmai gyakkal tolteni asszem)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1140) Gausz válasza KMan (#1139) üzenetére


Gausz
aktív tag

Úgy tudom, hogy nincs, és 10. félévben csak diplomamunkát kell írni, gyak nélkül, csak egyetemi konzulenshez kell bejárni, ha igény van rá. Majd ha odakerülök megmondom, hogy megy, de akkor már úgyse fog senkit se érdekelni :)

(#1141) concret_hp válasza Gausz (#1138) üzenetére


concret_hp
addikt

de villanyon legalább csomó mindent tanultok ami télleg szakirány. infón a szakirány: 5db 5 kredites tárgy, meg 3db 3 kredites labor. + önlab ugye. ez lóf*sz. simán el lehetne hagyni 1-2 alapképzéses buzulást (irf tipikusan pl. , vagy a th azon fele ami seggelés) és helyette +1-2 szakirányos tárgyat betolni.

mondjuk olyan ember sztem nincs, aki az informatikát töviről hegyire vágja, annyira szerteágazó az egész. villany talán nem annyira, de az is rengetegsokminden, viszont ireigkedek a villanyos ismerősökre, akik mnár szakirányon lájtolnak, míg mi még keményen szívunk az alapképzésen :(

a színvonal meg szvsz most sem olyan, aminek lennie kéne. ismerek olyanokat, akik még prog2-n, formon, valszámon, jeleken voltak 6. félévben (2. ill 3. féléves tárgyak) és mégis bentvannak. (mármint nem ezek egyikén, hanem többön ezek közül) 1ik ismerős pl. 5 félév után kb. 65 alapképzéses kreditet csinált meg :U és lehet hogy végezni fog. kérdem én milyen mérnök lesz az ilyenekből? és 15 év múlva már semmit nme fog érni a bme diploma :( (ne legyen igazam)

Kman: infón nincs kötelező szakmai gyakorlat. de diplomamunkát, önlabot lehet csinálni céges cuccokat is.

más: jó, hogy mintegy 33 órával szabtekvizsga előtt mondták hogy villanyszájton dögivel van megoldott szabtekpélda. ez kell nekem (-> van esélyem átmenni gyakivn :U) :D csak nemtom ez mér nincs elterjedve az infósok közt :U


[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1142) concret_hp válasza concret_hp (#1141) üzenetére


concret_hp
addikt

az meg a másik hogy az 5 évből 1 az tényleg full alapozás. és így 4 vs 2,5 marad.

bsc-n besűrítik az alapképzést 5 félévbe, ami eredetileg 6 félév + 3 tárgy, (így ugye mintegy 2 félévnyi téma elmarad + bejön egy félévnyi menedzsment meg ilyenolyan mókák (ami hozzáteszem biztos hasznos, de azért mégse az alapképzéses szopó kategória)), viszont a full szakirány + önlab + diplomamunka 2 félév a 4 helyett. és ez is komoly különbség.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1143) KMan válasza concret_hp (#1141) üzenetére


KMan
őstag

nektek mar kicsit neccesebb vik mellett dolgozni, de a gtk-n ugye lenyomod az egyik nyaradat szakmai gyakkent ez 3 honap, napi 8 oraban, ugy dolgozol mint minden normalis ember. utana meg egy gtk-s megengedheti maganak hogy maradjon annal a cegnel reszmunkaidoben napi 4 orat kb, mig egy vikes nem biztos. es ha egy full nyarat+1 szemeszteret reszmunkaidoben vegigdolgoztal, akkor mar mashogy fogsz az msc-hez allni szvsz.

bar erdekes kulfoldi allashirdeteseket nezem, es msc-t sehol sem kernek, eleg nekik a bsc is.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1144) norbiphu


norbiphu
senior tag

lett aláírásom fizikából :DDD. azt mondjuk nem tudom, hogy mert nem tanultam semmit (bszre gyúrtam). hát ez zsír. kár, hogy vizsgázni is kell belőle :DDD

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#1145) KMan válasza norbiphu (#1144) üzenetére


KMan
őstag

en ma voltam belole vizsgazni. ;] 7 kreditert szinte ingyen adtak. kisujjambol kiraztam kepzelheted ;]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1146) KMan


KMan
őstag

IE215-be hogyan lehet eljutni?
ty :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1147) concret_hp


concret_hp
addikt

ááá szabtek gyakiv-n asszem úgy meg fognak vágni mint atom :O
egyáltalán egy infósnak minek kell ilyeneket tudnia? :U

KMan: I portán biztos tudják :D
én sajna nemtom mer az E meg a B oldalt se sikerült még levágnom. de talán a bejáratnál balra levő liftekkel fel a 2.ra és ott vmerre.

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1148) lenox válasza concret_hp (#1147) üzenetére


lenox
veterán

Hehe, en is igy gondoltam, de azert addig tanultam, mig jeles nem lett... Azota az derult ki, hogy bar a szabalyozastechnikanak valoban nem sok gyakorlati haszna van, maganak a szemleletnek, hogy erted, hogy mit csinalnak a jelek az ido es a frekvenciatartomanyban, nagyon is sok haszna van kepfeldolgozasban. Ha esetleg ezzel fogsz foglalkozni (en pl. ezzel foglalkozom), akkor ra fogsz jonni, hogy pl. az eltesek vagy masok csak annyit ertenek hozza, hogy valami szuro csinal valamit a keppel, de fasztudjamit, es inkabb keresek valami kodot, ami masnak mukodott, addig te ennek mestere leszel, es azt fogja a kodod csinalni, amit akarsz...

(#1149) lenox válasza norbiphu (#1117) üzenetére


lenox
veterán

Hehe, a Marta evfolyamtarsam volt, mellettem ult pl. analizisen.

(#1150) concret_hp válasza lenox (#1148) üzenetére


concret_hp
addikt

az a lol, hogy a villanyos teszteket sztem simán megírnám 60-70%-ra. ott nem kérdeznek elméletet (azaz nem elmélet, hanem ilyen blokkvázlat meg ilyenek).

arra azért kíváncsi lennék, hogy egy holtidős cucc nájkviszt diagrammjának ismerete mennyiben függ össze a grafikával :U

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.